Soczewki na dzień i na noc PureVision - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-29, 11:42   #31
Eweczka173
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 370
Dot.: Soczewki na dzień i na noc PureVision

Spokojnie można w nich spać
ja to pierwszy raz jak je kupiłam i miałam w nich spać, to się bałam zasnąć, bo jak mi gdzieś to wejdzie.
Ale nie, noszę te soczewki już 2 lata i jest OK
Eweczka173 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 15:32   #32
martiniątko
Zadomowienie
 
Avatar martiniątko
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 166
Dot.: Soczewki na dzień i na noc PureVision

Ja soczewki noszę od ok. 10 lat, pure vision od jakichś 4-5... kiedyś w nich spałam ale potem zaczęłam mieć problemy z wysychaniem oczu i zaczęłam zdejmować i tak już zdejmuję od gdzieś 3 lat... może powinnam znów zacząć w nich spać, przeprowadziłam się i w nowym mieście powietrze jest 100x lepsze więc i oczy nie wysychają... mimo wszystko dobrze jest mieć krople do oczu przy łóżku bo rano soczewki lubią się "przykleić"...
martiniątko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-25, 20:37   #33
PieceOfMeWantToBeNasty
Raczkowanie
 
Avatar PieceOfMeWantToBeNasty
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 204
Dot.: Soczewki na dzień i na noc PureVision

Cytat:
Napisane przez martiniątko Pokaż wiadomość
Ja soczewki noszę od ok. 10 lat, pure vision od jakichś 4-5... kiedyś w nich spałam ale potem zaczęłam mieć problemy z wysychaniem oczu i zaczęłam zdejmować i tak już zdejmuję od gdzieś 3 lat... może powinnam znów zacząć w nich spać, przeprowadziłam się i w nowym mieście powietrze jest 100x lepsze więc i oczy nie wysychają... mimo wszystko dobrze jest mieć krople do oczu przy łóżku bo rano soczewki lubią się "przykleić"...
a ja do tej pory nosiłam soczewki 3 -miesięczne firmy Baush&Lomb, ostatnio kupiłam Pure Vision i cały czas czuję jakby mi ktoś piasku pod powieki nasypał
PieceOfMeWantToBeNasty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 11:32   #34
ankkka
Raczkowanie
 
Avatar ankkka
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 347
Dot.: Soczewki na dzień i na noc PureVision

Kupiłam, bo była promocja, ale więcej do nich nie wrócę. Generalnie dla osób, które gdzieś wyjeżdżają, na jakąś działkę to jest dobre rozwiązanie, ale jeśli macie możliwość używania normalnych soczewek to polecam te drugie. Po wstaniu zawsze muszę zakroplić oko , a i czasem w ciągu dnia mam suche oczy... Choć dodam, że nie mam wrażliwych oczu i zazwyczaj nie używam kropli do oczu. Soczewka bardzo dobrze przylega do oka, jest więc nieco sztywniejsza niż zwykła miesięczna. Mi to nie przeszkadza. Nie ma tez problemu z jej zdjęciem.Używałam kiedyś Optix night&day i tamte , z tego co pamiętam były lepsze. Tak więc jak gdzieś wyjeżdżasz to przeżyjesz i z Pure Vision...
__________________
ania
ankkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 21:11   #35
Emilia 25
404 Not Found
 
Avatar Emilia 25
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 904
Dot.: Soczewki na dzień i na noc PureVision

Cytat:
Napisane przez ankkka Pokaż wiadomość
Kupiłam, bo była promocja, ale więcej do nich nie wrócę. Generalnie dla osób, które gdzieś wyjeżdżają, na jakąś działkę to jest dobre rozwiązanie, ale jeśli macie możliwość używania normalnych soczewek to polecam te drugie. Po wstaniu zawsze muszę zakroplić oko , a i czasem w ciągu dnia mam suche oczy... Choć dodam, że nie mam wrażliwych oczu i zazwyczaj nie używam kropli do oczu. Soczewka bardzo dobrze przylega do oka, jest więc nieco sztywniejsza niż zwykła miesięczna. Mi to nie przeszkadza. Nie ma tez problemu z jej zdjęciem.Używałam kiedyś Optix night&day i tamte , z tego co pamiętam były lepsze. Tak więc jak gdzieś wyjeżdżasz to przeżyjesz i z Pure Vision...
Dziwne, ja nie mam takiego problemu. A przełamałam się i śpię w nich całą noc. Zmieniam raz na miesiąc.
__________________
J
Emilia 25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 18:44   #36
Kuba312
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1
Dot.: Soczewki na dzień i na noc PureVision

Witam ,

Od 5 lat nosze zwykłe miesięczne soczewki ale pomyślałem czy by nie spróbować soczewek dzień/noc, i tu się nasuwa moje pytanie, wyjeżdżam niedługo do Egiptu, a wiadomo, że tam jest dość suche powietrze i jestem ciekaw czy ktoś ma już jakieś doświadczenie z soczewkami w takich warunkach, czy będą często zasychać no i ten piasek wszędzie..
Mam zamiar kupić soczewki przed wyjazdem (miałem dłuższą przerwę od noszenia) i dla wygody zastanawiam się właśnie nad tymi.
Prosił bym o jakieś opinie czy pojechać w soczewkach purevision czy zakupić zwykłe miesięczne dzienne.

Pozdrawiam
Kuba312 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-25, 08:45   #37
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Soczewki na dzień i na noc PureVision

Jak Wasze wrażenia po kilku latach? Czy takie nie ściąganie soczewek nawet na chwilę nie prowadzi do jakichś zmian na rogówce?


Mam jeszcze dwie pary soczewek miesięcznych do ciągłego noszenia (innej firmy) i zastanawiam się czy ich użyć
Ogólnie kiepsko toleruję soczewki zarówno ze względu na komfort widzenia jak i na poczucie ciała obcego i może noszenie ich non stop to metoda na przyzwyczajenie się.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-25, 08:54   #38
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Soczewki na dzień i na noc PureVision

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Jak Wasze wrażenia po kilku latach? Czy takie nie ściąganie soczewek nawet na chwilę nie prowadzi do jakichś zmian na rogówce?


Mam jeszcze dwie pary soczewek miesięcznych do ciągłego noszenia (innej firmy) i zastanawiam się czy ich użyć
Ogólnie kiepsko toleruję soczewki zarówno ze względu na komfort widzenia jak i na poczucie ciała obcego i może noszenie ich non stop to metoda na przyzwyczajenie się.
Ja nosiłam na początku niemal bez przerwy - przez ok. 2 lata może?
I okulista mi odradził, bo właśnie niby jakieś zmiany na rogówce zaczęły mi się robić. I to chyba nie jego negatywne nastawienie na takie noszenie soczewek, bo nie mówiłam mu o tym. Sam zobaczył, że coś jest nie tak i zapytał, jak długo w ciągu dnia noszę soczewki i czy codziennie zdejmuje, bo własnie widzi zmiany na rogówce.
Przestałam tak nosić i zmiany się cofnęły, ale okulista mnie ostrzegał, że jak będę tak dłużej nosić, to mogą się utrwalić.

Nosiłam soczewki w trybie:
2 tygodnie (lub trochę ponad) bez przerwy, 5-6 dni bez przerwy, a później wyjmowałam co 2-3 dni, bo pod koniec miesiąca ich noszenia już nie dawałam rady dlużej ich nosić.

Moim zdaniem to nie jest metoda na przyzwyczajenie oczu do soczewek.
Być może nie trafiłaś na dobrze dobrane do siebie.


A z ciekawości - co Ci przeszkadza? Piszesz, że źle widzisz. Na pewno dobre moce masz dobrane? Przesuwa Ci się soczewka?

Edytowane przez martaakow
Czas edycji: 2019-10-25 o 08:56
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-25, 09:47   #39
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Soczewki na dzień i na noc PureVision

Ja mam dużą różnowzroczność (przez lata nie korygowaną) - jedno oko -3, drugie +1. Soczewkę noszę na krótkowzroczne oko. W soczewce nadal nie widzę idealnie (ale to pewnie wynika z tego, że zdaniem okulisty w wieku dorosłym nie da się już wypracować widzenia obuocznego) do tego tracę ostrość tak jakby się jakoś wyginała i często czuję uwieranie jakby coś mi wpadło. No i gorsze jest widzenie z bliska. Ale i tak widzę lepiej niż w okularach, które nie mogą mieć pełnej mocy (za duża różnica). Zastanawiam się czy to, że raz noszę soczewkę (gdy wychodzę) a raz nie (w domu) nie powoduje, że tak trudno mi się przyzwyczaić. Może jakbym miała ją na stałe przyzwyczaiłby się wzrok i wzrosła tolerancja oka na fizyczny dyskomfort.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-25, 11:00   #40
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Soczewki na dzień i na noc PureVision

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Ja mam dużą różnowzroczność (przez lata nie korygowaną) - jedno oko -3, drugie +1. Soczewkę noszę na krótkowzroczne oko. W soczewce nadal nie widzę idealnie (ale to pewnie wynika z tego, że zdaniem okulisty w wieku dorosłym nie da się już wypracować widzenia obuocznego) do tego tracę ostrość tak jakby się jakoś wyginała i często czuję uwieranie jakby coś mi wpadło. No i gorsze jest widzenie z bliska. Ale i tak widzę lepiej niż w okularach, które nie mogą mieć pełnej mocy (za duża różnica). Zastanawiam się czy to, że raz noszę soczewkę (gdy wychodzę) a raz nie (w domu) nie powoduje, że tak trudno mi się przyzwyczaić. Może jakbym miała ją na stałe przyzwyczaiłby się wzrok i wzrosła tolerancja oka na fizyczny dyskomfort.
Możesz ją nosic też w domu.
Chodzi o to, żeby zdejmować na noc.

Sama używam soczewek Biofinity i jestem z nich najbardziej zadowolona. Sporo osób w moim otoczeniu ma o nich dobre opinie.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-25, 12:44   #41
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Soczewki na dzień i na noc PureVision

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Możesz ją nosic też w domu.
Chodzi o to, żeby zdejmować na noc.

Sama używam soczewek Biofinity i jestem z nich najbardziej zadowolona. Sporo osób w moim otoczeniu ma o nich dobre opinie.

Właśnie te mam w wersji całodobowej i nosiłam kiedyś ale zdejmowałam na noc i szczerze mówiąc wkurzały mnie te pojemniki i płyny. Teraz używam dobowych ale one chyba bardziej podrażniają oczy. Ściągam po pracy bo lubię uciąć sobie drzemkę poobiednią
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-25, 12:59   #42
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Soczewki na dzień i na noc PureVision

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Właśnie te mam w wersji całodobowej i nosiłam kiedyś ale zdejmowałam na noc i szczerze mówiąc wkurzały mnie te pojemniki i płyny. Teraz używam dobowych ale one chyba bardziej podrażniają oczy. Ściągam po pracy bo lubię uciąć sobie drzemkę poobiednią
No to zawsze zostają jednodniowe.
Ale koszt jest sporo wyższy.

Zresztą te "płyny i pojemniki" to raptem może 1 minutę w ciągu dnia mi zajmują, więc nie uważam, żeby to było tak strasznie uciążliwe.

Ja od siebie nie polecam noszenia soczewek całą dobę. I ze względu na zdrowie oczu, i sam komfort noszenia soczewek. Oczy są bardziej suche i podrażnione niż przy trybie ze zdejmowaniem na noc
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-25, 13:26   #43
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Soczewki na dzień i na noc PureVision

Ja noszę właśnie takie jednorazówki (dobowe ale nie do spania) ale one chyba są gorzej oddychające niż te do ciągłego noszenia. Jak mi się przyśnie w autobusie to mi się do powiek przyklejają a ja nigdy nie znam dnia ani godziny kiedy mnie śpiączka złapie
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-25, 13:30   #44
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Soczewki na dzień i na noc PureVision

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Ja noszę właśnie takie jednorazówki (dobowe ale nie do spania) ale one chyba są gorzej oddychające niż te do ciągłego noszenia. Jak mi się przyśnie w autobusie to mi się do powiek przyklejają a ja nigdy nie znam dnia ani godziny kiedy mnie śpiączka złapie
Nosiłam kiedyś jednodniowe, ale też nie byłam zadowolona. Nie pamiętam już jakich marek, ale próbowałam kilku i żadne mi nie podeszły.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-02, 08:46   #45
CandyShopGirl
Raczkowanie
 
Avatar CandyShopGirl
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 308
Dot.: Soczewki na dzień i na noc PureVision

Nosiłam kiedyś soczewki zbyt długo, kilka dni z rzędu, przez noc, dłużej niż powinnam. Hulaj dusza, piekła nie ma, a mi tak wygodnie i jestem lepszy cwaniak, plus w reklamach mówili że można. Miałam wtedy jakieś 18 lat. Ile bym dała, żeby cofnąć czas. Teraz mam 30, nie mogę już nigdy nosić soczewek, moje oczy ich nie tolerują. Rogówka jest nierowna, są blizny, dziury. Oczy potrafią pęknąć na czerwono jak królikowi, przesuszaja się, są dni kiedy nieustannie czuję jakbym miała pod powieką rzęsę, ale to nie rzęsa, to uszkodzone oko, już permanentnie - widziałam wielu lekarzy. Tak bardzo żałuję, że traktowałam je tak nieodpowiedzialnie. Proszę, przyjrzycie się swoim zwyczajom związanymi z soczewkami, upewnijcie, że podchodzicie do tego z odpowiednim rozsądkiem, troską, higieną, okresem odpoczynku. Ja niczego tak bardzo nie żałuję jak swoich zaniedbań właśnie.

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk
__________________
Many of us spend half our time wishing for things we could have
if we didn’t spend half our time wishing.

CandyShopGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-02, 10:11   #46
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Soczewki na dzień i na noc PureVision

Dla mnie noszenie soczewek 24h/dobę to proszenie się o kłopoty z oczami. Nawet jeśli potencjalnie są przeznaczone do tego. Za młodu zdarzało mi się nie ściągnąć na noc jak byłam na imprezie i już następnego dnia odczuwałam dyskomfort. Nie wyobrażam sobie nosić soczewkę kilka dni z rzędu bez przerwy. Teraz staram się zawsze po powrocie zmyć makijaż, zdjąć soczewki i zakropić oczy płynem nawilżającym, żeby mogły odpocząć od ciała obcego.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-02, 12:59   #47
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Soczewki na dzień i na noc PureVision

Cytat:
Napisane przez CandyShopGirl Pokaż wiadomość
Nosiłam kiedyś soczewki zbyt długo, kilka dni z rzędu, przez noc, dłużej niż powinnam. Hulaj dusza, piekła nie ma, a mi tak wygodnie i jestem lepszy cwaniak, plus w reklamach mówili że można. Miałam wtedy jakieś 18 lat. Ile bym dała, żeby cofnąć czas. Teraz mam 30, nie mogę już nigdy nosić soczewek, moje oczy ich nie tolerują. Rogówka jest nierowna, są blizny, dziury. Oczy potrafią pęknąć na czerwono jak królikowi, przesuszaja się, są dni kiedy nieustannie czuję jakbym miała pod powieką rzęsę, ale to nie rzęsa, to uszkodzone oko, już permanentnie - widziałam wielu lekarzy. Tak bardzo żałuję, że traktowałam je tak nieodpowiedzialnie. Proszę, przyjrzycie się swoim zwyczajom związanymi z soczewkami, upewnijcie, że podchodzicie do tego z odpowiednim rozsądkiem, troską, higieną, okresem odpoczynku. Ja niczego tak bardzo nie żałuję jak swoich zaniedbań właśnie.

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk
Straszne, bardzo Ci wspolczuje. Nie wiem, co ja bym zrobila w takiej sytuacji, zwlaszcza, ze jestem raptem pare lat od Ciebie starsza, a soczewki nosze juz od 20 lat, bez nich jestem calkiem slepa.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-03, 08:25   #48
CandyShopGirl
Raczkowanie
 
Avatar CandyShopGirl
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 308
Dot.: Soczewki na dzień i na noc PureVision

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Straszne, bardzo Ci wspolczuje. Nie wiem, co ja bym zrobila w takiej sytuacji, zwlaszcza, ze jestem raptem pare lat od Ciebie starsza, a soczewki nosze juz od 20 lat, bez nich jestem calkiem slepa.
Żałuję bardzo. I noszę okulary. A ja z tych osób, które siebie w okularach niecierpią. O wiele bardziej podobam się sobie bez, ale przez własną głupotę sama się na nie skazałam. Zoperowałabym je, żeby znów, nareszcie, widzieć świat i widzieć w lustrze swoją twarz, a nie swoją twarz w okularach, gdzie to zupełnie inna twarz - ale boję się. Przy zwykłej fotokoagulacji (łataniem laserem znieczulonej kroplami siatkówki, bo miejscami mi się odrywa - pełne oderwanie znaczyłoby ślepotę) zaczynam się hiperwentylować i raz straciłam przytomność - a podobno to taki prosty, rutynowy zabieg. Boję się, że przy laserowej korekcji przytrafi mi się coś podobnego, a wtedy będzie już pozamiatane. No i tak się bujam z tymi oczami, bo co mogę zrobić, bywa gorzej, bywa lepiej, bywa że parę jednodniowych soczewek założę na randkę w restauracji i bywa nawet, że białka nie eksplodują po tym czerwienią - ale to stąpanie po niepewnym gruncie. Graj w głupie gry, wygrywaj głupie nagrody - para zepsutych oczu przez własne wątpliwe wybory lat nastoletnich. Nikomu nie życzę, dbajcie o swoje oczy.
__________________
Many of us spend half our time wishing for things we could have
if we didn’t spend half our time wishing.

CandyShopGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-03, 08:45   #49
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Soczewki na dzień i na noc PureVision

Cytat:
Napisane przez CandyShopGirl Pokaż wiadomość
Żałuję bardzo. I noszę okulary. A ja z tych osób, które siebie w okularach niecierpią. O wiele bardziej podobam się sobie bez, ale przez własną głupotę sama się na nie skazałam. Zoperowałabym je, żeby znów, nareszcie, widzieć świat i widzieć w lustrze swoją twarz, a nie swoją twarz w okularach, gdzie to zupełnie inna twarz - ale boję się. Przy zwykłej fotokoagulacji (łataniem laserem znieczulonej kroplami siatkówki, bo miejscami mi się odrywa - pełne oderwanie znaczyłoby ślepotę) zaczynam się hiperwentylować i raz straciłam przytomność - a podobno to taki prosty, rutynowy zabieg. Boję się, że przy laserowej korekcji przytrafi mi się coś podobnego, a wtedy będzie już pozamiatane. No i tak się bujam z tymi oczami, bo co mogę zrobić, bywa gorzej, bywa lepiej, bywa że parę jednodniowych soczewek założę na randkę w restauracji i bywa nawet, że białka nie eksplodują po tym czerwienią - ale to stąpanie po niepewnym gruncie. Graj w głupie gry, wygrywaj głupie nagrody - para zepsutych oczu przez własne wątpliwe wybory lat nastoletnich. Nikomu nie życzę, dbajcie o swoje oczy.
To czesto zdarzalo Ci sie spac w soczewkach? Mnie sie sporadycznie zdarzalo przysnac, ale dosc szybko sie budzilam i sciagalam soczewki z uwagi na dyskomfort, nigdy nie bylabym w stanie nosic takich do ciaglego noszenia, znaczy nosilam takie, ale i tak zawsze standardowo sciagalam je na noc. Moje ulubione to jednak jednodniowe, ale roznica w cenie miedzy jednodniowymi, a miesiecznymi jest kosmiczna, jednodniowe soczewki kosztuja mnie ponad $150 miesiecznie, a miesieczne + butelka plynu do pielegnacji ok. $40 miesiecznie, to 1/4 ceny tych jednodniowych. Planuje w niedalekiej przyszlosci poddac sie zabiegowi refrakcyjnej wymiany soczewki.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-03, 12:15   #50
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Soczewki na dzień i na noc PureVision

Czy nie macie w soczewkach problemu z widzenie bliży? Ja niestety mam i dlatego zrezygnowałam z zabiegu.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-03, 20:18   #51
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: Soczewki na dzień i na noc PureVision

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Czy nie macie w soczewkach problemu z widzenie bliży? Ja niestety mam i dlatego zrezygnowałam z zabiegu.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mam - od chyba ok roku. Ale - mam 42 lata, i to jest wiek, kiedy czlowiek zaczyna miec ten problem niezaleznie od tego, czy nosi soczewki i czy ma inna wade wzroku. Jestem krotkowidzem, okulary nosze od 6-go roku zycia, soczewki od 21-go - i cale zycie widzialam w soczewka idealnie i z bliska, i z daleka. Od kilku miesiecy lapie sie na tym, ze z bliska widze lepiej bez soczewek - w czytaniu mi to jeszcze nie przeszkadza, ale np paznokcie piluje bez soczewek, bo widze lepiej niz okiem uzbrojonym.
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-04, 07:22   #52
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Soczewki na dzień i na noc PureVision

Cytat:
Napisane przez VI4 Pokaż wiadomość
mam - od chyba ok roku. Ale - mam 42 lata, i to jest wiek, kiedy czlowiek zaczyna miec ten problem niezaleznie od tego, czy nosi soczewki i czy ma inna wade wzroku. Jestem krotkowidzem, okulary nosze od 6-go roku zycia, soczewki od 21-go - i cale zycie widzialam w soczewka idealnie i z bliska, i z daleka. Od kilku miesiecy lapie sie na tym, ze z bliska widze lepiej bez soczewek - w czytaniu mi to jeszcze nie przeszkadza, ale np paznokcie piluje bez soczewek, bo widze lepiej niz okiem uzbrojonym.

Mam kilka lat mniej i też precyzyjne rzeczy muszę robić bez soczewek. Problem ten już miałam parę lat temu przy próbie zastosowania soczewek i między innymi dlatego zrezygnowałam (radzę sobie jakoś bez korekcji bo drugie oko mam lekko dalekowzroczne). Z tego też powodu zrezygnowałam z zabiegu bo bałam się nieodwracalnej utraty widzenia bliży.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-04, 09:40   #53
CandyShopGirl
Raczkowanie
 
Avatar CandyShopGirl
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 308
Dot.: Soczewki na dzień i na noc PureVision

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
To czesto zdarzalo Ci sie spac w soczewkach? Mnie sie sporadycznie zdarzalo przysnac, ale dosc szybko sie budzilam i sciagalam soczewki z uwagi na dyskomfort, nigdy nie bylabym w stanie nosic takich do ciaglego noszenia, znaczy nosilam takie, ale i tak zawsze standardowo sciagalam je na noc. Moje ulubione to jednak jednodniowe, ale roznica w cenie miedzy jednodniowymi, a miesiecznymi jest kosmiczna, jednodniowe soczewki kosztuja mnie ponad $150 miesiecznie, a miesieczne + butelka plynu do pielegnacji ok. $40 miesiecznie, to 1/4 ceny tych jednodniowych. Planuje w niedalekiej przyszlosci poddac sie zabiegowi refrakcyjnej wymiany soczewki.
Myślę, że od okazyjnego zaśnięcia w soczewkach nic złego na dłuższą metę nie powinno Ci się stać (nie jestem lekarzem). Ja robiłam sobie maratony takiej głupoty, bo byłam tak sprytna i niezniszczalna. Ceny soczewek jednodniowych tutaj (też mieszkam w Australii) to rzeczywiście kosmos, jedyne chyba pocieszenie, że nie noszę, bo i nie mogę, i mnie nie stać Dbajcie o swoje oczy! Już kończę offtop, wszystko pisane w dobrej wierze.

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk
__________________
Many of us spend half our time wishing for things we could have
if we didn’t spend half our time wishing.

CandyShopGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-04, 10:09   #54
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Soczewki na dzień i na noc PureVision

Cytat:
Napisane przez CandyShopGirl Pokaż wiadomość
Myślę, że od okazyjnego zaśnięcia w soczewkach nic złego na dłuższą metę nie powinno Ci się stać (nie jestem lekarzem). Ja robiłam sobie maratony takiej głupoty, bo byłam tak sprytna i niezniszczalna. Ceny soczewek jednodniowych tutaj (też mieszkam w Australii) to rzeczywiście kosmos, jedyne chyba pocieszenie, że nie noszę, bo i nie mogę, i mnie nie stać Dbajcie o swoje oczy! Już kończę offtop, wszystko pisane w dobrej wierze.

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk
Okazyjnie to jasne, mialam na studiach kolezanke, ktora nosila soczewki przez caly czas, minelo kilkanascie lat i z tego co wiem, nadal tak robi, ma chyba te oczy ze stali czy cos
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-04, 12:56   #55
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Soczewki na dzień i na noc PureVision

Ja zawsze śpię w autobusie i czasem w pracy wpadnę w śpiączkę dlatego te całodobowe soczewki przemawiają do mnie
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-04, 13:17   #56
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Soczewki na dzień i na noc PureVision

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Ja zawsze śpię w autobusie i czasem w pracy wpadnę w śpiączkę dlatego te całodobowe soczewki przemawiają do mnie
Mnie sie zdarza w pociagu przysnac, albo na kanapie ogladajac netflixa i nie jest mi potem zbyt komfortowo, wole sobie uciac planowana drzemke i przed jej rozpoczeciem sciagnac soczewki.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-04 14:17:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:43.