skończyłam studia i jestem bezrobotna - Strona 71 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-14, 19:46   #2101
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez kasia083 Pokaż wiadomość
to mam się godzić na to co mi zaproponował?
Bez tej gwarancji, to ja nie zamierzam dłużej być darmowa siłą roboczą W takim razie powiem, że chcę normalna umowe o pracę i normalną pensję

koniecznie tak zrób

umowa o pracę i normalna pensja to chyba nie tak duże wymaganie jeśli facet chce Ci oddać cała firmę

skoro ma dzieci to wątpię żeby oddał obcej osobie firmę

jeśli chodzi o tego doradcę to jasne, że praca zawodowa przed egzaminem się liczy
ale pewnie trzeba mieć jakieś zaświadczenie, że się w tym biurze nie tylko jako zwykła księgowa pracowało ale także udzielało porad z zakresu prawa podatkowego klientom

jeśli chodzi o pytania to oczywiście są one udostępniane przed egzaminem przez komisję

opracowania tych pytań można dostać między innymi na zakończenie kursów na doradcę podatkowego

można kupić książkę, np. Vademecum doradcy podatkowego, gdzie są opracowane pytania

krążą też w necie, bardzo dużo można znaleźć na Oleńce
__________________

Edytowane przez iizabelaa
Czas edycji: 2009-09-14 o 19:53
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-14, 20:57   #2102
agulkaa
Rozeznanie
 
Avatar agulkaa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 827
GG do agulkaa
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez bravvurka Pokaż wiadomość
Agulka - powiedz mi ile płaciłaś za swój kurs w skwp?

Dziewczyny, jeśli nie podoba się wam w obecnych miejscach pracy to szukajcie czegoś innego Ja póki co nie zamierzam szukać nowej, jutro minie tydzien jka pracuję. Mam taką nadzieję, że popracuję tutaj jakiś czas.
Ależ mnie teraz zaskoczyłaś ja już pisałam tu, że uczęszczałam na kurs? Płaciłam yyy 2200 -, bodajże już nie pamiętam...w lipcu zdałam egzamin

a Ty się nie pochwaliłaś gdzie w koncu pracujesz, śledzę wasze zmagania z bezrobociem i już teraz się musisz pochwalić
Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
koniecznie tak zrób

umowa o pracę i normalna pensja to chyba nie tak duże wymaganie jeśli facet chce Ci oddać cała firmę

skoro ma dzieci to wątpię żeby oddał obcej osobie firmę

jeśli chodzi o tego doradcę to jasne, że praca zawodowa przed egzaminem się liczy
ale pewnie trzeba mieć jakieś zaświadczenie, że się w tym biurze nie tylko jako zwykła księgowa pracowało ale także udzielało porad z zakresu prawa podatkowego klientom

jeśli chodzi o pytania to oczywiście są one udostępniane przed egzaminem przez komisję

opracowania tych pytań można dostać między innymi na zakończenie kursów na doradcę podatkowego

można kupić książkę, np. Vademecum doradcy podatkowego, gdzie są opracowane pytania

krążą też w necie, bardzo dużo można znaleźć na Oleńce
Szkoda tylko, że wszędzie te opracowania są strasznie drogie nawet na Oleńce...Ale coraz bardziej sie przekonuje do nauki i zdawania tego egzaminu, tym bardziej, że moje studia szły w tym kierunku no i skonczyłam kurs księgowości...podstawy już mam
__________________
Hania 6.10.2012
Boy or Girl ???



http://www.suwaczki.com/tickers/hchyhgqsnt603ke0.png
agulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-15, 08:45   #2103
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez Trinette Pokaż wiadomość
Kasiu ja juz nie wiem nawet gdzie mam szukac. Panika mnie ogarnia jak mam gdzies dzwonic. Nie jestem pewna siebie, smiala osoba i niestety przez to mam problem Nie wiem co ja robie zle ze nikt nawet nie zadzwoni.
Niby pracuje, nie wiem jednak czy szefowe sa zadowolone. Przenioslam sie wlasnie do innego dzialu, na wklepywanie ankiet. Najwyzej naucze sie szybko pisac na klawiaturze numerycznej.
Wole to niz sluchanie "madrosci" kolezanek przez 8h dziennie. Obgaduja, wtracaja sie w czyjes zycie i najlepiej by nic nie robily.

Ale chcesz sie w tym kierunku rozwijac a to juz cos.
kochana, bardzo dobrze cię rozumiem. Ja tez przez rok siedziałąm na D(!!!) i nic nie robiłam, tylko szukałam pracy... Było bardzo ciężko, a im dłużej to trwało, to coraz mniej w siebie wierzyłam A do tego startowałam do urzedów, gdzie wręcz próbowano na siłę mi udowodnić że jestem nikim... (w sumie to był 1 taki, ale wystarczyło)

Ale powiem ci, że obsługa klawiatury numerycznej, to bardzo dobra rzecz Ja odkąd ją dobrze opanowałam, to mam nawet 5min dla siebie Nawet wcześniej nie podejrzewałąm, że ta umiejętność może mi się aż tak przydać... (wklepuję fakturki, po 2-3 dużych segregatorów dziennie) Nigdy nie wiadomo co ci się może przydać...


Cytat:
Napisane przez agulkaa Pokaż wiadomość
Kasiu fajnie byłoby się powspierać przy nauce do egzaminu
A co do tych testów to najgorsze są zadania chyba jednak....no i podobno mało czasu jest na test....nie wiem też czy dasz radę sie wszystkich pytań testowych wykuć Ja w sumie już cos tam z tych wszystkich działow prawa i rachunkowości liznełam na studiach, ale tego jest tyle, że na kolejny termin musze zacząć się uczyć już teraz...
Materiały nie tak trudno znaleźć bo wszystko jest z ustaw ogólno przecież dostępnych Więc jak próbujemy razem?
No fajnie by było Tylko ja do niego podejdę najwcześniej za parę miesięcy, bo na razie finanse...

Pisałaś już tu o jakimś kursie, ale nie napisałaś na jakim byłaś, a ja sama to już się chyba pogubiłam... dziewczyny myślały, że piszesz o kursie na doradcę podatkowego, ale ja coś kojarzę z innego wątku, że to było chyba coś z księgowością...

A co do dania rady, to jeśli będę miałą już wszystko opracowane, to dam radę - w końcu nie zacznę się tego uczyć przed samym egzaminem, tylko jakieś 2-3miesiące wcześniej
Jeśli chodzi o te pytanka testowe, to mi takie coś bardzo szybko wchodzi, nad pyt otwartymi faktyzcnie będę musiała przysiąść, a w zadania sie jeszcze nie wczytywałam... z nimi faktycznie może być gorzej, ale co to dla nas


Cytat:
Napisane przez bravvurka Pokaż wiadomość
Agulka - powiedz mi ile płaciłaś za swój kurs w skwp?

Dziewczyny, jeśli nie podoba się wam w obecnych miejscach pracy to szukajcie czegoś innego Ja póki co nie zamierzam szukać nowej, jutro minie tydzien jka pracuję. Mam taką nadzieję, że popracuję tutaj jakiś czas.
mi się ogólnie podoba, atmosfera jest ok, dużo sie nauczyłąm, tylko ta płaca... ale oczywiście będę szukać czegoś nowego, tylko najpierw dobrze wyuczę sie rozliczania tych zusów - strasznie to skomplikowane i chyba to jest w tej chwili jedyna rzecz, której nie potrafię jeszcze w pełni samodizelnie robić...
Ale jak to opanuję, to by, by...

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
koniecznie tak zrób

umowa o pracę i normalna pensja to chyba nie tak duże wymaganie jeśli facet chce Ci oddać cała firmę

skoro ma dzieci to wątpię żeby oddał obcej osobie firmę

jeśli chodzi o tego doradcę to jasne, że praca zawodowa przed egzaminem się liczy
ale pewnie trzeba mieć jakieś zaświadczenie, że się w tym biurze nie tylko jako zwykła księgowa pracowało ale także udzielało porad z zakresu prawa podatkowego klientom

jeśli chodzi o pytania to oczywiście są one udostępniane przed egzaminem przez komisję

opracowania tych pytań można dostać między innymi na zakończenie kursów na doradcę podatkowego

można kupić książkę, np. Vademecum doradcy podatkowego, gdzie są opracowane pytania

krążą też w necie, bardzo dużo można znaleźć na Oleńce
to co podkreśliłam, to są zdania na wage złota
zastanawia mnie jeszcze, czy um.zlecenie i na pół etatu zaliczy sie do tego stażu pracy... ciekawi mnie też, czy ten mój staż z PUPy tez sie do tej praktyki zaliczy...
szukałam wczoraj w necie i znalazłam tylko nr tel do sekretariatu zajmującego się egzaminami czy jakoś tak... myślicie, że dostanę tam potrzebne informacje?

by się nie zgubiło:
Cytat:
Komisja Egzaminacyjna ds. Doradztwa Podatkowego:
tel. (+48 22) 694 52 49
fax (+48 22) 694 51 95
e-mail: komisja.doradztwo@mofnet. gov.pl
http://www.mf.gov.pl/?const=3&dzial=25&wysw=2


I Agulkaa, patrzyłaś już w jakich cenach są mniej więcej te opracowania?
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.

Edytowane przez kasia083
Czas edycji: 2009-09-15 o 08:51
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-15, 10:16   #2104
agulkaa
Rozeznanie
 
Avatar agulkaa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 827
GG do agulkaa
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Jeśli chodzi o kurs to ja ukończyłam kurs księgowości...a na doradce podatkowego nie trzeba uczeszczać na żaden kurs tylko zdać egzamin za 600 zl a przygotowywać się można samemu....
Jeśli chodzi o opracowania to cos koło 130-200 zł kosztują a na Oleńce trzeba wykupić dostęp do płatnej części serwisu też za jakąś sumkę ale nie pamiętam juz jaką....ja doszłam do wniosku że jak się już zacznę uczyć to sama bedę próbowała opracowywać te zadania i ewentualnie radzić się będę na forum kogoś
A ten egzamin Kasiu i tak bedzie dopiero za kilka miesięcy...nie wiem czy czasem nie robią ich raz, dwa razy do roku
__________________
Hania 6.10.2012
Boy or Girl ???



http://www.suwaczki.com/tickers/hchyhgqsnt603ke0.png
agulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-15, 16:08   #2105
bravvurka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 462
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Agulka - przeczytałam w którymś miejscu, że uczęszczałaś na kurs. jesli chodzi o moją prace to zajmuje wszystkim i niczym Pracuję w bardzo małej firmie.
__________________
bravvurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-15, 20:19   #2106
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Widziałam na stronie miniesterstwa, ze teraz we wrześniu były 3 terminy egzaminu... Też nie wiem jak to będzie i jak tam się zapisać, na razie szukam... A co do tych opracowań, to jeśli są dobre, to cena 200zł nie jest taka straszna (ktoś wcześniej postraszył kursem za 3 tys).
Ja jeszcze zobaczę jak to będzie, najpierw trzeba zarobić na sam egzamin No i tez na początku będę próbowała sama to wszystko opracowywać tylko te pytania co jakiś czas się zmieniają. Głupio będize, jak ja sobie wszystko opracuję a akurat przed moim egz pozmieniają pytania

No i ja ciągle nie wiem, czy zdecyduję sie na doradcę podatkowego, czy na certyfikat ministra finansów... Moja wiedza na temat uprawnień jest wciąż za mała, a strasznie ciężko jest coś wyszukać, jak ma się neta o zawrotnej prędkości 10mb/s Chyba kupie sobie neta bezprzewodowego, bo teraz na stancji to połowę czasu spędzam na czekaniu aż mi się wszystko załaduje (a mogę siedzieć tylko godz dziennie)... Wkońcu sie komuś z tego wyżaliłam

by nie zginęło, wiedza w pigułce o doradcy:
i certyfikacie:
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.

Edytowane przez kasia083
Czas edycji: 2009-09-15 o 20:34
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 09:13   #2107
Ariena
Zakorzenienie
 
Avatar Ariena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 258
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Śledzę ten wątek od dawna ale jeszcze jakoś nic nie napisałam, ciągle miałam nadzieję że znajdę pracę a tu ciągle nic. Ja chyba mam jakiegoś pecha z szukaniem. Gdy dochodzi już prawie do finału, końcowe rozmowy, podpisywanie umowy itp to jednak nie wychodzi .
2 lat temu dwie firmy zapewniały że chcą mnie przyjąć na staż absolwencki (po ukończeniu studiów inżynierskich). Miało dojść do formalności z Urzędem Pracy, ale nic z tego nie wyszło, jedna firma po paru dniach powiedziała że jednak nie, a druga nie potrafiła załatwić dokumentów, potem się dowiedziałam że była w trakcie przekształcania się.
Jeszcze na studiach załapałam się w dużej firmie na praktyki w dziale marketingu, gdzie szefowa zapewniała, że po jej skończeniu mnie przyjmie normalnie do pracy. Pod koniec mojej praktyki jednak okazało się że starszy pan, którego miałam zastąpić wrócił z urlopu zdrowotnego, na którym był 1,5 roku! Nie dostał renty o którą się starał, a wszyscy byli raczej pewni że już nie wróci. Nie zostałam przyjęta i 2 miesiące jeździłam do innego miasta za darmo.
Teraz po obronie znowu miałam sytuację, gdzie pan chciał mnie przyjąć do pracy, umówił się na rozmowę w sprawie warunków umowy, po czym się nie pojawił raz i drugi. Choć przyznam że to od początku było podejrzane.
Natomiast wczoraj miałam załamanie nerwowe. Firma przyjęła mnie do pracy, miałam zrobione badania medyczne do pracy, w poniedziałek 1 dzień, szefa nie było i nie podpisałam umowy, którą mi przedstawiono, bo trochę się nie zgadzało z tym co było mówione na rozmowie. Poczekałam z tym do jutra kiedy będzie szef. Omówiliśmy warunki, szef stwierdził że musi jeszcze tą umowę zmienić-tzn skrócić okres próbny z miesiąca do 2 tygodni. Po 20 minutach woła mnie i okazało się że przegrali przetarg ze zleceniem do którego miałam być przeznaczona i niestety nie ma dla mnie pracy! Że może w następnym miesiącu, gdy wygrają przetarg to wtedy mnie przyjmie!! Wyobrażacie sobie? Już nie wiem co mam robić. Normalnie jakiś pech. Już teraz to pieprze, nie mam wyboru i chyba do fabryki pójdę, a jestem po studiach.
Ariena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-16, 10:25   #2108
agulkaa
Rozeznanie
 
Avatar agulkaa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 827
GG do agulkaa
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez Ariena Pokaż wiadomość
Śledzę ten wątek od dawna ale jeszcze jakoś nic nie napisałam, ciągle miałam nadzieję że znajdę pracę a tu ciągle nic. Ja chyba mam jakiegoś pecha z szukaniem. Gdy dochodzi już prawie do finału, końcowe rozmowy, podpisywanie umowy itp to jednak nie wychodzi .
2 lat temu dwie firmy zapewniały że chcą mnie przyjąć na staż absolwencki (po ukończeniu studiów inżynierskich). Miało dojść do formalności z Urzędem Pracy, ale nic z tego nie wyszło, jedna firma po paru dniach powiedziała że jednak nie, a druga nie potrafiła załatwić dokumentów, potem się dowiedziałam że była w trakcie przekształcania się.
Jeszcze na studiach załapałam się w dużej firmie na praktyki w dziale marketingu, gdzie szefowa zapewniała, że po jej skończeniu mnie przyjmie normalnie do pracy. Pod koniec mojej praktyki jednak okazało się że starszy pan, którego miałam zastąpić wrócił z urlopu zdrowotnego, na którym był 1,5 roku! Nie dostał renty o którą się starał, a wszyscy byli raczej pewni że już nie wróci. Nie zostałam przyjęta i 2 miesiące jeździłam do innego miasta za darmo.
Teraz po obronie znowu miałam sytuację, gdzie pan chciał mnie przyjąć do pracy, umówił się na rozmowę w sprawie warunków umowy, po czym się nie pojawił raz i drugi. Choć przyznam że to od początku było podejrzane.
Natomiast wczoraj miałam załamanie nerwowe. Firma przyjęła mnie do pracy, miałam zrobione badania medyczne do pracy, w poniedziałek 1 dzień, szefa nie było i nie podpisałam umowy, którą mi przedstawiono, bo trochę się nie zgadzało z tym co było mówione na rozmowie. Poczekałam z tym do jutra kiedy będzie szef. Omówiliśmy warunki, szef stwierdził że musi jeszcze tą umowę zmienić-tzn skrócić okres próbny z miesiąca do 2 tygodni. Po 20 minutach woła mnie i okazało się że przegrali przetarg ze zleceniem do którego miałam być przeznaczona i niestety nie ma dla mnie pracy! Że może w następnym miesiącu, gdy wygrają przetarg to wtedy mnie przyjmie!! Wyobrażacie sobie? Już nie wiem co mam robić. Normalnie jakiś pech. Już teraz to pieprze, nie mam wyboru i chyba do fabryki pójdę, a jestem po studiach.
jakby tak łatwo przyjmowali do fabryki albo innych firm, gdzie nie trzeba mieć wyższego to już bym miała pracę...niestety tam nie chcą osób z wyższym, wiec wcale nie masz co liczyć na pracę w takich miejscach PARADOKS
__________________
Hania 6.10.2012
Boy or Girl ???



http://www.suwaczki.com/tickers/hchyhgqsnt603ke0.png
agulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 14:45   #2109
Ariena
Zakorzenienie
 
Avatar Ariena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 258
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Niestety trzeba by nakłamać w CV żeby iść do fabryki, dlatego wolałabym tego nie robić. Nawet ze średnim chyba by nie przyjęli.
Ariena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 15:36   #2110
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

zawsze można w CV pominąć pozycję z wyższym wykształceniem... Tylko jak wtedy wytłumaczyć 5 letnią dziurę w życiorysie

Ja miałam wielki problem jak miałam się wytłumaczyć z roku na bezrobociu, bo na prawie wszystkich rozmowach pytali mnie o to co robiłam po studiach do momentu danej rozmowy... Zawsze odpowiadałam, że się dokształcałam i czekałam na właściwą ofertę pracy, taką jak ta... I tak przez rok...
Ale i tak krzywo sie na to patrzyli
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 16:47   #2111
bravvurka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 462
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Ariena - inaczej nie można tego nazwać jak tylko pechem

Dziewczyny a wysyłałyście do małych firm swoje cv? Niektóre firmy w ogóle nie ogłaszają się, tylko miedzy znajomymi rozgłaszają, że kogoś poszukują.
__________________
bravvurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-16, 16:55   #2112
Gofrzyca
Zakorzenienie
 
Avatar Gofrzyca
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 19 756
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

to i ja się tu wpiszę.

Ostatnia moja rozmowa o pracę w kwiaciarni i co?? I Pani podkreślała co drugie zdanie, że będzie zwracać uwagę na wykształcenie. I co i nie przyjeli mnie
Doszłam do wniosku, że zmarnowałam 3 lata na studia Bo w zawodzie i tak nie znajdę odrazu pracy bo wymagają doświadczenie, tylko jak je zdobyc nie pracując
__________________
Padał deszcz tak jak dziś, miałaś uchylone drzwi.
Stałem w nich niczym pies,
w zębach niosąc bukiet ściem.
Zatrzasnęłaś je na klucz, wystawiłaś mnie na bruk.
Choć rację masz, że nie znasz mnie,
jak mogłaś tak dać wkręcić się.
Gofrzyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 17:00   #2113
Snufki
Rozeznanie
 
Avatar Snufki
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 758
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Rok chyab nie warto siedzieć w domu, bo rzeczywiście to zle wygląda, może lepiej na jakis telemarkrting nawet pójść :/
Snufki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 17:09   #2114
Gofrzyca
Zakorzenienie
 
Avatar Gofrzyca
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 19 756
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez Snufki Pokaż wiadomość
Rok chyab nie warto siedzieć w domu, bo rzeczywiście to zle wygląda, może lepiej na jakis telemarkrting nawet pójść :/
telemarketing to chyba najgorsze zło tego świata bynajmniej takie firmy na które ja trafiałam.
__________________
Padał deszcz tak jak dziś, miałaś uchylone drzwi.
Stałem w nich niczym pies,
w zębach niosąc bukiet ściem.
Zatrzasnęłaś je na klucz, wystawiłaś mnie na bruk.
Choć rację masz, że nie znasz mnie,
jak mogłaś tak dać wkręcić się.
Gofrzyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 17:19   #2115
bsp
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 3
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Witam wszystkich!
Ja też od prawie roku jestem bezrobotna Nigdzie nie mogę znaleźć pracy Nawet na staże i praktyki nie chcą mnie wziąć
bsp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 17:54   #2116
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez kasia083 Pokaż wiadomość
kochana, bardzo dobrze cię rozumiem. Ja tez przez rok siedziałąm na D(!!!) i nic nie robiłam, tylko szukałam pracy... Było bardzo ciężko, a im dłużej to trwało, to coraz mniej w siebie wierzyłam A do tego startowałam do urzedów, gdzie wręcz próbowano na siłę mi udowodnić że jestem nikim... (w sumie to był 1 taki, ale wystarczyło)

Ale powiem ci, że obsługa klawiatury numerycznej, to bardzo dobra rzecz Ja odkąd ją dobrze opanowałam, to mam nawet 5min dla siebie Nawet wcześniej nie podejrzewałąm, że ta umiejętność może mi się aż tak przydać... (wklepuję fakturki, po 2-3 dużych segregatorów dziennie) Nigdy nie wiadomo co ci się może przydać...




No fajnie by było Tylko ja do niego podejdę najwcześniej za parę miesięcy, bo na razie finanse...

Pisałaś już tu o jakimś kursie, ale nie napisałaś na jakim byłaś, a ja sama to już się chyba pogubiłam... dziewczyny myślały, że piszesz o kursie na doradcę podatkowego, ale ja coś kojarzę z innego wątku, że to było chyba coś z księgowością...

A co do dania rady, to jeśli będę miałą już wszystko opracowane, to dam radę - w końcu nie zacznę się tego uczyć przed samym egzaminem, tylko jakieś 2-3miesiące wcześniej
Jeśli chodzi o te pytanka testowe, to mi takie coś bardzo szybko wchodzi, nad pyt otwartymi faktyzcnie będę musiała przysiąść, a w zadania sie jeszcze nie wczytywałam... z nimi faktycznie może być gorzej, ale co to dla nas



mi się ogólnie podoba, atmosfera jest ok, dużo sie nauczyłąm, tylko ta płaca... ale oczywiście będę szukać czegoś nowego, tylko najpierw dobrze wyuczę sie rozliczania tych zusów - strasznie to skomplikowane i chyba to jest w tej chwili jedyna rzecz, której nie potrafię jeszcze w pełni samodizelnie robić...
Ale jak to opanuję, to by, by...


to co podkreśliłam, to są zdania na wage złota
zastanawia mnie jeszcze, czy um.zlecenie i na pół etatu zaliczy sie do tego stażu pracy... ciekawi mnie też, czy ten mój staż z PUPy tez sie do tej praktyki zaliczy...
szukałam wczoraj w necie i znalazłam tylko nr tel do sekretariatu zajmującego się egzaminami czy jakoś tak... myślicie, że dostanę tam potrzebne informacje?

by się nie zgubiło:
http://www.mf.gov.pl/?const=3&dzial=25&wysw=2


I Agulkaa, patrzyłaś już w jakich cenach są mniej więcej te opracowania?

jeśli chodzi o zlecenie i pół etatu to tak jak napisałaś najlepiej zadzwoń do ministerstwa i będziesz miała pewną informację
wydaje mi się, że jak na pół etatu to 4 lata zamiast dwóch, tak na chłopski rozum

natomiast staż z UP nie wlicza się do czasu pracy przy certyfikacie na usługowe więc na doradce pewnie też nie

ja najpierw chce zdobyć certyfikat na usługowe a później iść na doradcę, mając certyfikat nie będę musiała się przejmować praktyką przy doradcy, bo będę zwolniona z tego
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 07:31   #2117
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

A powiedzcie mi, jak wyglądają formalności przy tym egzaminie na doradcę podatkowego
tzn, jeśli teraz zdecyduję się, że chcę go zdawać, to gdzie mam się zgłosić, co zrobić, gdzie zadzwonić?
I jak wygląda tego załatwienie?
Tak krok po kroku...

I ten egzamin jest tylko w Warszawce? w np Wrocku tego nie organizują?
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 10:55   #2118
Ariena
Zakorzenienie
 
Avatar Ariena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 258
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez bravvurka Pokaż wiadomość
Ariena - inaczej nie można tego nazwać jak tylko pechem

Dziewczyny a wysyłałyście do małych firm swoje cv? Niektóre firmy w ogóle nie ogłaszają się, tylko miedzy znajomymi rozgłaszają, że kogoś poszukują.
Pech? CHYBA KTOŚ NA MNIE RZUCIŁ JAKIEŚ FATUM
Ja chodziłam do małych firm bezpośrednio, jakoś do 60 weszłam, z tego 2 byłyby chętne wziąść mnie na staż (brak funduszy w PUP), no a ta jedna zrobiła mnie w konia po pierwszym dniu jak pisałam. W ogóle przez okres wakacji jest zastój, może teraz się coś ruszy, a już na pewno na nowy rok.
Ariena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 16:15   #2119
bravvurka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 462
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Areian - w jakiej wielkości miasta szukasz pracy?
__________________
bravvurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-17, 19:18   #2120
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Uwaga:

By nie zaśmiecać tego wątku rozważaniami nt jak zostać doradcą podatkowym założyłam osobny wątek:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=367362

Zapraszam wszystkie zainteresowane
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 21:24   #2121
Ariena
Zakorzenienie
 
Avatar Ariena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 258
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez bravvurka Pokaż wiadomość
Areian - w jakiej wielkości miasta szukasz pracy?
Gliwice, ale również Katowice, skąd niedawno się przeprowadziłam. Chyba poszerzę moje poszukiwania również do innych miast na Śląsku, ale tu mógłby być problem jak się nie ma auta, bo nie znam innych miast, nie wiem jakimi autobusami się dojeżdża itd, a Śląsk jest bardzo rozległy.
Ariena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-18, 18:07   #2122
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez bravvurka Pokaż wiadomość
Agulka - przeczytałam w którymś miejscu, że uczęszczałaś na kurs. jesli chodzi o moją prace to zajmuje wszystkim i niczym Pracuję w bardzo małej firmie.

Przeoczyłam to, że znalazłaś pracę

Gratuluję
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-18, 18:09   #2123
bravvurka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 462
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Ariena - jak ja szukałam pracy to brałam pod uwagę miasta w promieniu do 30 km.

Iza - dziękuję
__________________

Edytowane przez bravvurka
Czas edycji: 2009-09-18 o 18:11
bravvurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-19, 10:55   #2124
salomi
Raczkowanie
 
Avatar salomi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 247
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Ja się z lekka podłamałam... Wniosek o dotację z UP złożyłam w czerwcu. W lipcu były pieniądze, ale dostawały je osoby z marca (!). Teraz się dowiedziałam, że znów były pieniądze, ale skończyły się na 129 wniosku a ja mam 174 . Może jakieś pieniądze będą w październiku albo listopadzie . W czerwcu zapisali mnie na kurs rachunkowości małych i średnich przedsiębiorstw. Miał się zacząć w lipcu (super by było bo mam maaaasę czasu), ale przełożyli na listopad. Ten kurs by się przydał do prowadzenia działalności, ale jeśli wcześniej dostanę dotację, to nie będę już bezrobotna i nie będę mogła wziąć w nim udziału. Masakra jakaś... Z nudów siedzę i uczę się japońskiego...
salomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-19, 12:07   #2125
agulkaa
Rozeznanie
 
Avatar agulkaa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 827
GG do agulkaa
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez salomi Pokaż wiadomość
Ja się z lekka podłamałam... Wniosek o dotację z UP złożyłam w czerwcu. W lipcu były pieniądze, ale dostawały je osoby z marca (!). Teraz się dowiedziałam, że znów były pieniądze, ale skończyły się na 129 wniosku a ja mam 174 . Może jakieś pieniądze będą w październiku albo listopadzie . W czerwcu zapisali mnie na kurs rachunkowości małych i średnich przedsiębiorstw. Miał się zacząć w lipcu (super by było bo mam maaaasę czasu), ale przełożyli na listopad. Ten kurs by się przydał do prowadzenia działalności, ale jeśli wcześniej dostanę dotację, to nie będę już bezrobotna i nie będę mogła wziąć w nim udziału. Masakra jakaś... Z nudów siedzę i uczę się japońskiego...
Ja byłam w podobnej sytuacji Złożyłam wniosek o dotację a w międzyczasie przyjęli mnie na kurs z PUP i dostałam propozycję pracy Wszystko odwołałam bo stwierdziłam że dotacja będzie lepszym rozwiązaniem....Okazało się po dwóch miesiącach ze jednak nie przyznali mi dotacji bo było za dużo chętnych i zostałam z ręką w nocniku Mam już wszystkiego dość...żyć się odechciewa A co lepsze przez załatwianie dotacji i swoje gapiostwo zapomniałam g*** listę podpisać i mnie wykreślili z listy bezrobotnych!!! Jakby mi wielką łaskę robili!!! w d*** mam ten PUP!!!
__________________
Hania 6.10.2012
Boy or Girl ???



http://www.suwaczki.com/tickers/hchyhgqsnt603ke0.png
agulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-19, 15:00   #2126
kukimonster
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 057
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez agulkaa Pokaż wiadomość
Ja byłam w podobnej sytuacji Złożyłam wniosek o dotację a w międzyczasie przyjęli mnie na kurs z PUP i dostałam propozycję pracy Wszystko odwołałam bo stwierdziłam że dotacja będzie lepszym rozwiązaniem....Okazało się po dwóch miesiącach ze jednak nie przyznali mi dotacji bo było za dużo chętnych i zostałam z ręką w nocniku Mam już wszystkiego dość...żyć się odechciewa A co lepsze przez załatwianie dotacji i swoje gapiostwo zapomniałam g*** listę podpisać i mnie wykreślili z listy bezrobotnych!!! Jakby mi wielką łaskę robili!!! w d*** mam ten PUP!!!
Sory, ale sama sobie jesteś winna. Złożenie wniosku wcale nie oznacza, że dotację się przeciez dostanie... Chyba, że w PUP Ci powiedzieli, że masz przyznaną, ale tak chyba nie było, więc nie wiem o co się burzysz. A to, że listy nie podpisałaś to też tylko Twoja wina. To ty PUP łaski robić nie musisz, że korzystasz z ich usług...
kukimonster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-19, 21:33   #2127
agulkaa
Rozeznanie
 
Avatar agulkaa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 827
GG do agulkaa
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez kukimonster Pokaż wiadomość
Sory, ale sama sobie jesteś winna. Złożenie wniosku wcale nie oznacza, że dotację się przeciez dostanie... Chyba, że w PUP Ci powiedzieli, że masz przyznaną, ale tak chyba nie było, więc nie wiem o co się burzysz. A to, że listy nie podpisałaś to też tylko Twoja wina. To ty PUP łaski robić nie musisz, że korzystasz z ich usług...
"Sory" ale o co Tobie chodzi?Czy ja napisałam że mam do kogoś pretensje? Napisałam że niestety mialam pecha, że wybrałam naiwnie dotację a nie kurs i pracę! Więc oszczędź sobie złośliwości A co do listy to też napisałam że przez swoje gapiostwo to przeoczyłam ...a przepraszam skad Ty wiesz z jakich usług korzystam???i w jakim stopniu PUP mi pomógł jako osobie bezrobotnej??? Dla mnie ta instytucja nie musiałaby istnieć...i pozwól mi mieć swoje zdanie i ponarzekać...Bo jeśli nie wiesz, to Ci przypomnę, że to publiczne forum....
__________________
Hania 6.10.2012
Boy or Girl ???



http://www.suwaczki.com/tickers/hchyhgqsnt603ke0.png
agulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-20, 09:51   #2128
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Kiedyś troszkę się udzielałam na tym wątku. Od tamtej pory nic się nie zmieniło, dalej nie mam pracy. Jestem jeszcze na stażu, ale niedługo minie już rok i staż się skończy i problem co dalej. Pracy szukam, wysyłam cv i cisza.. 2 tyg temu byłam na rozmowie w sprawie pracy.. dowiedziałam się, ze mam trochę za mało doświadczenia, ale akurat nie mieli lepszych chętnch, powiedzili mi tylko, że jeszcze będa szukać kogoś z większym doświadczeniem, ale dadzą mi znać w przyszłym tygodniu (czyli tym co się właśnie kończy) czy przyjmą mnie czy nie, zebym wiedziała, no i nie odezwali się już. A to była jedyna instytucja, ktora zechciała mnie zaprosić na rozmowę przy iluś rozesłanych cv.. Jak tak dalej pójdzie to akurat przed samymi świętami zostanę bez stażu i jakiejkolwiek pracy:/
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-20, 10:33   #2129
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez agulkaa Pokaż wiadomość
Ja byłam w podobnej sytuacji Złożyłam wniosek o dotację a w międzyczasie przyjęli mnie na kurs z PUP i dostałam propozycję pracy Wszystko odwołałam bo stwierdziłam że dotacja będzie lepszym rozwiązaniem....Okazało się po dwóch miesiącach ze jednak nie przyznali mi dotacji bo było za dużo chętnych i zostałam z ręką w nocniku Mam już wszystkiego dość...żyć się odechciewa A co lepsze przez załatwianie dotacji i swoje gapiostwo zapomniałam g*** listę podpisać i mnie wykreślili z listy bezrobotnych!!! Jakby mi wielką łaskę robili!!! w d*** mam ten PUP!!!
ja też bym się wkurzyła
Wiadomo, musiałaś coś wybrać, a jeśli wybrałabyś szkolenie, czy pracę, to na 100% nie dostałabyś dotacji, musiałaś więc zaryzykować...

Ja w tym roku dużo skorzystałam z PUPy. Zrobiłam sobie prawko, a teraz jestem na stażu - gdyby nie to, to pewnie do tej pory pracowałabym u szefa całkiem za darmo
Ale przed swoim kursem też miałam podobny dylemat - brać pracę, czy kurs na prawko... tylko u mnie było prościej, bo praca nie wypaliła jeszcze zanim zdążyłam zrezygnować z kursu

Na Twoim miejscu Agulka zarejestrowałabym się znowu, jak tylko będzie taka możliwość - kto wie, może i Ty jeszcze coś z tego skorzystasz
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-20, 12:33   #2130
kukimonster
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 057
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez agulkaa Pokaż wiadomość
"Sory" ale o co Tobie chodzi?Czy ja napisałam że mam do kogoś pretensje? Napisałam że niestety mialam pecha, że wybrałam naiwnie dotację a nie kurs i pracę! Więc oszczędź sobie złośliwości A co do listy to też napisałam że przez swoje gapiostwo to przeoczyłam ...a przepraszam skad Ty wiesz z jakich usług korzystam???i w jakim stopniu PUP mi pomógł jako osobie bezrobotnej??? Dla mnie ta instytucja nie musiałaby istnieć...i pozwól mi mieć swoje zdanie i ponarzekać...Bo jeśli nie wiesz, to Ci przypomnę, że to publiczne forum....
Jak sama zauważyłaś jest to forum publiczne i ja też mam prawo wyrazić swoją opinię. Podsumowałaś swój post, że PUP ci wielką łachę robi i masz ich w d*** toteż skomentowałam to
kukimonster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:49.