Nauka historii - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-25, 20:09   #1
tessa16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 235

Nauka historii


Hejka macie jakieś sposoby na naukę historii, tak by po sprawdzianie daty nie znikały z pamięci? Polecacie jakieś sposoby na organizacje notatek? książki?
tessa16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-25, 22:14   #2
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Nauka historii

Daty nie są aż tak istotne, łatwo sprawdzić i przed egzaminem/klasówką stosunkowo najszybciej się nauczyć. Ok, powtarzanego od podstawówki Grunwaldu ciężko nie pamiętać, ale tak naprawdę jeśli masz w głowie ciąg przyczynowo-skutkowy, to czy to było 17. czy 18. października nie ma aż takiego znaczenia.
Jak czujesz potrzebę trzaskania datami, to może po prostu rób własne kalendaria i je czytaj co jakiś czas, potem zrób je sobie w 4-5 wersjach niepoukładanych chronologicznie i masz 1z10 *
*pierwszy etap u mnie działał, do drugiego nigdy nie doszłam w szkole było za mało i się nie opłacało, na studiach było za dużo i nie było czasu, ale polecam
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-27, 11:32   #3
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: Nauka historii

Ja może jestem już skrzywiona studiami i daty nie stanowią dla mnie większego problemu, aczkolwiek ucząc się do matury rozszerzonej z historii rysowałam sobie komiksy z danym wydarzeniem, a numerem tego "komiksu" była właśnie data. Dla mnie to była dosyć skuteczna metoda .
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-27, 14:28   #4
Winston_Smith
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 942
Dot.: Nauka historii

Ja też mam rozszerzenie z historii za sobą i do nauki dat rozrysowywałem sobie osie czasu. Tutaj przydałby się zeszyt A4 i wtedy można poszaleć.
Winston_Smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-27 15:28:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:21.