Coś na twarzy-co? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-15, 09:24   #1
coca-coliczka
Raczkowanie
 
Avatar coca-coliczka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 139

Coś na twarzy-co?


Cześć. Poszperałam po forum, ale problemu podobnego nie znalazłam.
Mam uczulenie na jakiś składnik gum do żucia (jeśli w ciągu dnia zżuję więcej niż 3-4 drażetki).
Ostatnio zmywajac makijaż zobaczyłam małą białą kropeczkę na skórze- wyglądała mi na pryszcza, więc chciałam to jakoś "wydusić". Jak nie chciała wyjść różkiem ręcznika chciałam jej pomóc...
Dalej nie wychodziła więc zostawiłam. Przemyłam buzię żelem i zaczęło mnie to miejsce diabelnie piec.
Rano obudziłam się z jakby "wytartym" ok. 7 mm średnicy plackiem na buzi -wyglądaja jak rana na otartym kolanie... Sączy się z tego płyn surowiczy.
No i pytanie- czy to możliwe bym ręcznikiem wytarła sobie tak skórę? Nie bolało mnie jak to robiłam... Teraz od 2 dni mam na środku policzka takie dziadostwo. Jak przyśpieszyć gojenie się tego?
Biała kropka zniknęła. Otarcie jest
coca-coliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-15, 18:08   #2
natcat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: kraina oz
Wiadomości: 8
Dot.: Coś na twarzy-co?

rany szybko goją cię po tribioticu. bez blizn w dodatku tylko że to już antybiotyk. saszetka kosztuje ok.1,50 w aptece. gojenie przyspiesza też zwykły sudocrem, dostępny w rossmanie
i możliwe, że wytarłaś ręcznikiem. ja kiedyś w ten sposób zdarłam skórę z nosa. wrażliwe cery tak mają
natcat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 13:54   #3
All_that_jazz
Zakorzenienie
 
Avatar All_that_jazz
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 330
Dot.: Coś na twarzy-co?

Jeśli sączy się to najlepiej Tribiotic (zapobiegnie zakażeniu, nie można stosować go dłużej niż tydzień bo uszkadza słuch) a potem pod koniec gojenia można użyć balsamu Bepanten (z apteki)-ładnie odbuduje skórę.
All_that_jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-17, 11:15   #4
listopadowa80
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: dwie ryby przebite srebrnym mieczem
Wiadomości: 5 297
Dot.: Coś na twarzy-co?

Na początku Tribiotic (połączenie 3 antybiotyków) lub Polseptol (to jodyna powidonowa, działa bardzo dobrze, niestety w niektórych aptekach dostaniesz bez recepty, a w innych już nie). Później maść z wit. A.
listopadowa80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:49.