Pierwszy raz samolotem - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2005-07-01, 13:48   #61
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Dot.: Pierwszy raz samolotem

No to jutro z samego rana wylatuję. Staram się nie denerwować, chociaż nie bardzo mi to wychodzi. Panikuję jakbym leciała gdzies do Afryki.
Trzymajcie jutro za mnie kciuki- żeby wszystko przebiegło tak, jak powinno i żebym za 2 tyg wróciła cała i zdrowa.
A swoją drogą co ja zrobię 2 tyg bez wizażu? Chociaż internet tam mają.
Ami jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-01, 14:53   #62
evee
Wtajemniczenie
 
Avatar evee
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 997
GG do evee
Smile Dot.: Pierwszy raz samolotem

Jak to jest z tym cisnieniem- podobno jak jest wiatr i samolot za szybko schodzi do ladowania to co wrazliwsi(czyli JA ;( moga odczuwac dyskomfort czyli u mnie raz skonczylo sie to tzw "woda w uszach"- bo dokladnie tak sie czuje jakby ktos nalal mi wody- i ten stan trwal przez 2 dni! koszmar- slyszec na 50% i jednoczesnie slyszec wlasny glos podczas rozmowy.
Czy istnieja na to moze jakies cwiczenia albo moze KWC;0?
teraz na serio- czy znacie na to sposob poza zuciem gumy itd???
bo juz pare razy zdarzylo mi sie, ze bylam prawie "glucha" przez 1 -2 dni po przylocie..i najczesciej latam sluzbowo- w zwiazku z czym musialam sporo rozmawiac (koszmar...)
z gory dziekuje- aha- nie pije alkoholu na pokladzie- bo zazwyczaj prowadze pozniej auto.A slyszalam rade- wypij 5 drinkow i Ci przejdzie...;0
evee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-01, 14:55   #63
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez Ami
No to jutro z samego rana wylatuję. Staram się nie denerwować, chociaż nie bardzo mi to wychodzi. Panikuję jakbym leciała gdzies do Afryki.
Trzymajcie jutro za mnie kciuki- żeby wszystko przebiegło tak, jak powinno i żebym za 2 tyg wróciła cała i zdrowa.
A swoją drogą co ja zrobię 2 tyg bez wizażu? Chociaż internet tam mają.
Oj, Amiś to juz jutro??
Ja jutro tez podrozuje ale do Radomia wiec sie tak nie stresuje . Bede trzymac kciuki .
I tesknic za toba .
Trzymaj sie i pamietaj o miejscu przy oknie
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-01, 15:17   #64
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Dot.: Pierwszy raz samolotem

żadnego pchanie przy odprawie!!!!! (bądź w miare wcześniej) poproś o miejsce przy oknie, każdy dostaje miejscówke wiec nie możesz zajmować miejsca przypadkowo
Żuj gume przy starcie i lądowaniu , posilek dostaniesz w samolocie i napoje też (kawa,czy cherbata, sok lub cola)
Bagaże opisz z adresem dokad sie udajesz...
W podręcznym mam zawsze krem do buzi, cos do ust, chusteczki higieniczne, kosmetyki i to co stanowilo by nadbagaż w walizie lub kruche, tłukace sie itp bo te walizy jak idą taśmą i dale na samolot to ..nie ma cackania

Ja tam lubie lataś samolotami suuuuper
__________________

_________________________ _________________________ _
_________________________ _________________________ _


WYSZUKIWARKA nie gryzie


Nutka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-01, 15:25   #65
Anisia25
Zakorzenienie
 
Avatar Anisia25
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Gliwice :)
Wiadomości: 48 128
GG do Anisia25
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Jak ja lecialam samolotem pierwszy raz to najfajniej podobalo mi sie, jak po kolowaniu na pas startowy samolot nagle zaczal przyspieszac. Tak fajnie wbija w fotele, jesli jeszcze mozesz obserwowac swiat przez okienko to juz w ogole mega doznania
Oderwanie sie od ziemi samolotu w ogole nie jest odczuwalne. Jedynie co odczuwalam, to jak samolot po locie na wysokosci przelotowej zaczal znizac pulap (schodkowo co jakis czas) do ladowania to wtedy mialam wrazenie ze krew plynie mi w odwrotnym kierunku. Czasem jak jedzie sie winda to sie takie wrazenia odczuwa No i czasami jak mialam uszka zatkane, ale to tez zadna rozpacz. Przelknij mocno sline i po krzyku ). Dobry pilot zrobi tak, ze nie odczujesz tez momentu jak samolot stanie na ziemi
Boje sie katastrof, ale uwazam ze mimo statystyk wypadkow na drodze a katastrof lotniczych to samolot jest najbezpieczniejszym srodkiem transportu jaki znam

trzymaj sie )
__________________
Los uniósł brew: I bez żadnych sztuczek, Pani.
Któż zdoła oszukać Los? - zapytała
Nikt - wzruszył ramionami. A mimo to wszyscy próbują.

It is what it is


Anisia25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-01, 20:41   #66
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez Ines1985
Oj, Amiś to juz jutro??
Ja jutro tez podrozuje ale do Radomia wiec sie tak nie stresuje . Bede trzymac kciuki .
I tesknic za toba .
Trzymaj sie i pamietaj o miejscu przy oknie
Już jutro. O 7:05 już powinnam być w samolocie. A teraz idę spać. Mam nadzieję, że zasnę.
Ami jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-01, 23:25   #67
Lee
Wtajemniczenie
 
Avatar Lee
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 121
Dot.: Pierwszy raz samolotem

ja w czwartek raniutko lece do Londynu na 3 tygodnie
Tez pierwszy raz i trochę sie tym ekscytuję Mam nadzieję, że wszystko pójdzie ok że niczego nie zapomnę i wszystko wykonam wzorowo Boję sie tylko na miejscu jak to wszystko załatwić, wsiąść do dobrego metra etc. bo będę tam pierwszy raz, a muszę poradzić sobie sama dotrzeć z lotniska (z Luton)do Brixton. Hmmm ;-)
__________________
if i'm not wasted, then the day is.
Lee jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-09-08, 14:43   #68
@ska
Raczkowanie
 
Avatar @ska
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: london (callling;) )
Wiadomości: 288
Exclamation Dot.: Pierwszy raz samolotem

odnawiam watek bo czeka mnie to juz w pazdzierniku niby nie lece daleko,bo do Madrytu, ale mimo wszystko to mnie przeraza!!!!!

duzo sie dowiedzialam dzieku temu watkowi, i troche mi on pomogl, ale i tak BOJE SIE !!!!!! szczegolnie ze teraz jakas czarna seria jest, i co rusz nastepny samolot sie rozbija ;( zawsze sie pocieszalam ,ze przeciez nie slychac czesto o rozbiciach samolotow, wiec nie ma sie czego bac, a tu w samym sierpniu masakara po prostu!!!

chyba naprawde bede musiala sobie walnac "cos mocniejszego" przed wylotem i w trakcie, bo jak nie to chyba siwa wysiade z tego samolotu (o ile dolece!)

no ale, mam pytanko, moze dziwne troche, ale co tam chodzi mi o problemy techniczne, czy ladowania awaryjne. Czy komus z was sie to zdarzylo podczas lotu???? Jak to wszystko wyglada "od srodka"?? Co mowi sie w takim przypadku pasazerom, i w ogole....

oczywiscie mam nadzieje, ze nikt z was nie musial przezywac takiego stresu!!! ale jesli tak to prosze o info jakies
@ska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-08, 14:48   #69
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Pierwszy raz samolotem

@ska: może zatem pocieszy Cię info, że ostatnia katastrofa polskiego samolotu miała miejsce (o ile dobrze pamiętam) w 1987 roku Daaaawno Nie ma się czego bać
Teraz to właściwie taka mądra jestem, ale jak 2 lata temu miałam lecieć do Turcji, to wszystkim znajomym kazałam się modlić o sprawne silniki A jak było? Rewelacyjnie! W tamtą stronę miałam pietra (jak się samolot rozpędzał i mnie wgniotło w fotel), a w drugą to się nie mogłam doczekać tej zawrotnej prędkości i chwili startu Podczas lotu pilnuj tylko, żeby rzuć gumę albo coś przegryźć od czasu do czasu, ewentualnie przełknąć ślinę - unikniesz nieprzyjemności związanych z ciśnieniem na tak dużej wysokości.
Pozdrawiam!
Akane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-08, 14:50   #70
Lee
Wtajemniczenie
 
Avatar Lee
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 121
Dot.: Pierwszy raz samolotem

hehee no to ja już po
Niestety nie było tak różowo - pomijam fakt, że spóźniłam się na samolot i kiedy wybłagałam pana za komputerem żeby mnie wpuścił okazalo się że pomyliłam termin i lece na drugi dzień (ekhm... komuż innemu mogło to się przytrafić?) więc musiałam gdzieś przenocować i na drugi dzień wzorowo stawić się na lotnisku.
Dobre 10 minut stałam w kolejce aż się nie zorientowałam, że to ludzie którzy żegnają odlatujacych a nie odprawa (ekhm...)
No ale było miło, jak czegoś nie wiedziałam to się pytałam Przelot super, na dole widoki piekne (szczegolnie w nocy za dnia średnie) siedziałam przy oknie wiec nic nie straciłam

Pozdrawiam

ps. ale całe szczęście że nie leciałam w ten czwartek tylko na drugi dzień, bo wtedy były zamachy akurat o tej porze o której miałam sobie tym metrem jechać. Mimo to miałam stracha, żeby tam lecieć na drugi dzień. Bezpodstawnie, co się pozniej okazało
__________________
if i'm not wasted, then the day is.
Lee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-08, 14:57   #71
evee
Wtajemniczenie
 
Avatar evee
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 997
GG do evee
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Nie ma co sie bac ze spadnie- podobno jeden na milion spada- wiec te co pospadaly - wyrobily norme na 2 lata
Zreszta nie wszystko jest zalezne od nas, poza tym samolot najbezpieczniejszy srodek transportu.Jadac samochodem narazasz sie nie nieporownywalnie wieksze niebezpieczenstwo.
Jesli istnieje zagrozenie turbulencjami to - obsluga informuje o tym, glownie po to aby zapiac pasy.
Zdarzylo mi sie doleciec na jednym silniku, i nikt nawet o tym nie wiedzial.
Znajomy opowiadal jak paliwo wycieklo z jednego silnika, pilot zlekcewazyl wskazania komputera i skonczylo sie to wyciekiem calego paliwa.Ale wyladowali.Pasazerowie zorientowali sie , ze jest cos nie tak po tym jak zgaslo swiatlo...
Ale to naprawde nic w porownaniu z wypadkami samochodowymi, tak licznymi..
wiec nie stresuj sie- bo zle zniesiesz podroz.Zabierz dobra ksiazke, muzyke, i wez cos na uspokojenie jesli latwo sie denerwujesz.
evee jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-08, 16:41   #72
@ska
Raczkowanie
 
Avatar @ska
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: london (callling;) )
Wiadomości: 288
Dot.: Pierwszy raz samolotem

no rzeczywiscie Akane, jesli w 1987 ostatni raz rozwalil sie polski samolot to stosunkowo daaaawno, oby tak juz pozostalo

hihi no wlasnie Evee, juz ktoras osoba mi mowi ze limit katastrof lotniczych sie wyczerpal, i nic sie juz nie moze stac
eeh wlasnie mam wizje tego, ze silniki wysiadaja, skrzydla sie pala, paliwa nie ma, itd itp jakby mi tak swiatlo zgaslo nagle to bym chyba umarla !!!
a swoja droga, jak pilot moze zlekcewazyc wskazania komputera???!!!

moze i wypadkow samochodowych jest wiecej, ale tam ma sie szanse wyjsc calo z tego, a jak samolot sie rozbija to tych szans praktycznie nie ma.... no ale,musze przestac to wszystko w czarnych barwach!! wezme sobie muzyczke, cos na uspokojenie, i hihih lece z kumpela,ktora juz sie boi jak my sie odnajdziemy w tym Madrycie i co tam ze soba poczniemy takze musimy sie w cos moooocno relaksujacego zaopatrzyc

Lee, ty to dopiero przeboje mialas niezle !! przy tym wszystkim to sam lot chyba byl najmniejszym problemem
@ska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-08, 21:38   #73
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Pierwszy raz samolotem

do bagażu podręcznego nie bierz nożyczek
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-08, 23:43   #74
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: Pierwszy raz samolotem

dziewczynki wytlumaczcie mi jeszcze raz jak to jest z tym bezclowym
jak np. wylatuje z Wawy do Nowego Jorku to gdzie moge kupowac?
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-09, 00:06   #75
@ska
Raczkowanie
 
Avatar @ska
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: london (callling;) )
Wiadomości: 288
Dot.: Pierwszy raz samolotem

o wlasnie, tez bym chciala wiedziec, niech przynajmniej jeden pozytek bedzie z tego wszystkiego
@ska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-09, 00:20   #76
kropka78
Przyczajenie
 
Avatar kropka78
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 26
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Ale super wątek. Ja będę leciała za 3 tygodnie - mój pierwszy raz. Napiszcie proszę, czy te posiłki są płatne, czy też jakiś jest gratis . Nie chcę zrobić 'kaszany' i się o to pytać.
kropka78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-10, 10:02   #77
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez kropka78
Ale super wątek. Ja będę leciała za 3 tygodnie - mój pierwszy raz. Napiszcie proszę, czy te posiłki są płatne, czy też jakiś jest gratis . Nie chcę zrobić 'kaszany' i się o to pytać.
Z tego co wiem, to jeśli leciesz tanimi liniami, posiłku nie dostaniesz. Bo zależy im, żeby klienci płacili jak najmniej. Nie znaczy to, że w samolotach tanich linii nie ma posiłków. Są, ale trzeba za nie zapłacić.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-10, 10:23   #78
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez Ami
Uff, to mi ulżyło z tymi kanapkami. Tak zachawlacie widoki (a ja ładne widoki :love), że będę się pchała do okna.
Koniecznie! Ja leciałam samolotem 4 razy w życiu i to ten pierwszy raz był całkiem niedawno - w zeszłą zimę. To był Madryt i co gorsza - leciałam sama - na szczęście bez przesiadki. Jak wracałam (to był styczń) była boska pogoda (oczywiście tam, nie u nas ) I robiłam zdjęcia. Załączam widoki od dołu i od góry
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Tak było na dole.jpg (70,9 KB, 421 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg z okienka.jpg (41,3 KB, 401 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg nad chmurami 2.jpg (37,4 KB, 396 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg nad chmurami 3.jpg (31,7 KB, 339 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg nad chmurami 5.jpg (33,5 KB, 433 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg nad chmurami 7.jpg (28,9 KB, 271 załadowań)
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-10, 10:24   #79
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Dot.: Pierwszy raz samolotem

I jeszcze kilka, na zachętkę siadania przy oknie
To drugie to zachód słońca nad chmurami.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg z okienka.jpg (41,3 KB, 220 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zachód słońca.jpg (33,3 KB, 389 załadowań)
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-10, 10:53   #80
@ska
Raczkowanie
 
Avatar @ska
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: london (callling;) )
Wiadomości: 288
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez Charlotte
Koniecznie! Ja leciałam samolotem 4 razy w życiu i to ten pierwszy raz był całkiem niedawno - w zeszłą zimę. To był Madryt i co gorsza - leciałam sama - na szczęście bez przesiadki. Jak wracałam (to był styczń) była boska pogoda (oczywiście tam, nie u nas ) I robiłam zdjęcia. Załączam widoki od dołu i od góry
wlasnie, ja tez do Madrytu lece, bede mieszkac pod Madrytem, ale chodzi mi o pogode, nie wiem na co sie nastawic. Mozesz cos napisac o tym?? boska pogoda w styczniu znaczy ze co???
@ska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-10, 21:32   #81
@ska
Raczkowanie
 
Avatar @ska
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: london (callling;) )
Wiadomości: 288
Dot.: Pierwszy raz samolotem

hihih tez mam fajniutkie zdjatko, ktore mnie wprost urzeklo az zacheca do latania
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg samolocik.jpg (38,9 KB, 765 załadowań)
@ska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-13, 13:54   #82
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez @ska
wlasnie, ja tez do Madrytu lece, bede mieszkac pod Madrytem, ale chodzi mi o pogode, nie wiem na co sie nastawic. Mozesz cos napisac o tym?? boska pogoda w styczniu znaczy ze co???
No był styczeń, a ja chodziłam tam w lekiej skórce przed tyłek, pod spodem taki sweterek, ale nie jakiś gruby czy golf, taki mały krótki sweterek w serek i do tego jakąś cienką apaszkę. Były momenty jak zwiedzaliśmy, że musiałam się rozbierać, tak słońce przygrzewało Buty - zakryte, ale nie ocieplane oczywiście. To był styczeń, więc jeśli Ty lecisz jakoś teraz, to jeszcze lżej będziesz się musiała ubierać Faaaaaaaajnie Ci, uwielbiam latać samolotem. Potem leciałam jeszcze tylko do Londynu. Moment startu jest po prostu niezastąpiony
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-03, 12:28   #83
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Wink Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez justa79
do bagażu podręcznego nie bierz nożyczek
A co najlepiej wziąć do torebki?

A ja się chciałam zapytać o perfumy. NIe wiem gdzie słyszałam o tym [byc może to bzdura max.?], że nie wolno miec przy sobie perfum lub w bagażu, podobnie jak nozyczek, czy innych ostrych narzędzi. BO, że niby perfumy są niebezpieczne... Łatwopalne?? Co tam...

Nie wiem gdzie ja to wyczytałam, usłyszałam, ale nie chcę mi się w to wierzyć. Słyszałyście coś takiego, czy tylko ja znam te informację "nie do wiary"??
__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-03, 12:38   #84
evee
Wtajemniczenie
 
Avatar evee
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 997
GG do evee
Dot.: Pierwszy raz samolotem

mozna wodzic perfumy- ja nigdzie nie ruszam sie bez minimum jednej chociaz 30ml buteleczki.
mialam smieszna sytuacje- i to na naszym okeciu- mialam w torebce miniaturke J'adore i Wish Choparda. Przy przeswietlaniu bagazu- padlo pytanie- a co to jest to okragle ? wiec jak odpowiadam , ze nic. bo niczego okraglego nie ma.na to celnik:jak nie jak widze- prosze otworzyc torebke.
wiec otworzylam i wyciagam wszystko po kolei( a zazwyczaj woze pojemne torebki) - wreszcie wyciagnelam ta nieszczesna miniature J'adore- celnik pyta sie- co to jest? ja mu odp- ze perfumy.On mi odp - ze nie widzial takich perfum- a ja m na to , ze chyba malo widzial(niestety moja pyskata natura sie odezwala) dalam mu powachac to sie uspokoil.A Wishem sie nie zainteresowal- mimo, ze teoretycznie ma jedna ostra krawedz
evee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-03, 12:38   #85
evee
Wtajemniczenie
 
Avatar evee
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 997
GG do evee
Dot.: Pierwszy raz samolotem

mozna wozic perfumy- ja nigdzie nie ruszam sie bez minimum jednej chociaz 30ml buteleczki.
mialam smieszna sytuacje- i to na naszym okeciu- mialam w torebce miniaturke J'adore i Wish Choparda. Przy przeswietlaniu bagazu- padlo pytanie- a co to jest to okragle ? wiec jak odpowiadam , ze nic. bo niczego okraglego nie ma.na to celnik:jak nie jak widze- prosze otworzyc torebke.
wiec otworzylam i wyciagam wszystko po kolei( a zazwyczaj woze pojemne torebki) - wreszcie wyciagnelam ta nieszczesna miniature J'adore- celnik pyta sie- co to jest? ja mu odp- ze perfumy.On mi odp - ze nie widzial takich perfum- a ja m na to , ze chyba malo widzial(niestety moja pyskata natura sie odezwala) dalam mu powachac to sie uspokoil.A Wishem sie nie zainteresowal- mimo, ze teoretycznie ma jedna ostra krawedz
evee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-03, 12:43   #86
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Naprawdę nie wiem gdzie ja to usłyszałam, ale chciałam to potwierdzić, bo czułam się lekko zaskoczona zakazem przewożenia perfum.
__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-03, 20:39   #87
irvette
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 237
GG do irvette
Smile Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez evee
Jak to jest z tym cisnieniem- podobno jak jest wiatr i samolot za szybko schodzi do ladowania to co wrazliwsi(czyli JA ;( moga odczuwac dyskomfort czyli u mnie raz skonczylo sie to tzw "woda w uszach"- bo dokladnie tak sie czuje jakby ktos nalal mi wody- i ten stan trwal przez 2 dni! koszmar- slyszec na 50% i jednoczesnie slyszec wlasny glos podczas rozmowy.
Czy istnieja na to moze jakies cwiczenia albo moze KWC;0?
teraz na serio- czy znacie na to sposob poza zuciem gumy itd???
bo juz pare razy zdarzylo mi sie, ze bylam prawie "glucha" przez 1 -2 dni po przylocie..i najczesciej latam sluzbowo- w zwiazku z czym musialam sporo rozmawiac (koszmar...)
z gory dziekuje- aha- nie pije alkoholu na pokladzie- bo zazwyczaj prowadze pozniej auto.A slyszalam rade- wypij 5 drinkow i Ci przejdzie...;0
Ja znalazlam wkońcu sposób na zatkane uszy. Nie pomagało mi ani żucie gumy ani przełykanie wody. Znajomy Hiszpan powiedzial żebym robiła takie ćwiczonko: nabrać powietrze, zatkać nos i próbować wydmuchać powietrze nosem. I robić tak kilkakrotnie, delikatnie. Leciałam 2 tygodnie temu z Barcelony i okazało sie rewelacyjne - a takie proste
irvette jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-03, 21:09   #88
xre
BAN stały
 
Avatar xre
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 780
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez Ami
Dziewczyny, co powinnam wiedzieć, na co zwrócić uwagę? Nigdy nie leciałam samolotem, więc panikuję strasznie. Jak wygląda odprawa? Jak nadawanie i potem odbieranie bagażu? Gdzie lepiej siadać w samolocie? Jak się ubrać (żeby nie zamarznąć albo nie zgrzać się)? Co lepiej włożyć do bagażu podręcznego?
Lecę z przesiadką w Paryżu do Lourdes (2,5 godz a potem ok 1,5 godz).
Piszcie wszystko, co wam przyjdzie do głowy. Czasem na te najbardziej oczywiste rzeczy, najtrudniej wpaść. Szczególnie jeśli się myśli tylko o tym, żeby samolot się nie rozbił.

a wiec tak. Ja lecialam sama samiusienka do USA z Wiednia do Londynu (tam nudzilam sie przez 3 godz) i z tamtad do Phoenix w Arizonie. Pierwszy raz lecialam i na prawde nie ma czego sie obawiac. Otoz na pierwszym lotnisku oddajesz bagaze, tam je nadaja innym samolotem, albo tym samym bezposrednio do moejsca gdzie lecisz. Musisz go bardzo dokladnie opisac, oznaczyc(zeby sie nie pomylil. jak walizka nie jest charakterystyczna) musisz sie liczyc z tym ze sie zniszczy, bo oni rzucaja bagazami ile wlezie (mozna kupic specjalne pokrowce na walizki. Walizka najlepiej zeby byla sztwyna i twarda, wtedy bagaz bedzie mniej narazony na uszkodzenia mechaniczne... dobrze by bylo zeby byla tez kludeczka na zamknieciu. Powracam do tematu:
oddajesz im bagaze, obklejaja je metkami, i wrzucaja je na tasme. No i tyle je widzisz... odbierasz na miejscu. Potem wchodzisz na terminal, i idziesz do bramki. Bramki (gates- zawsze pisze po angielsku) sa tak dobrze oznaczone ze nie ma szans zeby przegapic. Wchodzisz do bramki i idziesz do samolotu... w miedzyczasie sa bramki gdzie przeszukuja ludzi (jak masz cos metalowe to piszczy (ja jak nie mialam nic metalowego to tez piszczalo wiec sie niczym nie przejmuj) Nie ma szans zebys sie pogubila!! Nawet jesli to co kawalek sa punkty informacyjne gdzie wszystko bardzo dokladnie Ci wytlumacza jakby co. W samolocie jest temperatura nijaka, jak dla mnie to bylo duszno i zimno w nogi. Tak czy inaczej obsluga samolotu jest zawsze do Towich uslug. Na lotnisku gdzie masz przesiadke, kierujesz sie na terminal a nie na odprawe... ja sie tam pogubilam ale zapytalam sie byle kogo z obslugi i mi pokazali co i jak. Tam cie znowu przeszukuja i wchodzisz na terminal, skad mat taki sam odlot jak z pierwszego lotniska. Bramki itd. Gdy przylatujesz na miejsce idziesz jedyna droga do sali gdzie sie odbiera bagaze i to by bylo na tyle. Do podrecznego wez sobie pieniadze, to co nosisz w torebce, moze cos cieplejszego na przebranie (jakas bluze albo kurteczke) Cos odswiezajacego (chusteczki idp) Nie musisz brac do samolotu nic do picia bo tam dostajesz to za free. Jezeli w czesie przesiadki bedziesz miala odstep 1-2 godz to nastaw sie na tanie zakupy na strefie bezclowej
Tyle moich wrazeni z samolotu. Bedziesz leciec krociutko (ja lecialam najpierw 2 a potem 10 godz.) wiec nie boj nic Pamietaj ze nawet najwieksze ciamajdy radza sobie na lotniskach czyli ja
xre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-03, 21:20   #89
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez irvette
Ja znalazlam wkońcu sposób na zatkane uszy. Nie pomagało mi ani żucie gumy ani przełykanie wody. Znajomy Hiszpan powiedzial żebym robiła takie ćwiczonko: nabrać powietrze, zatkać nos i próbować wydmuchać powietrze nosem. I robić tak kilkakrotnie, delikatnie. Leciałam 2 tygodnie temu z Barcelony i okazało sie rewelacyjne - a takie proste
a co na to współpasażerowie? nie patrzą dziwnie?
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-04, 07:59   #90
evee
Wtajemniczenie
 
Avatar evee
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 997
GG do evee
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez justa79
a co na to współpasażerowie? nie patrzą dziwnie?
a co tam wspolpasazerowie wazne aby wyjsc w miare dobrej formie z samolotu.A ten sposob przetestuje napewno i dan znac czy poskutkowalo
evee jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-24 08:30:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:08.