RTG zrobione we wczesnej ciąży. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-05-04, 13:18   #1
Sylvana
Zadomowienie
 
Avatar Sylvana
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 149

RTG zrobione we wczesnej ciąży.


Witam, problem jak wyżej w temacie.

Ok 3-4 tyg ciąży wykonałam zdjęcie rtg na odcinek piersiowy oraz gorszy lędźwiowy kręgosłupa.
Czyli gorzej nie mogłam wybrać.

Aktualnie jestem ok 10 tyg ciąży.
Zastanawia mnie tylko lajtowe podejście mojej ginekolog (narazie jeszcze wstępnie prowadzącej). Jest na zasadzie co się stało to się nie odstanie.

Badania jakie mam są jak do tej pory standardowe jak dla każdej normalnej ciąży.

Byłam ostatnio z czymś innym u neurologa i on o wiele bardziej zainteresował się tym tematem niż szanowna ginekolog.
Powiedział, że powinnam iść do dobrego ginekologa/genetyka i powinnam być skierowana na szereg możliwych badań dodatkowych w związku z zagrażającym czynnikiem jakim jest rtg, które moglo doprowadzić do masy wad rozwojowych.

Wizyte u innej Pani dr mam na 23 maja i zastanawiam się o jakie badania powinnam teraz walczyć i na czym się skupić przy diagnostyce czy nie ma wad rozwojowych?

W każdym badz razie gdybanie ginekolog może będzie ok może nie i brak badań mnie niepokoi.

Może któraś z Was była w podobnej sytuacji i wie gdzie powinnam się teraz konsultować.

Pozdrawiam
Sylvana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-06, 22:10   #2
Smarrita
Wtajemniczenie
 
Avatar Smarrita
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2 103
Dot.: RTG zrobione we wczesnej ciąży.

chyba najwcześniej cokolwiek będzie można wykryć na badaniach prenatalnych, okolice 12 tygodnia, USG+badanie krwi. Z odpowiednim skierowaniem od ginekologa można te badania wykonać z NFZ w innym przypadku koszt 300-500zł.
Smarrita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-05-06 23:10:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:53.