dretwienie rak - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-31, 18:46   #31
Kate-cz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7
Dot.: dretwienie rak

Witam,

Jeżeli EMG nic nie wykazało, to zespół cieśni nadgarstka raczej odpada. Coś Ci opowiem, ale proszę Cię nie panikuj. Córka znajomej z pracy miała jakieś 28 lat i w pewnym momencie zaczęła jej drętwieć jedna stona ciała, tj. lewa ręka, tułów, noga. Lekarze nie wiedzieli co jej jest, wiec robili wszystkie możliwe badania. Wyniki wskazały z dużym prawdopodbieństwem stwardnienie rozsiane (lekarze jednak nie byli pewni tej diagnozy na 100%). Jednak zdecydowali poddać ją nowatorskiej terapii, która wtedy była nadal w fazie testów. Wiem, że jakis szpital w Łodzi prowadzi tą terapię a wyniki są zaskakujące. Powstrzymuje ona postęp choroby, nie wyklucza przyszłego macieżyństwa (oczywiście po skończeniu terapii). Wiem, że ta dziewczyna badzo dobrze się po niej czuła.
Nie chcę wywołać w Tobie niepokoju. Nie wpadaj w panikę. Pisze Ci o tym tylko dlatego, ponieważ cierpisz ból i niepokój. Dlatego trzeba wykluczyć każdą ewentualność. Im wcześniej zdiagnozowana choroba, tym lepsze rokowania. Nie wiem w jakim mieście mieszkasz, ale zrób wszystko, żeby zdiagnozować chorobę. Idź do innych lekarzy, szukaj pomocy! Szukaj dobrych specjalistów, nawet jeżeli to będzie kosztować. Zdrowie jest najważniejsze!!
Pozdrawiam
Kate-cz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-31, 19:21   #32
olale
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 106
Dot.: dretwienie rak

[QUOTE=Kate-cz]Witam,
<Wiem, że jakis szpital w Łodzi prowadzi tą terapię a wyniki są zaskakujące. Powstrzymuje ona postęp choroby, nie wyklucza przyszłego macieżyństwa (oczywiście po skończeniu terapii). Wiem, że ta dziewczyna badzo dobrze się po niej czuła.>

Pierwsze slysze o takiej terapi. A stwardnienie rozsiane( SM) nie jest żadnym przeciwskazaniem by zostać mamą.
Na dobrą sprawę najbardziej wiarygodnym badaniem pozwalajacym wykryc SM jest rezonans magnetyczny ( chociaz nie zawsze) i punkcja kregosłupa.
Chociaż opisane objawy są dość charakterystyczne dla SM-u, to na zapas nie ma co panikować. Wszystko może też być spowodowane stresem, nerwami. To niewiarygodne ile objawów może dawać nerwica.....
olale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-01, 15:36   #33
Edwina2111
Raczkowanie
 
Avatar Edwina2111
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: skądinąd
Wiadomości: 499
Dot.: dretwienie rak

Do Eweski, Kate-cz, Olale- dziękuję za zainteresowanie.
Problem polega na tym, przynajmniej w moim przypadku, że ja wiem doskonale, czego objawem jest drętwienie rąk. Zresztą sugerowałam to autorce tego wątku (popatrzcie wyżej).
Kłopot cały w tym, że byłam przebadana w kierunku stwardnienia rozsianego w Klinice Neurologii w Poznaniu na Przybyszewskiego. Zrobili mi rezonans magnetyczny (który wykazał jedno stare ognisko hiperintensywne w okolicach nietypowych dla SM), punkcję płynu rdzeniowo-mózgowego, który wyszedł poprawnie, badanie prążków oligoklonalnych, (specyficznych przy SM), które też wyszło ujemne (to dobrze), EMG (bez patologii), potencjały wzrokowe (wykazały uszkodzenie nerwu wzrokowego- ale to jeszcze za mało, bo choć jest to jeden z objawów SM, to niekoniecznie musi oznaczać tę chorobę), badanie hormonów tarczycy (w normie). Badali, jak widzicie, rzetelnie.
Usłyszałam "Nie stwierdzamy SM. Przynajmniej żadne przesłanki nie pozwalają tego stwierdzić."
A ręce jak drętwiały, tak drętwieją. I bądź tu człowieku mądry...
Z tego powodu wciąż szukam innych przyczyn moich dolegliwości. Dlatego też stwierdzenie "drętwienie rąk" wzbudza moje wielkie zainteresowanie. Reaguję na to, jak pies Pawłowa. Może komuś to się też przytrafia i usłyszał inną diagnozę ??? Podpowiedźcie coś...
__________________
Trudności są stanem normalnym, ale przemijającym.

Czasem łatwiej zgasić w sobie światło niż rozjaśnić ciemność.

Mój wirtualny psiurek - Mundek http://dajmudom.pl/futro.php?id=1210

Edytowane przez Edwina2111
Czas edycji: 2006-02-02 o 16:31
Edwina2111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-16, 18:51   #34
scorpiobb
Przyczajenie
 
Avatar scorpiobb
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Veringendorf
Wiadomości: 21
GG do scorpiobb
Dot.: dretwienie rak

witam
mam bardzo podobny problem z ta roznica ze w nocy dretwieje mi lewa noga kiedy na niej leze, czasami w ciagu dnia rowniez o tak bez przyzcyna nagle czuje ze jest cos nie tak , natomiast rece sporadycznie kiedy przez chwile sa bez ruchu np. na myszy komp. Musze zaznaczyc iz regularnie ( no prawie, bo czasami mi sie zapomni) biore magnez i to najsilniejszy jaki znalazlam w aptece
pozdrawiam
__________________
scorpiobb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-16, 20:22   #35
Edwina2111
Raczkowanie
 
Avatar Edwina2111
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: skądinąd
Wiadomości: 499
Dot.: dretwienie rak

Cytat:
Napisane przez scorpiobb
witam
mam bardzo podobny problem z ta roznica ze w nocy dretwieje mi lewa noga kiedy na niej leze, czasami w ciagu dnia rowniez o tak bez przyzcyna nagle czuje ze jest cos nie tak , natomiast rece sporadycznie kiedy przez chwile sa bez ruchu np. na myszy komp. Musze zaznaczyc iz regularnie ( no prawie, bo czasami mi sie zapomni) biore magnez i to najsilniejszy jaki znalazlam w aptece
pozdrawiam
A byłaś już z tym u jakiegoś specjalisty?
__________________
Trudności są stanem normalnym, ale przemijającym.

Czasem łatwiej zgasić w sobie światło niż rozjaśnić ciemność.

Mój wirtualny psiurek - Mundek http://dajmudom.pl/futro.php?id=1210
Edwina2111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-17, 13:33   #36
scorpiobb
Przyczajenie
 
Avatar scorpiobb
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Veringendorf
Wiadomości: 21
GG do scorpiobb
Dot.: dretwienie rak

jeszcze nie gdyz wydawalo mi sie to blahostka az nie zaczelo sie nasilac i chyba najwyzszy czas sie wybrac. W sumie mialam juz taki zamiar w listopadzie ale potem wyszla sprawa z przeprowadzka do Niemiec i umarlo to smiercia naturalna, ale masle ze jednak wybiore sie bo szczerze powiedziawszy troche zaczyna mnie to martwic
__________________
scorpiobb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-17, 14:11   #37
Edwina2111
Raczkowanie
 
Avatar Edwina2111
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: skądinąd
Wiadomości: 499
Dot.: dretwienie rak

Cytat:
Napisane przez scorpiobb
jeszcze nie gdyz wydawalo mi sie to blahostka az nie zaczelo sie nasilac i chyba najwyzszy czas sie wybrac. W sumie mialam juz taki zamiar w listopadzie ale potem wyszla sprawa z przeprowadzka do Niemiec i umarlo to smiercia naturalna, ale masle ze jednak wybiore sie bo szczerze powiedziawszy troche zaczyna mnie to martwic
Ja bym się wybrała najpierw do ortopedy, żeby obejrzał kręgosłup i zrobiła zdjęcie RTG. A potem (gdyby zdjęcia wyszły dobrze) do neurologa.
__________________
Trudności są stanem normalnym, ale przemijającym.

Czasem łatwiej zgasić w sobie światło niż rozjaśnić ciemność.

Mój wirtualny psiurek - Mundek http://dajmudom.pl/futro.php?id=1210
Edwina2111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-17, 14:19   #38
Edwina2111
Raczkowanie
 
Avatar Edwina2111
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: skądinąd
Wiadomości: 499
Dot.: dretwienie rak

Mnie się też wydawało to błahostką, ale strasznie utrudniającą codzienne życie. Problem ze mną polega na tym, że lekarze już nie mają pomysłu skąd te drętwienia.

Aha, coś mi się przypomniało, może poproś lekarza o badanie krwi pod kątem poziomu magnezu i żelaza. Będziesz wiedziała, czy to łykanie codzienne magnezu jest potrzebne.
__________________
Trudności są stanem normalnym, ale przemijającym.

Czasem łatwiej zgasić w sobie światło niż rozjaśnić ciemność.

Mój wirtualny psiurek - Mundek http://dajmudom.pl/futro.php?id=1210
Edwina2111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-17, 16:40   #39
scorpiobb
Przyczajenie
 
Avatar scorpiobb
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Veringendorf
Wiadomości: 21
GG do scorpiobb
Dot.: dretwienie rak

dzieki mysle, ze tym predzej sie wybiore skoro moze to byc kregoslup. Sama jestem ciekawa co tez stwierdzi lekarz
pozdrawiam
__________________
scorpiobb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-17, 18:19   #40
eweska
Moderatoreska
 
Avatar eweska
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 20 100
Dot.: dretwienie rak

Cytat:
Napisane przez scorpiobb
dzieki mysle, ze tym predzej sie wybiore skoro moze to byc kregoslup. Sama jestem ciekawa co tez stwierdzi lekarz
pozdrawiam
Zycze powodzenia i oby to nie bylo nic powaznego.I wszystkim dziewczynka tez duzo zdrowka.
Ja mam juz chorobe prawie za soba(tz.byla operacja) i teraz czekam na rehabilitacje, ale z reka juz jest dobrze czuje ogromna roznice, zeby tylko moje miesnie wrocily do normy
eweska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-17, 20:51   #41
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: dretwienie rak

Cytat:
Napisane przez hanedi
dziewczyny prosze Was o pomoc moze wiecie co to moze byc?Od miesiaca mam nocne mrowienie i dretwienie rak-nie lecze sie na nic i ostatnio nie zarzywalam zadnych lekow.Dzisiaj zauwazylam rowniez w ciagu dnia na krociutko mogla mi zdretwiec i mrowiec reka lub noga.Prosze piszcie
Witam(jeszcze nigdy tu nie pisałam) Moja mam cierpiała na taką przypadłość- lekarz stwierzdił u niej przesunięcie dysku, który uciskał na określony nerw, zalecił masaże(na które oczywiście nie choodziła ) i leczenie ''prądem'' jak to określiła(bezpłatne) Chodziła na nie chyba 3x w tygodziu przez 2-3 tygodnie i całkowicie wszystkie objawy zniknęły Piszę trochę nieskładnie, ale z pamięci, jutro dowiem się więcej od mamy Pozdrawiam
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-18, 07:03   #42
Edwina2111
Raczkowanie
 
Avatar Edwina2111
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: skądinąd
Wiadomości: 499
Dot.: dretwienie rak

U mnie dysk też odpada, sprawdzone.
Już zaczynam myśleć, że jestem hipochondryczką i sobie wmawiam te drętwienia.
__________________
Trudności są stanem normalnym, ale przemijającym.

Czasem łatwiej zgasić w sobie światło niż rozjaśnić ciemność.

Mój wirtualny psiurek - Mundek http://dajmudom.pl/futro.php?id=1210
Edwina2111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-18, 07:06   #43
Edwina2111
Raczkowanie
 
Avatar Edwina2111
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: skądinąd
Wiadomości: 499
Dot.: dretwienie rak

Cytat:
Napisane przez scorpiobb
dzieki mysle, ze tym predzej sie wybiore skoro moze to byc kregoslup. Sama jestem ciekawa co tez stwierdzi lekarz
pozdrawiam
Skup się szczególnie na odcinku szyjnym kręgosłupa i poproś o jego zdjęcie, bo podobno on najbardziej odpowiada za tego typu dolegliwości.
Napisz potem, jak było.
__________________
Trudności są stanem normalnym, ale przemijającym.

Czasem łatwiej zgasić w sobie światło niż rozjaśnić ciemność.

Mój wirtualny psiurek - Mundek http://dajmudom.pl/futro.php?id=1210
Edwina2111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 10:51   #44
scorpiobb
Przyczajenie
 
Avatar scorpiobb
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Veringendorf
Wiadomości: 21
GG do scorpiobb
Dot.: dretwienie rak

Cytat:
Napisane przez Edwina2111
Skup się szczególnie na odcinku szyjnym kręgosłupa i poproś o jego zdjęcie, bo podobno on najbardziej odpowiada za tego typu dolegliwości.
Napisz potem, jak było.
ok dzieki czekam jeszcze tylko na ubezpieczenie powinnam dostac na dniach bo juz czekam od akiegos czasu i jak tylko sie cos dowiem zaraz dam wam znac .
Serdecznie wszystkicj pozdrawiam
__________________
scorpiobb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-25, 16:21   #45
agnestoya
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 21
Dot.: dretwienie rak

Czesc dziewczyny,
tak sie ciesze, ze znalazlam Was. Ja od prawie roku mam dretwienie palcow, a nawet calych rak, zaczelo sie od dretwien nocnych, ktore mnie nawet budzily, bolaly i przerazaly. Procz tego, wczesniej juz, zaczelam miec bole w szyji. Teraz juz jestem po zdjeciach rentgenowskich, ktore wykazaly "degeneracje kregu szyjnego". Natomiast lekarz reumatolog wcale nie stwierdzil, by to mialo jakikolwiek zwiazek z dretwieniem rak. Postaram sie o innego specjaliste, bo moj "zwykly" lekarz stwierdzil, ze to moze nawet byc nowotwor kosci. Ale jakos nikt nie chce mnie wyslac na zadne analizy i testy, tylko czekaja, az sie pogorszy (mieszkam w Kanadzie, niestety). Dodam, ze od roku rosnie mi w nadgarstku cysta, ktorej narazie tez lekarze nie chca ruszac.
Czy moze mi ktos wytlumaczyc dokladniej co to jest stwardnienie rozsiane, o ktorym wczesniej byla mowa ? Rowniez, jaka jest pelna nazwa badan EMG (moze znacie ta nazwe po angielsku?).
Dzieki i milego dnia.
agnestoya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 08:04   #46
Edwina2111
Raczkowanie
 
Avatar Edwina2111
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: skądinąd
Wiadomości: 499
Dot.: dretwienie rak

Nie jestem lekarzem, więc Ci nie wytłumaczę bardzo naukowo, tylko tak z własnego doświadczenia. Może odezwie się bardziej wykształcona w tym kierunku Wizażanka i Ci wytłumaczy bardziej "po lekarskiemu".

Badanie EMG sprawdza prawidłowość przepływu impulsów nerwowych. Podłączają Cię do maszynerii, przylepiają elektrody (?) na rękach i nogach i potem przykładają koncówkę, która przesyła impuls prądu, a ty reagujesz na to skurczem. Trochę to przypomina "kopanie prądem" pod kontrolą. Niestety, samo badanie nie należy do przyjemnych, ale daje się wytrzymać.
Druga część badania polega na nakłuciu igłami, ale tego Ci już nie wytłumaczę, bo nie zakwalifikowałam się do tego drugiego etapu.
Oczywiście to żarty, nie wiem, bo u mnie ta pierwsza część wyszła całkowicie prawidłowo, nie stwierdzono żadnych patologii i lekarz, który robił mi to badanie, powiedział, że nie ma potrzeby sprawdzać z tymi igłami, bo nic to nie zmieni.
Ale moje współtowarzyszki niedoli (miałam to badanie robione w szpitalu i z innymi pacjentami) wychodziły po tej drugiej części trochę upłakane. Podobno też jest bardzo niefajne. Ale może to tylko takie OPOWIEŚCI Z KRYPTY...
__________________
Trudności są stanem normalnym, ale przemijającym.

Czasem łatwiej zgasić w sobie światło niż rozjaśnić ciemność.

Mój wirtualny psiurek - Mundek http://dajmudom.pl/futro.php?id=1210
Edwina2111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 08:12   #47
Edwina2111
Raczkowanie
 
Avatar Edwina2111
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: skądinąd
Wiadomości: 499
Dot.: dretwienie rak

Przechodząc do drugiej części Twojego pytania, o stwardnienie rozsiane, to chyba najprościej jest wrzucić Ci w google hasło stwardnienie rozsiane i trochę na ten temat poczytać.
Polecami Ci gorąco stronę Brzeskiego Stowarzyszenia Stwardnienia Rozsianego. Jest tam forum, na którym możesz zadać pytania i masa życzliwych, chętnych do pomocy ludzi, którzy mają niemałe doświadczenie z tą chorobą. Dużo się dzięki nim dowiedziałam.

Tylko się nie wystrasz, naprawdę, od drętwień rąk do diagnozy, że ma się SM jest daleka, długa droga, więc nie ma co panikować na zapas. (hehe, odezwała się ta, co nie panikuje... ).
__________________
Trudności są stanem normalnym, ale przemijającym.

Czasem łatwiej zgasić w sobie światło niż rozjaśnić ciemność.

Mój wirtualny psiurek - Mundek http://dajmudom.pl/futro.php?id=1210
Edwina2111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-04, 09:12   #48
Klara02
Zadomowienie
 
Avatar Klara02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 726
Dot.: dretwienie rak

Witam serdecznie. Czesto Was podgladam, ale nie pisze, a czas chyba zaczac sie odzywac.
Dretwienie... Mnie tez dopadlo. reka, szyja, twarz, nos. Potem potworny bol glowy, czesciowy brak widzenia, problemy z mowa... Zawsze atakowalo jednostronnie, czesciej prawa polowe. Czasem zdarzalo sie raz na rok, czasem co tydzien. Poszlam do neurologa. Po EEG postawil diagnoze. Ponoc to zmiany na tle padaczkowym. Nie lecze sie, ale zamierzam zaczac. Mam nadzieje, ze Wy jednak cierpicie na brak magnezu...
Klara02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-05, 16:36   #49
Edwina2111
Raczkowanie
 
Avatar Edwina2111
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: skądinąd
Wiadomości: 499
Dot.: dretwienie rak

Cytat:
Napisane przez Klara02
Witam serdecznie. Czesto Was podgladam, ale nie pisze, a czas chyba zaczac sie odzywac.
Dretwienie... Mnie tez dopadlo. reka, szyja, twarz, nos. Potem potworny bol glowy, czesciowy brak widzenia, problemy z mowa... Zawsze atakowalo jednostronnie, czesciej prawa polowe. Czasem zdarzalo sie raz na rok, czasem co tydzien. Poszlam do neurologa. Po EEG postawil diagnoze. Ponoc to zmiany na tle padaczkowym. Nie lecze sie, ale zamierzam zaczac. Mam nadzieje, ze Wy jednak cierpicie na brak magnezu...
Witam również.
Zacznij, jak najszybciej, bo z takimi rzeczami nie ma żartów. Ale tylko po EEG ci postawili diagnozę? Tak pytam, bo jakoś tak mało cię badali.
__________________
Trudności są stanem normalnym, ale przemijającym.

Czasem łatwiej zgasić w sobie światło niż rozjaśnić ciemność.

Mój wirtualny psiurek - Mundek http://dajmudom.pl/futro.php?id=1210
Edwina2111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-05, 21:36   #50
Klara02
Zadomowienie
 
Avatar Klara02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 726
Dot.: dretwienie rak

Cytat:
Napisane przez Edwina2111
Witam również.
Zacznij, jak najszybciej, bo z takimi rzeczami nie ma żartów. Ale tylko po EEG ci postawili diagnozę? Tak pytam, bo jakoś tak mało cię badali.
EEG, EEG z fotostymulacja, stukanie jakies i wywiad doglebny. Na tomografie czekam. Boje sie...
Klara02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-05, 23:15   #51
nicedream
Raczkowanie
 
Avatar nicedream
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 274
Dot.: dretwienie rak

Do Klary02 - ja mam objawy podobne do Twoich już od kilkunastu lat i jest to migrena ( zdiagnozowana 12 lat temu). U mnie atak ostrej migreny zaczyna sie od dretwienia palcow, potem dretwieje mi cala reka, buzia, usta, nos, i noga ( jest to dretwienie jednostronne), mam problemy z mowa, widzeniem (czesto sa to tzw. mroczki albo brak widzenia na 1 oko) i koszmarny bol glowy ( najczesciej tez jednostronny). I ataki powtarzaja sie z rozna czestotliwoscia - raz na rok lub dwa a czasem co 2 tygodnie. Wiec moze przy okazji badan porozmawiaj ze swoim lekarzem - w moim przypadku madrzy medycy tez poczatkowo nie bardzo wiedzieli co to jest. Rzecz jasna lekarzem nie jestem i absolutnie nie twierdze, ze w Twoim przypadku to tez napewno migrena ale warto sie nad tym zastanowic. Pozdrawiam serdecznie!
__________________
.



nicedream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-06, 05:06   #52
Edwina2111
Raczkowanie
 
Avatar Edwina2111
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: skądinąd
Wiadomości: 499
Dot.: dretwienie rak

Cytat:
Napisane przez Klara02
EEG, EEG z fotostymulacja, stukanie jakies i wywiad doglebny. Na tomografie czekam. Boje sie...
Nie bój się, nie taki diabeł straszny, jak go malują...
__________________
Trudności są stanem normalnym, ale przemijającym.

Czasem łatwiej zgasić w sobie światło niż rozjaśnić ciemność.

Mój wirtualny psiurek - Mundek http://dajmudom.pl/futro.php?id=1210
Edwina2111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-06, 07:12   #53
Klara02
Zadomowienie
 
Avatar Klara02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 726
Dot.: dretwienie rak

Do NICEDREAM
Moj lekarz tez migrene bierze pod uwage. A to co napisalas pasuje do moich objawow w 100% Czy jakos Cie lecza, czy tylko objawowo? Bo w przypadku zmian na tle padaczkowym, to ponoc leki do konca zycia...
Klara02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-06, 07:13   #54
Klara02
Zadomowienie
 
Avatar Klara02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 726
Dot.: dretwienie rak

Cytat:
Napisane przez Edwina2111
Nie bój się, nie taki diabeł straszny, jak go malują...
Dzieki
Klara02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-06, 12:33   #55
nicedream
Raczkowanie
 
Avatar nicedream
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 274
Dot.: dretwienie rak

Droga Klaro02! Z tym leczeniem jest niestety kiepsko - w moim przypadku tylko objawowe. Gdy ataki powtarzaja sie bardzo czesto lekarze probuja roznych form leczenia ale niestety nie ma idealnych lekow na te przypadlosc, stosuje sie rozne kombinacje lekow dopasowane do konkretnego przypadku i trzeba po prostu probowac. Ja w przypadku srednio ciezkich napadow rozpuszczam 2 aspiryny Bayera i klade sie na godzinke do lozka - przewaznie przechodzi. Ale przy ciezkim ataku z dretwieniem itd. nie pomaga mi nic, nawet triptany( leki nowszej generacji np. Imigran) ale wielu osobom bardzo pomagaja i przerywaja napad migreny. Daj znac jak z diagnoza! Jesli to rzeczywiscie migrena - sluze rada i informacjami. Pozdrawiam!
__________________
.



nicedream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-06, 14:51   #56
Edwina2111
Raczkowanie
 
Avatar Edwina2111
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: skądinąd
Wiadomości: 499
Dot.: dretwienie rak

Cytat:
Napisane przez nicedream
Droga Klaro02! Z tym leczeniem jest niestety kiepsko - w moim przypadku tylko objawowe. Gdy ataki powtarzaja sie bardzo czesto lekarze probuja roznych form leczenia ale niestety nie ma idealnych lekow na te przypadlosc, stosuje sie rozne kombinacje lekow dopasowane do konkretnego przypadku i trzeba po prostu probowac. Ja w przypadku srednio ciezkich napadow rozpuszczam 2 aspiryny Bayera i klade sie na godzinke do lozka - przewaznie przechodzi. Ale przy ciezkim ataku z dretwieniem itd. nie pomaga mi nic, nawet triptany( leki nowszej generacji np. Imigran) ale wielu osobom bardzo pomagaja i przerywaja napad migreny. Daj znac jak z diagnoza! Jesli to rzeczywiscie migrena - sluze rada i informacjami. Pozdrawiam!
Mogłabyś przybliżyć mi, jak ci wybadali (tzn. jakie badania zrobiłaś) tę migrenę, bo może to trop w mojej sprawie. Przynajmniej pod tym kątem mnie nie diagnozowali, a może i tak, a ja nie wiem?
__________________
Trudności są stanem normalnym, ale przemijającym.

Czasem łatwiej zgasić w sobie światło niż rozjaśnić ciemność.

Mój wirtualny psiurek - Mundek http://dajmudom.pl/futro.php?id=1210
Edwina2111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-06, 14:59   #57
Klara02
Zadomowienie
 
Avatar Klara02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 726
Dot.: dretwienie rak

Cytat:
Napisane przez Edwina2111
Mogłabyś przybliżyć mi, jak ci wybadali (tzn. jakie badania zrobiłaś) tę migrenę, bo może to trop w mojej sprawie. Przynajmniej pod tym kątem mnie nie diagnozowali, a może i tak, a ja nie wiem?
Ja dolaczam sie do tej prosby. jak ewentualnie potwierdzic, ze to ataki migreny?
Klara02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-06, 15:31   #58
nicedream
Raczkowanie
 
Avatar nicedream
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 274
Dot.: dretwienie rak

Ciezko jest mi przypomniec sobie szczegoly - to bylo 12 lat temu. Bylam 2 razy w szpitalu na obserwacji, robili mi wtedy wszystkie podstawowe badania, kilkakrotnie mialam powtarzane badanie EEG, wykluczono wtedy inne choroby ktore poczatkowo lekarze brali pod uwage ale i tak chyba najwazniejszy byl i jest bardzo dokladny wywiad i szeroka wiedza lekarza ( mnie badali przede wszystkim neurolodzy ale oczywiscie nie tylko). I na diagnoze czekalam jakis czas. Teraz wiedza na temat migreny jest duzo wieksza ale nie poznano dotad konkretnych jej przyczyn, ale jest juz wielu lekarzy specjalizujacych sie w leczeniu migreny w internecie widzialam gdzies nawt portal poswiecony tej chorobie. Mam nadzieje ze choc odrobinke pomoglam . Postaram sie poszukac kart ze szpitala, moze tam bedzie wiecej informacji. Niestety nie ma 1 konkretnej metody ktora jednoznacznie potwierdzi ze to na pewno migrena.
__________________
.




Edytowane przez nicedream
Czas edycji: 2006-03-06 o 15:34 Powód: dopisek
nicedream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-06, 15:37   #59
Klara02
Zadomowienie
 
Avatar Klara02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 726
Dot.: dretwienie rak

Ja tez mialam EEG ze trzy razy, badania krwi na krzepliwosc, elektrolity, poziomy wszystkiego. No i wywiad dllluuugi i dokladny.
Klara02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-06, 15:46   #60
nicedream
Raczkowanie
 
Avatar nicedream
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 274
Dot.: dretwienie rak

No to chyba pozostaje zdac sie na fachowa wiedze lekarzy. Jesli macie ochote poczytac o migrenie - podrzucam adresy http://www.migrena.com.pl/
http://www.resmedica.pl/migrena.html
http://www.migrena.evillage.pl/
__________________
.



nicedream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-13 20:36:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:50.