30-latki 40-latki :) - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-28, 18:46   #451
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: 30-latki 40-latki :)

To jak tam dziewczyny po świętach? w cycki jedzenie poszło? a jak prezenty pod choinką? Sprawiedliwie Mikołaj obdzielił?

nam święta minęły szybko, sprawnie i wesoło teraz tylko na myśl o jutrzejszym dniu w pracy robi mi się lekko słabo
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-29, 08:42   #452
gucia6
Zakorzenienie
 
Avatar gucia6
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 7 636
Dot.: 30-latki 40-latki :)

mi swieta w nic nie poszly ... nie bylo obzarstwa, a i ja grzecznie cwiczylam

ale minelo szybko i spokojnie... zadnego biegania po rodzinie, bo wypada ... poerwszy raz mielismy swiety spokoj
__________________
"what doesn't kill me makes me feel alive"
gucia6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-29, 16:48   #453
sygnaturka
Raczkowanie
 
Avatar sygnaturka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 61
GG do sygnaturka
Dot.: 30-latki 40-latki :)

Hej Wam,
dołączam do grona trzydziestek - skończyłam w sierpniu i zastanawiam się, czy to coś zmienia. I tak, i nie. Tak - bo jednak człowiek myśli o rodzinie, o dzieciach, o tym, co jeszcze przed nim; nie - bo wiekiem nigdy jakoś specjalnie się nie przejmowałam.

A po świętach - leniuchuję aż do 7 stycznia Wzięłam sobie wolne dni z nadgodzin i z urlopu, także odpoczywam (tym bardziej, że ostatni tydzień przed świętami dość mocno chorowałam), czytam, oglądam zaległe seriale i cieszę się nierobstwem
sygnaturka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-29, 20:26   #454
klara78
Zakorzenienie
 
Avatar klara78
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 16 653
Dot.: 30-latki 40-latki :)

SYGNATURKA i RENIA witajcie!!! I rozmawiajcie, może wątek się rozkręci. Chociaż prób było mnóstwo

U nas Święta rodzinne, prezentowe, jedzeniowe i ogólnie super. Szkoda, że już po:-( Jutro idę do pracy, ale tylko na 2 godziny na dyżur. Potem dwa dni wolnego, znów 2-godzinny dyżur w piątek i też wolne do 7-go. Żyć nie umierać!!!

Przed Świętami zepsuł nam się ekspres do kawy, w sumie to się ucieszyłam... Mogłam sobie kupić dawno już upatrzony model Tchibo A dzisiaj kupiłam sobie nareszcie czytnik e-bookow. I będę czytać i czytać i czytać. Z małymi przerwami na jakieś sprzątanie, gotowanie i pracę:-D

Bylyscie na poświątecznych wyprzedażach? Ja tak. Ale to nie był zbyt dobry pomysł, chociaż fajnie spędziłam czas z siostrą i chrzestna. Kupiłam tylko kamizelkę. Ale zmierzylam trochę innych ciuchów. Te tłumy, przepychanki i inne to już nie dla mnie. I nienawidzę bałaganu w ciuchach. Nic wtedy nie mogę znaleźć. Starość nie radość...

---------- Dopisano o 21:26 ---------- Poprzedni post napisano o 21:25 ----------

Jakie macie plany na Sylwestra???
klara78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-30, 00:58   #455
gucia6
Zakorzenienie
 
Avatar gucia6
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 7 636
Dot.: 30-latki 40-latki :)

Klara mam do ciebie pytanko?

czy polecilabys jakas prosta ksiazke z zasadami ortografii dla dzieci?
moja starsza cora nauczyla sie pisac, zaczyna tez pisac po polsku i tu pojawia sie problem ortografii
__________________
"what doesn't kill me makes me feel alive"
gucia6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-30, 05:23   #456
klara78
Zakorzenienie
 
Avatar klara78
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 16 653
Dot.: 30-latki 40-latki :)

GUCIU przyznaję bez bicia, że książek z j. polskiego nie widziałam lata, a mój Młody jeszcze nie piśmienny Ale zapytam koleżanek, które w tym siedzą i zaraz jak się dowiem, dam znać. A ile córeczka ma lat?

A tak w ogóle to DZIEŃ DOBRY
klara78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-30, 05:50   #457
gucia6
Zakorzenienie
 
Avatar gucia6
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 7 636
Dot.: 30-latki 40-latki :)

Klara, mloda ma 5 lat

z gory dziekuje
__________________
"what doesn't kill me makes me feel alive"
gucia6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-30, 06:07   #458
klara78
Zakorzenienie
 
Avatar klara78
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 16 653
Dot.: 30-latki 40-latki :)

Guciu nie ma za co Się dowiem i napiszę
klara78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-30, 21:16   #459
sygnaturka
Raczkowanie
 
Avatar sygnaturka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 61
GG do sygnaturka
Dot.: 30-latki 40-latki :)

Mieszkam w Łodzi - dużo wyprzedaży jest u nas w Manufakturze i Porcie, ludzi dzikie tłumy, niestety, nienawidzę tego. Jeszcze przed świętami wpadłam do mojego ulubionego sklepu - Camaieu - i kupiła sobie sukienkę: http://www.camaieu.pl/F-10031-robe/P...na-suwaki.html
Noszę rozmiar 44 dla sukienek i musze przyznać, że z tego sklepu wszystko lezy na mnie idealnie! Mam oczywiście krótsze nogi i jestem niższa niż modelka, sukienka sięga mi jakieś 2 cm przed kolano, ale jest megawygodna! No i cena - 39 zl - mnie skusiła
sygnaturka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-31, 17:14   #460
renia80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 58
Dot.: 30-latki 40-latki :)

Mnie wyprzedaże też kuszą ale jeszcze nie byłam Ja mieszkam blisko Wrocławia wiec tamtejsze galerie odwiedzam. Ja lubię sukienki z Grey Wolfa i generalnie uwielbiam w kieckach chodzić Pochwalę się jeszcze prezentem gwiazdkowym - dostałam lokówke babyliss curly secret Jest megaa Pozdrawiam sylwestrowo
__________________
"kiedy decydujesz się na dziecko, zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem." K.Hadley



Kocham Misia
- mojego jedynego syneczka

Zapuszczam włosy.... schudnę.....
renia80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-01, 09:26   #461
klara78
Zakorzenienie
 
Avatar klara78
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 16 653
Dot.: 30-latki 40-latki :)

Szczęśliwego Nowego Roku!

SYGNATURKA bardzo ładna ta sukienka. I jaka cena! Ja z kolei rzadko bywam w Camaieu, ale chyba pójdę ją zobaczyć. Tylko może być za krótka. Mam 170 cm wzrostu, a do pracy w mini mi nie wypada chodzić Jaki masz kolor?

RENIA od jutra pewnie ceny w niektórych sklepach jeszcze spadną. Ja czekam na większe obniżki w Promodzie. Fajnie, że masz blisko do Wrocławia. Piękne miasto. Byłam tam 9 grudnia w afrykanium i na jarmarku bożonarodzeniowym. Cudo. I jedno i drugie.
klara78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-01, 11:20   #462
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: 30-latki 40-latki :)

Wszystkiego dobrego w 2015 roku

Ja również lubię chodzić w sukienkach i ta z Camaiue jest fajna a cena to jeszcze dodaje do tej fajności

Nigdy nie byłam we Wrocławiu, chociaż w sumie ja w niewielu miejscach byłam poza województwem, mam nadzieję, że jednak wystarczy mi czasu aby to nadrobić

Macie jakieś noworoczne postanowienia, czy raczej nie bawicie się w takie akcje?
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-01, 13:15   #463
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: 30-latki 40-latki :)

Cześć. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku! Spełnienia marzeń!

Renia i Sygnaturka witajcie!



Cytat:
Napisane przez NibyNic Pokaż wiadomość

Macie jakieś noworoczne postanowienia, czy raczej nie bawicie się w takie akcje?
Ja mam całe mnóstwo. Jak co roku, ale licze na to, że w tym roku uda mi się je spełnić
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-01, 14:26   #464
klara78
Zakorzenienie
 
Avatar klara78
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 16 653
Dot.: 30-latki 40-latki :)

Heh... Ja to bym chciała jak zawsze trochę schudnąć. Do pełni szczęścia brakuje mi ok 3 kg. Mam nadzieję, że po świętach nie więcej, bo jakoś tak nie mam odwagi stanąć na wadze;-)

---------- Dopisano o 15:26 ---------- Poprzedni post napisano o 15:21 ----------

Mieliśmy dziś w planach obiad noworoczny u rodziców, ale padał deszcz przy minusowej temperaturze i na drogach zrobiła się szklanka. Odpuscilismy. Ale że w zamrażarce były jeszcze pozostałości poświąteczne + resztki z wczoraj to i tak będzie odswietnie i noworocznie

Jak jutro rano znów będzie taka lodówka, to chyba nie pojadę do pracy na dyżur. Mąż będzie w pracy, więc rano musiałabym zawieźć dzieciaki do rodziców. To tylko dyżur. Będzie mnóstwo innych osób. Zadzwonię, że zamiast jutro przyjdę w poniedziałek 5-go.
klara78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-02, 09:43   #465
sygnaturka
Raczkowanie
 
Avatar sygnaturka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 61
GG do sygnaturka
Dot.: 30-latki 40-latki :)

Klara78 - wydaje mi się, że na Tobie będzie wyglądać podobnie jak na modelce. Ja mam 163 cm i jest przed kolano. Do pracy zawahałabym się, czy ją założyć mimo wszystko, ale poza tym jest naprawdę super Ja mam granatową. A do Camaieu warto zachodzić, bo ciuchy sa ładne i dobre gatunkowo.

Ja też bym chciała schudnąć... Nie widać tego aż tak po mnie, ale powinnam jakieś 20 kilo :/ Nie wiem, jak sie do tego zabrać, na razie próbuję tylko jeść mniej a częściej, ale przy moim trybie życia to trudne. Wstaję o 4, jadę 140 km do pacy, wracam do domu ok. 19. Trudno to ogarnąc, czasu na ruch nie mam, siły po całym dniu [racy też, a pracę mam raczej siedzącą.
sygnaturka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-02, 12:26   #466
klara78
Zakorzenienie
 
Avatar klara78
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 16 653
Dot.: 30-latki 40-latki :)

SYGNATURKA nieciekawie masz z tymi dojazdami do pracy. Straszny kawał! Nie dziwię się, że nie masz siły na ruch, ani czasu na regularne jedzenie. Musialabys wozić ze sobą kilka pojemników z jedzeniem. A wieczorami to jedzenie przygotować. Ale mimo wszystko życzę żeby się udało! Ja miałam duuuuużo do zrzucenia po pierwszej i drugiej ciąży, ale było mi łatwiej, bo siedziałam w domu. Mogłam jeść regularnie i zdrowo. Był czas żeby robić osobno jedzenie dla rodzinki i dla mnie. Odkąd wróciłam do pracy we wrześniu to już niestety nie jest tak kolorowo. Jemvw pośpiechu, czasami byle co, czasami za rzadko i są skutki.
klara78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-02, 19:37   #467
sygnaturka
Raczkowanie
 
Avatar sygnaturka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 61
GG do sygnaturka
Dot.: 30-latki 40-latki :)

Cytat:
Napisane przez klara78 Pokaż wiadomość
SYGNATURKA nieciekawie masz z tymi dojazdami do pracy. Straszny kawał!
Mieszkam w Łodzi, pracuję w stolicy. Dojazdy to koszmar - pociągi poopóźniane, temperatura raz ukrop, a raz lodówka (dlatego w końcu sie rozchorowałam), no i to poczucie straty czasu :/ Wstaję przed 4, żeby być w pracy na 8-8:30. Ale - pracę mam genialną, uwielbiam ja i na pewno nie zmienię. Za jakiś czas czeka mnie pewnie przeprowadzka do Wawy. Szkoda, wolę Łódź.

Cytat:
Napisane przez klara78 Pokaż wiadomość
Nie dziwię się, że nie masz siły na ruch, ani czasu na regularne jedzenie. Musialabys wozić ze sobą kilka pojemników z jedzeniem. A wieczorami to jedzenie przygotować.
Zazwyczaj tak właśnie robię, staram sie też przygotowywać sobie coś na dwa, trzy dni, czasem mama coś podrzuci. Ale nieraz już nie mam siły wieczorem palcem ruszyć.
sygnaturka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-03, 19:08   #468
renia80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 58
Dot.: 30-latki 40-latki :)

SYGNATURKA jesteś moją bohaterką - taki kawał dojeżdżać?! Ja mam pracę na miejscu, ale mój mąż dojeżdża do Wrocławia 50 km i to bardzo męczące Ważne że lubisz swoją pracę
Ja też chciałabym trochę schudnąć tak ok. 2-3 kg. Swego czasu schudłam 10 kg i trzymam wagę, choć słodycze uwielbiam
Miłej niedzieli
__________________
"kiedy decydujesz się na dziecko, zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem." K.Hadley



Kocham Misia
- mojego jedynego syneczka

Zapuszczam włosy.... schudnę.....
renia80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 08:55   #469
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: 30-latki 40-latki :)

Sygnaturka. No to chyba faktycznie najlepsze rozwiązanie zmienić miejsce zamieszkania, skoro praca jest fajna. Na dłuższą metę nie wyobrażam sobie takich dojazdów. A co robisz w pociągu? Czytasz?
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-05, 12:27   #470
sygnaturka
Raczkowanie
 
Avatar sygnaturka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 61
GG do sygnaturka
Dot.: 30-latki 40-latki :)

Rano w pociągu śpię Zresztą niemal wszyscy śpią - dopóki nie zmieniłam pracy, nie zdawałam sobie sprawy, ile osób codziennie dojeżdża do pracy z Łodzi do Wawy - i codziennie wraca. A w ciągu tych 9 miesięcy widzę, że liczba ludzi sie zwiększa... Wracając czytam To moje jedyne chwile właściwie na czytanie, bo jak wracam do domu, to ogarniam mieszkanie, koty, czasem jeszcze jakieś zlecenia i o 22 się staram kłaść spać. Czasem siedzę na necie przez komórkę, czasem podsypiam. Dużo zależy od współpasażerów - jeśli się dosiadam do ludzi w przedziale ze zgaszonym światłem, to nie zawsze je zapalam, bo sporo osób właśnie odsypia, zwłaszcza teraz w okresie zimowym. Staram się zachować pewną kulturę podróżowania (niestety są osoby, które to olewają, moje "pociągowe" opowieści czasem wrzucam na fb - koleżanka zasugerowała, żebym założyła bloga ).

Na razie przeprowadzka nie wchodzi w grę, niestety, więc dojeżdżam. Daję sobie 2 lata, potem spróbuję coś zdecydować. Chociaż ostatnio zdałam sobie sprawę, że za chwilę będę już w połowie tego okresu... Ale praca jest tego warta.
sygnaturka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-05 13:27:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:28.