Nowy Rok witamy i o Dzieci się staramy :) wszystkie starające się w roku 2011 - Strona 111 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-04-12, 08:46   #3301
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 14 974
Dot.: Nowy Rok witamy i o Dzieci się staramy :) wszystkie starające się w roku 2011

Dziewczyny mam do Was pytanie.
Wczoraj byłam na drugim badaniu odkąd jestem w ciąży. Niestety lekarz stwierdził, że mam toksoplazmozę. Od razu przepisał mi antybiotyk który będę musiała brać przez cały czas trwania ciąży. Chciałam się Was zapytać czy znacie jakąś mamę która mimi toksoplazmozy urodziła zdrowe dziecko?
goldika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 09:12   #3302
Małgosia:)
Wtajemniczenie
 
Avatar Małgosia:)
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 976
Dot.: Nowy Rok witamy i o Dzieci się staramy :) wszystkie starające się w roku 2011

goldika - niestety nie znam nikogo takiego.

Ale popatrz, kiedyś kobiety nie wiedziały nic o toksoplazmozie i dzieci rodziły się zdrowe..

Na pewno antybiotyk pomoże i będzie ok

Kathrinaaa - nie załamuj się Będziesz i Ty mieć swojego szkraba. Czasem potrzeba czasu. Byłam prezed pierwszą ciążą na wątku "Próbować do skutku.." Niektóre dziewczyny długo się starały ale mają dzieciaczki. Nawet bliźniaki

Farina - Twój avatar mi się sprośnie kojarzy... Ja właśnie ostatnio schudłam przez pracę. Jestem prawie laska Ale w niedzielę wieczorem już jestem pobudzona, bo poniedziałek... Czasem po pracy ryczę, bo mam dosyć. I tak jest od kiedy zmienił nam się Dyrektor Finansowy. Z błogosławieństwem czekam na czas kiedy będę mogła być z moim synkiem na l4. Bo taki mam zamiar... Niestety zmuszają mnie do tego warunki w pracy. Za dużo nerwów, stresu...
Małgosia:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 09:14   #3303
Natalala4
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 61
Dot.: Nowy Rok witamy i o Dzieci się staramy :) wszystkie starające się w roku 2011

Gosiaczku, Norniczka - gratulacje!!! Jeny ale emocje

Cytat:
Napisane przez ziebulka Pokaż wiadomość
ja mam 50mg pod język, 3*dziennie. O tej omega coś mi się obiło o uszy, ale chyba że są jej male ilości. Są jeszcze dopochwowe, ale z nimi nie miałam styczności. Najważniejsze jednak jest to żeby brać po owulacji, (jak mierzysz tempke to na 3 dzień wyższysz temperatur dopiero bezpiecznie można przyjąć Luteine) bo w przeciwnym razie może zablokować owulacje
Kurcze dziewczyny załapałam stres z tą luteiną - bo tak jak kiedyś pisałam mi lekarka kazała brać od 16 do 25 dc i koniec. A tu sugerujecie, zeby nie brać tak w ciemno tylko wg objawów. Ale jak źle odczytam objawy to czy sobie jeszcze bardziej nie zaszkodze? Teraz np. jestem w totalnej kropce...
Wg tego co mi wcześniej mówiłyście to luteine powinnam brać od jutra tj. 13.04 ale..... 10.04 miala tylko jeden raz odrobinę śluzu a la białko kurze, 11.04 też tylko raz ale bardzo dużo śluzu a la białko kurze (jak się wytarłam to juz wiecej go nie było). W nocy przytulanko mój tż wybudził mnie w środku nocy i gdyby nie dzisiejsze lekkie otarcia to bym myslała ze to był sen . W każdym badź razie dzisiaj już zero śluzu na razie - i jutro niby tą luteinę mam brać. Aha! Wczoraj pierwszy raz w życiu próbowałam wymacać szyjkę... dziwne to było W każdym bądź razie mimo tej akcji jednorazowej ze śluzem szyjka była średnio głęboko (końcem palca ją wymacałam) ale moim zdaniem była jak nos czyli raczej twarda. Nie wiem dziewczyny czy to normalne ale wymacałam na czubku jej jakby stwardnienie drobne - tak jakby jakas wystająca blizna....?

Nie mierzę temp.

Nie wiem teraz czy brać jutro tą luteinę czy nie a coś się stanie jak zaczne ją brać za późno? Lub z tego powodu bede ją brać za długo?

Brałam kiedyś przez 2 cykle luteine dopochwowo ale to było nie przyjemne - śluzówka zrobiła mi się taka ściągnięta i wyschnieta, nie dało się przytulać i non stop musiałam wkładkę nosić bo wypływało troche i brudziło bieliznę. Ogólnie wolę pod język.
Natalala4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 09:33   #3304
Farina
Raczkowanie
 
Avatar Farina
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 199
Dot.: Nowy Rok witamy i o Dzieci się staramy :) wszystkie starające się w roku 2011

Cytat:
Napisane przez Małgosia:) Pokaż wiadomość
goldika - niestety nie znam nikogo takiego.

Ale popatrz, kiedyś kobiety nie wiedziały nic o toksoplazmozie i dzieci rodziły się zdrowe..

Na pewno antybiotyk pomoże i będzie ok

Kathrinaaa - nie załamuj się Będziesz i Ty mieć swojego szkraba. Czasem potrzeba czasu. Byłam prezed pierwszą ciążą na wątku "Próbować do skutku.." Niektóre dziewczyny długo się starały ale mają dzieciaczki. Nawet bliźniaki

Farina - Twój avatar mi się sprośnie kojarzy... Ja właśnie ostatnio schudłam przez pracę. Jestem prawie laska Ale w niedzielę wieczorem już jestem pobudzona, bo poniedziałek... Czasem po pracy ryczę, bo mam dosyć. I tak jest od kiedy zmienił nam się Dyrektor Finansowy. Z błogosławieństwem czekam na czas kiedy będę mogła być z moim synkiem na l4. Bo taki mam zamiar... Niestety zmuszają mnie do tego warunki w pracy. Za dużo nerwów, stresu...
Ale zboczone mysli. Pomyślę nad zmianą

goldika niestety nie znam nikogo i nie potrafię ci pomóc.

Natalala4 nie miałam nigdy doczynienia z luteinką.

kathrinaaaaa trzymaj się kochana wiem, że nie jest lekko. Ja patrzę na swoje brzuchate koleżnaki, bo oczywiście wszyskie są w ciązy i parzą na mnie troche jak na dziwaka. Bo tylko ja nie jestem w ciąży. Oczywiście nie okazyję przy nich, że bardzo bym chciała mieć maluszka, ale po każdym takim spotkaniu noc przepłakana.. Potem wstaje słonko, nowy dzień i nowa siła . Damy rade.
__________________
Zdjęcia z pleneru http://marcindryl.blogspot.com/2009/10/obiecaem.html

http://www.suwaczki.com/tickers/i81xegz2rtx74zwm.png
10 cykl starań
OM 13.08.2011
Farina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 09:55   #3305
kaskaderka
Rozeznanie
 
Avatar kaskaderka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 908
Dot.: Nowy Rok witamy i o Dzieci się staramy :) wszystkie starające się w roku 2011

Witam i ja zalało mnie w nocy konkretnie więc już wszystko wiadomo.Nie płacze,bo nawet lepiej,za dużo niewiadomych nam sie porobiło i nie chce teraz męczyć się z mdłościami i skupiać się na swoim stanie Mam nadzieje,że wyklaruje się wszystko do dwóch m-cy i wtedy wznowimy staranka a w tym czasie uspokoi się mój rozchwiany organizm

Cytat:
Napisane przez Farina Pokaż wiadomość
A w domku zostawiamy tylko naszego kocurka Filipa,
My też mamy kota Filipka

Cytat:
Napisane przez 201704110948 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
a podobno alkohol szkodzi zdrowiu,może staraczki powinny zacząć pić skoro to działa

Cytat:
Napisane przez Natalala4 Pokaż wiadomość
Kurcze dziewczyny załapałam stres z tą luteiną -
Nie mierzę temp.
Na luteinie się nie znam ale wiem,że jakbyś mierzyła temp.to luteinę bierzesz po okresie niepłodności którą wyraźnie widać jeśli miałaś owulację,bo temp wzrasta o 0.2 stopnia od najwyższej z ostatnich przed skokiem niższych I OD TRZECIEJ WYŻSZEJ BIERZESZ LUTEINĘ ale to musisz mierzyć temkę od końca @ żeby wykres wyszedł prawidłowy.Ja napewno dalej będe mierzyć tempkę zaraz jak mi się okres skończy,bo ciekawych rzeczy można się dowiedzieć o swoim cyklu i dzięki temu wiedziałam,że raczej nie trafiliśmy z fasolką-nie po objawach typu ból jajnika tylko właśnie po skoku temp- Jakby ktoś był ciekaw to mój wykres jest na 28dni.pl wystarczy napisać do nie na PW i podam dokładne namiary Miłego dnia dziewczynki
__________________
Konto nieaktywne-wtajemniczeni wiedzą


Edytowane przez kaskaderka
Czas edycji: 2011-04-12 o 09:57
kaskaderka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 10:04   #3306
Farina
Raczkowanie
 
Avatar Farina
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 199
Dot.: Nowy Rok witamy i o Dzieci się staramy :) wszystkie starające się w roku 2011

Cytat:
Napisane przez kaskaderka Pokaż wiadomość
Witam i ja zalało mnie w nocy konkretnie więc już wszystko wiadomo.Nie płacze,bo nawet lepiej,za dużo niewiadomych nam sie porobiło i nie chce teraz męczyć się z mdłościami i skupiać się na swoim stanie Mam nadzieje,że wyklaruje się wszystko do dwóch m-cy i wtedy wznowimy staranka a w tym czasie uspokoi się mój rozchwiany organizm



My też mamy kota Filipka



a podobno alkohol szkodzi zdrowiu,może staraczki powinny zacząć pić skoro to działa



Na luteinie się nie znam ale wiem,że jakbyś mierzyła temp.to luteinę bierzesz po okresie niepłodności którą wyraźnie widać jeśli miałaś owulację,bo temp wzrasta o 0.2 stopnia od najwyższej z ostatnich przed skokiem niższych I OD TRZECIEJ WYŻSZEJ BIERZESZ LUTEINĘ ale to musisz mierzyć temkę od końca @ żeby wykres wyszedł prawidłowy.Ja napewno dalej będe mierzyć tempkę zaraz jak mi się okres skończy,bo ciekawych rzeczy można się dowiedzieć o swoim cyklu i dzięki temu wiedziałam,że raczej nie trafiliśmy z fasolką-nie po objawach typu ból jajnika tylko właśnie po skoku temp- Jakby ktoś był ciekaw to mój wykres jest na 28dni.pl wystarczy napisać do nie na PW i podam dokładne namiary Miłego dnia dziewczynki
Grunt to zdrowe podejście do sprawy. Należą się Czasami chwila przerwy może zdziałać cuda. Ja daje sobie czas do wakacji, a potem też planuje przerwę z dwa cykle, bo można świra dostać mysląc tylko o jednym. W tym czasie może gdzieś wyjedziemy na urlop i całkowity relaks.

Fajne imie dla kotka
__________________
Zdjęcia z pleneru http://marcindryl.blogspot.com/2009/10/obiecaem.html

http://www.suwaczki.com/tickers/i81xegz2rtx74zwm.png
10 cykl starań
OM 13.08.2011
Farina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 10:05   #3307
Olcia1821
Raczkowanie
 
Avatar Olcia1821
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 237
Dot.: Nowy Rok witamy i o Dzieci się staramy :) wszystkie starające się w roku 2011

Cześć dziewczynki

goldika ja nigdy nawet o czymś takim nie słyszałam ale ginekolog pewnie wie co robi, bo napewno nie jesteś jedyna. A zapytałas gina czy jest jakiekolwiek zagrożenie z tego tytułu?

U mnie dziś 32 dc i nadal nic. Śluzu brak, brzuch i piersi nie bolą. Coraz częściej zastanawiam się czy czasem owulacja nie przesunęła mi się i to konkretnie, i te delikatne klucia jajnika były przez nią. W takim wypadku dni płodne miałabym dopiero w weekend, który właśnie minął, czyli około 29 dc. A wtedy nie było przytulania
__________________
Któż to powiedział, że nie ma na świecie prawdziwej, wiernej i wiecznej miłości? A niechże wyrwą temu kłamcy jego plugawy język!

Michaił Afanasjewicz Bułhakow
Nareszcie jesteś!!

Ty i ja Kochanie

Edytowane przez Olcia1821
Czas edycji: 2011-04-12 o 10:08
Olcia1821 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-12, 10:13   #3308
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 14 974
Dot.: Nowy Rok witamy i o Dzieci się staramy :) wszystkie starające się w roku 2011

toksoplazmoza może wywołać poronienie lub upośledzenie płodu, wady wzroku, wodogłowie, małogłowie... w I trymestrze jest 10% zagrożenia, że dziecko się zarazi
goldika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 10:36   #3309
kwiatek23
Rozeznanie
 
Avatar kwiatek23
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 738
GG do kwiatek23
Dot.: Nowy Rok witamy i o Dzieci się staramy :) wszystkie starające się w roku 2011

Cześć kochane moje

Nic nie piszę, ale co dziennie Was podglądam hihi

Goldika serduszko nie martw się wszystko będzie dobrze. Najważniejsze, że lekarz szybko się zorientował i dał Ci leki.

Do mojej operacji już coraz bliżej ale jakoś mam dziś wyjątkowo dobry humorek.

Pamiętacie jak pisałam Wam ,że owulacja przyszła do mnie 4 dni szybciej? I dziś dostałam okres również 4 dni szybciej. Cieszy mnie to bo to oznacza, że mój organizm funkcjonuje jak należy alee..... pierwszy az wżyciu dostałam okres 4 dni szybciej, zawsze jak w zegarku cykle 28 dniowe. Ale wiem, że to przez tą nieszczęsną luteine ;/

Właśnie wogóle nie wiadomo czy będę miała operację (usunięcie mięśniaka) 5 maja czy może 17 maja, bo jak mnie położą od 5 maja do 10 maja to jest prawdopodobieństwo, że okresdostane 7-8 maj więc chyba będzie trzeba przełożyć... Jutro rano jade do szpitala skonsultować to z lekarzem bo czytałam, że mięśniaka powinno się usówać w I połowie cyklu, żeby do okresu organizm troche się zregenerował więc jak będą mnie ciąć 5 a ja dostane okres 7 to raczej nie bardzo.

Wogóle męczy mnie bo nie spytałm lekarza jakbędą mnie operować, czy wyłuszczanie, czy będą mnie ciąć jak do cesarki ehhhh... mam nadzieje, że nie zapomne się jutro zapytać bo mnie to żyć nie daje.

Już nie mogę się doczekać jak będę chodziła z brzuszkiem taka dumn mama

KOCHAM DZIECIIII

A tak wogóle nie wiem czy wam mówiłam.

Ja będę miała 3 dzieci 2 swojich i 1 chcemy adoptować także nawet jak się nie uda i będę miała 2 chłopcw o zaadoptujemy dziewczynke, a jak 2 dziewczynki to chłopca
No chyba, ze nam na to warunki nie pozwolą, ale moja teściowa mówi, że trzeba sobie wmawiać, ze się będzie bogatym teraz nie możemy narzekać, więc będzie tylko lepiej

SORKI ZA BŁĘDY ORTOGRAFICZNE NIGDY Z TEGO NIE WYROSNE
__________________
27cs, ostatnia @ 26.01.2012

"Serce ma swoje racje, których nie zna rozum" - B. Pascal

http://enpr.pl/1508/47129

Edytowane przez kwiatek23
Czas edycji: 2011-04-12 o 10:38
kwiatek23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 10:42   #3310
ziebulka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 201
Dot.: Nowy Rok witamy i o Dzieci się staramy :) wszystkie starające się w roku 2011

Natalala4- z tą Luteiną sytuacja wygląda tak: bierze się ją po owulacji żeby pomóc ewentualnej fasolce się zagnieździć i bierzesz do dnia w którym masz dostać @, ale słyszałam też wersje że 10 dni powino się ją przyjmować
U osób które nie zaszły w ciąze- wywołują niejako @ a u tych którym się udało- podtrzymuje ciąże dostarczając niezbędnej stymulacji hormonalnej
Także jak weźmiesz za wcześnie to możesz przyblokować owulacje i zaobserwowałabyś to na wykresie jako brak skoku temp. a jeśli za późno weźmiesz to albo dojdzie do wczesnego poronienia w czasie @ ewentulanej ciąży (bo był za niski poziom hormonów) albo dopomożesz się zagnieździć fasolce (bo jeszcze zdążysz dostarczyć brakującego Lh). Ogólnie Luteine bierze się jak masz za krótką faze lutealną, tą po owu i fasolce brakuje czasu żeby się zadomowić albo masz za tzw niedomoge lutealną (za słabastymulacja progesteronem).

Mam nadzieje że za bardzo tego nie pogmatwałam
Ja i staram się mierzyc tempke i testuje się owulacyjnymi (puki są dwie kreski to znaczy że poziom lh jest wysoki i stąd wnioskuje że dodatkowa stymulacja lh jest nie potrzebna) ale 3 dzień po skoku tempki znaczy że owu była i lh obowiązkowo bo II faze mam tylko 6-7 dni.

Mi jeszcze do końca 11cs zostało 5 dni i jakoś coraz mi smutniej, coś mi mówi że i w tym miesiącu czeka mnie rozczarowanie- chociaż pierwszy raz zaatakowalam cykl z każdej strony tempka, śluz, szyjka, testy owu, luteina, B6 + syrop guajazyl- więcej mogłabym zrobić jak kupilabym USG do domu
__________________
http://www.suwaczek.pl/cache/1c99c31390.png
29.08.2012 -IUI nr1.
25.10.2012 - IUI nr 2
24.11.2012 - IUI nr 3

18.04.2013 transfer-4A i 4B ->11dpt @
ziebulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 11:26   #3311
Olcia1821
Raczkowanie
 
Avatar Olcia1821
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 237
Dot.: Nowy Rok witamy i o Dzieci się staramy :) wszystkie starające się w roku 2011

Cytat:
Napisane przez goldika Pokaż wiadomość
toksoplazmoza może wywołać poronienie lub upośledzenie płodu, wady wzroku, wodogłowie, małogłowie... w I trymestrze jest 10% zagrożenia, że dziecko się zarazi

Czyli na 90% Twoje dzieciątko będzie zdrowe i śliczne Nie martw się, lekarz wie co robi i na pewno wszystko będzie w porządku
__________________
Któż to powiedział, że nie ma na świecie prawdziwej, wiernej i wiecznej miłości? A niechże wyrwą temu kłamcy jego plugawy język!

Michaił Afanasjewicz Bułhakow
Nareszcie jesteś!!

Ty i ja Kochanie
Olcia1821 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-12, 12:22   #3312
spioszka
Raczkowanie
 
Avatar spioszka
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Londyn/Brodnica
Wiadomości: 397
Dot.: Nowy Rok witamy i o Dzieci się staramy :) wszystkie starające się w roku 2011

Hej laski!
Jestem tu nowa i w zasadzie nie wiem czy nie za pozno,ale dopisuje sie do listy starajacych sie.
Jest to moj pierwszy cykl, 27 dc i jak narazie bole sutkow i lekkie bole w dole brzucha...
Ach,,,,jaka mam nadzieje....
Trzymajcie kciuki!
spioszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 12:29   #3313
Olcia1821
Raczkowanie
 
Avatar Olcia1821
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 237
Dot.: Nowy Rok witamy i o Dzieci się staramy :) wszystkie starające się w roku 2011

Cytat:
Napisane przez spioszka Pokaż wiadomość
Hej laski!
Jestem tu nowa i w zasadzie nie wiem czy nie za pozno,ale dopisuje sie do listy starajacych sie.
Jest to moj pierwszy cykl, 27 dc i jak narazie bole sutkow i lekkie bole w dole brzucha...
Ach,,,,jaka mam nadzieje....
Trzymajcie kciuki!

Witaj spioszko i zycze szybkiego zafasolkowania tak jak każdej z nas
Wszystkie ,mamy wielka nadzieję, że się uda, ale niestety nie zawsze jest tak łatwo, w związku z czym polecam się za bardzo nie nakręcać
__________________
Któż to powiedział, że nie ma na świecie prawdziwej, wiernej i wiecznej miłości? A niechże wyrwą temu kłamcy jego plugawy język!

Michaił Afanasjewicz Bułhakow
Nareszcie jesteś!!

Ty i ja Kochanie
Olcia1821 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 12:39   #3314
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 999
Dot.: Nowy Rok witamy i o Dzieci się staramy :) wszystkie starające się w roku 2011

Cytat:
Napisane przez Farina Pokaż wiadomość
Ja z pierwszej swojej pracy zwolniłam się przez atmosfere. Byłam tak znerwicowana, że melise codziennie piłam i strasznie schudłam. A w tej pracuje już czwarty rok i mam naprawde cudowną atmosfere, no i szacunek przełożonych, a to naprawde bardzo dużo. Dlatego wiem co czujesz, .
U mnie podobnie, pierwsza praca to był koszmar, wytrzymałam 2,5 miesiąca. Potem znalazłam inną i pracuję już piąty rok

Cytat:
Napisane przez Małgosia:) Pokaż wiadomość
Ja właśnie ostatnio schudłam przez pracę. Jestem prawie laska Ale w niedzielę wieczorem już jestem pobudzona, bo poniedziałek... Czasem po pracy ryczę, bo mam dosyć. .
Skądś to znam... Też wtedy schudłam, bo nie mogłam jeść ani spać, płakałam... nie chciało mi się tam w ogóle chodzić.

Cytat:
Napisane przez goldika Pokaż wiadomość
toksoplazmoza może wywołać poronienie lub upośledzenie płodu, wady wzroku, wodogłowie, małogłowie... w I trymestrze jest 10% zagrożenia, że dziecko się zarazi
To tylko 10%, więc na 90% będzie ok i tej myśli się trzymaj.
A czy przed staraniami robiłaś badania na toksoplazmozę? Pytam, bo ja nie mam za sobą takich badań jeszcze... Fakt, że dopiero zaczynamy.
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 12:47   #3315
Farina
Raczkowanie
 
Avatar Farina
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 199
Dot.: Nowy Rok witamy i o Dzieci się staramy :) wszystkie starające się w roku 2011

Cytat:
Napisane przez spioszka Pokaż wiadomość
Hej laski!
Jestem tu nowa i w zasadzie nie wiem czy nie za pozno,ale dopisuje sie do listy starajacych sie.
Jest to moj pierwszy cykl, 27 dc i jak narazie bole sutkow i lekkie bole w dole brzucha...
Ach,,,,jaka mam nadzieje....
Trzymajcie kciuki!
Witamy nowa staczke. Kciuki trzymam, aż paluszki bolą, ale popiram Olcia1821, że lepiej się tak mocno nie nakręcać. Jak nie tym razem to kolejnym. Lepiej się miło zaskoczyć niż rozczarować
__________________
Zdjęcia z pleneru http://marcindryl.blogspot.com/2009/10/obiecaem.html

http://www.suwaczki.com/tickers/i81xegz2rtx74zwm.png
10 cykl starań
OM 13.08.2011
Farina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 12:47   #3316
Milla_85
Raczkowanie
 
Avatar Milla_85
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 33
Dot.: Nowy Rok witamy i o Dzieci się staramy :) wszystkie starające się w roku 2011

cześć Dziewczynki od kilku dni nie pisałam nic, nie czytałam ale dziś nadrobiłam wszystkie zaległości.Serdecznie gratuluje zafasolkowanym . Ja niestety dalej nie dostałam @, robiłam w piątek test bo nie wytrzymałam i nic I wredna kreska, nie wiem co robić tak naprawdę czy iść do gina czy poczekać jeszcze i jak nie przyjdzie pzez kolejne kilka dni to zrobić test mam mętlik w głowie. ;-(
Milla_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 13:01   #3317
spioszka
Raczkowanie
 
Avatar spioszka
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Londyn/Brodnica
Wiadomości: 397
Dot.: Nowy Rok witamy i o Dzieci się staramy :) wszystkie starające się w roku 2011

Wiem,wiem..ale jak tu sie nie nakrecac?
Podziwiam wasze podejscie, ale ja juz wariuje za pierwszym podejsciem i nie mam pojecia co bedzie dopiero potem..

---------- Dopisano o 13:01 ---------- Poprzedni post napisano o 12:56 ----------

Poza tym juz raz zafasolkowalam,i niestety po 9 tygodniu fasolka sie "wyprowadzila", wiec teraz tym bardziej sie nakrecam,czy wszystko ze mna ok.
spioszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 13:09   #3318
sandra1892
Zadomowienie
 
Avatar sandra1892
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 1 046
Dot.: Nowy Rok witamy i o Dzieci się staramy :) wszystkie starające się w roku 2011

Cytat:
Napisane przez goldika Pokaż wiadomość
toksoplazmoza może wywołać poronienie lub upośledzenie płodu, wady wzroku, wodogłowie, małogłowie... w I trymestrze jest 10% zagrożenia, że dziecko się zarazi
Moja kuzynka miała tokso w ciąży, i urodziła synka jest zdrowy , ma lekkiego zezka i chyba niedosłyszy na jedno uszko ale rozwija się dobrze, więc bądz dobrej myśli .

Witam nowe staraczki i zycze szybkiego zafasolkowania
__________________
sandra1892 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 13:10   #3319
Olcia1821
Raczkowanie
 
Avatar Olcia1821
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 237
Dot.: Nowy Rok witamy i o Dzieci się staramy :) wszystkie starające się w roku 2011

Cytat:
Napisane przez Milla_85 Pokaż wiadomość
cześć Dziewczynki od kilku dni nie pisałam nic, nie czytałam ale dziś nadrobiłam wszystkie zaległości.Serdecznie gratuluje zafasolkowanym . Ja niestety dalej nie dostałam @, robiłam w piątek test bo nie wytrzymałam i nic I wredna kreska, nie wiem co robić tak naprawdę czy iść do gina czy poczekać jeszcze i jak nie przyjdzie pzez kolejne kilka dni to zrobić test mam mętlik w głowie. ;-(
Poczekaj jeszcze troszkę, zrób ponownie test. A jeśli chcesz mieć pewność i mniej myśli w głowie to wybierz się na betę Wszystko będziesz miała czarno na białym. Ale życzę, żeby @ nie było a zamiast niej fasolka

Cytat:
Napisane przez spioszka Pokaż wiadomość
Wiem,wiem..ale jak tu sie nie nakrecac?
Podziwiam wasze podejscie, ale ja juz wariuje za pierwszym podejsciem i nie mam pojecia co bedzie dopiero potem..

---------- Dopisano o 13:01 ---------- Poprzedni post napisano o 12:56 ----------

Poza tym juz raz zafasolkowalam,i niestety po 9 tygodniu fasolka sie "wyprowadzila", wiec teraz tym bardziej sie nakrecam,czy wszystko ze mna ok.

Wszystkie się bardzo nakręcamy, to normalne. Oczywiście każda z nas jest tez inna i inaczej to przeżywa. mnie najbardziej załamało przyjście pierwszej @ w czasie starań. Ale najważniejsze to pozytywne nastawienie, że przecież w końcu się uda Powodzenia, co by udało się jak najszybciej, żebyś nie zdążyła nam tu zwariować
__________________
Któż to powiedział, że nie ma na świecie prawdziwej, wiernej i wiecznej miłości? A niechże wyrwą temu kłamcy jego plugawy język!

Michaił Afanasjewicz Bułhakow
Nareszcie jesteś!!

Ty i ja Kochanie
Olcia1821 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-12, 13:28   #3320
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 14 974
Dot.: Nowy Rok witamy i o Dzieci się staramy :) wszystkie starające się w roku 2011

mrowinka nie robiłam badań wcześniej. W sumie nawet nie wiem kiedy to złapałam, a jeżeli złapało się przed ciążą to ponoć ryzyka wcale nie ma, a jak w ciąż to te 10% w Itrymestrze jest. W sumie z tokso z tego co wyczytalam to jak z różyczką. Jak raz się przejdzie to potem już jest się odpornym.

spioszka podaj imię i wiek to dopiszę Cię do listy staraczek:Cmok: życzę szybkiego zafasolkowania.

sandra1892 przykro mi, że tak to ujmę ale zez i niedosłyszenie nie jest dla mnie dobrą wiadomością. Ale dobrze, że chłopczyk prawidłowo się rozwija i nic poważniejszego mu się nie stało
goldika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 13:32   #3321
spioszka
Raczkowanie
 
Avatar spioszka
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Londyn/Brodnica
Wiadomości: 397
Dot.: Nowy Rok witamy i o Dzieci się staramy :) wszystkie starające się w roku 2011

Wszystkie się bardzo nakręcamy, to normalne. Oczywiście każda z nas jest tez inna i inaczej to przeżywa. mnie najbardziej załamało przyjście pierwszej @ w czasie starań. Ale najważniejsze to pozytywne nastawienie, że przecież w końcu się uda Powodzenia, co by udało się jak najszybciej, żebyś nie zdążyła nam tu zwariować [/QUOTE]

dzieki za wsparcie!
oby do soboty!

---------- Dopisano o 13:29 ---------- Poprzedni post napisano o 13:29 ----------

sorki dziewczyny,ale jeszcze do konca nie wiem jak to tu wszystko dziala
chcialam zacytowac i cos mi nie poszlo..

---------- Dopisano o 13:32 ---------- Poprzedni post napisano o 13:29 ----------

Ewelina-26l
spioszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 13:36   #3322
MONIKA1850
Zakorzenienie
 
Avatar MONIKA1850
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Brusy
Wiadomości: 7 214
GG do MONIKA1850 Send a message via Skype™ to MONIKA1850
Dot.: Nowy Rok witamy i o Dzieci się staramy :) wszystkie starające się w roku 2011

Cześć kochane
Już nie mogę się doczekać piątku i testowania ,owulacje miałam gdzies 2-3 ponieważ wtedy było najwięcej śluzu,ale nie było nic bo tżta nie było w domu,przytulanie było dopiero 3/4 i sama nie wiem czy się udało poniewaz to był już 17dcmam nadzieję że tak,dziś jest mój 26dc i czuję się jakoś tak inaczej niż jak przed @-chociaż nie chciałabym się niepotrzebnie nakręcać żeby potem rozpaczać
Od kilku dni boli mnie podbrzusze,to taki tępy ból z obu stron,jakby ciągnęło mnie w dół piersi nie bolą aż tak ale są na nich widoczne żyły i to dość wyraźne pozatym jestem strasznie senna,zmęczona i rano mam tyciusienkie mdłości ale mam no i węch mi się tak wyostrzył od dwóch dni czuje wszystko i wszystkich,nawet stary zapach w aucie który już dawno wywietrzał dzis dla mnie pachniał jak nowyTest zrobię w piątek,wczoraj juz robiłam ale negatywnyale w ostatniej ciązy tez robiłam 4 dni przed spodziewaną @ i nie wyszedł w ten dzien był już pozytywny
MONIKA1850 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 13:36   #3323
Farina
Raczkowanie
 
Avatar Farina
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 199
Dot.: Nowy Rok witamy i o Dzieci się staramy :) wszystkie starające się w roku 2011

Cytat:
Napisane przez spioszka Pokaż wiadomość
Wszystkie się bardzo nakręcamy, to normalne. Oczywiście każda z nas jest tez inna i inaczej to przeżywa. mnie najbardziej załamało przyjście pierwszej @ w czasie starań. Ale najważniejsze to pozytywne nastawienie, że przecież w końcu się uda Powodzenia, co by udało się jak najszybciej, żebyś nie zdążyła nam tu zwariować
dzieki za wsparcie!
oby do soboty!

---------- Dopisano o 13:29 ---------- Poprzedni post napisano o 13:29 ----------

sorki dziewczyny,ale jeszcze do konca nie wiem jak to tu wszystko dziala
chcialam zacytowac i cos mi nie poszlo..

---------- Dopisano o 13:32 ---------- Poprzedni post napisano o 13:29 ----------

Ewelina-26l[/QUOTE]

Nic się nie mart powolutku się nauczysz. ja tez jestem tu od niedawna, a dziewczyny tak się mną zaopiekowały, że czyję się jak u siebie.. Z tedo co widze, to muszą nam się posypać wkońcu fasolki, bo tyle dzieczyn ma terminy testowania na przyszły weekend.
__________________
Zdjęcia z pleneru http://marcindryl.blogspot.com/2009/10/obiecaem.html

http://www.suwaczki.com/tickers/i81xegz2rtx74zwm.png
10 cykl starań
OM 13.08.2011
Farina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 14:00   #3324
MONIKA1850
Zakorzenienie
 
Avatar MONIKA1850
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Brusy
Wiadomości: 7 214
GG do MONIKA1850 Send a message via Skype™ to MONIKA1850
Dot.: Nowy Rok witamy i o Dzieci się staramy :) wszystkie starające się w roku 2011

Farina a jak będzie fajnie wyglądać lista jak terminy będą zbliżone porodów rzecz jasna
MONIKA1850 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 14:01   #3325
Olcia1821
Raczkowanie
 
Avatar Olcia1821
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 237
Dot.: Nowy Rok witamy i o Dzieci się staramy :) wszystkie starające się w roku 2011

Cytat:
Napisane przez Farina Pokaż wiadomość

Nic się nie mart powolutku się nauczysz. ja tez jestem tu od niedawna, a dziewczyny tak się mną zaopiekowały, że czyję się jak u siebie.. Z tedo co widze, to muszą nam się posypać wkońcu fasolki, bo tyle dzieczyn ma terminy testowania na przyszły weekend.
Ja testuję pojutrze o ile @ nie zawita. Chociaż wiem, że staranka wznowię dopiero za jakieś 1,5 roku więc na bycie mamusia muszę jeszcze poczekać


Cytat:
Napisane przez MONIKA1850 Pokaż wiadomość
Cześć kochane
Już nie mogę się doczekać piątku i testowania ,owulacje miałam gdzies 2-3 ponieważ wtedy było najwięcej śluzu,ale nie było nic bo tżta nie było w domu,przytulanie było dopiero 3/4 i sama nie wiem czy się udało poniewaz to był już 17dcmam nadzieję że tak,dziś jest mój 26dc i czuję się jakoś tak inaczej niż jak przed @-chociaż nie chciałabym się niepotrzebnie nakręcać żeby potem rozpaczać
Od kilku dni boli mnie podbrzusze,to taki tępy ból z obu stron,jakby ciągnęło mnie w dół piersi nie bolą aż tak ale są na nich widoczne żyły i to dość wyraźne pozatym jestem strasznie senna,zmęczona i rano mam tyciusienkie mdłości ale mam no i węch mi się tak wyostrzył od dwóch dni czuje wszystko i wszystkich,nawet stary zapach w aucie który już dawno wywietrzał dzis dla mnie pachniał jak nowyTest zrobię w piątek,wczoraj juz robiłam ale negatywnyale w ostatniej ciązy tez robiłam 4 dni przed spodziewaną @ i nie wyszedł w ten dzien był już pozytywny

ojjj no to grubo jak to mówi mój kuzynek także powodzenia życzę, bo coś mi się wydaje że będzie kolejna w naszym gronie fasolka
__________________
Któż to powiedział, że nie ma na świecie prawdziwej, wiernej i wiecznej miłości? A niechże wyrwą temu kłamcy jego plugawy język!

Michaił Afanasjewicz Bułhakow
Nareszcie jesteś!!

Ty i ja Kochanie
Olcia1821 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 14:03   #3326
Farina
Raczkowanie
 
Avatar Farina
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 199
Dot.: Nowy Rok witamy i o Dzieci się staramy :) wszystkie starające się w roku 2011

Cytat:
Napisane przez MONIKA1850 Pokaż wiadomość
Farina a jak będzie fajnie wyglądać lista jak terminy będą zbliżone porodów rzecz jasna

Byłoby super, i same porody na Boże Narodzenie. Ale byłyby prezenty na Święta.
__________________
Zdjęcia z pleneru http://marcindryl.blogspot.com/2009/10/obiecaem.html

http://www.suwaczki.com/tickers/i81xegz2rtx74zwm.png
10 cykl starań
OM 13.08.2011
Farina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 14:17   #3327
MONIKA1850
Zakorzenienie
 
Avatar MONIKA1850
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Brusy
Wiadomości: 7 214
GG do MONIKA1850 Send a message via Skype™ to MONIKA1850
Dot.: Nowy Rok witamy i o Dzieci się staramy :) wszystkie starające się w roku 2011

No dziewczynki, tylko ja się nie chce cieszyć zbyt szybko bo przed ostatnia ciążą staraliśmy się 4 cykle zanim zaszłam a potem w 6tc okazało się że jest pozamaciczna więc na razie czekam....

---------- Dopisano o 15:17 ---------- Poprzedni post napisano o 15:08 ----------

Dziewczyny a jak tam wasza temperatura????Mierzycie? Ile macie teraz?Kilka dni przed spodziewana @?Ja wczoraj miałam 37,2st
MONIKA1850 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 14:23   #3328
spioszka
Raczkowanie
 
Avatar spioszka
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Londyn/Brodnica
Wiadomości: 397
Dot.: Nowy Rok witamy i o Dzieci się staramy :) wszystkie starające się w roku 2011

Dziewczyny pomozcie!
Mam pytanie z dzialu technicznego; otoz jak mam zrobic sobie ta kreseczke,pod ktora mozna wpisac te rozne daty malp,owulacji i innych ?
spioszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 14:57   #3329
mogru
Raczkowanie
 
Avatar mogru
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Bąbelkowo
Wiadomości: 135
Dot.: Nowy Rok witamy i o Dzieci się staramy :) wszystkie starające się w roku 2011

Hej kochane
no i jestem już po laparoskopii funkiel nówka
tak jak obiecałam pisze jak było
w 1 dzień pobytu w szpitalu- wywiad z lekarzem, badanie krwi, ginekologiczne + usg i się okazało że mój torbiel się zmniejszył (ze stresu chyba) i nazywali go pęcherzykiem i moje pozostałe pęcherzyki zakwalifikowali do zabiegu. Kazali nic nie jeśc i wypic jakiś płyn który spowodował całkowite wypróżnienie mojego orgaznizmu
w 2 dzień miał byc zabieg byłam - rano pobudka i lewatywa ale juz nie było z czego potem tajemnicza tabletka która mnie trochę otępiła, założyli mi cewnik- to nie było miłe- i na blok operacyjny. Tam narkoza- maska na twarz i proszę głęboko oddychac i .......odleciałam.
Po wszystkim już na sali czułam się fatalnie, ból jakbym miała ostrą kolkę tak bym to nazwała + ból barków ale spoko nafaszerowali nas przeciwbólowymi i jakoś minął ten dzień.
3 dzień -bolało .....Rankiem marsz pod prysznic i to cudo było czułam ze już jest lepiej i wracam do siebie.
Na brzuchu pod pępkiem i na jajnikach mam 3 dziureczki minimalne myślę że nawet śladu nie będzie )
Także KOBIETY które się boją laproskopii dacie rade nie jest to tak bardzo starszne, oczywiście była super opieka ze strony pań pielęgniarek )
Służę pomocą jeśli któraś ma pytania
__________________
wait....wait.. ...for....
mogru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 15:29   #3330
MONIKA1850
Zakorzenienie
 
Avatar MONIKA1850
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Brusy
Wiadomości: 7 214
GG do MONIKA1850 Send a message via Skype™ to MONIKA1850
Dot.: Nowy Rok witamy i o Dzieci się staramy :) wszystkie starające się w roku 2011

Mogru ja miałam laparoskopię w sierpni ur.-usunięcie ciązy jajowodowejzabieg miałam w poniedziałek a juz we wtorek szłam do domu,zniosłam ból bez prochów,lekarze mówili że to słuszna decyzja bo po co bardziej obciążać organizm lekami jak juz dośc ma narkozy,poza tym ogólnie w szpitalu byłam 10 dni bo nie mogli na początku zlokalizować ciąży,w piątek miałam łyżeczkowanie bo myslieli ze to chyba poronienie skoro nie mogą wyszukać ciąży ale po tym zabiegu hcg rosło więc 8 lekarzy wspólnie robiło mi usg(co było baardzo krępujące)żeby wkońcu wyszukać no i wyszukali ale i tak nie tam gdzie trzeba bo dopiero na stole okazało się że to był lewy jajowód a nie prawy( a blał mnie od samego początku lewy ale lekarze nic sobie z tego nie robili).Pozbierałam się już i teraz dalej się staramyA lewatywy mi nie robili bo siostra oddziałowa sie zamuliłai zapomniała, a zakładanie cewnika-MASAKRA!!!!pierwszy raz miałam to zakładane,ale po zabiegu po 3 godz mój lekarz prowadzący kazał mi go zdjąć bo jest przeciwnikiem cewnikowania,wiadomo może się rozwinąć infekcja.A najfajniejsze jest uczucie jak wstrzykują ci biały płyn i każa liczyc do 10ciu ja zdążyłam do 3A co do blizn to się nie martw moich rawie nie widać.A mysłałam że pępek mi zmasakrowali i o niego najbardziej sie martwiłam bo wyglądał okropnie,ale dziś niema ani śladu!

Edytowane przez MONIKA1850
Czas edycji: 2011-04-12 o 15:30
MONIKA1850 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:02.