Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy - Strona 101 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-02-16, 07:46   #3001
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez KALLISTE Pokaż wiadomość
A próbowałyście naturanych metod regulacji hormonów by pozbyć sie tego wysypu??? Tzn.zioła, Mastodynon itp. Napisalam o tym w wątku który załozylam wczoraj. Słyszalam ze pomoga to niektórym. Ja z tego na pewno skorzystam jesli wizyta u lekarza nie pomoze.
Jasne, naturalne metody jak najbardziej! Ja przez 3 miesiące łykałam Castagnus i Spirulinę, skóra się uspokoiła po tym. Do tego bardzo pomógł mi olej sezamowy, za równo przy wysypie jak i przy włosach. Łyżka rano łyżka wieczorem (może być w sałatce). W ogóle dzięki odstawieniu tabletek bardziej w pielęgnacji skłoniłam się ku naturze. Jakoś na razie udaje mi się panować nad skórą.
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 08:07   #3002
KALLISTE
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Greek Islands:)
Wiadomości: 676
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mangha Pokaż wiadomość
Jasne, naturalne metody jak najbardziej! Ja przez 3 miesiące łykałam Castagnus i Spirulinę, skóra się uspokoiła po tym. Do tego bardzo pomógł mi olej sezamowy, za równo przy wysypie jak i przy włosach. Łyżka rano łyżka wieczorem (może być w sałatce). W ogóle dzięki odstawieniu tabletek bardziej w pielęgnacji skłoniłam się ku naturze. Jakoś na razie udaje mi się panować nad skórą.
Pocieszyłas mnie bardzo bo ja własnie teraz sie nastawiam na naturePoczytam jeszcze o tym oleju sezamowym bo jeszcze o nim nie słyszałam. A teraz mam zamiar kupic sobie kropleki Hormeel na uregulowanie hormonów i castagnusa do tego moze.
KALLISTE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 10:29   #3003
kilianna
Zakorzenienie
 
Avatar kilianna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 023
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez KALLISTE Pokaż wiadomość
Pocieszyłas mnie bardzo bo ja własnie teraz sie nastawiam na naturePoczytam jeszcze o tym oleju sezamowym bo jeszcze o nim nie słyszałam. A teraz mam zamiar kupic sobie kropleki Hormeel na uregulowanie hormonów i castagnusa do tego moze.
ja biorę hormeel jak na razie wszystko gra, choć dopiero skończylam 2 miesiac bez tabsów.
kilianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 15:29   #3004
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Hej dziewczyny. Mam problem bo skończyły mi się tabletki Yasminelle a mojej ginekolog nie ma więc będę musiała zrobić miesięczną (mam nadzieje że tylko tyle) przerwe. Biore tabletki od ok. 6 miesięcy i przez ten czas poprawiła mi się nieco cera. Myślicie że przez ten miesiąc przerwy bardzo mnie wysypie?
gsk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 15:48   #3005
KALLISTE
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Greek Islands:)
Wiadomości: 676
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kilianna Pokaż wiadomość
ja biorę hormeel jak na razie wszystko gra, choć dopiero skończylam 2 miesiac bez tabsów.
A ile razy dziennie bierzesz Hormeel? Dwa czy trzy razy? Tam pisze, że trzy, ale ja tak sobie myśle ze moze lepiej brac tylko dwa razy
KALLISTE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 16:57   #3006
paula209
Przyczajenie
 
Avatar paula209
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Dzieki dziewczyny za rady,juz wszystko wporzadku,dzisiaj dostalam okres )) Pozdrowionka
paula209 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 18:21   #3007
KALLISTE
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Greek Islands:)
Wiadomości: 676
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez paula209 Pokaż wiadomość
Dzieki dziewczyny za rady,juz wszystko wporzadku,dzisiaj dostalam okres )) Pozdrowionka
To dobrze
Ja dzis wzielam pierwszą dawke kropelek Hormeel. Mam nadzieje ze ureguluja mi hormony po tych nieszczęsnych tabletkach bo to jedyna chyba moja deska ratunku
KALLISTE jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-16, 20:27   #3008
novakia
Zakorzenienie
 
Avatar novakia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9 660
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez gsk Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. Mam problem bo skończyły mi się tabletki Yasminelle a mojej ginekolog nie ma więc będę musiała zrobić miesięczną (mam nadzieje że tylko tyle) przerwe. Biore tabletki od ok. 6 miesięcy i przez ten czas poprawiła mi się nieco cera. Myślicie że przez ten miesiąc przerwy bardzo mnie wysypie?
nie wiem jak ma Ci sie udac miesieczna przerwa, skoro wiekszosc dziewczyn dostaje okres normalny po ok 40-50 dniach. no ale moze Ci sie poszczesci
novakia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 21:17   #3009
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

W ogole ja tu z przerazeniem czytam takie beztroskie wypowiedzi "a przerwe se na miesiac, bo blabla" "a przerwe na dwa, bo nie chce mi sie isc po recepte". A potem bedzie ryk l ipalcz, ze cykl po odstawieniu totalnie rozwalony, problemy hormonalne, totalna hustawka itd. Jak cukierki. Gratuluje glupoty. Ciekawe ile z tych tu majacyc htaki problem po odstawieniu mialo takie beztriskie epizody przed? (nie mowie ze wszystkie, bo niektore maja problemy i bez tego)
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 08:41   #3010
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez santos Pokaż wiadomość
W ogole ja tu z przerazeniem czytam takie beztroskie wypowiedzi "a przerwe se na miesiac, bo blabla" "a przerwe na dwa, bo nie chce mi sie isc po recepte". A potem bedzie ryk l ipalcz, ze cykl po odstawieniu totalnie rozwalony, problemy hormonalne, totalna hustawka itd. Jak cukierki. Gratuluje glupoty. Ciekawe ile z tych tu majacyc htaki problem po odstawieniu mialo takie beztriskie epizody przed? (nie mowie ze wszystkie, bo niektore maja problemy i bez tego)
Nie uwierzysz, ale ja kiedyś chodziłam do ginekolożki, która kazała mi robić przerwy co 3 miesiące. Byłam młoda i niedoświadczona, wierzyłam we wszystko co mi lekarz mówił. Wtedy brałam Diane na moją skórę właśnie. Teoretycznie powinno się ją brać nie dłużej niż pół roku, ja ją brałam 2 lata (!!) Jednym słowem masakra. Skutki byłu opłakane, totalne rozregulowanie hormonów. Ciekawe czy to może byc przyczyna tego że teraz nie mogę zajść w ciążę.
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 16:42   #3011
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez santos Pokaż wiadomość
W ogole ja tu z przerazeniem czytam takie beztroskie wypowiedzi "a przerwe se na miesiac, bo blabla" "a przerwe na dwa, bo nie chce mi sie isc po recepte". A potem bedzie ryk l ipalcz, ze cykl po odstawieniu totalnie rozwalony, problemy hormonalne, totalna hustawka itd. Jak cukierki. Gratuluje glupoty. Ciekawe ile z tych tu majacyc htaki problem po odstawieniu mialo takie beztriskie epizody przed? (nie mowie ze wszystkie, bo niektore maja problemy i bez tego)
Nie pisałam że chce sobie zrobić przerwe tylko musiałam bo nie było mojej ginekolog to co mam latać po ginekologach i prosić o wypisanie recepty? Mi gratulujesz głupoty? To ja gratuluje tobie skoro nie znając sytuacji nie czytając dobrze piszesz takie rzeczy. Chyba każda która bierze tabletki anty nie jest głupia i nie robi tego dla zabawy.
gsk jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-17, 17:50   #3012
kilianna
Zakorzenienie
 
Avatar kilianna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 023
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez KALLISTE Pokaż wiadomość
A ile razy dziennie bierzesz Hormeel? Dwa czy trzy razy? Tam pisze, że trzy, ale ja tak sobie myśle ze moze lepiej brac tylko dwa razy
ja biorę dwa razy dziennie, tak mi zalecił lekarz. Biorę ze względu na endometriozę, strasznie bolesne okresy i w ogóle hustawkę hormonalną. Dziś dostałam drugi normalny okres bez tabletek, w sumie to mój 3 okres po odstawieniu, ale tego pierwszego to nie liczę, bo to było krwawienie z odstawienia. O dziwo, nie boli mnie tak mocno brzuch, jak zazwyczaj. Przez tą endometriozą, to mam takie bóle, że mdleję, wymiotuję, nie mogę wstać z łózka. Dziś jest całkiem znośnie, tzn mogłam iść do pracy i przeżyć cąły dzień bez wymiotów.
Cytat:
Napisane przez santos Pokaż wiadomość
W ogole ja tu z przerazeniem czytam takie beztroskie wypowiedzi "a przerwe se na miesiac, bo blabla" "a przerwe na dwa, bo nie chce mi sie isc po recepte". A potem bedzie ryk l ipalcz, ze cykl po odstawieniu totalnie rozwalony, problemy hormonalne, totalna hustawka itd. Jak cukierki. Gratuluje glupoty. Ciekawe ile z tych tu majacyc htaki problem po odstawieniu mialo takie beztriskie epizody przed? (nie mowie ze wszystkie, bo niektore maja problemy i bez tego)
zgadzam się z Tobą.
kilianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 19:53   #3013
Melodia mgieł nocnych
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Centralna Polska
Wiadomości: 2 479
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Kurcze, a ja myślałam że po braniu tabletek przez 5 lat już nigdy więcej, a tu znowu muszę je łykać tylko tym razem leczniczo
__________________


All the single ladies, now put your hands up!!!


Pani Magister


OPENER 2010
Melodia mgieł nocnych jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 21:07   #3014
novakia
Zakorzenienie
 
Avatar novakia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9 660
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez gsk Pokaż wiadomość
Nie pisałam że chce sobie zrobić przerwe tylko musiałam bo nie było mojej ginekolog to co mam latać po ginekologach i prosić o wypisanie recepty? Mi gratulujesz głupoty? To ja gratuluje tobie skoro nie znając sytuacji nie czytając dobrze piszesz takie rzeczy. Chyba każda która bierze tabletki anty nie jest głupia i nie robi tego dla zabawy.
jeśli tak, to miałabyś gotowa recepte na kolejne opakowanie. zgadzam sie z santos. trzeba bylo biegac po ginekologach, trzeba bylo isc do rodzinnego lub isc na pogotowie i by ci wypisali. a tak to teraz mozesz czekac na okres pol roku i twoja miesieczna przerwa spełznie na niczym
novakia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-18, 00:16   #3015
KALLISTE
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Greek Islands:)
Wiadomości: 676
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kilianna Pokaż wiadomość
ja biorę dwa razy dziennie, tak mi zalecił lekarz. Biorę ze względu na endometriozę, strasznie bolesne okresy i w ogóle hustawkę hormonalną. Dziś dostałam drugi normalny okres bez tabletek, w sumie to mój 3 okres po odstawieniu, ale tego pierwszego to nie liczę, bo to było krwawienie z odstawienia. O dziwo, nie boli mnie tak mocno brzuch, jak zazwyczaj. Przez tą endometriozą, to mam takie bóle, że mdleję, wymiotuję, nie mogę wstać z łózka. Dziś jest całkiem znośnie, tzn mogłam iść do pracy i przeżyć cąły dzień bez wymiotów.
Mnie trzy razy kiedys pogotowie zabrało z powodu takiego bólu tez na to cierpię
KALLISTE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-18, 08:27   #3016
kilianna
Zakorzenienie
 
Avatar kilianna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 023
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez novakia Pokaż wiadomość
jeśli tak, to miałabyś gotowa recepte na kolejne opakowanie. zgadzam sie z santos. trzeba bylo biegac po ginekologach, trzeba bylo isc do rodzinnego lub isc na pogotowie i by ci wypisali. a tak to teraz mozesz czekac na okres pol roku i twoja miesieczna przerwa spełznie na niczym
no dokładnie, ja kiedyś też recepty nie mialam, mój gin na urlopie, a ja u TŻ. Poszłam do lekarki rodzinnej mojego TŻ i jakoś wybłagałam receptę. Tabletki brałam ze względu na endometriozę i torbiele, nie mogłam sobie pozwolić na żadną przerwę, później już regularnie pilnowałam, by recepta zawsze była.
Cytat:
Napisane przez KALLISTE Pokaż wiadomość
Mnie trzy razy kiedys pogotowie zabrało z powodu takiego bólu tez na to cierpię
ja też wylądowałam w szpitalu, rodzina wystraszyła się, że wyrostek i zadzwonili po pogotowie. Straszne przez co my, kobietki, przechodzimy
kilianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-18, 09:57   #3017
Ska
Zadomowienie
 
Avatar Ska
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 935
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

ja od soboty biorę luteinę na wywołanie @. spóźnia mi się 3 miechy.. dzisiaj ostatni dzień tabsów i nic.
czekam.
__________________
Szczęśliwa.
Ska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-18, 10:31   #3018
kasika84
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 769
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez gsk Pokaż wiadomość
Nie pisałam że chce sobie zrobić przerwe tylko musiałam bo nie było mojej ginekolog to co mam latać po ginekologach i prosić o wypisanie recepty? Mi gratulujesz głupoty? To ja gratuluje tobie skoro nie znając sytuacji nie czytając dobrze piszesz takie rzeczy. Chyba każda która bierze tabletki anty nie jest głupia i nie robi tego dla zabawy.

Wiesz co? Myślę, że niepotrzebnie się unosisz... a dziewczyny mają rację, jeśli się jest odpowiedzialną osobą, to receptę ma się zawsze! Ja przez 7 lat brania pigułek nie dopuściłam do takiej sytuacji, żeby mi ich zabrakło i na prawdę można. Wystarczy chcieć...
kasika84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-18, 12:40   #3019
LOLA7
Rozeznanie
 
Avatar LOLA7
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 545
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Ja brałam przez 7 lat diene 35 masakra poprostu w między czasie wyprubowywałam inne tabletki takie jak Yassmin czy cyprest ale żadne z nich nie pomagały mi na cere tak jak to robiła dine. Oczywiście miałam chyba w tym czasie tylko jedną przerwę lekarka mówiła że nie trzeba robić że tabletki są przeciez bezpieczne. Jak się pytałam że może one maja za duzo hormonów to mnie uspokajała. Teraz nie biore od 3 miesięcy. Postanowiłam że po ślubie spróbuje jakis innych metod bo ile można się truć tabsami kupiłam sobie lady compa - cholernie drogi ale chciałam mieć pewność że nie zajdę w ciąże a on ma skuteczność jak tabletki. No ale do rzeczy po tych 7 latach brania jak odstawiłam pierwszy okres miałam po 41 dniach. następne 2 tez miały po ok 40 dni a więc bardzo długie. ponadto dzięki temu mojemu urządzeniu dowiedziłam się że mój ostatni cykl był bez owulacji. Kolejne objawy po odstawieniu to paskudna cera wróciła taka jak brzed brania. ponadto bardzo zaczeły mi sie przetłuszczać włosy. Zawsze myłam je co 2 dzień a teraz musze codziennie bo jak rano umyję to wieczorem juz mam tluste. koszmar nigdy tak nie miałam. ale cóż to moja głupota że tak długo brałam tabsy
LOLA7 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-18, 13:13   #3020
mishki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: domek
Wiadomości: 117
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Dziewczyny, u mnie minelo juz ok 5 miesiecy od odstawinia tabletek (Yasmine). @ mam ciagle nieregularne (np dzisiaj mam 43 dzien cyklu )... Ale nie w tym problem. Dostalam od mojej gin skierowania na usg macicy i przydatkow i lekarz, ktory robil mi to badanie, powiedzial ze mam bardzo waskie endometrium i takich malych jajnikow jak moje jeszcze nie widzial I sie zdziwil, ze tak to wszystko u mnie wyglada w 5 miesiecy po odstawiniu tabsow :/ Stwierdzil rowniez, ze za 3 miesiace moze wszystko powroci do normy, ale poki nie powroci to nie mam szans na zajscie w ciaze Wizyte u mojej gin mam za miesiac i dopiero wetdy z nia wszystko omowie i nie wiem jak wytzymam nerwowo ten czas Czy ktoras z Was miala/ma taka sama sytuacje? Bede wdzieczna za wszelkie info..
__________________
- Książka może być ciekawa, interesująca, cudowna, fascynująca... Jaka jeszcze Czesiu?
- Za***ista.
- Precz mi z klasy ty oszołomie ty!

mishki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-18, 13:19   #3021
gissh
Raczkowanie
 
Avatar gissh
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 490
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez KALLISTE Pokaż wiadomość
Mnie trzy razy kiedys pogotowie zabrało z powodu takiego bólu tez na to cierpię
No mi też niestety zdarzały się w życiu takie okresy że wymiotowałam i mdlałam z bólu... Raz wylądowałam na pogotowiu gdzie lekarz stwierdził że "mamy mały poró" a raz rodzice wzywali karetkę w środku nocy bo się bali że zejdę z tego świata...
Przez to właśnie zaczęłam brać tabletki bo gin mi powiedziała że w moim przypadku to jedyny ratunek... I rzeczywiście przez te prawie trzy lata brania tabsów z okresem było dobrze, ale za to z różnymi innymi rzeczami źle... No i na początku stycznia odstawiłam pigułki. Na razie miałam jeden normalny okres i skończyło się na dwóch tabletkach Ketonalu, czyli jak na mnie całkiem nieźle... Zobaczymy co dalej...

KALLISTE, pisałaś że bierzesz jakieś kropelki na uregulowanie hormonów... Możesz napisać o nich coś więcej? Czy są na receptę, jak konkretnie działają, itp? Bardzo mnie to zainteresowało...

Pozdrawiam
gissh jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-18, 13:45   #3022
novakia
Zakorzenienie
 
Avatar novakia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9 660
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

dostałam okres!\O/ jupi jupi ale sie ciesze, a juz tak balam sie problemow, narazie ejst okej dokaldnie po miesiacu=31dni wiec nie jest zle zoabczymy co dalej bedzie....
novakia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-18, 16:19   #3023
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Ok sory dziewczyny. Recepte w końcu zdobyłam. Poprostu raz już zlatałam całe miasto za receptą i musiałam dać za taką wizyte 80 zł a do tego cena za tabletki. Jestem tylko studentka i nie pracuje więc nie zawsze mam kase na takie wizyty ot tak. A o lekarzu rodzinnym przyznam nie pomyślałam.
gsk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-18, 16:39   #3024
dygotka8
Zakorzenienie
 
Avatar dygotka8
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: xxxxxx
Wiadomości: 7 692
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez gsk Pokaż wiadomość
Ok sory dziewczyny. Recepte w końcu zdobyłam. Poprostu raz już zlatałam całe miasto za receptą i musiałam dać za taką wizyte 80 zł a do tego cena za tabletki. Jestem tylko studentka i nie pracuje więc nie zawsze mam kase na takie wizyty ot tak. A o lekarzu rodzinnym przyznam nie pomyślałam.
ja jak nie miałam recepty bo wizyta np za miesiąc to szłam do mojej apteki w której zawsze robię zakupy i tam mi sprzedawali,a receptę donosiłam później.Czasem brałąm dwa opakowania i receptę przynosiłam dwa miesiące później,więc zawsze jakos da radę.Mogłaś zapytać w aptece w której kupujesz czy Tobie by tak sprzedali-i oczywiście od Twojej uczciwości by zależało czy doniesiesz receptę czy nie.Czasem też zdarza się,że w którejś aptece sprzedadzą tabletki bez recepty i nic nie mówią o doniesieniu recepty-wystarczy szczerze porozmawiać z farmaceutą a nie ściemniać mu/jej.
pozdrawiam
__________________

dygotka8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-18, 18:53   #3025
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Dopiero teraz znalazłam już "swoją" apteke w której jak dotąd mam najtańsze tabletki więc jeśli będę tam stale kupować to może i będzie taka możliwość donoszenia recepty bo nie wiedziałam że tak można. A jeśli bym wtedy nie skombinowała recepty to w ostatecznej ostateczności babcie bym o to poprosiła więc nie "podnoście głosu" na mnie że jestem nieodpowiedzialna poprostu nie wiedziałam że miesiąc przerwy może tak wpłynąć no organizm.
gsk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-18, 19:08   #3026
dygotka8
Zakorzenienie
 
Avatar dygotka8
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: xxxxxx
Wiadomości: 7 692
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez gsk Pokaż wiadomość
Dopiero teraz znalazłam już "swoją" apteke w której jak dotąd mam najtańsze tabletki więc jeśli będę tam stale kupować to może i będzie taka możliwość donoszenia recepty bo nie wiedziałam że tak można. A jeśli bym wtedy nie skombinowała recepty to w ostatecznej ostateczności babcie bym o to poprosiła więc nie "podnoście głosu" na mnie że jestem nieodpowiedzialna poprostu nie wiedziałam że miesiąc przerwy może tak wpłynąć no organizm.
zwróciłaś się z pytaniem i dziewczyny zareagowały implusywnie-wcale im sie nie dziwię bo każda z nas która brała/bierze tabl wie,że miesięcznych przerw się nie robi.i to tyle z mojej strony
__________________

dygotka8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-18, 19:34   #3027
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Ok teraz już wiem że się nie robi. Wy macie pewnie większe doświadczenie z tabletkami, a ja dość małe i za jakieś 2 lata pewnie będę reagować na takie pytania tak jak dziewczyny.
gsk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-18, 19:50   #3028
dmoc4
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 318
GG do dmoc4
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez gsk Pokaż wiadomość
Nie pisałam że chce sobie zrobić przerwe tylko musiałam bo nie było mojej ginekolog to co mam latać po ginekologach i prosić o wypisanie recepty? Mi gratulujesz głupoty? To ja gratuluje tobie skoro nie znając sytuacji nie czytając dobrze piszesz takie rzeczy. Chyba każda która bierze tabletki anty nie jest głupia i nie robi tego dla zabawy.
Tak , moim zdaniem aby nie zrobić sobie krzywdy, i rozregulować cykl, to pobiegaj po ginekologach. Są tak zwane wizyty recepturowe, płacisz 20zl i ginekolog Ci wypisze receptę. Sama tak robiłam.
__________________
Aga
dmoc4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-18, 19:57   #3029
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Właśnie w wakacje jak tak szukałam to trafilam na takiego co wziął 80zł chociaż chciałam żeby mi tylko wypisał recepte to on powiedział że i tak mam zapłacić jak za normalna wizyte to i przy okazji mnie zbadał. A że normalnie u mojej ginekolog płaciłam 20zł za wizyty bo chodziłam do niej raz czy dwa w miesiącu (leczyłam się na nadżerke) to się przeraziłam tą ceną.
gsk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 07:18   #3030
gryzelda
Zadomowienie
 
Avatar gryzelda
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Witam ja rowniez odstawilam tabsy z powodu problemow zoladkowo jelitowych niestety bylo to przy zmianie z cilest na microgynon w 10 dniu przyjmownia. Caly czas sie obserwuje i jak narazie nie mialam dni plodnych bo mam bardzo obfity bialy sluz, czasami jest rozciagliwy kojarzy mi sie to z blonka nie wiem co to jest , czy to moga byc jakies uplawy i powiinnam sie skontaktowac z lekarzem czy taka wydzielina moze mi towarzyszyc po odstawieniu? Dodam ze nie bralam dlugo tabsow bo okolo 4 miesiace. Co o tym sadzicie?
__________________
Większość kobiet czyni wszystko, by ich mężczyzna stał się inny.
Gdy już się staje, przestają go kochać.
Marlena Dietrich
gryzelda jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:50.