Depresja z powodu braku pracy... Ktoś jeszcze ją ma?? - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-09-17, 09:47   #631
michel82
Wtajemniczenie
 
Avatar michel82
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2 619
Dot.: Depresja z powodu braku pracy... Ktoś jeszcze ją ma??

Cytat:
Napisane przez Agna Pokaż wiadomość
ja już trzymam
fajnie masz ja ostatni raz na rozmowie byłam ok. miesiąca temu

Nie wiem czy tak fajnie. Od września ubiegłego roku byłam bez pracy. Wysyłałam cv, czasami ktoś się odzywał i zapraszał na rozmowę, ale nic z niej nie wychodziło. W czerwcu zahaczyłam się na miesiąc czasu w Call Center, umowy mi nie przedłużyli, więc od lipca znowu jestem bez pracy. Cv wysyłam cały czas, ale jeszcze nikt się nie odezwał, dopiero we wtorek dzwoniła do mnie pani z biura kredytowego i zaprosiła na rozmowę. Przed chwilą też do mnie dzwoniła i przełożyła mi tą rozmowę z dzisiejszego dnia na jutro.
__________________
Razem od 14.02.2006
Mąż i żona 26.09.2009
Mama Aniołków [*]14.02.2010[*]15.01.2011


Maja jest już z nami
08.04.2012
michel82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-17, 10:02   #632
Agna
Zadomowienie
 
Avatar Agna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: tam gdzie wzrok nie sięga;)
Wiadomości: 1 181
Dot.: Depresja z powodu braku pracy... Ktoś jeszcze ją ma??

Cytat:
Napisane przez michel82 Pokaż wiadomość
Nie wiem czy tak fajnie. Od września ubiegłego roku byłam bez pracy. Wysyłałam cv, czasami ktoś się odzywał i zapraszał na rozmowę, ale nic z niej nie wychodziło. W czerwcu zahaczyłam się na miesiąc czasu w Call Center, umowy mi nie przedłużyli, więc od lipca znowu jestem bez pracy. Cv wysyłam cały czas, ale jeszcze nikt się nie odezwał, dopiero we wtorek dzwoniła do mnie pani z biura kredytowego i zaprosiła na rozmowę. Przed chwilą też do mnie dzwoniła i przełożyła mi tą rozmowę z dzisiejszego dnia na jutro.
ja na zielonej trawce od stycznia tego roku
mimo wszystko będę trzymać kciuki żebyś dostała tą pracę
__________________
odchudzanie
BYŁO
POTEM 65kg

JEST 70kg
MA BYĆ 60kg

~25.06.2012~

Agna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-17, 10:06   #633
michel82
Wtajemniczenie
 
Avatar michel82
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2 619
Dot.: Depresja z powodu braku pracy... Ktoś jeszcze ją ma??

Oby te kciuki pomogły.
__________________
Razem od 14.02.2006
Mąż i żona 26.09.2009
Mama Aniołków [*]14.02.2010[*]15.01.2011


Maja jest już z nami
08.04.2012
michel82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-17, 10:08   #634
kejci100
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 100
Dot.: Depresja z powodu braku pracy... Ktoś jeszcze ją ma??

niby za granica jest inaczej ale w polsce jakis czas temu tez szukalam,
w sumie bralam co popadnie od mcdonalda po stacje paliw.
wierze dziewczyny , ze znajdziecie cos co bedzie sprawiac wam przyjemnosc.
pamietajcie, jak was nie chca drzwiami to walcie oknem
no i nie zaszkodzi czasem poklamac w cv, zeby tylko dostac sie na rozmowe
powodzenia!
kto wie, czy za dwa lata jak wroce nie dolacze do waszego grona.. choc jestem przekonana , ze zadnej z was juz tu nie bedzie
kejci100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-17, 10:29   #635
slonecko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 87
Dot.: Depresja z powodu braku pracy... Ktoś jeszcze ją ma??

Cytat:
Napisane przez kejci100 Pokaż wiadomość
czesc dziewczyny
Ja co prawda nie zaliczam sie do szukajacych pracy , ale kiedys tez szukalam.
Z doswiadczenia wiem ,ze nie za bardzo nalezy sugerowac sie wymaganiami pracodawcy szukajac pracy.
Nie mowie o tym zeby wysylac cv na pozycje dyrektora badz lekarza bez odpowiednich umiejetnosci. Chodzi mi o to ,ze jezeli widzicie oferte pracy , w ktorej na przyklad wymagaja 5 lat dowiadczenia , a wy macie rok to i tak wysylajcie!
jak chca dowiadczenia w banku, a wy macie w ksiegowosci- wysylajcie!
chca bardzo dobrego angielskiego , wy macie sredni- wysylajcie!
wymagaja bardzo dobrej obslugi komputera , wy macie srednia- wysylajcie!
juz tlumacze dlaczego.
Ja szukajac pracy , co prawda za granica, ale roznica niewielka, zarejestrowalam sie do roznych agencji rekrutacyjnych.
Po tygodniu agencje zaczely dzwonic z ofertami. wybralam 3.
wyslali mi oferty na maila i jak przeczytalam wymagania to sie zalamalam i mowie, ze ja nie spelniam tych wymagan, a oni do mnie ze nie szkodzi , ze czesc z nich spelniam...
i tym sposobem po rozmowach dostalam 3 oferty pracy, w tym jedna w banku .
Wymagali studiow ekonomicznych - ja po informatyce
Wymagali doswiadczenia w banku - ja rozliczalam finanse w sklepie z meblami
tym wlasnie sposobem zmienil mi sie nieco tok myslenia i dopiero teraz widze ile ofert przeszlo mi kiedys kolo nosa bo nawet nie zawracalam sobie glowy wysylaniem tam , gzdie nie spelniam wszystkich warunkow..
taka mala dygresja... moze komus pomoze
ja wiem jeszcze, ze jak za 2 lata wroce do Pl to szukac pracy bede chadzac osobiscie gdzie sie da.
Idziesz do firmy, sklepu itd.. prosisz z kierownikiem, ladnie sie przedstawiasz i pytasz czy mozesz zostawic cv..
wiem ze w Pl ta metoda nie jest jeszcze tak popularna i pewnie nie jedna pani "Halinka" wysle nas do domu ale zawsze warto sprobowac

uff , ale sie rozpisalam...
Ja tak od czerwca wysyłam podania i ani razu do mnie nie zadzwonili. Tylko cały czas odrzucają moje podania. Wiadomo brak doświadczenia. A jak mam zdobyć doświadczenia jak dopiero niedawno ukończyłam studia, gdzie znajdę je. wszędzie potrzebują ludzi z doświadczeniem ( Bez znajomości nie ma nic ( Smutna prawda
slonecko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-17, 10:33   #636
Agna
Zadomowienie
 
Avatar Agna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: tam gdzie wzrok nie sięga;)
Wiadomości: 1 181
Dot.: Depresja z powodu braku pracy... Ktoś jeszcze ją ma??

Cytat:
Napisane przez slonecko Pokaż wiadomość
Ja tak od czerwca wysyłam podania i ani razu do mnie nie zadzwonili. Tylko cały czas odrzucają moje podania. Wiadomo brak doświadczenia. A jak mam zdobyć doświadczenia jak dopiero niedawno ukończyłam studia, gdzie znajdę je. wszędzie potrzebują ludzi z doświadczeniem ( Bez znajomości nie ma nic ( Smutna prawda
nawet z doświadczeniem nie chcą
ja mam dwa lata doświadczenia, studia podyplomowe zdąrzyłam zrobić - po cholerę to wszystko
__________________
odchudzanie
BYŁO
POTEM 65kg

JEST 70kg
MA BYĆ 60kg

~25.06.2012~

Agna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-17, 10:49   #637
Ariena
Zakorzenienie
 
Avatar Ariena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 258
Dot.: Depresja z powodu braku pracy... Ktoś jeszcze ją ma??

Cytat:
Napisane przez slonecko Pokaż wiadomość
Ja tak od czerwca wysyłam podania i ani razu do mnie nie zadzwonili. Tylko cały czas odrzucają moje podania. Wiadomo brak doświadczenia. A jak mam zdobyć doświadczenia jak dopiero niedawno ukończyłam studia, gdzie znajdę je. wszędzie potrzebują ludzi z doświadczeniem ( Bez znajomości nie ma nic ( Smutna prawda
Ja tak samo,brak doświadczenia! Jedynie mam 3 miesięczny staż, 2 miesięczną praktykę, miesięczną pracę w call center (nigdy więcej nie wyśle na takie coś CV, miesiąc leczyłam gardło). Najgorsze to że na studiach chciałam się zaczepić gdziekolwiek, na weekendy chociażby, ale nic z tego bo nie chcieli przyjąć ze względu na dzienne. Jakbym mogła drugi razy wybierać poszłabym na studium medyczne, farmaceutyczne i bym miała pracę. Teraz mnie to interesuje, te 5 lat temu nie wiedziałam co ze sobą zrobić i mówiło się żeby iść na studia, że po studiach zawsze praca będzie, gówno prawda!
Ariena jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-17, 16:13   #638
TheFall
Zadomowienie
 
Avatar TheFall
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 453
Dot.: Depresja z powodu braku pracy... Ktoś jeszcze ją ma??

Hej. Jestem po dzisiejszej rozmowie i powiem wam szczerze, że facet robił same testy osobowościowe. Kazał robić jakieś szybkie rachunki w głowie, pytał się co bym zrobiła gdyby..., kazał po angielsku opisać swoja ulubioną książkę, ale zdziwiło mnie jedno i chciałam się was zapytać co wy byście zrobiły?
Kazał mi uderzyć ręką w biurko! I teraz pytanie. Ja rozumiem, że to miało sprawdzić moją osobowość tylko z której strony? Czy jeśli nie posłucham to będzie znaczyło, że jestem asertywna, czy że jestem po prostu nieśmiała i było mi głupio?
Ja osobiście walnęłam z całej siły. Stwierdziłam, że nie będę robić głupich min i pytać się po co, a z drugiej strony nie będę pukać ledwo dotykając stołu. Jak walić to walić.

Jak wy tą sprawę widzicie, bo wydaje mi się to dosyć interesujące.

Facet trochę sie bawił w psychologa ale jak się okazuje każdy te same sprawy rozumie inaczej i inaczej motywuje.
TheFall jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-17, 18:24   #639
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: Depresja z powodu braku pracy... Ktoś jeszcze ją ma??

Cytat:
Napisane przez TheFall Pokaż wiadomość
Hej. Jestem po dzisiejszej rozmowie i powiem wam szczerze, że facet robił same testy osobowościowe. Kazał robić jakieś szybkie rachunki w głowie, pytał się co bym zrobiła gdyby..., kazał po angielsku opisać swoja ulubioną książkę, ale zdziwiło mnie jedno i chciałam się was zapytać co wy byście zrobiły?
Kazał mi uderzyć ręką w biurko! I teraz pytanie. Ja rozumiem, że to miało sprawdzić moją osobowość tylko z której strony? Czy jeśli nie posłucham to będzie znaczyło, że jestem asertywna, czy że jestem po prostu nieśmiała i było mi głupio?
Ja osobiście walnęłam z całej siły. Stwierdziłam, że nie będę robić głupich min i pytać się po co, a z drugiej strony nie będę pukać ledwo dotykając stołu. Jak walić to walić.

Jak wy tą sprawę widzicie, bo wydaje mi się to dosyć interesujące.

Facet trochę sie bawił w psychologa ale jak się okazuje każdy te same sprawy rozumie inaczej i inaczej motywuje.
ciekawe doświadczenia Słyszałąm, że takie coś robią, ale co chciał sprawdzić to on sam wie...

Ja takie silne walnięcie odczytałabym, że jesteś osobą odrazu wykonująca polecenia, bez zastanowienia, dającą się podporządkować... Ale czy o to mu chodziło i czy on to samo odczytał
Ale kciuki trzymam, może akurat się uda
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-18, 08:29   #640
kejci100
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 100
Dot.: Depresja z powodu braku pracy... Ktoś jeszcze ją ma??

hmmm bardzo ciekawe to z ta reka, sama nie wiem co bym zrobila,
ale wlasnie kolega mi opowiadzial , ze jego poprosili , zeby skoczyl z parapetu on skoczyl i dostal prace do tej pory nie wie o czym to mialo swiadczyc,
Drugiego zas kolegi zapytali sie ile jest przystankow autobusowych w jego miescie
musze poszukac na jakis stronkach co powinno sie zrobic w takiej sytuacji.
ja pewnie bym nie skoczyla bo balabym sie , ze moj pracodawca pomysli , ze robie wszystko co mi sie mowi bez zastanawiania sie po co to robie..:rolleye s: w sumie to nie wiem.
trzymam kciuki , mam nadzieje ze po tym walnieciu dostaniesz prace
kejci100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-18, 09:36   #641
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Depresja z powodu braku pracy... Ktoś jeszcze ją ma??

Cytat:
Napisane przez slonecko Pokaż wiadomość
Ja tak od czerwca wysyłam podania i ani razu do mnie nie zadzwonili. Tylko cały czas odrzucają moje podania. Wiadomo brak doświadczenia. A jak mam zdobyć doświadczenia jak dopiero niedawno ukończyłam studia, gdzie znajdę je. wszędzie potrzebują ludzi z doświadczeniem ( Bez znajomości nie ma nic ( Smutna prawda
Mam tak samo, tyle, że będę teraz na 4 roku studiów. Pracy szukałam całe wakacje od lipca, wysłałam mnóstwo cv, a nic, zero odzewu, prócz jednego sklepu z odzieżą, gdzie było chyba z 80 os chętnych, a przyjąć mieli dwie... Bez znajomości ciężko...

---------- Dopisano o 10:36 ---------- Poprzedni post napisano o 10:34 ----------

Cytat:
Napisane przez Ariena Pokaż wiadomość
Ja tak samo,brak doświadczenia! Jedynie mam 3 miesięczny staż, 2 miesięczną praktykę, miesięczną pracę w call center (nigdy więcej nie wyśle na takie coś CV, miesiąc leczyłam gardło). Najgorsze to że na studiach chciałam się zaczepić gdziekolwiek, na weekendy chociażby, ale nic z tego bo nie chcieli przyjąć ze względu na dzienne. Jakbym mogła drugi razy wybierać poszłabym na studium medyczne, farmaceutyczne i bym miała pracę. Teraz mnie to interesuje, te 5 lat temu nie wiedziałam co ze sobą zrobić i mówiło się żeby iść na studia, że po studiach zawsze praca będzie, gówno prawda!
Dokładnie... też poszłam na studia (mimo, że chciałam kształcić się w tym kierunku), bo z papierem lepiej, bo magister iże praca będzie. teraz ten papier ma prawie każdy, wyścig szczurów w dobie kryzysu. ehhh
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-18, 09:56   #642
TheFall
Zadomowienie
 
Avatar TheFall
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 453
Dot.: Depresja z powodu braku pracy... Ktoś jeszcze ją ma??

Cytat:
Napisane przez kasia083 Pokaż wiadomość
ciekawe doświadczenia Słyszałąm, że takie coś robią, ale co chciał sprawdzić to on sam wie...

Ja takie silne walnięcie odczytałabym, że jesteś osobą odrazu wykonująca polecenia, bez zastanowienia, dającą się podporządkować... Ale czy o to mu chodziło i czy on to samo odczytał
Ale kciuki trzymam, może akurat się uda
No popatrz a co by pomyślał gdybym tego nie zrobiła, że nie chcę spróbować i od razu wszystko z góry zakładam?

Dlatego właśnie uważam, że takie testy powinni zostawić psychologom. Jedna osoba pomyśli, że się wykaże jak tego nie zrobi bo będzie asertywna, a druga pomyśli, że jak to zrobi to się wykaże bo pokaże, że niczego nie boi się spróbować.
Dla mnie to wymagało trochę odwagi, nie znasz faceta, denerwujesz się bo ci zależy a on każe walić ci w stół.

Do tego w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej wysłał mi maila. W domu odczytałam co napisał: "jak zrobić rekrutację lepiej?
jak byś była na tej rozmowie jeszcze raz, to co byś zrobiła inaczej?"

Odpisałam co myslałam, że pierwsze pytanie jest nielogiczne bo nie określił jasno od kogo strony miałabym tą rekrutację zmienić, swojej czy jego Potem napisałam co bym zrobila na jego miejscu.
A na drugie, że niczego bym nie zmieniła plus kilka uzasadnień.


Już się boję jeśli przejdę dalej, ma być drugi etap rekrutacji
TheFall jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-18, 10:55   #643
michel82
Wtajemniczenie
 
Avatar michel82
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2 619
Dot.: Depresja z powodu braku pracy... Ktoś jeszcze ją ma??

Dzisiaj miałam rozmowę w sprawie pracy. Myślę, że będzie na tak, ponieważ do poniedziałku, wtorku mam czas żeby podjąć decyzję. Więc jak dobrze pójdzie od października zacznę pracować
__________________
Razem od 14.02.2006
Mąż i żona 26.09.2009
Mama Aniołków [*]14.02.2010[*]15.01.2011


Maja jest już z nami
08.04.2012
michel82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-22, 19:48   #644
n-nika
Zadomowienie
 
Avatar n-nika
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 1 162
Dot.: Depresja z powodu braku pracy... Ktoś jeszcze ją ma??

Ci pracodawcy są czasami dziwni
Wyobraźcie sobie, że w maju wysyłałam CV do róznych ofert (z resztą jak codziennie wysyłam) ... no i między innymi wysłałam do Biura Kredytowego...
W sierpniu dostałam e-maila z tego Biura że mam przyjść na rozmowe w sprawie pracy.... Byłam w szoku, że prawie po 4 miesiącach przypomniało im się...
Poszłam na rozmowe, wszystko ładnie pięknie...facet z ktorym gadałam zadowolony, ALE powiedział że ma jeszcze innych na rozmowe umówioną i że jeśli zostane wybrana odezwie się do końca tygodnia....
Nie odezwał się.
A teraz po miesiącu dostaje od niego e-maila, że mam zadzownić jutro miedzy 9-17 w sprawie oferty pracy. Hmmm dziwne......
Zadzownie, zobacze....
Ale wydaje mi się, że ktoś poprostu zrezygnowała po miesiącu dlatego się odezwał, bo już pewnie nie miał do kogo.
Co za ludzie.
__________________
Poleruje rutynę swojego życia, nadajac jej idealny połysk...
--
~ Dyplomowana kosmetyczka ~
-
Urządzamy Nasz dom
zaKochana
n-nika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-23, 08:34   #645
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: Depresja z powodu braku pracy... Ktoś jeszcze ją ma??

n-nika, jakie by nie były przyczyny, ważne żeby w końcu cię przyjęli - trzymam kciuki za to

A mi już depresja minęła:
Znalazłam uniwersalne lekarstwo na nią: dostanie pracy

Też odkrycie, co nie

Ja na razie mam tylko staż, ale szef już mi zaproponował dalszą współpracę, co prawda na marnych warunkach (um.zlecenie na pół etatu + 500zł do ręki) ale przynajmniej coś będę miała

No i mój TŻ po roku poszukiwań też dostał pracę
W ochronie
Trochę dzięki znajomością, ale ważne że ma
W końcu możemy planować wspólne zamieszkanie i może w końcu wrócimy do naszych planów ślubnych (wcześniej je musieliśmy odwołać, bo wiadomo)


Powodzenia dziewczyny, oby i wam w końcu zaczęło sie układać
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-23, 08:55   #646
n-nika
Zadomowienie
 
Avatar n-nika
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 1 162
Dot.: Depresja z powodu braku pracy... Ktoś jeszcze ją ma??

Cytat:
Napisane przez kasia083 Pokaż wiadomość
n-nika, jakie by nie były przyczyny, ważne żeby w końcu cię przyjęli - trzymam kciuki za to

A mi już depresja minęła:
Znalazłam uniwersalne lekarstwo na nią: dostanie pracy

Też odkrycie, co nie

Ja na razie mam tylko staż, ale szef już mi zaproponował dalszą współpracę, co prawda na marnych warunkach (um.zlecenie na pół etatu + 500zł do ręki) ale przynajmniej coś będę miała

No i mój TŻ po roku poszukiwań też dostał pracę
W ochronie
Trochę dzięki znajomością, ale ważne że ma
W końcu możemy planować wspólne zamieszkanie i może w końcu wrócimy do naszych planów ślubnych (wcześniej je musieliśmy odwołać, bo wiadomo)


Powodzenia dziewczyny, oby i wam w końcu zaczęło sie układać
Gratulacje Ciesze się, że wkońcu twoje życie posunie się dalej Oby było tak zawsze...
No i w twoim opisie widze, że "buźka" posuneła się o stopnie dalej
Ja zaraz ide zadzownić do tego biura, mam nadzieje, że też w moim życiu wkońcu coś sie ruszy
A jeśli nie, cóż... będe szukać dalej

Pozdrawiam
__________________
Poleruje rutynę swojego życia, nadajac jej idealny połysk...
--
~ Dyplomowana kosmetyczka ~
-
Urządzamy Nasz dom
zaKochana
n-nika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-23, 08:57   #647
Ariena
Zakorzenienie
 
Avatar Ariena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 258
Dot.: Depresja z powodu braku pracy... Ktoś jeszcze ją ma??

To fajnie, gratuluję
A masz już umowę podpisaną? Jak nie, to lepiej jak najszybciej podpisuj żeby nie było rozczarowania.
Ariena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-23, 11:48   #648
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Depresja z powodu braku pracy... Ktoś jeszcze ją ma??

cieszę się że w końcu komuś z nas się udaje z tą pracą ja póki co uczestniczę w kilu procesach rekrutacyjnych i chodzę na rozmowy kwalifikacyjne. A w takzwanym międzyczasie chodzę na basen (skorzystałam z porad dla jednej z wizażanek od psychologa heheh) i dużo spaceruję-bo ilość moich dołków bezrobotniaczych pogłębia się wraz z ilością czasu spędzonego bez pracy i to wprostproporcjonalnie narazie odłożyłam też plany z zapisaniem się na studia podyplomowe czy dodatkowe kursy ponieważ nie chciałabym żeby mi to kolidowało z pracą (którą mam nadzieję wkrótce znaleźć)-zrobię je jak będę miala pewność że wszytsko spokojnie pogodzę ze sobą
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-23, 12:29   #649
Wenila
Wtajemniczenie
 
Avatar Wenila
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: to tu to tam z północy na południe
Wiadomości: 2 927
Dot.: Depresja z powodu braku pracy... Ktoś jeszcze ją ma??

Cytat:
Napisane przez kasia083 Pokaż wiadomość

A mi już depresja minęła:
Znalazłam uniwersalne lekarstwo na nią: dostanie pracy


Ja na razie mam tylko staż, ale szef już mi zaproponował dalszą współpracę, co prawda na marnych warunkach (um.zlecenie na pół etatu + 500zł do ręki) ale przynajmniej coś będę miała
czy oby na pewno chodzi o umowę zlecenie? Czy to umowa o pracę? Zastanawia mnie jak to jest z taką umową. Czy jeśli masz na zlecenie to co wtedy z ubezpieczeniem zdrowotnym. Wydaje mi się że w takim przypadku nie ma się ubezpieczenia, ale czy wtedy można być zarejestrowanym w urzędzie pracy?
__________________
tkwiąc w depresji!!
Wenila jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-23, 13:44   #650
Wertka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: blisko monitorka:)
Wiadomości: 213
Dot.: Depresja z powodu braku pracy... Ktoś jeszcze ją ma??

Cytat:
Napisane przez Wenila Pokaż wiadomość
czy oby na pewno chodzi o umowę zlecenie? Czy to umowa o pracę? Zastanawia mnie jak to jest z taką umową. Czy jeśli masz na zlecenie to co wtedy z ubezpieczeniem zdrowotnym. Wydaje mi się że w takim przypadku nie ma się ubezpieczenia, ale czy wtedy można być zarejestrowanym w urzędzie pracy?
W przypadku umowy zlecenia, jeśli jesteś po studiach to nie masz ubezpieczenia zdrowotnego. Musisz się wyrejestrować z UP.
Także nie wszystkie umowy zlecenia liczą się do lat pracy.
__________________
Wierzyć - to znaczy nawet nie pytać, jak długo jeszcze mamy iść po ciemku.

Jan Twardowski

Wertka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-23, 16:42   #651
Ariena
Zakorzenienie
 
Avatar Ariena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 258
Dot.: Depresja z powodu braku pracy... Ktoś jeszcze ją ma??

Cytat:
Napisane przez michel82 Pokaż wiadomość
Dzisiaj miałam rozmowę w sprawie pracy. Myślę, że będzie na tak, ponieważ do poniedziałku, wtorku mam czas żeby podjąć decyzję. Więc jak dobrze pójdzie od października zacznę pracować
Coś się wyjaśniło?
Ariena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-23, 21:33   #652
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: Depresja z powodu braku pracy... Ktoś jeszcze ją ma??

Cytat:
Napisane przez Wenila Pokaż wiadomość
czy oby na pewno chodzi o umowę zlecenie? Czy to umowa o pracę? Zastanawia mnie jak to jest z taką umową. Czy jeśli masz na zlecenie to co wtedy z ubezpieczeniem zdrowotnym. Wydaje mi się że w takim przypadku nie ma się ubezpieczenia, ale czy wtedy można być zarejestrowanym w urzędzie pracy?
Będe miała wszystkie składki poza chorobowym, tzn będę ubezpieczona, będzie mi sie to liczyło do lat pracy, ale jak sie rozchoruję, to będę mieć pecha i albo przyjdę do pracy z gorączką, albo mi nikt nie zapłaci za dni choroby Do tego nie będą mi przysługiowały żadne urlopy wypoczynkowe.
A to zlecenie na pół etatu to tak sobie nazwałam, bo będzie to umowa zlecenie, ale za 500zł. Od tego będą odprowadzane składki ZUS, ale godzin szef mi pewnie wpisze połowę niż wypada przy pełnym etacie (lub po prostu da mi o połowę niższą pensję za godzinę) o to sie go nie pytałam. Do tego będzie mi dawał "na czarno" 500zł.

Ta wersja umowy jest pewna, ale mi się ona nie podoba i będę jeszcze negocjować, ale poczekam na lepszy moment. Staż mi się kończy 25listopada, szef nie zatrudni mnie wcześniej, bo teraz mnie ma za darmo...
Porozmawiam z nim o tym na przełomie października/listopada. Jak na razie obsługuję coraz więcej firm, mam coraz więcej obowiązków i wiem, że szef już zdaje sobie sprawę z tego, że będzie mu ciężko to ogarnąć jakbym to teraz rzuciła a on nie jest zbyt skłonny do szkolenia nowych pracowników - dla mnie zrobił wyjątek

A jak negocjacje sie nie powiodą, to przyjmę to co mi zaproponował - nie może sie wycofać, bo podpisał w moim PUP, że po tym stażu mnie zatrudni
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-24, 10:12   #653
n-nika
Zadomowienie
 
Avatar n-nika
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 1 162
Dot.: Depresja z powodu braku pracy... Ktoś jeszcze ją ma??

Dziewczyny od 1 października ide do pracy
Dostałam prace w Biurze Kredytowym (o tym co wspominałam)... Praca od 9-17... weekendy wolne
No i najważniejsze dostałam swoje biureczko i komputer
Jak narazie na miesiąc na okres próbny ale nie poddam się.... będe robić wszystko żeby jak najlepiej się spisywać w pracy
...i czekam mnie bardzo dużo nauki...ehh
__________________
Poleruje rutynę swojego życia, nadajac jej idealny połysk...
--
~ Dyplomowana kosmetyczka ~
-
Urządzamy Nasz dom
zaKochana
n-nika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-24, 12:57   #654
margaa
Rozeznanie
 
Avatar margaa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 926
Dot.: Depresja z powodu braku pracy... Ktoś jeszcze ją ma??

Witam dziewczęta dołączam sie do was również nie mogę znaleźć pracy szukam o końca czerwca jestem informatykiem po studiach inżynierskich kończę obecnie magisterskie z pup-u miałam roczny staż w urzędzie wojewódzkim w dziale informatyki i co i nic brak pracy urząd nie zatrudnia bo kryzys wszędzie kryzys. Na rozmowy chodziłam wysyłam cv ciągle ale oferuje albo 2 zmiany praca o 8 o 18 czasami o 13 do 22 a i 4 etapy żeby przejść alba rozmowa świetnie wypada i zadzwonimy o pani i co i nic miałam już kilka chwil załamania ja już nie mieszkam z rodzicami mieszkam ze swój Tż i ciężko jest czuć sie utrzymankiem. I co z tego ze mam roczny staż w urzędzie pracy to tylko mowa szkoda ze nie jeste pani szwaczką bo mamy takie oferty pracy. A najlepsze jest to ze po rocznym stażu nieprzysługujące mi zasiłek i z czego żyć tylko po most co za kraj
__________________
Wszystko było takie, jakie być powinno, z tym tylko zastrzeżeniem, że nic nie było jak należy.
Esmeralda Weatherwax

margaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-24, 13:18   #655
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: Depresja z powodu braku pracy... Ktoś jeszcze ją ma??

Cytat:
Napisane przez n-nika Pokaż wiadomość
Dziewczyny od 1 października ide do pracy
Dostałam prace w Biurze Kredytowym (o tym co wspominałam)... Praca od 9-17... weekendy wolne
No i najważniejsze dostałam swoje biureczko i komputer
Jak narazie na miesiąc na okres próbny ale nie poddam się.... będe robić wszystko żeby jak najlepiej się spisywać w pracy
...i czekam mnie bardzo dużo nauki...ehh
GRATULUJĘ!
Super, że dostałaś tą pracę

Co do nauki, to pewnie na początku będzie ciężko, ale grunt to się nie poddawać, to wszystko jest takie straszne tylko na początku
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-24, 14:59   #656
Agna
Zadomowienie
 
Avatar Agna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: tam gdzie wzrok nie sięga;)
Wiadomości: 1 181
Dot.: Depresja z powodu braku pracy... Ktoś jeszcze ją ma??

Cytat:
Napisane przez n-nika Pokaż wiadomość
Dziewczyny od 1 października ide do pracy
Dostałam prace w Biurze Kredytowym (o tym co wspominałam)... Praca od 9-17... weekendy wolne
No i najważniejsze dostałam swoje biureczko i komputer
Jak narazie na miesiąc na okres próbny ale nie poddam się.... będe robić wszystko żeby jak najlepiej się spisywać w pracy
...i czekam mnie bardzo dużo nauki...ehh
moje gratulacje


---------- Dopisano o 15:59 ---------- Poprzedni post napisano o 15:24 ----------

Cytat:
Napisane przez margaa Pokaż wiadomość
Witam dziewczęta dołączam sie do was również nie mogę znaleźć pracy szukam o końca czerwca jestem informatykiem po studiach inżynierskich kończę obecnie magisterskie z pup-u miałam roczny staż w urzędzie wojewódzkim w dziale informatyki i co i nic brak pracy urząd nie zatrudnia bo kryzys wszędzie kryzys. Na rozmowy chodziłam wysyłam cv ciągle ale oferuje albo 2 zmiany praca o 8 o 18 czasami o 13 do 22 a i 4 etapy żeby przejść alba rozmowa świetnie wypada i zadzwonimy o pani i co i nic miałam już kilka chwil załamania ja już nie mieszkam z rodzicami mieszkam ze swój Tż i ciężko jest czuć sie utrzymankiem. I co z tego ze mam roczny staż w urzędzie pracy to tylko mowa szkoda ze nie jeste pani szwaczką bo mamy takie oferty pracy. A najlepsze jest to ze po rocznym stażu nieprzysługujące mi zasiłek i z czego żyć tylko po most co za kraj

widzisz tak to jest.....
ja też szukam już długo pracy...nic nie pomaga, to że mam dzienne studia mgr-skie inżynieskie, dwa lata pracy, studia podyplomowe......
załamka .........
szukam roboty 9 m-cy
__________________
odchudzanie
BYŁO
POTEM 65kg

JEST 70kg
MA BYĆ 60kg

~25.06.2012~

Agna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-24, 15:00   #657
mikakrolikowa
Zakorzenienie
 
Avatar mikakrolikowa
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 3 094
Dot.: Depresja z powodu braku pracy... Ktoś jeszcze ją ma??

Ja dołączam do grona lekko załamanych własnie kończe studia zostało mi obronic prace a tu słysze ze znajomi którzy troszke bardziej sie sprężyli i pobronili w czerwcu są aktualnie bez pracy lub maja taka jak na studiach. Ja pracowałam na pól etatu na stacji w trakcie studiów ale teraz po 5 latach nauki z mgr inż. nie mam zamiaru liczyłam na coś lepszego a wszystko przez ten kryzys
mikakrolikowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-24, 17:51   #658
Ariena
Zakorzenienie
 
Avatar Ariena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 258
Dot.: Depresja z powodu braku pracy... Ktoś jeszcze ją ma??

Cytat:
Napisane przez n-nika Pokaż wiadomość
Dziewczyny od 1 października ide do pracy
Dostałam prace w Biurze Kredytowym (o tym co wspominałam)... Praca od 9-17... weekendy wolne
No i najważniejsze dostałam swoje biureczko i komputer
Jak narazie na miesiąc na okres próbny ale nie poddam się.... będe robić wszystko żeby jak najlepiej się spisywać w pracy
...i czekam mnie bardzo dużo nauki...ehh
No to super A mogę się zapytać, czy pracowałaś już w czymś takim albo masz wykształcenie ekonomiczne? Ja właśnie zamierzam poroznosić CV do takich firm, ale nie mam w tym kierunku ani doświadczenia, ani wykształcenia i nie wiem czy to ma sens.

---------- Dopisano o 18:51 ---------- Poprzedni post napisano o 18:48 ----------

Cytat:
Napisane przez mikakrolikowa Pokaż wiadomość
Ja dołączam do grona lekko załamanych własnie kończe studia zostało mi obronic prace a tu słysze ze znajomi którzy troszke bardziej sie sprężyli i pobronili w czerwcu są aktualnie bez pracy lub maja taka jak na studiach. Ja pracowałam na pól etatu na stacji w trakcie studiów ale teraz po 5 latach nauki z mgr inż. nie mam zamiaru liczyłam na coś lepszego a wszystko przez ten kryzys
Też mam mgr inż. i wysyłam oferty do sklepów, hoteli itd. Za granicą z takim wykształceniem pewnie byśmy miały łatwiej.
Ariena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-25, 21:37   #659
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Depresja z powodu braku pracy... Ktoś jeszcze ją ma??

miejmy nadzieję że to spowolnienie się szybko skończy. Ja już się zaczynam powoli skłaniać do znalezienia sobie pracy na przeczekanie tego kiepskiego okresu, zrozumieją mnie koleżanki z mgr i dodatkowymi kwalifikacjami jakie to trudne znowu trzeba będzie obniżyć swoje aspiracje i podjąć jakąkolwiek pracę nawet poniżej kwalifikacji (na studiach to nie boli tak jak z dyplomem w kieszenie) ale cóż zrobić skoro realia są jak na załączonym obrazu dookoła
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-25, 22:14   #660
Ariena
Zakorzenienie
 
Avatar Ariena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 258
Dot.: Depresja z powodu braku pracy... Ktoś jeszcze ją ma??

Ja szukam byle czego, a w zawodzie coraz dalej od miejsca zamieszkania toj nawet 50 km
Ariena jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:25.