Hej Kobitki... pomocy... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-26, 16:30   #1
Natalia20054
Przyczajenie
 
Avatar Natalia20054
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Jarocin
Wiadomości: 3
GG do Natalia20054
Unhappy

Hej Kobitki... pomocy...


Powiedzcie mi Sloneczka czy tez podczas dni płodnych (14-16 dzien cyklu) wydobywa wam sie z pochwy gesta wydzielina prawie ze serkowata(tak przez 2 dni) towarzyszy temu swedzenie i dyskomfort-brak zapachu? a nastepnie przemienia sie to w ciagnacy śluz o nieciekawym zapachu?(trwa okolo 3dni? juz tak nie swedzi, niekiedy troche piecze... )
Mam 18 lat, miesiaczke mam od5-6 lat, ale dopiero teraz takie cos zauwazylam (juz kiedys takie co s pamietam ale to bylo raz na kilka miesiecy.....) Co to takiego? jakas infekcja?bakterie?
z gory dziekuje za pomoc
Natalia20054 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 17:21   #2
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: Hej Kobitki... pomocy...

Ginekolog poradzi. Bo jeśli swędzi i piecze to nie jest ok.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 17:22   #3
Eenax
Zakorzenienie
 
Avatar Eenax
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pętla Wron
Wiadomości: 7 141
GG do Eenax
Dot.: Hej Kobitki... pomocy...

Normalnie wydzielina powinna być bezzapachowa (tzn. może mieć delikatny lekko kwaśny zapach) gładka biaława (bez grudek) w okresie niepłodnym i ciągnąca przezroczystawa (jak kurze białko) w okresie płodnym.
Wszelkie zmiany kolorystyczne (żółtawa czy zielonkawa), konsystencji (grudki) czy zapachu (bardziej intensywny, "rybi" itp.) są objawami niepożądanymi.
Przy zdrowych okolicach intymnych nie powinno następować pieczenie czy swędzenie.

Tak. To prawdopodobnie jakaś infekcja.
Dobrze by było skonsultować to z swoim ginekologiem.
__________________
... I chłodną żmiją świt dżunglowy
Wpełza do jamy,
A w dżunglach wilgoć mszy grobowej,
Dym kadzidlany. ...



czarne kredki
Eenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 18:33   #4
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Hej Kobitki... pomocy...

Cytat:
Napisane przez Natalia20054 Pokaż wiadomość
Powiedzcie mi Sloneczka czy tez podczas dni płodnych (14-16 dzien cyklu) wydobywa wam sie z pochwy gesta wydzielina prawie ze serkowata(tak przez 2 dni) towarzyszy temu swedzenie i dyskomfort-brak zapachu? a nastepnie przemienia sie to w ciagnacy śluz o nieciekawym zapachu?(trwa okolo 3dni? juz tak nie swedzi, niekiedy troche piecze... )
Mam 18 lat, miesiaczke mam od5-6 lat, ale dopiero teraz takie cos zauwazylam (juz kiedys takie co s pamietam ale to bylo raz na kilka miesiecy.....) Co to takiego? jakas infekcja?bakterie?
z gory dziekuje za pomoc

jezeli swedzi i piecze to moze byc grzybica, takze idz do ginekologa i to szybciutko
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 18:38   #5
PLUSZOWA16KULCIA
Raczkowanie
 
Avatar PLUSZOWA16KULCIA
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 159
Dot.: Hej Kobitki... pomocy...

Cytat:
Napisane przez Natalia20054 Pokaż wiadomość
Powiedzcie mi Sloneczka czy tez podczas dni płodnych (14-16 dzien cyklu) wydobywa wam sie z pochwy gesta wydzielina prawie ze serkowata(tak przez 2 dni) towarzyszy temu swedzenie i dyskomfort-brak zapachu? a nastepnie przemienia sie to w ciagnacy śluz o nieciekawym zapachu?(trwa okolo 3dni? juz tak nie swedzi, niekiedy troche piecze... )
Mam 18 lat, miesiaczke mam od5-6 lat, ale dopiero teraz takie cos zauwazylam (juz kiedys takie co s pamietam ale to bylo raz na kilka miesiecy.....) Co to takiego? jakas infekcja?bakterie?
z gory dziekuje za pomoc
To moze byc grzybica wiec lepiej pojdz do lekarza ja tez mialam taki problem dzis bylam u lekarza i wlasnie grzybice stwierdzil
__________________
BO NAJWAZNIEJSZE TO KOCHAC I BYC KOCHANYM



77 - 75 - 73 - 71 - 69 - 67 - 65 - 63 - 61

MUSZE BYC SILNA!! DAM SOBIE Z TYM RADE!!

WYDAJE MI SIE ZE BEDE MIALA 69 PUNKTOW Z EGZAMINU
PLUSZOWA16KULCIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 19:17   #6
wisniowaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 444
Dot.: Hej Kobitki... pomocy...

Cytat:
Napisane przez Eenax Pokaż wiadomość
gładka biaława (bez grudek) w okresie niepłodnym i ciągnąca przezroczystawa (jak kurze białko) w okresie płodnym.
Kurcze, a ja byłam przegonana, że gdy jest taka gładka, biaława, gęsta jak kisiel, to wtedy są dni płodne. W zasadzie to myślałąm, że zawsze, jak jest ciągnąca sie to są dni płodne
wisniowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 22:00   #7
parisss
Przyczajenie
 
Avatar parisss
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 13
Thumbs up Dot.: Hej Kobitki... pomocy...

najlepiej przejdz sie do ginekologa zapewne nic strasznego, ale lepiej sie dowiedziec co i jak
__________________
ile wersów musisz znać, by raz spojrzeć na siebie ?.
parisss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-26, 22:10   #8
Eenax
Zakorzenienie
 
Avatar Eenax
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pętla Wron
Wiadomości: 7 141
GG do Eenax
Dot.: Hej Kobitki... pomocy...

Cytat:
Napisane przez wisniowaa Pokaż wiadomość
Kurcze, a ja byłam przegonana, że gdy jest taka gładka, biaława, gęsta jak kisiel, to wtedy są dni płodne. W zasadzie to myślałąm, że zawsze, jak jest ciągnąca sie to są dni płodne
Biaława gęstawa nieprzejrzysta wydzielina jest niepłodna.
Ze tak obrazowo opisze: roztarta miedzy palcami sprawiająca wrażenie
lekko "mączystej".

Płodna nie zawsze jest taka jak białko kurze bardzo ciągnąca ale jest przezroczystawa. Sprawiająca wrażenie lepkiej.
__________________
... I chłodną żmiją świt dżunglowy
Wpełza do jamy,
A w dżunglach wilgoć mszy grobowej,
Dym kadzidlany. ...



czarne kredki
Eenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 22:27   #9
Natalia20054
Przyczajenie
 
Avatar Natalia20054
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Jarocin
Wiadomości: 3
GG do Natalia20054
Dot.: Hej Kobitki... pomocy...

Dziekuje Kochane chyba faktycznie wybiore sie do lekarza...bo zaczyna sie niepokoic... Ale powiedzcie mi od czego taka infekcja? jestem czysciochem nad czysciochami... bo potrafie wchodzic pod prysznic kilka razy dziennie, nie mam zadnego uczulenia, ani alergii... nie uzywam mydla tylko plynu do hig.intymnej, wiec nie wiem co moze byc tego powodem...
Sluchajcie a moze takie cos byc spowodowane otarciem albo cos w tym stylu? np.otarciem spowodowanym piszczotami bez odpowiedniego nawilzenia( taki pomysl podsunela mi moja Poloweczka...)
Natalia20054 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 22:37   #10
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Hej Kobitki... pomocy...

Zbyt częste mycie tez powoduje infekcje. Być może przesadzasz z tym myciem kilka razy dziennie...
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 06:40   #11
nailpolish
Rozeznanie
 
Avatar nailpolish
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 665
Dot.: Hej Kobitki... pomocy...

myślę, że to jest jakaś infekcja, skoro piecze i swędzi, więc poproś o radę lekarza
__________________


nailpolish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-27, 09:37   #12
wisniowaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 444
Dot.: Hej Kobitki... pomocy...

Cytat:
Napisane przez Eenax Pokaż wiadomość
Biaława gęstawa nieprzejrzysta wydzielina jest niepłodna.
Ze tak obrazowo opisze: roztarta miedzy palcami sprawiająca wrażenie
lekko "mączystej".

Płodna nie zawsze jest taka jak białko kurze bardzo ciągnąca ale jest przezroczystawa. Sprawiająca wrażenie lepkiej.

Uff... dobrze wiedziec Ale raczej na 100% nie ma szans, żeby wtedy zajść w ciąże, bo po tych dniach z tą gęstą wydzieliną są "dni suche"?
wisniowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 12:37   #13
Eenax
Zakorzenienie
 
Avatar Eenax
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pętla Wron
Wiadomości: 7 141
GG do Eenax
Dot.: Hej Kobitki... pomocy...

Cytat:
Napisane przez Natalia20054 Pokaż wiadomość
Dziekuje Kochane chyba faktycznie wybiore sie do lekarza...bo zaczyna sie niepokoic... Ale powiedzcie mi od czego taka infekcja? jestem czysciochem nad czysciochami... bo potrafie wchodzic pod prysznic kilka razy dziennie, nie mam zadnego uczulenia, ani alergii... nie uzywam mydla tylko plynu do hig.intymnej, wiec nie wiem co moze byc tego powodem...
Sluchajcie a moze takie cos byc spowodowane otarciem albo cos w tym stylu? np.otarciem spowodowanym piszczotami bez odpowiedniego nawilzenia( taki pomysl podsunela mi moja Poloweczka...)
Infekcje mogą zdarzyć sie każdej kobiecie niezależnie od tego jak bardzo dba o higienę (choć bycie flejtuszkiem bardziej sprzyja infekcjom)..
Wystarczy nawet nieświadomie dotknąć się ręka w okolicach intymnych np. przez sen czy po prostu od bielizny. Bielizna nie jest nigdy sterylnie czysta mogą na niej osiąść drobnoustroje fruwające w powietrzu.

W Twoim przypadku przyczyna może być właśnie zbyt częste mycie się zwłaszcza z środkami myjącymi. Nadmiar środków myjących zmywa/wymywa również pozytywne bakterie walczące z infekcjogennymi drobnoustrojami.
Tak wiec polecam po wyleczeniu infekcji zastanowić sie nad zwiększeniem ochrony miejsc intymnych zmieniając płyn do higieny intymnej na delikatniejszy i najlepiej z kwasem mlekowym lub "zerknąć" w kierunku "wspomagających" czopków dopochwowych.

Jeżeli chłopak w czasie pieszczot nie miał czyściutkich rak to jak najbardziej mógł spowodować infekcję.

Cytat:
Napisane przez wisniowaa Pokaż wiadomość
Uff... dobrze wiedziec Ale raczej na 100% nie ma szans, żeby wtedy zajść w ciąże, bo po tych dniach z tą gęstą wydzieliną są "dni suche"?
Nigdy nie ma takiej sytuacji kiedy ma się 100% pewności. Sa rożne "wybryki" organizmu kobiecego i np. podwójna owulacja tez może wystąpić.
śluz jaki ma kobieta podczas cyklu jest sprawa indywidualna kobiety i jeżeli jest mowa o rodzajach śluzów płodnych i nie płodnych raczej jest mowa o bardziej typowych występujących. Teoretycznie gesty biały śluz jest niepłodnym.
__________________
... I chłodną żmiją świt dżunglowy
Wpełza do jamy,
A w dżunglach wilgoć mszy grobowej,
Dym kadzidlany. ...



czarne kredki
Eenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 16:51   #14
wisniowaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 444
Dot.: Hej Kobitki... pomocy...

Cytat:
Napisane przez Eenax Pokaż wiadomość
Nigdy nie ma takiej sytuacji kiedy ma się 100% pewności. Sa rożne "wybryki" organizmu kobiecego i np. podwójna owulacja tez może wystąpić.
śluz jaki ma kobieta podczas cyklu jest sprawa indywidualna kobiety i jeżeli jest mowa o rodzajach śluzów płodnych i nie płodnych raczej jest mowa o bardziej typowych występujących. Teoretycznie gesty biały śluz jest niepłodnym.
Dlatego dodałam raczej na 100%, ale to subtelna różnica. Dzięki za informacje
wisniowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 21:20   #15
Natalia20054
Przyczajenie
 
Avatar Natalia20054
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Jarocin
Wiadomości: 3
GG do Natalia20054
Dot.: Hej Kobitki... pomocy...

Dziekuje Wam Kochane postraszylyscie mnie tu troszke no ale to chyba dobrze, bo juz jestem umowiona na wizyte u ginekologa...
Jak czegos sie dowiem to dam wam znac;* jeszcze raz dziekuje*: i goraco pozdrawiam
Natalia20054 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:03.