Czy wasi TŻ piją dużo piwa? A czasem za dużo? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-10, 22:52   #1
Juda
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Za górami, za lasami...
Wiadomości: 5 135
GG do Juda
Cool

Czy wasi TŻ piją dużo piwa? A czasem za dużo?


Ostatnio toczę wojnę z moim TŻ dotyczącą Jego picia piwa.
Krew mnie zalewa kiedy widzę kolejną butelkę na stole, czy też
słyszę kolejną otwieraną puszkę. Zupełnie czuję się jak żona Ferdynanda Kiepskiego i ani trochę nie jest mi do śmiechu, bo zaczynam wychodzić z siebie...

Mój TŻ pije codziennie, zaznaczam CODZIENNIE. Czy to poniedziałek, wtorek, środa, czy też weekend i sobota z niedzielą.
Nie ma dnia, żebym nie widziała go z butelką.
Kiedy wraca do domu najczęściej po 17.30 pierwsze co oczywiście zagląda w garnki a później? Sięga po PIWO.
I to nie jest jedno piwo dziennie. To są 2 minimum. Kończy się na 3-4, czasem przy dobrym wietrze nawet na 5.

Ja stałam się przez to bardzo nerwowa i nie powiem, kłócimy się.
On twierdzi, że :
* "Należy mi się po dniu pracy"
* "Przecież się nie upijam"
* "Każdy facet lubi piwo".

No i Ja załamuję ręce. Okej piwo może być- w weekend z kumplami, czy też kilka razy w tygodniu, co nie jest powiedziane, że codziennie.
Ja nie piję i żyję.
Nie palę i jest mi dobrze.
A on od tych 2 rzeczy jest bardzo uzależniony.

Dzisiaj nawet powiedziałam, że będziemy codziennie się kochać, jeśli nie będzie pił piwa. Odpowiedział, że to szantaż!!!!

A do mnie gdzieś dotarło, że butelka jest ważniejsza.
A może przesadzam?
Jak Wy myślicie?
Siedzę teraz sama w pokoju, bo powiedziałam że nie będę na to patrzeć. On ogląda tv i pije swoje piwo. Chyba mu nawet lepiej jak nie siedzę obok.

Chcę z nim być, ale nie chcę w przyszłości męża alkoholika.
Jeszcze jak na złość dzisiaj w ręce trafił mi się artykuł o alkoholizmie.
Zwariuję, jak Boga kocham dostanę na łeb.
__________________
Gdy się na coś nie zgadza, to jest wredna i cyniczna.
Jak kocha, to jest naiwna, a jak nie kocha, to jest zimna.
Jeśli jest sama, to znaczy, że nikt jej nie chciał,
a jeśli jest z kimś, to znaczy, że cwana.
A gdy dostaje furii to jej się tylko tak zdaje...

Juda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-10, 23:00   #2
Afra86
Zakorzenienie
 
Avatar Afra86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 493
Dot.: Czy wasi TŻ piją dużo piwa? A czasem za dużo?

uch ..codziennie to nie..
jak w pubie jestesmy to jak najbardziej, ale zawsze zachowujac umiar

w domu... rzadko jak juz to jedno

Juda... to nie jest zdecydowanie normalne.. on jest jeszcze mlody a juz żlobie tyle piw tak czesto.. to co bedzie pozniej?
i chyba nie powinien robic problemow .. wazniejsza powinnas byc Ty, a nie jego piwska:p

oczywiscie powinno sie pojsc na kompromis, czyli od czasu do czasu jak chce moze sobie strzelic piwo, ale bez przesady..

poza tym strasznie duzo kasy na to idzie;/
__________________
"Hello, I'm Edward Cullen"
Afra86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-10, 23:02   #3
calkiem-spoko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 807
Dot.: Czy wasi TŻ piją dużo piwa? A czasem za dużo?

Halinka! Skiknij po browara!



Mój TŻ przedwczoraj wypił jedno piwo.
Wczoraj także wypił piwo.
Dzisiaj zapodał tekstem, żebym przyniosła mu coś do picia z lodówki - "Piwo".

O nie.
Powiedziałam, że tak codziennie browarek to już chyba lekka przesada, nawet jeżeli to jest jedno piwo.
Faktem jest, że my mało pijemy i poza piwem praktycznie żadnego alkoholu sobie nie wprowadzamy.

Dostał sok. Jabłkowy, to ma chociaż kolorek piwopodobny

Juda, ukróć TŻtowi te browary i fajki, bo rzeczywiście, jeszcze tylko pilot, telewizor, meczyk, rozciągnięty dres i rodzina Kiepskich.
A Ty poczniesz syna Waldemara


Chociaż...mój brat stwierdził, że chciałby mieć takiego syna, z którym mógłby piwo pić


Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ferdek.jpg (3,9 KB, 62 załadowań)
calkiem-spoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-10, 23:07   #4
zizou
Zakorzenienie
 
Avatar zizou
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: dzikie południe
Wiadomości: 13 682
Dot.: Czy wasi TŻ piją dużo piwa? A czasem za dużo?

ciezka sprawa. skoro nie skutkuje rozmowa to ja juz nie wiem, co poradzic. pomoc psychologa? na to sie pewnie nie zgodzi.

moj nie lubi piwa, ale lubi sobie drinknac. na szczescie nie wraca do domu 'pod wplywem'. a jak wraca to ma mnie z glowy na pare dni bo sie rytualnie przenosze do mamy. i musi potem z kwiatami przepraszac. nie zebym byla zolza, ale tez go pare razy prosilam, zeby naprocentowany do domu nie wracal. niech sie przespi u kumpla czy cos.

Judka, niemniej zycze powodzenia bo to taka troche walka z wiatrakami, skoro on problemu nie widzi...
__________________
Przemoknięte serca miast
I tylko ty i ja szczęśliwi tym dniem
Bo choć zapomniał o nas świat
Mokrzy od stóp do głow nie tracimy nadziei
zizou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-10, 23:14   #5
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
Dot.: Czy wasi TŻ piją dużo piwa? A czasem za dużo?

Na pytanie nie odpowiem Ci w oparciu o własne doświadczenie, bo problem mnie (na szczęście, i przepraszam Cie, że tak mało subtelnie to mówię) nie dotyczy, ale znajomy rodziców jest dokładnie takim, jak opisujesz, miłosnikiem piwa. 2,3, 4 dziennie.

Gdyby zdarzylo się coś takiego, że Twoj TZ nie mógłby wypic przez 1 czy 2 dni tego, piwa, zobaczyłabyś, jak go z lekka nosi i jak mu tego piwka brakuje.

Zaraz oczywiście może odezwać się ktoś, kto Ci powie, że to niewielki problem, że przesadzam. Ale - właśnie, że to jest problem. Normalny, z alkoholem.
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-10, 23:14   #6
calkiem-spoko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 807
Dot.: Czy wasi TŻ piją dużo piwa? A czasem za dużo?

Cytat:
Napisane przez zizou Pokaż wiadomość
moj nie lubi piwa, ale lubi sobie drinknac. na szczescie nie wraca do domu 'pod wplywem'. a jak wraca to ma mnie z glowy na pare dni bo sie rytualnie przenosze do mamy. i musi potem z kwiatami przepraszac. nie zebym byla zolza, ale tez go pare razy prosilam, zeby naprocentowany do domu nie wracal. niech sie przespi u kumpla czy cos.
A dla mnie to trochę przesada.

Oczywiście, jakby się takie sytuacje zdarzy kilka razy w tygodniu, albo jakby bonusowo zapewniał atrakcje typu awantura czy wymioty (a wiadomo, że wymiotując człowiek traci to, co najcenniejsze - honor i procenty) to tak...ale jak to się zdarza na przykład 3 razy na rok

Chociaż oczywiście nie mam pojęcia, ile razy Twój TŻ se zaszaleje.
calkiem-spoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-10, 23:15   #7
Papiszynka
Zakorzenienie
 
Avatar Papiszynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 785
Dot.: Czy wasi TŻ piją dużo piwa? A czasem za dużo?

Moj tez pije piwo prawie codziennie chociaz ostatnio mniej... Ale dla niego to jest normalne, pewnie jak dla Twojego szczerze mowiac to ja nie wiem czy to juz alkoholizm, czy jeszcze nie :P w sumie nie powiedziane, ze nie wytrzymalby bez piwa jednego dnia. No chyba ze tak jest? Dla mnie to tak troche, ze kazdy ma swoje nawyki, ulubione czynnosci, ja tam nie bede rezygnowala np. z siedzenia na wizazu bo TŻ sobie stwierdzi ze wole komputer od niego (wiem wiem alkohol to duzo powazniejsza sprawa...) kiedys tez sie o to burzylam, teraz juz mam to gdzies, zreszta widze ze on tez sam sie potrafi opanowac, o tyle ze tu nie chodzi jako tako o sam alkohol, a o tuczace wlasciwosci piwa Takze nie wiem jak takiemu delikwentowi przemowic do rozsadku, przyznam ze 5 piw tak sobie o do tv to duzo... Moze porozmawiaj z nim spokojnie?
Papiszynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-10, 23:15   #8
miss venflon
Zakorzenienie
 
Avatar miss venflon
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bielsko
Wiadomości: 3 607
Dot.: Czy wasi TŻ piją dużo piwa? A czasem za dużo?

takie codzienne podpijanie to według mnie już alkoholizm-pomóc może tu tylko terapia uzaleznień-i prosze niech nikt nie próbuje mi udowadniac,ze piwo to nie alkohol-a jeden browarek dziennie codziennie to nie problem
__________________
MISS VENFLON PORTFOLIO
miss venflon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-10, 23:20   #9
zizou
Zakorzenienie
 
Avatar zizou
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: dzikie południe
Wiadomości: 13 682
Dot.: Czy wasi TŻ piją dużo piwa? A czasem za dużo?

Cytat:
Napisane przez calkiem-spoko Pokaż wiadomość
A dla mnie to trochę przesada.

Oczywiście, jakby się takie sytuacje zdarzy kilka razy w tygodniu, albo jakby bonusowo zapewniał atrakcje typu awantura czy wymioty (a wiadomo, że wymiotując człowiek traci to, co najcenniejsze - honor i procenty) to tak...ale jak to się zdarza na przykład 3 razy na rok

Chociaż oczywiście nie mam pojęcia, ile razy Twój TŻ se zaszaleje.
no ostatnio w ogole, ale bywalo za czesto. dlatego zastosowalam terapie szokowo-wstrzasowa. podzialalo
__________________
Przemoknięte serca miast
I tylko ty i ja szczęśliwi tym dniem
Bo choć zapomniał o nas świat
Mokrzy od stóp do głow nie tracimy nadziei
zizou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-11, 00:23   #10
atka83
BAN stały
 
Avatar atka83
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 022
Dot.: Czy wasi TŻ piją dużo piwa? A czasem za dużo?

Judko,oj niedobry facet. Ja inaczej/napisze humorystycznie,co by ci humor poprawić,jak będziesz widziała piwo w lodówce weź butelke/puszke i wylewaj do kibla za każdyym razem,albooo dosypuj mu codziennie do piwa cichaczem środki przeczyszczające to może raz na zawsze odechce mu się pić piwa codziennie.

Edytowane przez atka83
Czas edycji: 2007-11-11 o 12:53
atka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-11, 00:35   #11
japrzemas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 26
Dot.: Czy wasi TŻ piją dużo piwa? A czasem za dużo?

Piwo nie powinno być najważniejszą rzeczą w życiu, a niestety odnoszę trochę wrażenie, że tak właśnie się stało. Na pytanie czy każdy facet lubi piwo odpowiem, że nie każdy, ale ja na przykład lubię Ale piwo jest dobre pite raz, góra dwa razy na tydzień.
Patrząc na to obiektywnie to twój facet ma zaczątki alkoholizmu. I chociaż od razu widać, że ma z tym problem to myślę, że on nie zdaje sobie z tego sprawy.
japrzemas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-11, 07:16   #12
kariera85
Wtajemniczenie
 
Avatar kariera85
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tam i z powrotem..
Wiadomości: 2 156
GG do kariera85
Dot.: Czy wasi TŻ piją dużo piwa? A czasem za dużo?

Juda ..

fakt, ślub nic nie zmieni
jeśli facet nie potrafi bez piwa spędzić wieczoru, to jest problem
rozmowa to podstawa; wiem, że cieżko zachować zimna krew i rozsądnie argumentować; może podejdź do faceta pod tym kątem, że martwisz sie o niego bo piwo to też alkohol..albo tak,że nie jest przyjemnie Tobie bo nie możesz z nim porozmawiać, bo śmierdzi piwskiem w łóżku etc

facet który sobie popija mysli inaczej- bardziej rozlaźle, nie waży słów
dlatego nie bierz do siebie tego, co mówi po piwku
najłatwiej byłoby powiedziec- zagraj mu na nosie, nie wiem, zacznij robić coś na przekór ale tak sie predzej rozejdziecie niz go czegos nauczysz
dlatego trzymam kciuki za Ciebie, za tłumaczenie
dasz rade
__________________
Małgoszova Entertainment presents:
overcoming imperfections
Episode I: Killing the ogre
Starring: Cudowna Dieta Mniej Żreć

Edytowane przez kariera85
Czas edycji: 2007-11-11 o 10:28
kariera85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-11, 07:35   #13
KoorNelia
Raczkowanie
 
Avatar KoorNelia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 242
Dot.: Czy wasi TŻ piją dużo piwa? A czasem za dużo?

Mój TŻ uwielbia piwko ale tylko czasami, przy okazji, np kiedy idziemy do pubu albo cos swietujemy. Nie mam problemu z tym ,że za duzo pije Pozatym on przesadnie dba o swoja forme i wie o tym, że duze picie piwa zwieksza jego'mięsien piwny' czyli brzuszek :P Jedyne o co moge sie wqrzac to ze czasem pije za duzo drinków na raz a potem zle sie czuje A najgorsze jest to ze mówi , ze mu sie nalezy, np za udana tranzakcje z druga firma albo ze jego firma osiagneła duzy utarg itp a ja sie martwie o jego zdrowie
__________________
*Więc Spójrz W Moje Oczy One Odbiciem Duszy, Umiesz z Nich Czytac ?? Słuchać Nie Musisz !*



Od 5 Maja 2005r RAZEM z Adasiem..


*Nie Musisz Być Jak Bóstwo, Nie Ważna Jest Okładka
Ale Autorefleksja Tak Samo Jak Ta Gadka*
KoorNelia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-11, 08:47   #14
pink69
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7 490
Dot.: Czy wasi TŻ piją dużo piwa? A czasem za dużo?

Moim zdaniem to już tylko krok do alkoholizmu.
Ja postawiłabym sprawę jasno: ja albo puszka.
__________________


pink69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-11, 09:04   #15
novakia
Zakorzenienie
 
Avatar novakia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9 660
Dot.: Czy wasi TŻ piją dużo piwa? A czasem za dużo?

moj tata tez pije codziennie ok.2 piw, ale nie jest uzalezniony, nie jestem pijakiem, po prostu ma taki zwyczaj ze sobie do obiadu pije piwko, oczywiscie jak nie musi potem jechac nigdzie autem. moja mama jakos z tym żyje. no ale moj tata nie ma 20 lat...
ale jak moj tz mialby tak pic to przeszkadzaloby mi to zdecydowanie.
__________________
"Jeśli nie masz dzieci, to tak, jakby część twojego serca nigdy nie czuła. Jakby została na zawsze odłączona..."Gillian Flynn – Ostre przedmioty
novakia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-11, 09:07   #16
izia17
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 756
GG do izia17
Dot.: Czy wasi TŻ piją dużo piwa? A czasem za dużo?

Mój tata też tak codziennie popijał kilka piwek. Mama się wnerwiła, zrobiła awanture, nawrzeszczała na niego od alkoholików. On sie z tym nie zgadzał, ale mama wygrała bo tata teraz trzyma w lodówce pepsi a nie piwo

Mój tż nie pije żadnego alkoholu - mówi, że nie lubi. Wiem, że zanim byliśmy parą to zdarzyło mu się chlać - teraz mówi, że nie ma powodów, by pić.

Wydaje mi się, że kilka piw dziennie to zbyt dużo. A to, że woli piwo niż seks jest co najmniej niepokojące Ale ja nic Ci mądrego nie napiszę, bo niewiele na ten temat wiem.
izia17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-11, 09:58   #17
calkiem-spoko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 807
Dot.: Czy wasi TŻ piją dużo piwa? A czasem za dużo?

Cytat:
Napisane przez Juda Pokaż wiadomość
Dzisiaj nawet powiedziałam, że będziemy codziennie się kochać, jeśli nie będzie pił piwa. Odpowiedział, że to szantaż!!!!
No fakt, nie stawiaj mu takiego ultimatum.

Nie konkuruj z puszką piwa.

Postaw sprawę RAZ jasno, bez typowego babskiego narzekania i gadania godzinami, że jego picie Ci się nie podoba i tracisz wiarę w sens Waszego związku, gdy widzisz takiego notorycznego piwożłopa. I jeśli się sytuacja nie zmieni, to....
calkiem-spoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-11, 10:05   #18
Ewusia_marchew
Zakorzenienie
 
Avatar Ewusia_marchew
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 20 591
Dot.: Czy wasi TŻ piją dużo piwa? A czasem za dużo?

moim zdaniem to jest już problem i koniecznie powinnaś z tym walczyć (ale nie obietnicami seksu, bo to trochę...hmmmmm delikatna sprawa i trochę brak szacunku do siebie... tak mi się wydaje ). Piwo to też alkohol i pite regularnie codziennie wiadomo do czego może prowadzić


odpowiedź na pytanie: mój TŻ pije piwo sporadycznie, najwyżej raz-2 razy w tygodniu
__________________
Na ratunek koniom

Klara 17.10.2014
Konrad 26.12.2015




Ewusia_marchew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-11, 10:21   #19
b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 770
Dot.: Czy wasi TŻ piją dużo piwa? A czasem za dużo?

Szczerze ... to brzmi troche już jak uzależnienie :/ ... żeby tak codziennie :| mój tż też wypije ale naprawde sporadycznie i jeżeli już w domu to tylko 1 piwko bo mu sie pić chce ... nawet w pubie to nie szaleje :/ no ale my raczej z tych mało pijących jesteśmy .... ale kurcze nie wiem, może powinnaś z nim powaznie porozmawiać że Ci to przeszkadza, że nie lubisz CODZIENNIE czuć od niego piwska, że nawet nie masz ochoty go pocałować po tym nie mówiąc już o seksie i takich tam ... nie wiem przemyśl to dobrze i pogadaj, im dłużej to będzie trwać tym gorzej dla Cieibie i dla niego :/
b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-11, 10:48   #20
dra
Zakorzenienie
 
Avatar dra
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 10 170
Dot.: Czy wasi TŻ piją dużo piwa? A czasem za dużo?

Cytat:
Napisane przez Juda Pokaż wiadomość
Ostatnio toczę wojnę z moim TŻ dotyczącą Jego picia piwa.
Krew mnie zalewa kiedy widzę kolejną butelkę na stole, czy też
słyszę kolejną otwieraną puszkę. Zupełnie czuję się jak żona Ferdynanda Kiepskiego i ani trochę nie jest mi do śmiechu, bo zaczynam wychodzić z siebie...

Mój TŻ pije codziennie, zaznaczam CODZIENNIE. Czy to poniedziałek, wtorek, środa, czy też weekend i sobota z niedzielą.
Nie ma dnia, żebym nie widziała go z butelką.
Kiedy wraca do domu najczęściej po 17.30 pierwsze co oczywiście zagląda w garnki a później? Sięga po PIWO.
I to nie jest jedno piwo dziennie. To są 2 minimum. Kończy się na 3-4, czasem przy dobrym wietrze nawet na 5.

Ja stałam się przez to bardzo nerwowa i nie powiem, kłócimy się.
On twierdzi, że :
* "Należy mi się po dniu pracy"
* "Przecież się nie upijam"
* "Każdy facet lubi piwo".

No i Ja załamuję ręce. Okej piwo może być- w weekend z kumplami, czy też kilka razy w tygodniu, co nie jest powiedziane, że codziennie.
Ja nie piję i żyję.
Nie palę i jest mi dobrze.
A on od tych 2 rzeczy jest bardzo uzależniony.

Dzisiaj nawet powiedziałam, że będziemy codziennie się kochać, jeśli nie będzie pił piwa. Odpowiedział, że to szantaż!!!!

A do mnie gdzieś dotarło, że butelka jest ważniejsza.
A może przesadzam?
Jak Wy myślicie?
Siedzę teraz sama w pokoju, bo powiedziałam że nie będę na to patrzeć. On ogląda tv i pije swoje piwo. Chyba mu nawet lepiej jak nie siedzę obok.

Chcę z nim być, ale nie chcę w przyszłości męża alkoholika.
Jeszcze jak na złość dzisiaj w ręce trafił mi się artykuł o alkoholizmie.
Zwariuję, jak Boga kocham dostanę na łeb.
dokładnie jakbyś opisywała mnie i mojego tż dokładnie...moj też codziennie piwo i też minimum 2 piwa,ale do 5dochodzi i CODZIENNIE,i pije już tak od dłuższego czasu nie wiem chyba z 3lub 4 msc już tak,ale już nie wytrzymałam i powiedziałam dość to już jest uzależnienie i przeprowadziłam z nim rozmowę no od 4 dni nie pije,ale co to jest,ale już mówi,że musi się napić chociaż jedno,ja tylko pomogłam na 4 dni,a reszte to musi lekarz pomóc bo ja nie jestem od tego i nie umiem,ale jak go na mowić do wizyty u lekarza nie wiem ,trudna sytłacja,a w dodatku jego ojcem jest alkoholikiem i to dziedziczne,już kiedyś dawno znim rozmawiałam,że to dziedziczne,a on nie na pewno nie on się nie uzależni,nawet teraz mówi,że nie jest uzalezniony,bo on tego ni widzi,jego ojcec piję z dobre 20lat może i więcej i tak samo mówi,że nie jest alkoholikiem i co tu zrobić???nie wiem !!!
__________________
Dwa serduszka na zawsze w pamięci[*] 25.09.07[*]17.06.14
Życie to nie bajka, każdy o tym wie. Bajkę można powtórzyć - życia niestety nie...
dra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-11, 11:08   #21
izuu
Wtajemniczenie
 
Avatar izuu
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 175
GG do izuu
Dot.: Czy wasi TŻ piją dużo piwa? A czasem za dużo?

Juda doskonale Cię rozumiem. Moj chłopak ma identyczny problem...

Codziennie pije piwo. Najczęsciej dwa, czasem trzy.

Kiedys mi to nie przeszkadzało. Własciwie do tej pory sama nie wiem co mam o tym myśleć. Najgorsze jest to, że wszyscy moi i jego (szczególnie jego) kumple piją codziennie piwo, a czasem nawet i więcej. I ja, czasami stojac na straży jego trzeźwości czuję się jak idiotka, bo przecież wszyscy faceci w moim otoczeniu piją codziennie browar i to jest normalne.

Ja też lubię piwo.;-) Ale najczęściej to jest tak: przychodzę do niego, on idzie do sklepu. Wraca z 2 gingersami, mi kupuje redsa, którego i tak kończy za mnie, bo ja nie mogę. Czasami rano po imprezie piwo jest pierwsza rzeczą, po którą sięga.

Sorki, ze tak Ci się wtryniam w wątek. Bo w sumie rady też Ci tutaj nie dam. Sama nie wiem co mam robić, a naprawdę nie chcę, żeby mój tż mnie oszukiwał.

Jego argumenty są identyczne: nie upija się, jest zmęczony po pracy. I teraz powiedzcie mi: czy ja ten problem wyolbrzymiam?:| Bo czasami się tak czuję...
izuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-11, 11:14   #22
dra
Zakorzenienie
 
Avatar dra
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 10 170
Dot.: Czy wasi TŻ piją dużo piwa? A czasem za dużo?

juda,izuu to mamy ten sam problem identyczny i a pomóc nie umiemy,ale musimy w końcu coś zaradzić temu
__________________
Dwa serduszka na zawsze w pamięci[*] 25.09.07[*]17.06.14
Życie to nie bajka, każdy o tym wie. Bajkę można powtórzyć - życia niestety nie...
dra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-11, 11:41   #23
olinkaaa
Zadomowienie
 
Avatar olinkaaa
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 551
Dot.: Czy wasi TŻ piją dużo piwa? A czasem za dużo?

Juda nie chcę Cię straszyć, ale jeśli on nie potrafi teraz zrezygnować z piwa to w przyszłości może być jeszcze gorzej. Wiem to bo mam taki problem w rodzinie Staraj się wywalczyć z nim, żeby się ograniczył, np ustalcie, że będzie pił co drugi dzień albo tylko po 1 codziennie, bo jeśli teraz tego nie zrobisz, to potem będzie jeszcze trudniej. Nie mam nic przeciwko piciu piwa, rozumiem, że facet po ciężkim dniu chce się zrelaksować ale po wypiciu 3 butelek (i to jeszcze codziennie) to już nie jest relaks... Mój TŻ pije zazwyczaj w weekendy (nie wszystkie) po 2-3 piwa. I przyznam, że też o to trochę walczyliśmy, ale to przez mój uraz do picia
__________________



"Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem,

ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem"
G.G. Marquez


olinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-11, 11:45   #24
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Czy wasi TŻ piją dużo piwa? A czasem za dużo?

moj tez codziennie lub prawie codziennie,ale zazwyczaj sie na jednej puszce konczy
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-11, 11:50   #25
onemi
Rozeznanie
 
Avatar onemi
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 723
Dot.: Czy wasi TŻ piją dużo piwa? A czasem za dużo?

uu zdecydowanie niedobrze.
JA pewnie po jakims czasie postawilabym sprawe na ostrzu noza.
albo piwo albo ja! gdzie szacunek do Ciebie, skoro prosisz a on nie reaguje.
Moj mezczyzna lubi piwo, czasem w domu tez sobie wypije, ale kupuje male piwka, i jesli juz go najdzie na smak piwa to wypija zazwyczaj 2...no i nie codziennie.
Pisalam prace licencjacka o alkoholizmie... juz ma objawy uzalenienia ale skoro z nim jestes to nie moze byc glupi facet, on musi sobie sam to uswiadomic i chciec to przerwac...a jesli nie bedzie chcial too skoncz to dla samej siebie, mysl o swojej przyszlosci
onemi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-11, 12:34   #26
m_martka
Zakorzenienie
 
Avatar m_martka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 6 755
Dot.: Czy wasi TŻ piją dużo piwa? A czasem za dużo?

Mój TŻ jak jest ze mną to nigdy nie pije bo wie ze tego nie lubię zdarzyło mu sie może 2 razy. A tak to czasami pije jak jest w domu po pracy. A jak idziemy gdzieś razem to pije jedno najwyżej dwa bo raz wypił za dużo i nie panował nad sobą tłumacząc później ze za dużo wypił na co odpowiedziałam ze jak nad sobą nie panuje jak wypije to niech tego nie robi i posłuchał. A ty powinnaś z nim poważnie porozmawiać i powiedzieć ze ci sie to nie podoba.
__________________
m_martka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-11, 14:08   #27
czarna_wiki
Raczkowanie
 
Avatar czarna_wiki
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 252
Dot.: Czy wasi TŻ piją dużo piwa? A czasem za dużo?

wiesz nie jestes sama z tym problemem w ogole Ci sie nie dziwie ze sie wkurzasz jak widzisz go z kolejna butleka badz puszka w reku przed tv.moj tez potrafil dzien w dzien pic to swoje piwo z kolegami czy sam ale musi byc irytuje mnie to bardz bo pozniej nawet nie mozna pogadac bo jest zmeczony i nic mu sie nie chce.
czarna_wiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-12, 12:22   #28
luskap
Zakorzenienie
 
Avatar luskap
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 174
GG do luskap
Dot.: Czy wasi TŻ piją dużo piwa? A czasem za dużo?

Mój TŻ też często pije piwo, no może nie codziennie, jak jest w domu to 1-2 ale na spotkaniach ze znajomymi czy w barach kiedy nie jest samochodem to te ilości są znacznie większe i też mocniejsze trunki sie spożywa. Ale nie uważam, żeby miał zaczątki alkoholizmu.Jakby się upijał to by mi bardzo przeszkadzało a jeśli jest "bez zmian" to nie, pomijając oczywiście kwestię finansową. Moim zdaniem te które piszą, że powiedziały swojemu mężczyźnie że nie pij bo z tobą zerwę albo nie pij bo to nie zdrowe i oni posłuchali mają po prostu zwykłych pantoflarzy. Facet musi być facetem. Ja też jak mam na coś ochotę to to jem/piję/robię więc dlaczego mam zabraniać jemu czegoś co lubi? Ale 5 piw dziennie wypić samemu, bez żadnego towarzystwa i nie zwracając uwagi na partnerkę to już jest przesada. Ale piwko od czasu do czasu w domu jeszcze w lecie to dla mnie nic złego.Oczywiście z dopieszczeniem partnerki na pierwszym miejscu!!!
luskap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-12, 12:44   #29
Maddie
Wtajemniczenie
 
Avatar Maddie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 671
Dot.: Czy wasi TŻ piją dużo piwa? A czasem za dużo?

Cytat:
Napisane przez calkiem-spoko Pokaż wiadomość

Nie konkuruj z puszką piwa.
Bo jeśli wybierze piwo..?

Juda, porozmawiaj z nim na spokojnie, bez szantażowania, grożenia itp. Po prostu powiedz mu, że się martwisz, że od codziennego picia kilku piw do uzależnienia droga jest naprawdę krótka - bo niestety jest, i takie piwkowanie dla relaksu w uzależnienie przeradza się często niewidocznie.. A przecież tego on też chyba nie chce
Maddie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-12, 13:12   #30
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Czy wasi TŻ piją dużo piwa? A czasem za dużo?

Są 4 fazy uzależnienia od alkoholu.


Faza 1 picie towarzyskie
  • picie sprawia przyjemność
  • wzrost tolerancji i ochoty na alkohol
Faza 2 ostrzegawcza
  • szukanie okazji do picia
  • inicjowanie wypijania kolejek
  • po wypiciu lepsze samopoczucie
  • alkohol przynosi ulgę, uwalnia od napięć
  • rozpoczęte picie kończy się "urwaniem filmu"
  • próby picia ukrytego, w samotności, na kaca
Faza 3 krytyczna
  • wyrzuty sumienia - "kac moralny"
  • "klin" przynosi ulgę
  • zaniedbywanie rodziny i konflikty małżeńskie
  • nieobecności w pracy
  • usprawiedliwianie picia licznymi okazjami
  • wzrost agresywności, konflikty z prawem
  • zaniedbywanie wyglądu zewnętrznego
  • zaburzenia popędu seksualnego
  • picie ciągami na przemian z okresami całkowitej abstynencji dla poprawy zdrowia, udowodnienia "silnej woli"
  • składanie przysiąg abstynencji
  • poczucie pustki bezradności
Faza 4 chroniczna
  • okresy długotrwałego opilstwa
  • picie poranne
  • upijanie się w samotności
  • spadek tolerancji na alkohol
  • sięganie po alkohole niekonsumpcyjne
  • rozpad więzi rodzinnej
  • wynoszenie rzeczy, kradzieże - w celu zdobycia alkoholu
  • degradacja zawodowa i społeczna
  • otępienie alkoholowe – "wtórny analfabetyzm"
  • alkohol staje się jedynym celem w życiu
  • psychozy alkoholowe – "delirium"
  • padaczka alkoholowa
  • choroby somatyczne - polineuropatia, marskość wątroby
  • skrajne wyczerpanie organizmu
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem


Edytowane przez Vivienne
Czas edycji: 2012-07-27 o 17:57
Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-04-09 13:45:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:50.