Wyrolować problem, czyli dermaroller - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-21, 12:56   #391
amark
Raczkowanie
 
Avatar amark
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 65
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez bacha69 Pokaż wiadomość
Nie wydaje mi się, żeby serum z hydromanilem i wyciągami ziołowymi dały sobie radę z jakąkolwiek zmarszczką. Pod rolkę w tym celu trzeba coś mocniejszego nałożyć. Ja robię mix z alfa liponowym, Q10, retinolem. Często też do żelu Ha 2% dodaję peptydy, roślinne komórki macierzyste i temu podobne składniki typowo przeciwzmarszczkowe. Spirytusem nie radziłabym dezynfekować skóry! Raczej octenisept. Polecam także serum z witaminą C pod roleczkę.
Dziękuję za odpowiedź.
amark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-29, 12:22   #392
amark
Raczkowanie
 
Avatar amark
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 65
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Mam w domu serum, które używam do zabiegów domowego peelingu kawitacyjnego (ma funkcję sonoferezy). Czy to serum może być również używane pod rolkę?
http://bielenda.pl/profesjonalne/ser...m-hialuronowym
amark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-30, 09:18   #393
Pacynka
Rozeznanie
 
Avatar Pacynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 997
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Właśnie zasięgnęłam rady profesjonalisty i niestety to serum pod rolkę się nie nadaje A szkoda, bo ogólnie mają fajne serum.
Pacynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-04, 18:41   #394
Oli28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 41
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Dawno tu nie zaglądałam, ale widzę że coraz więcej dziewczyn sięga po rolkę. Ja też staram się to robić w miarę systematycznie, używam 1,0 mm co 4-6 tygodni - ta długość najbardziej mi pasuje właśnie dlatego, że zabiegi robi się rzadko.
Z perspektywy czasu mogę stwierdzić, że rolka naprawdę działa, szczególnie w przypadku likwidowania zmarszczek, gorzej jest z grawitacją - mam już swoje lata i utrata jędrności skóry jest moim największym problemem Co prawda dzięki rolce nie ma jeszcze tragedii, ale zaczynam już zauważać niekorzystne zmiany. Zastanawiam się co można dodać do robionych serum, żeby jeszcze wspomóc walkę z tym problemem? Jakieś pomysły?


Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a po jakim czasie trzeba wymienic rolke na nowa i czym grozi uzywanie dluzsze niz przez przewidziany przez producenta okres czasu?
Bo ja swoja mam juz 7 m-cy, uzywam co tydzien i chyba czas ja wymienic, bo mam na twarzy jakies krostki juz ponad tydzien, nie wiem, czy to nie przez stara rolke?
Kosmetyczka twierdzi, że byle jaka rolka wystarcza na 5 zabiegów, lepsza (czytaj droższa) na 15-20, potem igły tępią się i mogą uszkadzać skórę. Nie wiem jaką masz rolkę, ale chyba limit już wyczerpałaś, dłuższe używanie może być szkodliwe dla skóry. Kiedyś używałam rolki 0,25 mm i zauważyłam, że po kilkunastu zabiegach igły stępiły się i żeby je wkłuć trzeba mocno naciągać skórę, a efekt i tak jest marny.
Oli28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 09:33   #395
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez Oli28 Pokaż wiadomość
Dawno tu nie zaglądałam, ale widzę że coraz więcej dziewczyn sięga po rolkę. Ja też staram się to robić w miarę systematycznie, używam 1,0 mm co 4-6 tygodni - ta długość najbardziej mi pasuje właśnie dlatego, że zabiegi robi się rzadko.
Z perspektywy czasu mogę stwierdzić, że rolka naprawdę działa, szczególnie w przypadku likwidowania zmarszczek, gorzej jest z grawitacją - mam już swoje lata i utrata jędrności skóry jest moim największym problemem Co prawda dzięki rolce nie ma jeszcze tragedii, ale zaczynam już zauważać niekorzystne zmiany. Zastanawiam się co można dodać do robionych serum, żeby jeszcze wspomóc walkę z tym problemem? Jakieś pomysły?



Kosmetyczka twierdzi, że byle jaka rolka wystarcza na 5 zabiegów, lepsza (czytaj droższa) na 15-20, potem igły tępią się i mogą uszkadzać skórę. Nie wiem jaką masz rolkę, ale chyba limit już wyczerpałaś, dłuższe używanie może być szkodliwe dla skóry. Kiedyś używałam rolki 0,25 mm i zauważyłam, że po kilkunastu zabiegach igły stępiły się i żeby je wkłuć trzeba mocno naciągać skórę, a efekt i tak jest marny.

Oli, dzieki. Juz wymienilam rolke na nowa. Teraz mam taka z 540 iglami i boli mniej niz tamta, ktora miala ok 200 igiel. Ciekawe tylko, czy dziala tak samo?

Wie ktos cos na temat uzycia rolki na skalp w celu pohamowania lysienia u faceta? Wiem, ze mozna, ale nie znam konkretow.
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 13:14   #396
Oli28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 41
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
Oli, dzieki. Juz wymienilam rolke na nowa. Teraz mam taka z 540 iglami i boli mniej niz tamta, ktora miala ok 200 igiel. Ciekawe tylko, czy dziala tak samo?
A jaką rolkę kupiłaś?
Oli28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 13:51   #397
ijabluszko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 321
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Dziewczyny pytanko napiszcie proszę czy warto kupić rolkę z Allegro czy zainwestować 250zł w profesjonalną? Czytam i wyszukałam, że rolka Medik8 super sprawa! Ale wydać tyle kasy może te z Allegro??? Proszę napiszcie którą wybrać????


ijabluszko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-05, 14:46   #398
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez Oli28 Pokaż wiadomość
A jaką rolkę kupiłaś?
MT, taka fioletowa z czarna raczka
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 15:37   #399
ijabluszko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 321
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
MT, taka fioletowa z czarna raczka
Podasz linka
ijabluszko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 15:38   #400
Oli28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 41
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
MT, taka fioletowa z czarna raczka
Zadowolona jesteś? Właśnie rozglądam się za nową rolką, ale szkoda mi kasy na coś bardzo drogiego - do tej pory miałam DTSa, ale rozwaliła się końcówka i nie mogę nakładać już głowic, szkoda bo wibracja była bardzo fajna, zwłaszcza przy dłuższych igłach, ale więcej nie kupię bo teraz są dużo droższe. Szukam więc czegoś tańszego, ale boję się kupować rolki za 50 zł z niewiadomego źródła. Które tańsze rolki są sprawdzone?
Oli28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 15:44   #401
ijabluszko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 321
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Dziewczyny oryginał http://allegro.pl/dts-derma-roller-m...318570812.html

Oli28 - mamy ten sam problem
ijabluszko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-05, 15:57   #402
Oli28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 41
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Ale to tylko 0,25 mm ja szukam 1,0 mm . Na 0,25 mm nie mam czasu, bo trzeba rolować się codziennie, chociaż efekty są bardzo dobre, ale to nie jest rolka dla leniuchów W dodatku taka rolka wystarczy na 15-20 zabiegów czyli na niecały miesiąc - potem igły tępią się więc dla mnie to zupełnie bez sensu.
Muszę szukać dalej. Ijabluszko jakiej długości szukasz?
Oli28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 16:06   #403
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Ja mam w tej chwili takie cos:
http://allegro.pl/derma-roller-540-r...297204230.html

uzylam dopiero raz, wiec poki co, nie moge powiedziec, czy jestem zadowolona. Z poprzedniego bylam, bo efekty sa, zreszta po odstawieniu na 2 m-ce zauwazylam pogorszenie stanu skory i znow wrocilam do nakluwania.
Na pewno boli mniej i burak tez mniejszy. Zreszta to logiczne, bo na ta sama powierzchnie przypada wieksza ilosc igiel, wiec mniej sie zaglebiaja Nie wiem, jak bedzie z efektem. jego dodatkowym plusem jest fakt, ze jest dosc waski, wiec latwiej dostac sie pod oczy.

Edytowane przez katja_24
Czas edycji: 2012-05-05 o 16:08
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 16:30   #404
ijabluszko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 321
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez Oli28 Pokaż wiadomość
Ale to tylko 0,25 mm ja szukam 1,0 mm . Na 0,25 mm nie mam czasu, bo trzeba rolować się codziennie, chociaż efekty są bardzo dobre, ale to nie jest rolka dla leniuchów W dodatku taka rolka wystarczy na 15-20 zabiegów czyli na niecały miesiąc - potem igły tępią się więc dla mnie to zupełnie bez sensu.
Muszę szukać dalej. Ijabluszko jakiej długości szukasz?
Myślę nad 0,5 chcę także pod oczy- 0,1 to chyba nie można pod oczy?
Zaciekawił mnie w aukcji opis a nie sprawdziłam mm Szukam dalej

Jak coś znajdziesz podasz linka Szukam rolki z długą żywotnością,efektywnością i niską ceną -czy to możliwe??
ijabluszko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 17:05   #405
tiramisu_
Wtajemniczenie
 
Avatar tiramisu_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 702
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Dziewczyny a jak wy sterylizujecie te rolki?
tiramisu_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 17:16   #406
Oli28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 41
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
Ja mam w tej chwili takie cos:
http://allegro.pl/derma-roller-540-r...297204230.html

uzylam dopiero raz, wiec poki co, nie moge powiedziec, czy jestem zadowolona. Z poprzedniego bylam, bo efekty sa, zreszta po odstawieniu na 2 m-ce zauwazylam pogorszenie stanu skory i znow wrocilam do nakluwania.
Na pewno boli mniej i burak tez mniejszy. Zreszta to logiczne, bo na ta sama powierzchnie przypada wieksza ilosc igiel, wiec mniej sie zaglebiaja Nie wiem, jak bedzie z efektem. jego dodatkowym plusem jest fakt, ze jest dosc waski, wiec latwiej dostac sie pod oczy.

Dzięki, ciekawe na ile zabiegów wystarczy?

Cytat:
Napisane przez ijabluszko
Jak coś znajdziesz podasz linka Szukam rolki z długą żywotnością,efektywnością i niską ceną -czy to możliwe??
Oczywiście, chociaż obawiam się że znalezienie taniej i wytrzymałej rolki może być bardzo trudne. Trochę boję się kupować na allegro - tam sprzedają wszystko, nawet podróby podróbek a w sprawdzonych sklepach są większości bardzo drogie. Trzeba szukać dalej.
Oli28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 17:39   #407
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez Oli28 Pokaż wiadomość
Dzięki, ciekawe na ile zabiegów wystarczy?



Oczywiście, chociaż obawiam się że znalezienie taniej i wytrzymałej rolki może być bardzo trudne. Trochę boję się kupować na allegro - tam sprzedają wszystko, nawet podróby podróbek a w sprawdzonych sklepach są większości bardzo drogie. Trzeba szukać dalej.
A po czym odroznic podrobe od oryginalu? Oprocz ceny

Nie mam pojecia, poprzedniego uzylam jakies 30 razy i w koncu stwierdzilam, ze chyba juz sie stepil.
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 18:31   #408
ijabluszko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 321
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Allegro u mnie też odpada!! Pozostają sklepy internetowe. http://arcotech.pl/pl/p/Derma-Roller-A1/127
http://naturaliskosmetyki.pl/dermaro...nut-p-228.htmltylko 0,25 ale to pewnie kwestia czasu! http://www.beautyever.pl/pl/p/DERMA-...lny-050-mm/208http://rhea.com.pl/sklep/dermaroller-05mm-p-272.html

http://medikan.pl/product_info.php?c...products_id=27- ten najbardziej mnie zachęca, dziewczyny jak myślicie warto,jaka jest jego żywotność itp co sądzicie???
ijabluszko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 14:39   #409
Pacynka
Rozeznanie
 
Avatar Pacynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 997
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Kurcze, te wszystkie sera które znajduję są strasznie drogie.
Chciałabym zrobić sama serum do nałożenia na skórę głowy. Takie wzmacniające włosy i przeciw wypadaniu.
Niestety nie wiem, jak się do tego zabrać. Czy mogłybyście mi coś poradzić?
Pacynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-06, 15:37   #410
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez Pacynka Pokaż wiadomość
Kurcze, te wszystkie sera które znajduję są strasznie drogie.
Chciałabym zrobić sama serum do nałożenia na skórę głowy. Takie wzmacniające włosy i przeciw wypadaniu.
Niestety nie wiem, jak się do tego zabrać. Czy mogłybyście mi coś poradzić?

Na mazidlach jest kilka przepisow na serum wzmacniajace wlosy, ale zadnego jeszcze nie wyprobowalam.
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 16:09   #411
Pacynka
Rozeznanie
 
Avatar Pacynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 997
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

O dziękuję Katja_24)
Poczytałam i jest tego sporo. Tylko mam pytanie: Które z nich nadają się pod rolkę?

Edytowane przez Pacynka
Czas edycji: 2012-05-06 o 17:07
Pacynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-08, 11:08   #412
DBasia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 9
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cześć dziewczyny,
mam 38 lat, stosuję od 2 miesięcy dermaroller 1mm firmy Dr Roller, dwa dni po zastosowaniu mam suchą skórę na twarzy, sama nie wiem czy to dobrze, chociaż staram się ją mocno nawilżać. Ostatnio zauważyłam, że w trakcie rolowania zmarszczek igły chwytają mi lekko skórę ... czy mogły się stępić po kilku razach, a może to normalne, bo skóra w tym miejscu nie ma gładkiej powierzchni ?
DBasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 14:36   #413
Oli28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 41
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez ijabluszko Pokaż wiadomość
Allegro u mnie też odpada!! Pozostają sklepy internetowe. http://arcotech.pl/pl/p/Derma-Roller-A1/127
http://naturaliskosmetyki.pl/dermaro...nut-p-228.htmltylko 0,25 ale to pewnie kwestia czasu! http://www.beautyever.pl/pl/p/DERMA-...lny-050-mm/208http://rhea.com.pl/sklep/dermaroller-05mm-p-272.html

http://medikan.pl/product_info.php?c...products_id=27- ten najbardziej mnie zachęca, dziewczyny jak myślicie warto,jaka jest jego żywotność itp co sądzicie???
Zdecydowałaś się na którąś rolkę? Te z medika są dosyć drogie i mają mało igieł, ja chyba wybiorę coś tańszego z większa ilością igieł. Drogą rolkę już miałam, owszem fajnie się używa, ale i tak wystarcza tylko na 10-15 zabiegów, więc chyba lepiej kupić coś tańszego i częściej zmieniać.
Oli28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-12, 11:46   #414
ijabluszko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 321
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Hej! Oli28
Tak myślę nad rolką medika pisałam nawet do nich jaka jest żywotność i dostałam odp, iż to wszystko zależy od kilku czynników, natomiast np. rolka 0,3mm przy codziennym użytkowaniu starcza do 6miesięcy, 0,5mm przyjmując raz w tyg ok roku-moje wnioski! Pani poinformowała o długiej żywotności takowej rolki! Naturaliskosmetyki.pl rolki 0.5mm nie będzie już w ofercie. Doszukałam się także w necie ,że dobre rollery w Polsce można kupić tylko od 3 dystrybutorów!
ijabluszko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-12, 14:59   #415
clockaga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 14
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

A co myślicie o tej mini rollce? Chce ją stosować na skórę wokół oczu i ust.

http://www.beautyever.pl/pl/p/MINI-R...-lat-mniej/232
clockaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 08:53   #416
monroe_30
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 56
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cześć dziewczyny, czy udało się Wam już coś kupić?
Ja też przeczytałam w necie , że w Polsce jest tylko 3 dystrybutorów, którzy mają w ofercie tylko te prawdziwe rolki.
monroe_30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 12:51   #417
geraldine2030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 224
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez monroe_30 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, czy udało się Wam już coś kupić?
Ja też przeczytałam w necie , że w Polsce jest tylko 3 dystrybutorów, którzy mają w ofercie tylko te prawdziwe rolki.
Pewnie taką informację napisał któryś z tych dystrybutorów Mam kilka rolek, tańsze i droższe, ale zanim kupiłam każdą z nich, najpierw dzwoniłam do gabinetów i wypytywałam osoby, które na nich pracują. Okazuje się, że większość gabinetów pracuje na tanich rolkach tytanowych albo ze stali, które kupują w hurtowniach z urządzeniami kosmetycznymi, kilka kosmetyczek mówiło że pracuje na droższych rolkach, chyba inno, bo mają wymienne głowice i jest to bardziej opłacalne. W niektórych gabinetach pracuje na environie, ale to raczej w dużych salonach, gdzie zabiegi są bardzo drogie.

Moje doświadczenie są takie: rolki tytanowe mają grubsze igły - rolowanie nie jest zbyt przyjemne, ale wersje z 540 igłami nie są takie straszne, może nie wbijają się tak głęboko jak te z mniejszą ilością igieł (?). Droższe rolki mają cieńsze igły, przynajmniej te które ja stosowałam, więc rolowanie jest mniej bolesne, ale podobno mniej skuteczne - wyczytałam taką informację na jakimś zagranicznym forum. Wydaje mi się, że różnica jest tylko w komforcie stosowania, oczywiście jeśli rolka jest kupiona w sprawdzonym sklepie a nie na allegro

Są na forum dziewczyny po 40-tce, które się rolują? Co stosujecie do rolki? Szukam nowych pomysłów na sera po rolce do cery dojrzałej, co prawda mam swój zestaw, ale zastanawiam się czy nie wprowadzić czegoś nowego.
geraldine2030 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 16:03   #418
monroe_30
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 56
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez geraldine2030 Pokaż wiadomość
Pewnie taką informację napisał któryś z tych dystrybutorów Mam kilka rolek, tańsze i droższe, ale zanim kupiłam każdą z nich, najpierw dzwoniłam do gabinetów i wypytywałam osoby, które na nich pracują. Okazuje się, że większość gabinetów pracuje na tanich rolkach tytanowych albo ze stali, które kupują w hurtowniach z urządzeniami kosmetycznymi, kilka kosmetyczek mówiło że pracuje na droższych rolkach, chyba inno, bo mają wymienne głowice i jest to bardziej opłacalne. W niektórych gabinetach pracuje na environie, ale to raczej w dużych salonach, gdzie zabiegi są bardzo drogie.

Moje doświadczenie są takie: rolki tytanowe mają grubsze igły - rolowanie nie jest zbyt przyjemne, ale wersje z 540 igłami nie są takie straszne, może nie wbijają się tak głęboko jak te z mniejszą ilością igieł (?). Droższe rolki mają cieńsze igły, przynajmniej te które ja stosowałam, więc rolowanie jest mniej bolesne, ale podobno mniej skuteczne - wyczytałam taką informację na jakimś zagranicznym forum. Wydaje mi się, że różnica jest tylko w komforcie stosowania, oczywiście jeśli rolka jest kupiona w sprawdzonym sklepie a nie na allegro

Są na forum dziewczyny po 40-tce, które się rolują? Co stosujecie do rolki? Szukam nowych pomysłów na sera po rolce do cery dojrzałej, co prawda mam swój zestaw, ale zastanawiam się czy nie wprowadzić czegoś nowego.
Nie powiem, bo też masz ciekawą taktykę. Tylko, że salony też są nabijane poniekąd w butelkę. Kosmetyczka do której chodzę przyznała mi się otwarcie, że dopóki nikt sobie krzywdy nie zrobi tanimi urządzeniami to wszystko będzie ok. Ona się nadziała, bo przyszła do niej dziewczyna na rolowanie i poinformowała ją, że ma alergię na metale nieszlachetne. W gruncie rzeczy temat nie obejmował zabiegu, ponieważ igiełki są podobno we wszystkich urządzeniach tytanowe. Podczas zabiegu na twarzy u dziewczyny pokazały się spore nierówności, jakby grudki. Skóra ją bardzo piekła a miejsca te były wręcz purpurowe. Pytanie z czego były zrobione igły? Zaczęły się roszczenia. Kosmetyczka kontaktowała się z hurtownikiem, który zarzekał się, że igły są tytanowe. Nie wiem jak się skończyła historia.
Ja temat tanich urządzeń sobie kompletnie podarowałam. Allegro wcale nie wchodzi w grę. Wolę dobrze prześledzić internet, oferty i wyskoczyć trochę bardziej z kasy niż wydawać szybko, ale dwa razy lub więcej
monroe_30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 16:47   #419
geraldine2030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 224
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez monroe_30 Pokaż wiadomość
Nie powiem, bo też masz ciekawą taktykę. (
Nie bardzo rozumiem, coś sugerujesz?

Cytat:
Napisane przez monroe_30 Pokaż wiadomość
Tylko, że salony też są nabijane poniekąd w butelkę. Kosmetyczka do której chodzę przyznała mi się otwarcie, że dopóki nikt sobie krzywdy nie zrobi tanimi urządzeniami to wszystko będzie ok. Ona się nadziała, bo przyszła do niej dziewczyna na rolowanie i poinformowała ją, że ma alergię na metale nieszlachetne. W gruncie rzeczy temat nie obejmował zabiegu, ponieważ igiełki są podobno we wszystkich urządzeniach tytanowe. Podczas zabiegu na twarzy u dziewczyny pokazały się spore nierówności, jakby grudki. Skóra ją bardzo piekła a miejsca te były wręcz purpurowe. Pytanie z czego były zrobione igły? Zaczęły się roszczenia. Kosmetyczka kontaktowała się z hurtownikiem, który zarzekał się, że igły są tytanowe. Nie wiem jak się skończyła historia. (
Nie sądzę, żeby igły były zrobione z czystego tytanu, na stronie jednego ze sklepów, jest wyraźnie napisane, że igły są pokryte " cienką warstwą tytanu", ale widać taka warstwa nie zabezpiecza w przypadku alergii na nikiel. Może jeśli ktoś ma problem z alergią powinien kupić rolkę ze stali chirurgicznej - tylko czy w takiej stali na pewno nie ma niklu? Tego nie wiem.

Ja nie mam problemu z alergią więc mogę stosować zwykłe rolki bez obaw, chociaż tak jak pisałam rolowanie droższymi jest mniej bolesne bo mają cieńsze igły dlatego do częstych zabiegów używam tańszych, a raz w miesiącu robię rolowanie 1,0 mm robię drogą rolką - nie podam nazwy, żeby mnie ktoś nie posądził o reklamę

Jeśli kogoś stać na rolkę za 250 czy 500 zł to przecież nie będzie kupował rolki za 100 czy 150 zł, ale straszenie że tańsza rolka zrobi krzywdę bo wypadną igły albo zardzewieje w trakcie rolowania jest chyba przesadą i raczej kojarzy mi się, z zabiegami marketingowymi sprzedawców czy dystrybutorów drogich rolek - nie będę wymieniała nazw firm, wystarczy przejrzeć fora żeby się o tym przekonać
geraldine2030 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 20:21   #420
monroe_30
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 56
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez geraldine2030 Pokaż wiadomość
Nie bardzo rozumiem, coś sugerujesz?



Nie sądzę, żeby igły były zrobione z czystego tytanu, na stronie jednego ze sklepów, jest wyraźnie napisane, że igły są pokryte " cienką warstwą tytanu", ale widać taka warstwa nie zabezpiecza w przypadku alergii na nikiel. Może jeśli ktoś ma problem z alergią powinien kupić rolkę ze stali chirurgicznej - tylko czy w takiej stali na pewno nie ma niklu? Tego nie wiem.

Ja nie mam problemu z alergią więc mogę stosować zwykłe rolki bez obaw, chociaż tak jak pisałam rolowanie droższymi jest mniej bolesne bo mają cieńsze igły dlatego do częstych zabiegów używam tańszych, a raz w miesiącu robię rolowanie 1,0 mm robię drogą rolką - nie podam nazwy, żeby mnie ktoś nie posądził o reklamę

Jeśli kogoś stać na rolkę za 250 czy 500 zł to przecież nie będzie kupował rolki za 100 czy 150 zł, ale straszenie że tańsza rolka zrobi krzywdę bo wypadną igły albo zardzewieje w trakcie rolowania jest chyba przesadą i raczej kojarzy mi się, z zabiegami marketingowymi sprzedawców czy dystrybutorów drogich rolek - nie będę wymieniała nazw firm, wystarczy przejrzeć fora żeby się o tym przekonać
No widzisz, to chyba jest zdaje się jeden z setek sklepów, które otwarcie przyznają, że igły tylko są powlekane tytanem.
hmmm... skoro powlekane są tytanem a nie są z tytanu, to czy w ogóle są wykonywane w warunkach sterylnych???
W ogóle absurdem są niektóre opisy, gdzie urządzenie to rekomenduje się do stosowania na trądzik lub też że za jedyną kwotę 299zł za sztukę długość 0,25mm przeznaczona jest tylko na 15 zabiegów.
Nie pojmuję również zaistniałego faktu, że urządzenia te są dodawane do jakiegoś kosmetyku jako GRATIS
Pytanie jest następujące - ile właściwie warte jest to urządzenie skoro jest gratisem?

---------- Dopisano o 21:21 ---------- Poprzedni post napisano o 21:05 ----------

Cytat:
Napisane przez geraldine2030 Pokaż wiadomość
Nie bardzo rozumiem, coś sugerujesz?
Chodziło mi, że każda z poszukiwaczek swojego urządzenia odwołuje się do jakieś metody, która ułatwi im wybór tego właściwego.
monroe_30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-15 14:10:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:28.