Odpowiedni stanik - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-21, 15:41   #1
Anabella43
Raczkowanie
 
Avatar Anabella43
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 156

Odpowiedni stanik


Witam mam problem z doborem stanika;/ Otóż zawsze kupowałam go na oko i ze względu na to że mam mały biust zawsze byłam przekonana że mam miseczke A lub B. Kupowałam przeróżne rozmiary 75A, 70A,75B,80B. Oczywiscie miseczka A okazywała sie byc za mała bo wszystko wypływało a obwód 75-80 za duży. Jakieś dwa lata temu postanowiłam wybrać sie do Esotiq'a i zainwestować wreszcie w porządny stanik, myślałam że właśnie w takim droższym i profesjonalnym sklepie pomogą mi dobrać odpowiedni rozmiar. Oczywiście skończyło sie na tym że Pani nawyciągała stos rozmiarów i modeli (oczywiście interesowa ły mnie push-up), w końcu stwierdziłysmy że najlepiej leży 65C i też taki wziełam. Ładnie podnosił i modelował piersi więc myślałam, że wreszcie strafiłam na właściwy rozmiar. Drugi stanik który wziełam okazał sie totalną klapą niby push up a spłaszcza i rozjeżdza piersi totalnie, rozmiar 70B i ta 70siątka niestety rozjechala sie troche w pasie wiec mniemam ze musze pozostac przy 65. Ostatnio pare miesiecy temu wybralam sie z zamiarem kupna nowego stanika, oczywiscie przekonana ze mam rozmiar 65C. Znów naprzymierzałam chyba wszystkie modele które były w sklepie i dosłownie każdy spłaszczał i rozjeżdzał piersi na bok zamiast je podnieść i wymodelować.. W końcu nie kupiłam żadnego... Nie wierze że zaden model na mnie nie pasował, mysle ze to kwestia doboru złego rozmiaru.. Dzisiaj sie dokładnie wymierzyłam, pod biustem mam 75-76 czyli teoretycznie powinnam nosić te 65-70. Co do miseczki to w biuście wyszło mi 88 (mierzyłam w najszerszym miejscu, niedaleko sutków). Przeglądałam tabele ale z nich wynika że powinnam nosić np. 65E, gdzie przymierzałam 65D i okazało sie że miseczka już odstawała... Doradźcie coś bo idzie zwariować chodząc ciagle w zle dobranych stanikach i tracac na nie kase.. Dzieki z gory
__________________
20.02.12 ostatnie farbowanie włosów i intensywna pielęgnacja
SKALPEL z Ewą od sierpnia!
Anabella43 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 16:28   #2
DeszczoweSlonce
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1
Dot.: Odpowiedni stanik

A czy wyciągasz piersi z tzw. pleców ku przodowi i regulujesz ramiączka przy każdym założeniu? To ma też znaczenie. Ja też jakiś czas temu postanowiłam dobrać odpowiedni stanik, zrezygnowałam z chińskich i wybrałam się do Esotiq, mam już 6 staników dobrze dobranych Powiem ci że bardzo dużo zależy od obsługi, ale też sama powinnaś wyczuć czy jest odpowiedni. I najważniejsza rzecz nie można prać biustonoszy w pralce, bo się deformują. Tylko ręcznie i też delikatnie, nie wykręcać tylko lekko odcisnąć dłońmi i w pozycji leżącej suszyć, najlepiej na jakiejś szmatce żeby nie kapało. Też mam małą miseczkę, i przekonałam się, że zbyt duży push-up jest nie wygodny np. podwójny push-up (był lub jest jeszcze taki w Esotiq) wcale nie podnosił biustu tylko go wypychał, co wyglądało sztucznie. U mnie sprawdził się niewielki push-up z średnio zabudowaną miseczką, ładnie uwydatnia piersi i eksponuje dekolt.
DeszczoweSlonce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 16:41   #3
princess_m
Raczkowanie
 
Avatar princess_m
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 479
Dot.: Odpowiedni stanik

coś mi się wydaje że źle się zmierzyłaś ja mam pod biustem 70 i w biuście 83, noszę staniki 65E czasem 65F wiec nie wiem jak Ci mogło już D odstawać. albo go źle nałożyłaś tzn. nie wygarnełaś piersi w górę.

a najlepszym rozwiązaniem jest poszukanie u siebie w mieście brafitterki ona napewno dobierze Ci dobry rozmiar.

a swoja drogą kiedyś też byłam w Esotiq i nic dla siebie nie znalazłam, nie dość ze nie mieli już rozmiaru E to jeszcze każdy model który brałam spłaszczał piersi
__________________
solarium tak samo jak palenie papierosów powoduje RAKA
----------------------------------------------
odwyk od kupowania kosmetyków zakończony powodzeniem , kupuję tylko co jest niezbędne
princess_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 17:06   #4
Anabella43
Raczkowanie
 
Avatar Anabella43
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 156
Dot.: Odpowiedni stanik

Nie no wydaje mi się ze dobrze sie zmierzyłam. Tak sobie mysle ze moze to 65C jest za małe temu mi splaszczalo piersi? Wtedy jak mierzyłam to 65E to nie uregulowalam ramiaczek więc mozliwe ze jakbym je skrocila to miseczka lezalaby dobrze. Sama juz nie wiem.. Męczy mnie takie mierzenie i patrzenie ktory rozmiar pasuje a ktory nie.. Co do brafiterki, u mnie w miescie raczej jej nie mam.. Widzialam wlasnie reklame w Esotiqu ze niby profesjonalnie pomagaja dobrac rozmiar, jednak u mnie w miescie ida na latwizne.
__________________
20.02.12 ostatnie farbowanie włosów i intensywna pielęgnacja
SKALPEL z Ewą od sierpnia!
Anabella43 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 20:55   #5
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Odpowiedni stanik

Tutaj jest wątek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=527809&page=137
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 00:06   #6
szatynka_#
Raczkowanie
 
Avatar szatynka_#
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 363
Dot.: Odpowiedni stanik

Poszukaj w swoim mieście sklep z bielizna gdzie jest brafiterka
szatynka_# jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 10:58   #7
Elessar
Wtajemniczenie
 
Avatar Elessar
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 584
Dot.: Odpowiedni stanik

Cytat:
Napisane przez Anabella43 Pokaż wiadomość
Nie no wydaje mi się ze dobrze sie zmierzyłam. Tak sobie mysle ze moze to 65C jest za małe temu mi splaszczalo piersi? Wtedy jak mierzyłam to 65E to nie uregulowalam ramiaczek więc mozliwe ze jakbym je skrocila to miseczka lezalaby dobrze. Sama juz nie wiem.. Męczy mnie takie mierzenie i patrzenie ktory rozmiar pasuje a ktory nie.. Co do brafiterki, u mnie w miescie raczej jej nie mam.. Widzialam wlasnie reklame w Esotiqu ze niby profesjonalnie pomagaja dobrac rozmiar, jednak u mnie w miescie ida na latwizne.
Jeśli jesteś z Poznania to odwiedź ☠☠☠☠☠☠☠☠☠ Brafitterka brafitterce nie równa, niektóre są nimi tylko z nazwy :P I idź do wątku którego link jest wyżej.
Jeśli masz wątpliwości co do rozmiaru i modeli, poszukaj w necie "piersiówki", to zbiór porad jak ma leżeć dobry biustonosz (powinien być na Lobby Biuściastych). Bo rozmiar rozmiarowi nie równy, dobierasz tak długo aż biustonosz będzie leżeć dobrze. Tabelki to jedno, ale dają rozmiar orientacyjny.
Elessar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:17.