Tabletki anty a wyglad skóry - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-17, 10:04   #1
abc_81
Rozeznanie
 
Avatar abc_81
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: B.
Wiadomości: 765
GG do abc_81

Tabletki anty a wyglad skóry


Podzielcie sie doświadczeniami związanymi z przyjmowaniem tabletek antykoncepcyjnych a stanem skóry.

Ostatnio gin zaproponował mi przejście na inne tabletki Cilest. Skończyłam właśnie drugie opakowanie. W ciągu ostatniego tygodnia stan mojej skóry drastycznie się pogorszył. Przy wcześniejszych tabletkach miałam złe samopoczucie i bóle głowy, ale to co sie dzieje teraz mam pierwszy raz. hmmm odstawić je??
abc_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-17, 10:12   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Tabletki anty a wyglad skóry

Bralam cilest oprocz cellulitu nie zauwazylam pogorszenia stanu skory.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-17, 10:35   #3
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Dot.: Tabletki anty a wyglad skóry

ja również biorę Cilest. Stan skóry wręcz się poprawił... Może ma on za dużą dawkę hormonów jak dla Ciebie. Wybrałabym sie na Twoim miejscu do ginekologa.
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-17, 11:00   #4
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Tabletki anty a wyglad skóry

wybierz się do ginekologa i z nim to przedyskutuj a nie na forum
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-17, 22:20   #5
nesquiki
Raczkowanie
 
Avatar nesquiki
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 137
Dot.: Tabletki anty a wyglad skóry

hej, ja takze jestem zainteresowana tematem. otoz jestem w trakcie 4 opakowania yasminelle i cere mam wrecz fatalna. robia mi sie takie bolesne syfy. skore mam gorsza niz kiedykolwiek, a zaczynajac brac tabletki, mialam nadzieje na idealna cere. a tu taka niespodzianka. teraz chcialabym zmienic tabletki na inne, tylko nie wiem na jakie. zastanawiam sie miedzy diane-35, syndi-35 a yasmin.
Moglybyscie napisac o wplywie tabletek na Wasza cere?
nesquiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-18, 12:58   #6
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Dot.: Tabletki anty a wyglad skóry

po co sie pytać innych jak reagują na tabletki??? Przecież Ty zareagujesz byc może całkiem inaczej...

Poza tym nie Ty decydujesz jakie tabletki należy stosować... od tego jest lekarz...
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-18, 16:37   #7
natalia132
Raczkowanie
 
Avatar natalia132
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: wizaż.pl :)
Wiadomości: 296
Dot.: Tabletki anty a wyglad skóry

Cytat:
Napisane przez nesquiki Pokaż wiadomość
hej, ja takze jestem zainteresowana tematem. otoz jestem w trakcie 4 opakowania yasminelle i cere mam wrecz fatalna. robia mi sie takie bolesne syfy. skore mam gorsza niz kiedykolwiek, a zaczynajac brac tabletki, mialam nadzieje na idealna cere. a tu taka niespodzianka. teraz chcialabym zmienic tabletki na inne, tylko nie wiem na jakie. zastanawiam sie miedzy diane-35, syndi-35 a yasmin.
Moglybyscie napisac o wplywie tabletek na Wasza cere?
No cóż, w skutkach ubocznych pisze że mogą powodować trądzik, to że niektórym pomogło nie znaczy że wszystkim ma pomóc. Niedługo zaczynam brać Yasminelle i właśnie boję się pogorszenia cery bo mam nadzieję że mi sie poprawi. Jak będzie, zobaczymy a narazie radzę Ci przejście się do ginekologa. Osobiście wybrałabym Yasmin - mają 50% więcej hormonów niż Yasminelle (tak powiedział mój lekarz), więc może a nuż to Ci podpasuje. Diane to duży kaliber, Syndi też, ale decyzja należy do Ciebie i ginekologa. Powodzenia i trzymam kciuki, bo wiem jak to jest mieć te duże bolące pryszcze
__________________
walka o studia...
walka o pracę...




itsnata.blogspot.com


natalia132 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-18, 16:43   #8
sensual21
Raczkowanie
 
Avatar sensual21
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: z kątowni ;-)
Wiadomości: 135
Dot.: Tabletki anty a wyglad skóry

Ja miałam nawet zacząć zamiar brać, tylko boję się tego przebrzydłego cellulitu ;P ktory i tak jest juz troche widoczny...
Wiec chyba odpada
__________________
"...w miłości ogniem bądź, a nie bezradną ćmą!"
.im bardziej naciskasz -
tym trudniej
uzyskasz.
sensual21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-18, 17:13   #9
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: Tabletki anty a wyglad skóry

Idealną skórę miałam po Diane-35, ale nie wiem czy stan skóry jest warty pozostałych skutków ubocznych. W moim przypadku pogorszenie nastroju, koszmarny spadek ochoty na sex i obolałe piersi...
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-18, 18:12   #10
nesquiki
Raczkowanie
 
Avatar nesquiki
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 137
Dot.: Tabletki anty a wyglad skóry

Cytat:
Napisane przez Słodkaaa Pokaż wiadomość
po co sie pytać innych jak reagują na tabletki??? Przecież Ty zareagujesz byc może całkiem inaczej...

Poza tym nie Ty decydujesz jakie tabletki należy stosować... od tego jest lekarz...

ja decyduje jakie tabletki stosowac. wybralam yasminelle, bo maja najmiejsza dawke hormonow, lekarz potwierdzil, ze to dobry wybor.gdy po 3 opakowaniach poszlam po recepte, powiedzialam mu o moich problemach skornych, zasugerowal diane-35 albo yasmin. nie wiem ktore wybrac, wiec sie pytam. wiem ze kazdy inaczej reaguje na tabletki,ale wiekszosc jest zgodna, ze diane-35 pomagaja na cere.
nesquiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-18, 18:49   #11
ojejka89
Zadomowienie
 
Avatar ojejka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sk-wy/Gdańsk
Wiadomości: 1 680
Dot.: Tabletki anty a wyglad skóry

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
wybierz się do ginekologa i z nim to przedyskutuj a nie na forum
nie chce byc wredna, ale to ze masz prawie 3tys postow chyba nie uprawnia Cie do takich tekstow... owszem, na tym forum sa tematy ktore lepiej poruszac z ginekologiem, ale ten chyba do nich nie nalezy. Ginekolog w koncu nie przetestowal na wlasnej skorze roznych tabletek. i mimo ze kazda z nas jest inna i inaczej reaguje na hormony to czasem z czystej ciekawosci chcemy sie podzielic doswiadczeniami z forumowiczkami. a jak jakis temat nie pasuje to zawsze mozna go nie czytac, lub sprobowac wkrecic sie za moderatorke i pousuwac polowe tematow ;]

ja osobiscie biore regulon, wczesniej novynette i zauwazylam znaczna poprawe cery. moze nie znikly przebarwienia, ale problemy z krostkami owszem
ojejka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-18, 21:26   #12
crippled
Wtajemniczenie
 
Avatar crippled
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 829
Dot.: Tabletki anty a wyglad skóry

Ja biorę Microgynon i stan skóry bardzo mi się poprawił. Wcześniej ciągle miałam jakieś 'syfy' na brodzie,które długo się utrzymywały, teraz tez czasem sie pojawiają (w czasie 7 dniowej przerwy) ale są malutkie i szybko znikają
__________________
crippled jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-19, 17:30   #13
Dominika080
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 34
Dot.: Tabletki anty a wyglad skóry

Hej
Szczerze mówiąc to tabletki antykoncepcyjne uratowały mi moją samoocenę. Bo bardzo długo miałam kłopoty z cerą. Brałam różne tabletki i właściwie za każdym razem było coraz gorzej. Od 4 m-cy biorę regulon, po którym wreszcie wyglądam normalnie, tj. zero wyprysków, cera z każdym dniem coraz lepsza. No i dobrze go toleruję. Także wielki plus dla regulonu. pozdrawiam
Dominika080 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-19, 18:18   #14
joyka
Raczkowanie
 
Avatar joyka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 485
Dot.: Tabletki anty a wyglad skóry

Ja biorę Cilest, ktory uratował mi cerę. Wcześniej miałam potworny trądzik, teraz mam jedynie zaskórniki i od czasu do czasu coś mi wyskoczy, ale sporadycznie. Tylko ten okropny celluit. Nigdy nie miałam z tym problemu, a teraz...
joyka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-25, 10:02   #15
Camarilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camarilla
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 8 253
Dot.: Tabletki anty a wyglad skóry

Powiedzcie po jakim czasie zauwazylyscie poprawe cery? Ja biore novynette- polowa drugiego opakowania- cera koszmarna. Wczesniej brałam te same tabletki i poczatki byly straszne przy drugim opakowaniu bylo juz coraz ladniej.. nie wiem czzby organizm juz inaczej reagowal..
__________________

Camarilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-25, 20:41   #16
crippled
Wtajemniczenie
 
Avatar crippled
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 829
Dot.: Tabletki anty a wyglad skóry

Cytat:
Napisane przez Camarilla Pokaż wiadomość
Powiedzcie po jakim czasie zauwazylyscie poprawe cery? Ja biore novynette- polowa drugiego opakowania- cera koszmarna. Wczesniej brałam te same tabletki i poczatki byly straszne przy drugim opakowaniu bylo juz coraz ladniej.. nie wiem czzby organizm juz inaczej reagowal..
Ja biorę microgynon i juz pod koniec pierwszego opakowania zauważyłam wielka poprawę. Już nie muszę bawić się w maskowanie niedoskonałości korektorem. Wcześniej nie mogłam bez tego wyjśc z domu!
__________________
crippled jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 15:11   #17
Camarilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camarilla
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 8 253
Dot.: Tabletki anty a wyglad skóry

A no to Szczerze zazdroszczę
Czekam cierpliwie- tyle mi zostało. Wezme to opakowanie do konca. Nastepne. Jesli sytuacja sie nie poprawi wybiorę sie do ginekologa.
__________________

Camarilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 15:16   #18
nesquiki
Raczkowanie
 
Avatar nesquiki
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 137
Dot.: Tabletki anty a wyglad skóry

Cytat:
Napisane przez Camarilla Pokaż wiadomość
Powiedzcie po jakim czasie zauwazylyscie poprawe cery? Ja biore novynette- polowa drugiego opakowania- cera koszmarna. Wczesniej brałam te same tabletki i poczatki byly straszne przy drugim opakowaniu bylo juz coraz ladniej.. nie wiem czzby organizm juz inaczej reagowal..
chyba masz jeszcze czas. na dianach 35 pisalo, ze cera powinna sie poprawic po ok. 3-4 opakowaniach.
nesquiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 08:41   #19
abc_81
Rozeznanie
 
Avatar abc_81
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: B.
Wiadomości: 765
GG do abc_81
Dot.: Tabletki anty a wyglad skóry

Byłam u gina powiedziałam, ze moja skóra źle toleruje Cilest. Wspomniałam , że może yasmin lub regulon. powiedziął, ze może bo z pewnością mi pomogą, ale cena wysoka.
Dał mi bardzo tanie w dodatku płatne 50% tylko, nazywają się Syndi- 35. Stosuje je kilka dni, dodatkowo te moje niedoskonałości skórne smaruje benzacne 10% i dzisiaj rano się dokładnie obejrzałam widzę poprawę. Wcześniej przy Cilescie tez stosowałam jeszcze benzacne 10%, ale poprawy nie było. Śmiem twierdzić, że to chyba zasługa tabletek.
Pozdrawiam ciepło.
abc_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-27, 13:51   #20
Camarilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camarilla
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 8 253
Dot.: Tabletki anty a wyglad skóry

Cytat:
Napisane przez nesquiki Pokaż wiadomość
chyba masz jeszcze czas. na dianach 35 pisalo, ze cera powinna sie poprawic po ok. 3-4 opakowaniach.
Tak tez to wiem. Tylko mam skłonności duze do szybkiego powstawania przebarwien. Boje sie ze pozniej sobie z nimi nie poradze. Tradizk ustapi a przebarwienia zostana i moze byc ciezko. Dlatego po 3 opakowaniach jesli nie ustapi wybiore sie.. Ale jestem pelna nadziei
__________________

Camarilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 22:40   #21
sasza21
Raczkowanie
 
Avatar sasza21
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 160
Dot.: Tabletki anty a wyglad skóry

Dziewczyny, każda reaguje inaczej na tabletki. Nie mozna patrzeć na 2-ga osobe bo jej sie cera poprawiła czy dobre ma samopoczucie. Ja jestem p przejsciach, stosuje juz 6 rodzaj tabletek, bo jak nie cera to plamienia, bóle brzucha. Po Jeannine cera mi sie bardzo poprawiła a po Triquilar mialam pryszcz na pryszczu Teraz biore 4 opakowanie Yasmin i pryszczy coraz mniej
sasza21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:25.