Egzamin na doradcę podatkowego - baza wiedzy :) - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-21, 10:23   #61
nyguska13
Raczkowanie
 
Avatar nyguska13
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 360
Exclamation Dot.: Egzamin na doradcę podatkowego - baza wiedzy :)

Co do kazusów nie ma zasad bo codziennie wybierany jest inny, ja miałam jakieś odwołanie, ale które dokładnie to nie pamiętam. Polecam naprawde przygotować się ze wszystkich. W tym sensie żeby mniej więcej wiedzieć na co się powoływać, żeby nie zrobić jakiś podstawowych błędów no i oczywiście pilnować adresatów pisma. Ale to zawsze można sprawdzić nawet na egzaminie w ustawie)Polecam też zapoznać się z zasadami opłąty skarbowej(czy znaczek czy dowód wpłąty w załącznikach itd)Na początku może wydawać się masakra, ale uwierzcie na kazusy trzeba być oczytanym, testy systematyka a glupie pytania na pamiec. Schody zaczna sie dopiero na ustnym!!Tu nie ma zasad oprocz jednej po prostu trzeba umieć. Polecam książki bo jednak nie jestesmy jeszcze na tyle biegle w podatkach czy rachunkowosci, zeby samemu rozwiązywać no chyba ze z ustawa w reku ale to jest bardzo czasochlonne. A czasami i tak nie ma zadnej dobrej odpowiedzi bo pytanie jest albo zle sformulowane albo odpowiedzi. Przyklad przy doradztwie pod. pyt. dot. kwestii spółek uprawnionych do wyk. czynnosci DP... Ja uciekam do nauki i pozdrawiam
nyguska13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-21, 12:56   #62
aaniutek
Rozeznanie
 
Avatar aaniutek
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Brv / Wawa
Wiadomości: 597
GG do aaniutek
Dot.: Egzamin na doradcę podatkowego - baza wiedzy :)

Mój egzamin pisemny był we wrześniu. Do tej pory każdy kto zdawał teraz i wcześniej mówił, że jest na egzaminie wszystko prócz opinii. Niespodzianka - u mnie była opinia nt. art.200 OP. Ale cóż mogę powiedzieć, po obejrzeniu Sekretu, wiedziałam że chcieć to podstawa i jakoś sie skupiłam na tej 200!! Niech żyje pozytywne myślenie. Choć z drugiej strony, bałam sie jak ocenią opinię. Nie ma tu składników koniecznych jak przy pismach procesowych, za które normalnie są punkty. Suma sumarum, było dobrze 18/20.
PS. Ja juz od dobrych kilku lat zajmuje sie wszelakimi pismami procesowymi, więc sie nie bałam (chyba że zaćmienie mnie najdzie przy konstrukcji skargi kasacyjnej)
PS2. Podstawa to testy!! Tylko lepiej nie zaznaczyć kilku odpowiedzi co do których ma się wątpliwości, niż załapać się na punkty ujemne.

Pozdrawiam wszystkich uczących się
aaniutek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 11:39   #63
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: Egzamin na doradcę podatkowego - baza wiedzy :)

link dla osób, które jeszcze dziś zdążą tu wejść:

www.sgk.gofin.pl

Dziś jest darmowy dostęp do tego serwisu. Można sobie poczytać artykuły bardzo podobne do tych, które czytam w czasopismach branżowych, a poza tym można sobie poprzeglądać (i podrukować) znowelizowane ustawy potrzebne do egzaminu

Bardzo fajnie są one zrobione
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-29, 20:08   #64
basiao84
Wtajemniczenie
 
Avatar basiao84
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 2 423
Dot.: Egzamin na doradcę podatkowego - baza wiedzy :)

Pani J. , jest Pani doradcą podatkowym, na ustawach się Pani zna, a regulaminu wizażu nie chciało się przeczytać?

EDIT: Widzę, że mod już wykasował reklamę

Edytowane przez basiao84
Czas edycji: 2009-11-29 o 20:49
basiao84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-29, 20:37   #65
kociek
Raczkowanie
 
Avatar kociek
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 32
Dot.: Egzamin na doradcę podatkowego - baza wiedzy :)

czesc dziewczyny

Ale sie ciesze ze znalazlam ten watek. Ja rozmyslam nad egzaminem na doradce juz od 3 lat i jakos jescze sie nie zmobilizowalam. Musze poczytac o tym doradztwie dokładnie i przemyslec sprawe na powaznie. Moze bede zdawac a moze pojde na jakies studia podyplomowe.
Watek przejrzalam bardzo pobieżnie bo nie mam czasu. Zaglebie sie w temat przy najblozszej okazji. Widzialam ze podajecie pomocne info. A czy moze myslicie zeby pojsc na jakis kurs przygotowujacy do tego egzaminu??
__________________

kociek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-30, 21:10   #66
Jazzmanka
Zadomowienie
 
Avatar Jazzmanka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 364
Dot.: Egzamin na doradcę podatkowego - baza wiedzy :)

Cytat:
Napisane przez basiao84 Pokaż wiadomość
Pani J. , jest Pani doradcą podatkowym, na ustawach się Pani zna, a regulaminu wizażu nie chciało się przeczytać?

EDIT: Widzę, że mod już wykasował reklamę
Pani J. nie czytała regulaminu, ale my tak i wiemy, że istnieje funkcja zgłaszania nadużyć

Edytowane przez Jazzmanka
Czas edycji: 2009-11-30 o 21:12
Jazzmanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-01, 15:24   #67
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: Egzamin na doradcę podatkowego - baza wiedzy :)

Założyłam wątek, a teraz się z niego wypisuję... Mam nadzieję, że informacje, które zebrałam nie pójdą w las i się przydadzą przynajmniej paru osobą...

Mój szef nie wywiązał się z umowy, miał mnie po stażu zatrudnić, przynajmniej za minimalną krajową, ale zaproponował mi coś dużo niższego a potem go wcięło, tak że przez kilka dni to siedziałam w biurze za darmo i czekałam aż raczy się pojawić i ze mną porozmawiać (lub chociaż podpisać to co mi zaproponował)

Tak więc, dopóki nie zrobię sobie praktyki gdzie indziej, to nie ma sensu podchodzić do egzaminu... książki już wystawiłam na aukcji w necie, bo tylko się wkurzam jak na nie patrzę...

Mam nadzieję, że za 2 lata tu wrócę...
A wam życzę powodzenia w przygotowaniu się do egzaminu i zdobywaniu uprawnień
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-01, 22:54   #68
Jazzmanka
Zadomowienie
 
Avatar Jazzmanka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 364
Dot.: Egzamin na doradcę podatkowego - baza wiedzy :)

Cytat:
Napisane przez kasia083 Pokaż wiadomość
Założyłam wątek, a teraz się z niego wypisuję... Mam nadzieję, że informacje, które zebrałam nie pójdą w las i się przydadzą przynajmniej paru osobą...

Mój szef nie wywiązał się z umowy, miał mnie po stażu zatrudnić, przynajmniej za minimalną krajową, ale zaproponował mi coś dużo niższego a potem go wcięło, tak że przez kilka dni to siedziałam w biurze za darmo i czekałam aż raczy się pojawić i ze mną porozmawiać (lub chociaż podpisać to co mi zaproponował)

Tak więc, dopóki nie zrobię sobie praktyki gdzie indziej, to nie ma sensu podchodzić do egzaminu... książki już wystawiłam na aukcji w necie, bo tylko się wkurzam jak na nie patrzę...

Mam nadzieję, że za 2 lata tu wrócę...
A wam życzę powodzenia w przygotowaniu się do egzaminu i zdobywaniu uprawnień
Kasia, zabraniam Ci się poddawać!
Przecież możesz się jednocześnie uczyć i szukać nowej praktyki. A jak się nadal będziesz uczyć, to Ci się wiedza przyda jak będziesz się starać o nową pracę. Pytania testowe mogą się zmienić do czasu kiedy podejdziesz do egzaminu, ale zasady pisania pism i w ogóle śledzenie zmian w przepisach (przed nami nowy rok i oczywiście kolejne zmiany) przydadzą Ci się na bieżąco w pracy. Więc główka do góry, książek nie porzucaj tylko nadal się ucz - a jak do egzaminu przystępujesz później, to przynajmniej będziesz się uczyć bez ciśnienia i też będzie fajnie.
Jazzmanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 21:54   #69
wiolonczelistka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 26
Thumbs up Dot.: Egzamin na doradcę podatkowego - baza wiedzy :)

Cytat:
Napisane przez kasia083 Pokaż wiadomość
Założyłam wątek, a teraz się z niego wypisuję... Mam nadzieję, że informacje, które zebrałam nie pójdą w las i się przydadzą przynajmniej paru osobą...

Mój szef nie wywiązał się z umowy, miał mnie po stażu zatrudnić, przynajmniej za minimalną krajową, ale zaproponował mi coś dużo niższego a potem go wcięło, tak że przez kilka dni to siedziałam w biurze za darmo i czekałam aż raczy się pojawić i ze mną porozmawiać (lub chociaż podpisać to co mi zaproponował)

Tak więc, dopóki nie zrobię sobie praktyki gdzie indziej, to nie ma sensu podchodzić do egzaminu... książki już wystawiłam na aukcji w necie, bo tylko się wkurzam jak na nie patrzę...

Mam nadzieję, że za 2 lata tu wrócę...
A wam życzę powodzenia w przygotowaniu się do egzaminu i zdobywaniu uprawnień

nie mozesz tego zrobic to od ciebie czerpie motywacje ile razy nie chcialo mi sie uczyc lub watpilam czy powinnam do tego egzaminu podchodzic ale odwiedzalam watek zawsze dawalas jakies pozyteczne informacje i jakos tak mnie to mobilizowalo ze teraz naprawde tego chce trzymam kciuki za nowa lepsza prace i za egzamin do ktorego mam nadzieje ze podejdziesz
wiolonczelistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 22:39   #70
Jazzmanka
Zadomowienie
 
Avatar Jazzmanka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 364
Dot.: Egzamin na doradcę podatkowego - baza wiedzy :)



Dziewczyny dzisiaj do gazety podatkowej był dodatek Co się zmieni w VAT w 2010 r.? http://www.gazetapodatkowa.pl/dodatki,1813.html
Może jeszcze jutro będzie można to dostać.
Jazzmanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-04, 15:45   #71
nyguska13
Raczkowanie
 
Avatar nyguska13
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 360
Unhappy Dot.: Egzamin na doradcę podatkowego - baza wiedzy :)

Hej dziewczyny dawno tu nie zaglądałam i z przykrością stwierdzam, że wątek usycha....Ja byłam na egz. ustnie dopiero w styczniu bo w grudniu mnie grypa rozlozyla. Ale niestety to nic nie dalo. Zestaw wylosowany przeze mnie nie byl najgorsze, ale prosba o przytoczenie literalnego brzmienia przepisu rozlozyla mnie na lopatki....Wiec bede walczyc ponownie moze w kwietniu jak sie uda zapisac tak zeby minely 3 miesiace...Ktos ostatnio do mnie napisal w sprawie ksiazek, ale kontakt zamilkl wiec chyba wystawie je na allegro jednak, chociaz martwie sie czy to dobry pomysl bo jak nie zdam ustnego do wrzesnia to bede musiala powtarzac pisemny i co wtedy...

A co praktyki Kasiu to jesli pracowalas w biurze doradcy 2 lata to nie musisz przeciez juz jej odbywac!!

Edytowane przez nyguska13
Czas edycji: 2010-02-04 o 15:47 Powód: :))
nyguska13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-04, 22:19   #72
agulkaa
Rozeznanie
 
Avatar agulkaa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 827
GG do agulkaa
Dot.: Egzamin na doradcę podatkowego - baza wiedzy :)

A ja szukałam tego wątku, na szczęście znalazłaś go za mnie Muszę się pochwalić, że w pt zdałam pisemną część egzaminu ) przede mną ustny nygusko napisz jak wrażenia z egzaminu i jaki miałaś zestaw. O każde cenne informacje również proszę i z czego się przygotowujesz? Bo szczerze powiedziawszy to nie mam zbyt duzo fortuny żeby wydać na jakieś opracowanie..choć to raczej nieuniknione...bo zanim ja to sama opracuję A co to za przepis którego brzmienie miałas przytoczyć?
__________________
Hania 6.10.2012
Boy or Girl ???



http://www.suwaczki.com/tickers/hchyhgqsnt603ke0.png
agulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-05, 08:51   #73
nyguska13
Raczkowanie
 
Avatar nyguska13
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 360
Cool Dot.: Egzamin na doradcę podatkowego - baza wiedzy :)

Gratuje zdanego egz)Mój zestaw nie był najgorszy bo zawsze może być gorzejale z vatu ze mnie noga a mialam 2 pyt noi literalne brzmienie chodzilo o podatek tonażowy:///wiec niestety nie dalam rady. W każdym zestawie jest zawsze po 1 pytaniu z:
  • rachunkowosci
  • analizy pod.
  • zrodel prawa
  • i jeszcze czegos ale zapomnialam:/
Nie wiedzialam tego wczesniej a to byl blad bo zawsze 3 pytania do przodu i trzeba nauczyc sie tych dzialow jak litanii hehe. Co do nauki na ustny to zrezygnowalam z przygotowania wlasnych materialow bo to jest masakrycznie pracochlonne. Szczegolnie ze i tak w trakcie nauki nawet z opracowania musisz poczytac czasami wiecej w necie albo jakis książkach czy gazetach podatkwoych. Bo z jednej strony trzeba byc oczytanym na ten egz ale z drugiej strony trzeba odpowiadac zwiezle i rzeczowo na pytanie, wiec nie mam zlotego srodka. Ale ja posiadam opracowanie nie jest idealne bo wychaczylam kilka bledow ale bardzo pomocne, jak chcesz wiecej inf to napisz do mnie na priv))Albo na gg bo podalam specjalnie dla ciebie numer)

Edytowane przez nyguska13
Czas edycji: 2010-02-05 o 08:58 Powód: pomysl na...
nyguska13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-15, 08:52   #74
aaniutek
Rozeznanie
 
Avatar aaniutek
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Brv / Wawa
Wiadomości: 597
GG do aaniutek
Dot.: Egzamin na doradcę podatkowego - baza wiedzy :)

Dziewczyny (i nie tylko), które są juz po ustnym, napiszcie jakie miałyście zestawy pytań.
aaniutek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 21:06   #75
kamlotek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 7
Dot.: Egzamin na doradcę podatkowego - baza wiedzy :)

Witam!
przyłączam się do wątku z pytaniem, czy składając dokumenty na egzamin dołączałyście Dziewczyny swój dyplom z uczelni czy może jego ksero z waszym podpisem że potwierdzacie za zgodność z oryginałem? - przyznam, że szkoda mi przesyłać oryginał dyplomu.. bądź jego odpis...

będę wdzięczna za informację bo chciałabym jutro dokumenty wysłać na czerwcowe egzaminy i nie ukrywam, że zależy mi na czasie.. - ponoć napływa baaardzo dużo zgłoszeń

przy okazji, może ktoś uczy się na czerwcowy egz pisemny?
pozdrawiam!
kamlotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 09:27   #76
nyguska13
Raczkowanie
 
Avatar nyguska13
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 360
Dot.: Egzamin na doradcę podatkowego - baza wiedzy :)

Ja poszłam do notariusza za kilka zł zrobił mi kopię i poświadczył.
nyguska13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 13:54   #77
agulkaa
Rozeznanie
 
Avatar agulkaa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 827
GG do agulkaa
Dot.: Egzamin na doradcę podatkowego - baza wiedzy :)

Cytat:
Napisane przez kamlotek Pokaż wiadomość
Witam!
przyłączam się do wątku z pytaniem, czy składając dokumenty na egzamin dołączałyście Dziewczyny swój dyplom z uczelni czy może jego ksero z waszym podpisem że potwierdzacie za zgodność z oryginałem? - przyznam, że szkoda mi przesyłać oryginał dyplomu.. bądź jego odpis...

będę wdzięczna za informację bo chciałabym jutro dokumenty wysłać na czerwcowe egzaminy i nie ukrywam, że zależy mi na czasie.. - ponoć napływa baaardzo dużo zgłoszeń

przy okazji, może ktoś uczy się na czerwcowy egz pisemny?
pozdrawiam!
Ja wysłalam odpis...mam ich tyle że nie było mi szkoda Ja sie przygotowuje, ale na ustne w maju prawdopodobnie Jeśli potrzebujesz wskazówki co do pisemnego chętnie pomogę A co do zgłoszeń to pamiętaj, że jeszcze w pierwszej kolejności przyjmowane są osoby, które nie dostały się na styczeń...
__________________
Hania 6.10.2012
Boy or Girl ???



http://www.suwaczki.com/tickers/hchyhgqsnt603ke0.png
agulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-16, 11:51   #78
JJJustynAAA
Zakorzenienie
 
Avatar JJJustynAAA
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 116
Dot.: Egzamin na doradcę podatkowego - baza wiedzy :)

Witam!
Jestem z Wami w tym wątku w sumie od początku, zbieram się do nauki na ten egzamin, już prawie od roku, ale nie będę ukrywała, że istnieje kilka przeszkód praca, brak czasu i kaski ;/ ale się nie poddaje, często o tym myślę... I chcę w końcu coś zacząć w tym kierunku działać!!!
Mam w sumie pytanie do dziewczyn, które już są po egzaminie pisemny. Jak zaczynałyście naukę, z jakiej literatury korzystałyście? I nie pytam tu o książki typu beck, czy forum, ani ustawy? chodzi mi o książki, które dadzą mi jakieś podstawy do rozpoczęcia nauki...
Natomiast co do pytań testowych zamierzam się przygotowywać z ustaw no i kupić chyba książkę z odpowiedziami becka? co myślicie??
Aha i czy ktoś może orientuje się jak będzie wyglądała sprawa z egzaminem w przyszłym roku, czy można spodziewać się nowych pytań?? Czy może będą te ustalone w 2009??
Będę wdzięczna za wszelką pomoc
Pozdrawiam
JJJustynAAA
JJJustynAAA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 12:53   #79
Morriganne
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1
Dot.: Egzamin na doradcę podatkowego - baza wiedzy :)

cześć pisze w zasadzie pierwszy raz na forum, ale jak znalazłam ten wątek, to doszłam do wniosku, że podzielę się wrażeniami z ustnego w kwietniu ;-) zestaw miałam w zasadzie całkiem ok, bo z CIT'u pytania - marzenia ;-) a z VAT'u banalne-
1. tzn. zakres opodatkowania VAT,
2. leasing finansowy, w drugim pytaniu z CIT
3. WHT na dywidendach,
4. ponadto PCC - o ile dobrze pamietam 7 zwolnień...
5. z dewizowego; szczególne i ogólne zezwolenia dewizowe,
6. klauzula derogacyjna
7. nadzwyczajne obostrzenie kary,
8. analiza obowiązków sprzedawcy na aukcji internetowej,
9. metody wyceny aktywów przy przejeciu
dzieisątego nie pamietam....
niestety... musze się pofatygować jeszce w sierpniu (jestem bardzo zła na siebie - byłam pierwszy raz i po prostu na dwa ostatnie dostałam zacmienia - tzn. z rachunkowości po prostu nie miałam zielonego pojęcia co powiedzieć ... a z tymi aukcjami to prawdziwe zaćmienie... w sumie zestaw nie był straszny...
Morriganne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-19, 08:22   #80
virumka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1
Dot.: Egzamin na doradcę podatkowego - baza wiedzy :)

Hej, dziewczyny
W końcu się zarejestrowałam, bo znalazł się ciekawszy wątek niż o wizażu
A tak poważnie to w przyszłym tyg mam pisemny i dręczy mnie parę pytanek, pomożecie?

7. Zakład zagraniczny:
a)jest podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych,
b)nie jest podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych,
c)jest podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych, o ile jednocześnie jest podatnikiem podatku od towarów i usług.


64. Dochody podatników podatku dochodowego od osób prawnych mających siedzibę lub zarząd na terenie Polski, osiągnięte poza terytorium Polski i podlegające opodatkowaniu w państwie obcym:
a)są zwolnione od podatku z mocy ustawy,
b)są traktowane w sposób szczególny, polegający na zaliczaniu podatku zapłaconego w państwie obcym, o ile umowa o zapobieżeniu podwójnemu opodatkowaniu, zawarta z państwem obcym, nie stanowi inaczej, w tym nie zwalnia ich z opodatkowania,
c)podlegają opodatkowaniu, według takich samych zasad jak inne dochody, o ile umowa o zapobieżeniu podwójnemu opodatkowaniu, zawarta z państwem obcym nie stanowi inaczej.


66. Jeżeli podatnicy podatku dochodowego od osób prawnych mających siedzibę bądź zarząd na terenie Polski, osiągają dochody poza terytorium RP, a umowa o zapobieżeniu podwójnemu opodatkowaniu nie stanowi inaczej, to:
a)kwotę równą podatkowi zapłaconemu w obcym państwie odlicza się od kwoty podatku dochodowego obliczonego od dochodów osiągniętych na terytorium RP,
b)do dochodów podlegających opodatkowaniu podatkiem dochodowym dodaje się dochody zwolnione od tego podatku i od sumy tych dochodów oblicza się podatek; następnie ustala się stopę procentową tego podatku do tak obliczonej sumy dochodów; ustaloną w ten sposób stopę procentową stosuje się do dochodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym,
c)dochody te łączy się z dochodami osiągniętymi na terytorium RP, a od podatku obliczonego od łącznej sumy dochodów odlicza się kwotę równą podatkowi zapłaconemu w obcym państwie, przy czym kwota odliczenia nie może przekroczyć tej części podatku obliczonego przed dokonaniem odliczenia, która proporcjonalnie przypada na dochód uzyskany w obcym państwie.


71. Zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób prawnych podatnicy mogą wpłacać zaliczki miesięczne w uproszczonej formie:
a)w wysokości 1/12 podatku należnego wykazanej w deklaracji za rok poprzedni,
b)w wysokości 1/12 podatku należnego wykazanego w deklaracji za rok podatkowy trwający 12 miesięcy, złożonej w roku poprzedzającym rok podatkowy,
c)jeżeli są małymi podatnikami lub rozpoczęli prowadzenie działalności w bieżącym roku podatkowym.


KKS
43.Podatnik nie złożył deklaracji VAT-7 za okres, w którym nie wystąpiła u niego ani sprzedaż, ani zakupy. Czy czyn ten, na gruncie Kodeksu karnego skarbowego:
a)nie podlega karze,
b)jest przestępstwem skarbowym,
c)jest wykroczeniem skarbowym.

PdoF
22. Podstawę opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych z działów specjalnych produkcji rolnej ustala się przy zastosowaniu norm szacunkowych dochodu, jeżeli:
a)w złożonej deklaracji podatnik wybrał tę formę ustalania dochodu a przychody za poprzedni rok podatkowy nie przekroczyły w walucie polskiej, co najmniej równowartości kwoty określonej w odrębnych przepisach,
b)przychody z działów specjalnych ustalone w roku poprzedzającym rok podatkowy na podstawie prowadzonej księgi przychodów i rozchodów wyniosły 250.000 euro,
c)w roku poprzedzającym rok podatkowy dochód do opodatkowania ustalany był również przy zastosowaniu tych norm.

Zob.pod.
40. Bieg terminu na wydanie decyzji orzekającej o odpowiedzialności podatkowej osoby trzeciej:
a)ulega zawieszeniu do czasu uprawomocnienia się decyzji określającej wysokość zobowiązania podatkowego,
b)przerywa wszczęcie postępowania egzekucyjnego wobec podatnika,
c)nie podlega zawieszeniu ani przerwaniu.


No i kilka z rachunkowości

39.Zachowanie zasady współmierności w myśl ustawy o rachunkowości polega na:
a)uwzględnieniu rozliczeń międzyokresowych w aktywach lub pasywach danego okresu sprawozdawczego,
b)dowolnym ujmowaniu przychodów i związanych z nimi kosztów,
c)ujmowaniu osiągniętych przychodów i kosztów ich uzyskania w zależności od terminu ich zapłaty w danym roku obrotowym.

84.Zgodnie z ustawą o rachunkowości dokonane odpisy aktualizujące wartość należności z tytułu odsetek powodują:
a) wzrost kosztów operacyjnych,
b) wzrost strat nadzwyczajnych,
c) wzrost kosztów finansowych.

86.W trakcie trwania prac rozwojowych aktywowane koszty tych prac w myśl przepisów ustawy o rachunkowości wykazywane są w bilansie w pozycji:
a)wartości niematerialne i prawne,
b)rozliczenia międzyokresowe kosztów,
c)zaliczki na wartości niematerialne i prawne.

87.Zgodnie z ustawą o rachunkowości prawo wieczystego użytkowania gruntów zaliczamy:
a) zawsze do środków trwałych,
b) zawsze do inwestycji,
c) do środków trwałych lub do inwestycji w zależności od celu nabycia tego prawa.

128. O równowartość prawa majątkowego otrzymanego w drodze darowizny w myśl przepisów ustawy o rachunkowości zwiększa się:
a)pozostałe przychody operacyjne,
b)zyski nadzwyczajne,
c)rozliczenia międzyokresowe przychodów

140. Za wartość godziwą notowanych na rynku publicznym papierów wartościowych w myśl przepisów ustawy o rachunkowości uznaje się: a)cenę nabycia pomniejszoną o koszty nabycia.
b)aktualny kurs notowań.
c)aktualny kurs notowań pomniejszony o koszty sprzedaży.


Z góry ślicznie dziękuję i trzymam kciuki za wszystkie koleżanki, które jadą w przyszłym tyg do Warszawki
virumka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-30, 22:27   #81
matilde27
Przyczajenie
 
Avatar matilde27
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 10
Dot.: Egzamin na doradcę podatkowego - baza wiedzy :)

virumka, jak poszło?
__________________
>>Przecież nie opowiem Ci o aniołach...bo moje anioły mają skrzydła utkane z mchu, a dziury w nich zatkane szarym smutkiem. Pukają do drzwi po prośbie i pachną piwniczną pleśnią...<< E.W.
matilde27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-04, 14:18   #82
pickwick
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3
Dot.: Egzamin na doradcę podatkowego - baza wiedzy :)

Hey
Jestem już po egzaminie, wiec jak jesteście zainteresowane materiałami z FDP proszę o kontakt na priv - pickwik2@wp.pl.

pozdrawiam
pickwick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-12, 15:59   #83
nyguska13
Raczkowanie
 
Avatar nyguska13
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 360
Dot.: Egzamin na doradcę podatkowego - baza wiedzy :)

witam wszystkich wieki mnie tu nie bylo bo zaczelam nowa prace i brak totalny czasu zmusilmnie do ograniczenia wizazu w sierpniu mam ostatnia szanse na zdanie ustnego podobno jest tylko ok 20 zestawow co miesiac dlatego blagam kazdego kto juz zdawal i cokolwiek pamieta o pomoc i napisanie swojego zestawu z gory dzieki i pozdrawiam
__________________
Swoje smutki i nerwy koję słodyczami... 22.02.2012r.
nowa/stara droga życia
nyguska13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-13, 19:09   #84
pickwick
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3
Dot.: Egzamin na doradcę podatkowego - baza wiedzy :)

Witam

Niestety pozostały mi tylko kazusy FDP według aktualnej uchwały. pickwik2@wp.pl

3m
pickwick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 21:21   #85
szczurza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2
Dot.: Egzamin na doradcę podatkowego - baza wiedzy :)

Hej, nie sądziłąm że na tej stronce znajdę taki, wątek,a tu proszę, ja planuje egzamin w przyszłym roku i w miarę postępów przygotowań - będę informować.
Pozdrawiam przyszłe doradczynie
szczurza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-05, 14:15   #86
Piotrekrgold
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1
Dot.: Egzamin na doradcę podatkowego - baza wiedzy :)

Cześć!
Też przygotowuję się do egzaminu pisemnego na doradcę podatkowego w przyszłym roku. Jest tu jeszcze ktoś kto też się przygotowuje? Dobrze jest utrzymywać kontakt z ludźmi o podobnych celach.
Piotrekrgold jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-25, 18:20   #87
gaud
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 16
Dot.: Egzamin na doradcę podatkowego - baza wiedzy :)

zapraszam na nowe forum poswięcone przygotowaniu się do egzaminu na doradcę podatkowego i nie tylko oraz zachecam do podejmowania i udzialu w dyskusjach
doradcapodatkowy.jun.pl
gaud jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 16:34   #88
m90ldz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 21
Dot.: Egzamin na doradcę podatkowego - baza wiedzy :)

Witam! Odświeżam wątek Sama mam zamiar za 2, 3 lata zdawać egzamin na doradcę podatkowego i stąd pytanie, raczej do osób, które mają ten egzamin już za sobą. A mianowicie - jak z pracą?
Pracujecie w swoim zawodzie, czy wybraliście (bo zakładam, że panowie też tutaj zaglądają ) coś innego?
Czy po odbyciu obowiązkowych praktyk nie mieliście większych problemów ze znalezieniem pracy? Gdzie, z Waszej perspektywy, najłatwiej się "załapać" i co jest najbardziej opłacalne? Prywatne biura, banki, międzynarodowe korporacje, a może coś własnego?
No i przede wszystkim - jesteście zadowoleni z wyboru takiej ścieżki zawodowej?

Zależy mi na Waszych opiniach, bo nie znam nikogo kto mógłby mi opowiedzieć o blaskach i cieniach zawodu doradcy podatkowego
Dziękuję z góry za odpowiedzi!
m90ldz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 07:56   #89
Cygaretka888
Raczkowanie
 
Avatar Cygaretka888
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 409
Dot.: Egzamin na doradcę podatkowego - baza wiedzy :)

Cytat:
Napisane przez m90ldz Pokaż wiadomość
Witam! Odświeżam wątek Sama mam zamiar za 2, 3 lata zdawać egzamin na doradcę podatkowego i stąd pytanie, raczej do osób, które mają ten egzamin już za sobą. A mianowicie - jak z pracą?
Pracujecie w swoim zawodzie, czy wybraliście (bo zakładam, że panowie też tutaj zaglądają ) coś innego?
Czy po odbyciu obowiązkowych praktyk nie mieliście większych problemów ze znalezieniem pracy? Gdzie, z Waszej perspektywy, najłatwiej się "załapać" i co jest najbardziej opłacalne? Prywatne biura, banki, międzynarodowe korporacje, a może coś własnego?
No i przede wszystkim - jesteście zadowoleni z wyboru takiej ścieżki zawodowej?

Zależy mi na Waszych opiniach, bo nie znam nikogo kto mógłby mi opowiedzieć o blaskach i cieniach zawodu doradcy podatkowego
Dziękuję z góry za odpowiedzi!
też jestem zainteresowana, proszę o opinie dziewczyny wykonujące ten zawód
__________________
'Nie uzależniaj nic od czasu jaki na to poświęcisz. Czas i tak upłynie'
Cygaretka888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-30, 22:14   #90
m90ldz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 21
Dot.: Egzamin na doradcę podatkowego - baza wiedzy :)

Cytat:
Napisane przez m90ldz Pokaż wiadomość
Witam! Odświeżam wątek Sama mam zamiar za 2, 3 lata zdawać egzamin na doradcę podatkowego i stąd pytanie, raczej do osób, które mają ten egzamin już za sobą. A mianowicie - jak z pracą?
Pracujecie w swoim zawodzie, czy wybraliście (bo zakładam, że panowie też tutaj zaglądają ) coś innego?
Czy po odbyciu obowiązkowych praktyk nie mieliście większych problemów ze znalezieniem pracy? Gdzie, z Waszej perspektywy, najłatwiej się "załapać" i co jest najbardziej opłacalne? Prywatne biura, banki, międzynarodowe korporacje, a może coś własnego?
No i przede wszystkim - jesteście zadowoleni z wyboru takiej ścieżki zawodowej?

Zależy mi na Waszych opiniach, bo nie znam nikogo kto mógłby mi opowiedzieć o blaskach i cieniach zawodu doradcy podatkowego
Dziękuję z góry za odpowiedzi!
Nikt nic nie wie?
Za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczna!
m90ldz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-07-20 21:12:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:20.