Sałata lodowa + dodatki - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-17, 14:15   #31
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Sałata lodowa + dodatki

Trochę off topikowo: czy u Was sałata lodowa też jest po 7 zeta główka, czy tylko w lublinie jest to uważane za towar luksusowy i fanaberię?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 14:24   #32
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: Sałata lodowa + dodatki

Cytat:
Napisane przez L_V
Trochę off topikowo: czy u Was sałata lodowa też jest po 7 zeta główka, czy tylko w lublinie jest to uważane za towar luksusowy i fanaberię?
7zł A ja myślałam, że 5zł to dużo.
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 11:28   #33
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: Sałata lodowa + dodatki

Cytat:
Napisane przez L_V
Trochę off topikowo: czy u Was sałata lodowa też jest po 7 zeta główka, czy tylko w lublinie jest to uważane za towar luksusowy i fanaberię?
W "moim" zieleniaku osiedlwoym kosztuje 5,5zł za ogromną główkę, która starczy mi na dwa obiady albo dwie kolacje
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-19, 22:09   #34
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Sałata lodowa + dodatki

Mój przepis na sałatę lodową...no dobrze, nie mój, ukradłam koleżance ze Szwajcarii Sałąta nazywa się "Fitness", ale nie dajcie się zwieść, niskokaloryczna to ona nie jest. Raczej, jak się wraca wygłodniałym z fitnesu, można nią uzupełnić stracone kalorie.
Do sałaty lodowej [może być też karbowana, byle była sztywna] dorzucamy pomidory, świeżego ogórka, kukurydze słodką z puszki, salami i/lub szynkę, można pieczarki jak ktoś lubi, ścieramy na dużych oczkach tarty ser [twardy]. Sos: majonez. duużo czosnku. MAjonez, jeśli jest zbyt sztywny można "rozcieńczyć" jogutrem bądź mlekiem [kilka kropel]. Można też uzyc majonezu sałatkowego. Ja tą sałatę podaję z gorącymi grzankami z masłem czosnkowym lub ziołowym, dotego czerwone wino....pycha!!
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-20, 21:26   #35
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: Sałata lodowa + dodatki

Cytat:
Napisane przez L_V
Mój przepis na sałatę lodową...no dobrze, nie mój, ukradłam koleżance ze Szwajcarii Sałąta nazywa się "Fitness", ale nie dajcie się zwieść, niskokaloryczna to ona nie jest. Raczej, jak się wraca wygłodniałym z fitnesu, można nią uzupełnić stracone kalorie.
Do sałaty lodowej [może być też karbowana, byle była sztywna] dorzucamy pomidory, świeżego ogórka, kukurydze słodką z puszki, salami i/lub szynkę, można pieczarki jak ktoś lubi, ścieramy na dużych oczkach tarty ser [twardy]. Sos: majonez. duużo czosnku. MAjonez, jeśli jest zbyt sztywny można "rozcieńczyć" jogutrem bądź mlekiem [kilka kropel]. Można też uzyc majonezu sałatkowego. Ja tą sałatę podaję z gorącymi grzankami z masłem czosnkowym lub ziołowym, dotego czerwone wino....pycha!!
taaaak... jest 22:30, ja się odchudzam, wiem, że nie wolno ale... po przeczytaniu tego przepisu.. staram się nie patrzeć na lodowkę. Bo tam jest i majonez i sałata lodowa, ser, pomidor i "tutti altri" potrzebni do wykonania tej sałatki.
SZczęście, że jutro też jest dzień i trzeba zjeść obiad. Uhmmm... tylko czy ja mam czosnek aby zrobić masełko czosnkowe do grzanek?
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:02.