100 dni sałatek - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-10, 08:19   #1
Nelly1987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: woj. pomorskie
Wiadomości: 16
GG do Nelly1987

100 dni sałatek


Sałatki stają się coraz modniejsze, a więc coraz częściej i w wielu odmianach pojawiają się na naszych stołach. Polska kuchnia nigdy specjalnie w sałatkach nie gustowała, najpopularniejsza była sałatka warzywna z gotowanych warzyw powstająca najczęściej na bazie włoszczyzny. Dressingiem do niej bywał po prostu majonez, czasami rozprowadzony musztardą. Dzięki temu, że zagraniczne wyjazdy są obecnie bardzo dostępne dają o sobie znać. I dobrze się dzieje, ponieważ sałatki są nie tylko proste w przygotowaniu, ale bardzo zdrowe- szczególnie te robione z surowych warzyw.
Sałatki to warzywne dania podawane na zimno. Dzięki różnorodności składników mogą być zarówno samodzielnym daniem, jak i dodatkiem do dań gorących. Przygotowujemy je z warzyw gotowanych i surowych. Podstawą sałatki może być jedno warzywo z przyprawami i wysmakowanym sosem lub kilka warzyw. Nowoczesnym pomysłem jest łączenie poszczególnych warzyw z owocami. Będę starała się podawać niektóre przepisy proponujące śmiałe i niekonwencjonalne połączenia. Liczę również na jakieś przepisy z Waszej strony.
Jeśli szykujemy sałatkę z warzyw gotowanych warto pamiętać, aby ich zbytnio nieb rozgotować, gdyż wówczas są mniej smaczne. Dobrze jest też korzystać z sezonowych warzyw z uwagi na ich dostępność i cenę. Pamiętajmy, aby wybierać na sałatkę warzywa świeże, zdrowe i aromatyczne. Świeżych ziół, jak np. bazylii czy majeranku dodajemy dwa razy więcej niż suszonych, gdyż te ostatnie mają intensywniejszy smak. Pieprz niezależnie od koloru, najlepiej świeżo zmielony. Sałatę czy szpinak dzielimy na kawałki rwąc liście palcami, gdyż metal pozbawia zielone warzywa części witamin. Inne warzywa do sałatki kroimy w kostkę lub słupki, cebule i czosnek drobno siekamy z uwagi na ich charakterystyczny smak. Każdą sałatkę można dowolnie zmieniać pozbawiając ją określonych dodatków lub stosując wymiennie różne warzywa. Np. zielony groszek możemy zastępować kukurydzą z puszki, wędzonego kurczaka- indykiem lub dowolną wędliną, ryż- makaronem itd.


Ja postanawiam przeżyć na samych sałatkach 100 dni!!! Wierzę, że z Waszą pomocą to mi się uda, tym bardziej, że w moich przepisach są warzywa, owoce, wędliny, sery, ryby i owoce. Z dniem dzisiejszym wyrzekam się słodyczy, pieczywa i całej reszty!!!

---------- Dopisano o 09:19 ---------- Poprzedni post napisano o 08:50 ----------

DZIEŃ 1

CZERWONA SAŁATKA

20 dag truskawek
4 pomidory
2 czerwone papryki
2 łyżki oliwy
1 łyżka soku z cytryny
1 ząbek czosnku
1 łyżeczka musztardy
chili
sól

Pomidory sparzamy wrzątkiem, studziy pod zimną wodą, zdejmujemy skórkę i kroimy w kostkę. Papryki myjemy, osuszamy, usuwamy gniazda nasienne i kroimy w kostkę. Truskawki myjemy, osuszamy, szypułkujemy i kroimy w plasterki. Do oliwy dodajemy sok z cytrny, czosnek, musztardę, przyprawiamy solą, pieprzem i mieszamy. Pomidory łączymy z papryką, dodajemy sos, mieszamy i na godzinę wkładamy do lodówki. Następnie dodajemy truskawki, delikatnie mieszamy i od razu podajemy.

Nelly1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-10, 13:09   #2
malaczarna885
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 2 019
Dot.: 100 dni sałatek

Jestem bardzo ciekawa kolejnych przepisow Chetnie sama je wyprobuje, bo szukam pomyslow na jakies ciekawe przekaski

Sama dodam od siebie przepis, ktory znalazlam wczoraj w jakiejs gazecie i mam zamiar go wyprobowac dzisiaj:

10 dag ugotowanych brokułow
3 łyzeczki zielonego groszku z puszki
posiekany ogorek kiszony
lyzka majonezu

Wszystko wymieszac i doprawic do smaku
malaczarna885 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-10, 13:14   #3
orzeszek01
Zakorzenienie
 
Avatar orzeszek01
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 9 753
Dot.: 100 dni sałatek

100 dni na samych salatkach ?
__________________
Yesterday I was sad
Today I am happy
Yesterday I had a problem
Today I still have a problem
But today I changed the way I look at it

orzeszek01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-10, 14:22   #4
IR1988
Zakorzenienie
 
Avatar IR1988
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 11 469
Dot.: 100 dni sałatek

Sałatki jako dodatek do posiłku to rozumiem, ale 100dni tylko na sałatkach?
IR1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-10, 14:29   #5
Emila3000
Zakorzenienie
 
Avatar Emila3000
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 10 140
Dot.: 100 dni sałatek

w sumie jak zamiast obiadu: kurczaka pieczonego z makaronem i surowka - zje taką salatke: wszystkie te skladniki pokrojone i zmieszane to nic sie nie stanie
tylko trzeba dobrze komponowac i bilansowac posilki
i zeby schudnac jednak stosowac dietetyczne produkty - bez majonezu i pelne ziarna
Emila3000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-10, 15:28   #6
Gusia0312
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 245
Dot.: 100 dni sałatek

100 dni na sałatkach
__________________
Ogłaszam z wagą
Zaczynamy od
68 - 66 - ?


Gusia0312 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-10, 15:35   #7
sss7
Zadomowienie
 
Avatar sss7
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Cambridge
Wiadomości: 1 320
Dot.: 100 dni sałatek

Też uważam, że jest to do zrobienia odpowiednio komponując te sałatki. Mysle, ze autorka wątku nie ma na mysli sałatek typu coleslaw lub inne "same warzywka" sałatki mozna zrobić ze wszystkiego. Na początku też pomysł wydał mi sie kontrowersyjny, ale jak sobie pomyslałam jakie można zrobić sałatki i jak wszytsko można kombinować, to stwierdziłam, ze można tylko z głową.
__________________
Odchudzam sie, bez kija nie podchodz...
82kg/170cm, cel: 62kg
sss7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-10, 16:19   #8
IR1988
Zakorzenienie
 
Avatar IR1988
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 11 469
Dot.: 100 dni sałatek

Odpowiednio komponując je można na takiej diecie być. Jednak autorka napisała: Dzień 1 i podała tylko jedną sałatką więc wg mnie będzie ona ją jadła przez cały dzień
IR1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-10, 16:25   #9
Emila3000
Zakorzenienie
 
Avatar Emila3000
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 10 140
Dot.: 100 dni sałatek

to w takim razie mala glodowka, bo 1000 kcal to to miec nie bedzie
Emila3000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-10, 16:36   #10
kotka_andaluzyjska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 129
Dot.: 100 dni sałatek

Spokojnie moze miec tysiąc kallorii a nawet więcej, zwłaszcza, że autorka watku zaznacza, że w jej sałatkach będa nie tylko warzywa, lecz mięsa, sery, ryby. Znam przepisy na parę sycących, zbilansowanych sałatek i spokojnie możnaby na nich przetrwać sto dni. Chociaz mimo wszystko nie podjęłabym sie tego, bo myślę, ze to nudne, jak kazda dieta z cyklu: "jem tylko zupy", "jem tylko ..."

A, doczytałam, że komentujecie fakt iż na pierwszy dzień jest podana tylko edna sałatka. No w takim razie to rzeczywiście może być krucho i z bilansem i z kaloriami...

Sprostuję tylko jeden mit, który się pojawił: kiedyś mówiło sie, iż sałaty nie należy kroić nożem. Nie dlatego, że traci wartości odżywcze, lecz dlatego, że podczas krojenia dostawały się do niej zwiazki metalu z noża, np aluminium. (nie wiem czy to fachowo wyjaśniłam ) Obecnie, w dobie noży ze stali nierdzewnej jest to mit i sałatę spokojnie takim nożem kroić można.
__________________
Moje włosy: tleniony miodowy blond do ramion, suche, sztywne, gęste, porowate, rozdwajające się końcówki.

"Speak up, make up your mind, be brave, follow your dreams, listen to your heart, close your eyes, make a wish."

http://www.skrzydlataglowa.blogspot.com/

Edytowane przez kotka_andaluzyjska
Czas edycji: 2010-06-10 o 16:40
kotka_andaluzyjska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-10, 16:39   #11
Emila3000
Zakorzenienie
 
Avatar Emila3000
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 10 140
Dot.: 100 dni sałatek

narazie mamy 1 salatke z miseczki truskawek i 4 pomidorow na caly dzien, wiec troche ciezko o 1000 kcal
Emila3000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-10, 16:44   #12
IR1988
Zakorzenienie
 
Avatar IR1988
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 11 469
Dot.: 100 dni sałatek

Cytat:
Napisane przez kotka_andaluzyjska Pokaż wiadomość

Sprostuję tylko jeden mit, który się pojawił: kiedyś mówiło sie, iż sałaty nie należy kroić nożem. Nie dlatego, że traci wartości odżywcze, lecz dlatego, że podczas krojenia dostawały się do niej zwiazki metalu z noża, np aluminium. (nie wiem czy to fachowo wyjaśniłam ) Obecnie, w dobie noży ze stali nierdzewnej jest to mit i sałatę spokojnie takim nożem kroić można.
Ooo to dobrze wiedzieć, bo od zawsze mi mówiono, że sałatkę się "Rwie" palcami
IR1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-10, 19:32   #13
sss7
Zadomowienie
 
Avatar sss7
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Cambridge
Wiadomości: 1 320
Dot.: 100 dni sałatek

Cytat:
Napisane przez Emila3000 Pokaż wiadomość
narazie mamy 1 salatke z miseczki truskawek i 4 pomidorow na caly dzien, wiec troche ciezko o 1000 kcal
Może jak się pojawi autorka wątku to wyjaśni o co comeon , bo jesli ta jendą sałatke podzieliła na kilka posiłków to faktycznie nienadaje się taki plan do niczego, bo niewiele w tej sałatce jest. Ale może pózniej skomponowała inne sałatki.
__________________
Odchudzam sie, bez kija nie podchodz...
82kg/170cm, cel: 62kg
sss7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-10, 19:36   #14
Emila3000
Zakorzenienie
 
Avatar Emila3000
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 10 140
Dot.: 100 dni sałatek

ta salatka wystarczylaby na drugie sniadanie i podwieczorek, a gdzie reszta posilkow
sama czekam na autorke, bo jestem po prostu ciekawa tych przepisow, zeby sobie urozmaicic diete troche - jestem juz na stabilizacji

moze gdzies juz podla z wycienczenia, i dlatego znikla z forum
Emila3000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-10, 20:01   #15
sss7
Zadomowienie
 
Avatar sss7
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Cambridge
Wiadomości: 1 320
Dot.: 100 dni sałatek

Cytat:
Napisane przez Emila3000 Pokaż wiadomość

moze gdzies juz podla z wycienczenia, i dlatego znikla z forum
Emilko, ale z Ciebie demotywator jeden !
Gratuluje zrzuconych kilogramsów Byłaś na R ?

Też oczekuje jakichś fajnych przepisów, bardzo lubie sałatki, ale bogate, bo po takich samych warzywach to za 10minut już głowa w lodówce mysli co by tu oszamać
__________________
Odchudzam sie, bez kija nie podchodz...
82kg/170cm, cel: 62kg
sss7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-10, 20:07   #16
Emila3000
Zakorzenienie
 
Avatar Emila3000
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 10 140
Dot.: 100 dni sałatek

na Dukanie bylam, skonczylam, ale pomysly na potrawy wszystkie wyczerpalam wiec tak czekam na jakies ispiracje
Emila3000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 07:07   #17
Nelly1987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: woj. pomorskie
Wiadomości: 16
GG do Nelly1987
Dot.: 100 dni sałatek

Witam. Widzę, że pojawiło się sporo wątpliwości co do mojej diety. Ja nie zmuszam nikogo do jej stosowania, a jedynie podaje przepisy sałatek, które możecie sobie wypróbować i dodać je do obiadu, czy grilla. Ja jednak postanowiła spróbować podjąć się tego wyzwania zwłaszcza, że mam 40kg nadwagi- same zrozumcie!
Jestem pewna, że uda mi się na nich przeżyć, gdyż nie są to same sałatki z warzyw, ale zawierają też owoce, warzywa, wędzone ryby, jajka gotowane na twardo, sery, wędliny, ryże i makarony brązowe.

Będę się starała jeden dzień jeść coś bardziej konkretnego, na drugi zaś coś bardzo lekkiego.

DZIEŃ 2
SAŁATKA ALICJI
1 pierś z kurczaka
1 puszka ananasa
½ puszki zielonego groszku
2 łyżki jogurtu naturalnego
4 łyżeczki majonezu
1 kostka rosołowa
1 łyżka soku z cytryny
kilka gałązek koperku
curry
sól
pieprz

Pierś kurczaka gotujemy w rozpuszczonej kostce rosołowej do miękkości, wyjmujemy z wody i studzimy. Zimne mięso kroimy w kostkę. Ananasy i groszek odsączamy od zalewy, ananasy kroimy w kostkę. Wszystkie składniki łączymy ze sobą, przyprawiamy pieprzem, solą i mieszamy. Do majonezu dodajemy jogurt, łyżkę zalewy ananasowej, przyprawiamy curry, solą, pieprzem i mieszamy. Polewamy sosem sałatkę, mieszamy i wykładamy do salaterki. Dekorujemy listkami koperku i odstawiamy na pół godziny do lodówki.
Nelly1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 10:13   #18
sss7
Zadomowienie
 
Avatar sss7
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Cambridge
Wiadomości: 1 320
Dot.: 100 dni sałatek

ale nie do konca rozwiałaś nasze wątpliwości - zastanawiamy sie z dziewczynami, czy przyrządzasz sporą porcje jednej sałatki i potem dzielisz ją na kilka posiłków czy przygotowujesz kilka rusznych sałątek w ciagu dnia?

Mi ta dieta jednak nie podchodzi jesli ta sałatka to Twój dzien. Nie widze NNKT i żadnych zródeł złożonych węgli. Uwazam, że musisz je bardziej urozmaicic, jesc ich wiecej w ciagu dnia tj. różne rodzaje. Jeden dzien konkretniejszy drugi mniej konkretny to rozchwianie metabolizmu. Jesli to jest Twój plan odchudzania, to mozesz mieć problemy z wyjsciem ze swojej diety i będzie jojo
__________________
Odchudzam sie, bez kija nie podchodz...
82kg/170cm, cel: 62kg
sss7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 10:22   #19
Emila3000
Zakorzenienie
 
Avatar Emila3000
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 10 140
Dot.: 100 dni sałatek

no to juz jest salatka na drugie sniadanie i na na obiad
jeszcze tylko cos na siadanie - moze miec sporo wegli - wlasnie tych zlozonych - pelnoziarnistych
i cos bialkowego na kolacje - z jajka i tunczyka moze?

i bedziesz miec diete salatkowa
jak lubisz taka forme i nie bedziesz miec odruchu na widok miski z podrobnionymi produktami to bedzie fajna dieta

tylko jak to ma byc odchudzajace to bez majonezu albo ten majonez light zmieszany z jogurtem

zajrzyj do diety strukturalnej - tam sa podane produkty ktore maja najwiecej wartosci odzywczych a najmniej kalorii
Emila3000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-11, 12:46   #20
kotka_andaluzyjska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 129
Dot.: 100 dni sałatek

To ja moze napiszę przepis na swoją sprawdzoną sałatkę, jest w niej białko, warzywa, nnkt, ogólnie jest bardzo sycąca. Z razową grzanką stanowi doskonały posiłek. Więc ja robię tak: pół paczki mieszanki sałat, pół puszki tuńczyka w wodzie, pół opakowania kiełków z rzodkiewki i pół mozarelli.
Do tego trochę oliwy z oliwek i odrobina pieprzu.
Co prawda mozarella nie jest bardzo dieteyczna, ale ja ją jadam dość częśto a spokojnie chudnę, ma mniej kalorii niz sery zółte. Ponadto w tej sałatce pysznie smakują też sery pleśniowe, ale lepiej je na redukcji wykluczyć.
__________________
Moje włosy: tleniony miodowy blond do ramion, suche, sztywne, gęste, porowate, rozdwajające się końcówki.

"Speak up, make up your mind, be brave, follow your dreams, listen to your heart, close your eyes, make a wish."

http://www.skrzydlataglowa.blogspot.com/
kotka_andaluzyjska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 12:57   #21
IR1988
Zakorzenienie
 
Avatar IR1988
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 11 469
Dot.: 100 dni sałatek

Cytat:
Napisane przez Emila3000 Pokaż wiadomość
tylko jak to ma byc odchudzajace to bez majonezu albo ten majonez light zmieszany z jogurtem
Albo sam jogurt naturalny, oczywiście jeśli ktoś lubi
IR1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-12, 20:25   #22
Kuncia1986
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 779
GG do Kuncia1986
Dot.: 100 dni sałatek

Witajcie Dziewczyny.


Kurde jakoś sobie nie wyobracam być 100 dni na samych sałatkach. Chyba bym na warzywach zbankrotowala. No ale to tego trzeba mieć bardzo silna wolę.

Emila3000 słyszałam ze ten majonez light nie jest taki light
__________________
Bądz taką co SERCE ma, Badz taką co MIŁOSC zna,Badz taka co ŁZY rozumie,Badz taka co KOCHAC umie!!!


90; 89; 88; 87; 86; 85; 84; 83; 82; 81; 80; 79; 78; 77; 76; 75

http://s4.suwaczek.com/20101111571123.png
Kuncia1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-12, 22:30   #23
kotka_andaluzyjska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 129
Dot.: 100 dni sałatek

Cytat:
Napisane przez Kuncia1986 Pokaż wiadomość
Witajcie Dziewczyny.

Emila3000 słyszałam ze ten majonez light nie jest taki light
Light to on jest, bo ma połowe mniej kalorii. Ale zdrowy pewnie nie... Niemniej zdarza mi się po niego siegać
__________________
Moje włosy: tleniony miodowy blond do ramion, suche, sztywne, gęste, porowate, rozdwajające się końcówki.

"Speak up, make up your mind, be brave, follow your dreams, listen to your heart, close your eyes, make a wish."

http://www.skrzydlataglowa.blogspot.com/
kotka_andaluzyjska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-13, 08:46   #24
Kuncia1986
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 779
GG do Kuncia1986
Dot.: 100 dni sałatek

kotka_andaluzyjska ja sie staram wogółe unikać majonezu.


Dzień Dobry dziewczyny.
__________________
Bądz taką co SERCE ma, Badz taką co MIŁOSC zna,Badz taka co ŁZY rozumie,Badz taka co KOCHAC umie!!!


90; 89; 88; 87; 86; 85; 84; 83; 82; 81; 80; 79; 78; 77; 76; 75

http://s4.suwaczek.com/20101111571123.png
Kuncia1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-13, 20:30   #25
Emila3000
Zakorzenienie
 
Avatar Emila3000
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 10 140
Dot.: 100 dni sałatek

jest light, ma mniej kalorii, mniej tluszczu itp
raz kupilam i jest obrzydlwy, zjesc sie nie dalo

od dawna nie uzywam majonezu, a jak juz to wolabym dac polowe mniej prawdziwego majonezu niz niz ten dietetyczny
Emila3000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-13, 23:26   #26
kotka_andaluzyjska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 129
Dot.: 100 dni sałatek

hehe,dyskusja o majonezie. To jeszcze zależy z jakiej firmy kupiłaś. Ja mam z Winiary zamiast dekoracyjnego ten light i powiem szczerze, ze nie czuję różnicy, a wybredna jestem i większość majonezów mi nie smakuje

---------- Dopisano o 00:26 ---------- Poprzedni post napisano o 00:24 ----------

A gdzie się podziała autorka wątku? I jak tam dieta stu sałatek?
__________________
Moje włosy: tleniony miodowy blond do ramion, suche, sztywne, gęste, porowate, rozdwajające się końcówki.

"Speak up, make up your mind, be brave, follow your dreams, listen to your heart, close your eyes, make a wish."

http://www.skrzydlataglowa.blogspot.com/
kotka_andaluzyjska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 07:28   #27
Kuncia1986
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 779
GG do Kuncia1986
Dot.: 100 dni sałatek

Ja uwielbiam jeść majonez. No ale ze względu na zdrowie staram sie go unikać. hoc wiadomo jak jestem w gościach a jest sałatka z majonezem to jak zjem trochę to sie nic nie stanie.
__________________
Bądz taką co SERCE ma, Badz taką co MIŁOSC zna,Badz taka co ŁZY rozumie,Badz taka co KOCHAC umie!!!


90; 89; 88; 87; 86; 85; 84; 83; 82; 81; 80; 79; 78; 77; 76; 75

http://s4.suwaczek.com/20101111571123.png
Kuncia1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 08:41   #28
Emila3000
Zakorzenienie
 
Avatar Emila3000
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 10 140
Dot.: 100 dni sałatek

helmansa mialam raz na sprobowanie kupilam
na wyspach jest helmans 3 % tluszczu

winiary moze sprobuje kiedys - ale jak juz wyjde ze stabilizacji wagi
Emila3000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 08:59   #29
Nelly1987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: woj. pomorskie
Wiadomości: 16
GG do Nelly1987
Dot.: 100 dni sałatek

Witam. U mnie już szósty dzień mija. Jak na razie trzymam się dobrze i jest bez podjadani… Dodam, że zażywam od piątku błonnik z ananasem do ssania… Jest lekko słodkawy i chyba dzięki temu nie myślę o sięganiu po słodycze…
Idę po nową wagę, bo stara coś nawala… A wczoraj miałam mieć ważenie…


SAŁATKA ZE ŚWIEŻYCH WARZYW
  • 30 dag pomidorów
  • ogórek
  • cebula
  • papryka
  • 10 dag sera żółtego
  • 3 ząbki czosnku
  • 3 łyżki oliwy
  • 3 łyżki octu winnego
  • świeże zioła
  • sól
pieprz

Pomidory umyć, osuszyć i pokroić w plastry.
Ogórek umyć, osuszyć i pokroić w cienkie plastry.
Paprykę umyć, osuszyć, przekroić na pół, wyciąć gniazda nasienne i pokroić w cienkie krążki. Czosnek posiekać a ser pokroić w małe słupki.
Cebulę obrać i drobno posiekać.
Salaterkę natrzeć czosnkiem i przyrządzić w niej sos: olej wymieszać z octem, solą i pieprzem.
Polać surówkę i wymieszać. Przed podaniem posypać drobno posiekanymi ziołami
Nelly1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 17:51   #30
Kuncia1986
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 779
GG do Kuncia1986
Dot.: 100 dni sałatek

Nelly1987 sałatka spoko. Ale bez tego Żółtego sra
__________________
Bądz taką co SERCE ma, Badz taką co MIŁOSC zna,Badz taka co ŁZY rozumie,Badz taka co KOCHAC umie!!!


90; 89; 88; 87; 86; 85; 84; 83; 82; 81; 80; 79; 78; 77; 76; 75

http://s4.suwaczek.com/20101111571123.png
Kuncia1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:45.