Aparaty ortodontyczne cz.XIII - Strona 47 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-12-28, 10:24   #1381
Aria93
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 031
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

A dlaczego będziesz miała sztuczne jedynki?
Aria93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-28, 15:43   #1382
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

moja afta o dziwo po maści i płukaniu szałwią goi się pięknie.Prawie już nic mnie nie boli


oddam dzisiaj swoje zęby chętniejedynki tak szaleją i bolą...
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-28, 15:56   #1383
buszmenkaaa
Raczkowanie
 
Avatar buszmenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 262
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

tak Was podczytuję i zastanawiam się czy nie wybrać się do ortodonty, aby zrobić porządek z moimi zębiskami... i mam do Was pytanie, czy idąc do ortodonty z reguły wystarczy pantomogram czy wymagają również zdjęcia cefalometrycznego? pantomogram planuję sobie zrobić, ale nie wiem czy i to drugie by nie było potrzebne. Pierwsza taka konsultacja jest pełnopłatna? Jak to u Was było?
ilu ortodontów odwiedziliście zanim zdecydowałyście się na danego, konkretnego?
buszmenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-28, 16:30   #1384
Sawana25
Raczkowanie
 
Avatar Sawana25
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Żuławy
Wiadomości: 325
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
moja afta o dziwo po maści i płukaniu szałwią goi się pięknie.Prawie już nic mnie nie boli


oddam dzisiaj swoje zęby chętniejedynki tak szaleją i bolą...
Ja też swoje oddam, bo mnie bolą wszystkie
__________________
SAYA i ABI
Sawana25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-28, 16:51   #1385
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez Sawana25 Pokaż wiadomość
Ja też swoje oddam, bo mnie bolą wszystkie
a tż pojechał po kebaba dla mnie w bułce i tak teraz myślę,że go nie pogryzę
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-28, 16:56   #1386
Sawana25
Raczkowanie
 
Avatar Sawana25
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Żuławy
Wiadomości: 325
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
a tż pojechał po kebaba dla mnie w bułce i tak teraz myślę,że go nie pogryzę
O to ja na pewno bym nie dała rady. Dziś idę na kolację i już wiem, że zjem z tego pieczarki i ryż. I winko wypiję. Mięsa nie ma szans.
__________________
SAYA i ABI
Sawana25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-28, 17:12   #1387
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez Sawana25 Pokaż wiadomość
O to ja na pewno bym nie dała rady. Dziś idę na kolację i już wiem, że zjem z tego pieczarki i ryż. I winko wypiję. Mięsa nie ma szans.
ja się nie dam!cały dzień marzyłam o kebabie,pokroję centymetr po centymetrze,a zjem
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-28, 18:07   #1388
ceciii
Zadomowienie
 
Avatar ceciii
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Na Mazury, Mazury, Mazury, popływamy tą łajbą z tektury!
Wiadomości: 1 425
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Zjecie, spokojnie
tylko pieczarek nie polecam, u mnie gorzej wchodzą we wszystkie zakamarki, niż mięso
__________________


23.09.2010r.



NO PAIN, NO GAIN!


Najpiękniejsza
<i>filmy zablokowane</i>
ceciii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-28, 18:26   #1389
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez ceciii Pokaż wiadomość
Zjecie, spokojnie
tylko pieczarek nie polecam, u mnie gorzej wchodzą we wszystkie zakamarki, niż mięso
zjadłam i teraz wiem co to znaczy"łakomstwo nie popłaca" mięso dużo łatwiej było zjeść niż warzywa,ale bułkę niestety zostawiłam,bo to nie na moje siły
Za to teraz nie bolą mnie już tylko jedynki,a wszystkie zębiszcze
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-28, 18:35   #1390
Sawana25
Raczkowanie
 
Avatar Sawana25
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Żuławy
Wiadomości: 325
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez ceciii Pokaż wiadomość
Zjecie, spokojnie
tylko pieczarek nie polecam, u mnie gorzej wchodzą we wszystkie zakamarki, niż mięso
A mi wchodzi wszystko tak samo i ogólnie tylko z tyłu i wyłazi Ja jem wszystko i nawet jak nie mogę umyć zębów to mi nic nie zostaje i mogę się uśmiechać
__________________
SAYA i ABI
Sawana25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-28, 19:51   #1391
ceciii
Zadomowienie
 
Avatar ceciii
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Na Mazury, Mazury, Mazury, popływamy tą łajbą z tektury!
Wiadomości: 1 425
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez Sawana25 Pokaż wiadomość
A mi wchodzi wszystko tak samo i ogólnie tylko z tyłu i wyłazi Ja jem wszystko i nawet jak nie mogę umyć zębów to mi nic nie zostaje i mogę się uśmiechać
szczęściara
Ja mam haczyki z przodu i to prawie jak tradycja, że wchodzi tam wszystko, co możliwe... A co do tyłu, to na nast wizycie orto obcina mi połowę łuków, więc HA! nic mi tam nie wejdzie
__________________


23.09.2010r.



NO PAIN, NO GAIN!


Najpiękniejsza
<i>filmy zablokowane</i>
ceciii jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-28, 20:12   #1392
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez buszmenkaaa Pokaż wiadomość
Pierwsza taka konsultacja jest pełnopłatna? Jak to u Was było?
ilu ortodontów odwiedziliście zanim zdecydowałyście się na danego, konkretnego?
U mnie pierwsza wizyta na której pani po postu popatrzyła na moje ząbki,tzw konsultacja była bezpłatna.
Odwiedziłam tylko tego ortodontę,w sumie rodzice mi wybierali ze względu na bliską lokalizację i kiedyś ich znajoma miała ładne ząbki po leczeniu ortodontycznym w tamtejszym gabinecie.
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-28, 20:44   #1393
imnotsweetnow
Raczkowanie
 
Avatar imnotsweetnow
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 50
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

już z aparatem faktycznie łuk podniebienny przeszkadza w jedzeniu ale mam nadzieję że niedługo się przyzwyczaję
__________________
od 28.12.12 aparatka

Edytowane przez imnotsweetnow
Czas edycji: 2012-12-29 o 10:07
imnotsweetnow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-28, 20:52   #1394
Umino
Przyczajenie
 
Avatar Umino
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 24
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez buszmenkaaa Pokaż wiadomość
tak Was podczytuję i zastanawiam się czy nie wybrać się do ortodonty, aby zrobić porządek z moimi zębiskami... i mam do Was pytanie, czy idąc do ortodonty z reguły wystarczy pantomogram czy wymagają również zdjęcia cefalometrycznego? pantomogram planuję sobie zrobić, ale nie wiem czy i to drugie by nie było potrzebne. Pierwsza taka konsultacja jest pełnopłatna? Jak to u Was było?
ilu ortodontów odwiedziliście zanim zdecydowałyście się na danego, konkretnego?
Ja musiałam zrobić oba zdjęcia.
I płaciłam za pierwszą wizytę 50zł, kiedy to orto popatrzyła, pomyślała i mniej więcej powiedziała co widzi/planuje. Ale ogólnie nie bierze dużo jak na razie - spodziewałam się większych wydatków na pierwszych wizytach Byłam tylko u jednej ortodontki i u niej zakładam aparat w styczniu. Zbyt długo czekałam na wizytę, więc nie chciałam czekać kolejnych miesięcy, żeby pójść do kogoś innego. Choć może mogłabym się skonsultować z kimś jeszcze, no ale trudno
Umino jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-28, 21:01   #1395
Aria93
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 031
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Mi wystarczyło zdjęcie pantomograficzne. Pierwsza wizyta była bezpłatna, ortodontka powiedziała, że najpierw musiałabym nosić aparat ruchomy, ale chciała mieć zdjęcie. Na następną wizytę przyszłam ze zdjęciem, miałam robione wyciski i za tę wizytę już płaciłam .
Aria93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-28, 21:45   #1396
kaja_1985r
Rozeznanie
 
Avatar kaja_1985r
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 993
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

U mnie potrzebne były oba zdjęcia: pantomograficzne i cefalometryczne. Byłam u dwóch ortodontów i u każdego zapłaciłam po 100 zł, bo robione były wyciski.

W ogóle to wczoraj byłam u dentystki na kontroli i zauważyła, że nie mam zamka na dolnej szóstce, czego sama nie zauważyłam. Nie mam pojęcia kiedy i jak odpadł. Nie wiecie może ile mniej więcej kosztuje doklejenie brakującego zamka? Mój ortodonta niestety nie ma cennika na stronie...
kaja_1985r jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-28, 21:57   #1397
Aria93
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 031
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

To zależy od ortodonty. Niektórzy w koszty leczenia wliczają już tego typu 'wypadki', inni biorą za to pieniądze, ale trudno powiedzieć ile konkretnie. Z tego co pamiętam to jedna z tutejszych aparatek płaci za taką usługę 40zł
Aria93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-28, 22:11   #1398
kaja_1985r
Rozeznanie
 
Avatar kaja_1985r
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 993
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez Aria93 Pokaż wiadomość
To zależy od ortodonty. Niektórzy w koszty leczenia wliczają już tego typu 'wypadki', inni biorą za to pieniądze, ale trudno powiedzieć ile konkretnie. Z tego co pamiętam to jedna z tutejszych aparatek płaci za taką usługę 40zł
Heh, dzięki . Ja po moim ortodoncie spodziewam się wszystkiego co najdroższe
W sumie to i tak dziwne, że dopiero teraz odpadł mi ten zamek. Jeśli chodzi o jedzenie to niczego sobie nie odmawiam, a do tego dość mocno szoruję zęby (na czym ucierpiał już ekspander - trzykrotnie musiałam go sama wkładać po tym jak się wysunął).
kaja_1985r jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-29, 07:22   #1399
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez kaja_1985r Pokaż wiadomość
U mnie potrzebne były oba zdjęcia: pantomograficzne i cefalometryczne. Byłam u dwóch ortodontów i u każdego zapłaciłam po 100 zł, bo robione były wyciski.

W ogóle to wczoraj byłam u dentystki na kontroli i zauważyła, że nie mam zamka na dolnej szóstce, czego sama nie zauważyłam. Nie mam pojęcia kiedy i jak odpadł. Nie wiecie może ile mniej więcej kosztuje doklejenie brakującego zamka? Mój ortodonta niestety nie ma cennika na stronie...
u mnie 50 zł.

u mojej orto nie ma nic za darmo i płacę za wszystko.
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-29, 09:12   #1400
_Justa_
Raczkowanie
 
Avatar _Justa_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 100
GG do _Justa_
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez Aria93 Pokaż wiadomość
A dlaczego będziesz miała sztuczne jedynki?
Pisałam o tym wielokrotnie wcześniej, wtedy, jak miałam ten rozleglejszy zabieg u chirurga musialam wyrwać dwie jedynki stale, nadliczbowe, usunęłam zęba zatrzymanego prawidlowego spod nosa, teraz ściągam zatrzymaną jedynkę z dziąsła i nadliczbowa dwójka obrócona bokiem idzie na jedynkę, żeby nie chodzić z dziurą jaką mam teraz, w styczniu idę na modyfikacje aparatu w tym sztuczne jedynki.

Cytat:
Napisane przez buszmenkaaa Pokaż wiadomość
tak Was podczytuję i zastanawiam się czy nie wybrać się do ortodonty, aby zrobić porządek z moimi zębiskami... i mam do Was pytanie, czy idąc do ortodonty z reguły wystarczy pantomogram czy wymagają również zdjęcia cefalometrycznego? pantomogram planuję sobie zrobić, ale nie wiem czy i to drugie by nie było potrzebne. Pierwsza taka konsultacja jest pełnopłatna? Jak to u Was było?
ilu ortodontów odwiedziliście zanim zdecydowałyście się na danego, konkretnego?

ja poszłam do ortodontki, zrobiła mi zdjęcie, wyciski, dała skierowanie na zdjęcie w 3d i wzięła za to chyba niecałe 200 zł także sporo. a potem do chirurga i zdjęcie 3d i znowu gdzies tak.
Ja miałam orto z polecenia od mojej ukochanej dentystki więc ufałam jej, droga, ale strasznie przyjacielska i miła więc zostałam.
__________________
May the odds be ever in your favour


28.11.12 Aparatka

Wybrałam elegancką Miss Marine!
_Justa_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-29, 09:27   #1401
Aria93
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 031
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Justa, przepraszam, ale ostatnio było dość sporo o wyrywaniu różnych zębów i po prostu nie pamiętałam dokładnie co kto wyrwał Dziękuję za wyjaśnienie
Aria93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-29, 12:29   #1402
_Justa_
Raczkowanie
 
Avatar _Justa_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 100
GG do _Justa_
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Sama nie nadążam za wątkiem
__________________
May the odds be ever in your favour


28.11.12 Aparatka

Wybrałam elegancką Miss Marine!
_Justa_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-29, 13:48   #1403
Sawana25
Raczkowanie
 
Avatar Sawana25
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Żuławy
Wiadomości: 325
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez ceciii Pokaż wiadomość
szczęściara
Ja mam haczyki z przodu i to prawie jak tradycja, że wchodzi tam wszystko, co możliwe... A co do tyłu, to na nast wizycie orto obcina mi połowę łuków, więc HA! nic mi tam nie wejdzie
Ja mam haczyki tylko na szóstkach więc z przodu nie mam żadnych problemów z jedzeniem.
__________________
SAYA i ABI
Sawana25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-29, 13:53   #1404
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez Sawana25 Pokaż wiadomość
Ja mam haczyki tylko na szóstkach więc z przodu nie mam żadnych problemów z jedzeniem.
ja mam haczyki na trójkach,a jedzenie pcha mi się tylko na piątki i szóstki.Jem od wyrwania siódemki tylko jedną stroną,więc jedną mam zawsze czystą

jeden jedyny raz miałam calutki aparat zawalony jedzeniem po wszamaniu spagetti szybko tego nie powtórzę

jak wczorajsza kolacja?dałaś radę?
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-29, 14:03   #1405
Aria93
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 031
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Pamiętam, że mi początkowo jedzenie wchodziło WSZĘDZIE . A teraz jem bezproblemowo i rzadko coś mi się zatrzymuje w aparacie
Aria93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-29, 14:15   #1406
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Mi tam cały czas wszędzie wchodzi ale nauczyłam się szybko i sprawnie czyścić to jęzorem więc jest ok i nie muszę się przejmować, że kogoś "wystraszę"

Pobolewają mnie trochę zęby od tych wyciągów (3 i 6), jak je ściągam to czuję ulgę, a w dodatku jedna trójka ciągnięta wyciągiem () przesunęła się lekko tworząc piękną szparkę między nią a dwójką
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-29, 14:26   #1407
Aria93
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 031
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Wdowa_po_leninie, im częściej będziesz nosić tym szybciej zęby się przyzwyczają i przestaną boleć . Ostatnio założyłam wyciągi po 3 dniach przerwy i bolały mnie zęby przez 2 noce, jednak szybko się odzwyczajam od tego... Zastanawiam się jak to będzie, gdy ściągnę aparat - naprawdę zgryz utrzymuje się w prawidłowej pozycji?
Aria93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-29, 15:40   #1408
angellisia
Wtajemniczenie
 
Avatar angellisia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 512
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

ja miałam cały brudny aparat jak zjadłam pierogi z jagodami , oj to nie był dobry pomysł potem czyściłam go przez pół godziny z resztą pokarmu nie mam problemu , nawet makowca wcinam
angellisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-29, 15:45   #1409
buszmenkaaa
Raczkowanie
 
Avatar buszmenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 262
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

zrobiłam sobie dzisiaj zdjęcie pantomograficzne, żeby przygotować się na wizytę okazało się, że moje nieistniejące 8 istnieją, tyle że według mojego 'fachowego' oka wszystkie są zatrzymane w dziąśle i kwalifikują się wszystkie do chirurgicznego wyrwania. Dwie dolne prawie leżą i są krzywe, i przede wszystkim pchają się na 7, przez co zęby dolne się wykrzywiają, a górnych ósemek korona się kończy tam, gdzie zaczyna się korona 7, nie ma opcji żeby się wyrżnęły, bo uciskają korzeń 7 i nie mają miejsca... ciekawe co ortodontka mi na to powie, jak się wybiorę na wizytę. Widzę, że tak łatwo i szybko z tym aparatem nie będzie...

dziwne, że mnie zęby w ogóle nie bolą i nie bolały nigdy, bo te ósemki mocno siedzą na tych 7...
buszmenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-29, 15:52   #1410
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez buszmenkaaa Pokaż wiadomość
zrobiłam sobie dzisiaj zdjęcie pantomograficzne, żeby przygotować się na wizytę okazało się, że moje nieistniejące 8 istnieją, tyle że według mojego 'fachowego' oka wszystkie są zatrzymane w dziąśle i kwalifikują się wszystkie do chirurgicznego wyrwania. Dwie dolne prawie leżą i są krzywe, i przede wszystkim pchają się na 7, przez co zęby dolne się wykrzywiają, a górnych ósemek korona się kończy tam, gdzie zaczyna się korona 7, nie ma opcji żeby się wyrżnęły, bo uciskają korzeń 7 i nie mają miejsca... ciekawe co ortodontka mi na to powie, jak się wybiorę na wizytę. Widzę, że tak łatwo i szybko z tym aparatem nie będzie...

dziwne, że mnie zęby w ogóle nie bolą i nie bolały nigdy, bo te ósemki mocno siedzą na tych 7...
możliwe,że orto Ci powie,że możesz ósemki usunąć w trakcie leczenia-tak jak mi

3 lata temu podczas kontroli zębów u dentysty,jak zobaczył moją ósemkę(tą którą idę usunąć 11 stycznia)to powiedział,że jestem jakimś cudem skoro ona mnie jeszcze nie boli.Kazał mi natychmiastowo ją usunąć,bo powiedział,że jak zacznie to to boleć to nikt i nic mi nie pomoże.
Przelatałam z nią do dzisiaj i ani razu nie dała o sobie znać
Pewnie gdyby nie aparat to dalej bym z nią chodziła
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:29.