skończyłam studia i jestem bezrobotna - Strona 77 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-30, 20:00   #2281
Snufki
Rozeznanie
 
Avatar Snufki
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 758
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Też w 2007, ale magisterskie A na jakiej katedrze pisałaś pracę inżynierską ?
Snufki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-31, 09:37   #2282
Ariena
Zakorzenienie
 
Avatar Ariena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 258
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Na kaedrze Ochrony Powietrza z prowadzącymi takimi jak p. dr Agata Malina, p. dr Mucha, małżeństwo Konieczyńskich itd. A promotorką była p. dr Zajusz- Zubek . Trochę żałuję bo mogłam iść na Ochronę Wody, ale bałam się hydrologii po tym jak mieliśmy ją z panią dr Gil.
Ariena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-31, 10:09   #2283
Snufki
Rozeznanie
 
Avatar Snufki
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 758
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Ja byłam na wodzie Hydrologia to nic strasznego nie było. Zdałam na pierwszym terminie Gorsze były projekty później, ale to już głównie ostanie 2 lata Z Agatą Malina coś miałam na początku studiów, bo kojarzę nazwisko, ale ani osoby ani przedmiotu nie pamiętam
Snufki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-31, 14:23   #2284
bravvurka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 462
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Ariena - a duża ta firma? Bądźmy dobrej myśli Będziesz obsługiwała trasy międzynarodowe czy polskie? Interesowała mnie kiedyś praca jako spedytor.

Ja dziś byłam na badaniach, całe szczęście, że mało ludzi było i o 10 zakończyłam badania wstępne. Jeszcze nie mam umowy, otrzymam w poniedziałek.
__________________
bravvurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-31, 14:41   #2285
Ariena
Zakorzenienie
 
Avatar Ariena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 258
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Tak, duża, ma kilkanaście oddziałów w Polsce i zagranicą . Facet na rozmowie mówił że ich oddział obsługuje głównie trasy w Polsce. Zastanawia mnie że nie przeszkadza im moje wykształcenie zupełnie nie związane z logistyką, transportem . Zobaczymy jak będzie, może to akurat strzał w 10, spodoba mi się i zawsze mogę zrobić podyplomowe w tym kierunku. Ale może się też okazać totalną klapą .

Bravvurka a co to za praca?

Edytowane przez Ariena
Czas edycji: 2009-12-31 o 14:43
Ariena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-31, 15:34   #2286
bravvurka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 462
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Ariena - przychodzi mi na myśl Die lila Logistik z Gliwic Jeśli tak to w nowej pracy pewnie będę miała do czynienia z panami kierowcami z tej firmy
__________________
bravvurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 19:33   #2287
Ariena
Zakorzenienie
 
Avatar Ariena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 258
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Nie, to Vancargo, a dokładnie oddział Kurier w Zabrzu.
Ariena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-03, 19:50   #2288
mimi 10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Witam, dosięgło mnie bezrobocie..., jestem tym załamana..., dlatego pozwoliłam sobie wypowiedzieć się na tym forum.
Jestem po studiach, swoją pracę zawodową rozpoczęłam prawie 5 lat temu (będąc jeszcze studentką-studiowałam zaocznie). Najpierw w zachodniej firmie handlowej, jako specjalita ds. handlowych (3 lata), zajmowałam się obsługą biura, ofertowanie, zamówienia, kontakt ze spedycją itp., potem przeszłam do banku, gdzie pracowalam ponad 1 rok. Od września nie pracuję i szczerze mam już dość.
Czuję się do niczego, gdyż nie mogę znależć pracy, zawsze byłam otwarta, żywiołowa, odważna, a teraz czuję sie do niczego...
Najgorzej jest gdy wychodze z rozmowy, np. z urzędu miejskiego, gdzie na jedno stanowisko było 170 osób chętnych!
Czy nie uważacie, że to lekka paranoja?
To już całe 4 miesiące! Jestem na utrzymaniu męża - jest naprawdę kochany, ale ile można (???) , zawsze byłam niezależna. Liczę, że z Nowym Rokiem może poprawi się sytuacji na rynku pracy?
Napiszcie co o tym myslicie, doradzcie co robić...
Z góry dziękuję;
Łączę pozdrowienia.
mimi 10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 20:11   #2289
Wenila
Wtajemniczenie
 
Avatar Wenila
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: to tu to tam z północy na południe
Wiadomości: 2 927
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

hmmm co tu doradzić....myślę, że nie masz najgorzej. Masz doświadczenie zawodowe a więc umiejetności więc łatwiej bedzie Ci zdobyć prace. Tutaj sa zdecydowanie bardziej drastyczne przypadki bo co ma powiedzieć absolwent bez doświadczenia, który szuka pracy ponad rok i nic?
__________________
tkwiąc w depresji!!
Wenila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 21:57   #2290
titina
Zakorzenienie
 
Avatar titina
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 398
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez mimi 10 Pokaż wiadomość
Witam, dosięgło mnie bezrobocie..., jestem tym załamana..., dlatego pozwoliłam sobie wypowiedzieć się na tym forum.
Jestem po studiach, swoją pracę zawodową rozpoczęłam prawie 5 lat temu (będąc jeszcze studentką-studiowałam zaocznie). Najpierw w zachodniej firmie handlowej, jako specjalita ds. handlowych (3 lata), zajmowałam się obsługą biura, ofertowanie, zamówienia, kontakt ze spedycją itp., potem przeszłam do banku, gdzie pracowalam ponad 1 rok. Od września nie pracuję i szczerze mam już dość.
Czuję się do niczego, gdyż nie mogę znależć pracy, zawsze byłam otwarta, żywiołowa, odważna, a teraz czuję sie do niczego...
Najgorzej jest gdy wychodze z rozmowy, np. z urzędu miejskiego, gdzie na jedno stanowisko było 170 osób chętnych!
Czy nie uważacie, że to lekka paranoja?
To już całe 4 miesiące! Jestem na utrzymaniu męża - jest naprawdę kochany, ale ile można (???) , zawsze byłam niezależna. Liczę, że z Nowym Rokiem może poprawi się sytuacji na rynku pracy?
Napiszcie co o tym myslicie, doradzcie co robić...
Z góry dziękuję;
Łączę pozdrowienia.

Ech kochana jestem dokładnie w takiej samej sytuacji. Pracy szukałam niecały rok bo zalezało mi na pracy zgodnej z moim doświadczeniem i wykształceniem, w końcu ją dostałam a kandydatek na to stanowisko było 240 !!!! Po trzech miesiącach niestety ją straciłam i znów muszę zaczynać od nowa....
__________________



I spent my whole childhood wishing I was older. Now I'm older, it sucks.


titina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 22:36   #2291
mimi 10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cieszę się, że trafiłam na to forum, bo znalazłam zrozumienie
Fakt, osoby bezpośrednio po studniach na pewno mają gorzej, z uwagi na brak doświadecznia, natomiast ja niby 'jakieś" mam, a mimo to jest tak trudno...
Jasne, są oferty agentów ubezpieczeniowych czy finansowych, ale każdy doskonale wie jak w takiej branży wygląda praca - obdzwanianie Klientów oraz naciski przełożonego: plan, plan, plan, realizacja planu...
Dlatego jest tam taka selekcja i wciąż wolne etaty...
Marzę, aby znaleźć pracę, taką już na stałe, nie zależy mi na czymś "na chwilę", lata lecą i trzeba związać się z jakąs instytucjią na dłużej.
Mam nadzieję, że dla mnie i dla Was dziewczyny niedługo szczęście się uśmiechnie i znajdziemy zatrudnienie!
mimi 10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-04, 19:28   #2292
Ariena
Zakorzenienie
 
Avatar Ariena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 258
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Dziś miałam 1 dzień w nowej pracy. Sama nie wiem co myśleć, jak na razie jestem przerażona! Praca trudna, trzeba znajdować wolne naczepy, zlecenia i to wszystko organizować. Nie miałam nigdy do czynienia ze spedycją, transportem. Strasznie się boję że nie dam rady! Również tego że znów złapie mnie depresja i chodzenie do pracy której będę się bać, nie będę jej lubić, że obowiązki mnie przerosną.
Zobaczymy jak to będzie w praktyce, jak się wdrożę, ale widzę że będzie trudno i się boję.
Ariena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-04, 21:33   #2293
bravvurka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 462
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez Ariena Pokaż wiadomość
Dziś miałam 1 dzień w nowej pracy. Sama nie wiem co myśleć, jak na razie jestem przerażona! Praca trudna, trzeba znajdować wolne naczepy, zlecenia i to wszystko organizować. Nie miałam nigdy do czynienia ze spedycją, transportem. Strasznie się boję że nie dam rady! Również tego że znów złapie mnie depresja i chodzenie do pracy której będę się bać, nie będę jej lubić, że obowiązki mnie przerosną.
Zobaczymy jak to będzie w praktyce, jak się wdrożę, ale widzę że będzie trudno i się boję.
Ech, nie chciałam Ci pisać o tych załadunkach (bo w końcu dla firmy to strata jak samochód jedzie na pusto), bo nie chciałam straszyć Ciebie Głowa do góry, strach ma wielkie oczy Może nie będzie tak źle jak wgląda.
__________________
bravvurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-04, 21:53   #2294
Ariena
Zakorzenienie
 
Avatar Ariena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 258
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

A pracowałaś kiedyś na podobnym stanowisku? Pocieszam się tym, że oprócz mnie przyjęli jeszcze 2 inne osoby i jedna z nich będzie razem ze mną w sekcji więc razem raźniej. Ja mam po prostu uraz po poprzedniej pracy, że znów coś będzie nie tak i że nie dam rady.
Poprzednia szefowa do mnie dziś dzwoniła, bo się okazało że babka którą przyjęła na moje miejsce już zrezygnowała . Powiedziałam jej że mam nową pracę, jedynie jak coś nie wypali z podpisaniem umowy to się odezwę.
Ariena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-05, 06:58   #2295
Snufki
Rozeznanie
 
Avatar Snufki
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 758
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez bravvurka Pokaż wiadomość
Ja dziś byłam na badaniach, całe szczęście, że mało ludzi było i o 10 zakończyłam badania wstępne. Jeszcze nie mam umowy, otrzymam w poniedziałek.
To fajnie jak o 10.00, ja na badaniach wstępnych siedziałam od 8.00-14.30 i przerwą 1,5 godzinną, bo lekarz dopiero popołudniu był

Ariena W każdej pracy na początku jest ciężko, ale na pewno dasz rade
Snufki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-05, 15:25   #2296
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Ariena, jeszcze raz gratuluję i też mi sie wydaje, że każda praca jest ciężka na początku, a później to już z górki

Bravurka, trzymam kciuki, by w nowej pracy było dużo lepiej... a co do starej, to mogą być tylko takie przejściowe uprzejmości...


A ja chyba wyjadę do Holandii, bo już nie wierzę, że może mi się coś udać w tym zapyziałym i (!!!!!!!!!!!!) kraju W piątek idę do biura pośrednictwa pracy by dowiedzieć się co i jak (wcześniej mają zamknięte).
Wogle to jestem zrospaczona całą tą sytuacją, ale co robić????


Wiecie, wczoraj mówili o mojej (!!!) mieścinie w TV... Zdziwiłam się, bo to tak małe miasteczko, że pewnie wiele osób pierwszy raz słyszło tą nazwę... a rozchodziło sie o to, że u nas jest największe bezrobocie na dolnym śląsku i że co 4 osoba nie ma pracy... nie ma tez nowych ofert pracy, ale nie jest źle, bo nigdzie nie planują masowych zwolnień... szkoda tylko, że nie wspomniali o tym, że firmy wzięły sie na sposób i zwalniają małymi grupami, tak by to nie wyglądało na masowe zwolnienia... właśnie tak stracił pracę mój tata...
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-05, 15:47   #2297
VwVampirka
Zakorzenienie
 
Avatar VwVampirka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 062
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Mój pierwszy post z nowym nikiem...
Przeglądałam przed chwilą swoje poprzednie posty i odkąd używałam niku "kasiao83 " to całe życie mi się waliło...

W nowym roku koniec z problemami i pora znaleźć porządną pracę i w końcu być szczęśliwą

Edytowane przez VwVampirka
Czas edycji: 2010-01-05 o 15:48
VwVampirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-05, 17:07   #2298
kasia11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 73
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Witam

Jak piałam wcześniej miałam 2 propozycje, wybrałam tą lepiej płatną z premią koło 3tyś na rękę, praca taka sobie dużo roboty nie mam czasu nawet zjeść szef faktycznie kiepski. Dziś dostałam kolejną propozycję firma 1400 zł na rękę docelowo 1700 + miła atmosfera i fajny szef. Nie wiem co zrobić?
kasia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-05, 17:30   #2299
bravvurka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 462
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

VwVampirka - witamy

Ariena - nie pracowałam w tej branży, ale podglądałam pracę mojej koleżanki.

kasia11 - nie wiem co poradzić, ja bym wybrała miłą atmosferę w pracy
__________________
bravvurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-05, 17:46   #2300
titina
Zakorzenienie
 
Avatar titina
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 398
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

No i zadzwonili do mnie dziś żebym przyszła na rozmowę do pracy jako konsultant infolinii w firmie ubezpieczeniowej. Praca zmianowa, wynagrodzenie chyba mniej niż 1500 zł ( a to było moje minimum), 40 km od mojego miejsca zamieszkania. Sama nie wiem co myśleć...
Pracowała któraś z Was w takiej firmie? Z tego co się zdążyłam zorientować to chyba mało chętnych mają lub duża rotacja bo wiele ich ogłoszeń widziałam w necie. Agencje pośrednictwa też dla nich szukają pracowników.
__________________



I spent my whole childhood wishing I was older. Now I'm older, it sucks.


titina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-05, 19:00   #2301
Ariena
Zakorzenienie
 
Avatar Ariena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 258
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

kasiao83 - myślę, że wyjazd jest dobrym pomysłem. Sama się nad tym zastanawiałam. Tylko trzeba być ostrożnym, podpisać umowę z jakąś znaną agencją pracy. Można pojechać na parę miesięcy, przeczekać, zarobić i wrócić. Potem ma się trochę pieniędzy i można szukać dalej i ma się za co płacić rachunki. Albo założyć coś własnego jeśli się dużo zarobi .

VwVampirka a jaki miałaś wcześniej nik?

kasia11 - ja również bym wybrała miłą atmosferę, to jest bardzo ważne! Co z tego że ma się dużo pieniędzy, jak się traci nerwy w pracy . Potem nawet nie ma się ochoty tam chodzić.

Dziś drugi dzień jako asystent spedytora. Trochę mniej się boję, zaczynają mnie wdrażać w programy, bazy spedycyjne. Dobre jest to, że jestem w nowej sekcji i musimy się na razie rozwinąć, krok po kroczku. W mojej sekcji est menadżer, ja i drugi nowy pracownik., równie zielony jak ja . Jak na razie mamy jednego dostawcę-ale nawet to nie jest załatwione do końca więc będzie więcej działań marketingowych, szukania dostawców itd niż samych zleceń. Może to dobrze, że zaczynamy od zera i będziemy mieć więcej czasu na poznanie wszystkiego małymi kroczkami. Dziś mnie wdrażano we wszystko w innej sekcji-takiej na 10 osób i mają tam zapieprz Tam to chyba faktycznie bym nie dała rady. Zdecydowanie wolę pracować w mniejszej grupie i z mniejszą ilością zleceń.
Ariena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-05, 19:00   #2302
pani ćma
Zakorzenienie
 
Avatar pani ćma
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 3 180
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez kasia083 Pokaż wiadomość
A ja chyba wyjadę do Holandii, bo już nie wierzę, że może mi się coś udać w tym zapyziałym i (!!!!!!!!!!!!) kraju
a nie lepiej sprobowac w duzym miescie szukac pracy? Zawsze to w Polsce, a nie w obcym kraju. Ja bym najpierw tak sprobowala. Na start mozesz wziac pozyczke, i zawsze mozesz ją zaczac splacac jak pojedziesz do Holandii, w razie gdyby Ci sie nie udalo tutaj. A nie lepiej Anglia? tam zawsze Polakow wiecej, naprawde sporo, zawsze razniej

Cytat:
Napisane przez kasia11 Pokaż wiadomość
Jak piałam wcześniej miałam 2 propozycje, wybrałam tą lepiej płatną z premią koło 3tyś na rękę, praca taka sobie dużo roboty nie mam czasu nawet zjeść szef faktycznie kiepski. Dziś dostałam kolejną propozycję firma 1400 zł na rękę docelowo 1700 + miła atmosfera i fajny szef. Nie wiem co zrobić?
gdyby to byla roznica do 300zł, wzielabym prace z lepsza atmosfera. A tak zostalabym w lepiej platnej, 3 tys. zł to sporo chyba ze mozesz sobie pozwolic na zarabianie polowy mniej.
__________________

Szczerość nie czyni dziewczyny najbardziej lubianą koleżanką.
Ale przynosi szacunek.
A kiedy dziewczyna nauczy się szacunku do siebie, zawsze jej się uda.


65,5 > 64 > 63 > 62 > 61 > 60 >
59 > 58 > 57> 56 > 52 ... > 49
pani ćma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-05, 19:34   #2303
Wenila
Wtajemniczenie
 
Avatar Wenila
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: to tu to tam z północy na południe
Wiadomości: 2 927
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Kasiao83 widzę, że postanowienie noworoczne jest

Już polubiłam tego kotka na Twoim profilu, ale masz rację, trzeba zmienić podejscie. Oby z nowym rokiem i nowym profilem zycie zaczęło przynosic same plusy!! czego Ci bardzo serdeczne życzę
__________________
tkwiąc w depresji!!
Wenila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-05, 20:21   #2304
Ariena
Zakorzenienie
 
Avatar Ariena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 258
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez pani ćma Pokaż wiadomość
A nie lepiej Anglia? tam zawsze Polakow wiecej, naprawde sporo, zawsze razniej
W Anglii jest dużo Polaków, ale nie pomagają sobie nawzajem w takim stopniu jakby się wydawało. Jest też o wiele mniej pracy i mniejsze zarobki niż kiedyś. Moim zdaniem lepsza np. Szkocja, lub Holandia właśnie.
Ariena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-05, 22:04   #2305
pani ćma
Zakorzenienie
 
Avatar pani ćma
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 3 180
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez Ariena Pokaż wiadomość
W Anglii jest dużo Polaków, ale nie pomagają sobie nawzajem w takim stopniu jakby się wydawało. Jest też o wiele mniej pracy i mniejsze zarobki niż kiedyś. Moim zdaniem lepsza np. Szkocja, lub Holandia właśnie.
mnie nie chodzi o pomoc. Pracy raczej nie brakuje, moi wszyscy znajomi, ktorzy sa w Anglii, pracuja. A sa wsrod nich osoby nie znajace w ogole angielskiego.

mnie chodzi o to, ze to chyba przyjemnie moc spotkac sie z Polakami - osobami, ktore mowia w Twoim jezyku, ta sama kultura itd. dla mnie to byloby wazne. ale moze sie myle.
__________________

Szczerość nie czyni dziewczyny najbardziej lubianą koleżanką.
Ale przynosi szacunek.
A kiedy dziewczyna nauczy się szacunku do siebie, zawsze jej się uda.


65,5 > 64 > 63 > 62 > 61 > 60 >
59 > 58 > 57> 56 > 52 ... > 49
pani ćma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 09:35   #2306
Snufki
Rozeznanie
 
Avatar Snufki
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 758
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez Ariena Pokaż wiadomość
W Anglii jest dużo Polaków, ale nie pomagają sobie nawzajem w takim stopniu jakby się wydawało. Jest też o wiele mniej pracy i mniejsze zarobki niż kiedyś. Moim zdaniem lepsza np. Szkocja, lub Holandia właśnie.
Dokładnie ta jest. Ja jakby teraz miała wyjechać wyjechałabym do Norwegii, ale Anglia trzeba przyznać ma swój urok....
Snufki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 10:49   #2307
Ariena
Zakorzenienie
 
Avatar Ariena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 258
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Jak ja byłam w Anglii to owszem cieszyło mnie, że spotkałam Polaka. Jednak dla nich to jest chleb powszedni i na Polakach tam mieszkających nie robi to wrażenia . Raz poszłam do marketu i na widok Polaków powiedziałam do nich "nie ma to jak spotkać rodaka' czy coś takiego, zrobili wielkie oczy jakby się mieli zaraz śmiać ze mnie :P.

Edytowane przez Ariena
Czas edycji: 2010-01-06 o 10:51
Ariena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 12:45   #2308
VwVampirka
Zakorzenienie
 
Avatar VwVampirka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 062
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez Ariena Pokaż wiadomość

VwVampirka a jaki miałaś wcześniej nik?
zaszyfrowany tutaj: (trzeba sobie podświetlić kursorem)
Cytat:
Napisane przez VwVampirka Pokaż wiadomość
...odkąd używałam niku "kasiao83 " to ...


Cytat:
Napisane przez pani ćma Pokaż wiadomość
a nie lepiej sprobowac w duzym miescie szukac pracy? Zawsze to w Polsce, a nie w obcym kraju. Ja bym najpierw tak sprobowala. Na start mozesz wziac pozyczke, i zawsze mozesz ją zaczac splacac jak pojedziesz do Holandii, w razie gdyby Ci sie nie udalo tutaj. A nie lepiej Anglia? tam zawsze Polakow wiecej, naprawde sporo, zawsze razniej
...
ja wybrałam Holandie, ponieważ tam jest taniej zacząć... przeliczając, to zaczynając w Holandii potrzebuję na początek ok 1tys zł a w Anglii ok 2tys zł. Poza tym mam namiary na 1 sprawdzone biuro, które organizuje wyjazdy właśnie do Holandii, do Anglii to musiałabym jechać na własną rękę, a w taki sposób to koszty na początku wiadomo jeszcze wyższe.

Wyjeżdżałabym z TŻ, więc całkiem sama bym nie była...
No i jeśli chodzi o tych Polaków w Anglii, to też słyszałam, że lepiej ich nie spotykać, bo jeden gorszy od drugiego...

Co do pomysłu z dużym miastem, to trochę boję się brać pożyczki nie mając zapewnionego zupełnie nic... Teraz wyjadę za swoje, a kombinując jeszcze z tą (!!!!!!!) Polską to wyjadę z długiem, o ile ktoś mi jeszcze pożyczy kolejną kasę...
Wyjazd byłby na 3 miesiące, potem miałabym co nieco na wynajęcie mieszkania w większym mieście i tam szukania...


A co do Awatarka, to może uda mi się znaleźć coś równie fajnego jak kot w pomelo
VwVampirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 15:15   #2309
pani ćma
Zakorzenienie
 
Avatar pani ćma
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 3 180
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez VwVampirka Pokaż wiadomość
ja wybrałam Holandie, ponieważ tam jest taniej zacząć... (...)
no i Twoje plany brzmia rozsadnie oby sie udalo
__________________

Szczerość nie czyni dziewczyny najbardziej lubianą koleżanką.
Ale przynosi szacunek.
A kiedy dziewczyna nauczy się szacunku do siebie, zawsze jej się uda.


65,5 > 64 > 63 > 62 > 61 > 60 >
59 > 58 > 57> 56 > 52 ... > 49
pani ćma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 16:52   #2310
bravvurka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 462
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Vampirko - życzę powodzenia, słyszałam, że w Holandii zasiłek dla bezrobotnych wynosi 75% wynagrodzenia, które miałaś na ostatniej umowie o pracę i otrzymuje się go przez 1,5 roku. Wysokość bezrobocia wynosi tam 3%.
__________________
bravvurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:52.