Jesteś otyły-płącisz więcej... - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-23, 20:04   #121
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Jesteś otyły-płącisz więcej...

Cytat:
Napisane przez Sylwoocha Pokaż wiadomość
Tak? To powiedz to mojej cioci, która jest salową i w pracy nie siedzi, a jakoś ma problemy z wagą (reszta się zgadza, sprzątanie, gotowanie, pomaganie dziecku przy lekcjach, prowadzanie na dodatkowe zajęcia, itd).
Nie znam Twojej Ciotki, jej trybu życia i diety wiec nie mam podstaw żeby wypowiadać opinie o jej przypadku.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 20:23   #122
*Insane
Ona przychodzi nocą ;)
 
Avatar *Insane
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 11 029
Dot.: Jesteś otyły-płącisz więcej...

Ja może przedstawię jeszcze punkt widzenia osoby, która co nieco miała przygód z chorobą i lekarzami
Jako dziecko (byłam jeszcze w przedszkolu) zachorowałam na zapalenie trzustki. Leczenie miałam dość intensywne i przelekłe - bo ciągnęło się aż do 2-3 klasy podstawówki, czyli kilka lat - a potrafiłam przeleżeć kilka m-cy w szpitalu.
W końcu przeniesiono mnie do Akademii Medycznej w Gdańsku (pominę poziom "przechowywania mnie" - bo spałam na korytarzu!) - zapisała mi lekarka.... hormony. DZIECKU!
W związku z czym ja nie tyłam - tylko puchłam.
Potrafiłam przytyć w ciągu doby ładnych kilka kg i to nie był nadmiar wody, bo chodziłam codziennie na kontrole do lekarza. Powiedziała mi lekarka, że choćby świniaka zjadła, to nie przytyłabym tyle i koniec.
Prowadziłam zeszyt (w zasadzie to moi rodzice), gdzie zapisywana była każda kromka chleba, każdy cukierek, każda guma do żucia i wypita herbata. Co więcej - byłam na ścisłej diecie, bo po takiej chorobie nie można jeść naprawdę wielu rzeczy. I co? I tyłam, dosłownie z powietrza. Oczywiście po wykazaniu związku tycia z lekami - odstawiono mi je, ale...kilogramy zostały.
Połowę życia byłam na ścisłej diecie, jako dziecko miałam naprawdę dużo ruchu i co? No i nic.
W końcu po x latach takiego jedzenia rzuciłam to wszystko w diabły i zaczęłam jeść normalnie - nie, nie rzuciłam się na wszystkie fast-foody i tak dalej.
Przytyłam niewiele w stosunku do tego, jak bardzo zmieniłam dietę.
Później ot tak postanowiłam się odchudzić (po dłuższym czasie normalnej diety) i.... No i schudłam.
Nie ważę jeszcze tyle, ile powinnam, ale schudłam bardzo dużo i na dzień dzisiejszy takie obostrzenia w samolotach nie są mi straszne
Ale to nie zmienia faktu, że jestem w stanie zrozumieć osoby, które chcą, a nie mogą.
I niejedną taką osobę w życiu (szpitalnym ) spotkałam.

Zdanie o osobach tyjących z miską pop cornu przy telewizorze - mam takie samo, jak Wy.
Ale nie zganiajcie ludzi chorych na margines.

Zresztą - myśle, że na razie problem nie jest bardzo duży. Nie sądzę, aby przekierowywanie ludzi na klasę biznes nie wystarczyło. Przeludniona już lata?

Zarówno 10 lat temu nie chciałabym być ważona na lotnisku, jak i teraz nie chciałabym być.
Jakbym ważyła 10kg mniej - też bym nie chciała.
Upokarzające i tyle.
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
*Insane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 20:44   #123
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Jesteś otyły-płącisz więcej...

Cytat:
Napisane przez *Insane Pokaż wiadomość
Zarówno 10 lat temu nie chciałabym być ważona na lotnisku, jak i teraz nie chciałabym być.
Jakbym ważyła 10kg mniej - też bym nie chciała.
Upokarzające i tyle.
W stanach na niektórych lotniskach waży się wszystkich, po prostu stając przy odprawie, automatycznie stoi się na wadze, na tej podstawie odpowiednio wyważa się małe samoloty, bo to kwestia bezpieczeństwa.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 20:47   #124
Sylwoocha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 407
Dot.: Jesteś otyły-płącisz więcej...

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
Nie znam Twojej Ciotki, jej trybu życia i diety wiec nie mam podstaw żeby wypowiadać opinie o jej przypadku.
Dobra, to nie ma sensu. Nie będę rozpisywać co się przyczyniło do tego, że moja ciocia waży teraz tyle ile waży. Wystarczy, że napisałam o sobie

Mam nadzieję, że uda mi się zrzucić resztę zbędnego balastu i nie będę stanowiła problemu dla osób siedzących obok mnie, za mną, przede mną, itd. Ciężko jest zrozumieć drugą osobę jeśli nie było się w jej sytuacji, więc sprzeczanie się kto ma rację nie ma sensu.

Dlatego kochani żegnam się z Wami i wracam do moich towarzyszek doli i niedoli, bo któż lepiej mnie zrozumie niż babeczka ważąca tyle co ja

I powtórzę jeszcze raz. Kochajmy się i szanujmy bez względu na to jak wyglądamy, jaki mamy status społeczny czy grubość portfela.

Pozdrawiam i znikam
Sylwoocha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 20:52   #125
*Insane
Ona przychodzi nocą ;)
 
Avatar *Insane
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 11 029
Dot.: Jesteś otyły-płącisz więcej...

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
W stanach na niektórych lotniskach waży się wszystkich, po prostu stając przy odprawie, automatycznie stoi się na wadze, na tej podstawie odpowiednio wyważa się małe samoloty, bo to kwestia bezpieczeństwa.
Ale nie wydaje mi się, aby waga wyświetlała się na wielkim ekranie albo uprzejma stewardesa kazała kupić dwa bilety, bo przekroczył ktoś normę
Prawdopodobnie ważenie odbywa się tylko dla informacji obsługi, tak?
Przynajmniej tak to sobie wyobrażam (rutynowe ważenie dla wyważenie samolotu), ale nie byłam nigdy na amerykańskim lotnisku, więc ciężko mi coś powiedzieć z doświadczenia.

Znam również osoby, które mają niedowagę i naprawdę chciałyby to zmienić, ale nie mogą, nawet jak jedzą za trzech. One też się wstydzą swojej wagi i też nie chciałyby być publicznie ważone.
Zresztą - powiedzmy sobie tak szczerze - ile z nas weszłoby na wielką wagę na środku miasta ?
(ruch na lotnisku spokojnie można porównać do ruchu na rynku głównym)
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
*Insane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 21:06   #126
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Jesteś otyły-płącisz więcej...

Cytat:
Napisane przez *Insane Pokaż wiadomość
Ale nie wydaje mi się, aby waga wyświetlała się na wielkim ekranie albo uprzejma stewardesa kazała kupić dwa bilety, bo przekroczył ktoś normę
Prawdopodobnie ważenie odbywa się tylko dla informacji obsługi, tak?
Przynajmniej tak to sobie wyobrażam (rutynowe ważenie dla wyważenie samolotu), ale nie byłam nigdy na amerykańskim lotnisku, więc ciężko mi coś powiedzieć z doświadczenia.
Też nie byłam na takim lotnisku, widziałam w programie o katastrofach w przestworzach. Wagę widzi na swoim monitorze pracownik lotniska dokonujący odprawy bagażowej i wydający karty pokładowe.
Co do kupowania biletu na większy fotel, można to dość łatwo rozwiązać, każdy wie ile waży i kupuje odpowiedni bilet, wtedy na lotnisku kontroluje się czy ktoś nie chciał zaoszczędzić na bilecie, jeżeli wszystko się zgadza to bez słowa obsługa przydziela odpowiednie miejsce w samolocie, tylko gdyby ktoś wykupił zły bilet byłby narażony na nieprzyjemności.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 21:21   #127
*Insane
Ona przychodzi nocą ;)
 
Avatar *Insane
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 11 029
Dot.: Jesteś otyły-płącisz więcej...

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
Też nie byłam na takim lotnisku, widziałam w programie o katastrofach w przestworzach. Wagę widzi na swoim monitorze pracownik lotniska dokonujący odprawy bagażowej i wydający karty pokładowe.
Co do kupowania biletu na większy fotel, można to dość łatwo rozwiązać, każdy wie ile waży i kupuje odpowiedni bilet, wtedy na lotnisku kontroluje się czy ktoś nie chciał zaoszczędzić na bilecie, jeżeli wszystko się zgadza to bez słowa obsługa przydziela odpowiednie miejsce w samolocie, tylko gdyby ktoś wykupił zły bilet byłby narażony na nieprzyjemności.
W sumie Twoja "metoda" chyba jest najbardziej rozsądna ze wszystkich tutaj padających pomysłów.
Chociaż dalej uważam, że to nie powinno być uzależnione od wagi.
Ale większość ludzi znaje sobie sprawę ze swoich gabarytów, więc w razie wątpliwości obsługi komputer mógłby szybko BMI policzyć.
I tym sposobem prawdopodobnie musiałaby dopłacać osoba, ważąca 80kg, a zwolniona z opłat byłaby nawet 100 kilowa.
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
*Insane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-24, 06:32   #128
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Jesteś otyły-płącisz więcej...

Cytat:
Napisane przez *Insane Pokaż wiadomość
Zresztą - myśle, że na razie problem nie jest bardzo duży. Nie sądzę, aby przekierowywanie ludzi na klasę biznes nie wystarczyło. Przeludniona już lata?
Duży, nieduzy, problem na pewno jest i nie wziął się z kosmosu
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 08:30   #129
absta
Zadomowienie
 
Avatar absta
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 1 509
GG do absta
Dot.: Jesteś otyły-płącisz więcej...

To ja mam propozycję Wywieźmy wszystkie osoby ważące powyżej 90 kilo na jakieś bezludne wyspy. Tam niech sobie żyją i nie będzie nikt musiał się tłumaczyć, czy to choroba, czy pozostałości lodów po ciąży
Piękny pomysł prawda??? Tylko bym musiała pożegnać z połowę rodziny i znajomych...

To oczywiście żart. Wiecie, aż żal niektórych wypowiedzi czytać. Komu co do tego, dlaczego dana osoba jest otyła. Czy myślicie, że kobieta (bądź też facet) stojąc na wadze na lotnisku będzie próbowała wykazać się dokumentacją medyczną, że jest chora? Wtedy może zapłacić mniej? Dla mnie ten cały pomysł jest bezsensowny i walący w godność każdego człowieka.
Mnie razi, gdy widzę osobę za bardzo odchudzoną z każda kością na wierzchu. Niedobrze mi się wręcz robi, ale to nie jest powód, żeby ona miała mieć z tego powodu jakieś nieprzyjemności z mojej strony. No tak, ale większość z tych osób powiecie też jest chora (w większości na własne życzenie).

Trzeba pogodzić się z tym, że żyjemy w takich czasach, w których ludzie wpadają ze skrajności w skrajność. Albo ludzie są za chudzi, albo za grubi.

Czy nie lepiej byłoby wpłynąć na to, żeby konstrukcje środków transportu zmieniać? Wiem, wiem, że to mało realne, ale dla mnie to jest jedyne wyjście, a na pewno lepsze niż upodlanie człowieka na każdym kroku.

A tak na marginesie, skoro są osoby które zajmują tylko pół siedzenia, to nie lepiej by było ze względu na koszty pakować je we 2 na jedno siedzenie??? Nie można całe życie patrzeć na wszystko przez pryzmat pieniędzy i oszczędności.

Wybaczcie, jeśli kogoś uraziłam, nie mam nic do nikogo, ale nie mogę po prostu nie wierzę, że niektóre osoby są tak nietolerancyjne.

Pozdrawiam!!

Edytowane przez absta
Czas edycji: 2009-04-24 o 08:33 Powód: poprawki
absta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 09:42   #130
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Jesteś otyły-płącisz więcej...

to może ja też wtrące swoje 3 grosze
niezaleznie czy nadwaga jest spowodowana chorobą czy też nadmiarem jedzenia i niedoborem ruchuproblemy z wagą już dawno przestał być sprawą marginalną, prawie 40% ludzkości ma nadwagę lub jakiś stopień otyłości i ten stan będzie sie raczej pogarszał a nie polepszał
dlatego moim zdaniem to nie ludzie otyli powinni sie dostosować do świata tylko raczej świat do ludzi otyłuch, powinny być większe fotele we wszystkich środkach komunikacj, łatwiejszy dostęp do ubrań itp

sylwocha ja nigdy nie postawie znaku równości między otyłościa a kalectwem, dlatego też zakończmy tą dyskusję bo nie ma sensu
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu





Edytowane przez pingwin2
Czas edycji: 2009-04-24 o 09:46 Powód: dopisek
pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 10:58   #131
amistad.k.m.s
Zakorzenienie
 
Avatar amistad.k.m.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 827
Dot.: Jesteś otyły-płącisz więcej...

Cytat:
Napisane przez pingwin2 Pokaż wiadomość
to może ja też wtrące swoje 3 grosze
niezaleznie czy nadwaga jest spowodowana chorobą czy też nadmiarem jedzenia i niedoborem ruchuproblemy z wagą już dawno przestał być sprawą marginalną, prawie 40% ludzkości ma nadwagę lub jakiś stopień otyłości i ten stan będzie sie raczej pogarszał a nie polepszał
dlatego moim zdaniem to nie ludzie otyli powinni sie dostosować do świata tylko raczej świat do ludzi otyłuch, powinny być większe fotele we wszystkich środkach komunikacj, łatwiejszy dostęp do ubrań itp
Teraz pojadę po bandzie...
Ale czy dawanie przyzwolenia na nadmierne rozrastanie się [ustaliliśmy, że wykluczamy tu choroby] jest dobrym rozwiązaniem. Jest coraz więcej kradzieży, wczoraj słyszałam, że wzrosła ta liczba o jakieś 20% od zeszłego roku, czy tylko dlatego mamy dać temu zielone światło? To jest tylko pytanie.
Zgadzam się, że szersze fotele rozwiązałyby sprawę - zarówno dla tych chudych, z normalną wagą, nadwagą i otyłych - ale nie oszukujmy się ktoś i tak musi to sfinalizować

---------- Dopisano o 11:58 ---------- Poprzedni post napisano o 11:53 ----------

Cytat:
Napisane przez absta Pokaż wiadomość
A tak na marginesie, skoro są osoby które zajmują tylko pół siedzenia, to nie lepiej by było ze względu na koszty pakować je we 2 na jedno siedzenie??? Nie można całe życie patrzeć na wszystko przez pryzmat pieniędzy i oszczędności.
Rozpłaszczona o szybę zajmuje pół siedzenia
Tylko dlaczego, jeśli ktoś mieści się w normach ma dopłacać? Przez dłuższy okres miałam niedowagę [taki organizm teraz wagę mam w normie], niektóre atrakcje były dla mnie niedostępne właśnie z tego powodu - nawet za przeproszeniem krwi nie mogłam oddać - pewnie było mi przykro, ale nigdy nie przyszło mi do głowy, dostosowywać świata do mojej wagi.

Edytowane przez amistad.k.m.s
Czas edycji: 2009-04-24 o 11:11
amistad.k.m.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-24, 11:33   #132
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: Jesteś otyły-płącisz więcej...

tu chodzi o to że ktoś kto jest otyły jest większym ciężarem i przez to lot jest droższy
spala więcej benzyny
niestety ale przynajmniej byłoby mniej grubasków (mówię tu o otyłości typu ktoś waży ponad bmi swoje w granicach otyłości a nie nadwagi)

niestety ale większośc ludzi jest gruba bo tego chce
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 11:36   #133
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Jesteś otyły-płącisz więcej...

Cytat:
Napisane przez pingwin2 Pokaż wiadomość
to może ja też wtrące swoje 3 grosze
niezaleznie czy nadwaga jest spowodowana chorobą czy też nadmiarem jedzenia i niedoborem ruchuproblemy z wagą już dawno przestał być sprawą marginalną, prawie 40% ludzkości ma nadwagę lub jakiś stopień otyłości i ten stan będzie sie raczej pogarszał a nie polepszał
dlatego moim zdaniem to nie ludzie otyli powinni sie dostosować do świata tylko raczej świat do ludzi otyłuch, powinny być większe fotele we wszystkich środkach komunikacj, łatwiejszy dostęp do ubrań itp
Otyłość to nie tylko problem miejsca w samolocie, to również ryzyko wielu chorób: serca, cukrzycy, zwyrodnień stawów, jeśli nawet jakaś osoba ma gdzieś swoje zdrowie to powinna jeszcze pamiętać że jej leczenie kosztuje bardzo dużo i ktoś musi je ponieść. Tak wiec należy raczej tworzyć bodźce zachęcające do zrzucenia zbędnych kilogramów tym bardziej że na rynku są coraz bardziej skuteczne preparaty wspomagające odchudzanie lub można wykonać operację bajpasu żołądka.
W Polsce jeszcze tego nie ma ale w stanach już dawno wprowadzili różne stawki na ubezpieczenie zdrowotne uzależnione od tego jak ktoś dba o zdrowie, nikt się nie burzy gdy mówi się o tym że palacze powinni płacić wyższe składki bo świadomie przyczyniają się do pogorszenia swojego stanu zdrowia, to samo powinno się tyczyć otyłych.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 12:01   #134
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Jesteś otyły-płącisz więcej...

a prawda jest taka, ze na 10 osób któe zaczynają dietę 2 osiągną zakładana wagę z czego 1 ją utrzyma

dziewczyny super by było, gdyby osoby z nadwagą schudły i problem by zniknął, tylko to jesy niestety niemozliwe

ja nie zgodze sie ze stwierdzeniem, że dostosowanie rozmiaru foteli do większych osób to zgoda na i przyzwolenie na tycie, ten kto chce schudnąc schudnie niezaleznie od tego czy sie na fotelu zmieści czy nie i na odwrót
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 12:08   #135
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Jesteś otyły-płącisz więcej...

Cytat:
Napisane przez pingwin2 Pokaż wiadomość
a prawda jest taka, ze na 10 osób któe zaczynają dietę 2 osiągną zakładana wagę z czego 1 ją utrzyma
Kurczę, mam nadzieję, że będę tą jedną na 10

Cytat:
dziewczyny super by było, gdyby osoby z nadwagą schudły i problem by zniknął, tylko to jesy niestety niemozliwe

ja nie zgodze sie ze stwierdzeniem, że dostosowanie rozmiaru foteli do większych osób to zgoda na i przyzwolenie na tycie, ten kto chce schudnąc schudnie niezaleznie od tego czy sie na fotelu zmieści czy nie i na odwrót
Zgadzam się, jeśli ktoś nie zechce schudnąć dla siebie, to żadne fotele ani ceny ciuchów nic nie zdziałają.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 13:03   #136
amistad.k.m.s
Zakorzenienie
 
Avatar amistad.k.m.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 827
Dot.: Jesteś otyły-płącisz więcej...

Cytat:
Napisane przez pingwin2 Pokaż wiadomość
a prawda jest taka, ze na 10 osób któe zaczynają dietę 2 osiągną zakładana wagę z czego 1 ją utrzyma
Co chyba nie powinno nikogo dziwić, zważywszy, że duża część ludzi przechodzących na diety, stosuje tzw. diety cud. Czemu trudno się dziwić, bo łatwiej ograniczyć się tylko przez jakiś czas, niż zmienić nawyki żywieniowe - na zawsze.
amistad.k.m.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 13:22   #137
pitahaya
Zakorzenienie
 
Avatar pitahaya
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 5 564
Dot.: Jesteś otyły-płącisz więcej...

Cytat:
Napisane przez pingwin2 Pokaż wiadomość
to może ja też wtrące swoje 3 grosze
niezaleznie czy nadwaga jest spowodowana chorobą czy też nadmiarem jedzenia i niedoborem ruchuproblemy z wagą już dawno przestał być sprawą marginalną, prawie 40% ludzkości ma nadwagę lub jakiś stopień otyłości i ten stan będzie sie raczej pogarszał a nie polepszał
dlatego moim zdaniem to nie ludzie otyli powinni sie dostosować do świata tylko raczej świat do ludzi otyłuch, powinny być większe fotele we wszystkich środkach komunikacj, łatwiejszy dostęp do ubrań itp

sylwocha ja nigdy nie postawie znaku równości między otyłościa a kalectwem, dlatego też zakończmy tą dyskusję bo nie ma sensu
zgadzam sie w zupelnosci, z fotela mozna spasc jak sie czyta niektore wypowiedzi, np. te o innej cenie za ciuchy w rozmiarze xs i xl - tak jest bodajze w bon prixie i nie uwazam zeby to bylo sprawiedliwe. co do tych nieszczesnych siedzen - jedna osoba placi za jedno miejsce - koniec kropka. bez znaczenia jakie ma gabaryty. powinno sie dostosowac siedzenia do ludzi, a nie odwrotnie. fajnie ktos napisal, ze wtakim razie pownno sie sadzac dwa chudzielce razem skoro nie potrzebuja calego siedzenia osoby otyly z cala pewnoscia nie chca takie byc, a wazenie na lotnisku raczej nie poprawia samopoczucia.
__________________
pitahaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 15:49   #138
Avelina
Raczkowanie
 
Avatar Avelina
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 130
Dot.: Jesteś otyły-płącisz więcej...

Cytat:
Napisane przez absta Pokaż wiadomość
Komu co do tego, dlaczego dana osoba jest otyła. Czy myślicie, że kobieta (bądź też facet) stojąc na wadze na lotnisku będzie próbowała wykazać się dokumentacją medyczną, że jest chora? Wtedy może zapłacić mniej? Dla mnie ten cały pomysł jest bezsensowny i walący w godność każdego człowieka.
Dlaczego bezsensowny? Rozumiem, że rozmowa jest o miejscach w samolocie.
Każdy wie ile waży. Dla mnie to by było bardzo niezręczne, gdybym zajmowała jedno miejsce i pół drugiej osoby wpychając się na nią. Sama siedziałam wiele razy w pociągach koło osób "puszystych" i to naprawdę nie było przyjemnie. Nikt nie każe się nikomu ważyć, ale jeśli ktoś wie, że zajmuje dużo miejsca, to od razu może sobie kupić dwa i już. Jeśli ktoś woli dyskutować, to niech się waży. To nie jest kara za otyłość, więc bez różnicy jak ktoś ją osiągnął, tylko sposób na zarobienie kasy linii samolotowych i wygoda dla pasażerów (wszystkich, grubych i chudych).
Oczywiście nie powinno być żadne kryterium wagi ani ważenia, tylko na oko.

Cytat:
Napisane przez absta Pokaż wiadomość
Trzeba pogodzić się z tym, że żyjemy w takich czasach, w których ludzie wpadają ze skrajności w skrajność. Albo ludzie są za chudzi, albo za grubi.
Ale co mnie obchodzi kto, ile waży? Po prostu wymagam, że jak kupię sobie miejsce w pociągu/ autobusie/ samolocie ja na nim będę siedzieć, nie ktoś inny.

Cytat:
Napisane przez absta Pokaż wiadomość
A tak na marginesie, skoro są osoby które zajmują tylko pół siedzenia, to nie lepiej by było ze względu na koszty pakować je we 2 na jedno siedzenie??? Nie można całe życie patrzeć na wszystko przez pryzmat pieniędzy i oszczędności.
Rozumiem oczywiście, że to żart i takie ironiczne podejście do tematu, tylko że akurat kiedy ja zajmuję swoje miejsce, nie obchodzi mnie, ile miejsca swojego zajmuje ktoś inny. Gorzej jak się wpycha na moje miejsce, muszę dotykać takiej osoby, czuć każdy jej ruch itd.
__________________

Avelina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 17:17   #139
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Jesteś otyły-płącisz więcej...

Z głupotą ;-) jest tak samo, większość ludzi tkwi w ciemnocie bo też tego chce.

A przecież wystarczyloby czasem z ciekawości coś poczytac, tyle jest informacji w świecie, chocby google twoim przyjacielem.

Otyłość jest formą kalectwa, zalezy po prostu, jakie skutki ponosi organizm, zależy, czy to jest otyłość olbrzymia, akurat analogia między niepełnosprawnością spowodowaną tym, że noga na gazie byla ''lekka'', albo rzeczka płytka (90 % wypadków tak w ogóle spowodowana jest ludzką brawurą czy bezmyslnością, ale nie o tym), moim zdaniem, jest zupełnie słuszna. Różnica zasadnicza jest taka, że z otyłości w duzym stopniu można wyjśc i wiele zmienić.

I tu ponownie przypominam, że jak pokazują badania, tylko 2 % ludzi potrafi znaleźć w sobie tą determinację, by zmienić swoje zycie i to, co im, w nim, nie pasuje, pozostałe 98 stanowią smętacze, cale zycie narzekający na jakość związków, pracę czy wielką dupę np, ale którzy nigdy nie zmieniają tego, co uważają za złe.

Czytalam niedawno na onecie chyba, że nawet osoby, które poddają się plastyce żołądka często wracają do sylwetki sprzed operacji. Nie ciekawi Was to? Ktoś się poddaje cięzkiej operacji, ryzykując niemałe powikłania, potem nie może jeśc więcej niż przyslowiową kroplę - a i tak, po cierpieniu, i cięzkiej walce, ''bywa'', że ''przegrywa''?

Niestety, problem otylosci jest bardziej zlożony niż niekórzy tu wywodzą, i diety jako takie nie stanowią zadnego rozwiązania. Już kiedyś zresztą pisałam, największy chyba, jak sądzę, problem polega przede wszystkim na przeprogramowaniu umysłu, grubasy mają zaburzone działanie ośrodka sytości/łaknienia, punkt sytosci utrzymuje się u takich osób o wiele wyżej niż u tych odżywiających się normalnie.

Powiedzcie osobie chorej na depresję, żeby się wzięła w garsć. (Tak na marginesie, depersja przy otyłości olbrzymiej, jak sądzę, do wielkiej rzadkości też nie należy). Powiedzcie komuś, kto jest nerwowy, żeby się nie stresował, gdy nauczyciel na niego krzywo spojrzy, powiedzcie dziewczynie odczuwającej zazdrośc, aby jej nie odczuwala, gdy widzi swojego chłopaka mile tylko rozmawiającego z inną. Furiatowi, żeby się nie wściekał o byle gówno. Dziewczynie, że ''niech sie szanuje'', nie wierzy facetowi i nie wybacza mu zdrady. Jakie to proste, prawda. I wtedy można sobie podystkutować na temat tego, co by kazdy mogł, i ta rozmowa miałaby wtedy sens, na temat walk i nie walk, ze sobą samym, a konkretniej- ze swoim umyslem.

A co do tego, że każdy powinien się ruszać, że 1 to jakoś tą godzinkę półtorej wyłuskac z dnia dla figury i zdrowia musi. Owszem. Tylko weźmy sytuację, że oto osoba szczupła wykonuje na co dzień swoje obowiązki, praca, szkoła, rodzina, i wszystko to robi z ekstra dorzuconymi 40-oma kilami cukru, gdzie się da. Pod pachą, na brzuchu, na udach, na plecach. Już widzę koleżanki, jak szorują po godzinach na te swoje rowery.


Złudzeń mieć nie nalezy. Masz skłonności do tycia, musisz się pilnować, chcesz mieć zgrabną szczupłą sylwetkę, musisz pracować nad tym, by taka byla. Sama się nie zrobi, jak piątka w szkole. ;-)
[Jak to jest, że taka gówniara idzie na angielski czy historię ze ściagawką w piórniku, a na grubego krzywo spojrzy. Przecież ona robi ze swoją głowką dokładnie to samo, co gruby ze swoim układem trawiennym i całym cialem].
Ale też więcej wyrozumiałości dla ludzkich słabości przydaloby się, z samego tylko wizażu belek z oczków nastarczyłoby na drugą arkę. Tego samego wizażu będącego szufladą wątków-problemów z cyklu, doradźcie, bo.

Moim zdaniem, osobie, która potrafiła wyjśc z otylości, znalazla w sobie na tyle uporu, by wprowadzić ćwiczenia, zmienila nawyki żywieniowe, to się należy podziw, a nie sarkastyczne, że, ''nareszcie, dawno powinna'', i że spadło jej to z nieba. No przecież to takie proste, wystarczy nie jeść. No i, doprowadziła się do tego stanu, to niech się z niego wyprowadzi.
Dużo takich koleżanek znacie? No właśnie, kurczę, czemu im nie spada.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2009-04-24 o 17:24
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-24, 19:10   #140
absta
Zadomowienie
 
Avatar absta
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 1 509
GG do absta
Dot.: Jesteś otyły-płącisz więcej...

Cytat:
Napisane przez Avelina Pokaż wiadomość
Dlaczego bezsensowny? Rozumiem, że rozmowa jest o miejscach w samolocie.
Każdy wie ile waży. Dla mnie to by było bardzo niezręczne, gdybym zajmowała jedno miejsce i pół drugiej osoby wpychając się na nią. Sama siedziałam wiele razy w pociągach koło osób "puszystych" i to naprawdę nie było przyjemnie. Nikt nie każe się nikomu ważyć, ale jeśli ktoś wie, że zajmuje dużo miejsca, to od razu może sobie kupić dwa i już. Jeśli ktoś woli dyskutować, to niech się waży. To nie jest kara za otyłość, więc bez różnicy jak ktoś ją osiągnął, tylko sposób na zarobienie kasy linii samolotowych i wygoda dla pasażerów (wszystkich, grubych i chudych).
Oczywiście nie powinno być żadne kryterium wagi ani ważenia, tylko na oko.

Ale co mnie obchodzi kto, ile waży? Po prostu wymagam, że jak kupię sobie miejsce w pociągu/ autobusie/ samolocie ja na nim będę siedzieć, nie ktoś inny.

Rozumiem oczywiście, że to żart i takie ironiczne podejście do tematu, tylko że akurat kiedy ja zajmuję swoje miejsce, nie obchodzi mnie, ile miejsca swojego zajmuje ktoś inny. Gorzej jak się wpycha na moje miejsce, muszę dotykać takiej osoby, czuć każdy jej ruch itd.
Miło, że zacytowałaś prawie całą moją wypowiedź. Szkoda tylko, że bez tego najważniejszego. Mi też chodzi o wygodę ludzką, dlatego zasugerowałam, że najlepszym wyjściem byłaby zmiana konstrukcji środków transportu. Edit:
"Gorzej jak się wpycha na moje miejsce, muszę dotykać takiej osoby, czuć każdy jej ruch itd." Czy Ty na prawdę uważasz, że dla osoby otyłej jest to powód do radości? Że ona traktuje to jak jakiś żart, że przez swoje rozmiary "dotyka" innych? Ty przez całą drogę czujesz oburzenie, a ta osoba jeden wielki wstyd... Ciekawe kto ma lepiej.
Tyle w temacie.
Ps. Tak to był taki żart, bo ja w porównaniu do innych nie dyskryminuję ludzi ze względu na to czy ważą za dużo, czy za mało...

Hultaj bardzo dobrze napisałaś, podpisuję się nawet i włosami pod tym!!!

Edytowane przez absta
Czas edycji: 2009-04-24 o 19:13 Powód: dopis
absta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 19:38   #141
Avelina
Raczkowanie
 
Avatar Avelina
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 130
Dot.: Jesteś otyły-płącisz więcej...

W porównaniu do innych? A Ty czytałaś moją wypowiedź? Nie dyskryminuję innych osób, napisałam czyjaś waga to nie moja sprawa.
Owszem, tak by było najlepiej, ale tak nie będzie. Przebudują wszystkie samoloty? Ważna jest wygoda pasażerów, bez względu ile ważą. Wiem, że dla takiej osoby nie jest to przyjemne, dlatego taka osoba powinna mieć dwa miejsca, ewentualnie jedno większe, żeby i mi, i jej było wygodnie.
Nie czuję oburzenia ani wstydu, skąd Ty to wzięłaś z mojej wypowiedzi? Po prostu mi niewygodnie, tak samo jak tej otyłej osobie dotykać kogoś cały czas.
I czy ja np napisałam tak jak Ty, że robi mi się niedobrze na widok grubych osób? Bo ty tak napisałaś na temat chudych. A mi wisi czyjaś waga, indywidualna sprawa każdej osoby.
A tak w ogóle nie mogę cytować z wypowiedzi wybranych fragmentów ?

Ja też się zgadzam z wypowiedzią Hultaj. Wiem, że otyłość to choroba i nikogo nie obwiniam za to, że jest gruby, nie krytykuję, nie wyśmiewam, nie oceniam przez to ludzi. Po prostu kiedy jadę pociągiem kilkanaście godzin i przedział zapełniony, a ja siedzę koło naprawdę otyłej osoby, to czuję duży dyskomfort i tyle.
__________________


Edytowane przez Avelina
Czas edycji: 2009-04-24 o 19:41
Avelina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 19:56   #142
amistad.k.m.s
Zakorzenienie
 
Avatar amistad.k.m.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 827
Dot.: Jesteś otyły-płącisz więcej...

Cytat:
Napisane przez Avelina Pokaż wiadomość
W porównaniu do innych? A Ty czytałaś moją wypowiedź? Nie dyskryminuję innych osób, napisałam czyjaś waga to nie moja sprawa.
Owszem, tak by było najlepiej, ale tak nie będzie. Przebudują wszystkie samoloty? Ważna jest wygoda pasażerów, bez względu ile ważą. Wiem, że dla takiej osoby nie jest to przyjemne, dlatego taka osoba powinna mieć dwa miejsca, ewentualnie jedno większe, żeby i mi, i jej było wygodnie.
Nie czuję oburzenia ani wstydu, skąd Ty to wzięłaś z mojej wypowiedzi? Po prostu mi niewygodnie, tak samo jak tej otyłej osobie dotykać kogoś cały czas.
I czy ja np napisałam tak jak Ty, że robi mi się niedobrze na widok grubych osób? Bo ty tak napisałaś na temat chudych. A mi wisi czyjaś waga, indywidualna sprawa każdej osoby.
A tak w ogóle nie mogę cytować z wypowiedzi wybranych fragmentów ?
Zgadzam się z tym.

Widzę analogie do ostatniej wydarzeń w USA, chodzi o wybory miss

Jeśli chcesz cytować wybrane fragmenty musisz skasować to, co jest niepotrzebne, a cała wypowiedź musi być zawarta pomiędzy [ quote][/quote]
amistad.k.m.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 21:53   #143
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Jesteś otyły-płącisz więcej...

Po prostu dziwi mnie, nie 1szy zresztą raz, w jakiś sposób przez społeczeństwo bagatelizowanie tematu, podczas gdy osoby otyłe naprawdę mają nieciekawą sytuację, już począwszy od tego, że nie są akceptowane i czują się przez to gorszymi ludźmi. Jak można powiedzieć, że otyłym jest się na własne życzenie, bez obrazy , głupota i kompletny brak wyobraźni.
Chyba kazda kobieta miała w zyciu sytuację, gdy postanawiała się odchudzać, tu na forum jest chyba całe podforum dotyczące diet i prawie każdy wie, jakie to jest fajne, kiedy trzeba wziąć tyłek w troki i zabrać się za coś. Przy czym jednak co innego gubić 5 kg do sukienki przed weselem, a 35, a jeszcze 55.
No i ile dziewczyn ma w podpisach, jak to się kręcą z hula hop i wielce smigają na siłkę , a ile naprawdę nie marnuje karnetu? Laski w ciąży ledwie się toczą, wszystko je boli, puchną, a grubi to po prostu szczupli ludzie tylko 2 razu więksi. Żart.
Pomijam, że zdecydowana większość ludzi zanim dojdzie do momentu, kiedy postanowi już olać swój tłuszcz i zapomnieć o katowaniu się dietami i ćwiczeniami, usiłuje coś z tym zrobić.
Zapomnijcie o tym, że ktoś się budzi mając 40 kilo za dużo, i jest: ''ojej'', zazwyczaj gdy jest już 10 za dużo przeszkadza mu to, i chce się tego pozbyć. Myslicie, że te osoby tak bardzo różnią się od wizażu np. i od wizażowych wiosennych walk z paroma nadmiarowymi kilogramami?
Nie na darmo człowiek, który znajdzie, no wlasnie, w miare łatwy sposób na walkę z grubasizmem i tyciem, stanie się miliarderem. Palacze też sa świetni w rzucaniu fajek, robili to przeciez w życiu wiele razy, co nie.

---------- Dopisano o 22:48 ---------- Poprzedni post napisano o 22:34 ----------

Drogi Wyraku.
Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
A tak, że żadna nowość.
Niech wreszcie uwzględnią to, że ludzie się tuczą (skoro nic się z tym nie robi na poziomie słuzby zdrowia i społecznych kampanii promujących zdrowy styl zycia, tłuszczy trans czy tony cukru w jedzeniu) i zwiększą gabaryty foteli, ale to z kolei zaprocentowałoby siłą rzeczy mniejszą ilością miejsc , ale niech przynajmniej nie ściemniają, że chodzi o dobro współpasażerów.


---------- Dopisano o 22:53 ---------- Poprzedni post napisano o 22:48 ----------

Cytat:
Napisane przez kariera85 Pokaż wiadomość
dla mnie to zwykla manipulacja- niedługo im się w ogóle nie "oplaci" swiadczyc jakichkolwiek usług, pazerniaki
zobaczcie co się dzieje na forum- polowa nas chroni interes przewoźników, a nie przeciętnego człowieka
to najlepszy dowod na to, że cos jest nie halo
no
no no

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2009-04-24 o 21:45
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 22:14   #144
absta
Zadomowienie
 
Avatar absta
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 1 509
GG do absta
Dot.: Jesteś otyły-płącisz więcej...

Cytat:
Napisane przez absta Pokaż wiadomość
Ps. Tak to był taki żart, bo ja w porównaniu do innych nie dyskryminuję ludzi ze względu na to czy ważą za dużo, czy za mało...
Cytat:
Napisane przez Avelina Pokaż wiadomość
W porównaniu do innych? A Ty czytałaś moją wypowiedź? Nie dyskryminuję innych osób, napisałam czyjaś waga to nie moja sprawa.
Owszem, tak by było najlepiej, ale tak nie będzie. Przebudują wszystkie samoloty? Ważna jest wygoda pasażerów, bez względu ile ważą. Wiem, że dla takiej osoby nie jest to przyjemne, dlatego taka osoba powinna mieć dwa miejsca, ewentualnie jedno większe, żeby i mi, i jej było wygodnie.
Nie czuję oburzenia ani wstydu, skąd Ty to wzięłaś z mojej wypowiedzi? Po prostu mi niewygodnie, tak samo jak tej otyłej osobie dotykać kogoś cały czas.
I czy ja np napisałam tak jak Ty, że robi mi się niedobrze na widok grubych osób? Bo ty tak napisałaś na temat chudych. A mi wisi czyjaś waga, indywidualna sprawa każdej osoby.
A tak w ogóle nie mogę cytować z wypowiedzi wybranych fragmentów ?

Ja też się zgadzam z wypowiedzią Hultaj. Wiem, że otyłość to choroba i nikogo nie obwiniam za to, że jest gruby, nie krytykuję, nie wyśmiewam, nie oceniam przez to ludzi. Po prostu kiedy jadę pociągiem kilkanaście godzin i przedział zapełniony, a ja siedzę koło naprawdę otyłej osoby, to czuję duży dyskomfort i tyle.
Po pierwsze nie napisałam, że to właśnie Ty jesteś tą dyskryminującą osobą.
Czy przebudują samoloty, czy też autobusy w to wątpię, ale ja jestem właśnie za taką opcją.
Piszesz, że nie czujesz oburzenia, a potem piszesz, że czujesz duży dyskomfort. Kilka lat żyję na świecie i wiem, że gdy przez coś czuję dyskomfort, to prędzej, czy później jestem wnerwiona (delikatnie mówiąc, chociaż uchodzę za osobę o stalowych nerwach). Nie pisałam, że Ty czujesz się zawstydzona, bo tak czują się prawdopodobnie osoby z nadwagą...
No i skoro napisałaś, że: "A mi wisi czyjaś waga, indywidualna sprawa każdej osoby.
" to po co w ogóle odpowiadałaś na mój post? Dotyczył on głównie tego, aby zmieniać nie ludzi, ale przystosować nasze machiny do ludzi... Dlatego nie rozumiem po co w ogóle mój post cytowałaś? Bo napisałam coś o chudych ludziach? A dlaczego nie? Być może to offtop, ale takich w tym wątku było już wiele...


Zacytuję to, co Hultaj powyżej "zobaczcie co się dzieje na forum- polowa nas chroni interes przewoźników, a nie przeciętnego człowieka
to najlepszy dowod na to, że cos jest nie halo " napisane przez Kariera85, po prostu piękne słowa i dające do myślenia.
absta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 22:32   #145
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Jesteś otyły-płącisz więcej...

Cytat:
Napisane przez kariera85 Pokaż wiadomość
zobaczcie co się dzieje na forum- polowa nas chroni interes przewoźników, a nie przeciętnego człowieka
to najlepszy dowod na to, że cos jest nie halo
O! i to było do przewidzenia, że motyw braku tolerancji pojawi się w tym wątku.
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia (a w tym temacie to nawet dosłownie )


Ciekawa jestem tylko, czy mając do wyboru miejsce obok osoby szczupłej ktoś wybrałby dobrowolnie fotel na którym sąsiadowałby z osobą otyłą?
Pytanie retoryczne

---------- Dopisano o 23:32 ---------- Poprzedni post napisano o 23:29 ----------

Cytat:
Napisane przez absta Pokaż wiadomość
Czy przebudują samoloty, czy też autobusy w to wątpię, ale ja jestem właśnie za taką opcją.
Ho ho ho
A kto za to zapłaci?
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 23:04   #146
absta
Zadomowienie
 
Avatar absta
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 1 509
GG do absta
Dot.: Jesteś otyły-płącisz więcej...

Kochana, się nie pije, to się ma
Stawiam dla wsiech

A tak na serio, byłoby dobrze, żeby tak było.
absta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 00:37   #147
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: Jesteś otyły-płącisz więcej...

Cytat:
Napisane przez kariera85 Pokaż wiadomość
dla mnie to zwykla manipulacja- niedługo im się w ogóle nie "oplaci" swiadczyc jakichkolwiek usług, pazerniaki
Dlaczego 'pazerniaki'?

Cytat:
Napisane przez kariera85
zobaczcie co się dzieje na forum- polowa nas chroni interes przewoźników, a nie przeciętnego człowieka
to najlepszy dowod na to, że cos jest nie halo
Interes przewoznikow? Ta polowa chroni interes przecietnego pasazera.

---
Pojawila sie propozycja poszerzenia wszystkich foteli. Super. A pomysleliscie kto za to zaplaci?
Zalozmy ze poszerzymy siedzenia o 15 cm (co i tak nie rozwiazuje problemu, bo nadal beda istnialy osoby, dla ktorych siedzenia beda za male). W samolocie o ukladzie siedzen 2 rzedy po 3 siedzenia spowoduje to laczny przyrost szerokosci siedzen w rzedzie o 90 cm. Skad wziac dodatkowe 90 cm? Trzeba bedzie zrezygnowac z czesci siedzen. Ale jesli w rzedzie beda 2 fotele zamiast 3, to laczna ilosc miejsc zmniejszy sie o jedna trzecia. I kto ma za to zaplacic? Pasazerowie. Cena biletu wzrosnie o polowe (i zaczna sie krzyki: zlodziejstwo, pazerniaki, wyzyskiwacze itp.). Ale na tym nie koniec. Poniewaz wzrosna ceny, linia straci czesc klientow. Zacznie likwidowac czesc polaczen, a w koncu pewnie upadnie.

Problem istnieje i czas najwyzszy, by linie lotnicze (te, ktore jeszcze tego nie zrobily) sie nim zajely.
Ale zupelnie nie widze sensu w zwiekszaniu szerokosci wszystkich siedzen, bo wszyscy na tym stracimy.
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 08:28   #148
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Dot.: Jesteś otyły-płącisz więcej...

Ja jakoś jako życiowy "chudziak" zawsze traktowana byłam (w samolotach może nie, ale np w pks), jako ktoś, kto się zawsze "zmieści", "wciśnie", taka drobinka to "zawsze gdzieś se usiądzie". I to jest też coś w rodzaju dyskryminacji, dlatego, rozumiem argumenty strony przeciwnej, ale nadal jestem za dopasowaniem rozmiaru fotela do rozmiaru osoby. A jeśli miałyby istnieć jakieś procedury mierzenia na lotnisku, to musiałyby być superdyskretnie zorganizowane, bo nie wierzę, że ludzie sami by się do odpowiednich kategorii zechcieli dopasować (na pewno u niektórych byłoby jak z ciuchami, udowadnianie sobie, że zmieszczę się w cośtam).
__________________
I will marry melody...


neitka
neitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 08:45   #149
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Jesteś otyły-płącisz więcej...

Cytat:
Napisane przez chocolatka Pokaż wiadomość
Dlaczego 'pazerniaki'?



Interes przewoznikow? Ta polowa chroni interes przecietnego pasazera.

---
Pojawila sie propozycja poszerzenia wszystkich foteli. Super. A pomysleliscie kto za to zaplaci?
Zalozmy ze poszerzymy siedzenia o 15 cm (co i tak nie rozwiazuje problemu, bo nadal beda istnialy osoby, dla ktorych siedzenia beda za male). W samolocie o ukladzie siedzen 2 rzedy po 3 siedzenia spowoduje to laczny przyrost szerokosci siedzen w rzedzie o 90 cm. Skad wziac dodatkowe 90 cm? Trzeba bedzie zrezygnowac z czesci siedzen. Ale jesli w rzedzie beda 2 fotele zamiast 3, to laczna ilosc miejsc zmniejszy sie o jedna trzecia. I kto ma za to zaplacic? Pasazerowie. Cena biletu wzrosnie o polowe (i zaczna sie krzyki: zlodziejstwo, pazerniaki, wyzyskiwacze itp.). Ale na tym nie koniec. Poniewaz wzrosna ceny, linia straci czesc klientow. Zacznie likwidowac czesc polaczen, a w koncu pewnie upadnie.

Problem istnieje i czas najwyzszy, by linie lotnicze (te, ktore jeszcze tego nie zrobily) sie nim zajely.
Ale zupelnie nie widze sensu w zwiekszaniu szerokosci wszystkich siedzen, bo wszyscy na tym stracimy.
Nic dodać, nic ująć
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 08:59   #150
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Jesteś otyły-płącisz więcej...

Nikt nigdzie nie twierdził, że odpowiednie powiększenie wymiarów siedzeń miałoby nie być brzemienne w skutkach, dla przewoźników rzecz jasna, pasażerów oczywiście...
Natomiast, trochę dziwne rozumowanie tak ogółem; osób niepełnosprawnych w społeczeństwie jest jakiś tam %, i życzyć ludziom, oby ten % się nie zwiększał, a, przynajmniej zgodnie z przepisami, nie wybudujesz sobie budynku użyteczności publicznej typu kino nie uwzględniając mozliwości korzystania z niego przez takie osoby. I ''nikogo nie obchodzi'' (i słusznie), że to siłą rzeczy powoduje zwiększenie nakładów na inwestycję. To się nazywa postęp, gdyby nie to, samochody, które są nie tylko super środkiem transportu, ale również korkuja miasta i przyczyniają się do niszczenia i nadmiernej eksploatacji środowiska, byłyby co najmniej 'limitowane' (typu na krótszych dystansach ludzie musieliby jeździć na rowerach np. ), i musielibyśmy np. wrócić do dorożek. Choć i tak wtedy narzekano, że srające konie zanieczyszczają.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2009-04-25 o 11:11
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:13.