Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - Strona 148 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-11-19, 12:32   #4411
Silent Witch
Raczkowanie
 
Avatar Silent Witch
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 265
GG do Silent Witch
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

[QUOTE=Linusiaczek;2310821 4]Dziewczyny, czy któraś z was słyszała o FM Group? Polska firma, ponoć nietestująca, a mają w ofercie kosmetyki i zapachy... byłoby super dodać coś do listy bezpiecznych zapachów.
/QUOTE]

Witam, jestem nowa w tym wątku. Chciałam się dowiedzieć,czy wiadomo już coś nt. testowania przez firmę FM Group. Kosmetyki nie są dostępne w regularnej, sklepowej sprzedaży, tylko przez dystrybutorów, ale musicie wiedzieć, że jest to coraz większy rynek....sprzedają w 61 krajach na świecie.....No i moje pytanie jest takie-testują, czy nie? Nie znalazłam ich na żadnej liście, po dopytaniu deklarują, że produkty nie sa testowane. Ok, produkty. Jak wiemy, taka jest dyrektywa Unii. A co z półproduktami? Firma ta pozyskuje komponenty w tym samym miejscu co Nivea, Dove , L'oreal....Czyli nie wygląda to dobrze. Jak jest na prawdę?Czy wiecie coś na jej temat?
pozdrawiam serdecznie, dzięki za założenie tematu
__________________
(\__/)
(O.o )
(> < ) This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination!

Silent Witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-19, 14:11   #4412
Senseds
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 302
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Dziewczyny Proszę, napiszcied do http://myartego.com/ , jedyni przedstawiciele w Polsce nie potrafili mi odpowiedziec na pytania. A ja języków na tyle nie znam,aby związac ten list
__________________
www.kroliki.net
Pomóż, zaadoptuj USZATE serduszko

Senseds jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-19, 14:16   #4413
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez Silent Witch Pokaż wiadomość

Witam, jestem nowa w tym wątku. Chciałam się dowiedzieć,czy wiadomo już coś nt. testowania przez firmę FM Group.
Witaj
Mnie właśnie też to zastanawiło, bo mają napisane na stronie, że nie testują na zwierzętach ( a sporo firm w ogóle nie ma żadnej wzmianki). Nie wiem czy w UE żeby móc sobie napisać coś takiego oficjalnie to jednak nie można używać testowanych składników? (Tak mnie to TIGI zastanowiło). Niejmniej jednak nie mamy chyba na razie o nich żadnej pewnej informacji, więc trzeba by do nich napisać maila (co też nigdy nie daje 100% pewności, no ale od czegoś trzeba zacząć)

Dostałam odpowiedź od E. Arden. Twierdzą, że składników też nie testują... ale jakaś taka malo przekonująca jest ta ich odpowiedź. Lakoniczna. Nie wiem czy powinni pójść na czerwoną, ale ja bym ich wpakowała na niepewną.

Edytowane przez Linusiaczek
Czas edycji: 2010-11-19 o 16:13
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-19, 19:34   #4414
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez Senseds Pokaż wiadomość
Dziewczyny Proszę, napiszcied do http://myartego.com/ , jedyni przedstawiciele w Polsce nie potrafili mi odpowiedziec na pytania. A ja języków na tyle nie znam,aby związac ten list
Jak coś, to mamy przecież szablon maila pytajnego i w języku angielskim. Swego czasu ja jeden tworzyłam, a jeszcze niedawno jakaś Wizażanka zrobiła kolejny. Napisany na pewno lepszą angielszczyzną niż mój...
Ale coś nie umiem tego posta znaleźć. Swój szablon mogę podać:

Dear Sir or Madam,

I have few really important questions about [ name of company ]'s cosmetics.
1. Do [ name of company ]'s cosmetics are tested on animals?
2. Do igredients of [ name of company ]'s are tested on animals? I.e. do [ name of company ] commission to somebody do those tests?
If not, how are tested this company's products?
3. What policy towards testing on animals declare suppliers of ingredients to [ name of company ]'s cosmetics?

Please, answer precisely all my questions. It will help avoid possible misunderstandings.

Yours faithfully.


W ogóle warto byłoby te wszystkie sensowne szablony zebrać w jednym miejscu, a nie szukać potem ich po wątkach. Co Wy na to? To by bardzo ułatwiło sprawę?
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-19, 20:27   #4415
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Jak coś, to mamy przecież szablon maila pytajnego i w języku angielskim. Swego czasu ja jeden tworzyłam, a jeszcze niedawno jakaś Wizażanka zrobiła kolejny. Napisany na pewno lepszą angielszczyzną niż mój...

W ogóle warto byłoby te wszystkie sensowne szablony zebrać w jednym miejscu, a nie szukać potem ich po wątkach. Co Wy na to? To by bardzo ułatwiło sprawę?
Ja napisałam drugi szablon, ale to nie miało nic wspólnego z Twoim angielskim! Ja po prostu lubię wszystko po swojemu robić

Co de zebrania w 1 miejscu to się zgadzam, ale nie bardzo bym wiedziała jak to technicznie wykonać. takie rzeczy to dobrze zebrać w 1 wątku jak będziemy zakładać nowy wątek o bezpiecznych firmach
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-19, 22:08   #4416
teteesia
Rozeznanie
 
Avatar teteesia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: WiZaŻ
Wiadomości: 836
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Moge umieścić w którymś poście na wątku z listą, edytuje któryś post i będziemy wiedzieć, że tam są szablony. Bo tu rzeczywiście zginie. Jak sie ten wątek skończy to trzeba będzie jakoś to wszystko ladnie zaplanować

Wyzbierałam:

Niemiecka wersja:
Sehr geerte Damen und Herren
Ich will fragen ,ob eure Produkte und diie Zutaten durch Tieriversuch getestet wurden und ob die Produkte auch tierische Zutaten enthalten?

Mit freundlichen Grüssen
<tu swoje imię i nazwisko>


Polska wersja:
Witam.
Chciałabym uzyskać kilka odpowiedzi na pytania dotyczące produktów firmy X:
1. Czy firma X testuje gotowe produkty, bądź poszczególne składniki
produktów na zwierzętach?
2. Jeśli X otrzymuje składniki od dostawców, to czy wymaga aby nie były one testowane na zwierzętach?
3. Czy w skład produktów X wchodzą składniki pochodzenia zwierzęcego lub odzwierzęcego? (takie jak: produkty mleczne, pszczele, jaja, lanolina, wyciągi mineralne z muszli, kolagen, elastyna, żelatyna, łój, jedwab, piżmo, tran, kawior, naturalne włosie itp.)
Z góry dziękuje za odpowiedź.
Pozdrawiam...


Angielska wersja:
I would like to ask a couple of questions about X products.
a) Was any of the final X products tested on animals?
b) Are any of the ingredients tested on animals? Does the company check if any of the suppliers tests on animals (does it ask for documents or other evidence)?
c) Do the the products contain any animal-derived ingredients or animal by-products (such as tallow, lanolin, beeswax, elastin, collagen, whale-oil or cod-liver oil, caviar, silk, royal jelly?)
Please let me know if anything is not clear, I am not a native speaker of English.
I appreciate you taking the time to respond.
Sincerely,
(imię i nazwisko)


Jak nie ma żadnych "ale" to wkleje na ten drugi nasz wątek. Ta niemiecka wersja to nie za krótka?
__________________
pomóż
http://uniteddogs.com/stopkillingdogs/

Na całym świecie co 6 sekund ginie w męczarniach jakiś zwierzak w laboratarium!
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post17020318

Edytowane przez teteesia
Czas edycji: 2010-11-20 o 21:54
teteesia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-20, 11:29   #4417
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Wersja rosyjska. Starałam się jak mogłam, ale nie mogę zaręczyć, że nie ma tam błędów.
Mój szablon angielskojęzyczny został poprawiony już jakiś czas temu, także podejrzewam się, że i wersja rosyjska szybko zostanie zamieniona na lepszą...

Здрасвуйте!

У меня есть вопрос, которой касается ваших продуктов:

1. Тестирует ли Ваша компания продукты или компоненты етих продуктов на животных?
2. Если Ваша компания получает компоненты от других компании, требовает Ваша чтобы другие не тестировалы на животных?
3. Есть ли в Ваших пролуктах компоненты животново происхождения? Например, молочные продукты, желе, яйца, ланолин, минеральное выдержки из оболочки, коллаген, эластин, желатин, сало, шелк, мускус, рыбий жир, икра, натуральная шерсть/ волосы животных?

Я вуду признателна (tak pisze kobieta)/ признателен (tak pisze mężczyzna) если Вы ответите мне точно на каждый вопрос. Спасибо заранее за ответ.

С наилучшими пожеланиями,
XYZ.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)

Edytowane przez Chatul
Czas edycji: 2010-11-20 o 17:20
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-20, 17:51   #4418
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Droga Chatul, nawet jeśli są błędy to to jest mały pikuś w porównaniu z tym, że ja w życiu nie zrozumiem odpowiedzi! Chyba Ty będziesz naszym przedstawicielem na Rosję (znaczy firmy rosyjskie)

Teteesiu, Agatri po prostu nie wymieniła żadnych konkretnych składników i chyba nie zapytała czy sprawdzają swoich dostawców (ja w swojej wersji angielskiej zapytałam nawet czy proszą dostawców o przedstawienie dokumentów bądź innych dowodów ). Można by wersję niemiecką rzeczywiście odrobinkę uzupełnić, co myślisz agatri?

Aha, Teteesiu jak byś mogła w moim szablonie poprawić ostatnie zdanie z "Thank you for your time (or I appreciate you taking the time) na "I appreciate you taking the time to respond" to byłoby świetnie, bo tak myślę, że teraz wprowadza małe zamieszanie. Nie zauważyłam tego wcześniej, wybaczcie :| Z góry dzięki

Edytowane przez Linusiaczek
Czas edycji: 2010-11-20 o 21:53
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-20, 21:46   #4419
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
Droga Chatul, nawet jeśli są błędy to to jest mały pikuś w porównaniu z tym, że ja w życiu nie zrozumiem odpowiedzi! Chyba Ty będziesz naszym przedstawicielem na Rosję (znaczy firmy rosyjskie)
Jasne. Nie ma najmniejszego problemu. Rozumienie tekstu przychodzi mi łatwiej niż tworzenie go. Jednak od prawie roku mam już przerwę od rosyjskiego :C
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-20, 22:04   #4420
teteesia
Rozeznanie
 
Avatar teteesia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: WiZaŻ
Wiadomości: 836
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Umieściłam w wątku z listą https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=403287 w 15 poście wzory maili. Jak jakies zmiany mam zrobić to piszcie

Troche może tam giną te wzory ale to i tak tylko jest dla nas, bo osoby z zewnątrz nie wysylaja, a my będziemy pamiętać, że tam sa
__________________
pomóż
http://uniteddogs.com/stopkillingdogs/

Na całym świecie co 6 sekund ginie w męczarniach jakiś zwierzak w laboratarium!
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post17020318

Edytowane przez teteesia
Czas edycji: 2010-11-20 o 22:11
teteesia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-20, 22:24   #4421
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez teteesia Pokaż wiadomość
Umieściłam w wątku z listą https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=403287 w 15 poście wzory maili. Jak jakies zmiany mam zrobić to piszcie

Troche może tam giną te wzory ale to i tak tylko jest dla nas, bo osoby z zewnątrz nie wysylaja, a my będziemy pamiętać, że tam sa
Świetna robota, podziękowania dla wszystkich, którzy się przyczynili! Szablony, nawet jeśli nie są w 100% perfekcyjne, to na pewno są dobre
Ja natomiast mam taką 'odezwę' do dziewcząt wstydzących się napisać do firm, które je interesują: jeśli macie jakikolwiek problem ze zrozumieniem odpowiedzi bądź ze zinterpretowaniem jej (jest niejasna albo dziwna), to wklejajcie je tu na wątku, my to wszyscy potem gruntownie razem przeanalizujemy W kupie raźniej się myśli i trudniej się dać zbyć
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-20, 22:28   #4422
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Tak w ogóle to warto byłoby poprosić jakiegoś moderatora o edytowanie pierwszego postu w tym wątku. Bo znajduje się na nim nieprawdziwa lista kosmetyków nie testowanych na zwierzętach. Widnieje na niej przecież chociażby Nivea, która testuje na zwierzętach. Wiele osób tylko zagląda na pierwszą stronę wątku, po co takich ludzi wprowadzać w błąd...
A wystarczyłoby po prostu usunąć tę część pierwszego postu. Jego autorka chyba się nie obrazi Zwłaszcza, że raczej od dawna się już tutaj nie udziela
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-20, 22:30   #4423
teteesia
Rozeznanie
 
Avatar teteesia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: WiZaŻ
Wiadomości: 836
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Właśnie zaglądałam na ten wątek https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post23362361
aż sie zagotowało we mnie. Powiedzcie mi co to za ludzie są?
Wiem ze to nie na temat troche ale ... wrrrr :[

---------- Dopisano o 23:30 ---------- Poprzedni post napisano o 23:28 ----------

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Tak w ogóle to warto byłoby poprosić jakiegoś moderatora o edytowanie pierwszego postu w tym wątku. Bo znajduje się na nim nieprawdziwa lista kosmetyków nie testowanych na zwierzętach. Widnieje na niej przecież chociażby Nivea, która testuje na zwierzętach. Wiele osób tylko zagląda na pierwszą stronę wątku, po co takich ludzi wprowadzać w błąd...
A wystarczyłoby po prostu usunąć tę część pierwszego postu. Jego autorka chyba się nie obrazi Zwłaszcza, że raczej od dawna się już tutaj nie udziela
Też o tym myślałam, moge sie tym zająć bo już kiedys pisałam w innej sprawie.
__________________
pomóż
http://uniteddogs.com/stopkillingdogs/

Na całym świecie co 6 sekund ginie w męczarniach jakiś zwierzak w laboratarium!
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post17020318
teteesia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-20, 22:36   #4424
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Tak w ogóle to warto byłoby poprosić jakiegoś moderatora o edytowanie pierwszego postu w tym wątku. (...) Wiele osób tylko zagląda na pierwszą stronę wątku, po co takich ludzi wprowadzać w błąd...
Bardzo dobry pomysł, masz całkowitą rację z tą wprowadzającą w błąd listą.

Cytat:
Napisane przez teteesia Pokaż wiadomość
Powiedzcie mi co to za ludzie są?
Wiem ze to nie na temat troche ale ... wrrrr :[
No, a potem się dziwić, że jak się próbuje rozmawiać z ludźmi o testowaniu na zwierzętach to jak grochem o ścianę.... No cóż, tacy ludzie, taki świat. Pocieszające jest to, że nie wszyscy są tacy - a osobiście mam nadzieję, że przytłaczająca większośc nie jest taka.
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-20, 22:46   #4425
teteesia
Rozeznanie
 
Avatar teteesia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: WiZaŻ
Wiadomości: 836
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
Bardzo dobry pomysł, masz całkowitą rację z tą wprowadzającą w błąd listą.



No, a potem się dziwić, że jak się próbuje rozmawiać z ludźmi o testowaniu na zwierzętach to jak grochem o ścianę.... No cóż, tacy ludzie, taki świat. Pocieszające jest to, że nie wszyscy są tacy - a osobiście mam nadzieję, że przytłaczająca większośc nie jest taka.
Napisałam do moderatora, także czekamy co uda sie zrobić


Takich ludzi to ja nigdy nie zrozumiem. Jak juz nie lubi zwierząt to po kiego brać go. Szkoda gadać...
__________________
pomóż
http://uniteddogs.com/stopkillingdogs/

Na całym świecie co 6 sekund ginie w męczarniach jakiś zwierzak w laboratarium!
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post17020318
teteesia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-20, 23:37   #4426
hanusia505
Zakorzenienie
 
Avatar hanusia505
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 015
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez teteesia Pokaż wiadomość
Napisałam do moderatora, także czekamy co uda sie zrobić


Takich ludzi to ja nigdy nie zrozumiem. Jak juz nie lubi zwierząt to po kiego brać go. Szkoda gadać...
Przeczytalam ten watek i krew mnie zalewa...
Ostatnio czytalam podobny i usilowalam przekonac dziewczyne do nie oddawania szczeniaka ale bezskutecznie.
Powod oddania - bo labrador meczy sie w bloku - smiech na sali oraz tesciowa karze sie go pozbyc bo jest niegrzeczny(pozniej autorka watku pisala, ze owa tesciowa sama psa bardzo rozpieszczala wiec nie do konca wierze, ze tak bardzo sobie go w domu nie zyczyla, wydaje mi sie, ze bardziej przeszkadzal wlasnie zalozycielce watku)...
__________________
Napełnij pustą miskę!klik

Kosmetyki i inne produkty nietestowane na zwierzętach!
klik

Edytowane przez hanusia505
Czas edycji: 2010-11-21 o 01:36
hanusia505 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 01:33   #4427
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Ludzie są naprawdę ograniczeni No ale cóż, naszym zadaniem jest ich uświadamiać, uświadamiać i jeszcze raz uświadamiać...
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 09:16   #4428
anna3101
Raczkowanie
 
Avatar anna3101
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 404
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Do Faberlic już napisałam, ale na razie mi nie odpowiadają.

Tutaj poprawiona wersja rosyjska zapytania (pozwalam sobie poprawić, bo jednak jestem native speakerem )

Добрый день,

У меня есть несколько вопросов по поводу Вашей продукции.

1. Тестирует ли Ваша компания продукты или их ингредиенты на животных?
2. Требуете ли Вы от Ваших поставщиков, чтобы поставляемое ими сырье не тестировалось ими на животных?
3. Есть ли в Вашей продукции ингредиенты животного происхождения (например, молочные продукты, яйца, ланолин, коллаген, эластин, желатин, сало, шелк, мускус, рыбий жир, икра, шерсть животных)?

Буду признательна/признателен, если Вы ответите мне как можно полнее на каждый вопрос.

С уважением,



---------- Dopisano o 10:16 ---------- Poprzedni post napisano o 09:59 ----------

Poprawiona wersja angielska:

Dear Sir/Madam (lub po prostu Hello)

I would like to ask you some questions about your products.
a) Are any of your end products tested on animals?
b) Are any of the ingredients tested on animals? Does your company check if your suppliers test on animals (do you ask for documents testifying no animal testing is done or other evidence)?
c) Do your products contain any animal-derived ingredients or animal by-products (such as tallow, lanolin, beeswax, elastin, collagen, whale oil or cod-liver oil, caviar, silk, royal jelly?)

Please let me know if anything is not clear, I am not a native speaker of English.

Thank you for your time.

Best regards/Sincerely
X
__________________
Pomóż kociakom - kupuj na aukcjach charytatywnych na allegro: NADIR_stowarzysz, miauczykotek, Koty_sos, SosDlaZwierzat, TOZ_Szczecin, kocipazur_org,

Nakarm zwierzaka jednym klikiem:
www.pustamiska.pl
www.poomoc.pl

Mój blog: ekologicznie.wordpress.co m
anna3101 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 10:30   #4429
teteesia
Rozeznanie
 
Avatar teteesia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: WiZaŻ
Wiadomości: 836
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Później wszystko poprawie.

Napisałam do moderatora i na samym dole wstawił link z aktualną listą ale obawiam się, że tam nawet nikt nie zauważy tego :/ Będę pisała dalej.
__________________
pomóż
http://uniteddogs.com/stopkillingdogs/

Na całym świecie co 6 sekund ginie w męczarniach jakiś zwierzak w laboratarium!
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post17020318
teteesia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-21, 13:53   #4430
dragi
Raczkowanie
 
Avatar dragi
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 63
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Wersja rosyjska. Starałam się jak mogłam, ale nie mogę zaręczyć, że nie ma tam błędów.
Mój szablon angielskojęzyczny został poprawiony już jakiś czas temu, także podejrzewam się, że i wersja rosyjska szybko zostanie zamieniona na lepszą...

Здрасвуйте!

У меня есть вопрос, которой касается ваших продуктов:

1. Тестирует ли Ваша компания продукты или компоненты етих продуктов на животных?
2. Если Ваша компания получает компоненты от других компании, требовает Ваша чтобы другие не тестировалы на животных?
3. Есть ли в Ваших пролуктах компоненты животново происхождения? Например, молочные продукты, желе, яйца, ланолин, минеральное выдержки из оболочки, коллаген, эластин, желатин, сало, шелк, мускус, рыбий жир, икра, натуральная шерсть/ волосы животных?

Я вуду признателна (tak pisze kobieta)/ признателен (tak pisze mężczyzna) если Вы ответите мне точно на каждый вопрос. Спасибо заранее за ответ.

С наилучшими пожеланиями,
XYZ.
Hej, jako absolwentka filologii rosyjskiej muszę przyznać że tekst jest bardzo dobry, zawiera dosłownie parę błędów, które mogłabym poprawić
1. Тестирует ли Ваша компания продукты или компоненты этих продуктов на животных?
2. Если Ваша компания получает компоненты для продуктов от других компаний, требует ли она от них, чтобы их компоненты не были тестированы?
3.Находятся ли в Ваших продуктах компоненты, происходящие от животных/животного происхождения? Например: молочные продукты, желе, яйца, ланолин, минеральные выдержки из оболочки, коллаген, эластин, желатин, сало, шелк, мускус, рыбий жир, икра, натуральная шерсть/ волосы животных?

Я вуду признателна (tak pisze kobieta)/ признателен (tak pisze mężczyzna) если Вы ответите мне точно на каждый вопрос. Спасибо заранее за ответ.

W razie potrzeby mogę przetłumaczyć odpowiedź
dragi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 14:02   #4431
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez anna3101 Pokaż wiadomość
Tutaj poprawiona wersja rosyjska zapytania (pozwalam sobie poprawić, bo jednak jestem native speakerem )
Jasne, rozumiem. Ja się tylko 2 lata rosyjskiego uczyłam. Wiem, że nie władam tym językiem nadmiernie dobrze

Cytat:
Napisane przez dragi Pokaż wiadomość
Hej, jako absolwentka filologii rosyjskiej muszę przyznać że tekst jest bardzo dobry, zawiera dosłownie parę błędów, które mogłabym poprawić
Od razu mnie podbudowałaś
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 18:00   #4432
teteesia
Rozeznanie
 
Avatar teteesia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: WiZaŻ
Wiadomości: 836
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Mamy już zmieniony pierwszy post w wątku
__________________
pomóż
http://uniteddogs.com/stopkillingdogs/

Na całym świecie co 6 sekund ginie w męczarniach jakiś zwierzak w laboratarium!
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post17020318
teteesia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 18:29   #4433
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez teteesia Pokaż wiadomość
Mamy już zmieniony pierwszy post w wątku
Rzeczywiście, świetnie jest to poprawione. Teraz to się nie da niczego przeoczyć. Super, że się tym zajęłaś Teteesiu no i oczywiście podziękowania dla moderatora
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 18:59   #4434
agatri
Rozeznanie
 
Avatar agatri
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 545
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

CO do listu po niemiecki to o produkty odzwierzęcze siępytam ale ogólnikowo czy są w produktach <przyznam nie wiem jak jest po niemiecku kolagan itp> i pytam o to czy produkty są testowane i ich składniki no nie wiem jak macie jakiś zastrzeżenia to mogę poprawić
agatri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 20:37   #4435
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez teteesia Pokaż wiadomość
Mamy już zmieniony pierwszy post w wątku
Świetnie

A mnie się udało wczoraj dorwać dobrą karmę dla Kota. Okazało się, że sprzedają blisko mnie karmę firmy Acana
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 21:31   #4436
teteesia
Rozeznanie
 
Avatar teteesia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: WiZaŻ
Wiadomości: 836
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez agatri Pokaż wiadomość
CO do listu po niemiecki to o produkty odzwierzęcze siępytam ale ogólnikowo czy są w produktach <przyznam nie wiem jak jest po niemiecku kolagan itp> i pytam o to czy produkty są testowane i ich składniki no nie wiem jak macie jakiś zastrzeżenia to mogę poprawić
Fajnie by było, żeby jednak były wymienione te produkty bo przeważnie piszą, że nie maja ale jak sie wymienia wszystkie składniki to mogą dokładniej odpisać. Tak mi sie przynajmniej wydaje

Wpisałam na google tłumaczu naszą polską wersje i przerobiło na niemiecki tak:

"Hallo.
Ich möchte einige Antworten auf Fragen rund um Produkt X zu bekommen:
1. Ist die Firma X ist das Testen von fertigen Produkten oder einzelner Komponenten
Produkte an Tieren?
2. Wenn X erhält Bauteile von Zulieferern, ob es erforderlich, dass sie nicht an Tieren getestet?
3. Ist die Zusammensetzung des Produktes X enthält Bestandteile von tierischen oder Zoonose? (Wie Milchprodukte, Gelee, Eier, Lanolin, Mineralöl Auszüge aus der Schale, Kollagen, Elastin, Gelatine, Talg, Seide, Moschus, Fisch, Kaviar, Naturborsten, etc.)
Vielen Dank im Voraus für Ihre Antwort.
Regards."

Tylko się nie śmiać bo ja kompletnie niemieckiego nie czaje :P
Pamiętam tylko odmian pare czasowników i osoby, aha i liczby - ale to akurat nie wystarczy

---------- Dopisano o 22:31 ---------- Poprzedni post napisano o 22:22 ----------

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Świetnie

A mnie się udało wczoraj dorwać dobrą karmę dla Kota. Okazało się, że sprzedają blisko mnie karmę firmy Acana
Ale Ci fajnie
Ja mieszkam w małym mieście i w sklepach tylko same chappie i pedigree :/ Chcąc kupić coś na szybko nie ma szans na coś lepszego. Raz kupiłam w zoologicznym niewiadomo jakiej firmy to wogóle moja psina nie chciała tego jeść, a je wszystko, więc nie wiem co tam było. Pan w sklepie powiedzał ze jak nie chce jeść to żeby posolić, może sie nie znam ale dla mnie to dziwne. Ogólnie z jedzeniem dla piesków - ciężko u mnie. Jak znajde coś "dobrego" to musze zrobić zapas.
__________________
pomóż
http://uniteddogs.com/stopkillingdogs/

Na całym świecie co 6 sekund ginie w męczarniach jakiś zwierzak w laboratarium!
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post17020318
teteesia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 22:31   #4437
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez teteesia Pokaż wiadomość
Ale Ci fajnie
Ja mieszkam w małym mieście i w sklepach tylko same chappie i pedigree :/ Chcąc kupić coś na szybko nie ma szans na coś lepszego. Raz kupiłam w zoologicznym niewiadomo jakiej firmy to wogóle moja psina nie chciała tego jeść, a je wszystko, więc nie wiem co tam było. Pan w sklepie powiedzał ze jak nie chce jeść to żeby posolić, może sie nie znam ale dla mnie to dziwne. Ogólnie z jedzeniem dla piesków - ciężko u mnie. Jak znajde coś "dobrego" to musze zrobić zapas.
A nie bywasz co jakiś czas w jakimś większym mieście? Wtedy mogłabyś regularnie robić tam zakupy na zapas Chyba, że właśnie tak robisz

Ja mieszkam w dużym mieście, a też w większości sklepów są same beznadziejne karmy dla zwierząt Ale są też na szczęście sklepy, które mają dobre pożywienie Już takie dwa w swojej okolicy zlokalizowałam
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-23, 20:12   #4438
agatri
Rozeznanie
 
Avatar agatri
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 545
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

http://niewiarygodne.pl/gid,12859974...iazdjecie.html
wejdzcie jeśli chcecie jakieś dyrastyczne to nie jest ale chorę !
agatri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-24, 12:26   #4439
Silent Witch
Raczkowanie
 
Avatar Silent Witch
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 265
GG do Silent Witch
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

oto odpowiedź na maila wysłanego do FM Group:
Witam,

odnośnie pytania 1. Fm Group nie testuje swoich produktów na zwierzętach, nie zlecamy tez
badan na zwierzętach na poszczególne składniki.


odnośnie pytania 2. Niekiedy nie jesteśmy w stanie dotrzeć do takich informacji ponieważ
składnik używany do produkcji składa się z podskładników czyli jest to taka
mieszanina składników dająca półprodukt, który następnie dodawany jest do
produktu gotowego.


odnośnie pytania 3.Tak często takie składniki są składnikami aktywnymi kosmetyku używamy w
naszych kosmykach np. allantoiny, wosku pszczelego, protein jedwabiu.




Coś mi się nie podoba odpowiedź na 2-gie pytanie...co to znaczy,że nie są w stanie dotrzeć do takich informacji? Nie są w stanie czy im się nie chce i nie zależy? A skoro takich informacji nie posiadają to nie wiedzą co sprzedają? Hmmm....co o tym sądzicie?
__________________
(\__/)
(O.o )
(> < ) This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination!

Silent Witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-24, 14:48   #4440
GoVeg
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 51
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Widzę, że wróciłam na gotowe... wielki szacun dla Ciebie Teteesia; trzymasz wątek przy życiu cały czas, tyle roboty z tymi listami... nie miałam przez znaczny czas Internetu, przychodzę tu w końcu, patrzę, a wszystko zrobione i dyskusja nadal się toczy. Naprawdę, nie mam słów. Dziewczyny, jesteście wspaniałe:cmo k:

Widziałam, że ktoś coś pisał o karmach dla zwierząt. A więc chciałabym też się wypowiedzieć Kupowałam jakiś czas temu Acanę, diablo droga, ale opakowanie mnie podbudowało - mięso z kurcząt z wolnego wybiegu, warzywa z bio-upraw... jednak stwierdziłam, że to za mało hardcore'owe
Jestem wegetarianką i nie chcę na siłę przerabiać swojego psa, ale wiecie... trochę głupio kupować zwierzakowi kilogramy mięsa i wspierać rynek mięsny, bo co za różnica, czy kupuję dla niego czy dla siebie? Nakręcam popyt na mięso, a moja decyzja o przejściu na dietę vege nie na tym miała polegać... no ale do rzeczy

Otóż w Internecie znalazłam karmę AMICat i AMIDog - to karmy wegańskie, nietestowane na zwierzętach, niemodyfikowane genetycznie, nieposiadające w składzie żadnej paskudnej chemii, konserwantów, barwników, itp. a jednocześnie zbilansowane. Jakie są moje doświadczenia? Pies to je, pies to lubi Od miesiąca podaję mu tę karmę, od czasu do czasu przygotowując tylko mięsny posiłek. Konsultuję dietę z weterynarzem - jak na razie wyniki są bardzo pozytywne
Myślę, że można spokojnie dopisać markę Ami na zieloną listę. I można też zmodyfikować opis Yarrah - kupiłam na próbę, karma jest nie tylko nietestowana, ale też wegetariańska
__________________
I'm vegan.
Yes, I do get enough fibre.
No, my shoes aren't leather.
Yes, I do have a life.

GoVeg jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:13.