Konkurs na najlepszego makijażystę Sephora - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-29, 15:58   #1
Aramintha
Wtajemniczenie
 
Avatar Aramintha
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bywa tu, bywa tam, bywa też gdzie indziej...
Wiadomości: 2 110

Konkurs na najlepszego makijażystę Sephora


Jestem w szoku, ale może to tylko ja tak mam więc liczę na Wasze opinie.
Wchodzę rano na Wizaż, patrzę konkurs Sephora.
https://wizaz.pl/akcje/make-up-masters/
Fajna sprawa, można pooglądać ciekawe makijaże (dobrych inspiracji nigdy nie za wiele) i dodatkowo nawet wygrać nagrodę.
Czytam, że przedstawione 88 prac jest autorstwa najlepszych makijażystów Sephory - czyli selekcja wstępna już była. Na pierwszej stronie zdjęcia ciekawie pomalowanych oczu(Midnight Kiss, Californian Blonde itd.) Włączam galerię i zonk Z trudem wybrałam z podanych propozycji 5 makijaży na które oddałam głos. Jestem przerażona jakością wykonania, brakiem precyzji i nieumiejętnością doboru kolorów. Przecież skoro konkurs jest firmowany przez Sephorę i Diora to makijażyści na pewno mają dostęp do najlepszych kosmetyków kolorowych więc w czym problem Jak dla mnie makijaże przedstawione w galerii to antyreklama dla Sephory (gdzie czasem robię zakupy, ale z usług wykonania makijażu jeszcze tam nie korzystałam i sądząc po pracach konkursowych raczej nie skorzystam).
Aramintha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 16:06   #2
goooosienka
Zakorzenienie
 
Avatar goooosienka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 3 362
Dot.: Konkurs na najlepszego makijażystę Sephora

Niestety muszę się zgodzić. Ale zauważ że makijaże prezentowane przez makijażystów Sephory na YT też nie powalają. A w jury tego konkursu jest Ania Galińska, czyli dziewczyna która maluje właśnie na YT
__________________

magister kosmetologii
nauczyciel akademicki
goooosienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 16:15   #3
Aramintha
Wtajemniczenie
 
Avatar Aramintha
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bywa tu, bywa tam, bywa też gdzie indziej...
Wiadomości: 2 110
Dot.: Konkurs na najlepszego makijażystę Sephora

Nie wiedziałam, że są też na YT, zaraz zobaczę
Co ciekawe w swoich katalogach Sephora prezentuje ładne makijaże, a tu takie coś...
Aramintha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 16:38   #4
asiaasia58
Wolę prosto!
 
Avatar asiaasia58
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 438
Dot.: Konkurs na najlepszego makijażystę Sephora

ja również jestem zaskoczona jakością prac - z trudem udało mi sie wybrać 5 na które zagłosowałam...
pomijając fakt, że żaden makijaż nie wywołał we mnie jakieś większego zachwytu, to część z nich jest po prostu brzydka i niechlujna...jak na prace po wstępnej selekcji - koszmar
__________________
Bloguję - Wolę prosto!
http://joannapanna.blogspot.com
asiaasia58 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 16:45   #5
goooosienka
Zakorzenienie
 
Avatar goooosienka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 3 362
Dot.: Konkurs na najlepszego makijażystę Sephora

http://www.youtube.com/user/blogmakijazpl

Polecam na początek filmik o różach, dziewczyna ma 'przecudny' makijaż
__________________

magister kosmetologii
nauczyciel akademicki
goooosienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 16:50   #6
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Konkurs na najlepszego makijażystę Sephora

Cytat:
Napisane przez Aramintha Pokaż wiadomość
Jestem przerażona jakością wykonania, brakiem precyzji i nieumiejętnością doboru kolorów. Przecież skoro konkurs jest firmowany przez Sephorę i Diora to makijażyści na pewno mają dostęp do najlepszych kosmetyków kolorowych więc w czym problem
No jak to w czym? W kwalifikacjach. Dobre kosmetyki pomagają, to oczywiste. Można dzięki nim osiągnąć lepszy efekt, łatwiej się na nich pracuje, ale jeśli makijażysta nie ma umiejętności i wyczucia lub ambicji to na nic mu Dior.
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 16:51   #7
small
Raczkowanie
 
Avatar small
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 210
Dot.: Konkurs na najlepszego makijażystę Sephora

Właśnie oddałam swoje 5 głosów i myślałam, że może to moje "widzimisię" że tak trudno było znaleźć coś ładnego, ale widzę, że nie tylko ja miałam z tym problem
Zdjęcia wizażanek, które robią makijaże amatorsko, są o wiele ładniejsze i dużo lepiej wykonane niż te konkursowe...
Można gdzieś zobaczyć czym są wykonane te makijaże? Kto jakich kosmetyków użył do wykonania konkretnego makijażu?
__________________
03.01.2013 10:19 - Oliver
51cm, 3.9kg

Insanity - in progress
small jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-29, 16:57   #8
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Konkurs na najlepszego makijażystę Sephora

faktycznie, po przejrzeniu galerii byłam mocno rozczarowana. Biorę pod uwagę że wizażyści mogli mieć bardzo mało czasu na wykonanie makijażu, że może malowali w trudnych warunkach itp ale nawet pomimo wzięcia tego wszystkiego pod uwagę jestem mocno zaskoczona niskim poziomem wszystkim prac. Na razie nie jestem w stanie wybrac 5 dobrych.
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 17:08   #9
aniasmok
Rozeznanie
 
Avatar aniasmok
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: śląsk :)
Wiadomości: 556
Dot.: Konkurs na najlepszego makijażystę Sephora

Godzinę temu zauważyłam konkurs to stwierdziłam, że mogę wziąć udział- sądziłam, że tylko ja byłam przerażona

Sama malować nie umiem (chcę się nauczyć) i liczyłam, że jakieś profesjonalne makijaże sobie pooglądam
Przeglądałam tą galerię i szukałam tych, które były na stronie tytułowej - sądziłam, że może gdzieś są dobrze ukryte
Wybrałam 5, które było ok i wysłałam zgłoszenie na konkurs

Tak się zastanawiam jak z talentem osób, które się nie dostały do 88 najlepszych
aniasmok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 17:08   #10
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Konkurs na najlepszego makijażystę Sephora

Mam wrazenie, ze makijaze zostaly wykonane w centrum handlowym na Diorowym stoisku na srodku przejscia.

Do tego zdjec nie okraszono zbyt Fotoszopem. Niestety praktycznie kazdy meczy Fotoszopem kazde zdjecie. Ciezko jest znalezc blog, w ktorym zdjecia realnie oddaja rzeczywistosc. Wiekszosc blogowych mejkapow czy nawet tych z MM nie powinna miec racji bytu. Czesto zdarza sie tak, ze dziewcze robi za guru mejkapu a tu kolory zmienione, dodatkowo glebia zrobiona, nawet rozblendowanie cienia poprawione.

Poza tym w tym konkursie wiekszosc dziewczyn jest mocno przecietna a czesc po prostu brzydka. Czasami ciezko ocenic makijaz bo w podswiadomosci pozostaje pierwszy wrazenie pt "ale brzydka dziewczyna". Makijaze prezentowane sa w miniaturkach wiec ciezko uniknac takiej "podpowiedzi" podswiadomosci.

Nie bylabym zatem taka szybka w negatywnej ocenie makijazy.

Edytowane przez 4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Czas edycji: 2011-08-29 o 17:10
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 17:17   #11
monique_05
Raczkowanie
 
Avatar monique_05
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: 51.770N 19.459E
Wiadomości: 485
Dot.: Konkurs na najlepszego makijażystę Sephora

Mam takie same odczucia. Po przeczytaniu głównej strony konkursu i zobaczeniu na niej bardzo ciekawych inspiracji makijażowych, z chęcią weszłam do galerii. A tam? kiszka... okropność, 5 głosów oddałam, ale ciężko było znaleźć coś, na czym można oko zawiesić..
A tak a propos, koleżanka kiedyś była malowana w Sephorze i powiem Wam, że to była tragedia.. Sama by się lepiej umalowała..

Edytowane przez monique_05
Czas edycji: 2011-08-29 o 17:19
monique_05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-29, 17:47   #12
jamapi
Zakorzenienie
 
Avatar jamapi
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 9 729
GG do jamapi
Dot.: Konkurs na najlepszego makijażystę Sephora

ja również jestem zszokowana niektórymi pracami ... jakby była wersja przed i po to okazałoby się, że wiele z tych kobiet wyglądało lepiej przed zrobieniem makijażu ....

spodziewałam się duuuuużo wiecej i nie mają się czym pochwalić
ciężko będzie wybrać 5 dobrych makijaży ... muszę to zrobić na spokojnie
__________________

jamapi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 17:50   #13
Aramintha
Wtajemniczenie
 
Avatar Aramintha
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bywa tu, bywa tam, bywa też gdzie indziej...
Wiadomości: 2 110
Dot.: Konkurs na najlepszego makijażystę Sephora

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
No jak to w czym? W kwalifikacjach.
W sumie racja, ale tak naiwnie myślałam, że skoro te osoby zajmują się zawodowo/profesjonalnie robieniem makijaży (i biorą za to kasę) to można spodziewać się większych umiejętności.

Cytat:
Napisane przez small Pokaż wiadomość
Można gdzieś zobaczyć czym są wykonane te makijaże? Kto jakich kosmetyków użył do wykonania konkretnego makijażu?
Chyba nie ma nigdzie takiego info a sama jestem ciekawa. Zastanawiam się czy uczestnicy musieli korzystać tylko z kosmetyków Diora, czy mieli do dyspozycji całą kolorówkę Sephory.

Cytat:
Napisane przez aniasmok Pokaż wiadomość
Tak się zastanawiam jak z talentem osób, które się nie dostały do 88 najlepszych
I pomyśleć, że te osoby też malują klientki

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;29066458]Mam wrazenie, ze makijaze zostaly wykonane w centrum handlowym na Diorowym stoisku na srodku przejscia.[/QUOTE]
I chyba masz rację, znalazłam taki filmik TUTAJ

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;29066458]Poza tym w tym konkursie wiekszosc dziewczyn jest mocno przecietna a czesc po prostu brzydka. Czasami ciezko ocenic makijaz bo w podswiadomosci pozostaje pierwszy wrazenie pt "ale brzydka dziewczyna". Makijaze prezentowane sa w miniaturkach wiec ciezko uniknac takiej "podpowiedzi" podswiadomosci.[/QUOTE]
Też to zauważyłam, z początku myślałam, że makijaż wykonywano na sobie, ale po filmiku widać, że jednak są modelki. Może były one odgórnie narzucone, np. werbowane spośród klientek obecnych w perfumerii

Jednak co do sposobu prezentacji tych makijaży, to przecież marka takiego kalibru jak Sephora na pewno zatrudnia dyrektora artystycznego, grafików i cały sztab speców od PR, a jednak ktoś to zatwierdził.
Wg mnie stać ich na więcej i spodziewałam się po tym konkursie czegoś lepszego. Zwyczajnie jestem rozczarowana.
Aramintha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 18:07   #14
bentkuff
Zadomowienie
 
Avatar bentkuff
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: McKinsey’s Hellenic Office
Wiadomości: 1 759
Dot.: Konkurs na najlepszego makijażystę Sephora

ja 5 makijazy wybrałam...dało radę...ale bardziej robiłam to na zasadzie- który make-up zrobiła mniejszą krzywdę ...o ile makijaż oczu (nawet nawet) jest sie w stanie jeszcze znależć to dobre wrażenie często psuje nieodpowiednia pomadka (trupie usta), niedoskonałości twarzy+meszek....na niektórych fotach widac, że twarz pokrywa jest solidną warstwą "szpachli"- a chyba makijaż ma dodawać uroku, ukrywać to, co trzeba, a eksponować zalety- jednak niektóre propozycje powinny być umieszczone w dziale "jak sie nie malować","klasyczne błędy w sztuce makijażu", "propozycje na halloween".........
bentkuff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 18:09   #15
Duszaniola
Wtajemniczenie
 
Avatar Duszaniola
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 2 375
Dot.: Konkurs na najlepszego makijażystę Sephora

O żesz... Myślałam, że przesadzacie, ale po przejrzeniu galerii muszę się zgodzić. Makijaże to istna masakra. Część to jak dla mnie szpeci zamiast upiększać. I wiecie to, że modelki nie są pięknościami nie znaczy, że nie można ich ładnie umalować. A jak oglądam niektóre programy w tv typu "jak się nie ubierać" to nawet średnio ładne dziewczyny można umalować tak, że będą wyglądały świetnie. I chyba 88 najlepszych makijażystów powinno to umieć.
__________________

Duszaniola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 18:34   #16
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Konkurs na najlepszego makijażystę Sephora

Cytat:
Napisane przez Aramintha Pokaż wiadomość


I chyba masz rację, znalazłam taki filmik TUTAJ
Na jednym ze zdjec dobrze widac logo Empiku. Widac tez diorowy stand. Stad wlasnie mje wrazenie, ze makijaze byly robione w centrum, w przejsciu.



Cytat:

Też to zauważyłam, z początku myślałam, że makijaż wykonywano na sobie, ale po filmiku widać, że jednak są modelki. Może były one odgórnie narzucone, np. werbowane spośród klientek obecnych w perfumerii
Jednak co do sposobu prezentacji tych makijaży, to przecież marka takiego kalibru jak Sephora na pewno zatrudnia dyrektora artystycznego, grafików i cały sztab speców od PR, a jednak ktoś to zatwierdził.
Wg mnie stać ich na więcej i spodziewałam się po tym konkursie czegoś lepszego. Zwyczajnie jestem rozczarowana.
Moze idea bylo zrobienie makijazu na zwyklych klientkach.
Nieuzycie Fotoszopa i innych upiekszaczy akurat chwale.

Przyznam, ze przejrzalam makijaze jeszcze raz. Kilka ocenilam na wstepie jako nieladne. Ogladajac je drugi raz zakrylam dlonia twarz modelki od oczu w dol. Jakkolwiek to dziwnie brzmi pomoglo mi to ocenic makijaz bardziej racjonalnie pozbywajac sie poswiadomych bodzcow odczucia pierwszego wrazenia.

Edytowane przez 4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Czas edycji: 2011-08-29 o 18:37
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 18:45   #17
agniecha4791
Zadomowienie
 
Avatar agniecha4791
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 1 564
Dot.: Konkurs na najlepszego makijażystę Sephora

Sama bardzo się zdziwiłam tymi pseudo makijażami wykonanymi przez profesjonalistów, niejedna z nas , laikczek, mogłaby wymalować modelkę lepiej. Totalny brak efektu WOW! Makijaże ,na które głosowałam wybierałam dosłownie na siłę.
Cieszę się, że nie jestem osamotniona w odczuciach
__________________
Mój blog Lepsza Wersja Samej Siebie
Zapisz
agniecha4791 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 18:59   #18
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Konkurs na najlepszego makijażystę Sephora

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;29068585]
Moze idea bylo zrobienie makijazu na zwyklych klientkach.
Nieuzycie Fotoszopa i innych upiekszaczy akurat chwale.

Przyznam, ze przejrzalam makijaze jeszcze raz. Kilka ocenilam na wstepie jako nieladne. Ogladajac je drugi raz zakrylam dlonia twarz modelki od oczu w dol. Jakkolwiek to dziwnie brzmi pomoglo mi to ocenic makijaz bardziej racjonalnie pozbywajac sie poswiadomych bodzcow odczucia pierwszego wrazenia.[/QUOTE]
Ja tam nie mam problemu z tym, że te kobiety nie wyglądają jak z okładki czegośtam. Ot, zwykłe kobiety jakich jest najwięcej. Natomiast większość, a przynajmniej duża część, makijaży (przynajmniej z tych, które przeglądnęłam) wygląda, moim zdaniem, zwyczajnie niechlujnie. Mam na myśli zupełnie nierówno rozprowadzone cienie, nierówne kreski, odbity tusz lub eyeliner itp. No i duża część kobiet wygląda imho wyjątkowo niekorzystnie i nie wydaje mi się, żeby to była tylko kwestia tego jak wyglądają z natury.
Nie wiem też jak warunki pracy wpłynęły na efekty, na pewno nie super pozytywnie. Wydaje mi się jednak, że mimo to poziom prac powinien być wyższy.

Natomiast nie zrujnowało mi to jakichś idealistycznych wizji dotyczących tego, kto pracuje w takiej Sephorze jako makijażysta, bo z moich obserwacji wynika, że dużo ludzi pracuje w tego typu zawodach (ilustratorzy, makijażyści, projektanci itd.), a tak naprawdę tylko jakiś mały procent faktycznie jest dobry w tym co robi.

edit:
Cytat:
Napisane przez agniecha4791
niejedna z nas , laikczek, mogłaby wymalować modelkę lepiej.
Bez przesady.

Edytowane przez enn_
Czas edycji: 2011-08-29 o 19:05
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 19:07   #19
LuizaPatrycja
Raczkowanie
 
Avatar LuizaPatrycja
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 67
Dot.: Konkurs na najlepszego makijażystę Sephora

o jej
z trudem wybrałam 5 makijaży.....
__________________
Wizaż i stylizacja.
LuizaPatrycja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-29, 20:17   #20
giancarla
Raczkowanie
 
Avatar giancarla
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 436
Dot.: Konkurs na najlepszego makijażystę Sephora

Obejrzałam galerię prac i jest mi smutno. Czy to konkurs "Jak oszpecić kobietę"?
__________________
Dystymiczka
giancarla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 20:17   #21
hey_stella
Wtajemniczenie
 
Avatar hey_stella
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 948
Dot.: Konkurs na najlepszego makijażystę Sephora

Tragedia, makijaże nie modelki. Na pierwszy rzut oka to te biedne wymalowane dziewczyny rzeczywiście wyglądają na brzydkie, ale jak się im dokładnie przyjrzeć to niektóre są naprawdę śliczne tylko ktoś im zrobił krzywdę na twarzy, np. numer 25.
hey_stella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 20:26   #22
Duszaniola
Wtajemniczenie
 
Avatar Duszaniola
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 2 375
Dot.: Konkurs na najlepszego makijażystę Sephora

Numer 25 to w ogóle jakieś nieporozumienie. Jak praca dziecka...
__________________

Duszaniola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 21:28   #23
kolciag
Zakorzenienie
 
Avatar kolciag
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 743
GG do kolciag
Dot.: Konkurs na najlepszego makijażystę Sephora

Dziewczyny, bo w Sephorach nie wszystkie 'wizażystki' to Wizażystki z krwi i kości, tylko np. osoby które ukończyły kursy prowadzone przez Sephorę (bardzo podstawowe), osoby które podają się za wizażystki a nimi nie są... często tylko na plakietce są wizażystkami i tyle

Cytat:
Napisane przez Duszaniola Pokaż wiadomość
Numer 25 to w ogóle jakieś nieporozumienie. Jak praca dziecka...
No sorry... lepiej by tego nie pokazywali, bo się pogrążają
__________________

Edytowane przez kolciag
Czas edycji: 2011-08-29 o 21:30
kolciag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 21:34   #24
Młoda86
Wtajemniczenie
 
Avatar Młoda86
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Wiadomości: 2 635
Dot.: Konkurs na najlepszego makijażystę Sephora

Z ciekawości i ja przejrzałam galerię. W większości wypadków przypomina mi to moje początkowe próby malowania się, jakieś pół roku temu, czyli napaćkam sobie trochę na powiekę i albo coś z tego będzie albo nie. Nie jestem ekspertem w dziedzinie makijażu, nie zajmuje się nawet wizażem, umiem tylko tyle co na swoje potrzeby, ale chyba ja bym lepiej pomalowała te dziewczyny. A jeśli to są najlepsi makijażyści z Sephory to ja na pewno będę omijać ich szerokim łukiem.
__________________
w wolnej chwili http://allmybeautyworld.blogspot.com/
Młoda86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 21:42   #25
hey_stella
Wtajemniczenie
 
Avatar hey_stella
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 948
Dot.: Konkurs na najlepszego makijażystę Sephora

[QUOTE=kolciag;29074257]Dziewczyny, bo w Sephorach nie wszystkie 'wizażystki' to Wizażystki z krwi i kości, tylko np. osoby które ukończyły kursy prowadzone przez Sephorę (bardzo podstawowe), osoby które podają się za wizażystki a nimi nie są... często tylko na plakietce są wizażystkami i tyle

A to jest konkurs na najlepszego makijażystę. To skoro to są prace tych lepszych, to jak się prezentują ci gorsi...? Chyba lepiej nie pytać.
hey_stella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 21:46   #26
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Konkurs na najlepszego makijażystę Sephora

Po obejrzeniu galerii miałam te same odczucia, ale stwierdziłam, że może się nie znam na makijażu...
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 21:48   #27
claire_b
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 54
Dot.: Konkurs na najlepszego makijażystę Sephora

Też jestem zaskoczona tymi makijażami. Żaden ze mnie wielki specjalista, ale robię sobie na odwal się lepszy makijaż od wielu przedstawionych w galerii...
Moim zdaniem dobrego makijażystę poznaje się po tym, że potrafi dobrać makijaż do modelki. Widać, że tu często nie brano pod uwagę analizy kolorystycznej, osadzenia i kształtu oczu itd. Są buźki, którym ciemny smoky eye po prostu nie pasuje.. Ale najgorzej to dobrane są chyba pomadki.. Mnie osobiście bardzo podoba się zasada, że jak oczy mocno pomalowane, to usta delikatnie albo wcale. Brwi często też pomalowane są za mocno lub krzywo.

Oczywiście znalazłam też makijaże, które bardzo mi się spodobały. Są symetryczne, dopasowane do typu urody modelki, ładnie dobrane kolory (płynnie przechodzą jeden w drugi). Z różnych względów moje typy to np.: 10, 86, 82, 72, 58, 46, 43, 45, 23
__________________
Nie jestem idealna. Ale za to wyjątkowa...
--------
claire_b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-30, 07:20   #28
kaciatka12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1
Dot.: Konkurs na najlepszego makijażystę Sephora

Nie no nr 27 beznadzeja - noc żywych trupów!!!!!!!!!!!!!!!
kaciatka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-30, 10:21   #29
BabciaGienia
Raczkowanie
 
Avatar BabciaGienia
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 394
Dot.: Konkurs na najlepszego makijażystę Sephora

Widzę, że wszystkie jesteśmy w podobnym szoku. Wiem, że wiele ujmują złe zdjęcia, ustawienie modelek, światło... Pewnie też nie każda zna zasady makijażu do zdjęć. Mimo wszystko Sephora przez tą akcję zrobiła sobie niezłą antyreklamę! Ja tak tylko po cichu współczuję kobietom, które idą tam "w ciemno" na makijaż przed jakąś ważną okolicznością

P.S. tak w ogóle nie widzę, żeby modelki miały wymodelowane twarze bronzerem, różem, rozświetlaczem. Każda wizażystka się skupiła na oczach a i to nie zawsze! No, chyba, że wszystko pożarło złe światło albo mój laptop :P
BabciaGienia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-30, 10:54   #30
BrandNewName
Zadomowienie
 
Avatar BrandNewName
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 374
Dot.: Konkurs na najlepszego makijażystę Sephora

Cytat:
Napisane przez kolciag Pokaż wiadomość
Dziewczyny, bo w Sephorach nie wszystkie 'wizażystki' to Wizażystki z krwi i kości, tylko np. osoby które ukończyły kursy prowadzone przez Sephorę (bardzo podstawowe), osoby które podają się za wizażystki a nimi nie są... często tylko na plakietce są wizażystkami i tyle



No sorry... lepiej by tego nie pokazywali, bo się pogrążają
Wiesz, to że wizażystki Sephorowe nie są wizażową elita to jest do przewidzenia ale że Sephora robi sobie marketingowy strzał w stopę prezentując pod swoją marką makijażowe koszmarki z 25 na czele to tego pojąć nijak nie mogę
__________________
Bloguję lakierowo ... i muzycznie
BrandNewName jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:21.