Czy zrezygnowałabyście dla związku z macierzyństwa? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-11-04, 10:26   #1
Monika828282
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1 054

Czy zrezygnowałabyście dla związku z macierzyństwa?


Chcecie mieć dziecko/dzieci ale jednocześnie bardzo rzadko spotykacie kogoś, kto Wam się podoba i nadaje się wg Was do związku. I nagle po wielu nieudanych, często jednorazowych randkach spotykacie kogoś, z kim jest przyciąganie, chemia, niekończące się tematy, itp. Słowem jest potencjał na dobry związek. Ale jest jedno ale - on nie chce mieć dzieci.
Co robicie? Kończycie związek i ryzykujecie że być może już nigdy nikogo odpowiedniego nie poznacie (ani nie zostaniecie matką) czy zostajecie z nim i próbujecie jakoś przeboleć fakt, że będziecie tylko we dwójkę ale chociaż w fajnym związku (bo to lepsze od samotności)?
Monika828282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-04, 12:41   #2
Atavish
Zakorzenienie
 
Avatar Atavish
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 418
Dot.: Czy zrezygnowałabyście dla związku z macierzyństwa?

Cytat:
Napisane przez Monika828282 Pokaż wiadomość
Chcecie mieć dziecko/dzieci ale jednocześnie bardzo rzadko spotykacie kogoś, kto Wam się podoba i nadaje się wg Was do związku. I nagle po wielu nieudanych, często jednorazowych randkach spotykacie kogoś, z kim jest przyciąganie, chemia, niekończące się tematy, itp. Słowem jest potencjał na dobry związek. Ale jest jedno ale - on nie chce mieć dzieci.
Co robicie? Kończycie związek i ryzykujecie że być może już nigdy nikogo odpowiedniego nie poznacie (ani nie zostaniecie matką) czy zostajecie z nim i próbujecie jakoś przeboleć fakt, że będziecie tylko we dwójkę ale chociaż w fajnym związku (bo to lepsze od samotności)?
Rozstaję się.
Niestety rodzicielstwo to dla mnie temat gdzie nie ma kompromisów. Bo zawsze któraś ze stron będzie poszkodowana i ktoś będzie musiał z czegoś ważnego dla siebie zrezygnować.
Również nie szłabym w to głębiej z nadzieją że on po czasie zmieni zdanie i zechce dzieci. Bo im bardziej się w to zagłębicie tym boleśniejsze będzie później rozstanie.

I wiem, że fajni, wolni faceci którzy chcą być i nadają się do bycia ojcami nie rosną na drzewach, ale wolałabym szukać dalej i tym samym dać szansę sobie (ale też temu mężczyźnie) na znalezienie kogoś z kim się będzie w 100% szczęśliwym. I to bez wielkich wyrzeczeń.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Atavish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-04, 12:53   #3
mogg
Zakorzenienie
 
Avatar mogg
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5 084
Dot.: Czy zrezygnowałabyście dla związku z macierzyństwa?

Cytat:
Napisane przez Monika828282 Pokaż wiadomość
Chcecie mieć dziecko/dzieci ale jednocześnie bardzo rzadko spotykacie kogoś, kto Wam się podoba i nadaje się wg Was do związku. I nagle po wielu nieudanych, często jednorazowych randkach spotykacie kogoś, z kim jest przyciąganie, chemia, niekończące się tematy, itp. Słowem jest potencjał na dobry związek. Ale jest jedno ale - on nie chce mieć dzieci.
Co robicie? Kończycie związek i ryzykujecie że być może już nigdy nikogo odpowiedniego nie poznacie (ani nie zostaniecie matką) czy zostajecie z nim i próbujecie jakoś przeboleć fakt, że będziecie tylko we dwójkę ale chociaż w fajnym związku (bo to lepsze od samotności)?
rozstaje się
Ani Ty nie powinnas z rezygnowac z macierzynstwa ani on poswiecac sie bo Ty chcesz byc matką - tu nie ma kompromisu

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
mogg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-04, 12:54   #4
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Czy zrezygnowałabyście dla związku z macierzyństwa?

Cytat:
Napisane przez Atavish Pokaż wiadomość
Rozstaję się.
Niestety rodzicielstwo to dla mnie temat gdzie nie ma kompromisów. Bo zawsze któraś ze stron będzie poszkodowana i ktoś będzie musiał z czegoś ważnego dla siebie zrezygnować.
Również nie szłabym w to głębiej z nadzieją że on po czasie zmieni zdanie i zechce dzieci. Bo im bardziej się w to zagłębicie tym boleśniejsze będzie później rozstanie.

I wiem, że fajni, wolni faceci którzy chcą być i nadają się do bycia ojcami nie rosną na drzewach, ale wolałabym szukać dalej i tym samym dać szansę sobie (ale też temu mężczyźnie) na znalezienie kogoś z kim się będzie w 100% szczęśliwym. I to bez wielkich wyrzeczeń.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Tak samo jak wyżej, zgadzam się z tym w 100%

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-04, 12:59   #5
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Czy zrezygnowałabyście dla związku z macierzyństwa?

Ja bym nie zrezygnowała z macierzyństwa. Widziałam już takie pary. Faceci nie chcieli dzieci, a kobiety dostawały dosłownie jobla na tym punkcie. Małżeństwa się oczywiście rozpadły.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-04, 13:01   #6
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Czy zrezygnowałabyście dla związku z macierzyństwa?

Informacja o tym, że ex nie chce dziecka była jednym z powodów, przez który zakończyłam swój 11 letni związek. Jak wchodziłam w następny to powiedziałam wprost, że chce mieć dzieci. Nie brałam pod uwagę związku, w którym partner nie chciałby mieć potomstwa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Ariada
Czas edycji: 2018-11-04 o 13:03
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-04, 13:53   #7
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Czy zrezygnowałabyście dla związku z macierzyństwa?

Cytat:
Napisane przez Monika828282 Pokaż wiadomość
Chcecie mieć dziecko/dzieci ale jednocześnie bardzo rzadko spotykacie kogoś, kto Wam się podoba i nadaje się wg Was do związku. I nagle po wielu nieudanych, często jednorazowych randkach spotykacie kogoś, z kim jest przyciąganie, chemia, niekończące się tematy, itp. Słowem jest potencjał na dobry związek. Ale jest jedno ale - on nie chce mieć dzieci.
Co robicie? Kończycie związek i ryzykujecie że być może już nigdy nikogo odpowiedniego nie poznacie (ani nie zostaniecie matką) czy zostajecie z nim i próbujecie jakoś przeboleć fakt, że będziecie tylko we dwójkę ale chociaż w fajnym związku (bo to lepsze od samotności)?
nie zrezygnowałabym dla partnera z żadnej, prawdziwie istotnej dla mnie sprawy czy poglądu.

Jeżeli wpadniecie - będzie oczekiwał że zrobisz aborcję, jeżeli będziesz chciała utrzymać ciążę - nie da Ci wsparcia. Jesteś na to gotowa?
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-11-04, 14:00   #8
cherry boom
Raczkowanie
 
Avatar cherry boom
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 274
Dot.: Czy zrezygnowałabyście dla związku z macierzyństwa?

Autorko ile lat ma chłopak i jak długo jesteście razem? Kwestia posiadania dzieci jest bardzo istotna w związku i jeżeli para różni się pod tym względem, to moim zdaniem nie ma szans na udany związek i prędzej czy później się i tak rozstanie.
cherry boom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-04, 14:06   #9
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Czy zrezygnowałabyście dla związku z macierzyństwa?

Nie
Nie, zrezygnowalabym z siebie ,swoich marzeń ,planów dla żadnego faceta
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-04, 14:10   #10
Vanir410
Wtajemniczenie
 
Avatar Vanir410
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2 159
Dot.: Czy zrezygnowałabyście dla związku z macierzyństwa?

W sumie tak, bo chociaż nie wykluczam posiadania dzieci, to nie mam na nie parcia. Jeśli byłabym pewną partnera w 100 % to zrezygnowałabym z potomstwa.
Vanir410 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-04, 14:15   #11
GdyKochamy
Zadomowienie
 
Avatar GdyKochamy
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 1 951
Dot.: Czy zrezygnowałabyście dla związku z macierzyństwa?

Jeżeli chcesz być szczęśliwa, to nie powinnaś z niczego dla nikogo rezygnować. Tym bardziej, że dzieci ma się na całe życie, a z facetami różnie to bywa.
__________________
kiedy się naprawdę kogoś kocha, wierność nie jest żadną zasługą...
GdyKochamy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-11-04, 14:25   #12
TakaSamaInna
live your passion
 
Avatar TakaSamaInna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 904
Dot.: Czy zrezygnowałabyście dla związku z macierzyństwa?

Jeśli naprawdę pragnęłabym dzieci to tak, zrezygnowałabym z związku. Dzieci jednak nie pragnę, więc prędzej zrezygnowałabym gdyby chciał np. gromadkę dzieci.
__________________
Dbam o włosy.

angielski - C2
rosyjski - B2
hiszpański - ?
TakaSamaInna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-04, 14:58   #13
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: Czy zrezygnowałabyście dla związku z macierzyństwa?

Cytat:
Napisane przez Vanir410 Pokaż wiadomość
W sumie tak, bo chociaż nie wykluczam posiadania dzieci, to nie mam na nie parcia. Jeśli byłabym pewną partnera w 100 % to zrezygnowałabym z potomstwa.
Dla mnie nie ma czegoś takiego jak pewność w 100% drugiej osoby. Nawet ja nie jestem pewna, jak bym postapiła za 10 lat, a co dopiero mówić o kimś innym.

Też bym się rozstała, czy to byłaby kwestia potomstwa, wiary, podejścia do życia.
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-04, 14:59   #14
Jasmin85
Raczkowanie
 
Avatar Jasmin85
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 143
Dot.: Czy zrezygnowałabyście dla związku z macierzyństwa?

Tak zrezygnowałabym z macierzyństwa ale tylko w sytuacji gdyby okazało się że on nie może lub nie powinien mieć dzieci ze względów zdrowotnych.
Jasmin85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-04, 15:05   #15
Azhaar
Zadomowienie
 
Avatar Azhaar
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 521
Dot.: Czy zrezygnowałabyście dla związku z macierzyństwa?

No to zależy, co jest dla Ciebie ważne.

Ja bym była w stanie zrezygnować z macierzyństwa, ale nie mam parcia na dzieci. To znaczy majac fajnego faceta, który też by chciał dzieci i czułabym, że byłby dobrym ojcem i partnerem, to tak.
Ale generalnie brak dzieci również bym przeżyła, nie jest to jakiś duzy priorytet w moim życiu (oczywiście póki ich nie ma - bo wiadomo, że jak się pojawią to życie się zmienia o 180 stopni).

Ale jeżeli ktoś czuje, że koniecznie i bardzo chce zostać matką, to wtedy taki związek pewnie będzie błedem.
Azhaar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-04, 15:58   #16
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Czy zrezygnowałabyście dla związku z macierzyństwa?

nie rezygnuj z macierzystwa.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-04, 16:15   #17
natash88
Wtajemniczenie
 
Avatar natash88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 128
Dot.: Czy zrezygnowałabyście dla związku z macierzyństwa?

Patrzac na to, ile watkow stworzylas o pragnieniu posiadania dzieci i problemach w poprzednim zwiazku - to nie, na Twoim miejscu bym nie zrezygnowala.
Ale rozumiem, ze po swoich doswiadczeniach zwiazkowych i pewnej niepewnosci/chaosu w zyciu, oraz jak sie domyslam (a to rozkminialas w poprzednich swoich watkach) wieku 36 lat, probujesz za wszelka cene 'zlapac' jakiegos faceta, ktory ma wobec Ciebie pozytywne uczucia i Ty wobec niego takze.

Ja bym Ci proponowala terapie i odkrywanie siebie - za kazdym razem jak czytam Twoje watki wydajesz mi sie taka rozedrgana i pelna watpliwosci i sprzecznosci, jakbys sama malo o sobie wiedziala i nie dowierzala wlasnym emocjom i uczuciom.
__________________
zakochana w sobie od urodzenia

natash88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-04, 16:23   #18
Nancy_M
Wtajemniczenie
 
Avatar Nancy_M
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2 341
Dot.: Czy zrezygnowałabyście dla związku z macierzyństwa?

Nie zrezygnowałabym z macierzyństwa. Na początku związku, na etapie ekscytacji drugą osobą, może ta rezygnacja nie byłaby taka bolesna. Zamiast macierzyństwa byłby przecież świetny facet. Ale kiedyś emocje opadną, a chęć na dziecko może spowodować żal i pretensje do partnera i spore zgrzyty w związku.
Nancy_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-04, 16:27   #19
White_Dove
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 4 634
Dot.: Czy zrezygnowałabyście dla związku z macierzyństwa?

Ja nie mam parcia na dziecko więc nie przeszkadzałoby mi to. Istnieje tylko problem co w sytuacji gdy jemu zachciało by się dziecka a ja miałabym już np po 40. Facet może mieć dziecko zawsze kobieta musi przemyśleć bo potem już nic nie zrobi a facet ją zostawi.
White_Dove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-11-04, 16:29   #20
Monika828282
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1 054
Dot.: Czy zrezygnowałabyście dla związku z macierzyństwa?

Cytat:
Napisane przez cherry boom Pokaż wiadomość
Autorko ile lat ma chłopak i jak długo jesteście razem? Kwestia posiadania dzieci jest bardzo istotna w związku i jeżeli para różni się pod tym względem, to moim zdaniem nie ma szans na udany związek i prędzej czy później się i tak rozstanie.
Ma 34 lata, byliśmy razem kilka miesięcy i już nie jesteśmy (właśnie z powodu tej niezgodności co do dzieci). On mi powiedział bardzo jasno i dobitnie, że to nie jest sprawa typu "może kiedyś mu się odmieni" tylko na 100% jest pewien, że nigdy nie będzie chciał dzieci.
Natomiast jest mi teraz bardzo ciężko, bo to naprawdę super człowiek był, rozważam to więc na wszystkie możliwe strony (czy dobrze zrobiłam), stąd wątek.
Monika828282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-04, 16:35   #21
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Czy zrezygnowałabyście dla związku z macierzyństwa?

Był tu wątek kobiety która rozstała się z partnerem.

Nie z powodu jego niechęci do spłodzenia potomstwa bo nie miał nic przeciwko. Ale nie chciał badań, leczenia, inseminacji czy in vitro. A ona chyba inaczej nie mogła zajść w ciążę.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-04, 18:00   #22
adult90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1 700
Dot.: Czy zrezygnowałabyście dla związku z macierzyństwa?

Cytat:
Napisane przez Monika828282 Pokaż wiadomość
Chcecie mieć dziecko/dzieci ale jednocześnie bardzo rzadko spotykacie kogoś, kto Wam się podoba i nadaje się wg Was do związku. I nagle po wielu nieudanych, często jednorazowych randkach spotykacie kogoś, z kim jest przyciąganie, chemia, niekończące się tematy, itp. Słowem jest potencjał na dobry związek. Ale jest jedno ale - on nie chce mieć dzieci.
Co robicie? Kończycie związek i ryzykujecie że być może już nigdy nikogo odpowiedniego nie poznacie (ani nie zostaniecie matką) czy zostajecie z nim i próbujecie jakoś przeboleć fakt, że będziecie tylko we dwójkę ale chociaż w fajnym związku (bo to lepsze od samotności)?
Koniec związku. Mężczyzna musi pragnąć dzieci i rodziny, musi to być jego cel i sens życia. Nasze poglądy muszą być spójne.

Macierzyństwo i rodzina jest dla mnie ogromnie ważna, mężczyzna jest częścią tej całości a nie całością/celem samym w sobie. Faceta opisałabym jako pewnego rodzaju wspólnika, pomocnika w osiągnięciu pewnego wspólnego celu - rodziny. To wyjątkowa współpraca przy sprawie ogromnej rangi
adult90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-04, 18:20   #23
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 521
Dot.: Czy zrezygnowałabyście dla związku z macierzyństwa?

Byłam w takiej sytuacji. Odeszłam i kompletnie nie żałuję. Dzieci do dziś nie mam, związku też, ale przynajmniej czuję, że dałam sobie na to wszystko szansę. Nie jestem szczęśliwa w tym sensie, że nie spełniłam swoich marzeń o dzieciach, mężu, normalnej rodzinie itp. Ale wiem, że gdybym została w związku z chłopakiem, który tego nie chciał, to czułabym się jak w złotej klatce. Nie można rezygnować z tego, co dla nas najważniejsze. Przez kilka lat byłoby znośnie, ale potem... Mieć poczucie, że poświęciłaś całe swoje życie jakiemuś facetowi, który nawet nie chciał mieć z Tobą dzieci... Nie, nie, nie. Nie można.


Co innego, jeśli dwie osoby nie chcą dzieci, to zupełnie co innego. Ale jeśli jedna strona rezygnuje z tego w imię "miłości", to znaczy, że rezygnuje tak naprawdę z samej siebie. A to nie ma nic wspólnego z miłością.
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-04, 20:20   #24
taka_cholercia
Raczkowanie
 
Avatar taka_cholercia
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 333
Dot.: Czy zrezygnowałabyście dla związku z macierzyństwa?

Jestem pewna w 100% że kiedyś chcę być mamą. Jeśli on jest w 100% pewien że nie chce być tatą to tak, nie wchodzę w tą relację. Nie próbuj czegoś takiego jak "poznamy się, zobaczymy, może to nie wypali", bo kiedy naprawdę się zakochasz to będzie Ci mega ciężko z niego zrezygnować...
__________________
“I'm suspicious of people who don't like dogs, but I trust a dog when it doesn't like a person.”
taka_cholercia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-04, 21:41   #25
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Czy zrezygnowałabyście dla związku z macierzyństwa?

W takiej sytuacji niestety tylko rozstanie. Rodzicielstwo to jedna z kluczowych zyciowych kwestii, tu trzeba miec podobne jesli nie jednakowe podejście.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-04, 22:19   #26
GdyKochamy
Zadomowienie
 
Avatar GdyKochamy
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 1 951
Dot.: Czy zrezygnowałabyście dla związku z macierzyństwa?

Cytat:
Napisane przez SteveS Pokaż wiadomość
Dla mnie nie ma czegoś takiego jak pewność w 100% drugiej osoby. Nawet ja nie jestem pewna, jak bym postapiła za 10 lat, a co dopiero mówić o kimś innym.

Też bym się rozstała, czy to byłaby kwestia potomstwa, wiary, podejścia do życia.
Niestety masz rację. Nigdy nie wiemy, jak długo związek przetrwa. A później ktoś zostanie z wielkim żalem "ja dla ciebie zrezygnowałam z macierzyństwa, a ty mnie zostawiłeś". Jesteśmy kowalami swojego losu.
__________________
kiedy się naprawdę kogoś kocha, wierność nie jest żadną zasługą...
GdyKochamy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-04, 23:41   #27
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 145
Dot.: Czy zrezygnowałabyście dla związku z macierzyństwa?

To nie jest miejsce na kompromisy.


Nie zgodziłabym się urodzić dziecka i zdecydowanie nie zgodziłabym się, żeby mój partner zrezygnował z dziecka, jeśli chce takie mieć.


To spowoduje wiele niewypowiedzianych żali, a po co? Lepiej znaleźć kogoś, z kim można realizować swoje plany odnoście rodzicielstwa, jakiekolwiek by nie były.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-05, 00:57   #28
Bniewie
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: z pokoju brata
Wiadomości: 1 284
Dot.: Czy zrezygnowałabyście dla związku z macierzyństwa?

Cytat:
Napisane przez Monika828282 Pokaż wiadomość
Chcecie mieć dziecko/dzieci ale jednocześnie bardzo rzadko spotykacie kogoś, kto Wam się podoba i nadaje się wg Was do związku. I nagle po wielu nieudanych, często jednorazowych randkach spotykacie kogoś, z kim jest przyciąganie, chemia, niekończące się tematy, itp. Słowem jest potencjał na dobry związek. Ale jest jedno ale - on nie chce mieć dzieci.
Co robicie? Kończycie związek i ryzykujecie że być może już nigdy nikogo odpowiedniego nie poznacie (ani nie zostaniecie matką) czy zostajecie z nim i próbujecie jakoś przeboleć fakt, że będziecie tylko we dwójkę ale chociaż w fajnym związku (bo to lepsze od samotności)?
Byłam w takiej sytuacji, pożegnaliśmy się. Jeszcze gdyby mówił, teraz nie, ale moze za kilka lat - rozważyłabym to. Ale ja usłyszałam: nie i koniec. No to koniec

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 02:57 ---------- Poprzedni post napisano o 02:54 ----------

Swoją drogą wiekiem i stażem się zgadza z tym co napisałaś Ty

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bniewie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-05, 11:26   #29
inka78_1
Przyczajenie
 
Avatar inka78_1
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 13
Dot.: Czy zrezygnowałabyście dla związku z macierzyństwa?

Dzieci to jest temat, o którym nie powinno się dyskutować czy iść na kompromisy. Pod tym względem warto być zgodnym już od początku. Jeśli się nie jest - lepiej się pożegnać.
inka78_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-08, 12:43   #30
Boardie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 10
Dot.: Czy zrezygnowałabyście dla związku z macierzyństwa?

Oj, małżeństwa się z tego powodu rozpadają (np. Anji Rubik), więc warto być w tej kwestii zgodnym. Ale przecież można to też ustalić na początku związku, żeby później nie było rozczarowań.
Boardie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-17 23:58:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:12.