Aparaty ortodontyczne cz.XIII - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-11-23, 19:53   #121
kaja_1985r
Rozeznanie
 
Avatar kaja_1985r
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 993
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez Madziarka.n Pokaż wiadomość
wystarczy Madziarka


fajowe symulacje z wyciągami
KLIK
i jeszcze TA
i moja ulubiona KLIK
Wow, super te animacje. Wszystkie pasują do mojego zgryzu
kaja_1985r jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-23, 21:16   #122
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez Sylwia16_ Pokaż wiadomość
o dziąsłach nic nie mówił. to wydłużone zdjecie, dopiero potem zauwazylam ze tak dodalam
ale da sie cos z tym zrobic? najbardziej widac to na jedynkach jedna jest wyzej druga nizej
Niestety Ci nie pomoge, bo sie najzwyczajniej nie znam, ale chyba to jest do ewentualnego spilowania, bo zeby masz równe w łuku zapewne skoro masz sciagniety aparat
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-23, 22:09   #123
sweetdreams64
Raczkowanie
 
Avatar sweetdreams64
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 316
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

a ja już ponad pół roku z aparatem, miałyście rację,że szybko czas leci
i malutkie porównanie,jeszcze trochę i diastema mi się zamknie

mam tylko pytanie, bo w czwartek idę do orto, jeśli do tego czasu mi się te jedynki zrównają (bo zauważyłam ,że w ciągu ostatnich kilku dni tak się zmiejszyło) jak myślicie,nie będę musiała tego łańcuszka nosić czy jeszcze orto mi go nie zdejmie aby efekt bardziej się urwalił??
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg aparatzmiany.jpg (18,6 KB, 134 załadowań)
__________________
15.05.2012-aparat góry łuk
29.11.2012-aparat dolny łuk



***********************





sweetdreams64 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-23, 22:44   #124
Sylwia16_
Zadomowienie
 
Avatar Sylwia16_
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 044
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

dziewczyny a czym czyscic ten aparat retencyjny ? ja mam wykonany z czegos takiego, tylko, ze bialego. http://www.ortodonta.com.pl/grafika/...etencyjny1.jpg jedni pisza ze pasta,a drudzy ze pasta nie mozna bo niszczy i trzeba plynem do naczyn
__________________

Te ostanie trzy cztery powtorzenia, to jest to co powoduje że mieśnie rosną. Ten moment bólu odziela mistrzów od ludzi którzy nimi nie są. Tego własnie barkuje wiekszości ludzi, determinacji aby powiedzieć nie ważne co się stanie, przejdę przez ten ból.
bez słodyczy 0/20
Sylwia16_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-23, 22:46   #125
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez Sylwia16_ Pokaż wiadomość
dziewczyny a czym czyscic ten aparat retencyjny ? ja mam wykonany z czegos takiego, tylko, ze bialego. http://www.ortodonta.com.pl/grafika/...etencyjny1.jpg jedni pisza ze pasta,a drudzy ze pasta nie mozna bo niszczy i trzeba plynem do naczyn
Płynem do naczyń można sobie dopiero nieźle załatwić...
Przejdź się do apteki i zapytaj o coś do czyszczenia protez, powinno być dobre Jak nosiłam aparat ruchowy to właśnie używałam takich tabletek do rozpuszczania osadu.
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-23, 23:26   #126
Trischell
Raczkowanie
 
Avatar Trischell
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 62
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Dziewczyny mam aparat od niecałych 12 godzin, a już mi zaczyna doskwierać ból zębów wzięłam już dwie tabletki przeciwbólowe, a jednak boli nadal. Czy ten ból długo się będzie jeszcze utrzymywał ? Jak to było u Was ?
__________________
Z uniesień pozostało mi uniesienie brwi, ze wzruszeń wzruszenie ramion.
Trischell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-24, 00:05   #127
Ciri89
Raczkowanie
 
Avatar Ciri89
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: 3miasto;)
Wiadomości: 275
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez KinkyGirl Pokaż wiadomość
O proszę! Jestem zaskoczona jeśli chodzi o te wyciorki Myślałam, że będę miała problem z dostępnością. A ile kosztują np. w rossmanie?

I pytanko jeszcze jedno: jak wygląda u Was sprawa z myciem zębów? Ja myję trzy razy dziennie, bo nie chce sobie zetrzeć szkliwa poprzez mycie zębów np. 7 razy dziennie...No i myję szczoteczką elektryczna, staram się robić to jak najszybciej, ale zawsze i tak wynosi to ok 6-7 minut. Jeśli poświęcam kilka sekund na każdy ząb to tyle wychodzi...A w Internecie czytam, że eksperci polecają myć zęby dwa razy dziennie po dwie minuty. Nie wiem już sama co robić. Jak sądzicie-przesadzam z tym myciem zębów?
Mam podobny problem. Najchętniej bym myła zęby za każdym razem jak cokolwiek zjem. I myję szczoteczką elektryczną + irygatorem.
Ale co do mycia 2 razy dziennie 2 minuty, to myślę, że z aparatem to nie wystarczy. Jednak jak się coś zje, to coś tam zawsze może się wplątać w druty...

A gdzie można kupić wosk?

Cytat:
Napisane przez Trischell Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam aparat od niecałych 12 godzin, a już mi zaczyna doskwierać ból zębów wzięłam już dwie tabletki przeciwbólowe, a jednak boli nadal. Czy ten ból długo się będzie jeszcze utrzymywał ? Jak to było u Was ?
Mhm, w sumie aż takiego bólu, żeby tabletki mi nie pomagały nie miałam, ale po pierwszych 3 dniach było już dobrze. A po takich 12 godzinach podobno właśnie jest najgorzej... (nie wiem czemu, bo niby nie zaraz po wizycie, tylko wieczorem zawsze bardziej boli). Będzie dobrze!
__________________
-Puchatku?
-Tak prosiaczku?
-Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś.

21.08.2015
Ciri89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-24, 07:04   #128
sweetdreams64
Raczkowanie
 
Avatar sweetdreams64
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 316
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

u mnie też nie było najgorzej, tylko te pierścienie mnie obcierały,że miałam kilka zębów obklejonych woskiem na noc ale to minie potem już nie będziesz czuła aparatu
__________________
15.05.2012-aparat góry łuk
29.11.2012-aparat dolny łuk



***********************





sweetdreams64 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-24, 07:24   #129
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

dziewczyny,a ten wosk łatwo pózniej ściągnąć z obklejonego nim miejsca
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-24, 08:39   #130
ceciii
Zadomowienie
 
Avatar ceciii
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Na Mazury, Mazury, Mazury, popływamy tą łajbą z tektury!
Wiadomości: 1 425
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
dziewczyny,a ten wosk łatwo pózniej ściągnąć z obklejonego nim miejsca
Łatwo lekko go podważyć i voila! Mi też odchodził podczas mycia zębów ;-)
__________________


23.09.2010r.



NO PAIN, NO GAIN!


Najpiękniejsza
<i>filmy zablokowane</i>
ceciii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-24, 08:49   #131
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez ceciii Pokaż wiadomość
Łatwo lekko go podważyć i voila! Mi też odchodził podczas mycia zębów ;-)
no to dobrze,bo mnie ten wosk zastanawiał
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-24, 09:21   #132
_Justa_
Raczkowanie
 
Avatar _Justa_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 100
GG do _Justa_
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Nie będę już się bawić w cytowanie ale sie wypowiem.

Słyszalam że wosk mozna kupić w aptece a wyciorki widzę wszędzie byłam wczoraj w rossmanie i w leclerku w rossmanie są jakieś wkładny takie małe mi się podobały po w pudełeczu i w ogole ale jakiejś rękojeści nie bylo. dziwne. chyba po prostu kupię sobie z 5 zwykłych. w rossmanie chyba było z 4 czy 5 takich ciemno niebieskich za 11-coś a w leclercu u mnie za 14 coś.

Czy takie wyciorki szybko się zużywają? a może raczej co ile trzeba je wymieniać? to tak z ciekawości pytam.

Jak ktoś nie doczytał trików to jak bolą zęby to najlepiej jeść lody a jak obciera to wosk.

Chciałabym taki zestaw startowy dostać widzę że moja dentystka ma próbki past ale nie mam jakoś odwagi się prosić o nie raz mi dała ponad rok temu. tym razem otwarcie zapytam czy ma wosk i wyciorki bo czytałam że można je u ortodonty dostać to pewnie mi da

Gratuluję nowej aparatce! Ja mam jeszcze kilka dni jak mi w końcu założą to może wstawię zdjęcie jeśli chcecie zobaczyć, ale mam okropny bałagan w buzi i dużo się jeszcze zmieni od założenie. wyrwanie dwóch jedynek nadliczbowych ściągnięcie dwóch normalnych jednej aż spod nosa a drugiej normalnie a po odczekaniu wyrwanie jeszcze jednego zęba ale nie wiadomo jeszcze którego. ale jak chcecie zobaczyć to może wstawię. chcecie zobaczyć nawet ten układ wyjściowy?
_Justa_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-24, 09:34   #133
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez _Justa_ Pokaż wiadomość
Nie będę już się bawić w cytowanie ale sie wypowiem.

Słyszalam że wosk mozna kupić w aptece a wyciorki widzę wszędzie byłam wczoraj w rossmanie i w leclerku w rossmanie są jakieś wkładny takie małe mi się podobały po w pudełeczu i w ogole ale jakiejś rękojeści nie bylo. dziwne. chyba po prostu kupię sobie z 5 zwykłych. w rossmanie chyba było z 4 czy 5 takich ciemno niebieskich za 11-coś a w leclercu u mnie za 14 coś.

Czy takie wyciorki szybko się zużywają? a może raczej co ile trzeba je wymieniać? to tak z ciekawości pytam.

Jak ktoś nie doczytał trików to jak bolą zęby to najlepiej jeść lody a jak obciera to wosk.

Chciałabym taki zestaw startowy dostać widzę że moja dentystka ma próbki past ale nie mam jakoś odwagi się prosić o nie raz mi dała ponad rok temu. tym razem otwarcie zapytam czy ma wosk i wyciorki bo czytałam że można je u ortodonty dostać to pewnie mi da

Gratuluję nowej aparatce! Ja mam jeszcze kilka dni jak mi w końcu założą to może wstawię zdjęcie jeśli chcecie zobaczyć, ale mam okropny bałagan w buzi i dużo się jeszcze zmieni od założenie. wyrwanie dwóch jedynek nadliczbowych ściągnięcie dwóch normalnych jednej aż spod nosa a drugiej normalnie a po odczekaniu wyrwanie jeszcze jednego zęba ale nie wiadomo jeszcze którego. ale jak chcecie zobaczyć to może wstawię. chcecie zobaczyć nawet ten układ wyjściowy?
ja bardzo chętnie zobaczę foto

wosk zamawiam w sieci,a te wyciorki skoro sę w rossie to tam je kupię.
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-24, 10:14   #134
Irish184
Rozeznanie
 
Avatar Irish184
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 745
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez _Justa_ Pokaż wiadomość
Nie będę już się bawić w cytowanie ale sie wypowiem.

Słyszalam że wosk mozna kupić w aptece a wyciorki widzę wszędzie byłam wczoraj w rossmanie i w leclerku w rossmanie są jakieś wkładny takie małe mi się podobały po w pudełeczu i w ogole ale jakiejś rękojeści nie bylo. dziwne. chyba po prostu kupię sobie z 5 zwykłych. w rossmanie chyba było z 4 czy 5 takich ciemno niebieskich za 11-coś a w leclercu u mnie za 14 coś.

Czy takie wyciorki szybko się zużywają? a może raczej co ile trzeba je wymieniać? to tak z ciekawości pytam.

Jak ktoś nie doczytał trików to jak bolą zęby to najlepiej jeść lody a jak obciera to wosk.

Chciałabym taki zestaw startowy dostać widzę że moja dentystka ma próbki past ale nie mam jakoś odwagi się prosić o nie raz mi dała ponad rok temu. tym razem otwarcie zapytam czy ma wosk i wyciorki bo czytałam że można je u ortodonty dostać to pewnie mi da

Gratuluję nowej aparatce! Ja mam jeszcze kilka dni jak mi w końcu założą to może wstawię zdjęcie jeśli chcecie zobaczyć, ale mam okropny bałagan w buzi i dużo się jeszcze zmieni od założenie. wyrwanie dwóch jedynek nadliczbowych ściągnięcie dwóch normalnych jednej aż spod nosa a drugiej normalnie a po odczekaniu wyrwanie jeszcze jednego zęba ale nie wiadomo jeszcze którego. ale jak chcecie zobaczyć to może wstawię. chcecie zobaczyć nawet ten układ wyjściowy?
Jasne, wszystkie fotki są mile widziane

Co do tych granatowych wyciorków z rossmana, to właśnie ich teraz używam i jestem z nich zadowolona. W pudełeczku jest 6 szt. Wcześniej używałam takich koralowych firmy Jonson - też były dobre ale droższe. Natomiast nie polecam wyciorków z lidla, chyba że ktoś lubi takie malutkie. U mnie się w ogóle nie sprawdzają ani te czerwone ani te niebieskie, bo są za małe i ciężko nimi cokolwiek wyczyścić.
__________________
Była Aparatka
Stała powierzchnia nagryzowa: od 16.11.2011r. do 17.05.2012r.
Góra: od 16.11.2011r. do 06.09.2013r.
Dół: od 20.01.2012r. do 16.01.2014r.
Irish184 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-24, 10:48   #135
anusiaa81
Raczkowanie
 
Avatar anusiaa81
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 201
GG do anusiaa81
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Pytanie do byłych aparatek: jak nauczyć się mówić z płytką retencyjną ? Mam to cholerstwo nosić prawie non stop przez 3 miesiące , a jak założę do pracy to mnie nikt nie zrozumie W domu staram się jak najwięcej mówić ale nie widze zbyt dużego postępu
__________________
góra aparat bezligaturowy 15-02-2010
dół 31-05-2010
koniec przygody z aparatem 21-11-2012

foto #1752



.....bo każdy ma swojego anioła
i jest dla kogoś aniołem...
anusiaa81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-24, 14:43   #136
Sylwia16_
Zadomowienie
 
Avatar Sylwia16_
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 044
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez anusiaa81 Pokaż wiadomość
Pytanie do byłych aparatek: jak nauczyć się mówić z płytką retencyjną ? Mam to cholerstwo nosić prawie non stop przez 3 miesiące , a jak założę do pracy to mnie nikt nie zrozumie W domu staram się jak najwięcej mówić ale nie widze zbyt dużego postępu
masz cos takiego? http://www.orthodentica.pl/img/ortodoncja/retainer.jpg
ja mam takie dwa na górę i dół i myślałam, że w tym się nie mówi, bo mi to na razie okropnie wychodzi syczę, a nie mówię. na szczęście ja muszę nosi po południu i w nocy. wlasnie dajcie jakies rady, zeby w miare normalnie nauczyc sie w tym mowic wiecie, ja to tesknie za aparatem z checia bym go jeszcze nie zdejmowala
__________________

Te ostanie trzy cztery powtorzenia, to jest to co powoduje że mieśnie rosną. Ten moment bólu odziela mistrzów od ludzi którzy nimi nie są. Tego własnie barkuje wiekszości ludzi, determinacji aby powiedzieć nie ważne co się stanie, przejdę przez ten ból.
bez słodyczy 0/20
Sylwia16_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-24, 14:48   #137
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Ja w aparacie mówiłam niewyraźnie, ale dało się, nie ma chyba, żadnej metody na to, trzeba po prostu jak najwięcej mówić i często przełykać ślinę, żeby się nie zbierała miedzy płytką, a podniebieniem
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-24, 15:00   #138
mikia20
Ekspert GotowaniaNaGazie
 
Avatar mikia20
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wsi spokojna, wsi wesoła...
Wiadomości: 9 369
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Witam, wczoraj byłam u ortodonty i jestem podjarana strasznie, bo najprawdopodobniej zaraz po Nowym Roku będę miała zakładany aparat

Tylko dwa zęby do wyleczenia, jeszcze jeden do wyrwania (mam takie stłoczenie, że dwa mam wyrwane z górnego łuku i jeszcze mi kazała wyrwac trzeci, twierdząc że to absolutna konieczność).

Miałam robione wyciski... bleee okropieństwo. Szarpało mną trochę, ale pani ortodontka okazała się bardzo miła i wiedziała co zrobić - nachyliła mi głowę do dołu i jakoś to wytrzymałam.

I mam jeszcze jedną zagwozdkę. Pani powiedziała, że łuk górny będzie lekko większy od dolnego - ale chciałaby mi zaoszczędzić kolejnych wyrwanych zębów. Nie umiem sobie tego wyobrazić, to znaczy że zęby będą na siebie zachodziły?

Na dole mam dwa wyrwane zęby, oba się popsuły i ukruszyły (miałam taki czas że wołami mnie do dentysty nie zaciągneli i o proszę ) i mam takie duże przerwy - a ona mi powiedziała że to kompletnie zlikwiduje aparatem! o.O czyli że te zęby zmienią chyba całkowicie swoje położenie...

Ehh, z jednej strony się boję a z drugiej nie mogę się doczekać.
mikia20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-24, 15:57   #139
KinkyGirl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 292
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez Trischell Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam aparat od niecałych 12 godzin, a już mi zaczyna doskwierać ból zębów wzięłam już dwie tabletki przeciwbólowe, a jednak boli nadal. Czy ten ból długo się będzie jeszcze utrzymywał ? Jak to było u Was ?
Ja mam czwart dzień. Zęby same z siebie nie bolą, ale gryzienie nadal nierealne. Dobrze, że 6 i 7 mnie nie bolą, to mam czym "żuć". Ale stopniowo jest lepiej. Czekam jednak na moment kiedy będę mogła normalnie jeść...

---------- Dopisano o 16:57 ---------- Poprzedni post napisano o 16:56 ----------

Cytat:
Napisane przez Ciri89 Pokaż wiadomość
Mam podobny problem. Najchętniej bym myła zęby za każdym razem jak cokolwiek zjem. I myję szczoteczką elektryczną + irygatorem.
Ale co do mycia 2 razy dziennie 2 minuty, to myślę, że z aparatem to nie wystarczy. Jednak jak się coś zje, to coś tam zawsze może się wplątać w druty...
A co to irygator? Jak wygląda i gdzie można kupić? Polecasz?
KinkyGirl jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-24, 17:00   #140
hot_chic
Raczkowanie
 
Avatar hot_chic
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Warmia i Mazury
Wiadomości: 48
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
ja bardzo chętnie zobaczę foto

wosk zamawiam w sieci,a te wyciorki skoro sę w rossie to tam je kupię.
ja jeszcze nie mam aparatu ale juz zakupilam ten wyciorek, wlasnie w rossmanie, kosztuje 9.99 zl
i wyglada tak:szczoteczka_do_przestrzeni_miedzyzebowych.jpg
a zestaw tych koncowek oddzielnie kosztuje ok.11 zł tez w ross.
hot_chic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-24, 17:23   #141
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez hot_chic Pokaż wiadomość
ja jeszcze nie mam aparatu ale juz zakupilam ten wyciorek, wlasnie w rossmanie, kosztuje 9.99 zl
i wyglada tak:Załącznik 4993635
a zestaw tych koncowek oddzielnie kosztuje ok.11 zł tez w ross.
ja też nie mam jeszcze aparatu,a wszystko do niego oprócz wyciorka mam
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-24, 18:46   #142
elduce
Raczkowanie
 
Avatar elduce
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 97
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez Madziarka.n Pokaż wiadomość
wystarczy Madziarka

no widzisz, każdy orto ma inne nazewnictwo

u mnie wyciągi mają być po to żeby "zamknąć" tam gdzie zęby się nie stykają

fajowe symulacje z wyciągami
KLIK
i jeszcze TA
i moja ulubiona KLIK

hej, ja od tygodnia noszę wyciągi jak w tej pierwszej animacji - od górnych trójek do dolnych szóstek. jakoś nie mogę uwierzyć, że efekt będzie taki, jak na tym filmie i pozbędę się wystających górnych ząbów miała któraś z was taki przypadek?
__________________
góra (szafirowa) 14.10.2011-8.01.2014, dół (metalowy) 13.01.2012-15.05.2014
elduce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-24, 19:07   #143
Irish184
Rozeznanie
 
Avatar Irish184
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 745
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez elduce Pokaż wiadomość
hej, ja od tygodnia noszę wyciągi jak w tej pierwszej animacji - od górnych trójek do dolnych szóstek. jakoś nie mogę uwierzyć, że efekt będzie taki, jak na tym filmie i pozbędę się wystających górnych ząbów miała któraś z was taki przypadek?
Ja tak miałam, tylko tyłozgryz był trochę mniejszy niż na tym filmie. Wyciągi nosiłam właśnie w ten sposób i teraz przy zwartych szczękach mam dolne zęby bardzo blisko górnych, ale jak rozluźnię szczękę to lekko żuchwa ucieka w tył. Mam nadzieję, że to przejściowe.
__________________
Była Aparatka
Stała powierzchnia nagryzowa: od 16.11.2011r. do 17.05.2012r.
Góra: od 16.11.2011r. do 06.09.2013r.
Dół: od 20.01.2012r. do 16.01.2014r.
Irish184 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-24, 19:31   #144
anusiaa81
Raczkowanie
 
Avatar anusiaa81
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 201
GG do anusiaa81
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez Sylwia16_ Pokaż wiadomość
masz cos takiego? http://www.orthodentica.pl/img/ortodoncja/retainer.jpg
ja mam takie dwa na górę i dół i myślałam, że w tym się nie mówi, bo mi to na razie okropnie wychodzi syczę, a nie mówię. na szczęście ja muszę nosi po południu i w nocy. wlasnie dajcie jakies rady, zeby w miare normalnie nauczyc sie w tym mowic wiecie, ja to tesknie za aparatem z checia bym go jeszcze nie zdejmowala
No właśnie moja płytka jest taka sama. Boje się , że jak jej nie będę ciągle nosiła to mi się zęby inaczej ułożą. A jak zaczynam z tym w domu dużo mówić to padamy z mężem ze śmiechu- do kabaretu się nadaje
__________________
góra aparat bezligaturowy 15-02-2010
dół 31-05-2010
koniec przygody z aparatem 21-11-2012

foto #1752



.....bo każdy ma swojego anioła
i jest dla kogoś aniołem...
anusiaa81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-24, 20:08   #145
elduce
Raczkowanie
 
Avatar elduce
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 97
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez Irish184 Pokaż wiadomość
Ja tak miałam, tylko tyłozgryz był trochę mniejszy niż na tym filmie. Wyciągi nosiłam właśnie w ten sposób i teraz przy zwartych szczękach mam dolne zęby bardzo blisko górnych, ale jak rozluźnię szczękę to lekko żuchwa ucieka w tył. Mam nadzieję, że to przejściowe.
ja też nie mam aż takiego widzę, że ty nosisz wyciągi już 5 miesięcy - wow, długo... kiedy zauważyłaś pierwsze efekty? ja na razie widzę tylko, że zrobiła mi się szpara między dwójkami a trójkami - na górze oczywiście
__________________
góra (szafirowa) 14.10.2011-8.01.2014, dół (metalowy) 13.01.2012-15.05.2014
elduce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-24, 20:32   #146
Sawana25
Raczkowanie
 
Avatar Sawana25
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Żuławy
Wiadomości: 325
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Melduję się

Jestem już 3 tygodnie po wymianie drucika i widzę efekty w końcu
2 się wysunęła, kieł się już troche schował i 1 jedna się wydłużyła. Coś się dzieję i w końcu mimo kagańca się uśmiecham
__________________
SAYA i ABI
Sawana25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-24, 20:47   #147
Aria93
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 031
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Ja się uśmiecham tylko dopóki mi gumki nie zżółkną...
Ponawiam pytanie: co myślicie o 'siwych' gumkach (jasnoszarych) na aparat kosmetyczny?
http://imageshack.us/a/img837/7608/fesy.jpg
Aria93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-24, 20:58   #148
Sawana25
Raczkowanie
 
Avatar Sawana25
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Żuławy
Wiadomości: 325
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez Aria93 Pokaż wiadomość
Ja się uśmiecham tylko dopóki mi gumki nie zżółkną...
Ponawiam pytanie: co myślicie o 'siwych' gumkach (jasnoszarych) na aparat kosmetyczny?
http://imageshack.us/a/img837/7608/fesy.jpg
Mnie się nie podoba, troche jakby gumą były obklejone
__________________
SAYA i ABI
Sawana25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-24, 21:09   #149
Ciri89
Raczkowanie
 
Avatar Ciri89
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: 3miasto;)
Wiadomości: 275
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez KinkyGirl Pokaż wiadomość
Ja mam czwart dzień. Zęby same z siebie nie bolą, ale gryzienie nadal nierealne. Dobrze, że 6 i 7 mnie nie bolą, to mam czym "żuć". Ale stopniowo jest lepiej. Czekam jednak na moment kiedy będę mogła normalnie jeść...
No z gryzieniem jest ciężko. Mam aparat od miesiąca, a ugryzienie skórki chleba jest stanowczo za trudne i boję się, że już tak zostanie... I jeszcze czwórki mam wyrwane i przy gryzieniu mi strasznie ich brakuje...

Cytat:
Napisane przez KinkyGirl Pokaż wiadomość
A co to irygator? Jak wygląda i gdzie można kupić? Polecasz?
Irygator to takie urządzenie do płukania zębów, taką specjalną dyszą, pod ciśnieniem. Jest świetne i naprawdę bardzo polecam. Tylko drogie dość. Kupowałam przez internet.

Cytat:
Napisane przez Aria93 Pokaż wiadomość
Ja się uśmiecham tylko dopóki mi gumki nie zżółkną...
Ponawiam pytanie: co myślicie o 'siwych' gumkach (jasnoszarych) na aparat kosmetyczny?
http://imageshack.us/a/img837/7608/fesy.jpg
Fajne są, ale może mogą właśnie żółknąć...
A ja mam niebieskie gumki, widać je z kilometra, ale są epickie.
__________________
-Puchatku?
-Tak prosiaczku?
-Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś.

21.08.2015
Ciri89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-24, 21:23   #150
Aria93
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 031
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

No właśnie dziewczyna pisała na tamtym forum, że siwe nie żółkną. Miała też białe, ale przy zębach o ciemniejszym odcieniu białe nie wyglądają ładnie .

No cóż, dzięki za opinie
Aria93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:26.