BECIKOWE - wszystko o ... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-23, 17:05   #1
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135

BECIKOWE - wszystko o ...


Jakie jest wasze zdanie na ten temat ?? Co o tym myslicie, że to dobrze czy źle jeśli takie zmiany zostaną wprowadzone ?

http://fakty.interia.pl/news?inf=689033
__________________

-------------------------------------------------------------------
11.09.2008 - spotkanie z Katesią
Alien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 17:17   #2
mychaolsztyn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 73
Dot.: Becikowe ?

Ja uważam że jeżeli będzie becikowe w wysokości 1000 zl to margines spoleczny bedzie płodzić dzieci jedno za drugim żeby tylko miec pieniądze.. co za tym idzie bedzie jeszcze gorsza bieda bo jak wiadomo pieniadze szybko sie rozchodza. Według mnie przed przyznaniem becikowego powinno sprawdzać się sytuację rodziny. Czy nie ma patologii itp.;] Pozdrawiam
mychaolsztyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 17:37   #3
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303
Dot.: Becikowe ?

A mnie trudno jest sobie wyobrazic ze 1000 zł (choc ostatnio słyszałam ze ma byc jednak mniej - o ile w ogóle) jest w stanie zachęcic kogokolwiek do posiadania dzieci, przeciez to chyba na porzadna wyprawke nie wystarczy. Oczywiscie przyszłej mamie każde pieniazki sie przydadzą, ja tez bym sie ucieszyła gdybym zdążyla sie na becikowe "załapac" (ale biorąc pod uwagę tempo prac w sejmie raczej sie na to nie zanosi), ale nie wydaje mi sie zeby to była jakas wielka pomoc.... mnie osobiscie dużo bardziej ucieszyłoby wydłużenie urlopu macierzynskiego, bo uważam ze jest zdecydowanie za krótki, ale czasy kiedy macierzynski trwał pół roku juz chyba nie wrócą
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 17:39   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Becikowe ?

tylko co to patologia? alkohol,bieda?czy 6 dzieci mieszkajaych w 1 pokoju ale czyste i najedzone to juz patologia?czy jeszcze nie?
wdg.mnie lepiej miec 2 dzieci i je utrzymywac na dobrym poziomie niz 6 tylko najedzone i czyste ale dla niektorych tak nie jest.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 17:56   #5
ANKA20
Wtajemniczenie
 
Avatar ANKA20
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiadomości: 2 712
GG do ANKA20
Dot.: Becikowe ?

Cytat:
Napisane przez paula78
tylko co to patologia? alkohol,bieda?czy 6 dzieci mieszkajaych w 1 pokoju ale czyste i najedzone to juz patologia?czy jeszcze nie?
wdg.mnie lepiej miec 2 dzieci i je utrzymywac na dobrym poziomie niz 6 tylko najedzone i czyste ale dla niektorych tak nie jest.
Pomocy społecznej nie obchodzi to, czy dzieci są najedzone, czyste, mieszkanie zadbane, tylko że rodzice nie mają pieniędzy, ich interesuje właśnie tylko taka patologia czyli rodzice rozpici, dzieci bite, alkohol itd itp. Znam przypadek gdy pomoc nie została udzielona bo pani z opieki stwierdziła "ja tu nic nie widzę" - więc lepiej mieć patologie :/
__________________
Kobieta powinna powstrzymac swoje kokieteryjno-prowokacyjne zachowanie aby umozliwic mezczyznie wyksztalcenie pozagenitalnych form osobowej komunikacji

arte infantil

R jak Remont
ANKA20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 18:14   #6
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: Becikowe ?

wystarczy poczytać komentarze pod artykułem- teksty o tzw bełcikowym / czyli własnie rozmnażanie się rodzin patologicznych dla pyfffka/, teksty- to ja kobiety już nie zatrudnię, bo raz, ze będe płacić za nią Zus jak bedzie na macierzyńskim, to jeszcze kase taką dostanie, a mnie pracodawcy same straty itp...
Owszem,dla rodzin spodziewających się potomka, to byłby jakiś zastrzyk finansowy- ale tylko jednorazowy...A jakie byłyby tego skutki? Skąd wziąć kasę na bełcikowe? komu zabrać?/ bo chyba nie zrobimy kolejnych gierkowskich pożyczek?/, a dodatki dla samotnych matek, ojców, a zlikwidowany fundusz alimentacyjny, a zlikwidowane zasiłki pielęgnacyjne i inne- czy nie lepiej kasę pchać nie tylko tam gdzie życie się zaczyna, ale również uwzględnić, ze po urodzeniu człowiek ma na tym świecie jakieś przeciętnie 70 lat do przeżycia. Projekt ten twórcy okreslają mianem polityki prorodzinnej, a co z parami starającymi sie bezskutecznie o dziecko? / nierefundowane in vitro na przykład/, cezus majątkowy natomiast / a na pewno będzie wprowadzony jako warunek brzegowy zasiłku/ przeczy teorii jakoby becikowe miało przyczynic się do zminimalizowania niżu demograficznego / raczej w obrębie jednej grupy społecznej, a nie w ujęciu ogólnonarodowym/.
Z drugiej strony, nie przeczę, przy takim standardzie, w jakim żyje wiekszość rodzin polskich / takich nazwijmy średniozamożnych, w okolicach sredniej krajowej/ dodatkowe pieniadze są pożądane- ale to dotyczy wszystkich sfer życia / nie tylko tej prokreacyjnej/. Według mnie skupianie się tylko na tej płaszczyźnie funkcjonowania człowieka nawet o milimetr nie przybliży nas do standardu życia rodziny z Lichtensteinu chociazby / ech, pomażyć.../
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 19:08   #7
agatha_c
Rozeznanie
 
Avatar agatha_c
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 982
GG do agatha_c
Dot.: Becikowe ?

... no to pewnie mój sąsiad (na twarzy kieliszek) i jego żona (na twarzy butelka) postarają sie o 5 dziecko ... a kto za to zapłaci? ... my pracujący
agatha_c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-23, 19:26   #8
manolita
Zakorzenienie
 
Avatar manolita
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: skądkolwiek
Wiadomości: 6 613
Dot.: Becikowe ?

1000 zł to zaledwie kropla w morzu finansowych potrzeb, wszyscy zdają sobie z tego sprawę. Ci w rządzie także.
Nie przyjęłam z wielkim entuzjazmem tej nowiny, owszem , nie przeczę, nawet i taka suma przydałaby się, chociażby na kupno wózka, czy na pampersy, ale boję się , że niż społeczny wykorzysta to, jako dodatkowy zastrzyk gotówki na kolejne libacje alkoholowe, będą kopulować i rodzić dzieci, ktore akurat najmniej z tych 1000 zł dostaną , a to już będzie kolejny problem dla samorządów, domy dziecka są ubogie, gminy także...
Ech, jeszcze niegdy nie było tak , żeby wszystkim dogodzić...
__________________
będzie tak jak chcę
Matusio
Tomcio


mój blog http://umanolity.blogspot.com/
manolita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 19:59   #9
Meme
Zadomowienie
 
Avatar Meme
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: bielsko- biała
Wiadomości: 1 030
GG do Meme
Dot.: Becikowe ?

A ja tam sie bardzo ucieszę, kiedy dostane od "Naszego Kochanego Państwa" 1000 zl, za to że urodziłam dzidziusia. Jak na razie to tylko ja płace na Panstwo: podatki takie siakie i owakie i oczywiscie 22% VAT na artykuły dla dzieci (ZŁODZIEJE!!!!!!!!) i bardzo chetnie "obedrę ich" z tych 1000zł. Poza tym może to i nie duzo, ale zawsze coś, i chyba tylko ktos kto ma za dużo kasy twierdzi, że to za duzo pieniedzy i ŻE NIE MA TO SENSU. Tylko, że sa kobiety, które np. nie maja albo stałej pracy albo inne jakieś przciwieństwa losu je spotykają i dla nich te pieniadze nawet są bardzo przydatne. Poza tym, co zlego jest w tym, że ktoś chce miec dziecko i w jakoś wystartować? Może to i nie rozwiazuje problemów, ale na wózek czy łóżeczko i wanienke itp. akurat. Sama jestem w ciaży i nie zamierzam sie zamartwiac tym co będa na ten temat myslec pracodawcy - zreszta oni i tak wgnietli kobiety planujace dzieci w pogloge - ani menelami którzy może to wykorzystają, bo w przeciwnym razie w życiu bym nie byla w ciazy. Jak któraś chcialaby się pozbyć swojege "becikowego" , bo uważa to za zly pomysl to chetnie udostepnie numer konta. No bo po co komu pieniądze, skoro uważa taki "podarek od losu za niewlaściwy?"...
__________________
Kategorycznie odmawiam dalszego rozmnażania

FILIPEK
http://tickers.baby-gaga.com/t/squsq...pek+ma+już.png

MADZIA
http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbu...+Madzia+ma.png
Meme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 20:08   #10
Eleo765
Zadomowienie
 
Avatar Eleo765
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 806
Dot.: Becikowe ?


Edytowane przez Eleo765
Czas edycji: 2010-09-20 o 09:21
Eleo765 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 20:11   #11
kasia191273
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 3 342
Dot.: Becikowe ?

jakiś polityk w Wiadomościach wyjął mi z ust to, co chciałam napisać: że obecna władza chce pomagać od d...strony. Nie jest sztuką dawać zasiłki dla bezrobotnych= wspierać bierność, sztuką jest dawać pracę. Podobnie z tym becikowym- lepiej by było, gdyby rząd wziął się w pierwszej kolejności do takiej roboty, która zagwarantowałaby, że każdy tata nowonarodzonego dziecka i każda mama mieliby pracę- wtedy becikowe nie byłoby nikomu potrzebne.
kasia191273 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-23, 20:53   #12
manolita
Zakorzenienie
 
Avatar manolita
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: skądkolwiek
Wiadomości: 6 613
Dot.: Becikowe ?

Cytat:
Napisane przez kasia191273
jakiś polityk w Wiadomościach wyjął mi z ust to, co chciałam napisać: że obecna władza chce pomagać od d...strony. Nie jest sztuką dawać zasiłki dla bezrobotnych= wspierać bierność, sztuką jest dawać pracę. Podobnie z tym becikowym- lepiej by było, gdyby rząd wziął się w pierwszej kolejności do takiej roboty, która zagwarantowałaby, że każdy tata nowonarodzonego dziecka i każda mama mieliby pracę- wtedy becikowe nie byłoby nikomu potrzebne.
do-kła-dnie chociaż ja bym jeszcze dodała, że praca miałaby być za godziwe pieniądze, a nie za 650 zł miesięcznie!
__________________
będzie tak jak chcę
Matusio
Tomcio


mój blog http://umanolity.blogspot.com/
manolita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 21:12   #13
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Becikowe ?

Cytat:
Napisane przez Meme
A ja tam sie bardzo ucieszę, kiedy dostane od "Naszego Kochanego Państwa" 1000 zl, za to że urodziłam dzidziusia.

dostaniesz ?
przeciez to twoja kasa nie ma mowy tutaj o prezencie .


Cytat:
Napisane przez Meme
Poza tym, co zlego jest w tym, że ktoś chce miec dziecko i w jakoś wystartować? Może to i nie rozwiazuje problemów, ale na wózek czy łóżeczko i wanienke itp. akurat.
nic zlego ale trzeba liczyc sie ze 100 to kropla w morzu a wiele kobiet ,rodzin nie mysli co bedzie z atydzien tylko liczy sie tui teraz mam kase. to jest myslenie bardzo krótkowzroczne.



Cytat:
Napisane przez Meme
Sama jestem w ciaży i nie zamierzam sie zamartwiac tym co będa na ten temat myslec pracodawcy - zreszta oni i tak wgnietli kobiety planujace dzieci w pogloge -
niekoniecznie pracodawcy tylko politycy a przez nich pracodawcy nie maja innego wyjscia.

Cytat:
Napisane przez Meme
Jak któraś chcialaby się pozbyć swojege "becikowego" , bo uważa to za zly pomysl to chetnie udostepnie numer konta. No bo po co komu pieniądze, skoro uważa taki "podarek od losu za niewlaściwy?"...
nikt nie uwaza tego za podarek
po drugie taka pomoc powinna byc na porzadku dziennym od zawsze i nie powinno sie nad przyjeciem tej ustawy zastanawiac.gdyby place byly normalne,i polityka spoleczna byla dla ludzi nikt nie calowal by politykow po tylkach ,ten "podarek" to zamkniecie buzi patologi ktora pieknie to wykorzystatylko nikt z nich nie wezmie pod uwage iz 1000 zł to jest nic.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-24, 09:44   #14
Meme
Zadomowienie
 
Avatar Meme
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: bielsko- biała
Wiadomości: 1 030
GG do Meme
Dot.: Becikowe ?

No wlasnie: płacę - więc te pieniądze po prostu mi się należą. Po 2) nic nie poradzę, że inni ludzie są krótkowzroczni i nie myśla co będzie za tydzień czy 2. Nie wyleczy sie każdego i ne pomoze każdemu, a jak ktos nie umie planować , to juz nie mój ineteres. Jeśli chodzi o pracodawców, to mój szef spędza co roku dluuuugie wakacje na różnych egzotycznych eskapadach, np. Nowa Zelandia a dofinansowanie za urodzone dziecko w firmie dostaja tylko mężczyźni....cóż za równouprawnienie. Ja dostanę figę z makiem.
A co się tyczy "tego specyficznego podarka", to owszem uważam, że powinien być na porządku dziennym.
A tak poza tym, jeśli faktycznie tak bardzo nie chcecie tych pieniedzy, bo to taką straszną krzywde społeczną Wam wyrządzą, no i patologia zacznie sie szerzyć, to może juz teraz zacznijcie jej zapobiegać? Oddajce te pieniądze na domy dziecka, albo domy samotnej matki? Te dzieciaki i i ich mamy na pewno duzo bardziej ich potrzebują, a skoro Wy nie możecie nawet o nich słyszeć, to na pewno więcej pożytku przyniosą im. Hmm.....?no skoro tak drażnią Was te pieniądze?...Dam sobie rękę odciąć, że jak przyjdzie co do czego, to żadna, która teraz tak strasznie sie oburza, nie odda grosza z tego 1000zł. Znacie to przysłowie? "Krowa, która duzo ryczy..."? A poza tym, jak dają, to sie bierze - pieniadze nie leżą na ulicy,ani nie rosna na drzewach. Nasze super państwo jak na razie tylko brało i brać bęedzie dalej, więc trzeba korzystać z okolicznosci. Zamiast cieszyć sie, że Wam trochę wydatki na dziecko zmaleją ( wiem, że nie duzo, ale to jest zawsze coś i nikt mi nie powie, ze 1000 zl, to drobne i bulka z maslem) i choć troche Was to odciązy i bedziecie miały więcej na swoje kochane bobasy, to Wy sie martwicei, patologią?!Patologia, była jest i bedzie! I żadna tu obecna Matka Teresa tego nie zmieni. Równie dobrze, mogłybyscie sie zacząć martwić globalnym ociepleniem i iinymi skutkami ubocznymi stosowanych pieluch i tym, że przyszłe pokolenia, nie będą miały świeżego powietrza. chyba, faktycznie polskie społeczeństwo musi być non stop gnębione, bo dopiero wtedy czuje sie szczęśliwe. Jak cos sie moze zmienić, to juz nie jest za fajnie, co? No bo na co bedzie sie narzekało.....
__________________
Kategorycznie odmawiam dalszego rozmnażania

FILIPEK
http://tickers.baby-gaga.com/t/squsq...pek+ma+już.png

MADZIA
http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbu...+Madzia+ma.png
Meme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-24, 10:03   #15
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Becikowe ?

Meme ,oczywiscie ,ze kazda kobieta powinna dostawac pomoc w momencie urodzenia dziecka ale tak jak napisalas powinno to byc normalne a ja odbieram obecne becikowe jako zatkanie buzi tym ktorzy narzekaja ,na zasadzie:zobaczcie jacy jestesmy dobrzy i wspaniali a wy niedobrzy narzekacie"

nikt przy zdrowych zmyslach nie zdecyduje sie na dziecko bo dostanie kase (obraduja za 2 tys !) bo wychowanie to nie tylko urodzenie ale utrzymywanie dziecka przez kolejne 20 lat ,wiec ta pomoc powinna byc przez 20 lat.

zadna kobieta nie odmowi przyjecia pieniedzy ,chociaz dla mnie to troche poklepanie po pleckach obecnego rzadu i przyzwolenie na ich polityke.

to ,że zaczna sie mnozyc menele (zreszta zawsze sie mnożą)to bład(a raczej brak ) edukacji (wystarczy spojrzec na forum ginekologi poczytac jakie pytania zadaja dorosle kobiety),antykoncecpji i kosciola.

dodatkiem do becikowego (ktore jak ustalilysmy powinno byc normą)mogłabyc tez ulga podatkowa dla rodziców,ulgi na edukacje(obowiązkowa a jednak tak kosztowną)

patologia ,bieda byla ,jest i owszem bedzie ale mozna by zrobic wszytsko aby ja zminimalizowac .niestety bieda i patologia jest dziedziczna tak jak majatki bogaczy i oby jak najwiecej majątków dziedziczyly dzieci
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-24, 10:19   #16
manolita
Zakorzenienie
 
Avatar manolita
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: skądkolwiek
Wiadomości: 6 613
Dot.: Becikowe ?

Absolutnie zgadzam się z Paulą!
Becikowe to pokazówka nowego rządu :" zobaczcie, obiecaliśmy , więc dajemy, żebyście nie mówili, że MY tylko gadamy" , a co po urodzeniu dziecka, jak pojdzie do szkoły? Dlaczego w innych krajach , można odliczać od podatku kwoty jakie wydaje się na dzieci,a u nas nie? Hehe.. polityka prorodzinna.... dobre sobie....


Pewnie , ze chętnie przyjmę te tysiąc złotych, bo pieniądze nie chodzą drogą.Nie powiedziałam ,ze ich nie wezmę. Jeżeli państwo czasami bezprawnie bierze od obywateli pieniądze, to dlaczego ja nie mogę choć raz wziąć czegoś od nich, ale nie będę płodzić dzieci dla 1000zł.

Dodam tylko , ze do narzekania znalazłoby się jeszcze mnóstwo innych powodów w naszym kraju. Poza tym jeszcze nikt nie wymyślił ustroju , który dogodziłby wszystkim.
__________________
będzie tak jak chcę
Matusio
Tomcio


mój blog http://umanolity.blogspot.com/
manolita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-24, 10:29   #17
platek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 37
Dot.: Becikowe ?

Racja, że przez becikowe wiele patologicznych rodzin będzie sie decydować na kolejne dzieci zyjące w biedzie i brudzie. Z drugiej strony dlaczego przez takie kobiety, które myślą tylko co do gardła wlać, a nie czym nakarmić dzieci, my mamy nie dostać becikowego? Wiadomo, że na zwolnieniu dostajemy małe wypłaty, bez dodatkowych nadgodziń, a 1000zł. to na dobry wózek. Na zwolnieniu liczy sie każdy pieniądz, a wiadomo, że te pieniążki to dla dzidziusia nie dla nas . Pozdrawiam
platek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-24, 10:51   #18
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: Becikowe ?

Memo, masz pewnosć, ze na pewno dostaniesz te kasę? Jeszcze chyba niewiadomo jaki próg majatkowy wprowadzą, być może te 1000 zł dotyczyć będzie naprawdę biednych ludzi / choć oczywiście nie wiem nic o Twoim majatku i nie wnikam/- w każdym razie widze, że postrzegasz sprawe tylko li ze swojego podwórka- ale spróbuj choć przez chwile pomyśleć tak:
masz swoja działalnosć gospodarczą, sama opłacasz skladki zus, US cię gnebi, zarabiasz niewiele, jak na wkład pracy, jaką musisz odwalić /wiadomo, samej na swoim najtrudniej/, i to, co zarobisz jest o ciut wyższe niż próg zarobkowy jaki uznano za wystarczający na zasiłkowanie. Myslisz, że nie miałabyś pretensji, nie uznałabyć podobnie,że się Tobie te pieniadze nalezą? tymbardziej, ze wiekszosć rodzin niepracujacych, o minimalnych lub żadnych dochodach, nie robi nic, nie pracuje, a wlecze się na zasiłkach, darowiznach , które przeważnie i tak przepija, dnie spędza stojąc pod sklepami i nagabując- Taka jest rzeczywiśtość i nikt tu nie zaprzeczy.
Ciekawa też jestem jak bedzie statystycznie przedstawiała się liczba dzieci oddanych do adopcji po upływie trzech miesiecy od urodzenia
Ja nie przeczę, że nasz polski standard życia odbiega dużo od normalnego unijnego, nasze średnie pensje to smiesznostka / a ile jest takich, ktorzy nie maja stałej pracy, łapią za smieszne pieniądze dorywczą?/, nie przecze, że każdemu przydałby się taki prezent /komu nie?/, ale w polityce nie ma nic za darmo i nikt z pustego nie naleje!to nie lotto i nie św Mikołaj. Pieniądze na becikowe, czy jakiekolwiek inne jednorazowe zasiłki oznaczaja stałe obniżenie innych dofinansowań- od szkolnictwa poprzez sport, kulturę, budownictwo, służbę zdrowia itd. Jestem ciekawa jak to będzie zbilansowane w budżecie? A moze obywatele wolą płacić wyższy podatek? Krótkowzroczność to jest bardzo dobre okreslenie takiej populistycznej polityki. Tylko czekać kiedy pojawi się argumentacja, : "ponieważ przeznaczyliśmy na becikowe 3,5 mld złotych to nie oczekujcie, że..."
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-24, 11:16   #19
YenneferD
Zakorzenienie
 
Avatar YenneferD
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 7 772
GG do YenneferD
Dot.: Becikowe ?

Dla mnie becikowe jest mydleniem oczu. Politycy powinni sie zajać poprawą warunków pracy matek, zapewnieniem im godziwego wynagrodzenia etc. A przyszłe matki powinny mieć pewność, ze po urodzeniu dziecka jej miejsce pracy nadal na nią czeka, a nie, tak jak to zwykle bywa czeka na nia wymówienie.

Sądzę, ze 1000 pln nie zacheci młodych kobiet do rodzenia dzieci, bo kwota ta jest zbyt niska, niewystarczajaca po prostu. Lepsze by było zwolnienie z niektórych podatków, albo ich zmniejszenie, tak jak to jest w innych państwach. Zgadzam sie też z Tuskiem, że jeżeli becikowe będzie przyznawane każdej matce bez wzgledu na stan majatkowy rodziny, to podzieli ono nasze społeczeństwo. A juz i tak jestesmy wystarczajaco podzieleni i zawistni wobec drugiego człowieka.
__________________
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.

TELEPORT czyli niedzielne zapiski <- Bloguję
YenneferD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-24, 12:19   #20
Shemreolin
Zakorzenienie
 
Avatar Shemreolin
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 081
GG do Shemreolin Send a message via Skype™ to Shemreolin
Dot.: Becikowe ?

Dla mnie to jest chore... nie chce się dofinansowywać in vitro, z którego korzystają pary, które naprawsde bardzo pragną dziecka, a będzie się dawać kasę każdej kobiecie, która urodzi dziecko. Paranoja...

Poza tym te pieniądze to kropla w morzu potrzeb młodej mamy i powinno się te pieniądze przeznaczyć na tworzenie nowych miejsc pracy, bo to nie jest prawda, że kobiety nie chcą rodzic dzieci i myślą tylko o karierze. Kobiety MUSZĄ iść do pracy, bo inaczej będą klepać biedę. Jakbym miała warunki to bym już dawno miała dziecko, ale po prostu mnie na to niestać, bo warunki sa takie a nie inne. Jak słysze, że kobiety nie chcą rodzic dzieci to mnie krew zalewa. Nie wspomnę o tym, że paranoja jest dawanie tego 1000 wszytskim kobietom bez względu na status społeczny. Jakbym była bogata i dostałabym 1000 zł to pewnie bym sobie za to kupiła nowe buty i tyle, a komuś te pieniadze na pewno by były ratunkiem.

Wogóle uważam, że państwo socjalne to porażka. Państwo owszem powinno pomagać w biedzie, ale nie powinno sponsowrować wielkiej części społeczeństwa. Powinno sie ludziom dawać narzędzia a nie produkty. Powinno sie ich uczyć pracować, a nie pracować za nich. Becikowe to jest porażka na całej linii i do niczego dobrego to nie doprowadzi. Nie będzie tylko kasy na to by zrobic coś naprawde pożytecznego co by dało efekty za jakiś czas, ale za to było by o wiele korzystniejsze dla społeczeństwa.
__________________
Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.



Shemreolin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-24, 14:39   #21
Meme
Zadomowienie
 
Avatar Meme
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: bielsko- biała
Wiadomości: 1 030
GG do Meme
Dot.: Becikowe ?

I tu sie z Toba zgadzam we wszystkim. Becikowe pomoże, ale to nie powinno byc wszystko co nasz rząd chce wprowadzić. też uważam ze powinny być ulgi, no i dłuzszy macierzyński, bo 16 tyg. to raptem 3,5 mies., jak ktoś ma niepracującą mamę albo teściową, to super, a jeśli nie, to ja nie wyobrażam sobie zostawić 3.5 miesiećzne dziecko z obcą kobietą. Ciekawe, ze w Anglii pzredłużyli kobietom macierzyński do 6 mies. a po tym czasie, jeśli kobieta wraca do pracy, na kolejny mac. moze isć jeje mąż. Szkoda, ze u nas tak nie ma...
__________________
Kategorycznie odmawiam dalszego rozmnażania

FILIPEK
http://tickers.baby-gaga.com/t/squsq...pek+ma+już.png

MADZIA
http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbu...+Madzia+ma.png
Meme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-24, 15:53   #22
Shemreolin
Zakorzenienie
 
Avatar Shemreolin
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 081
GG do Shemreolin Send a message via Skype™ to Shemreolin
Dot.: Becikowe ?

No właśnie. Kobiety powinny mieć inne przywileje ze wzgledu na ciażę i urodzenie dziecka a nie tylko marne 1000 zł. Ja bym nie chciała tego tysiąca jakby ktos w zamian dał mi dłuższy macierzyński, jakby nasze prawo chroniło kobiety, by potem mogły spokojnie wrócić do pracy, jakby sie nie bały że straca pracę ze wzgledu na dziecko. Przede wszytskim rząd powinien sie zająć bezrobociem a nie dawaniem kasy. To jest po prostu chore, Bezrobocie jest główna przyczyna niżu demograficznego i to jest tak oczywiste, że aż się dziwię, że tego te patałachy z sejmu nie widzą. I oni chcą pokazać jakiś przełom niby. Jaki przełom??? Taki, że za jakiś czas będzie jeszcze większą dziurę budżetową i nic się nie poprawi. W końcu kaska sie skończy i becikowego nie bedzie a gospodarka będzie leżeć jak długa. No naprawdę tragedia.

Ja już dziennika nie ogladam, bo mnie szlag trafia.
__________________
Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.



Shemreolin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-24, 19:28   #23
agatha_c
Rozeznanie
 
Avatar agatha_c
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 982
GG do agatha_c
Dot.: Becikowe ?

hehehe a ja dzisiaj usłyszałam że to nie becikowe a berecikowe
agatha_c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-24, 19:37   #24
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303
Dot.: Becikowe ?

Cytat:
Napisane przez agatha_c
hehehe a ja dzisiaj usłyszałam że to nie becikowe a berecikowe

może rząd zamierza sponsorowac babciom od Rydzyka zakup moherowych beretów?
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-24, 19:55   #25
happygirl
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 614
Dot.: Becikowe ?

a ja się boję nie tylko tego, że menele zaczną płodzić dzieci, które będą chodzić później brudne i głodne, ale tego, że te dzieci wylądują w beczkach na kapustę...
poza tym, zgadzam się, że zamiast becikowego powinny być dodatki na edukację albo wyższe dodatki rodzinne, a najlepiej więcej pracy, a nie pomagania nierobom (czyt. nie takim, którzy pracy nie mają, ale takim, którzy nie chcą jej mieć). W ogóle cała wieloletnia polityka naszego państwa pt. "na nic nie ma pieniędzy" działa mi na nerwy. To na co idą pieniądze podatników?
__________________
The world can be divided into ladies and all other creatures
happygirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-25, 08:55   #26
Momo
Zakorzenienie
 
Avatar Momo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ok. Bydgoszczy
Wiadomości: 5 520
Dot.: Becikowe ?

Becikowym chcą załatwić wszystkie problemy.
Zabrali samotnym matkom możliwość alimentów od państwa,a teraz zachęcają do rodzenia.Chyba tylko "menele"się na to skuszą.
Pewnie -1000zł każdemu się przyda.Ale jak już pisałyście,kobiety wolałyby mieć dobrą pracę za godziwe wynagrodzenie i pewność,że będą mogły do niej wrócić po urodzeniu dziecka.
Wychowanie i wykształcenie dziecka kosztuję masę pieniędzy.Becikowe w tym niestety nie pomoże.
__________________
Moim ulubionym sprzętem kuchennym jest laptop ...

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://www.zapiskiroztrzepane.pl/


Awatar - made by Momo
Momo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-25, 10:54   #27
justyskaa
BAN stały
 
Avatar justyskaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 740
Dot.: Becikowe ?

dla rozsądnych ludzi 1000zł nie będzie powodem do posiadania kolejnego dziecka, ale dla tych, którzy chętnie kazdą sumę przepuszczą na alkohol może być do tego jedynie zachętą. I moze sejm nie widzi tego jako zachetę do prokreacji, ale tak właśnie będzie - kobiety z marginesu będą rodzić dziecko za dzieckiem, a kiedy skończy się tysiac becikowego skończy się też sielanka i jedynie powiększy nam się probem patologii. Co do tego tysiaca, wypowiem sie z własnego doswiadczenia. Trzy tygodnie temu urodziłam dziecko, na wyprawkę poszło ponad 4tys., więc czym jest ten tysiac dla rodziny, która nie dosć, ze nie będzie miała co do garnka włożyć to jeszcze dojdzie kolejne dziecko, na które też trzeba wydać pieniądze, bo głodne nie będzie chodziło, ubranka też trzeba kupić. Co do patologii, to nie okreslajmy tym terminem rodziny, która ma piątkę czy szóstkę dzieci i ma pieniądze na ich wychowanie. Wielodzietnosć sama w sobie nie jest chyba patologią, jeśli posiada się na te dzieci srodki do utrzymania i zapewnienia im życia na poziomie. Sama mam trójkę i zdecydowałam sie na nie świadomie. Nie zdecydowałabym sie na dziecko wiedząc, że nie pozwala mi na nie sytuacja finansowa, a ostatnio usłyszałam gdzieś, że trzecie dziecko to już rodzina wielodzietna. Skoro wielodzietna, to i patologiczna. Moze nie na temat, ale wkurza mnie takie sprowadzanie wszystkiego do jednego mianownika.
justyskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-25, 11:00   #28
leelou
BAN stały
 
Avatar leelou
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 116
Dot.: Becikowe ?

to moze dosc brutalne, ale nie wiem z jakiego powodu spoleczenstwo ma sie skladac na produkcje dzieci innych ludzi. ja nie mam na to najmniejszej ochoty ani teraz ani w przyszlosci. kiedy zdecyduje sie miec dziecko, na pewno nie bede od nikogo oczekiwac tysiaka.
leelou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-25, 11:18   #29
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: Becikowe ?

Ja uważam, że becikowe powinni wprowadzić jak najbardziej.Co do kwoty-może być, wiecej nie ma sensu dawać.Oczywiście o przyznaniu tejze kwoty powinien decydować dochód w rodzinie, to chyba zrozumiałe.Jednak nie sądzę, że ten zasiłek poszerzy patologię, czy też zachęci "normalnych" ludzi do powiększenia rodziny.Przyrost naturalny spada, bo ludzie nie mają pracy, a nawet jeśli kobieta ma pracę, to pensja na macierzyńskim jest po prostu smieszna.Dlatego powinni tez moim zdaniem zwiększyć zasiłki rodzinne,bo niby na co ma starczyć 43 zł miesięcznie?!
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-25, 11:26   #30
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: Becikowe ?

wielodzietna = patologiczna No bez przesady.
Moja sąsiadka ma 19 dzieci i wszystkie dobrze wychowała, wykształciła, nigdy nie chodziły głodne, nikomu nic złego nie zrobiły.

Co do becikowego. Gdybym była w ciąży to miłoby mi było dostać 1000 zł. Zawsze można kupić wózek za 500 zł a nie 1000 i dokupić coś jeszcze. Tylko, że są te rzeczy na krótką chwilę w zasadzie. A co potem? Dlatego lepiej by było gdyby podnieśli np. rodzinne, że o miejscach pracy i poprawie warunków dla kobiet-matek nie wspomnę
Szkoda, że rząd podchodzi do tego od dupy strony.
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-02 10:35:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:56.