IZOTRETYNOINA, np. Aknenormin - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-06, 20:09   #1
mycha80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2

IZOTRETYNOINA, np. Aknenormin


Witam,

zauważyłam, że piszecie tutaj bardzo dużo o problemach z leczeniem tradziku. Opisujecie terapie antybiotykami..., preparatami zewnętrznymi, leczenie sposobami domowymi..., dieta i różne inne.

A co z leczeniem doustną izotretynoiną?

Któraś z forumowiczek pisała, że szuka świetnego lekarza, który przeprowadzi ja przez ta terapię. I miała rację. Niestety nie wszyscy lekarze podejmują się terapii izotretynoiną, a co niektórzy decydują się, ponieważ pacjent tego wymaga. Są i tacy, którzy bez oporów i z wiedzą i doświadczeniem stosują lek, który daje niesamowite razultaty już po krótkim czasie stosowania.
Wiem bo sama byłam w takiej sytuacji (w mieście Poznaniu).

Może napiszę Wam troszkę więcej o tym leku:
- stosuje się mniej więcej 0,4-0,9mg na 1kg masy ciała - w ten sposób oblicza się dawkę dla danego pacjenta (we wskazaniu - trądzik)
- czas trwania terapii - w moim przypadku to 5 m-cy
- konieczna jest antykoncepcja w przypadku kobiet (to najważniejsze obostrzenie tej terapii)
- zażywanie w trakcie posiłku z tłuszczami
- przed podjęciem terapii należy wykonać wskazane przez lekarza badania laboratoryjne
-trzeba uważać na bardzo mocne słońce lub używać wysokich filtrów, nie korzystać z solarium
-z działań niepożądanych - najczęstsze to wysychanie śluzówek, ust, skóry - trzeba wyjątkowo ją pielęgnować

To najważniejsze... resztę dopowie dobry lekarz , którego zapewne znajdziecie w swoim mieście.
POZNAŃ - to dr KARPISIEWICZ Św. Marcin, dr ŁUCZKOWSKA ul. Gajowa, dr HENDZEL ul. Opolska - oni świetnie poprowadzą tę terapię



Terapia ta nie jest może jedną z najłatwiejszych, ale daje najlepsze i myślę długotrwałe rezultaty.
A cena.., no cóż - opakowanie ok. 90zł (w Poznaniu), przez ok. 5 m-cy - to i tak mniej niż inne leczenie, które każde z nas przechodzi i wydaje tez dużo kasy przez 2, 3 .. lub więcej lat.

Polecam, bo sama to przeszłam i tteraz czuję się SUPER!!

Aha, leczyłam się AKNENORMINEM


Piszcie - co o tym myślicie i jakie macie doświadczenia. Powodzenia
mycha80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-06, 21:33   #2
kakti
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 135
Dot.: IZOTRETYNOINA, np. Aknenormin

też znam ten lek - Aknenormin i potwierdzam, że jest bardzo skuteczny wiele osób boi się skutków ubocznych stosowania Akne, ale w porównaniu do efektów, które są naprawdę spektakularne, to skutki uboczne typu wysuszenie cery czy suche spojówki to naprawdę pikuś.
kakti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 10:28   #3
lollet
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3
Dot.: IZOTRETYNOINA, np. Aknenormin

hej też zaczęłam go brać narazie minął pierwszy tydzień zobaczymy co będzie dalej...
lollet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-19, 19:16   #4
princeseczka
Zakorzenienie
 
Avatar princeseczka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 6 733
Dot.: IZOTRETYNOINA, np. Aknenormin

a czy wystąpił u Waś wysyp w trakcie kuracji? jeśli tak to kiedy
__________________
Adrianek
nic nie jest trudne dla tego kto kocha



Pobraliśmy się
princeseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-20, 10:32   #5
lollet
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3
Dot.: IZOTRETYNOINA, np. Aknenormin

hej wysyp u mnie niestety wystąpił ja biorę dawke 40mg na dzień i wysyp miałam od 7 dnia do 14 tak ostro potem się troszke poprawiło choć nadal coś wyskakuje ale szybko znika ;]
lollet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-20, 21:24   #6
mycha80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2
Dot.: IZOTRETYNOINA, np. Aknenormin

Tak, to prawda. Wysyp występuje najczęściej w pierwszym miesiącu stosowania. Szkoda, że lekarz nie uprzedził Was o nim. Trzeba poprostu przeżyć ten okres....

POTEM BEDZIE JUŻ TYLKO LEPIEJ

Ten Aknenormin, to na serio coś fantastycznego.
mycha80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-27, 19:01   #7
nanetti_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 49
Dot.: IZOTRETYNOINA, np. Aknenormin

Witam,
ja długo nie mogłam zdecydować się na leczenie izotretynioną... W końcu zrobiłam szereg badań, znalazłam naprawdę dobrego dermatologa, dostałam pigułki i za 2 tyg mam się pojawić u lekarza po receptę. Ale nadal jestem przerażona skutkami ubocznymi. Mój trądzik nie jest bardzo silny, ale uporczywy. Najbardziej obawiam się o wątobę, bo dawka ma być spora w dodatku te pigułki... Co mi na to szanowna wątroba odpowie? U mnie było cięzko po większej dawce Tetralysalu, a tu? Jak to u Was było ogólnie? Poooomocy
nanetti_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-19, 18:09   #8
jaqlin
Raczkowanie
 
Avatar jaqlin
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 69
GG do jaqlin
Dot.: IZOTRETYNOINA, np. Aknenormin

Ja już biorę 3cie powtórzenie.

DZIEWCZYNY NA PRAWDĘ NIE MA SIĘ CZEGO BAĆ!!
Pamiętajcie na forach wypowiadają się głownie osoby, które mają problemy podczas kuracji. Takie osoby jak ja po prostu nie wchodzą na takie fora, a już w większości nie piszą, bo po co?

Dlatego postanowiłam napisać, nie ma czego się bać!

Ograniczcie słodycze, na rzecz jogurtów naturalnych, kefirów i zmieńcie swoją dietę, tak aby była ona przyjazna wątrobie, co da jej pewna ochronę i wzmocnienie podczas kuracji.

Kuracja - jeśli dawka jest dobrana odpowiednio - jest sama w sobie bardzo fajna
Przesuszona skóra; mnie jedynie przeszkadzał problem z występowaniem zajadów i suchość oka, bo noszę soczewki.
Teraz pojawiły się bóle mięśni ramion i obojczyka (czyli po 3 miesiącach).
Nic poza tym.

PLUSY:
- piękne grube włosy, na prawdę tylko podczas kuracji takie mam i rosną o wiele szybciej (to moja 3 kuracja, więc wiem co mówię:P)
- doskonała cera - makijaż trzyma się jak zaczarowany na niej
- idealny koloryt - jedynie lekko przyrumieniona strefa nos, broda
- piękne paznokcie

Ja uwielbiam być na izo, ale jednak to już mój 3 i ostatni rzut. Więcej nie dostanę, więc jeśli trądzik w jakimś stopniu wróci, będę musiała zastosować już inne metody.

Edytowane przez jaqlin
Czas edycji: 2014-08-19 o 18:11
jaqlin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-15, 17:16   #9
makeupola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 286
Dot.: IZOTRETYNOINA, np. Aknenormin

Osobiście właśnie kończę leczenie izotretynoiną. Bardzo się bałam śladów, blizn, przebarwień i wysypu. Niestety mam kilka przebarwień... kilka blizn również. Jestem właśnie na końcu terapii, biorę ostatnie opakowanie. Lekarz zapewnia mnie, że moja przebarwienia i blizny są tak małe, że znikną w ciągu roku od terapii. Nie do końca jestem co do tego przekonana. Jak to było u Was?
BTW wiem, że ciężko jest przejść przez terapię. Dla mnie było to szczególnie trudne jeśli chodzi o wybór odpowiedniego podkładu oraz kremu, który nawilżyłby moja skórę, która była w opłakanym stanie :/
__________________
Blog poświęcony leczeniu Izotretynoiną oraz kosmetykom!

Nowe wpisy

Jak zwalczyć trądzik po 20 roku życia?

Wypadanie włosów - przyczyny i co robić?

Wymiana kosmetyki
makeupola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-21, 19:21   #10
marihaaaa
Raczkowanie
 
Avatar marihaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 98
Dot.: IZOTRETYNOINA, np. Aknenormin

Cześć!

Jestem po trzecim tygodniu kuracji Aknenorminem (40mg), zaczynam czwarty. Dodatkowo zażywam tabletki antykoncepcyjne Atywia. Jak do tej pory mam chyba standardowe objawy - suchość ust, skóry, włosów, oczu, gardła, wysyp... Raz miałam solidny krwotok z nosa i kilka razy bolała mnie głowa. Założyłam nawet bloga gdsie opisuję wraz ze zdjęciami bardziej szczegółowo swoją kurację (www.marykontraizo.blogspot.com), serdecznie zapraszam.

Zaniepokoił mnie jednak jeden fakt - do końca opakowania Atywii zostało mi jeszcze 6 tabletek i dostalam już okres . Pierwszy dzień to było jedynie brązowe plamienie a od drugiego normalna krew, jak podczas okresu. Wizytę u mojej dermatolog mam dopiero za ponad tydzień. Czy spotkał się ktoś z Was z takim objawem/skutkiem ubocznym? Czy izo może tak manipulować hormonami?

Pozdrawiam kuracjuszy

Edytowane przez marihaaaa
Czas edycji: 2015-11-21 o 19:25
marihaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-22, 13:31   #11
shini
Zakorzenienie
 
Avatar shini
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Paradise City
Wiadomości: 5 270
Dot.: IZOTRETYNOINA, np. Aknenormin

Cytat:
Napisane przez marihaaaa Pokaż wiadomość
Cześć!

Jestem po trzecim tygodniu kuracji Aknenorminem (40mg), zaczynam czwarty. Dodatkowo zażywam tabletki antykoncepcyjne Atywia. Jak do tej pory mam chyba standardowe objawy - suchość ust, skóry, włosów, oczu, gardła, wysyp... Raz miałam solidny krwotok z nosa i kilka razy bolała mnie głowa. Założyłam nawet bloga gdsie opisuję wraz ze zdjęciami bardziej szczegółowo swoją kurację (www.marykontraizo.blogspot.com), serdecznie zapraszam.

Zaniepokoił mnie jednak jeden fakt - do końca opakowania Atywii zostało mi jeszcze 6 tabletek i dostalam już okres . Pierwszy dzień to było jedynie brązowe plamienie a od drugiego normalna krew, jak podczas okresu. Wizytę u mojej dermatolog mam dopiero za ponad tydzień. Czy spotkał się ktoś z Was z takim objawem/skutkiem ubocznym? Czy izo może tak manipulować hormonami?

Pozdrawiam kuracjuszy
Ten wątek jest chyba z deka martwy xD
Tutaj jest "żywy" wątek o Izo:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=823517
__________________
Wymienie w lutym rozswietlacz Boirjois, ciuchy s/m
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1220876
shini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-22 14:31:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:42.