Studia po studiach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-04, 01:32   #1
polna_rozyczka
Rozeznanie
 
Avatar polna_rozyczka
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 750

Studia po studiach


Jak uważacie - czy zaczynanie nowych studiów po uzyskaniu tytułu magistra na innym kierunku ma sens? Nie mówię o studiowaniu po to, żeby nic nie robić, ale o próbie spełniania marzeń. Opłaca się czy nie, czy lepiej sobie darować taki pomysł i jak człowiek iść do pracy? Jakby nie patrzeć, po skończeniu studiów ma się 23/24 lata, więc po kolejnych pięciu będzie wiadomo ile... Czy to nie jest marnotrawstwo czasu? Jestem ciekawa Waszych opinii.
polna_rozyczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-04, 02:50   #2
niezarejestrowana
Raczkowanie
 
Avatar niezarejestrowana
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 411
Dot.: Studia po studiach

Cytat:
Napisane przez polna_rozyczka Pokaż wiadomość
Jak uważacie - czy zaczynanie nowych studiów po uzyskaniu tytułu magistra na innym kierunku ma sens? Nie mówię o studiowaniu po to, żeby nic nie robić, ale o próbie spełniania marzeń. Opłaca się czy nie, czy lepiej sobie darować taki pomysł i jak człowiek iść do pracy? Jakby nie patrzeć, po skończeniu studiów ma się 23/24 lata, więc po kolejnych pięciu będzie wiadomo ile... Czy to nie jest marnotrawstwo czasu? Jestem ciekawa Waszych opinii.
Jeśli ten kierunek to faktycznie jakieś Twoje marzenie to ja nie widzę w tym nic złego. Pytanie tylko czy zamierzasz tylko i wyłącznie studiować czy pogodzić te studia z jakąś pracą? Opcji pierwszej ja osobiście jestem przeciwna. Nie wyobrażam sobie być w takim wieku na utrzymaniu rodziców.
A co to za kierunek?
__________________
Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono.

Dr House: Ludzie się modlą, żeby Bóg nie rozgniótł ich jak robaka.
niezarejestrowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-04, 06:48   #3
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Studia po studiach

Cytat:
Napisane przez polna_rozyczka Pokaż wiadomość
Jak uważacie - czy zaczynanie nowych studiów po uzyskaniu tytułu magistra na innym kierunku ma sens? Nie mówię o studiowaniu po to, żeby nic nie robić, ale o próbie spełniania marzeń. Opłaca się czy nie, czy lepiej sobie darować taki pomysł i jak człowiek iść do pracy? Jakby nie patrzeć, po skończeniu studiów ma się 23/24 lata, więc po kolejnych pięciu będzie wiadomo ile... Czy to nie jest marnotrawstwo czasu? Jestem ciekawa Waszych opinii.
Ja będę miała 26 lat jak skończę magisterkę. I mnie to jakoś specjalnie nie boli bo to nie ma znaczenia, już w trakcie studiów się pracuje a na magisterskich w zasadzie na stałe.
A mam kolegę, który zrobił inżynierkę i teraz robi drugą, później jednocześnie dwie mgr będzie robił. Ma 26 lat i jest po drugim roku drugich studiów inżynierskich.
Ale my oboje po technikach a nie po liceach. Jak bym była po LO to bym kończyła studia 2 lata wcześniej bo jeszcze zmieniałam kierunek.

Jeśli to kierunek dla samych zainteresowań i przyjemności to rób, co Ci szkodzi ale ja bym pracowała w trakcie bo inaczej to marnujesz czas.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-04, 10:27   #4
201604130936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 16 501
Dot.: Studia po studiach

Sama planuje tak zrobic, ale te następne będą w trybie zaocznym. Znacznie podwyzszy moje kompetencje, idealnoe laczy sie z kierunkiem glownym, jest to nisza zawodowa plus mnie to interesuje. Wiec why not?
201604130936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-04, 15:03   #5
polna_rozyczka
Rozeznanie
 
Avatar polna_rozyczka
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 750
Dot.: Studia po studiach

Dzięki za odpowiedzi. Zamierzam pracować w trakcie nowych studiów (JEŚLI się dostanę), ale to taki kierunek, ktory będzie wymagał poświęcenia, więc zapewne nie będę mogła pracować na cały etat. Ale obijać się nie zamierzam . Oby się udało w takim razie.
polna_rozyczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-04, 15:37   #6
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Studia po studiach

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Jeśli to kierunek dla samych zainteresowań i przyjemności to rób, co Ci szkodzi ale ja bym pracowała w trakcie bo inaczej to marnujesz czas.
Też tak uważam, kolejne studia czemu nie, ale jednak dorabiałabym chociaż...
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-04, 15:39   #7
AsiA_555
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 201
Dot.: Studia po studiach

Jeśli masz możliwość pójścia jeszcze na studia, rodzice jakoś pomogą to idź, nie zastanawiaj się. Oprócz tego możesz chociaż jakąś pracę dorywczą szukać, czy w weekendy, czy na wakacje, żeby nabierać powoli jakiegoś doświadczenia.
AsiA_555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-04, 18:47   #8
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Studia po studiach

Ja poszłam na drugie studia z pasji i wcale nie żałuję, dlatego zachęcam. Jeśli nie idziesz na jednolite magisterskie to tak naprawdę już po licencjacie możesz szukać czegoś poważniejszego. I tak jak mówią dziewczyny, lepiej już zdobywać doświadczenie w trakcie studiów, jeśli nie będziesz mogła pracować to przynajmniej jakieś praktyki, wolontariat itp. w dziedzinie, która cię oczywiście interesuje.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-05, 02:38   #9
Lizzie0
Rozeznanie
 
Avatar Lizzie0
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 596
Dot.: Studia po studiach

No pewnie, że idź :p wielu ludzi idzie na drugi kierunek po studiach i pracuje w między czasie. Np moja kuzynka rok temu po magisterce poszła na kolejne studia i pracuje również. Ja też mam to w planach, zobaczymy jak wyjdzie w praniu


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________

Lizzie0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-05, 07:25   #10
Mikulinka17
Rozeznanie
 
Avatar Mikulinka17
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 888
Dot.: Studia po studiach

A jeśli ten drugi kierunek jest bardzo różny od poprzedniego? Warto?
__________________
Wymienię perfumy
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269655
Mikulinka17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-05, 10:11   #11
imposing
Rozeznanie
 
Avatar imposing
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 707
Dot.: Studia po studiach

Cytat:
Napisane przez Mikulinka17 Pokaż wiadomość
A jeśli ten drugi kierunek jest bardzo różny od poprzedniego? Warto?
Pewnie!
Znam osobę, która po skończeniu finansów i rachunkowości popracowała rok w zawodzie, uznała, że to kompletna porażka i nie da rady przepracować tak całego życia, po czym poszła studiować pedagogikę. Teraz pracuje w szkole i jest zadowolona
I jeśli właśnie odkryło się, że kierunek, który się skończyło nie jest jednak tym wymarzonym, to lepiej skończyć nowe studia, zupełnie inne, a potem już robić to, co się naprawdę lubi. Według mnie warto poświęcić te kilka lat, w międzyczasie można (jak pisały Dziewczyny) trochę popracować (na ile starczy czasu), albo nauczyć się porządnie jakiegoś języka. I potem może się okazać, że to były najlepiej spędzone lata
imposing jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-05, 12:33   #12
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Studia po studiach

Cytat:
Napisane przez imposing Pokaż wiadomość
Pewnie!
Znam osobę, która po skończeniu finansów i rachunkowości popracowała rok w zawodzie, uznała, że to kompletna porażka i nie da rady przepracować tak całego życia, po czym poszła studiować pedagogikę. Teraz pracuje w szkole i jest zadowolona
I jeśli właśnie odkryło się, że kierunek, który się skończyło nie jest jednak tym wymarzonym, to lepiej skończyć nowe studia, zupełnie inne, a potem już robić to, co się naprawdę lubi. Według mnie warto poświęcić te kilka lat, w międzyczasie można (jak pisały Dziewczyny) trochę popracować (na ile starczy czasu), albo nauczyć się porządnie jakiegoś języka. I potem może się okazać, że to były najlepiej spędzone lata
Dokładnie. Ja jestem właśnie taką osobą, która stwierdziła, że w zawodzie po pierwszym kierunku nie dam rady pracować całe życie. Czasami nawet warto zarabiać mniej a robić coś co się lubi
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-05, 15:42   #13
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Studia po studiach

Ja rok po magisterce z pierwszych studiów poszłam na drugie studia z pasji, w zupełnie innym kierunku Pracuję w pierwszym zawodzie i jednocześnie studiuję dziennie, jakoś daję radę. To była najlepsza decyzja z moim życiu, w wieku 24 lat absolutnie nie byłam gotowa na to żeby resztę życia przepracować na pełnym etacie, nawet jeśli byłaby to praca marzeń w mojej branży. Po tych studiach rozważam jeszcze podyplomowe albo doktoranckie Trzeba żyć tak żeby być szczęśliwym. Może to banalne, ale prawdziwie.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-05, 19:47   #14
polna_rozyczka
Rozeznanie
 
Avatar polna_rozyczka
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 750
Dot.: Studia po studiach

Dzięki dziewczyny za pokrzepiające odpowiedzi! Mój wymarzony kierunek trochę się różni od tego, który aktualnie kończę, ale na pewno to nie jest rozrzut w stylu kulturoznawstwo -> fizyka i astronomia . Oczywiście nie mam zamiaru oskubywać rodziców z kasy, moje aktualne wykształcenie pozwala mi na dorabianie sobie kasy, ale znając ich, i tak pewnie będą wspierać mnie finansowo. Ale martwić będę się później - na razie moim celem jest się dostać!
polna_rozyczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-05, 20:01   #15
201701091517
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 338
Dot.: Studia po studiach

Ja poszłam po licencjacie, na drugi(chociaż spokrewniony). Nie żałuję i polecam Fakt, trochę to męczy kiedy widzisz dookoła jak znajomi kończą studia, ale jeżeli lubisz to i masz perspektywy pracy to czemu nie?
201701091517 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-08, 11:54   #16
Ania Stark
Przyczajenie
 
Avatar Ania Stark
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6
Dot.: Studia po studiach

Studiuję dwa kierunki. Jeden, aby pracować, drugi, aby spełnić swoje marzenia. Ten drugi to studia zaoczne. Dzięki temu mam więcej czasu dla siebie niż robienie dwóch studiów dziennych na raz.
Powiem szczerze, że spełnianie marzeń jest naprawdę fajne... jednak trzeba zastanowić się nad finansową stabilizacją :P
__________________
“Listen, smile, agree, and then do whatever the f**k you were gonna do anyway.”
Robert Downey Jr
Ania Stark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-08, 13:05   #17
201604130936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 16 501
Cytat:
Napisane przez polna_rozyczka Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny za pokrzepiające odpowiedzi! Mój wymarzony kierunek trochę się różni od tego, który aktualnie kończę, ale na pewno to nie jest rozrzut w stylu kulturoznawstwo -> fizyka i astronomia . Oczywiście nie mam zamiaru oskubywać rodziców z kasy, moje aktualne wykształcenie pozwala mi na dorabianie sobie kasy, ale znając ich, i tak pewnie będą wspierać mnie finansowo. Ale martwić będę się później - na razie moim celem jest się dostać!
Pracujesz na pelny etat? Masz elastyczne godziny albo nielimitowany? Studiuje dwa kierunki, bede bronic w tym samym roku i mgr i lic i zastanawiam się, czy dam rade pracowac i robic mgr drugiego kierunku (nie wystepuje on w polsce w trybie innym niz dzienny). Szczerze, mysle raczej o pracy "powaznej", a nie np typowo studenckiej pracy jak knajpa czy cos.

Edytowane przez 201604130936
Czas edycji: 2014-09-08 o 13:49
201604130936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-08 14:05:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:10.