Drewniane grzebienie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-09, 11:10   #1
Ariene
Raczkowanie
 
Avatar Ariene
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 255
Question

Drewniane grzebienie


Zakupiłam swój pierwszy drewniany grzebień... z drzewa neem (miodli indyjskiej), który wg opinii użytkowniczek w necie miał być przeciwieństwem plastikowego, jako że niby jest super gładki i dobrze wyszlifowany. Otóż mój grzebień ma mnóstwo maleńkich drzazg, czy mówiąc inaczej, nie jest dobrze wyszlifowany pomiędzy zębami. Drzazgi te zaciągają włosy, są zbyt twarde, by je zignorować...

I tu pojawia się moje pytanie - czy każdy drewniany grzebień ma tę wadę? Czy to cecha drewnianych grzebieni ogółem?
Czy warto próbować to wyszlifować papierem ściernym lub pilniczkiem, czy problem powróci podczas użytkowania?

Do tej pory używałam wyłącznie drewnianej szczotki, która była idealnie gładka, więc jestem zdezorientowana...
Domyślam się, że nie wolno mi tu przytoczyć nazwy producenta, ale mam nadzieje, że wiele z Was będzie wiedziało o jaki grzebień chodzi... zbyt wielu nie ma ich do wyboru
Ariene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-12, 08:06   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Drewniane grzebienie

Cytat:
Napisane przez Ariene Pokaż wiadomość
Zakupiłam swój pierwszy drewniany grzebień... z drzewa neem (miodli indyjskiej), który wg opinii użytkowniczek w necie miał być przeciwieństwem plastikowego, jako że niby jest super gładki i dobrze wyszlifowany. Otóż mój grzebień ma mnóstwo maleńkich drzazg, czy mówiąc inaczej, nie jest dobrze wyszlifowany pomiędzy zębami. Drzazgi te zaciągają włosy, są zbyt twarde, by je zignorować...

I tu pojawia się moje pytanie - czy każdy drewniany grzebień ma tę wadę? Czy to cecha drewnianych grzebieni ogółem?
Czy warto próbować to wyszlifować papierem ściernym lub pilniczkiem, czy problem powróci podczas użytkowania?

Do tej pory używałam wyłącznie drewnianej szczotki, która była idealnie gładka, więc jestem zdezorientowana...
Domyślam się, że nie wolno mi tu przytoczyć nazwy producenta, ale mam nadzieje, że wiele z Was będzie wiedziało o jaki grzebień chodzi... zbyt wielu nie ma ich do wyboru
Nie to nie jest normalne i ja bym taki grzebień reklamowała. Miałam do tej pory dwa, z Body Shopu i teraz TAN'S. Oba wykończone gładko.

Dlaczego sądzisz, że nie wolno podać nazwy producenta? Forum jest od wymiany opinii m.in. na temat konkretnych produktów, jaki sens miałoby w tym wypadku pisanie "Kupiłam odżywkę, taką żółtą, domyślcie się jaką i napiszcie, co o niej sądzicie".
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-12, 15:50   #3
Ariene
Raczkowanie
 
Avatar Ariene
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 255
Dot.: Drewniane grzebienie

Zdarzyło mi się kiedyś dostać skutecznego bana za przypadkowe "reklamowanie" produktu, więc ostrożności nigdy za wiele

A zatem, chodzi o znany LASS, iht9 (z drzewa neem, bez rączki). Dziś właśnie odesłałam grzebień do sprzedawcy w ramach niezgodności towaru z umową (na zdjęciach wyglądał idealnie gładko, dodatkowo w opisie miał - nieinwazyjny, co rozumiem jako gładki, nie szarpiący i wyrywający włosów w znacznym stopniu z powodu drzazg...
Dla porównania powagi sytuacji, z plastikowego grzebienia o takich samych wymiarach mam może ze 2 włosy wyrwane, maksymalnie... Z tego drewnianego kilkanaście/ kilkadziesiąt Jak widzicie, tematu nie da się zignorować.

Szkoda, bardzo żałuję tak kiepskiej jakości i konieczności rozstania się z grzebieniem, bo zapach miał przecudnie egzotyczny...

Czy forum pozwala na wrzucenie zdjęcia z komputera, bez konieczności umieszczania obrazu na zewnętrznym serwerze?

Edytowane przez Ariene
Czas edycji: 2015-09-12 o 15:55
Ariene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-12, 16:14   #4
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Drewniane grzebienie

Cytat:
Napisane przez Ariene Pokaż wiadomość
Zdarzyło mi się kiedyś dostać skutecznego bana za przypadkowe "reklamowanie" produktu, więc ostrożności nigdy za wiele
Takie bany dają przeważnie nowym użytkownikom, którzy w kółko rozpisują się na temat jednego produktu/marki.

Cytat:
Napisane przez Ariene Pokaż wiadomość
A zatem, chodzi o znany LASS, iht9 (z drzewa neem, bez rączki). Dziś właśnie odesłałam grzebień do sprzedawcy w ramach niezgodności towaru z umową (na zdjęciach wyglądał idealnie gładko, dodatkowo w opisie miał - nieinwazyjny, co rozumiem jako gładki, nie szarpiący i wyrywający włosów w znacznym stopniu z powodu drzazg...
Dla porównania powagi sytuacji, z plastikowego grzebienia o takich samych wymiarach mam może ze 2 włosy wyrwane, maksymalnie... Z tego drewnianego kilkanaście/ kilkadziesiąt Jak widzicie, tematu nie da się zignorować.

Szkoda, bardzo żałuję tak kiepskiej jakości i konieczności rozstania się z grzebieniem, bo zapach miał przecudnie egzotyczny...
Dobrze zrobiłaś, pozostaje teraz liczyć na to, że rozpatrzą to pozytywnie.

Cytat:
Napisane przez Ariene Pokaż wiadomość
Czy forum pozwala na wrzucenie zdjęcia z komputera, bez konieczności umieszczania obrazu na zewnętrznym serwerze?
Tak, ale jeśli używasz opcji Cytu lub Wielo-cytuj lub wybierając opcję Odpowiedz klikniesz potem na Zaawansowane pod okienkiem posta.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-12, 18:46   #5
dominisia981
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 2
Smile Dot.: Drewniane grzebienie

Ja też kiedyś kupiłam grzebień z drewna i okazał się kompletnym bublem.
Nic się nie martw
Pozdrawiam.
__________________
Moje włosy są w coraz dłuższe i w lepszej kondycji! Jeżeli ty też nie wiesz co zrobić żeby włosy szybciej rosły po prostu przejdź do tej strony - znalazłam ją niedawno

Edytowane przez dominisia981
Czas edycji: 2015-09-12 o 18:47
dominisia981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-12, 21:30   #6
Ariene
Raczkowanie
 
Avatar Ariene
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 255
Dot.: Drewniane grzebienie

Mam nadzieję, że teraz udało mi się dołączyć zdjęcie

Wysłałam także zapytanie do samego producenta, zobaczymy co (i czy) odpiszą
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg grzebien.jpg (131,9 KB, 58 załadowań)
Ariene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-12, 21:51   #7
pikdaria
:)
 
Avatar pikdaria
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1 462
Dot.: Drewniane grzebienie

Cytat:
Napisane przez Ariene Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że teraz udało mi się dołączyć zdjęcie

Wysłałam także zapytanie do samego producenta, zobaczymy co (i czy) odpiszą

Podziwiam, że w ogóle odważyłaś się użyć tego czegoś to pewnie jakiś felerny egzemplarz.
Jak tak mu sie przyglądam, to on nawet jak bedzie wygładzony i bez drzazg to bedzie ciągnął troche włosy IMO. Wg mnie. Idealny drewniany grzebień nie powinien miec ani jednego "ostrego" kantu.
pikdaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-12, 22:43   #8
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Drewniane grzebienie

Cytat:
Napisane przez Ariene Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że teraz udało mi się dołączyć zdjęcie

Wysłałam także zapytanie do samego producenta, zobaczymy co (i czy) odpiszą
To jest jakaś katastrofa, nieheblowany kawałek drewna

Grzebień drewniany powinien być całkiem gładki, pomiędzy ząbkami też. Wklejam zdjęcie mojego obecnego TANSa. Na początku bałam się, że miejsca klejenia będą się rozłazić, bo miałam taki problem z klejonym grzebieniem z drogerii, ale już kilka miesięcy trzyma się bez zarzutu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg TAN'S.jpg (67,9 KB, 48 załadowań)
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-13, 08:24   #9
Ariene
Raczkowanie
 
Avatar Ariene
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 255
Dot.: Drewniane grzebienie

Łooo, bez porównania ten Twój Tans z moim... czymś...

Dzięki wszystkim za doskonałe porównanie i opinie, teraz wiem w czym rzecz i jak to powinno wyglądać właściwie

Martwi mnie tylko ile osób trafiło na taki egzemplarz jak mój... i go używa w nieświadomości problemu.
Zrozumiałabym przypadek źle wyszlifowanego grzebienia, gdyby to dotyczyło jednej sztuki, ale kupiłam dwa (drugi dla mojego długowłosego TŻ) i oba są w takim samym stanie...

Mam nadzieję, że ten wątek zachęci innych do sprawdzenia swoich grzebieni i być może pomoże.
Ariene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-13, 08:48   #10
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Drewniane grzebienie

ja mam z the body shop i jestem zadowolona na kwc ma tez dobre opinie. Z ekstra zalet miesci sie nawet do bardzo malej torebki wieczorowej, bo jest krotki.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-13, 09:05   #11
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Drewniane grzebienie

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
ja mam z the body shop i jestem zadowolona na kwc ma tez dobre opinie. Z ekstra zalet miesci sie nawet do bardzo malej torebki wieczorowej, bo jest krotki.
Z TBS też miałam i używałam z powodzeniem przez 2 lata, przez ten czas warstwa lakieru/polerka się miejscami starła. Przy którymś w kolei upadku ułamał się jeden ząbek, więc go w końcu wyrzuciłam, bo w tym miejscu złamania były drzazgi, więc po co ryzykować zrobienie sobie krzywdy.
TBS ma też takie mini egzemplarze do torebki, kiedyś widziałam w jednym z holenderskim sklepów, w polskim ich nie było.

Ogólnie to ja używam drewnianych grzebieni, bo taki mam kaprys Jeśli ktoś się spodziewa jakichś cudów ze strony takiego grzebienia, to raczej nie w tę stronę i nie ma co za wszelką cenę go szukać. Jego zaletą na pewno będzie brak elektryzowania włosów. Jednak taką samą rolę spełni zwykły plastikowy grzebień z drogerii, byle był antystatyczny (matowa powłoka). Kiedyś kupiłam taki w Hebe za 8 złotych. Potem jednak wróciłam do drewnianego, bo mam po prostu ogromna słabość do drewnianych rzeczy.

Ariene, daj znać jak się skończy sprawa reklamacji.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-21, 11:14   #12
Ariene
Raczkowanie
 
Avatar Ariene
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 255
Dot.: Drewniane grzebienie

Sprzedawca z Alle... bez żadnego ale przyjął zwrot produktu i oddał pieniążki. Tutaj żadnych problemów, szybko i profesjonalnie sprawa załatwiona. Mam tylko cichą nadzieję, że w kolejnych aukcjach uprzedzi o nienajlepszym wykonaniu grzebieni.
Natomiast producent nie wysilił się z wysłaniem odpowiedzi mailowej... Moje zapytanie przepadło gdzieś w kosmos.

Także ten tego, podsumowując lekcję, proponuję kolejnym klientkom zwrócić uwagę na jakość wykonania grzebienia, zanim zaczniecie go używać.
Ariene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-21, 11:28   #13
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Drewniane grzebienie

Cytat:
Napisane przez Ariene Pokaż wiadomość
Sprzedawca z Alle... bez żadnego ale przyjął zwrot produktu i oddał pieniążki. Tutaj żadnych problemów, szybko i profesjonalnie sprawa załatwiona. Mam tylko cichą nadzieję, że w kolejnych aukcjach uprzedzi o nienajlepszym wykonaniu grzebieni.
Natomiast producent nie wysilił się z wysłaniem odpowiedzi mailowej... Moje zapytanie przepadło gdzieś w kosmos.

Także ten tego, podsumowując lekcję, proponuję kolejnym klientkom zwrócić uwagę na jakość wykonania grzebienia, zanim zaczniecie go używać.
Dobrze, że nie straciłaś na tym zakupie. Będziesz szukać jakichś innych drewnianych czy dajesz sobie spokój?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-21, 12:16   #14
Ariene
Raczkowanie
 
Avatar Ariene
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 255
Dot.: Drewniane grzebienie

Jeśli przypadkiem natknę się na DOBREJ jakości grzebień, chętnie spróbuję (uwielbiam drewno!), ale nic na siłę. Straciłam ochotę i czas na szukanie w necie, a ten zakupiony miał masę świetnych opinii (marketing na blogach ma aż takie macki?).
Chwilowo muszę sobie radzić z drewnianą szczotką do mokrych i z sierścią dzika do suchych włosów. Grzebień plastikowy tylko przy nakładaniu wcierki...
Ariene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-21, 20:26   #15
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Drewniane grzebienie

Cytat:
Napisane przez Ariene Pokaż wiadomość
Jeśli przypadkiem natknę się na DOBREJ jakości grzebień, chętnie spróbuję (uwielbiam drewno!), ale nic na siłę. Straciłam ochotę i czas na szukanie w necie, a ten zakupiony miał masę świetnych opinii (marketing na blogach ma aż takie macki?).
Chwilowo muszę sobie radzić z drewnianą szczotką do mokrych i z sierścią dzika do suchych włosów. Grzebień plastikowy tylko przy nakładaniu wcierki...


Stacjonarnie to na pewno w The Body Shop kupisz, ale też nie każdemu po drodze.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-23, 10:59   #16
pikdaria
:)
 
Avatar pikdaria
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1 462
Drewniane grzebienie

Cytat:
Napisane przez Ariene Pokaż wiadomość
Jeśli przypadkiem natknę się na DOBREJ jakości grzebień, chętnie spróbuję (uwielbiam drewno!), ale nic na siłę. Straciłam ochotę i czas na szukanie w necie, a ten zakupiony miał masę świetnych opinii (marketing na blogach ma aż takie macki?).
Chwilowo muszę sobie radzić z drewnianą szczotką do mokrych i z sierścią dzika do suchych włosów. Grzebień plastikowy tylko przy nakładaniu wcierki...

To od razu cię uprzedzam, ze drewniane grzebienie z drogerii natura mimo tego, ze wyglądają ok, nie są zbyt fajne
W porównaniu do drewnianego gorgola to niebo a ziemia

Edytowane przez pikdaria
Czas edycji: 2015-09-23 o 11:01
pikdaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-23, 11:17   #17
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Drewniane grzebienie

Cytat:
Napisane przez pikdaria Pokaż wiadomość
To od razu cię uprzedzam, ze drewniane grzebienie z drogerii natura mimo tego, ze wyglądają ok, nie są zbyt fajne
W porównaniu do drewnianego gorgola to niebo a ziemia

Też uważam, że w drogerii nie kupi się dobrego drewnianego grzebienia. Tych z Natury akurat nie widziałam, ale mój pierwszy grzebień kupiłam w Holandii w drogerii, był beznadziejny, miejsce klejenia się rozwarstwiało. Poza tym porządny grzebień musi być z dobrego drewna tzn nie może być bardzo lekki, o porowatej strukturze no i musi mieć idealnie jednolite wykończenie. Taniej niż 30 zł to chyba kosztował nie będzie Więc jak już pisałam - to fajna rzecz, ale głównie dla wielbicieli drewna, którzy są w stanie tyle przepłacić, bo dobry grzebień z tworzywa sztucznego można kupić za parę złotych.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-23, 13:34   #18
mrijijka91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 11
Dot.: Drewniane grzebienie

Nie miałam przyjemności posiadania drewnianego grzebienia ale bardzo mnie zaciekawiłyście tym tematemKoniecznie musze sobie taki kupić
mrijijka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-03-17 14:13:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:10.