arabskie rozmowy.. - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-03, 21:57   #91
Anaitis
Rozeznanie
 
Avatar Anaitis
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Z fantasmagorycznych stanów mojej świadości.
Wiadomości: 561
Dot.: arabskie rozmowy..

Cytat:
Napisane przez honey pie Pokaż wiadomość
Oczywiście, bardzo się inspirujemy kuchnią arabską, szczególnie, że jesteśmy wegetarianami, a tam jest wiele bezmięsnych potraw

Oto niektóre z nich:
* hummus - pasta z cieciorki doprawiona czosnkiem i oliwą
* gołąbki z liści winogron
* falafel - smażone kuleczki z soczewicy, podawany w "arabskim" chlebie czyli takim "naleśniku"
* kibbe - smażone.. takie "gniotki" z ziemniaków lub mięsa z ziołami i przyprawami. Czasem nadziewane orzechami
* sfajech - placki przypominające małe pizze tylko zamiast poszczególnych składników mamy na wierzchu coś w rodzaju farszu
* słodycze np. ciastka z ciasta francuskiego z rozdrobnionymi orzechami włoskimi i pistacjowymi nasączone słodkim syropem

Witajcie po dłuuuugiej przerwie! Honey, czy jest szansa, że podałabyś na to przepisy, bo mnie aż ślinka cieknie !
Anaitis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 23:08   #92
honey pie
Raczkowanie
 
Avatar honey pie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 363
Dot.: arabskie rozmowy..

Ooo

Tak, jest szansa A co Cię najbardziej interesuje?
__________________
Co może przynieść związek Polki z Kurdem? Lepszy syn czy córka?
Z jakimi problemami borykają się kobiety? Dlaczego płaczą i co doprowadza je do śmiechu?
Co skrywam pod uśmiechem ja?

-----> http://usmiechpolskosyryjski.blogspot.com

Salma <3 26/40
honey pie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-04, 14:29   #93
Anaitis
Rozeznanie
 
Avatar Anaitis
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Z fantasmagorycznych stanów mojej świadości.
Wiadomości: 561
Dot.: arabskie rozmowy..

Generalnie wszystko brzmi smakowicie, ale kibbe i te słodycze... ach ach .
A która potrawę Ty osobiście najbardziej lubisz ?
Anaitis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-04, 18:10   #94
titina
Zakorzenienie
 
Avatar titina
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 398
Dot.: arabskie rozmowy..

pysznie brzmi
__________________



I spent my whole childhood wishing I was older. Now I'm older, it sucks.


titina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-05, 14:13   #95
olenkaa
Rozeznanie
 
Avatar olenkaa
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 868
GG do olenkaa
Dot.: arabskie rozmowy..

podbijam
__________________
bawię się w życie..
olenkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-05, 15:17   #96
honey pie
Raczkowanie
 
Avatar honey pie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 363
Dot.: arabskie rozmowy..

co do słodyczy, nie wiem, czy byłabym w stanie sama zrobić coś takiego jak oryginalne ciasta, jakie się je w Syrii... Przeważnie kupuje się gotowe.
Myślę jednak że dałoby się zrobić coś na ten kształt. Trzeba by kupić ciasto francuskie zamrożone. Ono jest zamrożone więc trzeba je odwinąć. Następnie polać syropem cukrowym, czyli wodą z cukrem i posiekać na wierzch orzechów. Niestety poza Warszawą - jak przypuszczam - nie jest w Polsce dostępny taki składnik jak mazahar. To jest woda zapachowa z kwiatów pomarańczy. Chyba że hydrolat pomarańczowy - nie próbowałam więc nie jestem pewna czy zapach będzie ten sam. Poza tym nie wiem czy takie dostępne np. na BU czy mazidłach nadają się do spożycia
W każdym razie jakby komuś udało się go zdobyć, to bardzo gorąco polecam. W tym przypadku można go dodać do syropu, sprawiając że całe ciasto będzie nasączone tym niepowtarzalnym zapachem.
Ja dodaję mazahar m. in. również to kaszek na słodko.

Przy tej okazji przypomniała mi się inna słodka potrawa - ryzyb halib czyli ryż z mlekiem
Ryż gotuje się na mleku, uważając żeby nie przywarł. W zależności od tego jaką chce się uzyskać konsystencję, należy dodać więcej lub mniej mleka. Trzeba to suto posłodzić i już. Aha, jeszcze można potem trochę to zmiksować jeżeli tak wolicie. Przelać do miseczek i polać po wierzchu mazaharem

Co do słonych potraw ja wczoraj np. miałam na obiad mżadrę. Z tym, że znowu problem - tak samo jak przy kybbe. Nie ma tu takiej kaszy. To jest niby kasza kus kus. Ale to dostępna tutaj jest biała, a tam brązowa i ma smak
Mżadra to kasza i brązowa soczewicą (adas). Na wierzch dodaje się jeszcze podsmażonej cebulki. Do tego pasuje jeszcze kefir/maślanka/zsiadłe mleko. Po arabsku laban
Myślę, że z ryżem też będzie dobre

I jeszcze takie typowe - obiadowe danie - ma'lube. Odwiedzając moją ciocię mogłam zamówić sobie obiad na życzenie. Wybrałam właśnie tę potrawę i byłam zachwycona jej wykonaniem
Ta potrawa wymaga jednak trochę pracy... Bazowym składnikiem jest ryż, ale to pikuś w porównaniu z dodatkami. Świeży bakłażan należy pokroić i podsmażyć w głębokim tłuszczu. Tak samo ziemniaki. Tylko kroi się je na cząstki, nie tak drobno jak frytki. PO wyjęciu na jakiś tależ trzeba to posolić.
Ryż gotujemy i solimy. Przed tym jednak nim będzie gotowy dodajemy usmażone warzywa i trochę uduszonych pomidorów na wierzch. U mnie używa się takich ze słoiczka, z przetworów. Można coś takiego kupić w sklepie. Albo po prostu samemu udusić świeże pomidory.
W międzyczasie przygotowuje się wybrane przez siebie orzechy lub ich mieszankę. Moga to być też migdały. I posiekać wszystko. Chociaż moja ciocia użyła nerkowców i nie cieła ich na kawałeczki a było przepyszne. A wiec jest duża swoboda interpretacji. Trzeba to podsmażyć np na maśle i dodać na sam wierzch uduszonych na ryżu warzyw.


Smacznego
__________________
Co może przynieść związek Polki z Kurdem? Lepszy syn czy córka?
Z jakimi problemami borykają się kobiety? Dlaczego płaczą i co doprowadza je do śmiechu?
Co skrywam pod uśmiechem ja?

-----> http://usmiechpolskosyryjski.blogspot.com

Salma <3 26/40
honey pie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-06, 11:45   #97
Anaitis
Rozeznanie
 
Avatar Anaitis
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Z fantasmagorycznych stanów mojej świadości.
Wiadomości: 561
Dot.: arabskie rozmowy..

O mamo Honey!!!!!
W przyszłym tygodniu testuję koniecznie! (Przez Ciebie i to jak piszesz, będę tak gruba, że do samolotu się nie zmieszczę )
Wydaję mi się, ze jeżeli idzie o mazidła to lepiej nie ryzykować. Może szukać na e-bay, allegro i innych internetowych sklepach.
I dziękuję za ładne opisanie potraw, ja potaram się wyszperać coś od mojego byłego chłopaka, żeby sobie przypomnieć jak się robiło algierskie cudeńka!

Edytowane przez Anaitis
Czas edycji: 2010-12-06 o 11:46
Anaitis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-06, 15:14   #98
honey pie
Raczkowanie
 
Avatar honey pie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 363
Dot.: arabskie rozmowy..



Tak, znalazłam nawet taki sklep http://www.fabrykasmakow.pl/shoper/i...ct&prod_id=118
może nawet się bardziej opłaca niz na Biochemii Urody kupować, bo takie coś to i w kuchni i w łazience można używać
Z takich bardzo przydatnych w kuchni arabskiej składników jest jeszcze - jak to się po polsku mówi - tahini, czyli pasta sezamowa.
Można z tego zrobić sos śmietankowo-thinowy, albo dodaje się do takich potraw jak hommos czy pasta z pieczonego bakłażana. Fajne szczególnie w lecie

Kurczę, jednak fajna rzecz ta kuchnia arabska

Anaitis, a gdzie po świecie latasz? Jestem jeszcze ciekawa, co studiujesz. Arabistykę może?
__________________
Co może przynieść związek Polki z Kurdem? Lepszy syn czy córka?
Z jakimi problemami borykają się kobiety? Dlaczego płaczą i co doprowadza je do śmiechu?
Co skrywam pod uśmiechem ja?

-----> http://usmiechpolskosyryjski.blogspot.com

Salma <3 26/40
honey pie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-06, 16:45   #99
Martii
Zadomowienie
 
Avatar Martii
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 1 324
Wyślij wiadomość przez MSN do Martii
Dot.: arabskie rozmowy..

Można się dołączyć?
W sumie kultura arabska jak i język interesowały mnie dużo wcześniej, ale nigdy nie miałam czasu żeby się jakoś w to zagłębić. Dopiero od czasu keidy poznałam mojego TŻ, który jest marokańczykiem staram się uczyć arabskiego ( co jest chooolernie trudne :/ ) mam też dużo znajomych arabów z maghreb'u , więc jakoś to wszystko sprawiło, że jestem strasznie zafascynowana tym wszystkim

Co do kuchni arabskiej (której się ucze :P), tutaj we Francji raczej większość produktów jest dostępnych natomiast ceny ... chciałam kupić nitki szafranu do kuskus, które kosztowały ponad 10 euro
Martii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-06, 19:17   #100
honey pie
Raczkowanie
 
Avatar honey pie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 363
Dot.: arabskie rozmowy..

jasne
zapraszamy do udzielania się
W dodatku mamy jeszcze jeden arabski wątek https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=97480

A co to za potrawa z szafranem? Ciekawa jestem jakiego używasz kuskusa - czy tam u Ciebie jest w formie takiej ciemnej kaszy?
__________________
Co może przynieść związek Polki z Kurdem? Lepszy syn czy córka?
Z jakimi problemami borykają się kobiety? Dlaczego płaczą i co doprowadza je do śmiechu?
Co skrywam pod uśmiechem ja?

-----> http://usmiechpolskosyryjski.blogspot.com

Salma <3 26/40
honey pie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-06, 19:28   #101
Martii
Zadomowienie
 
Avatar Martii
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 1 324
Wyślij wiadomość przez MSN do Martii
Dot.: arabskie rozmowy..

Widziałam w sklepie kuskus gdzie na pudełku byl napisany przepis na "kuskus marokański" no to chciałam mojemu zrobić niespodzianke i przygotować tylko ten szafran ... może kiedy indziej.

Kasza którą jadłam we Francji była zawsze jasna .
Martii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 17:13   #102
201608151056
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 319
Dot.: arabskie rozmowy..

No prześwietny wątek! Dziękuję za zaproszenie

Co do jedzonka u mnie króluje baranina z kuskusem, wątróbka albo jajko sadzone w pomidorach (przygotowanie jest dziecinnie proste i zawsze jak nie mam czasu gotować, a padam z głodu, to właśnie to robię) no i rzecz jasna chlebek... Osobiście kupuję w sklepie obok Warszawskiego meczetu, czasem jak znajomego dorwę co ma piekarnię to u niego hurtem zamawiam i mrożę. Nim jem większość potraw, na modłę ogólnie arabską. Wogóle dużo lepiej mi się je rękami Chociaż nie mogę się przekonać do jedzenia nim makaronu, jednak aż tak kulturą nie przesiąkłam żeby makaron chlebem zagryzać No i zupkę Ramadanową kocham... mmm... aż chyba sobie pójdę coś zjeść, tak mi ślinka pociekła
201608151056 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 16:20   #103
Martii
Zadomowienie
 
Avatar Martii
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 1 324
Wyślij wiadomość przez MSN do Martii
Dot.: arabskie rozmowy..

Cytat:
Napisane przez ChiQuitA89 Pokaż wiadomość
No prześwietny wątek! Dziękuję za zaproszenie

Co do jedzonka u mnie króluje baranina z kuskusem, wątróbka albo jajko sadzone w pomidorach (przygotowanie jest dziecinnie proste i zawsze jak nie mam czasu gotować, a padam z głodu, to właśnie to robię) no i rzecz jasna chlebek... Osobiście kupuję w sklepie obok Warszawskiego meczetu, czasem jak znajomego dorwę co ma piekarnię to u niego hurtem zamawiam i mrożę. Nim jem większość potraw, na modłę ogólnie arabską. Wogóle dużo lepiej mi się je rękami Chociaż nie mogę się przekonać do jedzenia nim makaronu, jednak aż tak kulturą nie przesiąkłam żeby makaron chlebem zagryzać No i zupkę Ramadanową kocham... mmm... aż chyba sobie pójdę coś zjeść, tak mi ślinka pociekła
U Ciebie to znaczy ? Jesteś pochodzenia arabskiego czy może Twój TŻ?

O taaak harira jest poprostu przepyszna
Martii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 19:11   #104
honey pie
Raczkowanie
 
Avatar honey pie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 363
Dot.: arabskie rozmowy..

pozwolę sobie przywołać post ChiQuity z wątku "arabki" https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=121

a jaka to ramadanowa? ta z cieciorki?
__________________
Co może przynieść związek Polki z Kurdem? Lepszy syn czy córka?
Z jakimi problemami borykają się kobiety? Dlaczego płaczą i co doprowadza je do śmiechu?
Co skrywam pod uśmiechem ja?

-----> http://usmiechpolskosyryjski.blogspot.com

Salma <3 26/40
honey pie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 23:02   #105
201608151056
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 319
Dot.: arabskie rozmowy..

Cytat:
Napisane przez Martii Pokaż wiadomość
U Ciebie to znaczy ? Jesteś pochodzenia arabskiego czy może Twój TŻ?

O taaak harira jest poprostu przepyszna
[QUOTE=honey pie;23666625]pozwolę sobie przywołać post ChiQuity z wątku "arabki" https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=121

a jaka to ramadanowa? ta z cieciorki?[/QUOTE}

Dziękuję Honey Co do zupki moja wersja jest z Sousse (Tunezja). Gęsta pomidorówa z warzywami, mięsem i makaronem bądź ryżem, tak w skrócie. Przerobiłam ją na polskie warunki i dostępne produkty, co wygląda tak:

Do garnka wlewamy kilka łyżek oliwy z oliwek, następnie posiekaną cebulę, świeży czosnek i podsmażamy. Gdy cebula będzie zeszklona ładujemy słoiczek koncentratu pomidorowego (bądź krojone pomidory z puszki bez skórki), kilka łyżeczek harrisy, mieszamy i dodajemy pokrojone kawałki mięsa (w moim wypadku drobne paseczki jagnięce, ale równie dobrze sprawuje się pierś z kurczaka). Gdy mięso będzie z zewnątrz zarumienione, posypujemy przyprawami wedle upodobania (nie jestem fanką pikanterii nadmiernej, więc osobiście dodaję sól, pieprz, słodką paprykę, liść laurowy, ziele angielskie i zioła, które mam akurat pod ręką). Następnie dolewamy kilka szklanek zimnej wody, mieszamy, zmniejszamy gaz, przykrywamy i gotujemy, coraz to mieszając. Gdy woda będzie wrząca dodajemy mrożone warzywa (najbardziej lubię miks marchewki, groszku, zielonej fasolki szparagowej i soczewicy) wedle własnych upodobań oraz ryż bądź makaron (genialnie sprawdza się w tej roli połamany makaron typu spaghetti, gdy nie mamy pod ręką oryginalnego suszonego). Gotujemy do miękkości warzyw pod półprzykryciem. Zupa będzie bardzo gęstnieć, więc warto pod koniec dolać szklankę, dwie wody, co nie zmieni faktu, że i tak będzie bardzo gęsta Gdy warzywa się ugotują dodajemy ponownie podstawowe przyprawy (sól, pieprz, papryka ostra) i voila. Gotowe. Była to jedna z niewielu potraw, które mój przyjaciel Tunezyjczyk potrafił sam wykonać (u niego w domu rodzinnym wiadomo, od gotowania była matka) dlatego często gdy się widywaliśmy w gronie znajomych podczas ramadanu, podawał właśnie ją. I, mimo że mojego przyjaciela już w Polsce nie ma, to zupka w moim menu pozostała
201608151056 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 23:30   #106
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: arabskie rozmowy..

mieszkam od 8 lat we wloszech gdzie jest cala masa arabow i szczerze mowiac unikam ich jak ognia,sa bardzo nachali ,natarczywi i czesto agresywni ,widzialam juz takie cuda,ze czasem az boja sie wogole obok nich przechodzic jak sa w grupie....
Bylam z Arabem,tunezyjczykiem podobno tunezja taka troche "europejska" jest tzn. bardziej otwarta od innych arabskich krajow... nie wiem,moze tylko na turystow,bo nadal im daleko do cywilizacji.....

o a co do wybielania skory przez arabki to tez to zauwazylam,mam 3 kolezanki z Iranu i 2 z Tunezji one tez rozjasniaja skore,jedna z nich specjalnymi kremami ,farbuje wlosy na blond i nosi niebieskie szkla kontaktowe
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-10, 18:15   #107
201608151056
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 319
Dot.: arabskie rozmowy..

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
mieszkam od 8 lat we wloszech gdzie jest cala masa arabow i szczerze mowiac unikam ich jak ognia,sa bardzo nachali ,natarczywi i czesto agresywni ,widzialam juz takie cuda,ze czasem az boja sie wogole obok nich przechodzic jak sa w grupie....
Bylam z Arabem,tunezyjczykiem podobno tunezja taka troche "europejska" jest tzn. bardziej otwarta od innych arabskich krajow... nie wiem,moze tylko na turystow,bo nadal im daleko do cywilizacji.....

o a co do wybielania skory przez arabki to tez to zauwazylam,mam 3 kolezanki z Iranu i 2 z Tunezji one tez rozjasniaja skore,jedna z nich specjalnymi kremami ,farbuje wlosy na blond i nosi niebieskie szkla kontaktowe
Młoda imigracja zachowuje się jak psy spuszczone z łańcuchów, przez lata izolowane i głodzone. Czują się tu bezkarni bo wiedzą doskonale, że za ich zachowanie nie spotkają ich tu takie konsekwencje, jakie mogłyby w ich rodzinnych krajach. Mowa o młodych mężczyznach właśnie. Sama mam masę znajomych, strasznie ich lubię i nie unifikuję, ale kłamstwem byłoby swierdzenie, że zachowują się jak na prawdziwych muzułmanów przystało.

Edytowane przez 201608151056
Czas edycji: 2011-02-26 o 12:26
201608151056 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-14, 21:10   #108
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: arabskie rozmowy..

Cytat:
Napisane przez Eva ID Pokaż wiadomość
Ostrzeżenie MSZ dla osób planujących podróż do Jemenu.

Jemen to jeden z najniebezpieczniejszych krajów w tej części świata.
O żesz eva id...ona nawet tutaj....
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-15, 12:43   #109
honey pie
Raczkowanie
 
Avatar honey pie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 363
Dot.: arabskie rozmowy..

Cytat:
Napisane przez mmm3m Pokaż wiadomość
O żesz eva id...ona nawet tutaj....
A to coś złego?
__________________
Co może przynieść związek Polki z Kurdem? Lepszy syn czy córka?
Z jakimi problemami borykają się kobiety? Dlaczego płaczą i co doprowadza je do śmiechu?
Co skrywam pod uśmiechem ja?

-----> http://usmiechpolskosyryjski.blogspot.com

Salma <3 26/40
honey pie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-15, 19:38   #110
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: arabskie rozmowy..

Tak, bo ona wiecznie tylko wynajduje artykuły jak jakiś muslim zabił/pobił/zgwałcił kobietę/psa/dziecko itp. Ja czytałam pełno takich jej postów i to się robi irytujące i monotematyczne.
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-19, 16:33   #111
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: arabskie rozmowy..

Cytat:
Napisane przez mmm3m Pokaż wiadomość
Tak, bo ona wiecznie tylko wynajduje artykuły jak jakiś muslim zabił/pobił/zgwałcił kobietę/psa/dziecko itp. Ja czytałam pełno takich jej postów i to się robi irytujące i monotematyczne.
Tylko?
Nie wydaje mi się.
Zawsze mozesz pokazac inne artykuły.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:49.