skończyłam studia i jestem bezrobotna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-11, 10:25   #1
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198

skończyłam studia i jestem bezrobotna


Studiowałam dziennie i jednocześnie przez 2 lata pracowałam w punkcie kredytowym na umowe zlecenie. Zarabiałam 4,25 na godzine, czyli miesięcznie miałam 500- 600 zł. Była to jednak praca dla studentów i wydawało mi się wtedy, że zarabiam grosze. Półtora miesiąca temu obroniłam się (musiałam zrezygnować z mojej pracy ponieważ utraciłam status studenta). Mam wykształcenie wyższe i nigdzie nie potrafie znaleźć pracy! Codziennie wysyłam podania i odpowiadam na oferty pracy a byłam dopiero na 2 rozmowach kwalifikacyjnych. Przy czym na ostatniej zaproponawano mi prace na pół etatu w biurze rachunkowym za 350 zł!!!!!!
Mąż również niewiele zarabia, jest nam bardzo ciężko finansowo. Myślałam, że jak skończe studia to nasza sytuacja się poprawi... w jakim byłam błędzie... Jestem załamana i nie wiem co robić
Nie wiem czy przyjąć tą prace za śmiechu warte pieniądze, czy uparcie szukać czegoś lepszego
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-11, 10:47   #2
kliwia
Zakorzenienie
 
Avatar kliwia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 16 907
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Szukaj uparcie! Już lepiej pracować na czarno do momentu znalezienia 'normalnej pracy', niż legalnie za 350.

Ostatnio zxadzownili do mnie w odpowiedzi na ofertę po miesiącu od zakończenia naboru, I to w ZUSie. Mają zapłon, nie powiem, w międzyczasie dostałam już inną i sądze że lepszą finansowo pracę.
kliwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-11, 11:15   #3
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Za 350 złotych nie opłaca Ci sie nawet wstać z łóżka. Przede wszystkim za te pieniądze w zyciu sie nie utrzymasz, a skoro tak, to czemu miałabyś harować za marne grosze? Nie mówiąc już o tym, że często pół etatu oznacza pół etatu plus masę rzeczy do skończenia, w związku z czym robi Ci się 3/4 etatu.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-11, 11:20   #4
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Z jakiego jesteś miasta i w jakiej branży szukasz pracy?
__________________
"Whatever you woke up worrying about this morning - get over it. Make a call and move on." sir Ken Robinson
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-11, 11:27   #5
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Jestem z woj śląskiego. Na początku szukałam pracy w bankowości (mam dwuletnie doświadczenie w pracy w banku, prace mgr również pisałam o bankach). Rozesłałam cv do wszystkich znanych mi banków i tylko jeden się odezwał (ale po rozmowie kwalifikacyjnej dają odpowiedź dopiero po 3 tygodniach więc czekam) obecnie szukam również pracy w biurach rachunkowych (skończyłam kierunek Finanse i rachunkowość).
Właściwie to teraz interesuje mnie już każda praca biurowa, ale nie za mniej niż 1000 zł (czy to naprawde są za duże wymagania) Przecież kasjerki w marketach zarabiają więcej niż najniższa krajowa (z tego co się orientuje to 750-900 zł), więc myśle, że taka kwota dla osoby wykształconej chyba nie jest wygórowana? Jak myślicie?

Edytowane przez madzia.a
Czas edycji: 2008-03-11 o 11:58
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-11, 11:30   #6
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Za 350 złotych nie opłaca Ci sie nawet wstać z łóżka. Przede wszystkim za te pieniądze w zyciu sie nie utrzymasz, a skoro tak, to czemu miałabyś harować za marne grosze? Nie mówiąc już o tym, że często pół etatu oznacza pół etatu plus masę rzeczy do skończenia, w związku z czym robi Ci się 3/4 etatu.
Ja po liceum miałam staz absolwencki, za który płacono 460zł miesięcznie bodajże, a pracowąłam 8h 6 dni w tygodniu w pełnym zakresie i... wstawałam z łózka Bo od czegos trzeba zacząć, ale na całe szczęscie teraz to tzw. "stypendium" stażowe jest znacznie wyższe

Jedyne co można doradzic w Twojej sytuacji, to do skutku szukać pracy, niekoniecznie w wyuczonym zawodzie.
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-11, 11:32   #7
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Ja po liceum miałam staz absolwencki, za który płacono 460zł miesięcznie bodajże, a pracowąłam 8h 6 dni w tygodniu w pełnym zakresie i... wstawałam z łózka Bo od czegos trzeba zacząć, ale na całe szczęscie teraz to tzw. "stypendium" stażowe jest znacznie wyższe
.
No tak, tylko ja za podobne pieniądze pracowałam przez dwa lata. Jak długo tak można zarabiać?
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-11, 11:36   #8
crippled
Wtajemniczenie
 
Avatar crippled
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 829
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

350zł to płaca co najmniej śmieszna! Nie podjęłabym jej. Szukaj dalej, a na pewno znajdziesz jakąś NORMALNIE płatną pracę. Nie daj się tym wyzyskiwaczom bo nie po to męczyłaś się tyle lat na studiach żeby teraz zarabiac mniej niż osoby po zawodówkach. 3mam kciuki
__________________
crippled jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-11, 11:36   #9
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
No tak, tylko ja za podobne pieniądze pracowałam przez dwa lata. Jak długo tak można zarabiać?
Nie, no ok Piszę tylko, że naprawdę czasami nawet o te 350zł warto wstać, bo to może byc początek, doświadczenie itd.

Naprawdę, nie ma innej rady jak rozsyłanie CV (i to dosłownie) gdzie sie da.
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-11, 11:54   #10
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Hihi, warto by było, gdyby madzia była zupełnie "zielona", czyli praca byłaby w zasadzie nauką od początku. Wtedy zdobyłaby jednoczesnie doświadczenie. A teraz ma juz 2 lata doświadczenia, skończone studia - w tej sytuacji jest to śmiech na sali.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-11, 11:59   #11
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Hihi, warto by było, gdyby madzia była zupełnie "zielona", czyli praca byłaby w zasadzie nauką od początku. Wtedy zdobyłaby jednoczesnie doświadczenie. A teraz ma juz 2 lata doświadczenia, skończone studia - w tej sytuacji jest to śmiech na sali.
Przepraszam, źle sie zrozumiałyśmy, chodzi mi o to, że własnie, że czasami, szczególnie na początku te 350zł i "cokolwiek, byleby się zaczepić" jest ok i to wszystko, ja jestem daleka od polecania tej pracy, bo... naprawdę to się nie kalkuluje.
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-11, 12:17   #12
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Dziewczyny jestem po prostu rozstrzęsiona po tej rozmowie kwalifikacyjnej Wyższe wykształcenie i praca za 350 zł
Trzeba było zostać wiecznym studentem, to przynajmniej 500-600 zł bym miała
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-11, 12:22   #13
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
Dziewczyny jestem po prostu rozstrzęsiona po tej rozmowie kwalifikacyjnej Wyższe wykształcenie i praca za 350 zł
Trzeba było zostać wiecznym studentem, to przynajmniej 500-600 zł bym miała


Wiesz, dosłownie ręce opadają czasami, bo jak pomyślę, że koleżanki, studentki dzienne spracują w "ciuchach" za 1000zł, to po prostu nie wiem co mam powiedzieć
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-11, 12:25   #14
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Przepraszam, źle sie zrozumiałyśmy, chodzi mi o to, że własnie, że czasami, szczególnie na początku te 350zł i "cokolwiek, byleby się zaczepić" jest ok i to wszystko, ja jestem daleka od polecania tej pracy, bo... naprawdę to się nie kalkuluje.
Nic się przecież nie stało po prostu aż mną "trzepie", jak słyszę o takich rzeczach.
Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
Dziewczyny jestem po prostu rozstrzęsiona po tej rozmowie kwalifikacyjnej Wyższe wykształcenie i praca za 350 zł
Trzeba było zostać wiecznym studentem, to przynajmniej 500-600 zł bym miała
No i dylemat, bo z drugiej strony pracodawcy często żądaja wyższego wykształcenia. Ja takowego jeszcze formalnie nie posiadam - studia dawno już skończyłam, ale jako leń patentowany dopiero piszę magisterkę. Akurat w moim przypadku (turystyka) znajomość języków obcych i doświadczenie więcej znaczą, niż dyplom. Ale uparłam sie i zdobędę dyplom.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-11, 12:28   #15
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Akurat w moim przypadku (turystyka) znajomość języków obcych i doświadczenie więcej znaczą, niż dyplom. Ale uparłam sie i zdobędę dyplom.
Właśnie, w moim przypadku, zarówno w poprzedniej, jak i obecnej pracy głównym czynnikiem był język obcy - pierwsze i podstawowe kryterium, a dopiero później cała reszta, czyli doświadczenie oraz wykształcenie (wystarczył licencjat), mgr robię teraz. A pracodawca czeka, aż zrobię, bo bez pełnego wykształcenia wyższego niestety... droga awansu jak narazie jest dla mnie zamknięta.

Pocieszam się tym, że jestem nadal młoda i mam czas.
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-11, 12:29   #16
3a032fcd5bcbee239629acde3cc1a01c42f8ddce_607622724de4b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 218
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

właśnie to jest najbardziej fascynująca rzecz w życiu: dokonywanie wyborów. znam takich, którzy nie poszli na studia i zarabiają 10 razy tyle, ile zaproponowano Tobie.


złota rada jest tylko jedna: szukać, szukać, szukać. jak się szuka - to się znajdzie. uwierz.


a sposobów na szukanie jest cała masa.

tylko się nie poddawaj. walcz o swoje, miej poczucie własnej wartości.
3a032fcd5bcbee239629acde3cc1a01c42f8ddce_607622724de4b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-11, 12:31   #17
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

[1=3a032fcd5bcbee239629acd e3cc1a01c42f8ddce_6076227 24de4b;6865328]tylko się nie poddawaj. walcz o swoje, miej poczucie własnej wartości.
[/QUOTE]Z własnego doświadczenia wiem jak deprymujące jest poszukiwanie pracy... gdy zarówno brak ofert, a później samych odpowiedzi na zostawione CV, dlatego wspieram mocno.
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-11, 12:33   #18
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Z własnego doświadczenia wiem jak deprymujące jest poszukiwanie pracy... gdy zarówno brak ofert, a później samych odpowiedzi na zostawione CV, dlatego wspieram mocno.
Zwłaszcza, jeśli z taka sytuacja spotyka się młoda osoba, studiująca lub świeżo po studiach. W takim wypadku faktycznie łatwo o załamanie i wątpliwości "co jest ze mną nie tak", jesli na 500 wysłanych CV zostanie zaproszona na trzy rozmowy na krzyż, gdzie będą proponować umowę-zlecenie i jeszcze psie pieniądze.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-11, 12:37   #19
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Zwłaszcza, jeśli z taka sytuacja spotyka się młoda osoba, studiująca lub świeżo po studiach. W takim wypadku faktycznie łatwo o załamanie i wątpliwości "co jest ze mną nie tak", jesli na 500 wysłanych CV zostanie zaproszona na trzy rozmowy na krzyż, gdzie będą proponować umowę-zlecenie i jeszcze psie pieniądze.
Co do "umowy-zlecenia", to szczerze mówiąc ostatnio jest to niemalże ekhm, powszechne... Co woła o litość to niebios, bo przecież nie można tak ludzi traktować...

I to mówię ja, co na umowę zlecenie pracowałam 1,5 roku, choć za przyzwoitą, jak na moj rynek pracy płacę.
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-11, 12:43   #20
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Co do "umowy-zlecenia", to szczerze mówiąc ostatnio jest to niemalże ekhm, powszechne... Co woła o litość to niebios, bo przecież nie można tak ludzi traktować...

I to mówię ja, co na umowę zlecenie pracowałam 1,5 roku, choć za przyzwoitą, jak na moj rynek pracy płacę.
Ja pracowałam przez około 9 miesięcy na taka własnie umowę, łudzona, że nastepna umowa będzie już na stałe. W końcu w połowie miesiąca oświadczyłam, że odchodzę, bo zaproponowano mi pracę z normalna umową. Obecnie pracuje na umowę o pracę i wiem, że nie zgodzę sie nigdy na inny rodzaj umowy - umowa-zlecenia czy o dzieło jest OK, jesli mamy studenta dorabiającego sobie w wakacje. Ale w przypadku osoby która już pracuje na utrzymanie domu - o nie.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-11, 12:47   #21
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Ja pracowałam przez około 9 miesięcy na taka własnie umowę, łudzona, że nastepna umowa będzie już na stałe. W końcu w połowie miesiąca oświadczyłam, że odchodzę, bo zaproponowano mi pracę z normalna umową. Obecnie pracuje na umowę o pracę i wiem, że nie zgodzę sie nigdy na inny rodzaj umowy - umowa-zlecenia czy o dzieło jest OK, jesli mamy studenta dorabiającego sobie w wakacje. Ale w przypadku osoby która już pracuje na utrzymanie domu - o nie.
Ja w jednej firmie 6 miesięcy, w drugiej rok.

Obecnie mam umowę o pracę na czas nieokreślony z... ubezpieczeniem zdrowotnym (alleluja!), którego bardzo mi brakowało... wraz wszelkimi świadczeniami pracowniczymi i cięzko mi sobie wyobrazić powrót do tego, co było.
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-11, 14:21   #22
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

madzia.a: a dużo jest w Twoim mieście biur rachunkowych? Jeśli konkurencja nie jest duża, to może po prostu ruszałabyś z własnym? Nie wiem czy po studiach masz możliwość otwarcia takiej działalności, czy też niezbędne byłyby jeszcze jakieś dodatkowe kursy lub zaświadczenia, ale nawet jeśli to można się postarać o dofinansowanie do takiego biznesu.
__________________
"Whatever you woke up worrying about this morning - get over it. Make a call and move on." sir Ken Robinson
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-11, 17:54   #23
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
Studiowałam dziennie i jednocześnie przez 2 lata pracowałam w punkcie kredytowym na umowe zlecenie. Zarabiałam 4,25 na godzine, czyli miesięcznie miałam 500- 600 zł. Była to jednak praca dla studentów i wydawało mi się wtedy, że zarabiam grosze. Półtora miesiąca temu obroniłam się (musiałam zrezygnować z mojej pracy ponieważ utraciłam status studenta). Mam wykształcenie wyższe i nigdzie nie potrafie znaleźć pracy! Codziennie wysyłam podania i odpowiadam na oferty pracy a byłam dopiero na 2 rozmowach kwalifikacyjnych. Przy czym na ostatniej zaproponawano mi prace na pół etatu w biurze rachunkowym za 350 zł!!!!!!
Mąż również niewiele zarabia, jest nam bardzo ciężko finansowo. Myślałam, że jak skończe studia to nasza sytuacja się poprawi... w jakim byłam błędzie... Jestem załamana i nie wiem co robić
Nie wiem czy przyjąć tą prace za śmiechu warte pieniądze, czy uparcie szukać czegoś lepszego
OD czegoś trzeba zacząć. zresztą odpisałam Ci juz w innym watku

A możesz mi powiedziec czy skonczyałas specjalnośc rachunkowośc, że szukasz pracy w księgowości?
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-12, 08:24   #24
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez lemoorka Pokaż wiadomość
OD czegoś trzeba zacząć. zresztą odpisałam Ci juz w innym watku

A możesz mi powiedziec czy skonczyałas specjalnośc rachunkowośc, że szukasz pracy w księgowości?
Skończyłam Finanse i rachunkowość!
Teraz, to właściwie poszukuje każdej pracy. Najpierw szukałam pracy w bankach, bo mam dwuletnie doświadczenie pracy w banku i pisałam prace mgr na temat banków, ale niestety nic nie znalazłam. Obecnie jestem zainteresowana każdą pracą biurową na cały etat, a moim szczytem marzeń jest zarobek ciut wyższy niż najniższa krajowa Mówisz, ze od czegoś trzeba zacząc... Ale ja już tak zaczynałam! Mam po raz drugi zaczynać od zera?
Właśnie po to pracowałam studiując dziennie (co uwierzcie, nie było łatwe) aby po skończeniu studiów nie pracować byle gdzie za byle jakie pieniądze (400 zł) Jakbym wiedziała, że tak to będzie wyglądało, to bym nie harowała tak dwa lata, tylko byłabym studentą studiów dzienną. Tylką studentką!

Dziewczyny, to co mam zrobić z ta pracą za 400 zł, zrezygnować
Ide dzisiaj poroznosić jeszcze moje podania po firmach, trzymajcie kciuki
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-12, 09:47   #25
BeYourself
Zadomowienie
 
Avatar BeYourself
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
Dziewczyny, to co mam zrobić z ta pracą za 400 zł, zrezygnować
Ide dzisiaj poroznosić jeszcze moje podania po firmach, trzymajcie kciuki
Ja bym zrezygnowała. Mimo że jeszcze studiuję i nie byłam w takiej sytuacji, jak Ty, to jestem pewna, że nie przyjęłabym tej pracy. Wybaczcie, ale dla mnie to aż poniżające - człowiek męczy się 5 lat, kończy dobrą uczelnię, dobre studia, żeby potem zarabiać tyle, co kot napłakał.

Madziu, szukaj wytrwale dalej, także w innych branżach, nie stricte finansowych i bankowych.
Czasem opłaca się dodatkowo skończyć jakąś podyplomówkę czy kurs, aby znacząco podnieść swoje kwalifikacje lub je rozszerzyć. Życzę Ci powodzenia.
__________________
Czasem jestem jak kolorowy ptak
Jak ptak patrzę w dół na góry
Patrzę w dół na góry


BeYourself jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-12, 11:19   #26
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Dziewczyny, składam juz podania do każdej firmy. Wiadomo, w każdej firmie jest biuro, więc potrzebuja pracowników biurowych. Tylko że wszędzie sa stawki- najniższa krajowa

U nas w mieście jest również firma zajmująca się skupem złomu, tam obecnie potrzebują pracownika biurowego, proponują 1200 netto!!!! To dużo w porównaniu z innymi firmami. Jednak jest to dla mnie taka praca własnie poniżej godności... skończyłam studia i będe na złomie pracowała
Dziewczyny, co o tym myslicie?
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-12, 11:22   #27
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
Dziewczyny, składam juz podania do każdej firmy. Wiadomo, w każdej firmie jest biuro, więc potrzebuja pracowników biurowych. Tylko że wszędzie sa stawki- najniższa krajowa

U nas w mieście jest również firma zajmująca się skupem złomu, tam obecnie potrzebują pracownika biurowego, proponują 1200 netto!!!! To dużo w porównaniu z innymi firmami. Jednak jest to dla mnie taka praca własnie poniżej godności... skończyłam studia i będe na złomie pracowała
Dziewczyny, co o tym myslicie?
Ale przecież będziesz pracowała w biurze, nie na samym złomowisku. To nie jest praca poniżej niczyjej godności.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-12, 11:28   #28
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
U nas w mieście jest również firma zajmująca się skupem złomu, tam obecnie potrzebują pracownika biurowego, proponują 1200 netto!!!! To dużo w porównaniu z innymi firmami. Jednak jest to dla mnie taka praca własnie poniżej godności... skończyłam studia i będe na złomie pracowała
Dziewczyny, co o tym myslicie?
Uważasz, że praca w biurze w skupie złomu jest poniżej godności? Przeciez biuro to biuro, prawda?
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-12, 11:34   #29
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Może źle to napisałam. Dzisiaj byłam pierwszy raz na złomie i przeżyłam lekki szok jak to zobaczyłam Po prostu takie miejsca nigdy nie kojarzyły mi się najlepiej.
Oczywiście tam też złożyłam podanie, a nawet dwa (przez internet i osobiście). Także trzymajcie kciuki!
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-12, 11:40   #30
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

interesujące podejście - praca jest pracą, a jeśli uważasz, że jest poniżej godności, to siedź w domu, zęby w ścianę i czekaj na taką co odpowiada Twoim aspiracjom
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:03.