tabletki takie same jak siostra??!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-07-06, 17:18   #1
nastolatka90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 30

tabletki takie same jak siostra??!!


Czy isnieje prawdopodobienstwo ze moj organizm bedzie akceptowal takie same tabletki anty jakie moja siostra bierze?czy jest z tym tez tak jak z chorobami w rodzinie? ze jesli kobieta uzywa tabletek a w jej rodzinie byly choroby takie jak zakrzepica czy udar to jest mozliwosc ze ona tez zachoruje. mam nadzieje ze rozumiecie o ci mi chodzi :P czekam na odpowiedz prosze
nastolatka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-06, 18:21   #2
spray
KWC
 
Avatar spray
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 990
Dot.: tabletki takie same jak siostra??!!

Większość kobiet znosi dobrze każde pigułki nowej generacji więc najprawdopodobniej będziesz mogła przyjmować takie same jak siostra i nawet nie ma tu znaczenia pokrewieństwo.
A co do ryzyka zakrzepicy i udaru to i owszem ryzyko jest większe jeśli w rodzinie były przypadki zachorowań, ale bez przesady, to są skrajności i rzadko!
spray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-06, 18:24   #3
Ewciaak
Raczkowanie
 
Avatar Ewciaak
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 282
Dot.: tabletki takie same jak siostra??!!

mozesz reagowac inaczej na tabletki kazdy organizm jest inny, siostra siostra ale moga tobie nie odpowiadac te same tabletki co siostra bierze a moze byc tak ze bedzie OK jak nie sprawdzisz to sie nie dowiesz, a co do chorob to jesli wystepuja w rodzinie to jest duze prawdopodobienstwo ze ty tez bedziesz miec ale nie jest powiedziane ze musisz odziedziczyc ale trzeba informowac o tym lekarza i robic czeste badania, obserwowac swoje cialo bo prawdopodobienstwo istnieje to tak samo jak z rakiem babcia miala ale nie jest powiedziane ze mama bedzie miala ale jest duze prawdopodobienstwo dlatego musi robic czeste mamografie
Ewciaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-06, 18:34   #4
takasobieania
Zadomowienie
 
Avatar takasobieania
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 672
GG do takasobieania
Dot.: tabletki takie same jak siostra??!!

Nawet jeśli będa pasowac to musi to stwierdzić lekarz, pamietaj ze nie możesz ich zacząc brać bez odpowiednich badań.
__________________

moje obrazki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=117813

Edytowane przez takasobieania
Czas edycji: 2007-07-06 o 18:35 Powód: literówka
takasobieania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-06, 20:27   #5
w szpilkach
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Podkarpackie
Wiadomości: 237
Dot.: tabletki takie same jak siostra??!!

Cytat:
Napisane przez takasobieania Pokaż wiadomość
Nawet jeśli będa pasowac to musi to stwierdzić lekarz, pamietaj ze nie możesz ich zacząc brać bez odpowiednich badań.
_zgadzam sie w 100% !!! najlepiej poradzic sie lekarza!
w szpilkach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-06, 21:43   #6
nastolatka90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 30
Dot.: tabletki takie same jak siostra??!!

Cytat:
Napisane przez w szpilkach Pokaż wiadomość
_zgadzam sie w 100% !!! najlepiej poradzic sie lekarza!



hmmmm biore tabletkli juz 7 miesiecy i nie mialam zadnych badan oprocz cytologi i USG ;]
nastolatka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-07, 09:56   #7
spray
KWC
 
Avatar spray
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 990
Dot.: tabletki takie same jak siostra??!!

Cytat:
Napisane przez nastolatka90 Pokaż wiadomość
hmmmm biore tabletkli juz 7 miesiecy i nie mialam zadnych badan oprocz cytologi i USG ;]
Teoretycznie każdy ginekolog powinien zlecić kilka badań, między innymi na poziom hormonów i stan wątroby. W praktyce jednak lekarze tego nie robią, po prostu jest to zbyt kosztowne, a pacjentkom się nie chce. Dlatego naprawdę ciężko znaleźć ginekologa, który sam z siebie wydaje takie skierowania.
spray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-07-07, 14:49   #8
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: tabletki takie same jak siostra??!!

Po pierwsze: każda kobieta inaczej reaguje na tabsy, po drugie świadomość chorób w rodzinie powinna mieć spory wpływ na to, czy powinnaś brać (zależy, jakie to choroby). U mnie w rodzinie matka i babcia zmarły na wylewy, w styczniu młodsza siotra dostała zakrzepicy mózgowej i udaru niedokrwiennego mózgu właśnie po tabsach. Dopiero wtedy dowiedziałyśmy się, że nigdy nie powinniśmy łykać tabsów, właśnie ze względu na ryzyko skutków ubocznych. Najgorsze jest to, że nie zawsze od razu widać, że coś się dzieje, siostra łykała 6 lat.Badania robiła, ale nic nie wykazywały, aż raz przyszedł nienormalny ból głowy, cudem jest,że przeżyła, wróci do pracy, ale już do końca życia ma przyznaną 2 grupę inwalidztwa.Gdybyśmy tylko wcześniej wiedziały to, co teraz....
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-07, 16:17   #9
korin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 1 318
Dot.: tabletki takie same jak siostra??!!

Moja mama brała tabletki które dla nie niej były super itd, więc pomyślałam że w takim razie wezme te same(w zasadzie to lekarka mi je zaproponowała, a ja pomyślałam że jak mama to ja też moge) i była to wielka pomyłka. Bardzo poważnych konsekwencji nie było, jednak strasznie tego żałuje.
Dodam że ja i mama jesteśmy strasznie podobne pod każdym względem.
korin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:56.