Przeprowadzka kotka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-23, 13:34   #1
lolek_87
Raczkowanie
 
Avatar lolek_87
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 39
GG do lolek_87
Exclamation

Przeprowadzka kotka


Hej!
Mam kociaka, który jest bardzo strachliwy. Jest u nas od 4 miesiecy. Zazwyczaj nie mamy dużo gości ale jak ktoś już przyjdzie to Ozzy zwiewa gdzie pieprz rośnie i nie chce wyjść z ukrycia. No ale nie w tym rzecz. W piątek przeprowadzamy się do nowego mieszkania i nie wiem jak on zareaguje skoro jest taki strachliwy. Może są jakieś sposoby na przygotowanie go do tej nowej sytuacji albo jak powinniśmy się zachować (jakoś go specjalnie tam wprowadzić) podczas preprowadzki i w pierwszych jego momentach w nowym domu.
__________________
AW
lolek_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-23, 15:09   #2
Łaciata
Raczkowanie
 
Avatar Łaciata
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 288
Dot.: Przeprowadzka kotka

Przede wszystkim zaplanować przeprowadzkę tak, aby jak najmniej zamieszania było

Jeśli kot ma tendencje do chowania się w jakichś zakamarkach, to dla jego bezpieczeństwa wypożycz klatkę, ustaw w niej kuwetę, posłanie (dobrze gdyby była to jakaś budka - choćby z kartonu wyściełana kocykiem), jedzenie, wodę i zamknij w niej kota - w starym mieszkaniu i później w nowym. Otwarte drzwi czy przesuwanie mebli mogą być dla niego niebezpieczne.

A dla psychiki - po wypuszczeniu kota nie przejmować się nim Nic na siłę - niech sam sobie obejrzy mieszkanie. Na początek kuwetę i miski ustaw w pobliżu miejsca, gdzie chowa się kot.
__________________
Łaciata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-23, 17:05   #3
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: Przeprowadzka kotka

też mnie to czeka, i mam dwa strachliwce, nie cierpię gdy ktoś do nas przychodzi, wciskają się w jakieś ciasne zakamarki i drżą podczas całej wizyty, a nacodzień figlarze są z nich okropni
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-24, 07:53   #4
dottta
Zakorzenienie
 
Avatar dottta
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 999
Dot.: Przeprowadzka kotka

Cytat:
Napisane przez Łaciata Pokaż wiadomość
Przede wszystkim zaplanować przeprowadzkę tak, aby jak najmniej zamieszania było

Jeśli kot ma tendencje do chowania się w jakichś zakamarkach, to dla jego bezpieczeństwa wypożycz klatkę, ustaw w niej kuwetę, posłanie (dobrze gdyby była to jakaś budka - choćby z kartonu wyściełana kocykiem), jedzenie, wodę i zamknij w niej kota - w starym mieszkaniu i później w nowym. Otwarte drzwi czy przesuwanie mebli mogą być dla niego niebezpieczne.

A dla psychiki - po wypuszczeniu kota nie przejmować się nim Nic na siłę - niech sam sobie obejrzy mieszkanie. Na początek kuwetę i miski ustaw w pobliżu miejsca, gdzie chowa się kot.
przygotowanie takiego bezpiecznego miejsca dla kota to dobry pomysł zwłaszcza że będzie na nim zapach ze starego "jego" mieszkania Z doświadczenia mogę dodać że dobrze jest tak zaplanowac przeprowadzkę aby kot do mieszkania trafił ostatni tak by nie został po chwili sam w nowym miejscu
dottta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-24, 12:52   #5
lolek_87
Raczkowanie
 
Avatar lolek_87
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 39
GG do lolek_87
Dot.: Przeprowadzka kotka

czyli myślicie, że podczas przenoszenia rzeczy i pakownia i ch do samochodu on powinien cały czas być zakmniety w tej klatce a nie swobodnie chodzic po mieszkaniu? Nie będzie to też dla niego bardzo stresujace?

Trojka widzę, że mój Ozzy zgrałby sie z Twoimi kociakami:P
__________________
AW
lolek_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-25, 10:39   #6
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Przeprowadzka kotka

Sama wiesz najlepiej jak reaguje twoj kot na dane sytuacje, jelsi wiesz ze moze czmychnac to zamknij go gdzies, a kota przewiez na nowe miejsce najlepiej jak juz tam wszystko wniesiesz i poustawiasz mniejwiecej, jako ostatni 'pakunek'
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-25, 11:15   #7
Łaciata
Raczkowanie
 
Avatar Łaciata
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 288
Dot.: Przeprowadzka kotka

Ja dla bezpieczeństwa bym go zamknęła. Lepszy taki stres, niż czmychnięcie przez otwarte drzwi. Kot w panice może zachowywać się nieobliczalnie i nawet, jeśli nigdy nie wychodził np. na klatkę, to nie znaczy, że teraz nie ucieknie.

Mam przeprowadzki za sobą i wiem, że w tym zamieszaniu nie jest się w stanie cały czas pilnować drzwi. Nawet psy - normalnie posłuszne - miałam zamknięte w łazience.

Dla komfortu człowieka też jest to ważne - plączący się pod nogami zwierz + niesione spore rzeczy mogą przynieść niefajny skutek
__________________
Łaciata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-25, 17:02   #8
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: Przeprowadzka kotka

A ja myślę, by z kotem jeździć na wycieczki do nowego mieszkania, żeby kilka razy je zobaczył
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-25, 17:21   #9
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Przeprowadzka kotka

Cytat:
Napisane przez trojka Pokaż wiadomość
A ja myślę, by z kotem jeździć na wycieczki do nowego mieszkania, żeby kilka razy je zobaczył
nie wiem, czy to dobry pomysł, strachliwy kot będzie bardzo przeżywał każde zamknięcie w transporterze, kazdą podróż autem, a stres kota odbija się na jego zdrowiu. Najlepiej od razu przenieść kota do niego mieszkania, urzadzić mu cichy kącik w klatce, jak pisała Łaciata i powoli wypuszczac na pokoje. Powodzenia!
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-25, 18:40   #10
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: Przeprowadzka kotka

My w weekend zabieramy koty na wycieczkę by nowe mieszkanie mogły przymierzyć
tylko koszmarne dziecko szwagra mnie przeraża, mam nadzieję, że jej nie będzie bo koty się boją tego małego wrzeszczącego i ciągle biegającego potworka
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-30, 20:36   #11
lolek_87
Raczkowanie
 
Avatar lolek_87
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 39
GG do lolek_87
Dot.: Przeprowadzka kotka

no to my juz po przeprowadzce nie spodziewałam się, że pójdzie tak łatwo:P

przy pakowaniu rzeczy do samochodu Ozi zamknety był w lazience... w nowym domku został odrazu wypuszczony na mieszkanie i ochoczo zaczął je zwiedziać dziś jest już poniedziałek a on nadal bada nowe zakamarki [COLOR="Silver"]
__________________
AW
lolek_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-30, 21:55   #12
rimlora
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 342
Dot.: Przeprowadzka kotka

Cytat:
Napisane przez lolek_87 Pokaż wiadomość
no to my juz po przeprowadzce nie spodziewałam się, że pójdzie tak łatwo:P

przy pakowaniu rzeczy do samochodu Ozi zamknety był w lazience... w nowym domku został odrazu wypuszczony na mieszkanie i ochoczo zaczął je zwiedziać dziś jest już poniedziałek a on nadal bada nowe zakamarki [COLOR="Silver"]
super
rimlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 01:11   #13
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Przeprowadzka kotka

Chciałam założyć nowy wątek...a tu proszę. Więc odgrzebuję

Wkrótce czeka nas przeprowadzka. Z domu z ogrodem gdzie mieszkały sobie 3 koty i pies (w tym jeden mój). I tego jednego planuję zabrać ze sobą. Kot wychodzący, pięcioletnia kotka. Kwestie, które mnie niepokoją to jego przywiązanie do miejsca (ma tu swoje drogi spacerowe), do współmieszkańców (w tym zwierząt). Rozważaliśmy czy kotkę zostawić u rodziców czy zabrać, zdecydowaliśmy, że zabieramy, to w końcu nasz kotek, też jest do nas przywiązany, ale martwię się trochę jak to zniesie.
Wiem, że na pewno będę trzymać ją w nowym miejscu w domu, stopniowo wypuszczać do ogrodu (?) , macie może jakieś sugestie i doświadczenia?
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:59.