Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2) - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-07, 00:34   #271
Lirriel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Zabierzów
Wiadomości: 1 751
Dot.: Co się stało z tabletką?

Bierz tabletki dalej, ale też na wszelki wypadek się zabezpieczaj dodatkowo, bo obojętnie czy pominęłaś tabletkę, czy wydłużyłaś przerwę, zaburzyłaś ochronę antykoncepcyjną.
Lirriel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 17:23   #272
leleczka
Wtajemniczenie
 
Avatar leleczka
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 709
Dot.: Co się stało z tabletką?

hej dzisiaj o 18 miałam wziąć tabletkę ale jeszcze jej nie wziełam bo strasznie boli mnie brzuch i nie wiem czy nie zwymiotuję... to moje pierwsze opakowanie i rozpoczelam 3 tydzień. jesli tabletka sie nie wchlonie to mam zażyć tą z jutra?
__________________
06.07.2019
leleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 19:11   #273
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: Co się stało z tabletką?

Cytat:
Napisane przez leleczka Pokaż wiadomość
hej dzisiaj o 18 miałam wziąć tabletkę ale jeszcze jej nie wziełam bo strasznie boli mnie brzuch i nie wiem czy nie zwymiotuję... to moje pierwsze opakowanie i rozpoczelam 3 tydzień. jesli tabletka sie nie wchlonie to mam zażyć tą z jutra?
No tak będzie najlepiej. Tzn ostatnią najlepiej, żebyś potem się nie doliczała tylko opakowanie wcześniej skończysz.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 05:47   #274
leleczka
Wtajemniczenie
 
Avatar leleczka
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 709
Dot.: Co się stało z tabletką?

Cytat:
Napisane przez panna mati_ Pokaż wiadomość
No tak będzie najlepiej. Tzn ostatnią najlepiej, żebyś potem się nie doliczała tylko opakowanie wcześniej skończysz.
dziękuję, obyło się bez wymiotów, ale brzuch mnie strasznie bolal...
__________________
06.07.2019
leleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 09:06   #275
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: Co się stało z tabletką?

Dziewczyny, poradźcie, co zrobić, przypadkowo (tak, bo przez dzisiejsze wolne byłam przekonana, że jest sobota i że zapomniałam wczoraj wziąć tabletkę) przyjęłam już teraz, o 10, siódmą tabletkę Kontraceptu, tabletki przyjmuję wieczorami, wczorajszą, szóstą tabletkę przyjęłam po 22. Stąd moje pytanie - czy mogę jutro bez obaw przyjąć tabletkę ósmą moim zwykłym trybem, około 19-20?
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 16:06   #276
easy_breezy
Przyczajenie
 
Avatar easy_breezy
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 22
Dot.: Co się stało z tabletką?

Dziękuję wszystkim za odpowiedź!
easy_breezy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-10, 19:03   #277
Anabella43
Raczkowanie
 
Avatar Anabella43
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 156
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, tabletki a biegunka (cz.2)

Cześć dziewczyny! Poradźcie mi proszę, co mam zrobić bo już zwątpiłam. Biorę Microgynon 21 już od latnych kliku lat. Jakieś póltora tygodnia temu, może nawet 2 tyg temu zażyłam tabletkę o stałej porze czyli o 19.50. Koło 22.50 nastąpiła u mnie biegunka i z racji tego, że w ulotce jest napisane, że tabletka wchłania się od 3 do 4 h to zazyłam drugą tabletkę. Normalnie według starego systemu dwudziestąpierwszą tabletkę brałam w poniedziałęk, czyli nastąpiło by to jutro. Ponieważ wtedy wziełam 2 tabletki jednego dnia to brakuje mi jednej tabletki na jutro i nie wiem co mam zrobić czy dobrać tego tabsa z kolejnego opakowania, czyli normlanie brać je 21dni i zrobić 7 dniową przerwe? czy dziś wziąć ostatnią tabletkę, tym samym oznacza to branie tabletek przez 20 dni a nie 21 ?
__________________
20.02.12 ostatnie farbowanie włosów i intensywna pielęgnacja
SKALPEL z Ewą od sierpnia!
Anabella43 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-10, 20:18   #278
jasne_jasne
Zadomowienie
 
Avatar jasne_jasne
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 353
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, tabletki a biegunka (cz.2)

Przecież możesz spokojnie obyć się bez tej jednej tabletki. Pamiętaj tylko, że zmieni ci się dzień przyjęcia pierwszej z kolejnego blistra.
__________________

jasne_jasne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-10, 23:39   #279
Lirriel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Zabierzów
Wiadomości: 1 751
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, tabletki a biegunka (cz.2)

Warto mieć blister zapasowy na nieprzewidziane okazje, na przykład właśnie takie albo jak się chce wydłużyć branie o kilka dni.

A teraz faktycznie skończ już blister tylko koniecznie sobie zapamiętaj, że zaczynasz nowy blister o dzień wcześniej, to najlepsze rozwiązanie.
Lirriel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-11, 09:25   #280
Anabella43
Raczkowanie
 
Avatar Anabella43
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 156
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, tabletki a biegunka (cz.2)

Cytat:
Napisane przez jasne_jasne Pokaż wiadomość
Przecież możesz spokojnie obyć się bez tej jednej tabletki. Pamiętaj tylko, że zmieni ci się dzień przyjęcia pierwszej z kolejnego blistra.
Dzięki za odpowiedź dziewczyny Czyli jak zrobię przerwe po tych 20 dniach to też jestem normlanie zabezpieczona tak? Nie ma żadnych powodów do obaw? Normlanie dziś powinnam wziąć ostatnią 21 tabletkę, w takim razie nie dobiorę jej z następnego blistra tylko dziś już będzie pierwszy dzień przerwy. W takim razie przestawi mi sie tylko dzień konczenia opakowania i dzień zażycia pierwszej tabletki po 7 dniowej przerwie? Krwawienie z odstawienia wystąpi też dzień wcześniej ? Normlanie krwawienie występowało z reguły w piątki czasem w soboty, czyli w 4-5 dniu przerwy, teraz rozpocznie sie kolo czwartku/piątku?
__________________
20.02.12 ostatnie farbowanie włosów i intensywna pielęgnacja
SKALPEL z Ewą od sierpnia!
Anabella43 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-11, 09:32   #281
majajaj
Raczkowanie
 
Avatar majajaj
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 400
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, tabletki a biegunka (cz.2)

Dziewczyny, mam nadzieję, że mi też pomożecie Wzięłam wczoraj tabletkę koło 21.30, a jakieś 2h potem złapała mnie okropna biegunka Była to pierwsza tabletka z drugiego tygodnia, więc teoretycznie tego 'najbezpieczniejszego', jeśli tabletka nie zdążyła się wchłonąć. Co myślicie?
__________________
www.poomoc.pl Klikamy codziennie i pomagamy!

Zawsze warto wyliczać powody do szczęścia, w życiu jest tak dużo jego przeciwieństwa, że lepiej zaznaczać je zakładką, dopóki można.
S. Barry Tajny dziennik
majajaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-11, 12:51   #282
pouf
Przyczajenie
 
Avatar pouf
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 29
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, tabletki a biegunka (cz.2)

Hej dziewczyny! Wariuję.
Wczoraj dostałam krwawienie, dziś powinnam wziąć pierwszą tabletkę z opakowania nowego, ale zapomniałam się zaopatrzyć w tabletki a moja apteka jest zamknięta. Czy mogę wziąć tabletkę jutro? Stanie się coś? Miała tak któraś z Was?
pouf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-11, 13:08   #283
jasne_jasne
Zadomowienie
 
Avatar jasne_jasne
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 353
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, tabletki a biegunka (cz.2)

Tak, stanie się- jeżeli w ciągu tygodnia od zapomnienia (bo traktujemy to jako zapomnienie) pigułki z pierwszego tygodnia był stosunek- jest ryzyko ciąży. Tabletkę przyjmij i zabezpieczaj się dodatkowo przez kolejne 7 dni.
__________________

jasne_jasne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-11, 23:31   #284
Lirriel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Zabierzów
Wiadomości: 1 751
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, tabletki a biegunka (cz.2)

Cytat:
Napisane przez Anabella43 Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź dziewczyny Czyli jak zrobię przerwe po tych 20 dniach to też jestem normlanie zabezpieczona tak? Nie ma żadnych powodów do obaw? Normlanie dziś powinnam wziąć ostatnią 21 tabletkę, w takim razie nie dobiorę jej z następnego blistra tylko dziś już będzie pierwszy dzień przerwy. W takim razie przestawi mi sie tylko dzień konczenia opakowania i dzień zażycia pierwszej tabletki po 7 dniowej przerwie? Krwawienie z odstawienia wystąpi też dzień wcześniej ? Normlanie krwawienie występowało z reguły w piątki czasem w soboty, czyli w 4-5 dniu przerwy, teraz rozpocznie sie kolo czwartku/piątku?
Dokładnie tak jak napisałaś. Trzeba zażyć 15 tabletek żeby być zabezpieczoną, w dowolnym momencie trzeciego tygodnia można zacząć przerwę, jeśli wynika taka potrzeba z jakiegokolwiek powodu - na przykład jak chcesz sobie przyspieszyć krwawienie albo właśnie zapomniałaś jakiejś tabletki.
Lirriel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 21:23   #285
NeedYourLove
Raczkowanie
 
Avatar NeedYourLove
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 51
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, tabletki a biegunka (cz.2)

Dziewczyny, ratujcie! Biorę tabletki antykoncepcyjne już od 7 lat i pierwszy raz darzyła mi się taka sytuacja. Po 7- dniowej przerwie wzięłam pierwszą tabletkę (w piątek rano). Niestety w sobotę rano musiałam wstać o wiele wcześniej niż zwykle i zapomniałam wziąć drugiej tabletki, zapomnianą tabletkę z soboty wzięłam w niedziele rano (czyli sobotnią i niedzielną) jak zauważyłam, że w blistrze nadal siedzi ta zapomniana tabletka z soboty. Dodam, że w sobotę wieczorem uprawiałam seks. Czy istnieje jakiekolwiek ryzyko? Zaczynam już wariować

Edytowane przez NeedYourLove
Czas edycji: 2013-11-12 o 21:26
NeedYourLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 21:31   #286
jasne_jasne
Zadomowienie
 
Avatar jasne_jasne
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 353
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, tabletki a biegunka (cz.2)

Niestety antykoncepcja została zmniejszona, czyli ryzyko ciąży jest. Zabezpieczaj się dodatkowo przez tydzień i lepiej zrób test.
__________________

jasne_jasne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 21:40   #287
NeedYourLove
Raczkowanie
 
Avatar NeedYourLove
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 51
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, tabletki a biegunka (cz.2)

żadnego stosunku teraz nie planuję więc dodatkowe zabezpieczenie nie będzie konieczne.
Czy w przypadku tak długiego brania tabletek, nie jest tak, ze organizm dłużej dochodzi do siebie? Jesli wiesz o co mi chodzi?
NeedYourLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 22:40   #288
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, tabletki a biegunka (cz.2)

Cytat:
Napisane przez NeedYourLove Pokaż wiadomość
żadnego stosunku teraz nie planuję więc dodatkowe zabezpieczenie nie będzie konieczne.
Czy w przypadku tak długiego brania tabletek, nie jest tak, ze organizm dłużej dochodzi do siebie? Jesli wiesz o co mi chodzi?
O płodność pytasz? Różnie bywa, zależy od organizmu. Jedna kobieta zajdzie zaraz po odstawieniu tabletek, a druga musi zaczekać pół roku np.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-13, 13:51   #289
NeedYourLove
Raczkowanie
 
Avatar NeedYourLove
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 51
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, tabletki a biegunka (cz.2)

A czy mogę szybciej zrobić przerwę w braniu tabletek (bierze się minimalnie 14 tak czytałam), żeby zobaczyć czy okres się pojawi? Czy to raczej bez sensu?
Pierwszy raz zdarzyła mi się taka sytuacja (tzn. kiedyś już tak było ale nie było seksu więc się o nic nie martwiłam) i zaczynam schizować, a jak tu wytrzymać miesiąc do końca opakowania?
NeedYourLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-13, 14:02   #290
jasne_jasne
Zadomowienie
 
Avatar jasne_jasne
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 353
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, tabletki a biegunka (cz.2)

Bezpieczniej jest wybrać 15 tabletek i wtedy możesz spokojnie robić przerwę.
__________________

jasne_jasne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-13, 22:39   #291
martini.
Zakorzenienie
 
Avatar martini.
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 911
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, tabletki a biegunka (cz.2)

upewnijcie mnie, że jest ok.

tabsy biorę już ponad 2 lata. zawsze wieczorem (aktualnie ok. 0-1), ale ostatnio trochę choruję i przesypiałam porę brania. No i właśnie, z kilkoma tabletkami się spóźniłam (2 albo 3, raczej na pewno () nie więcej przez gorączkę i zamieszanie życiowe aktualnie nie mogę do końca tego rozstrzygnąć ). Nigdy co prawda nie przekroczyłam 12 godzin (najpóźniej wiem, że wzięłam jedną ok 11, pozostałe wcześniej). Teraz znów wróciłam do wieczornej stałej pory, bo już po prostu nie padam jak mucha.

Ale no właśnie, jest ok?
A dodam, że to trzeci tydzień, yaz.
martini. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-14, 00:55   #292
Lirriel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Zabierzów
Wiadomości: 1 751
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, tabletki a biegunka (cz.2)

Cytat:
Napisane przez martini. Pokaż wiadomość
upewnijcie mnie, że jest ok.

tabsy biorę już ponad 2 lata. zawsze wieczorem (aktualnie ok. 0-1), ale ostatnio trochę choruję i przesypiałam porę brania. No i właśnie, z kilkoma tabletkami się spóźniłam (2 albo 3, raczej na pewno () nie więcej przez gorączkę i zamieszanie życiowe aktualnie nie mogę do końca tego rozstrzygnąć ). Nigdy co prawda nie przekroczyłam 12 godzin (najpóźniej wiem, że wzięłam jedną ok 11, pozostałe wcześniej). Teraz znów wróciłam do wieczornej stałej pory, bo już po prostu nie padam jak mucha.

Ale no właśnie, jest ok?
A dodam, że to trzeci tydzień, yaz.
Jest ok, chociaż skoro to trzeci tydzień to może trzeba było po prostu zacząć przerwę wcześniej, po zapomnieniu pierwszej, dla świętego spokoju.

Needyourlove, 15 tabletek. Pierwsze dwa tygodnie i pierwsza tabletka trzeciego. Potem można zacząć przerwę kiedy się zechce. Ale to nie jest dobry wyznacznik, dobrze wiesz, że krwawienie i tak może wystąpić nawet jeśli jesteś w ciąży. Zrób test za jakiś czas, szybciej może być beta hcg.
Lirriel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-14, 08:26   #293
martini.
Zakorzenienie
 
Avatar martini.
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 911
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, tabletki a biegunka (cz.2)

Dzięki, o tym też myślałam i tak chciałam zrobić, ale niestety, akurat mam ostatnie opakowanie, a receptę będę dopiero miała, jak już będę w przerwie, bo tak się głupio trochę poukładało teraz.
martini. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-15, 01:08   #294
wspaniala
Zakorzenienie
 
Avatar wspaniala
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 6 191
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, tabletki a biegunka (cz.2)

a czy sposob zapoczatkowania stosowania tabletek antykoncepcyjnych moze wplywac na "przyjecie" sie ich w organizmie? tj. jesli zaleca sie poczatek stosowania w 1 dniu cyklu.. a dopuszcza sie tez miedzy 2 a 5 - to chyba jest roznica dla organizmu w pewnym stopniu? ciekawa jestem, czy istnieje najodpowiedniejszy moment zaczecia stosowania ich (mam problemy z wrazliwoscia skory na tradzik, a takze obawy dot. skutkow ubocznych...).
wspaniala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-15, 08:30   #295
Ailishka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 15
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, tabletki a biegunka (cz.2)

Cześć.

Dziś rano o 7.30 wzięłam tabletkę z drugiego tygodnia. Niestety mam dziś o 11 ważną rozmowę i co za tym idzie stresuję się, a stres w moim wypadku objawia się wizytami w toalecie
Około 9.10 miałam biegunkę 4 godziny od tabletki nie minęły. Ale prawda taka że boję się wsiąść następną tabletkę bo efekt może być podobny... nawet jeśli teraz czuję się całkiem dobrze.
Czyli:
Jest sens brać tabletkę o 12 jak już się uspokoję? Czy powinnam brać ją teraz i liczyć na to że nie spotka jej podobny los co poprzedniej?
Czy wzięcie większej liczby tabletek (zakładając, że ta pierwsza się uchowała i wchłonie) może negatywnie wpłynąć na antykoncepcję?
A może jedna biegunka jeszcze nie kwalifikuje się do miana "ostrej" i nie ma sensu brania dodatkowej tabletki?
Ailishka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-15, 09:14   #296
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, tabletki a biegunka (cz.2)

Cytat:
Napisane przez wspaniala Pokaż wiadomość
a czy sposob zapoczatkowania stosowania tabletek antykoncepcyjnych moze wplywac na "przyjecie" sie ich w organizmie? tj. jesli zaleca sie poczatek stosowania w 1 dniu cyklu.. a dopuszcza sie tez miedzy 2 a 5 - to chyba jest roznica dla organizmu w pewnym stopniu? ciekawa jestem, czy istnieje najodpowiedniejszy moment zaczecia stosowania ich (mam problemy z wrazliwoscia skory na tradzik, a takze obawy dot. skutkow ubocznych...).
Najodpowiedniejszy moment to pierwszy dzień miesiączki. I wtedy już w pierwszym miesiącu jest zabezpieczenie.


Cytat:
Napisane przez Ailishka Pokaż wiadomość
Cześć.

Dziś rano o 7.30 wzięłam tabletkę z drugiego tygodnia. Niestety mam dziś o 11 ważną rozmowę i co za tym idzie stresuję się, a stres w moim wypadku objawia się wizytami w toalecie
Około 9.10 miałam biegunkę 4 godziny od tabletki nie minęły. Ale prawda taka że boję się wsiąść następną tabletkę bo efekt może być podobny... nawet jeśli teraz czuję się całkiem dobrze.
Czyli:
Jest sens brać tabletkę o 12 jak już się uspokoję? Czy powinnam brać ją teraz i liczyć na to że nie spotka jej podobny los co poprzedniej?
Czy wzięcie większej liczby tabletek (zakładając, że ta pierwsza się uchowała i wchłonie) może negatywnie wpłynąć na antykoncepcję?
A może jedna biegunka jeszcze nie kwalifikuje się do miana "ostrej" i nie ma sensu brania dodatkowej tabletki?
Z tą biegunką to ciężko jest stwierdzić. Moim zdaniem tabletka się nie zdążyła wchłonąć. I powinnaś przyjąć następną. Jeśli ta biegunka utrzyma się dłużej no to musisz zastosować dodatkowe zabezpieczenie i tyle.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 17:17   #297
201801191006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 252
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, tabletki a biegunka (cz.2)

właśnie się zorientowałam, że 2 albo 3 dni temu zapomniałam o tabletce. nigdy wcześniej mi się to nie zdarzyło i trochę jestem w kropce.
mam teraz zażyć zaległą tabletkę razem z tą dzisiejszą? przesunąć przerwę o jeden dzień żeby zjeść wszystkie 21 tabletek? nie robić przerwy?
dodam, że ta pominięta tabletka jest z 3 tygodnia.
201801191006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 17:28   #298
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, tabletki a biegunka (cz.2)

Cytat:
Napisane przez loloo Pokaż wiadomość
właśnie się zorientowałam, że 2 albo 3 dni temu zapomniałam o tabletce. nigdy wcześniej mi się to nie zdarzyło i trochę jestem w kropce.
mam teraz zażyć zaległą tabletkę razem z tą dzisiejszą? przesunąć przerwę o jeden dzień żeby zjeść wszystkie 21 tabletek? nie robić przerwy?
dodam, że ta pominięta tabletka jest z 3 tygodnia.
W ulotce na pewno masz napisane co zrobić w takiej sytuacji. Przyjąć jak najszybciej i nie robić przerwy, albo zrobić przerwę wcześniej.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 17:40   #299
201801191006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 252
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, tabletki a biegunka (cz.2)

Cytat:
Napisane przez panna mati_ Pokaż wiadomość
W ulotce na pewno masz napisane co zrobić w takiej sytuacji. Przyjąć jak najszybciej i nie robić przerwy, albo zrobić przerwę wcześniej.
czyli przyjąć teraz mimo,że zapomniałam o niej dwa dni temu, a potem wg planu tą dzisiejszą tabletkę (o 23)?

ulotka mi mówi, żeby nie robić przerwy, ale dalej nie wiem czy zjeść tą tabletkę teraz czy już pominąć jak zorientowałam się dwa dni po fakcie.
201801191006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 17:44   #300
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, tabletki a biegunka (cz.2)

Cytat:
Napisane przez loloo Pokaż wiadomość
czyli przyjąć teraz mimo,że zapomniałam o niej dwa dni temu, a potem wg planu tą dzisiejszą tabletkę (o 23)?

ulotka mi mówi, żeby nie robić przerwy, ale dalej nie wiem czy zjeść tą tabletkę teraz czy już pominąć jak zorientowałam się dwa dni po fakcie.
Ile masz jeszcze do końca opakowania?
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-06 09:59:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:14.