meble do kuchni....wielki znak zapytania - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-10, 14:07   #1
kocurek04
Raczkowanie
 
Avatar kocurek04
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 244

meble do kuchni....wielki znak zapytania


witam.
mam mały dylemat w wyborze mebli kuchennych. bardzo podobaja mi sie meble nowoczesne, które wyglądają jakby były pokryte szkłem, ale boje sie, ze będa one uciążliwe w utrzymaniu czystości, że będa na nich widoczne wszystkie palce i każde otarcie, każda kropla wody itd.dlatego pytanie do was: czy ktoś ma tego typu meble i jakie one są? czy faktycznie widac na nich kazde zabrudzenie i kurz? czy może wybrać tradycyjne meble kuchenne? bardzo proszę o opinie na temat tych nowoczesnych mebli.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 6.jpg (39,0 KB, 47 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1284549651_121068931_4-LindoMebel-kompleksowe-umeblowanie-domu-KUCHNIE-wloski-design-Sprzedam-12.jpg (40,6 KB, 51 załadowań)
__________________
Nie wiem,
czy w ogóle jest to możliwe,
aby uchwycić moment,
w którym rozpoczyna się miłość.
Nie jakieś tam zakochanie,
ale miłość

BLOG
kocurek04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-10, 15:02   #2
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: meble do kuchni....wielki znak zapytania

Pomiędzy nowoczesnymi meblami w połysku, a meblami rustykalnym jest jeszcze multum możliwości. Jeśli obawiasz się śladów na frontach w połysku, to może zdecyduj się na fronty w półmacie i raczej w jasnej kolorystyce. Na takich frontach odciski palców będą dużo mniej widoczne niż na ciemnych i mocno połyskujących.
Fronty matowe i te z litego drewna lub fornirowane będą najłatwiejsze w utrzymaniu czystości.
Jeśli obawiasz się o np. ślady małych rączek na frontach możesz zrobić dolne szafki w fornirze lub w matowej okleinie, a szafki górne zrobić jaśniejsze i w połysku.
http://www.domimag.pl/s/paragrafy/23...6c75b8c6_b.jpg
http://www.kitchen-design-ideas.org/...wood-white.jpg
http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:A...FQ-50ksIw4sFCF
http://st.houzz.com/fimgs/6a11cbe50d...ry-kitchen.jpg
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-10, 15:22   #3
kocurek04
Raczkowanie
 
Avatar kocurek04
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 244
Dot.: meble do kuchni....wielki znak zapytania

nawet nie pomyślałam o takim rozwiazaniu. ic hyba takie bedzie najlepsze. boję sie tez jasnych mebli poniewaz cala rodzina ostrzega mnie , że na takich widac każde zabrudzenie, ale na ciemnych też tak jest, kurz przy świetle dziennym nie wyglada zbyt estetycznie, a z racji ze mam kuchnie od strony południowej, bede miala wiecznie słoneczko w kuchni. wiem, nie ma jakiegos uniwersalnego rozwiazania, bo tak źle a tak nie dobrze. ale to połączenie bardzo ładnie wygląda. z drugiej strony nie chcialabym aby w mojej kuchni było wszystkiego za duzo, poniewaz bede miala fototapete miedzy meblami.
__________________
Nie wiem,
czy w ogóle jest to możliwe,
aby uchwycić moment,
w którym rozpoczyna się miłość.
Nie jakieś tam zakochanie,
ale miłość

BLOG
kocurek04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-10, 21:16   #4
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: meble do kuchni....wielki znak zapytania

Cytat:
Napisane przez kocurek04 Pokaż wiadomość
nawet nie pomyślałam o takim rozwiazaniu. ic hyba takie bedzie najlepsze. boję sie tez jasnych mebli poniewaz cala rodzina ostrzega mnie , że na takich widac każde zabrudzenie, ale na ciemnych też tak jest, kurz przy świetle dziennym nie wyglada zbyt estetycznie, a z racji ze mam kuchnie od strony południowej, bede miala wiecznie słoneczko w kuchni. wiem, nie ma jakiegos uniwersalnego rozwiazania, bo tak źle a tak nie dobrze. ale to połączenie bardzo ładnie wygląda. z drugiej strony nie chcialabym aby w mojej kuchni było wszystkiego za duzo, poniewaz bede miala fototapete miedzy meblami.
Na jasnych meblach zdecydowanie mniej widać zabrudzenia i kurz. Mam porównanie między meblami w mojej kuchni (jasne drewno, mat), a siostry (ciemne zebrano czy inne licho w wysokim połysku). Ona mogłaby na okrągło biegać ze ścierką i polerować fronty, u mnie jeśli się nie przyjrzę, to nie zauważę zacieków.
Podobnie z jasną komodą czy białą szafką na buty - dopóki się nie przyjrzysz nie widzisz kurzu, a na ciemnych godzinę po wytarciu kurzu już widać, że nowa warstwa zaczyna się osadzać. Biały stół w kuchni jest tak samo łatwy do utrzymania w czystości jak każdy inny, więc o jasne meble bym się nie martwiła.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-10, 22:09   #5
tysia_15
Chi~
 
Avatar tysia_15
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 074
GG do tysia_15
Dot.: meble do kuchni....wielki znak zapytania

Z ciemnymi meblami jest zdecydowanie gorzej. Może i wyglądają elegancko i fajnie, ale faktycznie można biegać cały czas ze ścierką, a po każdym gotowaniu dolne szafki są do kompletnego mycia.
Jeśli masz zamiar mieć jeszcze fototapetę w kuchni, to proponuję Ci naprawdę proste meble, z frontami matowymi, albo, jeśli naprawdę Ci się podobają - z błyszczącymi, ale np. w kolorze siwym/szarym na takich meblach kurz nie będzie widoczny, a i zacieki powinny być w miarę łatwe do usunięcia
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 6bd3db63ff6a342f82ca435ca3c99a28.jpg (50,7 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 9d2586ce2f118b0bbd04b359ae649a02.jpg (28,0 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 69fdb3952349cf8e2585d7c67ddd9915.jpg (51,0 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 8471aaf6853d468fa84e81051c9cee15.jpg (36,3 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg b43d5310db63bbc0cb0e375c79fe076e.jpg (18,8 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg d4e6fc7992467304cb13f028647ec326.jpg (71,6 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg fb0f861f4fbf9000c59b84fd6511b596.jpg (60,1 KB, 16 załadowań)
__________________
Bez pracy i największy talent nie da ci nawet kolacji.

Zobacz, co słychać na moim blogu
tysia_15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-10, 22:17   #6
kinga1701
Zakorzenienie
 
Avatar kinga1701
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 467
Dot.: meble do kuchni....wielki znak zapytania

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Na jasnych meblach zdecydowanie mniej widać zabrudzenia i kurz. Mam porównanie między meblami w mojej kuchni (jasne drewno, mat), a siostry (ciemne zebrano czy inne licho w wysokim połysku). Ona mogłaby na okrągło biegać ze ścierką i polerować fronty, u mnie jeśli się nie przyjrzę, to nie zauważę zacieków.
Podobnie z jasną komodą czy białą szafką na buty - dopóki się nie przyjrzysz nie widzisz kurzu, a na ciemnych godzinę po wytarciu kurzu już widać, że nowa warstwa zaczyna się osadzać. Biały stół w kuchni jest tak samo łatwy do utrzymania w czystości jak każdy inny, więc o jasne meble bym się nie martwiła.
Zgadzam się i jak. Mam białe meble w kuchni i salonie właśnie w połysku i jestem z nich zadowolona kurzu nie widać a z tymi palcami to bez przesady wiadomo jak sie tłusta ręką dotknie to ślad zostanie ale to tak na każdych meblach. A w czyszczeniu są bardzo łatwe przetrzesz wilgątną ściereczką i gotowe.
kinga1701 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-13, 07:54   #7
kocurek04
Raczkowanie
 
Avatar kocurek04
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 244
Dot.: meble do kuchni....wielki znak zapytania

dziękuję dziewczyny za rady. podjęłam decyzję. meble kuchenne zrobie w kolorze brzozy, jeśniuteńkie, w macie. z racji, że mam aneks kuchenny połączony z jadalnia i salonem zamówie sobie reszte mebli w tym samym stylu.beda proste, gdyz nie lubie udziwnień. fototapetę zamówiłam "orchideę" w kolorze sepi. mebelki beda dopiero za ok 2-3 miesiące bo sa na zamówienie (troche sie tego nazbierało, kuchnia, salon i duży stół jadalny, koniecznie okrągły, z osmioma krzesłami). jak już mebelki bedą zamontowane to wkleje kilka zdjęć. dziekuje za rady. a błyszczących frontów po prostu sie boje. tym bardziej że w domu mam trzech mężczyzn i raczej o porzadki będe musiała dbać sama
__________________
Nie wiem,
czy w ogóle jest to możliwe,
aby uchwycić moment,
w którym rozpoczyna się miłość.
Nie jakieś tam zakochanie,
ale miłość

BLOG
kocurek04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-13, 08:46   #8
inmypocket
Raczkowanie
 
Avatar inmypocket
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 190
Dot.: meble do kuchni....wielki znak zapytania

Zazdroszczę Ci tego remontu! Mnie tak strasznie marzy się nowa kuchnia!
inmypocket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-13, 08:57   #9
kocurek04
Raczkowanie
 
Avatar kocurek04
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 244
Dot.: meble do kuchni....wielki znak zapytania

to nie remont, a urządzanie nowego wymarzonego domku. kiedy go jeszcze nie miałam, tez zazdrosciłam wszystkim wkoło.pozdrawiam
__________________
Nie wiem,
czy w ogóle jest to możliwe,
aby uchwycić moment,
w którym rozpoczyna się miłość.
Nie jakieś tam zakochanie,
ale miłość

BLOG
kocurek04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:01.