Praca Licencjacka - europeityka, politologia, kulturoznastwo - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-18, 17:55   #1
cubalibre_
Przyczajenie
 
Avatar cubalibre_
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 16
GG do cubalibre_
Exclamation

Praca Licencjacka - europeityka, politologia, kulturoznastwo


Witam szanowne Panie
Pierwszy raz udzielam się na forum wizaz, ale chcę, żebyście wiedziały, że często tutaj bywam i czytam wszystkie wasze porady. Postanowiłam w końcu zrobić pierwszy krok

Otóż mam problem.
Jestem na drugim roku europeistyki i już zaczynamy pisać prace licencjackie!

Muszę przyznać, że trafiłam na wspaniałą promotorkę, wiecznie uśmiechającą się, strasznie miłą i wesołą ale.. kompletnie nie umie nam pomóc. Specjalizuje się w tematykach śląska, a na inne tematy ma ogólne pojęcie. Nie bardzo potrafi nas na cokolwiek naprowadzić i okazało się, że dosłownie z wszystkiego możemy pisać prace. zaczynając od muzyki, przez film, teatr, handel, kobiety, starożytność, Unię Europejską a kończąc na osobach niepełnosprawnych.
No i ja po prostu nie wiem co zrobić
Nie mam żaaadnego pomysłu. Chciałaym coś ciekawego, niekoniecznie o Unii, coś, czym zaciekawiłabym ludzi. I co mnie by zaciekawiło. Promotorka poleciła mi kolędy na śląsku. Ale co ja o tym wiem? nic! Mam się na to zgodzić? Ponoć jakaś literatura jest.
Proszę doradźcie mi coś!!!
cubalibre_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 18:46   #2
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Praca Licencjacka - europeityka, politologia, kulturoznastwo

A co Ciebie interesuje? Jakaś konkretna tematyka filmów, zjawisko , ruchy społeczne etc.?
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 18:57   #3
cubalibre_
Przyczajenie
 
Avatar cubalibre_
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 16
GG do cubalibre_
Dot.: Praca Licencjacka - europeityka, politologia, kulturoznastwo

Na pewno nie chciałabym nic z Uni Europejskiej tak konkretnie, bo boje się pytań odnośnie Unii i w ogóle wiem, że takie typowo prawne sprawy szły by mi ciężko. Skończyłam szkołę muzyczną, gram na gitarze, ale wydaje mi się, że takie tematy średnio pasują do europeistyki. Czytam baaaardzo dużo książek, ale to też raczej nie pomoże moją specjalizacją jest komunikacja publiczna. Może coś o mediach publicznych? Nie chcę, żeby był to oklepany temat.
Siedzę nad tematami już któryś dzień z kolei i dalej nic nie wymyśliłam..
cubalibre_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 19:05   #4
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Praca Licencjacka - europeityka, politologia, kulturoznastwo

A może coś o programach unijnych aktywizujących zdolne dzieci z ubogich rodzin? Albo...po prostu o korzystaniu z programów unijnych przez placówki oświatowe np. szkoły muzyczne? Sprawdzenie czy są takie akcję pomgające młodym zdolnym muzykom np. w ćwiczeniach, dostawaniu się do Akademii Muzycznych czy wymian międzynarodowych?
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 19:08   #5
cubalibre_
Przyczajenie
 
Avatar cubalibre_
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 16
GG do cubalibre_
Dot.: Praca Licencjacka - europeityka, politologia, kulturoznastwo

Naprawdę dobry temat ciekawy przede wszystkim! Myślisz, że znajdę trochę literatury na ten temat?
cubalibre_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 19:11   #6
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Praca Licencjacka - europeityka, politologia, kulturoznastwo

Cytat:
Napisane przez cubalibre_ Pokaż wiadomość
Naprawdę dobry temat ciekawy przede wszystkim! Myślisz, że znajdę trochę literatury na ten temat?
Myślę, że tak. Nawiąż kontakt ze szkołami, popytaj. Oni muszą mieć dokumentację. Możesz jeszcze zrobić jakąś ankietę wśród osób, które z tego korzystają.
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 19:13   #7
cubalibre_
Przyczajenie
 
Avatar cubalibre_
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 16
GG do cubalibre_
Dot.: Praca Licencjacka - europeityka, politologia, kulturoznastwo

Bardzo Ci dziękuję za pomoc !
cubalibre_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-18, 19:22   #8
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Praca Licencjacka - europeityka, politologia, kulturoznastwo

Powodzenia
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 20:45   #9
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Praca Licencjacka - europeityka, politologia, kulturoznastwo

Cytat:
Napisane przez cubalibre_ Pokaż wiadomość
Na pewno nie chciałabym nic z Uni Europejskiej tak konkretnie, bo boje się pytań odnośnie Unii i w ogóle wiem, że takie typowo prawne sprawy szły by mi ciężko. Skończyłam szkołę muzyczną, gram na gitarze, ale wydaje mi się, że takie tematy średnio pasują do europeistyki. Czytam baaaardzo dużo książek, ale to też raczej nie pomoże moją specjalizacją jest komunikacja publiczna. Może coś o mediach publicznych? Nie chcę, żeby był to oklepany temat.
Siedzę nad tematami już któryś dzień z kolei i dalej nic nie wymyśliłam..
To może coś o polityce informacyjnej i publicznej UE? Jest o mediach, różnych projektach kulturalnych, tematykę możesz dostawać pod siebie i nie musi być stricte o UE w sensie instytucjonalnym i innych przerażających rzeczach
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 22:08   #10
cubalibre_
Przyczajenie
 
Avatar cubalibre_
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 16
GG do cubalibre_
Dot.: Praca Licencjacka - europeityka, politologia, kulturoznastwo

Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość
To może coś o polityce informacyjnej i publicznej UE? Jest o mediach, różnych projektach kulturalnych, tematykę możesz dostawać pod siebie i nie musi być stricte o UE w sensie instytucjonalnym i innych przerażających rzeczach
Bardzo spodobał mi się Twój pomysł. W internecie jest dosyć informacji o tym, książki zapewne też jakieś znalazłabym. Chyba przedstawię ten temat w środę pani promotor, tzn. jego zarys, bo nie umiem formuwać tematów, jak nie za obszernie to za wąsko :P

Do czerwca mamy oddać już jeden rozdział. Też uważacie, że to stanowczo za szybko? Nikt z moich znajomych tak szybko pisania prac nie zaczynał. Ale z drugiej strony może to i dobrzee
Powiem wam w tajemnicy, że przeraża mnie to
__________________
kochająca dziewczyna

marzycielka!

"..kiedy zamykam oczy i wyobrażam sobie nas za dziesięć lat, ukazują mi się obrazy szczęścia: słońce, śmiejące się dzieci, porozumiewawcze spojrzenia, jakie rzucają sobie wciąż zakochani małżonkowie.."
cubalibre_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-19, 09:57   #11
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Praca Licencjacka - europeityka, politologia, kulturoznastwo

Jeden rozdział to może być typowa metodyka pisania pracy, cele, zagadnienia, jakie chcesz poruszyć etc. . Nie zajmuje to wiele czasu.
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-19, 10:52   #12
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Praca Licencjacka - europeityka, politologia, kulturoznastwo

Cytat:
Napisane przez cubalibre_ Pokaż wiadomość
Bardzo spodobał mi się Twój pomysł. W internecie jest dosyć informacji o tym, książki zapewne też jakieś znalazłabym. Chyba przedstawię ten temat w środę pani promotor, tzn. jego zarys, bo nie umiem formuwać tematów, jak nie za obszernie to za wąsko :P
Cieszę się, że pomogłam, tylko wydaje mi się że jest to o wiele za szerokie ujecie, żeby mogłoby być tematem pracy. O tej tematyce miałam na studiach cały przedmiot, więc jak widać, jest o czym mówić. Musiałabyś się zdecydować na coś bardziej konkretnego w obrębie tej polityki i wypełnić to "mięskiem". Dlatego radziłabym jeszcze przed pójściem do promotorki zajrzeć do kilku książek, może jakoś by Cię naprowadziły.
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-19, 16:59   #13
cubalibre_
Przyczajenie
 
Avatar cubalibre_
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 16
GG do cubalibre_
Dot.: Praca Licencjacka - europeityka, politologia, kulturoznastwo

a może ma ktoś jakiś pomysł bardziej z dziedziny kulturoznawczej?
__________________
kochająca dziewczyna

marzycielka!

"..kiedy zamykam oczy i wyobrażam sobie nas za dziesięć lat, ukazują mi się obrazy szczęścia: słońce, śmiejące się dzieci, porozumiewawcze spojrzenia, jakie rzucają sobie wciąż zakochani małżonkowie.."
cubalibre_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-19, 17:07   #14
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Praca Licencjacka - europeityka, politologia, kulturoznastwo

Uważaj, żeby nie iść za bardzo w kulturoznawstwo, bo jeszcze nie zaliczy Ci tematu. W temacie, który zaproponowałam też mogą być wątki o kulturze: promocja folkloru (niekoniecznie śląskiego ), unijne programy stypendialne dla twórców kina i teatru, reklamy. Trzeba dobrze poszukać
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-19, 17:14   #15
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Praca Licencjacka - europeityka, politologia, kulturoznastwo

Może o rozwoju teatrów muzycznych z wykorzystaniem programów unijnych ? Jest unijnie, o muzyce, no i teatr . Możesz podać przykład jakiegoś teatru muzycznego, który się dziarsko rozwija. Jedyny, jaki mi przychodzi na myśl, który mógłby pasować, to Capitol we Wrocławiu.
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-19, 17:17   #16
cubalibre_
Przyczajenie
 
Avatar cubalibre_
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 16
GG do cubalibre_
Dot.: Praca Licencjacka - europeityka, politologia, kulturoznastwo

Naprawdę podobają mi się wasze tematy, tylko tak myślę.. może warto jednak zastanowić się rzeczywiście nad jakimś tematem z tego śląska?
w załączniku przesyłam temty, które moja promotorka nam poleciła
Załączone pliki
Rodzaj pliku: pdf skanowanie0001.pdf (465,3 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: pdf skanowanie0002.pdf (297,5 KB, 8 załadowań)
__________________
kochająca dziewczyna

marzycielka!

"..kiedy zamykam oczy i wyobrażam sobie nas za dziesięć lat, ukazują mi się obrazy szczęścia: słońce, śmiejące się dzieci, porozumiewawcze spojrzenia, jakie rzucają sobie wciąż zakochani małżonkowie.."
cubalibre_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-19, 17:19   #17
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Praca Licencjacka - europeityka, politologia, kulturoznastwo

Temat może i ciekawy, ale raczej trudny do realizacji, bo nie sądzę, żeby jakiś teatr muzyczny zgodził się do grzebania w jego dokumentacji finansowej, a przecież z tym się częściowo wiąże. Może Autorka sama da jakąś propozycję, w końcu to jej praca i studia, a nie, że na wizażu wszystkiego się człowiek dowie. To już uwaga ogólna, ale zawsze mnie zastanawia jak można studiować i nie wiedzieć o czym chce się pisać pracę, nawet nie mieć bladego pojęcia czy jakieś wizji

Studiujesz europeistykę? Jak dla mnie propozycje promotorki nijak się mają do tematyki studiów. Po co chcesz się pchać w Śląsk, skoro nic o tym nie wiesz. Nie możesz zmieć promotorki?

Edytowane przez Maguda_
Czas edycji: 2013-03-19 o 17:22
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-19, 17:28   #18
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Praca Licencjacka - europeityka, politologia, kulturoznastwo

Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość
Temat może i ciekawy, ale raczej trudny do realizacji, bo nie sądzę, żeby jakiś teatr muzyczny zgodził się do grzebania w jego dokumentacji finansowej, a przecież z tym się częściowo wiąże. Może Autorka sama da jakąś propozycję, w końcu to jej praca i studia, a nie, że na wizażu wszystkiego się człowiek dowie. To już uwaga ogólna, ale zawsze mnie zastanawia jak można studiować i nie wiedzieć o czym chce się pisać pracę, nawet nie mieć bladego pojęcia czy jakieś wizji

Studiujesz europeistykę? Jak dla mnie propozycje promotorki nijak się mają do tematyki studiów. Po co chcesz się pchać w Śląsk, skoro nic o tym nie wiesz. Nie możesz zmieć promotorki?
Pewnie, że temat nie jest łatwy do realizacji. Ja tak rzucam z głowy a o stopniu trudności nie wspominam. W końcu to studia nie podstawówka . W sumie, sama nie wiem...mam dobry dzień, że pomagam komuś wymyślać tematy, gdzie ja dawno po studiach i to nie kulturoznawczych ani nawet politologicznych. Na turystyce i geografii można znaleźć podobne zestawy tematyczne, jeśli chodzi o zagadnienia Śląska. Tyle...że ja z Dolnego Śląska.

---------- Dopisano o 18:28 ---------- Poprzedni post napisano o 18:26 ----------

A w ogóle lekko mnie dziwi, że jakim tematem się nie rzuci, to - podoba się. Autorko, wybierz to, co CI odpowiada i w czym się będziesz czuła dobrze. Przede wszystkim temat, który Cię nie znudzi i nie będzie przyprawiał o ataki epilepsji czy moczenia nocnego.
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-19, 17:32   #19
cubalibre_
Przyczajenie
 
Avatar cubalibre_
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 16
GG do cubalibre_
Dot.: Praca Licencjacka - europeityka, politologia, kulturoznastwo

Wiecie jakie ja miałam przedmioty przez te dwa lata? literature, na której czytaliśmy tristiana i izoldę, kulture żywego słowa, na której co dwa tygodnie liczyliśmy na ocenę do utraty tchu, retorykę, na której uczyliśmy się wymawiać słowo "tępy". Jedyne zajęcia zgodne właściwie z moim kierunkiem, to przygotowywanie projektów unijnych, na których babeczki więcej nie było niż była. a teraz promotorzy.. jeden 60-letni, który pisał do mojej starościny, żeby została jego kochanką, drugi kompletny nieogar, no i ta babczka.
Narawdę ciężko jest mi stwierdzić jaki temat powinnam wybrać, skoro więcej przedmiotów miałam z polonistyki, niż z europeistyki..
Ale naprawdę bardzo Wam dziękuję, że staracie się mi pomóc
__________________
kochająca dziewczyna

marzycielka!

"..kiedy zamykam oczy i wyobrażam sobie nas za dziesięć lat, ukazują mi się obrazy szczęścia: słońce, śmiejące się dzieci, porozumiewawcze spojrzenia, jakie rzucają sobie wciąż zakochani małżonkowie.."
cubalibre_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-19, 17:33   #20
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Praca Licencjacka - europeityka, politologia, kulturoznastwo

Cytat:
Napisane przez MonikaFaustyna Pokaż wiadomość
Pewnie, że temat nie jest łatwy do realizacji. Ja tak rzucam z głowy a o stopniu trudności nie wspominam. W końcu to studia nie podstawówka . W sumie, sama nie wiem...mam dobry dzień, że pomagam komuś wymyślać tematy, gdzie ja dawno po studiach i to nie kulturoznawczych ani nawet politologicznych. Na turystyce i geografii można znaleźć podobne zestawy tematyczne, jeśli chodzi o zagadnienia Śląska. Tyle...że ja z Dolnego Śląska.
To fajnie, że chcesz pomóc, chwali Ci się Też lubię pomagać, ale jak widzę sens, bo już wypowiadałam się w kilku tematach i była już prawie prośba o napisanie bibliografii i planu pracy Nie mówię, że tutaj mamy to samo, taka tylko ogólna uwaga A to, że jakiś temat na początku interesuje, potem może się okazać przekleństwem im wiecej się o tym przeczyta, tak właśnie było ze mną

Właśnie, Autorko, co Ciebie tak naprawdę interesuje. Nie sugeruj się ani naszym pisaniem ani promotorką.
Haha, ciekawa ta Twoja uczelnia, nie ma co

Proszę, tu masz link do opisu książki współautorstwa pani, z którą miałam zajęcia. Może jakoś Ci to bardziej przybliży temat. Więcej chyba nie mogę zrobić
http://www.poltext.pl/doc/polityka-medialna.pdf
Tak czy siak uważam, że jest to ciekawe

Edytowane przez Maguda_
Czas edycji: 2013-03-19 o 17:43
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-19, 17:49   #21
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Praca Licencjacka - europeityka, politologia, kulturoznastwo

To "niezła" ta uczelnia .
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-19, 18:17   #22
cubalibre_
Przyczajenie
 
Avatar cubalibre_
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 16
GG do cubalibre_
Dot.: Praca Licencjacka - europeityka, politologia, kulturoznastwo

Dajcie spokój, masakra!

Ale dziewczyny! Chyba znalazłam to, o czym chciałabym napisać moją pracę

co powiecie na coś w stylu migracji Polaków do Niemiec albo Wielkiej Brytanii, o stereotypach. Mam wielu znajomych, którzy wyjechali tam za pracą i zakładają tam rodziny. Co wy na to? albo o jakiś procesach integracji, związkach jakie tam powstają? Jak myślicie?
__________________
kochająca dziewczyna

marzycielka!

"..kiedy zamykam oczy i wyobrażam sobie nas za dziesięć lat, ukazują mi się obrazy szczęścia: słońce, śmiejące się dzieci, porozumiewawcze spojrzenia, jakie rzucają sobie wciąż zakochani małżonkowie.."
cubalibre_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-19, 18:26   #23
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Praca Licencjacka - europeityka, politologia, kulturoznastwo

To chyba już bardziej pod socjologię podchodzi
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-19, 18:29   #24
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Praca Licencjacka - europeityka, politologia, kulturoznastwo

Cytat:
Napisane przez cubalibre_ Pokaż wiadomość
Dajcie spokój, masakra!

Ale dziewczyny! Chyba znalazłam to, o czym chciałabym napisać moją pracę

co powiecie na coś w stylu migracji Polaków do Niemiec albo Wielkiej Brytanii, o stereotypach. Mam wielu znajomych, którzy wyjechali tam za pracą i zakładają tam rodziny. Co wy na to? albo o jakiś procesach integracji, związkach jakie tam powstają? Jak myślicie?

Jak się tu ma do Twoich studiów
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-19, 18:35   #25
cubalibre_
Przyczajenie
 
Avatar cubalibre_
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 16
GG do cubalibre_
Dot.: Praca Licencjacka - europeityka, politologia, kulturoznastwo

Ale mówię wam, u mnie ludzie prace piszą, na naprawdę przeróżne tematy! nawet dziewczyna pisze o swojej miejscowości, inna o kobietach w islamie, jeszcze inna i historii kina, jeden koleś nawet porwał się na handel!
Pomyślałam o tym temacie i naprawdę zapaliła mi sie lampka i trochę się tym "podjarałam". Napewno zaciekawiłby mnie ten temat! Można tyle rzeczy tu zrobić! Chociażby ankietę wrzucić tu na forum i wypowiadaliby się ludzie, którzy żyją za granicą.
Znalazłam już nawet kilka książek!
Skoro babeczka chciała, żebym pisała o kolędach na śląsku, to na ten temat też powinna się zgodzić!

---------- Dopisano o 19:35 ---------- Poprzedni post napisano o 19:31 ----------

a jak się mają kolędy na śląsku do moich studiów?
W temacie mogłabym zawrzeć pojęcie Unii Europejskiej, zamiast napisać do Niemiec, Holandii czy Irlandii mogłabym napisać do innych krajów UE, czy coś :P

Boziu dziewczyny, ja tu taka uradowana, że znalazłam coś dla siebie, a tu tracę znów nadzieję :P
__________________
kochająca dziewczyna

marzycielka!

"..kiedy zamykam oczy i wyobrażam sobie nas za dziesięć lat, ukazują mi się obrazy szczęścia: słońce, śmiejące się dzieci, porozumiewawcze spojrzenia, jakie rzucają sobie wciąż zakochani małżonkowie.."
cubalibre_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-19, 18:35   #26
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Praca Licencjacka - europeityka, politologia, kulturoznastwo

I te wszystkie tematy są u Twojej promotorki? Handel akurat też może być i tematycznie pasuje
Hmm, chyba jednak poważniej porozmawiamy jak się na coś bardziej zdecydujesz, to póki co łapiesz się każdego możliwego tematu. Zastanów się dobrze Oczywiście pewnie potem będziesz mogła jeszcze zmienić temat, jeśli jednak wymyślisz coś innego.

Ale to nie chodzi przecież o to, żeby dodać w tytule magiczne hasło "UE" i wszystko będzie cacy i gotowe. Temat bardziej podchodzi pod wspomnianą socjologię, demografię, politykę społeczną, ale jakoś nie widzi mi się pod europeistykę. Ewentualnie temat polityki migracyjne UE i wtedy byś dała przykład swoich znajomych, jeśli dobrze to ugryźć.

Edytowane przez Maguda_
Czas edycji: 2013-03-19 o 18:39
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-19, 18:38   #27
cubalibre_
Przyczajenie
 
Avatar cubalibre_
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 16
GG do cubalibre_
Dot.: Praca Licencjacka - europeityka, politologia, kulturoznastwo

Dokładnie tak, te wszystkie są u mojej promotorki. U niej możesz pisać o wszystkim! Dlatego tak ciężko znaleść temat, skoro ona na wszystko się zgadza.

Kurczeee, naprawdę spodobał mi się taki zakres tematyczny. Chętnie bym o tym napisała. Coś takiego życiowego, coś o czym chętnie bym się sama dowiedziała głębiej. Skoro inni moga o filmach, teatrach, obrzędach welesnych i pogrzebowych, o postaciach literackich, to dlaczego ja nie mogłabym o tym?
__________________
kochająca dziewczyna

marzycielka!

"..kiedy zamykam oczy i wyobrażam sobie nas za dziesięć lat, ukazują mi się obrazy szczęścia: słońce, śmiejące się dzieci, porozumiewawcze spojrzenia, jakie rzucają sobie wciąż zakochani małżonkowie.."
cubalibre_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-19, 18:39   #28
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Praca Licencjacka - europeityka, politologia, kulturoznastwo

Cytat:
Napisane przez cubalibre_ Pokaż wiadomość
Ale mówię wam, u mnie ludzie prace piszą, na naprawdę przeróżne tematy! nawet dziewczyna pisze o swojej miejscowości, inna o kobietach w islamie, jeszcze inna i historii kina, jeden koleś nawet porwał się na handel!
Pomyślałam o tym temacie i naprawdę zapaliła mi sie lampka i trochę się tym "podjarałam". Napewno zaciekawiłby mnie ten temat! Można tyle rzeczy tu zrobić! Chociażby ankietę wrzucić tu na forum i wypowiadaliby się ludzie, którzy żyją za granicą.
Znalazłam już nawet kilka książek!
Skoro babeczka chciała, żebym pisała o kolędach na śląsku, to na ten temat też powinna się zgodzić!

Temat taki...idący na łatwiznę. Za dużo się nie napracujesz. No i mało odkrywczy. Stereotypy...przynajmniej w Holandii: pijacy, cwaniacy, robią duużo za najniższą krajową i nie znają języków obcych. Sądzę, że większość emigrantów powie to samo.
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-19, 18:41   #29
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Praca Licencjacka - europeityka, politologia, kulturoznastwo

Cytat:
Napisane przez cubalibre_ Pokaż wiadomość
Dokładnie tak, te wszystkie są u mojej promotorki. U niej możesz pisać o wszystkim! Dlatego tak ciężko znaleść temat, skoro ona na wszystko się zgadza.
Dodałam jeszcze kawałek info do swojego wcześniejszego posta, dlaczego uważam, że to się nie nadaje. Nie możesz zmienić swojej promotorki na kogoś bardziej, ekhm, merytorycznego? Nigdy jeszcze nie spotkałam się z takimi przedmiotami naprawdę z tyłka wyjętymi na europeistyce
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-19, 18:42   #30
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Praca Licencjacka - europeityka, politologia, kulturoznastwo

A powód emigracji? Głównie zarobkowy. Większość ludzi jest tu by spłacić długi, albo miała problem z pracą w pl.
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:45.