Opalanie, ochrona przeciws³oneczna, poparzenia s³oneczne- W¡TEK G£ÓWNY - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesuj± siê dermatologi± lub maj± problemy ze skór±. Masz tr±dzik lub atopowe zapalenie skóry? Do³±cz do nas, pomó¿ sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2014-04-02, 07:06   #1
zagor
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Lipsk
Wiadomo¶ci: 95

Opalanie siê?


Witam
jestem ch³opakiem i æwiczê na si³owni.
Zaraz zaczyna siê sezon pla¿owania a ja trochê jestem blady heh
Chcê siê przygotowaæ tzn opaliæ siê.
Lepiej i¶æ kilka razy do solarium przed sezonem i lekko siê zarumieniæ i pó¼niej ju¿ opalaæ siê naturalnie??
Czy jest co¶ jakie¶ tabletki czy co¶ zabarwiaj±ce skórê np belissa sun niby opalanie siê bez s³oñca?? Jest takie co¶ Mo¿liwe/?
Czy najlepiej i¶æ kilka razy do solarium i jakie¶ witaminki braæ na utrzymanie efekty opalania??

Pomó¿cie dziewczyny
zagor jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-04-03, 04:14   #2
zagor
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Lipsk
Wiadomo¶ci: 95
Dot.: Opalanie siê?

A wiêc?
zagor jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-04-03, 08:46   #3
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomo¶ci: 806
Dot.: Opalanie siê?

No wiêc wygl±da na to, ¿e jeste¶my coraz bardziej ¶wiadome, a ¿e bia³a skóra jest coraz bardziej modna, to dbamy o swoj± unikaj±c s³oñca (o solariach nie wspominaj±c!) i stosuj±c filtry przeciws³oneczne. S³oñce wysusza skórê, os³abia szkielet kolagenowy, powoduje powstawanie wolnych rodników i ma spory wp³yw na starzenie siê skóry, solaria chyba jeszcze wiêkszy (promieniowanie UVA).

Nie s³ysza³am o zabarwiaj±cych skórê tabletkach (chocia¿ niby beta-karoten, ale odpowiednio du¿a ilo¶æ stosowana dla skuteczno¶ci przez d³u¿szy czas mog³aby w±trobie zaszkodziæ), wiêc raczej samoopalacz.
Puszyslawa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-04-04, 06:09   #4
zagor
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Lipsk
Wiadomo¶ci: 95
Dot.: Opalanie siê?

Dziekuje
Ale ja chcê jedynie ze 3 razy sie przej¶æ a nie na³ogowo wiêc nie strasz mnie hehe.
A wiêc jak siê przejdê kilka razy to mogê braæ razem np belisse sun? Czy jest co¶ lepszego?
Samoopalacze raczej nie ¼eby krzywo sie nie opaliæ hehe
zagor jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-04-04, 18:38   #5
patusia6666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomo¶ci: 1
Dot.: Opalanie siê?

Ja osobi¶cie zim± chodzê blada natomiast latem mocno opalona to ju¿ kwestia gustu je¶li chcesz siê ogólnie latem poopalaæ mocniej to jak najbardziej bellisa sun(ma najwiêksz± zawarto¶æ beta-carotenu ze wszystkich jakie przerabia³am) bêdzie ok i troszkê przy tym pomo¿e jednak trzeba zacz±æ ja braæ du¿o wcze¶niej przed opalaniem, wiêc je¶li na solarium chcesz i¶æ teraz to tabletki nic ci nie pomog±.
patusia6666 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-04-04, 19:59   #6
zagor
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Lipsk
Wiadomo¶ci: 95
Dot.: Opalanie siê?

oooo super
wiêc dwa tygodnie przed solark± wystarczy??
zagor jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-06-11, 18:12   #7
Osiaczek
Raczkowanie
 
Avatar Osiaczek
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Podhale
Wiadomo¶ci: 34
Question Opalanie ,a piegi

Witam !
Chcia³am zapytaæ was jakie macie sposoby na ³adn± opaleniznê i ukrycie piegów ? Ja zaczê³am od solarium niestety po tym wyskoczy³y mi równie¿ piegi na rêkach i teraz tak mam
Chcia³abym uzyskaæ ³adn± opalenizne i jednocze¶nie ukryæ te niedoskona³o¶ci Wiem ,¿e nie da siê ich pozbyæ ,ale chocia¿ chcia³am je "zamaskowaæ" ,a ciemna karnacja zawsze mi siê podoba³a ju¿ mam do¶æ mojej obecnej skóry

Teraz stosuje Belisse sun Jestem dopiero po 2 tabletkach wiêc efektów jeszcze nie ma

Edytowane przez Osiaczek
Czas edycji: 2014-06-11 o 18:19
Osiaczek jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2014-06-11, 18:29   #8
xKlaudja
Zakorzenienie
 
Avatar xKlaudja
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: UK
Wiadomo¶ci: 5 883
Dot.: Opalanie ,a piegi

Te¿ mia³am ten problem, wiêc albo po prostu siê nie opalam, albo samoopalacz
__________________
pijê kawê bez cukru od: 04.03.2014
xKlaudja jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-06-11, 18:35   #9
Osiaczek
Raczkowanie
 
Avatar Osiaczek
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Podhale
Wiadomo¶ci: 34
Dot.: Opalanie ,a piegi

No sama szukam ca³y czas rozwi±zania
mam nadzieje ,¿e co¶ znajdê odpowiedniego..
Jeszcze czekam na rezultaty po tych tabletkach poniewa¿ zawieraj± one Melanine , która jak wiadomo odpowiada za pigment skóry wiêc mo¿e co¶ siê bedzie da³o zrobiæ
Osiaczek jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-06-20, 18:15   #10
burtonistka
Zakorzenienie
 
Avatar burtonistka
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomo¶ci: 3 001
Dot.: Opalanie ,a piegi

Oddaj piegi mi jak ich nie chcesz
Mi siê piegi bardzo podobaj±, s± mega urocze Mi nawet od s³oñca nigdy ¿aden nie wyskoczy³, pieprzyki mog³abym policzyæ na palcach obu r±k, a skórê mam alabastrow± bo opalaæ siê nie lubiê
__________________
"Art is an expression of who we are, what we believe, and what we dream about"
Julianne Moore


burtonistka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-06-24, 22:27   #11
Osiaczek
Raczkowanie
 
Avatar Osiaczek
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Podhale
Wiadomo¶ci: 34
Dot.: Opalanie ,a piegi

Chêtnie bym Ci odda³a uwierz
Osiaczek jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-24, 22:54   #12
burtonistka
Zakorzenienie
 
Avatar burtonistka
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomo¶ci: 3 001
Dot.: Opalanie ,a piegi

Je¶li do tego masz naturalnie rude w³osy to w pakiecie po proszê razem z piegami
__________________
"Art is an expression of who we are, what we believe, and what we dream about"
Julianne Moore


burtonistka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-06-25, 16:18   #13
Osiaczek
Raczkowanie
 
Avatar Osiaczek
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Podhale
Wiadomo¶ci: 34
Dot.: Opalanie ,a piegi

No rudych Ci w³osów nie dam niestety ;D
Osiaczek jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-06-25, 17:21   #14
burtonistka
Zakorzenienie
 
Avatar burtonistka
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomo¶ci: 3 001
Dot.: Opalanie ,a piegi

Szkoda xD
Od s³oñca wyskoczy ci ich jeszcze wiêcej, a skoro chcesz delikatn± opalenizne to pozostaj± ci chyba tylko balsamy br±zuj±ce i soki marchewkowe
__________________
"Art is an expression of who we are, what we believe, and what we dream about"
Julianne Moore


burtonistka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-06-26, 20:50   #15
Osiaczek
Raczkowanie
 
Avatar Osiaczek
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Podhale
Wiadomo¶ci: 34
Dot.: Opalanie ,a piegi

dziêki za informacje
Osiaczek jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-06-27, 10:37   #16
Falabela
Przyczajenie
 
Avatar Falabela
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomo¶ci: 24
Dot.: Opalanie siê?

Je¶li chcesz byæ NAPRAWDÊ zadowolony z dos³ownie 3 wizyt na solarium polecam Ci u¿ycie balsamu do opalania w solarium, przy¶piesza proces opalania i naturalnie br±zuje skórê. Ja nie lubiê siê wylegiwaæ na s³oñcu ale blad± te¿ byæ nie lubiê wiêc chadzam co jaki¶ czas do solarium i u¿ywam tych przy¶pieszaczy, ¿eby osi±gn±æ super efekt w jak najkrótszym czasie. Wyszuka³am dla Ciebie 2 kosmetyki z zapachem dla facetów http://store.onyxtan.com/pl/bronzery...saszetka-15-ml i http://store.onyxtan.com/pl/bronzery...ando&results=2. Ten drugi nie jest niby typowo dla mê¿czyzn ale ja go stosujê i obiektywnie stwierdzam, ¿e to zapach "unisex". Aha i uwaga bo ten Orlando dzia³a dosyæ mocno, wiêc je¶li masz jeszcze blad± skórê skorzystaj z tego drugiego

---------- Dopisano o 11:37 ---------- Poprzedni post napisano o 09:40 ----------

aha i jeszcze wydaje mi siê, ¿e ten jest mêski bo jest facet w reklamie :P http://store.onyxtan.com/pl/bronzery...y=v8&results=2
Falabela jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-07-03, 17:15   #17
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomo¶ci: 4 990
Opalanie, ochrona przeciws³oneczna, poparzenia s³oneczne- W¡TEK G£ÓWNY

W±tek g³ówny na temat opalania, poparzeñ s³onecznych, ochrony przeciws³onecznej np. w trakcie kuracji.
Antymionka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-07-03, 12:17   #18
feliiice
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomo¶ci: 5
Angry Spalona skóra od s³oñca i plamy po balsamie

Witam, jestem tu raczej wy³±cznie czytelniczk±, ni¿eli uczestniczk± wiza¿owych rozmów, ale mój problem mnie zmusza tak¿e do zasiêgniêcia Waszych porad. Wczoraj po trzech godzinkach na s³oñcu wróci³am do domu, jak siê okaza³o, czerwona na ka¿dym centymetrze mojego cia³a. To niestety trzeba przetrwaæ, wiêc nawil¿am i czekam na poprawê. W³a¶nie w celu tej poprawy pobieg³am zakupiæ jaki¶ balsam po opalaniu, bo my¶la³am, ¿e taki bêdzie bardziej wskazany. Kupi³am Ziaja Sopot Sun nawil¿aj±ce mleczko utrwalaj±ce opaleniznê. Smarowa³am grubymi warstwami, a rano zbudzi³am siê niczym co¶ miêdzy zebr± a dalmatyñczykiem. Troszkê br±zowych pasków, trochê ciapek. Ogólnie jakbym siê nutell± posmarowa³a. Z ca³ym szacunkiem do mojej ulubionej nutelli, ale wygl±da to po prostu koszmarnie. Próbowa³am ju¿ k±pieli, samej sody, samej cytryny, sody i cytryny w duecie i nic nie pomaga, a za 2 dni wyjazd. Nie wspomnê ju¿ ¿e chodzê do pracy taka szykowna. Nogi tak piek±, ¿e nie ma opcji za³o¿enia d³ugich spodni. Co na to mo¿e jeszcze pomóc?
I tak¿e jak zamaskowaæ pocieszny czerwony nosek?
Wina moja, wiem, nie smarujê siê nigdy, ale to dlatego, ¿e po piêciu godzinach czasami jest u mnie niewielki efekt.
Liczê na Was! ; )
feliiice jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-07-03, 12:29   #19
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomo¶ci: 12 916
Dot.: Spalona skóra od s³oñca i plamy po balsamie

Panthenol w piance. Dobre kosmetyki ³agodz±ce o dzia³aniu ch³odz±cym po opalaniu ma te¿ Lirene. Ja raz uratowa³am siê Lirene w terenie przed udarem- nie by³am w stanie siê sch³odziæ a ten balsam mi to umo¿liwi³.
Z dro¿szych i polecanych przez moj± dermatolog na wszelkie problemy skórne wymagaj±ce gojenia skóry po przej¶ciach La roche posay cicaplast baume b5 z apteki.
Z domowych sposobów- ok³ad z zimnego jogurtu naturalnego. Serio. Raz nad morzem z ca³± rodzink± leczy³am tak poparzenia.

---------- Dopisano o 13:29 ---------- Poprzedni post napisano o 13:27 ----------

Jak z³agodzisz poparzenia to do twarzy polecam krem br±zuj±cy Garnier a do nóg rajstopy w spray'u Sally Hansen- tym zakryjesz nierówn± opaleniznê.
Ale najpierw zadbaj o z³agodzenie podra¿nieñ.
Je¶li ka¿de ubranie Ciê drani to mo¿e kupiæ na szybko jak±¶ tani± sukienkê z wiskozy. Albo d³ug± spódnicê? Trochê takich ostatnio w marketach widzia³am.
Wiskoza strasznie siê gniecie i nie sposób tego wyprasowaæ je¶li nie ma w niej innych domieszek, ale super oddycha i jest bardzo delikatna w dotyku dla skóry.
__________________
Proszê zajrzyj do tego w±tku i wype³nij ankietê:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-03, 12:34   #20
feliiice
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomo¶ci: 5
Dot.: Spalona skóra od s³oñca i plamy po balsamie

A jak dzia³a taki samoopalacz, bo my¶lê ¿e ten balsam ma wiêcej z nim wspólnego ni¿eli z czym¶ nawil¿aj±cym. Zawsze stawia³am na naturê, czy przy zwyk³ych k±pielach on bêdzie schodzi³?
feliiice jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-07-03, 13:15   #21
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzie¶ na pograniczu ¦l±ska i Ma³opolski
Wiadomo¶ci: 11 697
Dot.: Spalona skóra od s³oñca i plamy po balsamie

Cytat:
Napisane przez feliiice Poka¿ wiadomo¶æ
A jak dzia³a taki samoopalacz, bo my¶lê ¿e ten balsam ma wiêcej z nim wspólnego ni¿eli z czym¶ nawil¿aj±cym. Zawsze stawia³am na naturê, czy przy zwyk³ych k±pielach on bêdzie schodzi³?
Na poparzenie polecam wysmarowaæ siê kefirem i mówiê serio, do tego zimnym, momentalnie koi skórê. Tyle, ¿e ja to od razu robiê po zej¶ciu ze s³oñca, tzn robi³am, bo od lat unikam poparzeñ. Nie wiem, jak zadzia³a w Twoim przypadku, dzieñ po, ale zaszkodziæ nie powinien, co najwy¿ej nic nie zrobi. Natomiast je¶li o plamy chodzi, to najlepszy by³by peeling, ale w Twoim przypadku, gdy skóra jest poparzona, to by by³a dodatkowa katorga, ja my¶lê, ¿e te plamy za 2 -3 dni zejd± przy zwyk³ym myciu 2 razy dziennie.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2015-07-03 o 13:17
Korah jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-07-03, 13:39   #22
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomo¶ci: 12 916
Dot.: Spalona skóra od s³oñca i plamy po balsamie

Peeling na poparzon± skórê absolutnie nie.
Garnier do twarzy lekko siê zmywa przy demakija¿u, ale czê¶æ zostaje.
Zabarwia skórê po paru godzinach.
Raz mój T¯ nierówno siê opali³ przed imprez± rodzinn± (¶lub jego kuzyna) i po 3 krotnym smarowaniu na noc mia³ wyrównany koloryt twarzy.
Po u¿yciu tego kosmetyku nie zmyjesz go od razu ca³ego, ale nie powinno byæ plam i powinien równo schodziæ. I pachnie owocowo. Nie ma typowego smrodku samoopalacza. Tylko d³onie warto dok³adnie umyæ, bo skórê r±k, zw³aszcza ta wersja do cery ¶niadej lubi zabarwiæ po 2-3 godzinach.
Jak chcesz bardzo delikatny peeling mimo wszystko to Yves Rocher ma taki olejek peelinguj±cy do r±k. To chyba najdelikatniejszy peeling mechaniczny jaki znam.
Ale cykl odnowy skóry to 28- 30 dni i ja po oparzeniu skóry tyle bym odczeka³a zanim siêgnê³abym po jakikolwiek peeling.
__________________
Proszê zajrzyj do tego w±tku i wype³nij ankietê:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-07-27, 21:45   #23
imposing
Rozeznanie
 
Avatar imposing
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomo¶ci: 707
Dot.: Opalanie, ochrona przeciws³oneczna, poparzenia s³oneczne- W¡TEK G£ÓWNY

Dziewczyny Kochanie, bardzo proszê Was o poradê!

Jako, ¿e cz³owiek jeszcze m³ody i g³upi (), da³am siê namówiæ na spontaniczne opalanie nad stawem, oczywi¶cie nie maj±c przy sobie kremu z filtrem. Niebo by³o lekko zachmurzone, a ja mam raczej ciemn± karnacjê, nigdy nie mia³am problemów z poparzeniami, wiêc pomy¶la³am, ¿e przez te parê chwil nic siê nie stanie (nie muszê dodawaæ, ¿e z paru chwil ostatecznie zrobi³o siê parê godzin?)

Jezusieñku, jak siê strasznie myli³am!!
3 dni soczystej czerwieni na ciele, ból, opryski z panthenolu i oto ukaza³ siê ostateczny efekt mojego szaleñstwa - calusieñki dekolt (razem z górn± czê¶ci± piersi "wystaj±c± z bielizny" ) pokryty bia³ymi pêcherzykami. Kolejne 2 dni - skóra odpad³a z nich dos³ownie p³atami i oto ukaza³a siê ¶wiec±ca, bia³a skóra która znajdowa³a siê pod pêcherzami, a ju¿ na niej w najbardziej poparzonych miejscach mam ciemnoró¿owe, bolesne plamy.

Jak pielêgnowaæ poparzone s³oñcem miejsce? Czym smarowaæ, czego unikaæ? I najwa¿niejsze - jak zapobiec powstaniu blizny? (mam du¿± sk³onno¶æ do ich tworzenia, po byle zadrapaniu pozostaje ¶lad na d³ugo. Czyta³am, ¿e zazwyczaj oparzenia tego typu nie zostawiaj± blizn, natomiast w moim przypadku nie jest to takie pewne). Nie chcê przed d³ugie lata ¶wieciæ dekoltem w plamy
Jak d³ugo muszê zas³aniaæ To miejsce ubraniami? Chodzi o to, ¿e jadê na wakacje we wrze¶niu, domy¶lam siê, ¿e obowi±zkowo ca³y dekolt bêdê musia³a smarowaæ kremem z filtrem 100 (zreszt± po tej przygodzie na wszelki wypadek chyba nasmaruje siê nim ca³a, w nosie mam to ju¿ ca³e opalanie ), ale nie wiem czy nie bêdê musia³a zarzucaæ jakiej¶ chusty ¿eby os³oniæ ca³kiem przed s³oñcem?

Czy która¶ z Was upora³a siê z takim poparzeniem s³onecznym? B³agam, dorad¼cie
P.S. Niestety, cofniêcie czasu nie wchodzi w grê, próbowa³am, zaklina³am i nic!

Edytowane przez imposing
Czas edycji: 2016-07-27 o 21:47
imposing jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Dermatologia


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2016-07-27 22:45:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:03.