Facet i problemy z kasą - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-03-24, 09:43   #1
TuRQoUiS
TuR. Towarzyska und Roztropna.
 
Avatar TuRQoUiS
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 433

Facet i problemy z kasą


Hej,

Czy związałybyście się z facetem, który nie potrafi gospodarować pieniędzmi- ma długi, żyje od 1 do 1 (a nawet i nie), nie ma żadnych oszczędności i pomimo tego że widzi problem, nic z tym nie robi?
Tak, wiem- każdy powinien patrzeć przede wszystkim na stan swojego konta i nikomu nie zaglądam do portfela, chciałabym tylko poznać Wasze zdanie w tej kwestii ... taka luźna dyskusja czy taki przypadek "rokuje"
__________________

178cm
jest- 71,4
CEL I- 68 kg
CEL II- 64 kg
CEL III- 61 kg
cel ostateczny- 58 kg


TuRQoUiS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-24, 13:48   #2
meeimei
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 144
Dot.: Facet i problemy z kasą

Ja bym się nie związała
meeimei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-24, 13:54   #3
TakaSamaInna
live your passion
 
Avatar TakaSamaInna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 904
Dot.: Facet i problemy z kasą

Ja również nie. Facet nie musi zarabiać kokosów, ale długi i nieumiejętność oszczędzania przekreślają. Brakowałoby mi stabilności finansowej. Powiedzmy, że zarabiamy tyle samo, po równo dajemy na rachunki itd., a nagle facet oznajmia, że teraz sama za wszystko zapłacę, bo on już nie ma czy musiał spłacić długi. W kryzysowych sytuacjach to jeszcze by jakoś przeszło, ale jak facet ma taki styl bycia to ja podziękuję.
__________________
Dbam o włosy.

angielski - C2
rosyjski - B2
hiszpański - ?

Edytowane przez TakaSamaInna
Czas edycji: 2018-03-24 o 13:57
TakaSamaInna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-24, 14:12   #4
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Facet i problemy z kasą

Cytat:
Napisane przez TuRQoUiS Pokaż wiadomość
Hej,

Czy związałybyście się z facetem, który nie potrafi gospodarować pieniędzmi- ma długi, żyje od 1 do 1 (a nawet i nie), nie ma żadnych oszczędności i pomimo tego że widzi problem, nic z tym nie robi?
Tak, wiem- każdy powinien patrzeć przede wszystkim na stan swojego konta i nikomu nie zaglądam do portfela, chciałabym tylko poznać Wasze zdanie w tej kwestii ... taka luźna dyskusja czy taki przypadek "rokuje"
zależy ile ma lat i czy mialabym z nim mieszkać.
Jak to młody chłopak mieszkający z rodzicami to ok, ale jak trzydziestolatek . Dorosły człowiek powienien umieć zarządzać finansami.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-24, 14:13   #5
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Facet i problemy z kasą

Cytat:
Napisane przez TuRQoUiS Pokaż wiadomość
Hej,

Czy związałybyście się z facetem, który nie potrafi gospodarować pieniędzmi- ma długi, żyje od 1 do 1 (a nawet i nie), nie ma żadnych oszczędności i pomimo tego że widzi problem, nic z tym nie robi?
Tak, wiem- każdy powinien patrzeć przede wszystkim na stan swojego konta i nikomu nie zaglądam do portfela, chciałabym tylko poznać Wasze zdanie w tej kwestii ... taka luźna dyskusja czy taki przypadek "rokuje"
Nie. Dla mnie związek to w założeniu wspólnota, z czasem także finansowa.
Więc „ dlugarza” i to beztroskiego, bym się zwyczajnie bała.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-24, 14:17   #6
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Facet i problemy z kasą

Ja mogłabym się z takim związać, bo i tak nigdy z nikim nie zamierzam mieć wspólnych finansów. Ale i tak dużo zależy od całokształtu cech osobowości.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-24, 14:30   #7
pandemonium4
Zadomowienie
 
Avatar pandemonium4
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 184
Dot.: Facet i problemy z kasą

Zdecydowanie nie, moim zdaniem jeśli zdażył się jakiś wypadek i ktoś był zmuszony pożyczyć pieniądze, to robi wszystko żeby jak najszybciej dług zwrócić. Jeśli spokojnie żyje sobie z długami to wg mnie jest to osoba bardzo nieodpowiedzialna i niegodna zaufania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pandemonium4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-03-24, 14:45   #8
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Facet i problemy z kasą

Nie. Z zastrzeżeniem, że nie chodzi o pieniądze, ale o odpowiedzialność, konsekwencję, ogólne podejście do finansów, możliwość (a raczej w tym wypadku jej brak) tworzenia z tą osobą czegoś wspólnego.
Dług sam w sobie nie skreśla człowieka - w końcu w życiu różne rzeczy się zdarzają. Podejście do zobowiązań już dużo o człowieku mówi.
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-24, 15:15   #9
Pirx_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 27
Dot.: Facet i problemy z kasą

To dorzucę swoje pięć groszy.Jako zadłużony.Który miał dom pod lasem.
Wspólne finanse były powodem 'potknięcia' się.Utraty płynności.Jak i dlaczego - to sprawa między mną a byłą żoną.Ważne że udało się zabezpieczyć jej oraz dziecku pieniądze na zakup mieszkania.Aby to zrobić wziąłem na siebie powstałe zobowiązania,ona na tyle aby mieszkać i zajmować się dzieckiem bez stresu.I żadne z nas nie wstydzi się tej decyzji.
Zobowiązania to równowartość mieszkania w Warszawie. Większość już spłacona lub uregulowana prawnie (ugody). W ramach tego wszystkiego trzykrotnie zmieniłem pracę ,kwalifikacje itp.W efekcie zarabiam na tyle dużo że w ciągu dwóch lat pozbędę się ogona a w tym roku wynajmę ponownie mieszkanie.Wszystko mogąc wyjść do restauracji ,kina,teatru czy wyjechać na wakacje.Wymagało to zaciśnięcia pasa przez dwa lata i skupieniu się na pracy ,kwalifikacjach itd.Czasem było od 1 do 1.Ale za to stabilnie.
Da się.
To że obecna sytuacja skreśla mnie w oczach wielu - wiem.Dlatego właśnie nie myślę o związku z nikim, ponieważ na razie zanim kupię w prezencie perfumy lub spontanicznie wyjadę na weekend oglądam złotówkę z każdej strony.
Za dwa lata będę facetem bez mieszkania,ze spłaconymi długami i pięciocyfrową pensją żyjącym w wynajętym mieszkaniu.Wg Waszych parametrów: bez szans.
Trudno ;-)
Z mojej perspektywy: wygrzebałem się z niezłego bałaganu bez pomocy z zewnątrz,zabezpieczając stabilny byt dziecku i przyspieszając karierę zawodową,zwiększając dwukrotnie dochody.
Nauczyłem się doceniać małe rzeczy, każdy dzień wypoczynku a zarządzanie finansami mam w małym palcu.
Długi długami - ważne jest podejście i działanie.
Pirx_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-24, 15:18   #10
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Facet i problemy z kasą

nie wiem
najpierw chcialam napisac ze nie ale...
wiem ze zarzadzania pieniedzmi mozna sie nauczyc
moze nikt mu nigdy nie pwoiedzial,nie doradzil jak zarzadzc pieniedzmi?(mi np tata pokazal jak to robic)
sprobowalabym mu pomoc na poczatek,rozpisac mu budzet itp
jakby nie wzial sie serio za uregulowanie sprawy z dlugami ,nie wdrozyl w zycie moich rad to niestety nie widze wspolnej przyszlosci
ale szanse bym dala szczeglnie jesli jest jeszcze bardzo mlody

Edytowane przez 7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Czas edycji: 2018-03-24 o 15:21
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-24, 15:20   #11
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Facet i problemy z kasą

Cytat:
Napisane przez Pirx_ Pokaż wiadomość
To dorzucę swoje pięć groszy.Jako zadłużony.Który miał dom pod lasem.
Wspólne finanse były powodem 'potknięcia' się.Utraty płynności.Jak i dlaczego - to sprawa między mną a byłą żoną.Ważne że udało się zabezpieczyć jej oraz dziecku pieniądze na zakup mieszkania.Aby to zrobić wziąłem na siebie powstałe zobowiązania,ona na tyle aby mieszkać i zajmować się dzieckiem bez stresu.I żadne z nas nie wstydzi się tej decyzji.
Zobowiązania to równowartość mieszkania w Warszawie. Większość już spłacona lub uregulowana prawnie (ugody). W ramach tego wszystkiego trzykrotnie zmieniłem pracę ,kwalifikacje itp.W efekcie zarabiam na tyle dużo że w ciągu dwóch lat pozbędę się ogona a w tym roku wynajmę ponownie mieszkanie.Wszystko mogąc wyjść do restauracji ,kina,teatru czy wyjechać na wakacje.Wymagało to zaciśnięcia pasa przez dwa lata i skupieniu się na pracy ,kwalifikacjach itd.Czasem było od 1 do 1.Ale za to stabilnie.
Da się.
To że obecna sytuacja skreśla mnie w oczach wielu - wiem.Dlatego właśnie nie myślę o związku z nikim, ponieważ na razie zanim kupię w prezencie perfumy lub spontanicznie wyjadę na weekend oglądam złotówkę z każdej strony.
Za dwa lata będę facetem bez mieszkania,ze spłaconymi długami i pięciocyfrową pensją żyjącym w wynajętym mieszkaniu.Wg Waszych parametrów: bez szans.
Trudno ;-)
Z mojej perspektywy: wygrzebałem się z niezłego bałaganu bez pomocy z zewnątrz,zabezpieczając stabilny byt dziecku i przyspieszając karierę zawodową,zwiększając dwukrotnie dochody.
Nauczyłem się doceniać małe rzeczy, każdy dzień wypoczynku a zarządzanie finansami mam w małym palcu.
Długi długami - ważne jest podejście i działanie.
Yyy, to spoko. A co ma piernik do wiatraka?

To jest zupełnie inna sytuacja niż ta z pierwszego posta: "widzi problem, ale nic z tym nie robi. "

Ja bym się nie związała. Nie interesuje mnie życie z lekkoduchem, który nie jest w stanie nawet dentysty sobie opłacić, nie wspominając już o jakiś potencjalnych wspólnych inwestycjach typu wyjazd na wakacje, remont kuchni albo zwyczajnie wymiana rozrządu w aucie czy też kupno nowej lodówki, bo stara przestała działać.
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019

Edytowane przez voice_of_silence
Czas edycji: 2018-03-24 o 15:27
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-03-24, 15:23   #12
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 812
Dot.: Facet i problemy z kasą

Cytat:
Napisane przez TuRQoUiS Pokaż wiadomość
Hej,

Czy związałybyście się z facetem, który nie potrafi gospodarować pieniędzmi- ma długi, żyje od 1 do 1 (a nawet i nie), nie ma żadnych oszczędności i pomimo tego że widzi problem, nic z tym nie robi?
Tak, wiem- każdy powinien patrzeć przede wszystkim na stan swojego konta i nikomu nie zaglądam do portfela, chciałabym tylko poznać Wasze zdanie w tej kwestii ... taka luźna dyskusja czy taki przypadek "rokuje"
Zalezy dlaczego ma te dlugi i jak duze. Jesli wynika to z nieporadnosci, zaciagania pozyczek i kredytow na glupoty, dlugi za alimenty, dlugi podatkowe to nie. Zycie od 1 do 1 bez checi zmian i polpszenia sytuacji tez dyskwalifikuje jako partnera.
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-24, 15:25   #13
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Facet i problemy z kasą

Cytat:
Napisane przez Pirx_ Pokaż wiadomość
To dorzucę swoje pięć groszy.Jako zadłużony.Który miał dom pod lasem.
Wspólne finanse były powodem 'potknięcia' się.Utraty płynności.Jak i dlaczego - to sprawa między mną a byłą żoną.Ważne że udało się zabezpieczyć jej oraz dziecku pieniądze na zakup mieszkania.Aby to zrobić wziąłem na siebie powstałe zobowiązania,ona na tyle aby mieszkać i zajmować się dzieckiem bez stresu.I żadne z nas nie wstydzi się tej decyzji.
Zobowiązania to równowartość mieszkania w Warszawie. Większość już spłacona lub uregulowana prawnie (ugody). W ramach tego wszystkiego trzykrotnie zmieniłem pracę ,kwalifikacje itp.W efekcie zarabiam na tyle dużo że w ciągu dwóch lat pozbędę się ogona a w tym roku wynajmę ponownie mieszkanie.Wszystko mogąc wyjść do restauracji ,kina,teatru czy wyjechać na wakacje.Wymagało to zaciśnięcia pasa przez dwa lata i skupieniu się na pracy ,kwalifikacjach itd.Czasem było od 1 do 1.Ale za to stabilnie.
Da się.
To że obecna sytuacja skreśla mnie w oczach wielu - wiem.Dlatego właśnie nie myślę o związku z nikim, ponieważ na razie zanim kupię w prezencie perfumy lub spontanicznie wyjadę na weekend oglądam złotówkę z każdej strony.
Za dwa lata będę facetem bez mieszkania,ze spłaconymi długami i pięciocyfrową pensją żyjącym w wynajętym mieszkaniu.Wg Waszych parametrów: bez szans.
Trudno ;-)
Z mojej perspektywy: wygrzebałem się z niezłego bałaganu bez pomocy z zewnątrz,zabezpieczając stabilny byt dziecku i przyspieszając karierę zawodową,zwiększając dwukrotnie dochody.
Nauczyłem się doceniać małe rzeczy, każdy dzień wypoczynku a zarządzanie finansami mam w małym palcu.
Długi długami - ważne jest podejście i działanie.
Dla mnie to jest normalne, odpowiedzialne podejście, które w żadnym wypadku nie skreśla drugiej osoby.
Temat jest o odwrotnej sytuacji, nie o zobowiązaniach samych w sobie, ale o beznadziejnym podejściu do zarządzania finansami.
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-24, 15:26   #14
Pirx_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 27
Dot.: Facet i problemy z kasą

Moim zdaniem częściowo ma.
Bo właśnie chodzi o to czy tak jest komuś wygodnie w tej bezstrosce, czy się zmobilizuje.A przede wszystkim : warto zapytać go wprost czemu nie chce nic zmieniać.Myślę że jego odpowiedź sporo wyjaśni.
Mnie nikt nigdy nie motywował, nie uczył zarządzania finansami.Wręcz na odwrót. Dlatego niech autorka może go zapyta.A jeśli nie zmieni postrzegania i podejścia to cóż - niech sama sobie określi czy jej to odpowiada.
Chodzi mi o to że czasem łatwo coś ocenić z zewnątrz, nie znając szczegółów.Stąd moja wypowiedź.

Edytowane przez Pirx_
Czas edycji: 2018-03-24 o 15:30
Pirx_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-24, 15:39   #15
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Facet i problemy z kasą

Cytat:
Napisane przez Pirx_ Pokaż wiadomość
To dorzucę swoje pięć groszy.Jako zadłużony.Który miał dom pod lasem.
Wspólne finanse były powodem 'potknięcia' się.Utraty płynności.Jak i dlaczego - to sprawa między mną a byłą żoną.Ważne że udało się zabezpieczyć jej oraz dziecku pieniądze na zakup mieszkania.Aby to zrobić wziąłem na siebie powstałe zobowiązania,ona na tyle aby mieszkać i zajmować się dzieckiem bez stresu.I żadne z nas nie wstydzi się tej decyzji.
Zobowiązania to równowartość mieszkania w Warszawie. Większość już spłacona lub uregulowana prawnie (ugody). W ramach tego wszystkiego trzykrotnie zmieniłem pracę ,kwalifikacje itp.W efekcie zarabiam na tyle dużo że w ciągu dwóch lat pozbędę się ogona a w tym roku wynajmę ponownie mieszkanie.Wszystko mogąc wyjść do restauracji ,kina,teatru czy wyjechać na wakacje.Wymagało to zaciśnięcia pasa przez dwa lata i skupieniu się na pracy ,kwalifikacjach itd.Czasem było od 1 do 1.Ale za to stabilnie.
Da się.
To że obecna sytuacja skreśla mnie w oczach wielu - wiem.Dlatego właśnie nie myślę o związku z nikim, ponieważ na razie zanim kupię w prezencie perfumy lub spontanicznie wyjadę na weekend oglądam złotówkę z każdej strony.
Za dwa lata będę facetem bez mieszkania,ze spłaconymi długami i pięciocyfrową pensją żyjącym w wynajętym mieszkaniu.Wg Waszych parametrów: bez szans.
Trudno ;-)
Z mojej perspektywy: wygrzebałem się z niezłego bałaganu bez pomocy z zewnątrz,zabezpieczając stabilny byt dziecku i przyspieszając karierę zawodową,zwiększając dwukrotnie dochody.
Nauczyłem się doceniać małe rzeczy, każdy dzień wypoczynku a zarządzanie finansami mam w małym palcu.
Długi długami - ważne jest podejście i działanie.
Cytat:
Napisane przez Pirx_ Pokaż wiadomość
Moim zdaniem częściowo ma.
Bo właśnie chodzi o to czy tak jest komuś wygodnie w tej bezstrosce, czy się zmobilizuje.A przede wszystkim : warto zapytać go wprost czemu nie chce nic zmieniać.Myślę że jego odpowiedź sporo wyjaśni.
Mnie nikt nigdy nie motywował, nie uczył zarządzania finansami.Wręcz na odwrót. Dlatego niech autorka może go zapyta.A jeśli nie zmieni postrzegania i podejścia to cóż - niech sama sobie określi czy jej to odpowiada.
Chodzi mi o to że czasem łatwo coś ocenić z zewnątrz, nie znając szczegółów.Stąd moja wypowiedź.
U Ciebie jest inaczej. Twoje podejście nie tyle dyskwalifikuje Cię jako partnera ile budzi szacunek.

Chłopak opisany przez Autorkę - nic nie robi w sprawie. Rozumiem że nie spłaca długow, nie podwyższa kwalifkacji i nie planuje ścieżki zawodowej umożliwiającej spłatę zobowiązań.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-24, 15:55   #16
lady666macbeth
Zakorzenienie
 
Avatar lady666macbeth
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 8 338
Dot.: Facet i problemy z kasą

nie związała bym się z kimś kto ma długi.
Zresztą od 1 do 1, czy tam od wypłaty do wypłaty żyje większość ludzi..
każda strona w związku powinna sama sobie zarządzać finansami. Jak dla mnie wspólne finanse odpadają.
__________________
"Słowami też można dotykać. Nawet czulej niż dłońmi."
lady666macbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-24, 16:17   #17
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Facet i problemy z kasą

Cytat:
Napisane przez Pirx_ Pokaż wiadomość
Moim zdaniem częściowo ma.
Bo właśnie chodzi o to czy tak jest komuś wygodnie w tej bezstrosce, czy się zmobilizuje.A przede wszystkim : warto zapytać go wprost czemu nie chce nic zmieniać.Myślę że jego odpowiedź sporo wyjaśni.
Mnie nikt nigdy nie motywował, nie uczył zarządzania finansami.Wręcz na odwrót. Dlatego niech autorka może go zapyta.A jeśli nie zmieni postrzegania i podejścia to cóż - niech sama sobie określi czy jej to odpowiada.
Chodzi mi o to że czasem łatwo coś ocenić z zewnątrz, nie znając szczegółów.Stąd moja wypowiedź.
wlasnie o tym mowie
czasami warto moze pokazac,wytlumaczyc i dac szanse
nie kazdy ma talent do zarzadzania pieniedzmi ale kazdy przy odrobninie checi i samozaparcia jest w stanie sie tego nauczyc
jak pisalam wczesniej mi mooj tata pokazal jak zarzadzac wyplata
przez wiele lat prowadzilam zeszyt z wydatkami przychodami,rachunkami i ile moge odlozyc.
nie mialam nigdy dlugow bo panicznie obawiam sie ze cos mogloby sie stac i nie bylabym w stanie ich splacic
wole oszczedzac i kupwac za gotowke niz na raty
ale nie widze nic zlego w ratach u innych ludzi jak dlugo stac ich na nie,placa je regularnie i nie pograzaja sie pozyczajac aby jedne dlugi splacic drugmi
ps.
dlug dlugowi nie rowny
placenie za samochod na raty tez jest dlugiem
dom na kretyt to tez dlug

Edytowane przez 7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Czas edycji: 2018-03-24 o 16:19
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-24, 16:36   #18
Hjortonek
Raczkowanie
 
Avatar Hjortonek
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 118
Dot.: Facet i problemy z kasą

Jesli dlug bylby duzy, problemy finasowe od dluzszego czasu, a on nie probowalby nic z tym zrobic, no to nie, nie zwiazalabym sie. Za bardzo bym sie tym stresowala.
Hjortonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-24, 16:43   #19
TuRQoUiS
TuR. Towarzyska und Roztropna.
 
Avatar TuRQoUiS
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 433
Dot.: Facet i problemy z kasą

dziękuje za odpowiedzi
doprecyzuje... "moj przypadek" to chlopak ok 30 lat- pracujacy, dobrze zarabiajacy, ale "żyjący ponad stan"- w stylu jedzie na wakacje ale zadłuży sie na nie, bo przeciez wszyscy jeżdzą. koleś bez kredytu na mieszkanie, bez kredytu na samochód, nie płacący alimentów. nie mieszkający z rodzicami.

I rozumiem, że na pewne wydatki czasem trudno odłożyć pieniądze, i ze kredyty są dla ludzi- ale jeśli spłaca się jedne długi innymi, to chyba sytuacja jest trochę ... słaba

Stąd moje refleksje, ponieważ sama w swoim gronie znajomych mam tylko ludzi, którzy oszczędzają, kupują mieszkania i "ustawiają się" i sama również jestem w takiej sytuacji. I pierwszy raz spotkałam się z takim przypadkiem
__________________

178cm
jest- 71,4
CEL I- 68 kg
CEL II- 64 kg
CEL III- 61 kg
cel ostateczny- 58 kg



Edytowane przez TuRQoUiS
Czas edycji: 2018-03-24 o 16:44
TuRQoUiS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-03-24, 16:47   #20
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Facet i problemy z kasą

Cytat:
Napisane przez TuRQoUiS Pokaż wiadomość
dziękuje za odpowiedzi
doprecyzuje... "moj przypadek" to chlopak ok 30 lat- pracujacy, dobrze zarabiajacy, ale "żyjący ponad stan"- w stylu jedzie na wakacje ale zadłuży sie na nie, bo przeciez wszyscy jeżdzą. koleś bez kredytu na mieszkanie, bez kredytu na samochód, nie płacący alimentów. nie mieszkający z rodzicami.
A jaka jest różnica między kredytem na wakacje, a kredytem na mieszkanie? I skąd wiesz, że facet jedzie na wakacje, bo wszyscy jeżdżą, a nie dlatego, że ma ochotę i sprawa mu to przyjemność?
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-24, 16:53   #21
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Facet i problemy z kasą

Cytat:
Napisane przez TuRQoUiS Pokaż wiadomość
dziękuje za odpowiedzi
doprecyzuje... "moj przypadek" to chlopak ok 30 lat- pracujacy, dobrze zarabiajacy, ale "żyjący ponad stan"- w stylu jedzie na wakacje ale zadłuży sie na nie, bo przeciez wszyscy jeżdzą. koleś bez kredytu na mieszkanie, bez kredytu na samochód, nie płacący alimentów. nie mieszkający z rodzicami.

I rozumiem, że na pewne wydatki czasem trudno odłożyć pieniądze, i ze kredyty są dla ludzi- ale jeśli spłaca się jedne długi innymi, to chyba sytuacja jest trochę ... słaba

Stąd moje refleksje, ponieważ sama w swoim gronie znajomych mam tylko ludzi, którzy oszczędzają, kupują mieszkania i "ustawiają się" i sama również jestem w takiej sytuacji. I pierwszy raz spotkałam się z takim przypadkiem
tzn ma swoje mieszkanie ,samochod itp
czy nie ma mieszkania,samochodu,mies zka na pokoju ?
jesli nie ma nic kompletnie ,wszystko przewala to slabo to widze
nie wyobrazam sobie budowania wspolnej przyszlosci z kims kto splukuje sie do zera co miesiac,rodzina to zoobowiazania
nie lubie stylu zycia ponad stan kiedys dobra passa moze sie skonczyc i co z dlugami?kto to bedzie placil?
na twoim miejscu darowalabym sobie tego faceta szczegolnie ze juz 30 letni a taki glupi
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-24, 17:04   #22
Hjortonek
Raczkowanie
 
Avatar Hjortonek
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 118
Dot.: Facet i problemy z kasą

Jesli jemu to odpowiada, to przeciez moze sobie jezdzic na wakacje a potem caly rok splacac kredyt wziety na wczasy, nie miec samochodu( w sumie tez wole wakacje niz samochod, a na obydwie rzeczy mnie nie stac), nie zbierac na mieszkanie, moze on nie planuje zakladac rodziny i mu takie zycie tu i teraz odpowiada. Ja bym sie z takim facetem nie zwiazala bo lubie sobie zaszalac ale chce tez miec pewien poziom stabilizacji.
Jesli Ty chcesz oszczedzac na mieszkanie, samochod i inne "dorosle" rzeczy no to moze lepiej nie wiaz sie z nim na powaznie (mozecie co najwyzej razem na fajny urlop pojechac )
Hjortonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-24, 17:06   #23
0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 14 051
Dot.: Facet i problemy z kasą

Treść usunięta
0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-25, 18:21   #24
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Facet i problemy z kasą

Nie związałabym się z kimś żyjącym od pierwszego do pierwszego, a z kimś kto ma dług, to już absolutnie.
Bo w razie gdybym straciła prace, to będę żywić się czym? Marzeniami i miłością?
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-25, 18:30   #25
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Facet i problemy z kasą

Akceptuje tylko kredyt na mieszkanie, chorobe czy auto (jesli jest niezbedne do zycia).
Takze nie, nie zwiazalabym sie z takim facetem.
Musze byc z osoba ktorej ufam pod tym wzgledem, nie lubie sie wtryniac w niczyje finanse, ale jednoczesnie musze miec pewnosc, ze ta osoba zna wartosc pieniadza, swoje ograniczenia, nie kupuje glupot i sie nie zadluza.

Nie chcialaloby mi sie kogokolwiek uczyc, jak ma wydawac pieniadze, to nie dziecko.
Takze rola pt "ja mam wszystko i kontroluje budzet" tez nie jest dla mnie.
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-25, 18:42   #26
adult90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1 700
Dot.: Facet i problemy z kasą

Absolutnie nie wchodziłoby to w grę.
adult90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-25, 22:21   #27
rukolka
Zakorzenienie
 
Avatar rukolka
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 3 184
Dot.: Facet i problemy z kasą

Nie. Facet z długami nie wchodzi w grę. Bałabym się, że kiedyś będzie chciał pożyczać ode mnie pieniądze na ich spłatę.
rukolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-26, 07:54   #28
limonka1983
Zakorzenienie
 
Avatar limonka1983
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 252
GG do limonka1983
Dot.: Facet i problemy z kasą

Spotykać bym się mogła, ale żyć razem i prowadzić wspólne gospodarstwa domowe już nie.
limonka1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-26, 09:11   #29
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Facet i problemy z kasą

Z racji wieku celuję w facetów 30+. Skoro taki facet do tej pory się nie nauczył właściwie zarządzać pieniędzmi, to nie jest raczej poważny partner.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-26, 10:26   #30
AnnaVanDort
Ex Mod Zbawca Wizażowy
 
Avatar AnnaVanDort
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Pewnie w jakiejś spelunie
Wiadomości: 5 540
Dot.: Facet i problemy z kasą

Myślę, że stać mnie na kogoś lepszego.
__________________

I've been diagnosed with a type of amnesia where I deny the existence of certain 80's bands.
There is no cure.
AnnaVanDort jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-03-28 20:04:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:35.