Sucha skóra. WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-21, 09:31   #871
moniek
Raczkowanie
 
Avatar moniek
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 137
GG do moniek
Dot.: Krem, podkład do cery bardzo suchej

Cytat:
Napisane przez Paola28 Pokaż wiadomość
Tak, możesz stosować bronzer ale nakładaj go zawsze na nawilżona oraz zabezpieczona podkładem cerę. Jeżeli naskórek się nie łuszczy puder ładnie ożywi koloryt skóry Do cery stosuj więc nietłuste kremy do cery odwodnionej oraz lekkie podkłady np. w musie, piance

Hmm chodzi o to, że cera mi się nie łuszczy. Tylko jeśli zastosuje podkład to po kilku godzinach pojawiają mi się na twarzy plamy. Zaznaczone są suche miejsca...
Używam kremów nawilżających i półtłustych a mimo to zjawisko wymienione wyżej nadal występuje ;-). Dlatego też pomyślałam, że może by użyć pudru brązującego. Bo czy podkład + puder to nie będzie za dużo?
__________________
moniek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-02, 02:26   #872
naily
Raczkowanie
 
Avatar naily
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań/Wroclaw/...
Wiadomości: 301
Dot.: Nagle pojawiająca się sucha skóra:-)

Cytat:
Napisane przez DominikaM Pokaż wiadomość
Polecam krem Keranorm, porownywalnej jakosci co la roche albo vichy, a znacznie tanszy, uzywam od jakiegos czasu i jestem bardzo zadowolona spytaj sie o niego w aptece
A ja kiedys go dostalam od dermatologa na wrastanie wloskow w okolicach bikini . Znaczy chyba..nie jestem na bank pewna, ale nawet poszukalam w googlach zdjecia i wyglada tak samo . No to niezle, wszechstronny bajer
naily jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-02, 02:32   #873
naily
Raczkowanie
 
Avatar naily
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań/Wroclaw/...
Wiadomości: 301
Dot.: problem z bardzo suchą cerą na twarzy

Moim skormnym zdaniem warto tez nawilzac skore od wewnatrz, przydzialowa flaszka wody mineralnej dziennie plus jakis Capivit hydro control, albo cos w tym stylu. Polecam emolienty. To sa tzw. nawilzacze, dobre do skory problemowej, ale przy normalnej tez rozwiazuja wiele problemow. Odkad uzywam na twarz mam gladka jak skorka niemowlaka. Choc slyszlaam ze niktorym zapychaja pory...
naily jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-02, 15:27   #874
touch of pink
Zadomowienie
 
Avatar touch of pink
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 516
problemy z cerą - skóra sucha i wrażliwa

Witam.
Na wstępie muszę powiedzieć, że starałam się przeszukać forum i sama odpowiedzieć sobie na moje pytania, ale jest zbyt dużo tego wszystkiego, a ja zwyczajnie nie mogę poswięcić całego dnia na czytanie , choć badzo bym chciała się wszystkiego dowiedzieć.
Widzialam że podajecie konkretne nazwy kremów itp, ale one niestety nic mi nie mowią, czarna magia dla mnie w ogole nie znam się na 'profesjonalnych' kosmetykach i niestety nie mam czasu się 'doszkolic'.
Dlatego zwracam się o pomoc.
Wystarczy mi jedna konkretna odpowiedź i błagam, prosze nie odsyłać mnie do innych tematów, które mają 100 stron..

Mam cerę mieszaną ale raczej suchą. Ostatnio zaczęła mi schodzić skóra z nosa, i odstają mi takie małe skórki. W tym miejscu gdzie nos łączy się z policzkami (w tych zagłębieniach) mam zaczerwienienia, skórka też czasem schodzi.
Oprócz tego, mam lekko rozszerzone pory i zaskórniki, szczególnie w okolicy nosa.
Mam lekkie piegi, co w połączeniu z w/w nie wygląda fajnie
Poza tym cere mam raczej gładką, syfki pojawiają się raczej rzadko. Problemów z trądzikiem nigdy nie miałam. Mam 18 lat.

I jeszcze jedno - mam na nosie dość dziwną skórę - taką pomarszczoną, mniej więcej w połowie długości nosa. No i zwykle nos mam czerwony co razem z tym pomarszczeniem wygląda okropnie.

I taka jedna prosba na koniec - ktoś mógłby polecić jakiś dobry podkład do takiego typu cery, który dobrze przykryje te niedoskonałości?

Kosmetyki jakich obecnie używam (oczywiscie nie wszystko naraz) niżej zdjęcia tych kosmetyków:
*drobnoziarnisty peeling Perfecta oczyszczanie do skóry suchej i normalnej
*antytrądzikowa maseczka Perfecta z gruszką i glinką
*żel peeling do mycia twarzy Nivea visage Young
*krem nawilżający Under20 do cery normalnej
*tonik oczyszczający Under20 do cery mieszanej

Zdaję sobie sprawę że to zwyczajne tanie kosmetyki, dlatego potrzebuje czegoś dobrego, czegoś co mi pomoże z problemami

Bardzo proszę o konkretną pomoc i z gory dziękuję. W wolnej chwili na pewno dokładnie przeszukam forum, póki co muszę podjąć szybkie kroki bo już mam dość tego.
touch of pink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-02, 16:08   #875
tynnkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 313
Dot.: problemy z cerą - skóra sucha i wrażliwa

Wiesz co? Ja bym proponowala Ci wybrac sie do kosmetyczki. Ona stwierdziła by jaki masz rodzaj cery, dobrala odpowiednie kosmetyki, a przy okazji zaradzila cos na twoje "mankamenty". Skoro mowisz, ze masz zaskorniki i rozszerzone pory to mi raczej wygladalo by to na skore mieszana, a łuszczenie sie skory moze byc wynikiem niedoboru witamin lub jej przesuszeniem.
tynnkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-04, 15:30   #876
magda115
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5
Sucha cera po mikrodermabracji

Witam. Od połtora miesiaca uzywam mikrodermabrazje firmy oriflame tak bardzo zachwalana na KWC. Poczatkowo uzywalam jej dwa razy w tygodniu i rzeczywiscie stan mojej skóry polepszał sie. Mam duzo plam potrądzikowych, i stały sie one nieco jasniejsze ale tylko troszeczke . Niestety od dwoch tygodni strasznie zaczęla mi schodzic skora z twarzy, w szczegolnosci z policzkow. I zadne nawet najtłusciejsze kremy mi nie pomagaja. a po nalozeniu podkładu wyglada to bardzo brzydko. Czy to jest naturalne ,ze po tej mikrodermabrazji po jakims czasie zaczyna sie łuszczyc naskorek i schodzi skora? Mikrodermabrazji tej uzywam teraz raz w tygodniu i nie wiem czy kontynuowac zabiegi czy raczej kupic jakis porzadny krem ktory poprawi stan mojej cery. Mam cere wrazliwa, mieszana ze skłannosciami to wypryskow a teraz dodatkowo sucha na policzkach. Prosze o radę. pozdrawiam
magda115 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-04, 19:38   #877
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: Sucha cera po mikrodermabracji

no kurcze, mikroderambrazja to raczej normalne, ze schodzi Ci stary naskorek, zeby pokazal sie nowy, zdrowszy etc... ;p
moim zdaniem
nawilzaj (kup sobie dobry apteczny krem nawilzajacy, np Humektan ok25zl za duza tubke, lub Physiogel ok 40zl), nawilzanie to podstawa...
zeby zetrzec naskorek, uzywaj peelingu raz w tygodniu, polecam z Dr Irena Eris, drobnoziarnisty ok 15zl no musisz przebolec ten schodzacy naskorek, ale napewno bedzie dobrze
dobrze, ze uzywasz tej mikro raz w tygodniu...
a bardzo dobry na przebarwienia jest Acne-derm ok 23zl - polecam
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-04, 19:54   #878
magda115
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5
Dot.: Sucha cera po mikrodermabracji

Super dzieki za odp. Wiesz ja mikrodermabrazje robię pierwszy raz i myślalam ze sobie za bardzo wysuszyłam skóre. Co prawda robilam wczesniej peelingi ale to jest troszke silniejsze. Przestraszylam sie troche tą sucha cera, gdyz wczesniej od nadmiaru opalania w solarium bardzo wysluszyla mi sie skora i miałam pełno sluchych plackow na twarzy- to bylo dobre dwa lata temu. Ale tu naprawde schodzi mi skóra. Koniecznie muszę wyprobowac ten krem na przebarwienia bo oprocz plam po pryszczach mam czerwone plamy tzn poparzenia od opalania. I tak ciągle cos. teraz opalam sie tylko latem ale niestety moja cera nie wyglada idealnie i mam nadzijee ze chociaz troche mikrodermabrazja i ten produkt o ktorym wspomnialas na przebarwienia troszke mi pomoga.
magda115 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-05, 21:10   #879
Liatris
Rozeznanie
 
Avatar Liatris
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 545
Dot.: Sucha cera po mikrodermabracji

Witaj.
Nie stosowałam nigdy preparatów do mikradermabrazji w domu tylko byłam na takich zabiegach u kosmetyczki. Tam jest wykonywany aparatem do mikrodermabrazji. Kosmetyczka mówiła, że sucha skóra potem to normalne. Najlepiej stosować krem Alantan Plus by ją natłuścić. Skóra nie świeci się po tym kremie.

Wydaje mi się, że robisz go za często. Jeśli chodzi o zabieg aparatem zalecają by robić tak co 3 m-ce, inna kosmetyczka mówiła - miesiąc.
__________________
Liatris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-06, 13:35   #880
magda115
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5
Dot.: Sucha cera po mikrodermabracji

Ta Mikrodermabrazja jest inna delikatniejsza od tej u kosmetyczki dlatego zalecaja wykonywac ja na poczatku dwa razy w tygodniu, pozniej raz w tygodniu.
Po mikrodermabrazji u kosmetyczki skóra schodzi bardzo szybko i intensywnie. Widziałam u znajomej. Sama jednak zdecydowalam sie na ten zabieg w domu bo jest o wiele delikatniejszy i tak na prawde skora zaczela mi dopiero schodzic po miesiacu stosowania, troche swedza policzki ale powoli widac efekty. Mam nadzieje ze do nowego roku stary naskorek zejdzie mi całkowicie.
magda115 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-18, 13:57   #881
truskawa20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 137
sucha skóra twarzy i głowy

Mam poroblem. Otóż moja skóra łuszczy się na twarzy ( głownie czoło, nos) a skóra głowy jest zbyt przesuszona oraz swędzi i lecą mi takie białe patroszki jak łupież ( przez co wypadają mi bardzo włosy) od dawna się już zaopatrywałam w różnego typu leki i nic. Czy istnieje możliwość,że jeśli moja skóra jest za mało nawilżona i zbyt sucha to problem wypadania włosów może również się z tego brać? Myślę nad kupnem Capivit Hydro Control żeby od wewnątrz odbudować skórę, kupiłam również krem nagietkowy z Ziaji oraz Seboren do smarowania skóry głowy, myślicie,że to pomoże? Jestem już bezradna. Byłam u 2 dermatologów dostałam jakieś papki, płyny do smarowania i nawet zastrzyki z witaminą b6 ale problem nie znikł...
truskawa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-20, 18:16   #882
dioneja
Rozeznanie
 
Avatar dioneja
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 909
Dot.: sucha skóra twarzy i głowy

Też mam ten problem, mam wrażenie że z mojej głowy nie łupież ale całe białe płaty o średnicy 0,5cm i czasem nawet większe. Ja narazie próbuję walczyć z tym używając np. szampony z jakimiś olejkami teoretycznie nawilżającymi skórę. I zastanawiam się również nad kupnem tabletek typu Capivit Hydro Control. Jednak też bym poprosiła o jakieś rady - najlepiej coś w miare dobrej cenie jak na 'studencką kieszeń' bo nie wiem czy to co robie w celu usunięcia tego w ogóle na to pomaga.
__________________

dioneja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-21, 20:36   #883
Choco_
Zakorzenienie
 
Avatar Choco_
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 6 445
Dot.: sucha skóra twarzy i głowy

Mam dokładnie tak isam problem, szamponów próbowałam mnóstwo, jeden pomógł mi całkiem na długo, wiem ze kupywalam w aptece za ok 30 zł (ale cholera co to był za szampon to nie pamietam) jednak włosy sie przyzwyczaiły i za ok 3 miesiace było znów to samo.
mysle, ze hydro control mogą pomoc od wewnatrz, skoro od zewnatrz jest tak ciezko i dioneja podsunełas mi pod nos ten pomysl i kupie jutro w aptece
Choco_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-29, 19:40   #884
truskawa20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 137
Dot.: sucha skóra twarzy i głowy

Ja ostatnio zaczęłam używać preparatu SEBOREN kosztuje ok 9zł w aptece. Przez 10min trzeba smarować skórę głowy i powiem Wam ,że po 7 dniach widzę poprawe, głowa juz tak nie swędzi i nie łuszczy się. Włosy dalej wypadają, alena to pewnie trzeba czasu. Polecam również szampon przeciwłupieżowy EVA MEDICA. kosztuje ok 12zł. Jesli chodzi o twarz to uporałam się już z tym problemem - zaczęłam używać kremu nagietkowego z Ziaji.
truskawa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-16, 21:28   #885
ManY?
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 118
Dot.: domowe sposoby nawilżenia suchej twarzy.znacie jakieś ????????????

Ktoś już dał dobrą radę ! Smarujcie się olejami nawet słonecznikowy zwykły da radę.A tego z pestek winogron muszę przetestować
ManY? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-05, 16:32   #886
sylwia166
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 13
Sucha skóra! POMOCY! + jaki podkład

Proszę o pomoc!

Ostatnio moja skóra strasznie się łuszczy. Schodząca skóra wygląda okropnie, szczególnie po nałożeniu podkładu.
Stosowałam jakieś kremy nawilżające i przez parę dni nie wychodziłam z domu więc nie nakładałam podkładu. Wydawało mi się, że już jest lepiej.
Przed nałożeniem podkładu nawilżyłam jeszcze skórę i było ok. Ale po jakiś 2 godzinach moja twarz wyglądała okropnie. Skóra straszliwie zaczęła schodzić i była bardzo sucha.

Mogłybyście mi polecić może jakiś pokład, który w tej sytuacji dobrze się spisał? (i nie był zbyt drogi ; ) ) .

Dodam też, że posiadam żel do mycia la roche-posay effaclar. Jeszcze go nie używałam. Ale czy będzie dobry dla mojej skóry i nie wysuszy jej jeszcze bardziej?
sylwia166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-05, 16:49   #887
Alejandro
Rozeznanie
 
Avatar Alejandro
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 893
Dot.: Sucha skóra! POMOCY! + jaki podkład

Polecam najpierw porządnie nawilżyć cerę. Może oliwka na noc? Podejrzewam, że jest to spowodowane używaniem jakiegoś wysuszającego kremu (tylko zgaduję). Też miewam takie problemy ; )) Krem nawilżający obowiązkowo. Żel, który posiadasz jest dosyć łagodny - nie powinien wyrządzić szkód. Co do makijażu - podkładu nie rozcierać palcami - wklepywać gąbeczką. To samo tyczy się pudru. Bynajmniej u mnie ten sposób działa - skórki są o wiele mniej widoczne.
Alejandro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-05, 19:41   #888
fanatic
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Gdzieś dalekoo xd
Wiadomości: 9
Dot.: Sucha skóra! POMOCY! + jaki podkład

Ja mysle że twoja skóra może być podrażniona od wody. Ponieważ w kranach jest woda tz "twarda". Zaraz po umyciu twarzy nałóż na nią maść ochronną z witaminą A. Kupisz ją w aptece za 3 zeta. Może zmień kosmetyki do pielęgnacji twarzy, albo nie używaj ich wcale. Wiem że to dziwnie brzmi... ale spróbuj. Mi pomogło. Polecam kosmetyki do twarzy Garniera. Albo poszukaj w necie jakiś maseczek domowej roboty na przesuszoną twarz. w Avonie są świetne podkłady. Może najtańsze niesą ale warto. Powodzenia
fanatic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-05, 22:07   #889
Alejandro
Rozeznanie
 
Avatar Alejandro
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 893
Dot.: Sucha skóra! POMOCY! + jaki podkład

Zgadzam się. Woda w kranach jest 'twarda'. Możesz więc używać wody termalnej, ale nie dajmy się zwariować - wystarczy dbać o odpowiednie nawilżenie (całe życie myję twarz wodą z kranu). Maść z witaminą A byłaby odpowiednia, ponieważ jej zadaniem jest regeneracja naskórka (w tym wszelakich podrażnień i łuszczenia się). Obawiam się jednak, iż może ona być za słaba. Spróbować nie zaszkodzi, choćby ze względu na cenę, ale z autopsji wiem, że nie ma co liczyć na spektakularne efekty. Każdy ma inną cerę - być może sprawdzi się w tym przypadku. Co do kosmetyków Garnier - odradzam. Mogą wyrządzić szkody, gdyż są bardzo agresywne i zawierają alkohol, a z tego, co wiemy autorka wątku już ma przesuszoną skórę.
Alejandro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-07, 21:48   #890
ManY?
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 118
Dot.: Sucha skóra! POMOCY! + jaki podkład

Jestem facetem co prawda ale atopowcem więc swoje o suchej skórze wiem. Zastosuj to:

Kup sobie phisiogel albo cethapil do mycia stosuj bez wody + płatki kosmetyczne, jeśli masz aż tak suchą skórę że łuszczy się to prze pierwsze 2 tygodnie myj twarz raz na 2 dni bez użycia wody ! Nie maluj się niczym daj skórze odetchnąć.Gdy siedzisz w domu nasmaruj LEKKO się jakimś tłustawym kremem czym mniej będzie miał wody tym lepiej dobra jest oliwka taka jak dla dzieci ale stosuj minimalną ilość. ŻADNYCH kremów nawilżających dopóki skóra nie dojdzie trochę do siebie przyniosą one odwrotny skutek bo skóra wysuszona na wiór zupełnie nie przyjmuje wody! Gdy wychodzisz na mróz nasmaruj się solidnie czymś neutralnym bez wody polecam Dermobazę lub nawet zwykłą wazelinę.Jeśli po ok 2-3 tygodniach skóra trochę odżyje to później na noc smaruj się kremem lipidowym !! Ogranicz kontakt skóry z jakąkolwiek wodą nawet tą w kosmetykach !! Jeśli nic mój sposób nie da to idź do dobrego dermatologa bo testując tony kosmetyków zepsujesz sobie twarz a wtedy to kilka miesięcy zanim skóra się zupełnie wyleczy ....
ManY? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-08, 10:32   #891
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: Sucha skóra! POMOCY! + jaki podkład

Doradzam kupić sobie nanobase, w aptece. Jest przeznaczona do przesuszonej skóry. Nie używać wody jak już wcześniej Ci doradzano a jeśli już to bardzo mało przegotowaną i na to odrazu tonic do cery suchej aby wyrównać ph skóry . Jak zaczniesz używać kremu nawilżającego to zwróć uwagę na składnik ma być kwas hialuronowy. To jedyny składnik mocno nawilżający który nie reaguje z niską temperaturą a co się dzieje z wodą jak jest - to każdy wie. I najlepiej jakby był z ceramidami, to składnik cementu międzykomórkowego jeśli jest go mało komórki szybciej się złuszczają i dodatkowo woda z naskórka szybciej odparowuje.(z tego co wiek to w linii detalu firma Norel ma taki krem) Jestem kosmetyczką i od paru lata od kiedy pracuje znam kosmetyki ale tylko profesjonalne dlatego pisze ci o składnikach a nie o konkretnych nazwach i firmach.

Ponad to zacznij używać peelingu enzymatycznego. To co Ci się łuszczy musi się złuszczyć i na to już nic nie poradzisz a skóra będzie lepiej po nim wyglądać i szybciej i głębiej składniki będą się wchłaniać jak coś nałożysz na twarz. Staraj się nie używać podkładów, fluidów itp. A jeśli wychodzisz na mróz to odpowiedni krem na niskie temperatury.
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130

Edytowane przez Lowczyni
Czas edycji: 2010-01-08 o 10:35
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-08, 17:52   #892
Brenda
Raczkowanie
 
Avatar Brenda
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Wieś
Wiadomości: 122
Unhappy Dot.: Sucha skóra! POMOCY! + jaki podkład

Witam! Ja również zmagam się z suchą skórą. Teraz jestem w ciąży i mam własnie cos paskudnego na twarzy (zaczerwienienia i łuszczącą się skórę). także właśnie w tym celu dziś tu jestem i moze uda mi się trochę pomóc.

Bardzo dobrze spisywały się u mnie:
zel minceralny pharmaceris,
active C LRP
krem weleda na noc, seria z irysem (innych nie zdążyłam przetestować)
krem lipidowy Iwostinu

Niestety sama teraaz zmagam sie w uczuleniem (byc moze to od ciazy) i musiałam na razie odstwaić ww (tylko iwostin przetrwał) + krem dla dzieci babydream na wiatr i mróz (chyba)- to chyba ten ostatni tak mnie załatwił. Jeszcze jako tako reaguję na kremy do twarzy dla dzieci hippa.

Z podkładem nie pomogę, testowałam isadory, maxfactory, cleanique, rimmele i inne i niestety tworzyły skorupkę na twarzy. Porażka. Dość dobrze reagował tylko podkład mineralny loreala (tez nie do konca) i myslę sobie ze gdyby zainwestowac w taki prawdziwy mineralny, moze mogłabym zrobić sobie w koncu normalny makijaz z piękną, rozpromienioną jednolitą cerą.. .
Brenda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 14:38   #893
Elaine Blath
Raczkowanie
 
Avatar Elaine Blath
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 224
Dot.: Sucha skóra! POMOCY! + jaki podkład

Witam! Sadze, ze skora mogla Ci sie przesuszyc od mrozu i zimna panujacego teraz na dworzu. Jesli mylas buzie zawsze woda z kranu to nie widze powodu dlaczego nagle ta woda mialaby na Ciebie dzialac zle,jak to wyzej sugerowano. Jesli chcesz to mozesz myc twarz woda mineralna - jak tak robie, bo moja cera nie toleruje pelnej chloru wody z kranu..Poza tym ktos bardzo dobrze poradzil Ci zel Cetaphil do mycia, jest bardzo delikatny, mozna zmywac nim tez makijaz oczu, nie podraznia ani troche, rewelacja, poza tym jest bardzo ekonomiczny. Mozna dostac go w aptece, 250 ml za ok 50 zl. Moze nie jest najtanszy,ale podkreslam ze bardzo ekonomiczny - malutka ilosc pozwala oczyscic dokladnie buzie.

Nie zgadzam sie ze stwierdzeniem, ze powinnas przestac uzywac kosmetykow.. Nie jestes uczulona, nie masz zadnych problemow dermatologicznych, w takiej sytuacji unikanie nawilzacza moze skonczyc sie jeszcze wiekszym przesuszeniem.Moze podklad tymczasowo odstaw,ale krem gleboko nawilzajacy jak najbardziej wskazany. Ja kladlabym na Twoim miejscu codziennie gruba warstwe i ewentualnie dosmarowywala w ciagu dnia, poza tym maski nawilzajace bylyby dobrym pomyslem.
Tak na przyszlosc - unikaj kosmetykow do twarzy z drogerii. Lepiej kupic krem, zel do mycia twarzy w aptece, bo takie kosm. zawsze dzialaja bardziej leczniczo, lepiej na skore.

---------- Dopisano o 14:38 ---------- Poprzedni post napisano o 14:36 ----------

Acha, co do podkladu to nawet niezly jest Clinique Supermoisture make-up. Ja mam wieczny problem ze skorkami a ten podklad radzi sobie z nimi w zadowalajacym stopniu. Niestety, podejrzewam ze nie nalezy do najtanszych.. Ale w podklad warto zainwestowac.
__________________
I solemnly swear that I'm up to no good
Elaine Blath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-10, 09:09   #894
ManY?
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 118
Dot.: Sucha skóra! POMOCY! + jaki podkład

Ja osobiście nie był bym tego taki pewien ! Objawem uczuleń jest właśnie często łuszczenie się skóry i nienormalne wręcz przesuszanie !! Kto wie może dziewczyna się nabawiła atopii - co jest możliwe o dziwo w każdym wieku - czego oczywiście jej nie życzę i mam nadzieję że wszystko szybko wróci do normy.Tak więc lepiej niech się nie maluje i da odpocząć skórze i niech zabezpiecza się na mrozie i powinno być OK ! Reszta porad jak wyżej.Naprawdę wiem co mówię bo jestem atopikiem i żadna osoba nawet z suchą skórą nie ma tak suchej jak atopik tak więc o nawilżaniu/natłusczaniu wiem prawie wszystko z wiadomej przyczyny.
ManY? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-10, 12:07   #895
yosh
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4
Dot.: Sucha skóra! POMOCY! + jaki podkład

Osobiście strasznie sobie przesuszyłam skórę kosmetykami garniera, doszło do tego, że zaczęła się łuszczyć, była wiecznie zaczerwieniona w niektórych miejscach, po prostu horror stuprocentowy.
Najpierw potraktowałam się maścią alantan, następnego dnia kupiłam sobie oliwkę i krem dla dzieci bambino z cynkiem. Dlaczego? Szkoda mi było pieniędzy na drogie kremy nawilżające, które mogą nic nie dać. Najpierw w czasie kąpieli posmarowałam twarz oliwką, jak wyszłam bambino, potem jeszcze alantanem - jak wstałam już było widać efekty i moja skóra prezentowała się dużo zdrowiej.
Teraz, po kilku dniach stosowania tych trzech produktów wygląda już normalnie, chociaż nadal jest troszkę sucha. Zniknęły czerwone placki, wyrównał się koloryt, nic się nie łuszczy, a skóra jest przyjemna w dotyku.
Polecam każdemu ten prosty i tani sposób.

Niestety podkładu żadnego nie polecę, bo po prostu się nie maluję. Jest to dla mnie i mojej cery nie do pomyślenia, stawiam na naturalność
yosh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 16:30   #896
karino123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1
Kosmetyczka Toruń

Szukam dobrej kosmetyczki w Toruniu?????pomóżcie!!!!
karino123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 11:04   #897
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: strasznie wysuszona skóra pod oczami

Odświeżam bo spotkał mnie taki problem.Chyba od żelu oczyszczajacego,ostatnio jak myłam twarz to tak pod same oczy nim nacierałam jakby i teraz mam suche,pomarszczone pod oczami i swędzi ,w dotyku szorstkie... Spróbuje się poratować LA Roche Posay Cicaplast-nie mam nic innego a dostałam 2 próbki tego specyfiku w aptece przy ostatnich zakupach.Pisze na nim że przyspiesza regenerację naskórka-cera podrażniona ,popękana lub po zabiegach.Myślicie ,że nie zaszkodzi i da radę ?
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 23:35   #898
zzzielona
Wtajemniczenie
 
Avatar zzzielona
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 104
Krem do cery suchej, który nie zatyka porów

Cześć dziewczyny!

Szukałam na forum ale nie znalazłam odpowiedniego tematu (jeśli jednak jest to bardzo Was proszę o linka czy coś w tym stylu ).

Mój problem polega na tym, że mam cerę suchą (mniej suchą niż kiedyś, ale wciąż suchą :P). Jednak na czole, nosie i brodzie mam często pozapychane pory przy czym skóra w tych miejscach wciąż bywa sucha. Co kilka dni robię sobie peeling twarzy, czasami jakieś maseczki oczyszczające i na chwilę mam mniej tych zaskórników...

Co prawda nie mam tak rozszerzonych porów jak koleżanki z cerą tłustą lub mieszaną, ale mnie denerwują. Odnoszę wrażenie, że używam złego kremu i chyba powinnam zacząć używać czegoś innego. Możecie mi polecić jakiś krem w rozsądnej cenie? Lub ewentualnie przestrzec jakich substancji w kremach unikać (ja wiem, że każdy ma inaczej, ale są przecież "typowe zapychacze", prawda? ).

Myślałam też o tym, żeby używać kremów do cery mieszanej ale czy to aby na pewno dobry pomysł?

Pozdrawiam Was wszystkie i liczę na pomoc!
zzzielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-14, 09:15   #899
Karolinitka
Zadomowienie
 
Avatar Karolinitka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocloveeee
Wiadomości: 1 133
Dot.: Krem do cery suchej, który nie zatyka porów

Witaj!

Na pewno nie będzie dobrym pomysłem używanie kremu do cery mieszanej. Jeśli masz skórę tłustą to mozesz sobie tylko takim kremem zaszkodzić. Uważam, że w Twoim przypadku bardzo ważne jest nawadnianie, czyli używanie mocno nawilżającego kremu o ciężkiej konsystencji. Wydaje mi się jednak, że po takim kremie będziesz miała uczucie "zapchania", którego chcesz uniknąć. Napisz ile masz lat i jakich kremów do tej pory używałaś.
Karolinitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-14, 12:07   #900
Aspasia
Raczkowanie
 
Avatar Aspasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 217
Dot.: Krem do cery suchej, który nie zatyka porów

Może ten : http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...lego-ciala.htm
Aspasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-21 14:52:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:51.