wyczerpana,pomocy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-17, 12:19   #1
Lisiaa
Raczkowanie
 
Avatar Lisiaa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Łasin
Wiadomości: 40
GG do Lisiaa

wyczerpana,pomocy


Hej! poradzcie mi co mam robić bo juz ledwo zyje... moja corka ma 4 miesiace i nie spi w ciagu dnia, od samego poczatku zle spala w dzien ale teraz nie spi juz wcale, zasnie przy cycu gdy jest zmeczona i leze z nia ale jak wstaje i ona czuje ze mnie nie ma budzi sie z krzykiem. Co robic?
Lisiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-17, 15:13   #2
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: wyczerpana,pomocy

Cytat:
Napisane przez Lisiaa Pokaż wiadomość
Hej! poradzcie mi co mam robić bo juz ledwo zyje... moja corka ma 4 miesiace i nie spi w ciagu dnia, od samego poczatku zle spala w dzien ale teraz nie spi juz wcale, zasnie przy cycu gdy jest zmeczona i leze z nia ale jak wstaje i ona czuje ze mnie nie ma budzi sie z krzykiem. Co robic?
Wprowadzić stały rytm dnia. Zacznij od wybrana pory,że leżycie razem np w południe - super pora na wprowadzene stałej drzemki. Leżcie obie, nawet Ty się przespij.
Lub druga wersja - moj zasypiał przy cycu, badż w wózku na spacerze. Teraz jest piekna pogoda, na pewno się dobrze dotleni i zasnie.Jak Ci dziecko zasnie w wozku i wiesz,ze ma lekki sen, to porozbieraj ja tylko w wozku i ja tam zostaw
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-17, 17:12   #3
Lisiaa
Raczkowanie
 
Avatar Lisiaa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Łasin
Wiadomości: 40
GG do Lisiaa
Dot.: wyczerpana,pomocy

ma stały rytm dnia ale i tak nie spi, w wozku zasnie ale zawsze tylko godzine izanim wroce do domu to juz po spaniu...
Lisiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-18, 10:14   #4
nic co warte
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 6
Dot.: wyczerpana,pomocy

Chyba musisz to po prostu przetrwać... Moja najstarsza córa miała tak właśnie przez pierwsze 3 miesiące.. spanie tylko ze mną i najlepiej przy cycu a potem samo przeszło. Trzymam kciuki i pozdrawiam ciepło przesyłając zapasy cierpliwości
nic co warte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-18, 10:16   #5
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: wyczerpana,pomocy

Ja miałam to samo.
Dzieci lepiej się czują gdy ktoś jest blisko albo gdy są ciasno owinięte kocykiem. Lubią też spać w chuście. Mój przez dlugi czas spał w rożku u mnie na rękach - do 20min. Czasem udało się go odłożyć. Później już spał na kanapie obok.
Czy oprócz tego dzieciątko jest też dość marudne?
Może to hnb jak mój? Poszukaj info na necie o dzieciak high need baby - na fb również ostnieje grupa i tam dziewczyny fajnie doradzają
między innymi niedawno się dowiedziałam że gdy odkladamy dzieciątko do łóżeczka to najlepiej by odkładać go na boku bo na pleckach się wybudza mając wrażenie że spada. To istotne info ale dla mnie za późno poznane bo mój synek ma już 2,5 roku i już nie śpi w ciągu dnia.

Pozdrawiam!
__________________
Emilowe całusy

nel_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-18, 20:25   #6
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: wyczerpana,pomocy

Moje dziecko spalo
Przy piersi
Na spacerze w JADACYM wozku
W samochodzie

Jesli dwa powyzsze nie dzialaly, robilam runde po osiedlu. Zgaszony silnik = pobudka.

Spala po 30 minut.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-19, 13:42   #7
Lisiaa
Raczkowanie
 
Avatar Lisiaa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Łasin
Wiadomości: 40
GG do Lisiaa
Dot.: wyczerpana,pomocy

w samochodzie tez spi ale nie zawsze... i HNB moje dziecko nie ma, bo akurat lezy sobie samo w łózeczku i az tak bardzo sie mnie nie domaga...
Lisiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-19, 15:05   #8
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: wyczerpana,pomocy

Tez tak miałam, ze nie spała, długo to trwało, ale miała masakryczne bóle brzucha i alergie pokarmowa. Potem alergia przeszła jak miała około pol roku, ale nie spała nadal. Pomogło oddanie jej do usypiania komuś innemu - akurat trafiłam na tydzień do szpitala i jak maz był w pracy zajmowala sie nią moja Mama. Po tygodniu dziecko spało 6-9, 12-15, 20-5.30. Byłam wniebowzięta
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-19, 16:10   #9
Lisiaa
Raczkowanie
 
Avatar Lisiaa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Łasin
Wiadomości: 40
GG do Lisiaa
Dot.: wyczerpana,pomocy

Tez myślałam że ona nie chce spać tylko dlatego ze przy mnie ale sciagalam mleko do butelek i karmil mała mąż i on wtedy też ja usypial a raczej próbował bo i to się nie sprawdziło...
Lisiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-19, 18:09   #10
cabonkaa
Raczkowanie
 
Avatar cabonkaa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 120
Dot.: wyczerpana,pomocy

Hej, moja córka też mało co spała do jakiegoś 4-5 miesiąca sała 2-3 razy po 30 minut, chyba że na spacerze to pospała dłużej. Dopytywałam lekarzy ale nie widzieli w tym nic złego, po prostu szkoda jej było dnia na sen, więc odpuściłam usypianie na siłe. Teraz jak skończyła pół roku śpi więcej, jak widzę że trze oczy albo zaczyna "jojczyć" to ją daję do łóżeczka i najczęściej zasypia, średnio co 3h od poprzedniej drzemki. Jeżeli dziecko nie marudzi to nie masz się co przejmować
cabonkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-20, 08:17   #11
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: wyczerpana,pomocy

Cytat:
Napisane przez Lisiaa Pokaż wiadomość
w samochodzie tez spi ale nie zawsze... i HNB moje dziecko nie ma, bo akurat lezy sobie samo w łózeczku i az tak bardzo sie mnie nie domaga...
to dobrze

na pocieszenie powiem że mój później spał nawet po 2h ale to po skończeniu roku.
__________________
Emilowe całusy

nel_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-20, 14:44   #12
Lisiaa
Raczkowanie
 
Avatar Lisiaa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Łasin
Wiadomości: 40
GG do Lisiaa
Dot.: wyczerpana,pomocy

oj do roku to mojej jeszcze brakuje ze o hoho...
Lisiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-20, 20:20   #13
Lady Jane
Raczkowanie
 
Avatar Lady Jane
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Małe miasteczko nad Kanałem Angielskim
Wiadomości: 359
Dot.: wyczerpana,pomocy

Lisiaa, trzymaj sie dzielnie.
Moja córcia spała w tym wieku tylko jeśli ktoś był obok (najlepiej na piersi), albo w czasie jazdy samochodem, albo w czasie spaceru w wózku. Nawet nie powiem, zeby ta sytuacja sie zmieniła. Ja zamiast odkładać ja do łóżeczka (budziła sie za każdym razem niestety), zabezpieczyłam nasze łóżko i tam zasypiała obok mnie i tak juz spała. Ale chyba niestety trzeba to spróbować przeczekać.
Trzymaj się dzielnie. Przesyłam dużo pozytywnej energii.
__________________

Lady Jane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-21, 20:50   #14
Lisiaa
Raczkowanie
 
Avatar Lisiaa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Łasin
Wiadomości: 40
GG do Lisiaa
Dot.: wyczerpana,pomocy

Cytat:
Napisane przez Lady Jane Pokaż wiadomość
Lisiaa, trzymaj sie dzielnie.
Moja córcia spała w tym wieku tylko jeśli ktoś był obok (najlepiej na piersi), albo w czasie jazdy samochodem, albo w czasie spaceru w wózku. Nawet nie powiem, zeby ta sytuacja sie zmieniła. Ja zamiast odkładać ja do łóżeczka (budziła sie za każdym razem niestety), zabezpieczyłam nasze łóżko i tam zasypiała obok mnie i tak juz spała. Ale chyba niestety trzeba to spróbować przeczekać.
Trzymaj się dzielnie. Przesyłam dużo pozytywnej energii.
dziękuje za ten optymizm
Lisiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 11:12   #15
CoffeeMonster
Wtajemniczenie
 
Avatar CoffeeMonster
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 288
Dot.: wyczerpana,pomocy

a widać oznaki ze jest zmęczona? Może jest tak padnieta ze nie może zasnąć, spróbuj usypiac jak jest jeszcze rozbudzona, zawsze w ten sam sposób, ok 1,5h od poprzedniego wybudzenia i nie poddawaj się. Moja córcia obecnie 4,5 msc i śpi 4 x 30-60 min w ciągu dnia także również niewiele, a po urodzeniu wcale nie chciała tak jak u was
__________________
19.06.2013
13.12.13
16.12-30.12.13
Łucja 15.10.2014
Aniela29.03.2016

CoffeeMonster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 09:39   #16
Iniusia78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 57
Dot.: wyczerpana,pomocy

A mój jak był mały to potrafił w dzień spać po 3-4 godziny. W nocy budził się dwa razy na karmienie i to wszystko.
Iniusia78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-14, 11:03   #17
Mondo_Bongo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 154
Dot.: wyczerpana,pomocy

u nas pomogl bujaczek lezaczek z wibracjami, niby dziecko nie powinno w nim spac, ale nie bylo wyjscia, w nocy spal w lozeczku, wiec nie sadze bym mu wyrzadzila krzywde tym, ze w ciagu dnia spal w bujaczku
Mondo_Bongo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-14, 13:14   #18
201605041146
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 364
Dot.: wyczerpana,pomocy

Cytat:
Napisane przez Iniusia78 Pokaż wiadomość
A mój jak był mały to potrafił w dzień spać po 3-4 godziny. W nocy budził się dwa razy na karmienie i to wszystko.
super...a w jaki sposób ma to pomóc autorce?

Lisiaa, witaj w ,,klubie". U mnie to samo było Mały skończył teraz pół roczku i dopiero teraz jak go nakarmię i odłożę do łóżeczka to spi mi 40-60 minut, jak się obudzi to wezmę go na ręce, polulam i odłożę znowu, śpi kolejne 40 min.
U mnie do końca lutego tak było jak u ciebie, wiszenie i spanie na mnie z piersią w buzi. Od dwóch tygodni nastapiła zmiana i jakos to tak naturalnie to wyszło (zadzwonił listonosz do drzwi i musiałam małego odłożyc do łóżeczka, a że spał to go nie budziłam.). Wczesniej jak go tylko odłożyłam to wielkie oczy i mina ,,co robisz mamo" i kończyło się na tym, że spał na mnie, w międzyczasie oglądałam seriale na laptopie
teraz wydaje mi się, że moje dziecko dojrzało po prostu do tego, aby spać w dzień w łóżeczku.
To minie, pamietam ja tez byłam załamana, bo u nas 4 miesiąc w ogóle paskudny był, małemu nic nie pasowalo, ani ręce, ani pierś, wszystko było źle..mineło i powoli zaczęło się uspokajać
201605041146 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-14, 16:18   #19
Przytulanka88
Przyczajenie
 
Avatar Przytulanka88
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 28
Dot.: wyczerpana,pomocy

Byłam w podobnej sytuacji co Ty córka od urodzenia do około 2 miesiąca nie chciała spac w dzien. Robiła sobie 15 min drzemki i koniec. Pózniej wyszła u nas alergia pokarmowa na białka mleka krowiego i musieliśmy niestety z piersi przejść na nutramigen bo zmiana mojej diety i różnego rodzaju probiotyki nie pomagały. Po zmianie mleka zaczęła zasypać na 30 min a z czasem sie to wszystko unormowalo i od około 5 miesiąca spi po 1,5 h. Musisz to wszystko jakoś przetrwać a z czasem na pewno będzie lepiej. Życzę Ci zatem dużo sił i wytrwałości
__________________
Razem od 31.12.2008r
Zaręczeni 31.12.2011r
Nasz ślub 06.09.2013r
Nasza córcia Hania 24.08.2014r

"Jeśli chcesz otrzymywać od innych coś wartościowego, dawaj najpierw innym szczerze to co masz w sobie najpiękniejszego."
Przytulanka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-15, 09:37   #20
kordelka85
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 6 973
Dot.: wyczerpana,pomocy

Cytat:
Napisane przez Mondo_Bongo Pokaż wiadomość
u nas pomogl bujaczek lezaczek z wibracjami, niby dziecko nie powinno w nim spac, ale nie bylo wyjscia, w nocy spal w lozeczku, wiec nie sadze bym mu wyrzadzila krzywde tym, ze w ciagu dnia spal w bujaczku
Mi tez pomagał i nawet bez wibracji. Ruszał nóżka, bujal sie i zasypial

---------- Dopisano o 10:37 ---------- Poprzedni post napisano o 10:28 ----------

Autorko, a probowalas wymienić cyc na smoczek w takiej sytuacji?
kordelka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 15:19   #21
AsiA_555
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 201
Dot.: wyczerpana,pomocy

Trzeba to po prostu przetrzymać, można próbować wprowadzać stały rytm, ale nie na każde dzieciątko to działa. Mam dwoje i jedno spało i w dzień i w nocy, a drugie prawie wcale. Nie ma reguły, bądź cierpliwa, to wszystko minie
AsiA_555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-28, 20:29   #22
Mondo_Bongo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 154
Dot.: wyczerpana,pomocy

a moj mial po prostu rozne dni, raz spal po kilk arazy, a raz nie chcial i nie spal wcale, kazde dziecko inne, mysle, ze konsekwencja w stalym rytmie dnia w koncu przyniesie efekt
Mondo_Bongo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-12, 10:31   #23
justynaa31
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1
Dot.: wyczerpana,pomocy

A same musicie sobie radzić z maluchem? czy jednak macie kogoś do pomocy?
__________________
http://www.asysteo.pl

Edytowane przez justynaa31
Czas edycji: 2015-07-15 o 16:05
justynaa31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-13, 08:56   #24
Bestjulia82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3
Dot.: wyczerpana,pomocy

Witaj. Niestety niektóre dzieciątka tak mają. Wygląda, że musisz przetrwać złe chwile. A jak z jedzeniem? Może nie dojada i dlatego nie śpi, bo jest głodna i niespokojna. Może spróbuj dać jej butelkę, a jak nie to za niedługo zacznie już przyjmować inne pokarmy i może będzie lepiej.
Bestjulia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-13 09:56:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:49.