Absurdy i zdziwka z grup na fejsie - Strona 90 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-11-22, 16:19   #2671
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
nie rozumiem, totalnie nie rozumiem
ostatnio jak wystawiałam rzeczy na śmieciarkę to miałam opory, żeby pisać pod którym śmietnikiem zostawiam, bo nie chciałam się zdradzać w którym bloku mieszkam. zaniosłam rzeczy pod śmietnik kilka bloków dalej


u mnie ostatnio była aferka, bo jakiś gość chodził i fotografował bloki i ponoć próbował robić zdjęcia mieszkaniom na parterze (przez okna).

aferka słuszna, bo to takie trochę creepy i nie wiadomo jakie facet miał zamiary. ale, że na grupie udzielają się jedni i Ci sami ludzie, to niektóre nazwiska kojarzę - niektórzy z tych co najbardziej burzyli się na zaburzanie prywatności, bez skrępowania w innych postach pisali gdzie dokładnie mieszkają

grupa oczywiście otwarta, nawet się zapisywać nie trzeba, żeby widzieć posty
To u mnie na grupie też była raz afera, bo pewna sąsiadka (pewnie w dobrej wierze, ale no bez pomyślenia) napisała z pytaniem, czy ktoś pomoże z zakupami starszej niechodzącej pani podając numer bloku (z jedną klatką) i piętro (bo ważne było to, że bez windy). Nawet nie trzeba było się zgłaszać, miało się jak na dłoni miejsce zamieszkania starszej, niechodzącej pani. Przecież nie wiadomo, kto siedzi na grupie mającej kilka tysięcy członków.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-23, 05:55   #2672
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

Jak co roku Biedronka zorganizowała akcję z maskotkami, Swieżaki, Słodziaki i inne Swojaki i jak co roku na koniec akcji brakuje maskotek, bo cieszą się one ogromną popularnością.

W komentarzach burza, listopadowy post na fejsie dotyczący akcji ma ponad 2500 komentarzy. O ile większość to ludzie pytający o dostępność konkretnych maskotek (nie widzę w tym nic złego), to wiele komentarzy mnie zaskakuje swoją naiwnością lub też roszczeniowa postawą. Nie wiem, czy tylko mnie to dziwi? Jak w każdej akcji marketingowej, promocja jest dostępna do wyczerpania zapasów (co jest wszędzie podkreślane), a ludzie i tak mają pretensje.

Dla tych co może nie wiedzą za zakupy zbiera się naklejki, które można wymienic na większe lub mniejsze maskotki. Tych mniejszych obecnie wszędzie brakuje (pewnie dlatego, że mniej trzeba wydać, mniej uzbierać naklejek) i większość komentarzy ludzi jest w tym samym tonie:

- odgrażanie się Biedronce na fejsbuku, że przestaną robić tam zakupy / że zmieniają sklep na Dino czy tam Lidla
- porównywanie, że w Lidlu w podobnej akcji maskotek nie brakowało, a w Biedronce brakuje
- liczne posty sugerujące, że ta akcja to oszustwo i polega na wyłudzaniu pieniędzy, a potem specjalnie maskotek nie ma (kij z regulaminem co nie?)
- liczne posty z żądaniem podania szczegółow dostaw (dnia i GODZINY dostawy konkretnej maskotki do konkretnego sklepu)

Niektóre cytaty:
- Oszukaliscie dzieci, a tego się nie wybacza ! Od jutra robię zakupy w Dino
- Dziecku się przecież należy maskotka, bo uzbierało naklejki !
- Należy mi się maskotka za moje ciężko wydane pieniądze...
- Biedronka sprawia, że rodzice tracą wiarygodność w oczach dzieci ! / Jak mam wytłumaczyć dziecku, że nie ma wybranej maskotki?

Cóż więc ma robić marketingowiec Biedronki? Informuje, że wciąż realizowane są dostawy maskotek, bo będą dostępne do 1 grudnia. Przypomina regulamin i zachęca do poszukiwań w innych sklepach sieci, bo asortyment maskotek jest różny.

Ludzie są wtedy oburzeni, że Biedronka każe jeździć po swoich sklepach. Niektórzy sugerują spisek, że sieć każe klientom jeździć specjalnie, żeby wydawali hajs na benzynę. Inni przyznają, że "objechalem wszystkie biedronki w Gdańsku i nigdzie nie ma maskotek".


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Czas edycji: 2021-11-23 o 05:57
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-23, 06:18   #2673
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

[1=fbf4f81e41525779832788c d71e9a6a506251643_6580de1 7ecce4;89007956]Jak co roku Biedronka zorganizowała akcję z maskotkami, Swieżaki, Słodziaki i inne Swojaki i jak co roku na koniec akcji brakuje maskotek, bo cieszą się one ogromną popularnością.

W komentarzach burza, listopadowy post na fejsie dotyczący akcji ma ponad 2500 komentarzy. O ile większość to ludzie pytający o dostępność konkretnych maskotek (nie widzę w tym nic złego), to wiele komentarzy mnie zaskakuje swoją naiwnością lub też roszczeniowa postawą. Nie wiem, czy tylko mnie to dziwi? Jak w każdej akcji marketingowej, promocja jest dostępna do wyczerpania zapasów (co jest wszędzie podkreślane), a ludzie i tak mają pretensje.

Dla tych co może nie wiedzą za zakupy zbiera się naklejki, które można wymienic na większe lub mniejsze maskotki. Tych mniejszych obecnie wszędzie brakuje (pewnie dlatego, że mniej trzeba wydać, mniej uzbierać naklejek) i większość komentarzy ludzi jest w tym samym tonie:

- odgrażanie się Biedronce na fejsbuku, że przestaną robić tam zakupy / że zmieniają sklep na Dino czy tam Lidla
- porównywanie, że w Lidlu w podobnej akcji maskotek nie brakowało, a w Biedronce brakuje
- liczne posty sugerujące, że ta akcja to oszustwo i polega na wyłudzaniu pieniędzy, a potem specjalnie maskotek nie ma (kij z regulaminem co nie?)
- liczne posty z żądaniem podania szczegółow dostaw (dnia i GODZINY dostawy konkretnej maskotki do konkretnego sklepu)

Niektóre cytaty:
- Oszukaliscie dzieci, a tego się nie wybacza ! Od jutra robię zakupy w Dino
- Dziecku się przecież należy maskotka, bo uzbierało naklejki !
- Należy mi się maskotka za moje ciężko wydane pieniądze...
- Biedronka sprawia, że rodzice tracą wiarygodność w oczach dzieci ! / Jak mam wytłumaczyć dziecku, że nie ma wybranej maskotki?

Cóż więc ma robić marketingowiec Biedronki? Informuje, że wciąż realizowane są dostawy maskotek, bo będą dostępne do 1 grudnia. Przypomina regulamin i zachęca do poszukiwań w innych sklepach sieci, bo asortyment maskotek jest różny.

Ludzie są wtedy oburzeni, że Biedronka każe jeździć po swoich sklepach. Niektórzy sugerują spisek, że sieć każe klientom jeździć specjalnie, żeby wydawali hajs na benzynę. Inni przyznają, że "objechalem wszystkie biedronki w Gdańsku i nigdzie nie ma maskotek".


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Pod blokiem mam lewiatana, więc były też i Lewiatanki ale akcja nie pykła, bo teraz są sprzedawane za 6.99 sztuka

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-23, 10:19   #2674
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

Ja to się dziwie, po co w ogóle ludzie tak poszukują tych maskotek, które i tak zaraz ładują w kacie, po co wkręcają dzieci w to bezsensowne zbieractwo. Moje najstarsze dziecko ma 9 lat, nigdy czegoś takiego jak świeżaki itp nie zbierała, nie będę jej wody z mózgu robić. Tez widzę te pytania na grupach i zastanawiam się, ze tez ludziom się chce jeździć po Biedronkach w poszukiwaniu nikomu niepotrzebnej maskotki. Jakiś instynkt łowcy czy co?
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-23, 11:07   #2675
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Ja to się dziwie, po co w ogóle ludzie tak poszukują tych maskotek, które i tak zaraz ładują w kacie, po co wkręcają dzieci w to bezsensowne zbieractwo. Moje najstarsze dziecko ma 9 lat, nigdy czegoś takiego jak świeżaki itp nie zbierała, nie będę jej wody z mózgu robić. Tez widzę te pytania na grupach i zastanawiam się, ze tez ludziom się chce jeździć po Biedronkach w poszukiwaniu nikomu niepotrzebnej maskotki. Jakiś instynkt łowcy czy co?
Często to same dzieci zobaczą te maskotki i potem molestują rodziców, nie widzę tu żadnego robienia przez rodziców dzieciom wody z mózgu.

To mi też rodzice robili wodę z mózgu w dzieciństwie, bo zbierałam karteczki do segregatora, które przecież jakby nie patrzeć tak samo nie były nikomu potrzebne?
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-23, 11:40   #2676
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

Rodzic chyba jednak powinien mieć więcej rozsądku niż wyszukiwanie po całej dzielnicy jakiejś maskotki. Jakim cudem moje dzieci nie chcą mieć żadnej z tych maskotek, nawet to w wieku przedszkolnym? Musiałabym na głowę upaść, żeby wypytywać po grupach i potem robić objazd Biedronek w poszukiwaniach jakiegoś swiezaka, który po 10 minutach zostanie rzucony w kat i będzie się kurzył.
Nie porównywałbym tego do zbierania karteczek w segregatorze, to chociaż zajmowało mniej miejsca, nie angażowało całej rodziny, uczyło wymian z rówieśnikami i nie nakręcało takiej spirali konsumpcji, potrzeby posiadania dla samego posiadania.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-23, 11:54   #2677
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

Ja w zeszłym roku obeszłam 6 Biedronek w poszukiwaniu nietoperza Dla siebie
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-11-23, 12:17   #2678
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

Mnie nie dziwi samo zbieranie na maskotkę, tylko wielka goofno-burza o to, że jakaś maskotka się wyczerpala i pompowanie balonika do niemilosiernych rozmiarów: że to spisek, oszustwo itd. Zwłaszcza, że to zwykłe przytulanki a nie jakieś sztabki złota. Nie jestem jeszcze rodzicem, ale zawsze wyobrażałam sobie, że to rola rodzica wytłumaczyć dziecku, że coś może się po prostu skończyć i nie zawsze można mieć dokładnie to, co się chce. A tu rzesze rodziców przerzucaja odpowiedzialność na Biedronke, że stracili wiarygodność w oczach dzieci... no sorry, ale wszystkie akcje polegają na tym, że kto pierwszy, ten lepszy - do wyczerpania zapasów.

Niestety, ale ludzie wpadają w marketingowa pulapke i sami kupują więcej albo kupują specjalne promocyjne produkty, by dostać więcej naklejek, a potem ich żal ściska, bo jakiejś maskotki nie ma i się odgrażają zmianą sklepu. Udział w akcji jest dobrowolny przeciez...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-23, 17:49   #2679
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

[1=fbf4f81e41525779832788c d71e9a6a506251643_6580de1 7ecce4;89008466]Mnie nie dziwi samo zbieranie na maskotkę, tylko wielka goofno-burza o to, że jakaś maskotka się wyczerpala i pompowanie balonika do niemilosiernych rozmiarów: że to spisek, oszustwo itd. Zwłaszcza, że to zwykłe przytulanki a nie jakieś sztabki złota. Nie jestem jeszcze rodzicem, ale zawsze wyobrażałam sobie, że to rola rodzica wytłumaczyć dziecku, że coś może się po prostu skończyć i nie zawsze można mieć dokładnie to, co się chce. A tu rzesze rodziców przerzucaja odpowiedzialność na Biedronke, że stracili wiarygodność w oczach dzieci... no sorry, ale wszystkie akcje polegają na tym, że kto pierwszy, ten lepszy - do wyczerpania zapasów.

Niestety, ale ludzie wpadają w marketingowa pulapke i sami kupują więcej albo kupują specjalne promocyjne produkty, by dostać więcej naklejek, a potem ich żal ściska, bo jakiejś maskotki nie ma i się odgrażają zmianą sklepu. Udział w akcji jest dobrowolny przeciez...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]No dokładnie. Ja nie zbierałam specjalnie, ale jako że lubię robić zakupy w biedronce, to trochę tych naklejek uzbierałam. Rodzina też jak dostała, to nam oddawali, tak że uzbieraliśmy na dwie maskotki. Nie szukałam specjalnie konkretnej zabawki, tylko wzięłam to, co akurat było dostępne. Teraz nazbieraliśmy na jeszcze jedną, ale widzę, że w "mojej" biedronce nie ma już żadnych zabawek. Trudno, jak nie będzie już do końca trwania akcji, to najwyżej te naklejki pójdą do kosza.
Z tym, że moje dziecko jest jeszcze małe, ciekawe czy jak będzie większe, to nie będzie wymuszać na nas objazdu po sklepach i szukaniu konkretnych zabawek.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-23, 18:01   #2680
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

[1=fbf4f81e41525779832788c d71e9a6a506251643_6580de1 7ecce4;89007956]Jak co roku Biedronka zorganizowała akcję z maskotkami, Swieżaki, Słodziaki i inne Swojaki i jak co roku na koniec akcji brakuje maskotek, bo cieszą się one ogromną popularnością.

W komentarzach burza, listopadowy post na fejsie dotyczący akcji ma ponad 2500 komentarzy. O ile większość to ludzie pytający o dostępność konkretnych maskotek (nie widzę w tym nic złego), to wiele komentarzy mnie zaskakuje swoją naiwnością lub też roszczeniowa postawą. Nie wiem, czy tylko mnie to dziwi? Jak w każdej akcji marketingowej, promocja jest dostępna do wyczerpania zapasów (co jest wszędzie podkreślane), a ludzie i tak mają pretensje.

Dla tych co może nie wiedzą za zakupy zbiera się naklejki, które można wymienic na większe lub mniejsze maskotki. Tych mniejszych obecnie wszędzie brakuje (pewnie dlatego, że mniej trzeba wydać, mniej uzbierać naklejek) i większość komentarzy ludzi jest w tym samym tonie:

- odgrażanie się Biedronce na fejsbuku, że przestaną robić tam zakupy / że zmieniają sklep na Dino czy tam Lidla
- porównywanie, że w Lidlu w podobnej akcji maskotek nie brakowało, a w Biedronce brakuje
- liczne posty sugerujące, że ta akcja to oszustwo i polega na wyłudzaniu pieniędzy, a potem specjalnie maskotek nie ma (kij z regulaminem co nie?)
- liczne posty z żądaniem podania szczegółow dostaw (dnia i GODZINY dostawy konkretnej maskotki do konkretnego sklepu)

Niektóre cytaty:
- Oszukaliscie dzieci, a tego się nie wybacza ! Od jutra robię zakupy w Dino
- Dziecku się przecież należy maskotka, bo uzbierało naklejki !
- Należy mi się maskotka za moje ciężko wydane pieniądze...
- Biedronka sprawia, że rodzice tracą wiarygodność w oczach dzieci ! / Jak mam wytłumaczyć dziecku, że nie ma wybranej maskotki?

Cóż więc ma robić marketingowiec Biedronki? Informuje, że wciąż realizowane są dostawy maskotek, bo będą dostępne do 1 grudnia. Przypomina regulamin i zachęca do poszukiwań w innych sklepach sieci, bo asortyment maskotek jest różny.

Ludzie są wtedy oburzeni, że Biedronka każe jeździć po swoich sklepach. Niektórzy sugerują spisek, że sieć każe klientom jeździć specjalnie, żeby wydawali hajs na benzynę. Inni przyznają, że "objechalem wszystkie biedronki w Gdańsku i nigdzie nie ma maskotek".


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
Mnie tez to cyklicznie szokuje
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-23, 18:15   #2681
Takion94
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 814
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Ja to się dziwie, po co w ogóle ludzie tak poszukują tych maskotek, które i tak zaraz ładują w kacie, po co wkręcają dzieci w to bezsensowne zbieractwo. Moje najstarsze dziecko ma 9 lat, nigdy czegoś takiego jak świeżaki itp nie zbierała, nie będę jej wody z mózgu robić. Tez widzę te pytania na grupach i zastanawiam się, ze tez ludziom się chce jeździć po Biedronkach w poszukiwaniu nikomu niepotrzebnej maskotki. Jakiś instynkt łowcy czy co?
Też mnie to dziwi
Takion94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-11-23, 18:23   #2682
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Rodzic chyba jednak powinien mieć więcej rozsądku niż wyszukiwanie po całej dzielnicy jakiejś maskotki. Jakim cudem moje dzieci nie chcą mieć żadnej z tych maskotek, nawet to w wieku przedszkolnym? Musiałabym na głowę upaść, żeby wypytywać po grupach i potem robić objazd Biedronek w poszukiwaniach jakiegoś swiezaka, który po 10 minutach zostanie rzucony w kat i będzie się kurzył.
Nie porównywałbym tego do zbierania karteczek w segregatorze, to chociaż zajmowało mniej miejsca, nie angażowało całej rodziny, uczyło wymian z rówieśnikami i nie nakręcało takiej spirali konsumpcji, potrzeby posiadania dla samego posiadania.
Wydaje mi się ze tu odgrywa też rolę charakter dziecka. Są dzieci które bardzo podążają za grupa i takie chcą mieć to samo co inne, a są dzieci o bardziej niezależnym charakterze, którym na tym nie zależy. Moja córka należy do grupy 2. Nie było tematu swiezaków

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-24, 09:00   #2683
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Też zdarza mi się prać jedną rzecz jak akurat potrzebuję czystą ale zazwyczaj uda mi się jeszcze coś do niej dołożyć. Najgorsze, że wirówka później nie chce zaskoczyć. Myję gary ręcznie całe życie ale prać za nic nie zamierzam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja zawsze czegoś jeszcze szukam do prania, bo mi szkoda tak pustą pralkę puszczać


Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Już pisałam w tym wątku zresztą, że mnie to autentycznie przeraża, jak beztrosko ludzie piszą o sobie i swojej sytuacji mieszkaniowej, rodzinnej i życiowej na grupach w necie, które potrafią mieć po wiele tysięcy członków. Koleżanka dołączyła do grupy swojego osiedla, rzecz jasna nie było żadnej weryfikacji, dołączyć może każdy, a ludzie piszą tam tak, jakby wszyscy się znali od lat. Typu: "moja 5-letnia córka Antosia szuka koleżanki do zabawy, chodzimy do żłobka ABC, pozdrawiamy z mieszkania X, klatka Y" i odpowiedzi: "moja córeczka Zosia chodzi do żłobka obok, chętnie poznam Antosię, my mieszkamy w Z, mieszkanie XX". Najbardziej mnie zszokowało jak było Halloween i pojawił się post, że czyjeś dzieci będą chodzić po mieszkaniach i do kogo mogą zawitać, żeby nie przeszkadzać - pojawiło się mnóstwo postów "zapraszamy na ulicę A 1111 mieszkania 2222, będziemy w domu po 17". Nie wiem naprawdę, co tymi ludźmi kieruje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja też to pisałam, ale też mnie to zawsze dziwi. Ludzie są różni i nigdy nie wiadomo kto i po co wykorzysta taką informację . Naprawdę jestem w szoku, że ludzie piszą takie rzeczy i nawet przez sekundę się nie zastanowią nad tym jakie mogą być tego konsekwencje.



Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
Często to same dzieci zobaczą te maskotki i potem molestują rodziców, nie widzę tu żadnego robienia przez rodziców dzieciom wody z mózgu.

To mi też rodzice robili wodę z mózgu w dzieciństwie, bo zbierałam karteczki do segregatora, które przecież jakby nie patrzeć tak samo nie były nikomu potrzebne?

To prawda. Dzieci mają oczy i widzą. Widzą w sklepie, widzą reklamę, słyszą o tym od innych dzieci w szkole. No, ale rodzic jednak powinien umieć wytłumaczyć, a nie kręcić inbę na fejsie.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-25, 11:24   #2684
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

na grupie wymiankowej ktoś oddaje sweter, niby nowy, nieużywany, niby wełniany
za sweter kobieta chce miliard kapsułek, bo w końcu sweter nowy i WEŁNIANY
(no tak naprawdę to chce 300 tych kapsułek, za coś ponad 150 zł)

podążyłam temat, bo sweter w sumie fajny i jakby miał być naprawdę wełniany to by się opłacało. kobieta kręciła, kręciła, że niby metek nie ma, że niby nie ma jej w domu to nie sprawdzi...

i w końcu wyszło. sweter wełniany to tak naprawdę 4% wełny, a reszta a to poliester i akryl

napisałam w komentarzu pod postem jaki jest skład i... rozpętało się kobieta mnie zwyzywała pod postem, w wiadomościach prywatnych i jeszcze chciała mi coś na tablicy publikować, że jej sprzedaż psuję i w ogóle co ja sobie wyobrażam, że ona do mnie W ZAUFANIU napisała ten skład
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-25, 12:12   #2685
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
na grupie wymiankowej ktoś oddaje sweter, niby nowy, nieużywany, niby wełniany
za sweter kobieta chce miliard kapsułek, bo w końcu sweter nowy i WEŁNIANY
(no tak naprawdę to chce 300 tych kapsułek, za coś ponad 150 zł)

podążyłam temat, bo sweter w sumie fajny i jakby miał być naprawdę wełniany to by się opłacało. kobieta kręciła, kręciła, że niby metek nie ma, że niby nie ma jej w domu to nie sprawdzi...

i w końcu wyszło. sweter wełniany to tak naprawdę 4% wełny, a reszta a to poliester i akryl

napisałam w komentarzu pod postem jaki jest skład i... rozpętało się kobieta mnie zwyzywała pod postem, w wiadomościach prywatnych i jeszcze chciała mi coś na tablicy publikować, że jej sprzedaż psuję i w ogóle co ja sobie wyobrażam, że ona do mnie W ZAUFANIU napisała ten skład
Bardzo dobrze zrobiłaś, co za Grażyna z tej baby 🤦

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-25, 12:19   #2686
Czubas
Raczkowanie
 
Avatar Czubas
 
Zarejestrowany: 2021-11
Wiadomości: 164
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

W zaufaniu podała skład xDDDD Innych by okłamała i wysłała poliester i akryl xD
Czubas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-25, 13:30   #2687
Ishikawa
Crazy turtle lady
 
Avatar Ishikawa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Wiadomości: 8 911
GG do Ishikawa
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

Mnie może nie tyle dziwi ale trochę śmieszą bazarki dla np. zwierzaków
Ja wiem że wolontariusze nie mają czasu rozwodzić się nad opisami fantów ale opisy typu "śliczny kubek atestowany przez Sanepid" albo "czapka zrobiona ze specjalnej, fioletowej bawełny" " bransoletka z muliny firmy "made in China" troszkę mnie śmieszą
Z drugiej strony dziwię że takie "paście" ludzie wysyłają na bazarki - notesiki dodawane jako gratisy do karmy albo rzeczy noszące ślady zbytniego użytkowania (np. pęknięty wazonik).
__________________
Instagram
Ishikawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-25, 14:59   #2688
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

Ja czasem widywałam posty na grupach fb z fantami na cele charytatywne. Wiecie, że ktoś oddaje przedmiot, on jest wystawiany na licytację kto da więcej i to wpłaca na chore dziecko, a potem otrzymuje przedmiot.

Zawsze zastanawiałam się, dlaczego ludzie wystawiają tam dużo śmieci, które wiadomo że nie pójdą. Jakieś puzzle dziecięce 30 elementów (dopisek, że brak 2 puzzli), jakieś takie notesiki wlasnie z różnych gratisów czy powiedzmy wisiorki (takie byle jakie sprzed 15 lat, typ: kilka koralików na druciku). Pęknięte wazony też się zdarzały. Albo książki takie co trudno znaleźć nabywcę (stary 20-letni album w języku niemieckim czy norweskim).

Rozumiem podejście, że każdy grosz się liczy na zbiórkę dziecka, ale wystawianie takich śmieci spamuje grupę i odwraca uwagę od ciekawszych przedmiotów, które naprawdę mogą znaleźć chętnego nabywcę. A tu ktoś kilka razy wystawia to samo, bo nie schodzi: koraliki na druciku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-25, 15:17   #2689
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
na grupie wymiankowej ktoś oddaje sweter, niby nowy, nieużywany, niby wełniany
za sweter kobieta chce miliard kapsułek, bo w końcu sweter nowy i WEŁNIANY
(no tak naprawdę to chce 300 tych kapsułek, za coś ponad 150 zł)

podążyłam temat, bo sweter w sumie fajny i jakby miał być naprawdę wełniany to by się opłacało. kobieta kręciła, kręciła, że niby metek nie ma, że niby nie ma jej w domu to nie sprawdzi...

i w końcu wyszło. sweter wełniany to tak naprawdę 4% wełny, a reszta a to poliester i akryl

napisałam w komentarzu pod postem jaki jest skład i... rozpętało się kobieta mnie zwyzywała pod postem, w wiadomościach prywatnych i jeszcze chciała mi coś na tablicy publikować, że jej sprzedaż psuję i w ogóle co ja sobie wyobrażam, że ona do mnie W ZAUFANIU napisała ten skład
you made my day
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-11-25, 15:32   #2690
cukierek_z_cykuty
Zadomowienie
 
Avatar cukierek_z_cykuty
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 1 257
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

Cytat:
Napisane przez Ishikawa Pokaż wiadomość
Mnie może nie tyle dziwi ale trochę śmieszą bazarki dla np. zwierzaków
Ja wiem że wolontariusze nie mają czasu rozwodzić się nad opisami fantów ale opisy typu "śliczny kubek atestowany przez Sanepid" albo "czapka zrobiona ze specjalnej, fioletowej bawełny" " bransoletka z muliny firmy "made in China" troszkę mnie śmieszą
Z drugiej strony dziwię że takie "paście" ludzie wysyłają na bazarki - notesiki dodawane jako gratisy do karmy albo rzeczy noszące ślady zbytniego użytkowania (np. pęknięty wazonik).
Łał, na bazarkach, które ja obserwuję, jednak robią selekcję. A licytacje po wielokroć przebijają wartość rynkową (wiadomo, dla idei).
Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
na grupie wymiankowej ktoś oddaje sweter, niby nowy, nieużywany, niby wełniany
za sweter kobieta chce miliard kapsułek, bo w końcu sweter nowy i WEŁNIANY
(no tak naprawdę to chce 300 tych kapsułek, za coś ponad 150 zł)

podążyłam temat, bo sweter w sumie fajny i jakby miał być naprawdę wełniany to by się opłacało. kobieta kręciła, kręciła, że niby metek nie ma, że niby nie ma jej w domu to nie sprawdzi...

i w końcu wyszło. sweter wełniany to tak naprawdę 4% wełny, a reszta a to poliester i akryl

napisałam w komentarzu pod postem jaki jest skład i... rozpętało się kobieta mnie zwyzywała pod postem, w wiadomościach prywatnych i jeszcze chciała mi coś na tablicy publikować, że jej sprzedaż psuję i w ogóle co ja sobie wyobrażam, że ona do mnie W ZAUFANIU napisała ten skład
Ojtam ojtam.

Mi kiedyś w podobnym "zaufaniu" ktoś napisał, że szczerze wątpi w oryginalność sprzedawanych przez siebie perfum, ale przecież jak ktoś się nie zna, to co mu za różnica, skoro pachną "ładnie"?
__________________
There is no such thing as justice, all the best that we can hope for is revenge.

Edytowane przez cukierek_z_cykuty
Czas edycji: 2021-11-25 o 15:34
cukierek_z_cykuty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-03, 07:55   #2691
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-03, 08:54   #2692
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 878
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Ja rozróżniam PKO z żubrem i PKO z kropką

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-03, 09:02   #2693
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

Cytat:
Napisane przez Keket Pokaż wiadomość
Ja rozróżniam PKO z żubrem i PKO z kropką

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z kropką?
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-03, 09:06   #2694
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-03, 09:09   #2695
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
No właśnie dla mnie to zawsze będzie skarbonka plus moneta
W sumie też nie wiem dlaczego ludzie mylą Pekao i PKO. W mowie ok, dlatego często mówię Pekao z żubrem albo PKO (Pekao) BP, bo obie nazwy brzmią tak samo.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-03, 11:07   #2696
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 878
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Z kropką?
Screenshot_2021-12-03-12-06-46-006_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-03, 14:08   #2697
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

Dzięki dziewczyny, czuję się uświadomiona :-D ja cały czas myślałam, że w tym logo jest zwykła czerwona kropka. A to jest moneta i skarbonka rzeczywiście xD

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-03, 14:29   #2698
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

Cytat:
Napisane przez Keket Pokaż wiadomość
Dla mnie to nigdy nie była kropka, dlatego się zdziwiłam
Skarbonka - w końcu Powszechna Kasa Oszczedności.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-04, 10:01   #2699
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Dla mnie to nigdy nie była kropka, dlatego się zdziwiłam
Skarbonka - w końcu Powszechna Kasa Oszczedności.
Fun fact: Bank Pekao formalnie nazywa się Bank Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna. Opieki, bo kiedy był zakładany w międzywojniu, to z założenia miał świadczyć usługi Polakom mieszkającym poza granicami Polski. W tamtych czasach miał wiele przedstawicielstw zagranicznych.
Peako to nazwa handlowa.
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-04, 10:42   #2700
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

Cytat:
Napisane przez Nette Pokaż wiadomość
Fun fact: Bank Pekao formalnie nazywa się Bank Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna. Opieki, bo kiedy był zakładany w międzywojniu, to z założenia miał świadczyć usługi Polakom mieszkającym poza granicami Polski. W tamtych czasach miał wiele przedstawicielstw zagranicznych.
Peako to nazwa handlowa.
Ale ja mówiłam o PKO BP - Powszechna Kasa Oszczędności.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-21 08:37:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:52.