Public Relactions w UK;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-17, 13:59   #1
pannawtrampkach11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Middle of nowhere
Wiadomości: 682
GG do pannawtrampkach11
Smile

Public Relactions w UK;)


Cześć dziewczynki
otóż temat-jak powyżej. Studiowała któraś z Was ten kierunek na wyspach?
Założyłam oddzielny wątek, gdyż chodzi mi konkretnie o studia w UK.
Jakoś tak wydaje mi się, że tam są w stanie lepiej przygotować do zawodu i z dyplomem zagranicznym,tu w PL łatwiej o pracę. Może się mylę?
piszcie kochane co o tym myślicie.
pannawtrampkach11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-17, 18:57   #2
beyza
Perfume Lover
 
Avatar beyza
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 650
Dot.: Public Relactions w UK;)

Ja studiuję PR w Anglii, co dokładnie chcesz wiedzieć? Co do dyplomu zagranicznego, z którym o pracę łatwiej tutaj, niekoniecznie, nie wydaje mi się, żeby była jakaś reguła. Jednemu pracodawcy to zaimponuje, drugiego nie ruszy, a trzeciego zniechęci. Co do przygotowania do zawodu- fakt, nie wydaje mi się, żeby polskie kursy i kierunki mogły przygotować akurat do tego fachu. Z tego co się orientuję, większość propozycji polskich uczelni to podyplomówki, program jest okrojony i jest sama teoria, a akurat w UK zawsze i wszędzie jest dużo praktyki.
__________________
[B]Z perfumami jest jak z alkoholem.
Liczy się tylko kolejna flaszka

WYMIANA: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1280992
beyza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-18, 02:10   #3
pannawtrampkach11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Middle of nowhere
Wiadomości: 682
GG do pannawtrampkach11
Dot.: Public Relactions w UK;)

Właśnie. Słyszałam, że na każdym niemal kierunku stawia się głównie na praktykę. Powiedz beyza, gdzie studiujesz? Na czym polega praktyka? Jakie trzeba spełniać warunki, żeby się dostać? Kiedy aplikować?
pannawtrampkach11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-18, 10:34   #4
beyza
Perfume Lover
 
Avatar beyza
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 650
Dot.: Public Relactions w UK;)

Ja studiuje na Uni of Wolverhampton. Z praktyk tak na świeżo- podzieleni na grupy musieliśmy zaprojektować i zaprezentować projekt kampanii dla wybranego przez uczelnię klienta. Najlepsza grupa będzie mogła przeprowadzić ją w rzeczywistości. Jest również możliwość odbycia kilkutygodniowych/kilkumiesięcznych praktyk (w ramach wolontariatu) w agencjach PR lub też w prywatnych firmach potrzebujących specjalistów. I do tego masa pomniejszych rzeczy, jak np. nauka pisania wszystkiego co może Ci się przydać w tej pracy, konstruowania raportów, przygotowywania sesji zdjęciowych i wiele, wiele innych przydatnych umiejętności.

Co do aplikowania... no cóż. Przez UCAS (brytyjski system rekrutacji) już nie zdążysz, bo oni zawsze zamykają pulę gdzieś w pierwszej połowie stycznia (a samo gromadzenie dokumentów trochę zajmuje). Musisz wyszukać sobie w internecie uniwerki i kierunki i po prostu skontaktować się z nimi. Wtedy Ci powiedzą jak inaczej możesz starać się o przyjęcie.

Warunki, no oczywiste jest, że bardzo dobra znajomość angielskiego i w sumie tyle. Każdy uniwerek ma swoje warunki, ale to minimum 60% z matury z pozostałych przedmiotów musi być, konkrety sprawdzaj na stronach.
__________________
[B]Z perfumami jest jak z alkoholem.
Liczy się tylko kolejna flaszka

WYMIANA: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1280992
beyza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-18, 16:30   #5
pannawtrampkach11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Middle of nowhere
Wiadomości: 682
GG do pannawtrampkach11
Dot.: Public Relactions w UK;)

dzięki beyza!
W ciągu najbliższych paru tygodni wyjeżdżam jako au-pair, głównie po to, by nauczyć się języka. Myślałam o tym, żeby aplikować dopiero w przyszłym roku.
Powiedz mi jeszcze jak jest z pracą? Da się to pogodzić? No bo z czegoś trzeba się utrzymać...
pannawtrampkach11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-18, 18:41   #6
beyza
Perfume Lover
 
Avatar beyza
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 650
Dot.: Public Relactions w UK;)

No ja mam stypendium, więc nie jest tak źle. Co do pracy. Widzisz, teoretycznie idzie to pogodzić, bo masz mało zajęć w tygodniu, ALE duży nacisk tutaj kładą na samodzielną naukę i wielu moich znajomych pracuje na full time, a potem cała ich robota jest po prostu na odwal się. No ja nie studiuję dla papierka, a dla wiedzy i takie podejście byle zaliczyć mi na przykład nie odpowiada. Zawsze można też pracować na part time, ale takich ofert pracy jest obecnie bardzo mało i są od razu rozchwytywane.

Bardzo dobrze, że najpierw będziesz przebywać tam i oswajać się z językiem, to jest najważniejsze, potem będzie Ci o wiele łatwiej.
__________________
[B]Z perfumami jest jak z alkoholem.
Liczy się tylko kolejna flaszka

WYMIANA: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1280992
beyza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:19.