czy tesknicie za Polska...? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-25, 02:32   #1
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262

czy tesknicie za Polska...?


Ale nie za znajomymi, rodzina czy nawet mowieniem po polsku... Za Polska. Ja chyba dzisiaj pierwszy raz w zyciu poczulam co naprawde znaczy nostalgia. Siedze sobie w przepieknej Granadzie, jest cieplo, sa gaje oliwne, rosna palmy, ludzie sa usmiechnieci i otwarci, niemal raj na ziemi

Tylko ze... nie moge pozbyc sie mysli o naszych gorach, o Bieszczadach i Tatrach albo o Mazurach. O naszych lakach, polach i lasach. Tak troche to mickiewiczowsko pachnie, zdaje sobie sprawe W sumie tak naprawde nie wiem, jak wszystko ubrac w slowa. Wlasnie slucham Czarnego bluesa o 4 nad ranej i chce mi sie plakac

I wlasnie sobie uswiadomilam, ze nie wiem, jak bede mogla wyjechac z Polski na zawsze. Na razie jestem tu rok na Erazmusie, ale TZ jest Hiszpanem i uzgodnilismy, ze do skonczenia moich studiow mieszkamy w Polsce (to nie jest zwiazek erazmusowy, bylismy juz wczesniej razem), a pozniej w Hiszpanii. Wydawalo mi sie to wszystko bardzo proste, jeszcze przekonywalam znajomych, ze do Barcelony samolotem jest "blizej" niz do Wroclawia z W-wy pociagiem, bo 2 razy szybciej... A teraz juz sama nie wiem. Myslalam, ze jestem kosmopolitka, a jednak wychodzi ze mnie polska patriotka

A z drugiej strony nie chce mieszkac w Polsce. Nie z jej polityka, aferami, pensjami ukrainskimi i cenami zachodnioeuropejskimi, itp., itd. A juz zwlaszcza w moim przyszlym zawodzie
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-25, 14:00   #2
Titania
Zakorzenienie
 
Avatar Titania
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: cymru
Wiadomości: 7 150
GG do Titania
Dot.: czy tesknicie za Polska...?

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
Ale nie za znajomymi, rodzina czy nawet mowieniem po polsku... Za Polska. Ja chyba dzisiaj pierwszy raz w zyciu poczulam co naprawde znaczy nostalgia. Siedze sobie w przepieknej Granadzie, jest cieplo, sa gaje oliwne, rosna palmy, ludzie sa usmiechnieci i otwarci, niemal raj na ziemi

Tylko ze... nie moge pozbyc sie mysli o naszych gorach, o Bieszczadach i Tatrach albo o Mazurach. O naszych lakach, polach i lasach. Tak troche to mickiewiczowsko pachnie, zdaje sobie sprawe W sumie tak naprawde nie wiem, jak wszystko ubrac w slowa. Wlasnie slucham Czarnego bluesa o 4 nad ranej i chce mi sie plakac

I wlasnie sobie uswiadomilam, ze nie wiem, jak bede mogla wyjechac z Polski na zawsze. Na razie jestem tu rok na Erazmusie, ale TZ jest Hiszpanem i uzgodnilismy, ze do skonczenia moich studiow mieszkamy w Polsce (to nie jest zwiazek erazmusowy, bylismy juz wczesniej razem), a pozniej w Hiszpanii. Wydawalo mi sie to wszystko bardzo proste, jeszcze przekonywalam znajomych, ze do Barcelony samolotem jest "blizej" niz do Wroclawia z W-wy pociagiem, bo 2 razy szybciej... A teraz juz sama nie wiem. Myslalam, ze jestem kosmopolitka, a jednak wychodzi ze mnie polska patriotka

A z drugiej strony nie chce mieszkac w Polsce. Nie z jej polityka, aferami, pensjami ukrainskimi i cenami zachodnioeuropejskimi, itp., itd. A juz zwlaszcza w moim przyszlym zawodzie
to ja powiem tak: (moze to zabrzmi mało patriotycznie) ale mnie sie za Polska wcale nie teskni mieszkam w Walii od lipca zeszłego roku i dopiero teraz czuje ze zyje poza własnym krajem odpoczywam psychicznie bo nie ma tu rodzicielskiego gderania, ciagłego narzekania na brak pieniedzy choroby, ciagłe afery polityczne, bezrobocie, krytykowania drugiego, małomiasteczkowosci, nietolerancji, zawisci, zazdrosci, złosliwosci, cwaniactwa i kombinatorstwa, leczenia kompleksow kosztem drugiego i krotko mówiac meczacej polskiej mentalnosci. nie oznacza to ze wstydze sie polskich korzeni ale meczy mnie i irytuje polski sposob myslenia i bycia. w polsce przezyłam 26 lat, nasyciłam sie nia, nasiąkłam i poki co potrzebuje zmian otoczenia, kultury, jezyka a z rodzicami jestem w stałym, regularnym kontakcie poprzez telefony, smsy, komunikatory, poczte. czy ktos ma podobna odczucia co ja?

pozdrawiam
__________________
Titania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-25, 18:46   #3
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: czy tesknicie za Polska...?

Trudne pytanie-ja tesknie i nie tesknie za Polska.

Nie tesknie za ( polityka, aferami, pensjami ukrainskimi i cenami zachodnioeuropejskimi, itp., itd. )
Tesknie za(rodzina,kultura i polskim jedzeniem i stylem zycia i za Warszawa)
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-25, 18:51   #4
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: czy tesknicie za Polska...?

Tesknie na Krakowem moim, za miejscami w Polsce, ktore lubie.
Za znajomymi i najwazniejsze - mama i siostra.

Za Polska? nie wiem. Czuje sie w PL swobodniej niz w Anglii ale ..

Teraz mam tu swietna prace, rozwojowa, o takij moglabym marzyc w PL. Latwo sie mi zyje, poznalam ludzi, ktorych ciezko byloby mi teraz zostawic.
Nie, chyba juz TAK nie tesknie, bo nawet nie przechodzi mi przez mysl, zeby wracac. I nie chodzi juz tylko o 'latwe zycie'.
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-25, 19:42   #5
Zmijka
Zakorzenienie
 
Avatar Zmijka
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 8 686
Dot.: czy tesknicie za Polska...?

Cytat:
Napisane przez Titania Pokaż wiadomość
to ja powiem tak: (moze to zabrzmi mało patriotycznie) ale mnie sie za Polska wcale nie teskni mieszkam w Walii od lipca zeszłego roku i dopiero teraz czuje ze zyje poza własnym krajem odpoczywam psychicznie bo nie ma tu rodzicielskiego gderania, ciagłego narzekania na brak pieniedzy choroby, ciagłe afery polityczne, bezrobocie, krytykowania drugiego, małomiasteczkowosci, nietolerancji, zawisci, zazdrosci, złosliwosci, cwaniactwa i kombinatorstwa, leczenia kompleksow kosztem drugiego i krotko mówiac meczacej polskiej mentalnosci. nie oznacza to ze wstydze sie polskich korzeni ale meczy mnie i irytuje polski sposob myslenia i bycia. w polsce przezyłam 26 lat, nasyciłam sie nia, nasiąkłam i poki co potrzebuje zmian otoczenia, kultury, jezyka a z rodzicami jestem w stałym, regularnym kontakcie poprzez telefony, smsy, komunikatory, poczte. czy ktos ma podobna odczucia co ja?

pozdrawiam
mam podobne odczucia co do Polskiej mentalności i mi jej nie brakuje, za Polska tęsknie, ale chodzi mi o rodzinę i przyrodę głównie za lasami
a za ojczyzna jestem już ponad 2 lata i podoba mi sie tutaj wiel rzeczy, styl zycia i inne podejście ludzi do zycia ..
Zmijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-25, 19:51   #6
Titania
Zakorzenienie
 
Avatar Titania
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: cymru
Wiadomości: 7 150
GG do Titania
Dot.: czy tesknicie za Polska...?

Cytat:
Napisane przez Zmijka Pokaż wiadomość
mam podobne odczucia co do Polskiej mentalności i mi jej nie brakuje, za Polska tęsknie, ale chodzi mi o rodzinę i przyrodę głównie za lasami
a za ojczyzna jestem już ponad 2 lata i podoba mi sie tutaj wiel rzeczy, styl zycia i inne podejście ludzi do zycia ..

mnie tez czasami brakuje rodziny, kota spaceru ulicami mojego miasta, zachodu słonca, spotkania z przyjaciolka, pojscia do pubu na kebab i piwo i innych pierdoł ale tu znajduje inne rzeczy, ktore rekompensuja mi te co nie mam. tu bardziej oddycham i czuje sie wolna. limity i ograniczenia jakos znikaja.
na wyspach podoba mi sie zasada: live and let live, jestes jaki jestes, ubierasz sie jak chcesz, wygladasz jak chcesz, sam sobie jestes panem a w polsce sasiad zawsze przejmuje sie toba/ twoim wygladem/ twoim zyciem czy tego chcesz czy nie
w ogole tutaj obcy czlowiek ktorego mija sie na ulicy predzej skinie glowa i powie "hello" niz własny sasiad, ktorego mija sie na klatce.
powiedzcie mi, co z ta polska???
__________________
Titania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-25, 20:15   #7
Zmijka
Zakorzenienie
 
Avatar Zmijka
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 8 686
Dot.: czy tesknicie za Polska...?

Cytat:
Napisane przez Titania Pokaż wiadomość
mnie tez czasami brakuje rodziny, kota spaceru ulicami mojego miasta, zachodu słonca, spotkania z przyjaciolka, pojscia do pubu na kebab i piwo i innych pierdoł ale tu znajduje inne rzeczy, ktore rekompensuja mi te co nie mam. tu bardziej oddycham i czuje sie wolna. limity i ograniczenia jakos znikaja.
na wyspach podoba mi sie zasada: live and let live, jestes jaki jestes, ubierasz sie jak chcesz, wygladasz jak chcesz, sam sobie jestes panem a w polsce sasiad zawsze przejmuje sie toba/ twoim wygladem/ twoim zyciem czy tego chcesz czy nie
w ogole tutaj obcy czlowiek ktorego mija sie na ulicy predzej skinie glowa i powie "hello" niz własny sasiad, ktorego mija sie na klatce.
powiedzcie mi, co z ta polska???
dokłądnie.

w Polsce wiem, że mimo ze nas nie ma na osiedlu w PL to np mój brat juz ma przylepiona łatke ćpuna, bo koleś (którego tu ściągnął na 5 miesięcy i mu pomógł sporo kasy zarobić) tak o nim opowiada. a brat od czasu do czasu trawkę sobie zapali. Taka polska wdzięczność

No i własnie fajne tu jest że ludzi nie obchodzi to jak się ubierasz i wyglądasz, choc ostatnio jakieś Hinduskie dziecko pokazywało na mnie palcem a byłam normalnie ubrana
Zmijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-25, 20:21   #8
eternalvoyageur
Wtajemniczenie
 
Avatar eternalvoyageur
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Augsburg (Niemcy)
Wiadomości: 2 657
Dot.: czy tesknicie za Polska...?

Ja tez nie tesknie. A jesli tesknie, to tak samo jak za Hiszpania, Praga, lub innym pieknym miejscem ktore odwiedzilam.

Zmijka nie przekmuj sie. W Indiach normalne jest pokazywanie palcem kogos lub gapienie sie
__________________
eternalvoyageur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-25, 20:29   #9
Zmijka
Zakorzenienie
 
Avatar Zmijka
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 8 686
Dot.: czy tesknicie za Polska...?

Cytat:
Napisane przez eternalvoyageur Pokaż wiadomość

Zmijka nie przekmuj sie. W Indiach normalne jest pokazywanie palcem kogos lub gapienie sie
ale dlaczego ona na mnie pokazywała
może chciała mamie pokazać : "patrz mamo jaka ładna dziewczyna, tez taka będę jak dorosnę"

Zmijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-25, 20:38   #10
Titania
Zakorzenienie
 
Avatar Titania
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: cymru
Wiadomości: 7 150
GG do Titania
Dot.: czy tesknicie za Polska...?

Cytat:
Napisane przez Zmijka Pokaż wiadomość
dokłądnie.

w Polsce wiem, że mimo ze nas nie ma na osiedlu w PL to np mój brat juz ma przylepiona łatke ćpuna, bo koleś (którego tu ściągnął na 5 miesięcy i mu pomógł sporo kasy zarobić) tak o nim opowiada. a brat od czasu do czasu trawkę sobie zapali. Taka polska wdzięczność

No i własnie fajne tu jest że ludzi nie obchodzi to jak się ubierasz i wyglądasz, choc ostatnio jakieś Hinduskie dziecko pokazywało na mnie palcem a byłam normalnie ubrana
Racja! polak nie tylko nie ma wdziecznosci ale jeszcze wykorzysta włąsnego rodaka w kraju i za granica (miałam okazje popatrzec na to podczas wyjazdow do holandii) przykre to bo inne narody jakos trzymaja sie razem a w polsce kazdy na kazdego patrzy nieufnie, ile w polakach nieufnosci, zazdrosci, zawisci, skapstwa, lizusostwa, az czasami wstyd sie do tego przyznac wystarczy tylko poczytac opninie internautow na portalach, ludzie pisza takie glupie i zazdrosne posty ze az zal czytac, malo kto potrafi napisac cos pozytywnego


moj chlopak (anglik) stwierdzil na samym poczatku po moim przyjedzie ze wygladam jak polka (oczywiscie nie nosze dresu, adidasow, ubieram sie normalnie) ale jakos dalo sie to zauwazyc, ale teraz uaktualniłam swoja garderobe i juz nic nie mowi haha

troche teskni mi sie za niektorymi rzeczami, ktore zostawiłam w domu i ktore mi sa tutaj potrzebne ale nie moglam ich przywiezc - ksiazki, albumy, zdjecia, cd, niektore z ubran, bibeloty, perfumy moze z czasem przytaskam je tutaj ...

to male hinduskie dziecko chyba bylo troche niewychowane hehe ale zasadniczo nie ma tu pokazywania palcem na ludzi otyłych, niepelnosprawnych, murzynow, inne narodowsci, wszystko jest takie normalne i ludzie sa bardziej sympatyczni, dlaczego inni to potrafia a my nie?
__________________
Titania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-26, 11:19   #11
Maalwaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 741
Dot.: czy tesknicie za Polska...?

Cytat:
Napisane przez Titania Pokaż wiadomość
to ja powiem tak: (moze to zabrzmi mało patriotycznie) ale mnie sie za Polska wcale nie teskni mieszkam w Walii od lipca zeszłego roku i dopiero teraz czuje ze zyje poza własnym krajem odpoczywam psychicznie bo nie ma tu rodzicielskiego gderania, ciagłego narzekania na brak pieniedzy choroby, ciagłe afery polityczne, bezrobocie, krytykowania drugiego, małomiasteczkowosci, nietolerancji, zawisci, zazdrosci, złosliwosci, cwaniactwa i kombinatorstwa, leczenia kompleksow kosztem drugiego i krotko mówiac meczacej polskiej mentalnosci. nie oznacza to ze wstydze sie polskich korzeni ale meczy mnie i irytuje polski sposob myslenia i bycia. w polsce przezyłam 26 lat, nasyciłam sie nia, nasiąkłam i poki co potrzebuje zmian otoczenia, kultury, jezyka a z rodzicami jestem w stałym, regularnym kontakcie poprzez telefony, smsy, komunikatory, poczte. czy ktos ma podobna odczucia co ja?

pozdrawiam

Zgadzam się. Ja mieszkałam pare miesięcy w Irlandii z tatą i tam poczułam, że zyję. Już zaraz bo 13 czerwca wyjeżdżam do anglii na studia. I powiem Ci szczerze, że już od wielu lat tak bardzo sie duszę w tym kraju i w mojej mieścinie. We wszystkim co napisałaś przyznaję Ci rację. Wiem, że nie będę za tym wszystkim tęsknić. Tylko za mama, ale jak tylko się urządzę ona przyjedzie do mnie

Cytat:
wystarczy tylko poczytac opninie internautow na portalach, ludzie pisza takie glupie i zazdrosne posty ze az zal czytac, malo kto potrafi napisac cos pozytywnego
Zgadzam się, już dawno przestałam czytac komentarze pod artykułami szczególnie na onecie lub wp bo to co tam ludzie wypisują to jest jakiś horror. Wyzywaja się, wszystko krytykują i sieją zawiść. Tak samo i na tym forum można znaleźć sporo osób o takim podejści. Powiem wprost to jest wręcz odrażające.
__________________
_________Po burzy zawsze wychodzi słońce_________

Maalwaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-26, 11:30   #12
mgosiekm
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Łódź:)
Wiadomości: 1 215
Dot.: czy tesknicie za Polska...?

Co prawda nie moge sie teraz wypowiadac, bo juz jestem z powrotem jakis czas w Polsce, ale powiem Ci ze tesknota za krajem byla ogromna. I tak jak napisalas, nawet nie chodzi o rodzine i przyjaciol, tylko o to "cos"... Moze to glupie ale mnie brakowalo polskich... tablic rejestracyjnych samochodow ( w anglii bija po galach te zolte z tylu), brakowalo mi parków takich z prawdziwego zdarzenia, gdzie pachnie wilgocia i slychac jak patyczki chrupią pod stopami, bo w Anglii kazdy park ma alejki, wszystko takie poukladane, brakowalo atmosfery mojego miasta, czyli takiego brudu , "graffiti" na murach a raczej pomazancow po prostu polskiego klimatu.....
__________________

01.05.2010r

28.04.2011 Natalka

mgosiekm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-26, 12:07   #13
edyta1421
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: wszędzie gdzie ON
Wiadomości: 3 251
Dot.: czy tesknicie za Polska...?

czy tęsknię za "swoim" krajem?! raczej nie- już nie. mnie Kanda przyjęła bardzo wspaniale. moze dlatego że mieszkałam już tutaj jak byłam młodą dziewczynką, tak że z językiem też nie było problemu. może brakuje mi tutaj rodziny. choć tutaj zaczęłam nowe życie i mam "nową" rodzinę. nie ma codziennego utrapienia jeśli chodzi o zarobki, ludzie są bardzo mili i naprawdę mozna tutaj odżyć. klimatem Kanada przypomina mi moją pod zakopiańską miejscowość.
edyta1421 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-26, 14:05   #14
Titania
Zakorzenienie
 
Avatar Titania
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: cymru
Wiadomości: 7 150
GG do Titania
Dot.: czy tesknicie za Polska...?

Zasadniczo to troszke teskni mi sie za znajomymi ludzmi i domem i rzeczami, ktore w nim zostawiłam no i moze troche za polskim jedzeniem (ach te mamowe ruskie pierogi!!! ) ale na pewno nie teskni mi sie za wiecznie kłocącymi sie polakami i polskim podejsciem do zycia. tu wreszcie oddycham, odpoczywam psychicznie od sasiadow nasiakam innym podejsciem to zycia, wyzwalam sie z narzuconych zasad i ze schematycznosci w jakiej trwałam przez tyle lat

A tu uderza mnie gęsta cisza wieczorna, nostalgicznosc przyrody, odmiennosc krajobrazu, prywatnosc w domu i nienachalnosc sasiadow, miłe podejscie lekarzy i pan sprzedawczyn w sklepie, ludzie chetni do rozmow, usmiechajacy sie bez powodu...
__________________
Titania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-26, 14:10   #15
Sniezynka21
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 373
Dot.: czy tesknicie za Polska...?

Nie, nie tesknie wogole za Polska, jako za krajem z ktorego pochodze. Tesknie ( coraz rzadziej, ale jednak ) za znajomymi... Nie ciagnie mniee juz do Polski prawie wcale, gdyby nie rodzina nie wiem czy bym tam bywala... Smutne, ale prawdziwe.
Sniezynka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-26, 14:14   #16
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: czy tesknicie za Polska...?

Dziewczyny, w sumie w tym watku chodzilo mi bardziej o to, czy tesknicie za czyms wiecej niz za rodzina i jedzeniem Bo ze nikt nie teskni za polska polityka i komentarzami pod artykulami na onecie to tez dosc oczywiste

No ale w sumie mozna sobie do Polski przyjezdzac na wakacje, jak mam ochote pochodzic po Tatrach albo poplywac ze znajomymi po Mazurach. A przynajmniej, jak glosza ostatnie doniesienia, nie bede zarabiac 1800zl brutto (bo po podwyzkach to teraz jest oficjalna, ustawowo okreslona pensja lekarza stazysty). W Andaluzji (ktory raczej jest jednym z biedniejszych regionow) moja kolezanka ma po studiach okolo 2000 euro (bez dyzurow).

Edytowane przez rocki
Czas edycji: 2012-10-23 o 12:07
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-26, 14:22   #17
Titania
Zakorzenienie
 
Avatar Titania
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: cymru
Wiadomości: 7 150
GG do Titania
Dot.: czy tesknicie za Polska...?

Rocki: temat emigracji to temat rzeka, troche sie "wylewa" na boki, co widac a to za czym ktos teskni mozna wyczytac spomiedzy wierszy na pewno jest to polska przyroda i samo miejsce w ktorym sie dorosło i wychowało. tak chyba juz zawsze ze miejsca zwiazane z domem i dziecinstwem darzymy nostalgia i przywiązaniem bo tam wyroslismy, tam zapuscilismy korzenie i bez wzgledu na to jakie ono jest, to wiekszosc i tak wraca tam z nostalgia.
__________________
Titania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-26, 15:56   #18
pani z herbata
Zadomowienie
 
Avatar pani z herbata
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: shannon irlandia
Wiadomości: 1 748
Dot.: czy tesknicie za Polska...?

za polskimi herbaciarniami tesknie, za brukowanymi uliczkami wroclawia
knajpki, kawiarnie maja klimat a te tutaj irlandzkie to wejsc i wyjsc
za jazda pociagiem ZGora-Wro tesknie
za tym jak Polska pachnie tez tesknie
za zapiekankami z czerwonej budki w centrum ZGory
__________________
trying so hard lots of things not to do

pani z herbata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-26, 17:14   #19
miamore999
Zakorzenienie
 
Avatar miamore999
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 4 121
Dot.: czy tesknicie za Polska...?

polskiej rzeczywistości, zarobków i durnych polityków co dbają tylko o swój tyłek mi nie brakuje
ale jakoś tak mi się tęskni... to mój kraj, tam sie wychowałam. tam jestem u siebie, tu nie. choćbym siedziała tu 50 lat zawsze będę polką, nie irlandką.
__________________
Ola
12.03.2011
miamore999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-27, 03:26   #20
zaaaabcia
Zakorzenienie
 
Avatar zaaaabcia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Mahopac NY
Wiadomości: 13 283
Dot.: czy tesknicie za Polska...?

ja bardzo tesknilam za PL
pierwsz tygodnie byly okropne .. ehh jak sobie to przypomne
no ale teraz juz sie przyzwyczailam do zycia w stanach .... przede wszystkim dzieki temu ze poznalam tutaj mojego TZ
no a pod koniec czerwca lecimy do PL po 4 letniej przerwie i cieszymy sie jak dzieci
zaaaabcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-27, 22:47   #21
koneweczka
Raczkowanie
 
Avatar koneweczka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: chatka baby jagi
Wiadomości: 107
Dot.: czy tesknicie za Polska...?

.
__________________
koneweczka


Sleepover

Think!

Edytowane przez koneweczka
Czas edycji: 2009-05-23 o 13:57
koneweczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-30, 11:58   #22
MariCarmen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 27
Dot.: czy tesknicie za Polska...?

Ja juz prawie dwa lata jestem, tak jak ty, w Hiszpanii i z perspektywa zostania na zawsze. Czy tesknie...? BARDZO. Dobrze sie czuje w tym kraju i w zasadzie mam serce podzielone na pol: jak jestem tutaj to tesknie za Polska, ja w Polsce to za Hiszpania i tak ciagle bez ukojenia...

Tak to chyba jest. Tesknie oczywiscie najbardziej za rodzina i przyjaciolmi, ale za miejscami i zapachami tez. Za jezykiem polskim mniej czasem go slysze tutaj, katastrofa, bo wiekszosc, co mi wpada w ucho to znajmome: k*** itp

Pozdrawiam, trzymaj sie, wiem,ze sie teskni,ale w twojej sytuacji -skoro nie zostajesz poki co na stale - ciesz sie Hiszpania na maksa poki mozesz!

Pozdrawiam!
MariCarmen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-30, 15:59   #23
zaaaabcia
Zakorzenienie
 
Avatar zaaaabcia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Mahopac NY
Wiadomości: 13 283
Dot.: czy tesknicie za Polska...?

[quote=MariCarmen;7724496] w zasadzie mam serce podzielone na pol: jak jestem tutaj to tesknie za Polska, ja w Polsce to za Hiszpania i tak ciagle bez ukojenia...quote]

ojj tak to chyba kazdy emigrant ma
zaaaabcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-08, 14:00   #24
sky1980
Rozeznanie
 
Avatar sky1980
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 724
Dot.: czy tesknicie za Polska...?

tak tesknie, kazdego dnia.....
__________________

23 lipiec 2007
....Odeszla na zawsze
sky1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 10:44   #25
Albe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 390
Dot.: czy tesknicie za Polska...?

Cytat:
Napisane przez Titania Pokaż wiadomość
to ja powiem tak: (moze to zabrzmi mało patriotycznie) ale mnie sie za Polska wcale nie teskni mieszkam w Walii od lipca zeszłego roku i dopiero teraz czuje ze zyje poza własnym krajem odpoczywam psychicznie bo nie ma tu rodzicielskiego gderania, ciagłego narzekania na brak pieniedzy choroby, ciagłe afery polityczne, bezrobocie, krytykowania drugiego, małomiasteczkowosci, nietolerancji, zawisci, zazdrosci, złosliwosci, cwaniactwa i kombinatorstwa, leczenia kompleksow kosztem drugiego i krotko mówiac meczacej polskiej mentalnosci. nie oznacza to ze wstydze sie polskich korzeni ale meczy mnie i irytuje polski sposob myslenia i bycia. w polsce przezyłam 26 lat, nasyciłam sie nia, nasiąkłam i poki co potrzebuje zmian otoczenia, kultury, jezyka a z rodzicami jestem w stałym, regularnym kontakcie poprzez telefony, smsy, komunikatory, poczte. czy ktos ma podobna odczucia co ja?

pozdrawiam

zgadzam sie w pelni
tez mieszkam w Walii i jak naraziejest mi tu bardzo dobrze
Albe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-17, 16:02   #26
Catarina71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: dębICa/NaPolI
Wiadomości: 289
GG do Catarina71
Dot.: czy tesknicie za Polska...?

W tej chwili jestem w Polsce,ale długo mieszkałam w Neapolu i za samą Polską nie tęskniłam.Tęskniłam za rodziną ale to inny temat.
__________________
Catarina71 Życie jest piękne jak żyć się umie Pięć kilo mniej------i prawo jazdy------mój cel
Catarina71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-17, 17:43   #27
zaaaabcia
Zakorzenienie
 
Avatar zaaaabcia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Mahopac NY
Wiadomości: 13 283
Dot.: czy tesknicie za Polska...?

a ja w PL bede juz za 10 dni
zaaaabcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-27, 23:09   #28
koneweczka
Raczkowanie
 
Avatar koneweczka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: chatka baby jagi
Wiadomości: 107
Dot.: czy tesknicie za Polska...?

Cytat:
Napisane przez MariCarmen Pokaż wiadomość
Ja juz prawie dwa lata jestem, tak jak ty, w Hiszpanii i z perspektywa zostania na zawsze. Czy tesknie...? BARDZO. Dobrze sie czuje w tym kraju i w zasadzie mam serce podzielone na pol: jak jestem tutaj to tesknie za Polska, ja w Polsce to za Hiszpania i tak ciagle bez ukojenia...

Tak to chyba jest. Tesknie oczywiscie najbardziej za rodzina i przyjaciolmi, ale za miejscami i zapachami tez. Za jezykiem polskim mniej czasem go slysze tutaj, katastrofa, bo wiekszosc, co mi wpada w ucho to znajmome: k*** itp

Pozdrawiam, trzymaj sie, wiem,ze sie teskni,ale w twojej sytuacji -skoro nie zostajesz poki co na stale - ciesz sie Hiszpania na maksa poki mozesz!

Pozdrawiam!
To dziwne, ja tez czesto tesknie za miejscami i to jeszcze nawet nie takimi szczegolnymi tylko wlasnie takimi zwyklymi np. za pewnymi przechodnimi ulicami...

jak tutaj slysze jak ktos ciagle tylko ku*** i ku*** to bardzo mnie to razi.
__________________
koneweczka


Sleepover

Think!
koneweczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-30, 09:24   #29
Joline
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: NY
Wiadomości: 1 388
Dot.: czy tesknicie za Polska...?

Ja czasami tęsknię z Polską. Najczęściej jak slucham przez internet polskiego radia, albo np. zobacze w sklepie "polskie śledzie" a tak pozatym to nie.
Przyjeżdżam tu tylko 3 razy w roku do rodziny.

Wyjechalam z Polski bo chcialabym byc wolna. Nie czulam sie tam swobodnie, chcialam uciec i ucieklam. Nigdy więcej nie moglabym tu mieszkac na stale.

Pozdrawiam,

Joline
Joline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-15, 21:41   #30
stillka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Norwegia :)
Wiadomości: 40
Dot.: czy tesknicie za Polska...?

jesli chodzi o mnie, to pod tym wzgledem nie tesknie za polska wogole. fakt, jestem wyemigrowana od niedawna, ale jest mi tu wspaniale (norwegia). w polsce jakos tak lipnie jest. perspektyw zadnych, pracy dobrej tez nie, wszedzie afery, zawisc, klamstwo.... wytykanie palcami ze wzgledu na wyglad itp. obrzydzilo mi to cala przyjemnosc zycia. serio. tu, w norwegii dopiero sie rozkrecam, ale tu zawsze bylo lepiej. tu nikt nie patrzy na mnie dziwnie jak zaloze krotkie ciuchy w lato, tu nie boje sie wyjsc na plaze, nie jestem wytykana na ulicach bo mam kolczyki na twarzy, mam takie same prawo do pracy, a nie, ze kolczyk w nosie to juz przeklenstwo i zlo i pracy nie dostalam. takze nie mam za czym tesknic. za zyciem w biegu ? obluda ? wykorzystywaniem w pracy ? smiesznym wynagrodzeniem ? nie.

tu mam wszystko czego mi potrzeba i zyje mi sie tu spokojnie i fajnie. a mamy takie czasy ze jest net, komorka, samoloty, takze tesknota za rodzina nie jest tak bardzo odczuwalna. bo nie mieszkam na koncu swiata, i zawsze jak chce, to moge sie do domu *przeleciec* w odwiedziny. i tak tez co jakis czas robie.

reasumujac polska to kraj nie dla mnie.
__________________
dagen vår 09.09.2009 <3
stillka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:27.