Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;) cz.VI - Strona 161 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-03-24, 13:45   #4801
2016070953
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 8 603
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Nie będę ubijać, może warto pomyśleć o innej metodzie skoro masz się tak bardzo męczyć i stresować? A krwawienie może wystąpić jako plamienie albo i nie wystąpić.
2016070953 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-24, 18:18   #4802
chocaapiic
Przyczajenie
 
Avatar chocaapiic
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 7
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cześć
Czy podczas brania pierwszego opakowania tabletek trzeba stosować inne metody anty? Na samym początku, jak się skończy okres? Różne rzeczy ludzie piszą więc już sama nie wiem.
chocaapiic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-24, 20:14   #4803
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez chocaapiic Pokaż wiadomość
Cześć
Czy podczas brania pierwszego opakowania tabletek trzeba stosować inne metody anty? Na samym początku, jak się skończy okres? Różne rzeczy ludzie piszą więc już sama nie wiem.
A czytałaś ulotkę?
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-25, 10:38   #4804
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Jak tabse brałam 11 to mogę sobie teraz brać o 13? Bo do 11 zazwyczaj śpię i mi nie wygodnie tak.
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-25, 11:10   #4805
201611240917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1 375
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Jak tabse brałam 11 to mogę sobie teraz brać o 13? Bo do 11 zazwyczaj śpię i mi nie wygodnie tak.
Jasne, że tak.
201611240917 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-25, 13:04   #4806
chocaapiic
Przyczajenie
 
Avatar chocaapiic
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 7
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
A czytałaś ulotkę?
Czytałam ale chciałam zapytać was bo macie jakieś doświadczenie w tym temacie a ja nie
chocaapiic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-25, 13:16   #4807
201611240917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1 375
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez chocaapiic Pokaż wiadomość
Czytałam ale chciałam zapytać was bo macie jakieś doświadczenie w tym temacie a ja nie
My nie wiemy lepiej niż ulotka czy lekarz.
Od 1 tabletki jest się zabepieczonym.
201611240917 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-25, 13:17   #4808
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez chocaapiic Pokaż wiadomość
Czytałam ale chciałam zapytać was bo macie jakieś doświadczenie w tym temacie a ja nie
Więc mówisz, że jakby ktoś na forum Ci napisał, żebyś się dodatkowo zabezpieczała, to byś posłuchała? Ulotka powinna być Twoim źródłem informacji w pierwszej kolejności Nie musisz nic dodatkowo stosować, jeśli wzięłaś pierwszą tabletkę w pierwszym dniu krwawienia, to jesteś bezpieczna od razu.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-25, 13:52   #4809
pingwinek=]
Zakorzenienie
 
Avatar pingwinek=]
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wawalove
Wiadomości: 5 468
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Ja dziś zamiast o normalnej porze, wzięłam tabletke dwie godziny wcześniej... To jakoś wpływa?
pingwinek=] jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-25, 13:54   #4810
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez pingwinek=] Pokaż wiadomość
Ja dziś zamiast o normalnej porze, wzięłam tabletke dwie godziny wcześniej... To jakoś wpływa?
nie
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-25, 14:44   #4811
pingwinek=]
Zakorzenienie
 
Avatar pingwinek=]
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wawalove
Wiadomości: 5 468
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
nie
Dzięki
pingwinek=] jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-25, 15:04   #4812
chocaapiic
Przyczajenie
 
Avatar chocaapiic
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 7
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Dzięki, trochę mnie uspokoiłyście.
chocaapiic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-25, 17:35   #4813
herrfrau
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 59
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Przeziębiłam się, biorę 2xdziennie rutinoscorbin + syrop stodal. Zabezpieczać się dodatkowo po odstawieniu tego rutinoscorbinu?
herrfrau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-25, 18:39   #4814
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez herrfrau Pokaż wiadomość
Przeziębiłam się, biorę 2xdziennie rutinoscorbin + syrop stodal. Zabezpieczać się dodatkowo po odstawieniu tego rutinoscorbinu?
Po co? przekraczasz 1000 mg?
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-25, 19:26   #4815
pingwinek=]
Zakorzenienie
 
Avatar pingwinek=]
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wawalove
Wiadomości: 5 468
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

A jeśli np miałam angine i brałam 3000 mg wit c tak jak kazala lekarka przez tydzień to co po tej kuracji?
Mam się dod zabezpieczac? Az do kolejnego opakowania anty??
pingwinek=] jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-25, 19:35   #4816
Rapsody
Raczkowanie
 
Avatar Rapsody
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 66
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Szybkie pytanie - tabletki anty i Nervomix to dobry pomysł? Podobno zawiera dziurawiec, obawiam się, że może obniżyć skuteczność.

Dodam, że jestem teraz w tygodniu przerwy, w niedzielę zaczynam nowe opakowanie.

Edytowane przez Rapsody
Czas edycji: 2016-03-25 o 19:37
Rapsody jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-25, 21:16   #4817
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Rapsody Pokaż wiadomość
Szybkie pytanie - tabletki anty i Nervomix to dobry pomysł? Podobno zawiera dziurawiec, obawiam się, że może obniżyć skuteczność.

Dodam, że jestem teraz w tygodniu przerwy, w niedzielę zaczynam nowe opakowanie.
Skoro dziurawiec to może lepiej je czymś zastąp, może melisa?
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-26, 00:15   #4818
Rapsody
Raczkowanie
 
Avatar Rapsody
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 66
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Sprawdzałam na interakcjach leków i wyświetla się zielone. Na ile jednak mogę temu zaufać?
Rapsody jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-27, 12:04   #4819
ciekawy94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 7
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny, kilka pytań :
Czy to normalne, że gdy moja dziewczyna ma krawienie z odstawienia to może ją denerwować wszystko ? W sensie miewa takie dni , jak bierze tabsy. Wiem, że to pewnie normalne, ale wolę się upewnić. Różne takie dni, raz zadowolona, raz zła. Czy to negatywne skutki brania tabsów ? Ogólnie, często mówi, nie wiem sama co mi jest.
ciekawy94 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-27, 13:01   #4820
Anabella43
Raczkowanie
 
Avatar Anabella43
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 156
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Witam dziewczyny Chciałam Was spytać o jedną rzecz i troche sie uspokoic Od jakiś 2 lat, może 2, 5 zażywam Daylette 24+4. Wcześniej też ok 2 lata brałam inne anty. Zawsze krwawienie z odstawienia pojawiało się przy 3-4 tabletce placebo (we wtorek). Wczoraj (sobota) po południu przy 25 tabletce wystąpiło u mnie plamienie, myślałam że tylko chwilowe i dostane normalne krwawienie jak zawsze czyli we wtorek. Jednak dziś od rana pojawiło się już normlane krwawienie. Może niepotrzebnie panikuje ale nurtuje mnie to czemu tak wcześnie?? Tabletki biore zawsze o godzinie 20 więc wczoraj po południu jeszcze utrzymywał sie w moim organizmie poziom hormonów (o 20 wzięłam pierwsza placebo) a mimo to zaczęlo się krwawienie... Od około 2 tygodni przeszłam na diete, mogę być troche osłabiona i przemeczona. Czy to mogło mieć wpływ na wcześniejsze krawienie? Tabletki zażywam regularnie, nie było wymiotów. Biegunki owszem ale po tych minimum 4 h które potrzebne są na wchloniecie tabletki. Jak myslicie nie mam sie czym przejmować takim jednorazowym wybrykiem ??
__________________
20.02.12 ostatnie farbowanie włosów i intensywna pielęgnacja
SKALPEL z Ewą od sierpnia!
Anabella43 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-27, 16:39   #4821
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez ciekawy94 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, kilka pytań :
Czy to normalne, że gdy moja dziewczyna ma krawienie z odstawienia to może ją denerwować wszystko ? W sensie miewa takie dni , jak bierze tabsy. Wiem, że to pewnie normalne, ale wolę się upewnić. Różne takie dni, raz zadowolona, raz zła. Czy to negatywne skutki brania tabsów ? Ogólnie, często mówi, nie wiem sama co mi jest.
Tak może tak by ja miałam ogromne wahania nastroju od tabsów

Po jakims czasie duzo sie zmniejszyły, ale oczywiście w przypadku twojej dziewczyny nie musi tak byc bo kazdy organizm inaczej reaguja na tabsy
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-27, 17:27   #4822
herrfrau
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 59
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny, a jak robicie z tabsami po zmianie czasu? Zmieniacie godzine, czy bierzecie normalnie o "swojej"? Zawsze biore o 20:00, zastanawiam sie czy w tym układzie brać godzine wcześniej?
herrfrau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-27, 17:35   #4823
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez herrfrau Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a jak robicie z tabsami po zmianie czasu? Zmieniacie godzine, czy bierzecie normalnie o "swojej"? Zawsze biore o 20:00, zastanawiam sie czy w tym układzie brać godzine wcześniej?
To nie ma znaczenia serio. Wez sobie dzis o 19 lub 20 jak Ci wygodniej.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-27, 22:00   #4824
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny, jeśli przyjmuję antybiotyk, który obniża skuteczność anty to ile jeszcze czasu po zakończeniu kuracji trzeba się dodatkowo zabezpieczać? Bo że w trakcie kuracji to wiem Niestety lekarz nie udzielił mi takich informacji. Nowe opakowania i tabletek, i antybiotyku zaczęłam w ten sam dzień - antybiotyk przyjmuję dwa razy dziennie, ale tabletkę anty biorę przynajmniej 2 godz. po przyjęciu antybiotyku. Antybiotyk mam brać przez 7 dni - dzisiaj jest dzień 2.
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-27, 23:24   #4825
ciekawy94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 7
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny, powiedzcie mi jedną rzecz. Moja była dzisiaj dziewczyna powiedziała, mi, że tak naprawdę mnie nie kocha. No masakra + od 3 dni nie może jeść, nie ma ochoty. Pytanie, czy może być w ciąży ? Mam nadzieję, że nie
ciekawy94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-28, 18:45   #4826
jrsc5
Przyczajenie
 
Avatar jrsc5
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 8
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Czesc dziewczyny,
Biorę 4 opakowanie Narayai, wczoraj zaczelam III tydzien. Dzisiaj po stosunku zauwazylam brazowe plamienie. Nie pominęłam zadnej z tabletek, bralam wszystko jak trzeba. Czy powinnam sie martwic? plamilam wczesniej przez pierwsze opakowanie, pozniej juz wcale. Bardzo sie martwie
jrsc5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-29, 06:22   #4827
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez jrsc5 Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny,
Biorę 4 opakowanie Narayai, wczoraj zaczelam III tydzien. Dzisiaj po stosunku zauwazylam brazowe plamienie. Nie pominęłam zadnej z tabletek, bralam wszystko jak trzeba. Czy powinnam sie martwic? plamilam wczesniej przez pierwsze opakowanie, pozniej juz wcale. Bardzo sie martwie
Jesli chodzi o ciaze to nie masz sie czym martwic. jesli juz to to wina nieodpowiednio dobranych tabletek, ale przy czwartym opakowaniu jesli plamienie nie trwalo dlugo i nie bylo uciazliwe stwierdzilabym, ze ma prawo tak sie dziac.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-29, 08:38   #4828
Ovinee
Raczkowanie
 
Avatar Ovinee
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 49
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Mam takie pytanko z ciekawości. Gdy wczoraj wzięłam tabletkę (sylvie 20) 2 h przed stałą porą (ponieważ później nie miałabym jak), jakoś 1,5 h później piłam alkohol (dosyć spore ilości) i popijałam go sokiem wieloowocowym z wit. C. Nie wymiotowałam, nie miałam biegunki. Dzisiaj piłam sok o podobnym składzie z wit. C. Jeżeli w krótkim odstępie czasu po przyjęciu anty piłam alkohol, plus soki (ponoć duża ilość witaminy C przeszkadza się w przyjmowaniu hormonów) może to zaburzyć jakość antykoncepcji? Myślałam dotychczas, że nie ale mam wrażenie, że czuję jajnik jak podczas owulacji (aktualnie biorę 4 blister). I czy przyjęcie o stałej porze tego nie zaburzy (różnica pomiędzy jedną a kolejną tabletką to 26 h)?
Ovinee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-29, 08:45   #4829
jrsc5
Przyczajenie
 
Avatar jrsc5
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 8
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
Jesli chodzi o ciaze to nie masz sie czym martwic. jesli juz to to wina nieodpowiednio dobranych tabletek, ale przy czwartym opakowaniu jesli plamienie nie trwalo dlugo i nie bylo uciazliwe stwierdzilabym, ze ma prawo tak sie dziac.
Dziekuje

Nie bylo uciazliwe i trwalo moze dzien.
jrsc5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-29, 08:51   #4830
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Ovinee Pokaż wiadomość
Mam takie pytanko z ciekawości. Gdy wczoraj wzięłam tabletkę (sylvie 20) 2 h przed stałą porą (ponieważ później nie miałabym jak), jakoś 1,5 h później piłam alkohol (dosyć spore ilości) i popijałam go sokiem wieloowocowym z wit. C. Nie wymiotowałam, nie miałam biegunki. Dzisiaj piłam sok o podobnym składzie z wit. C. Jeżeli w krótkim odstępie czasu po przyjęciu anty piłam alkohol, plus soki (ponoć duża ilość witaminy C przeszkadza się w przyjmowaniu hormonów) może to zaburzyć jakość antykoncepcji? Myślałam dotychczas, że nie ale mam wrażenie, że czuję jajnik jak podczas owulacji (aktualnie biorę 4 blister). I czy przyjęcie o stałej porze tego nie zaburzy (różnica pomiędzy jedną a kolejną tabletką to 26 h)?
Nic sie nie stanie. Ani nie zaburzy roznica w czasie ani sok wieloowocowy
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-22 23:51:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:18.