Wszystko o masażu twarzy(w domu, u kosmetyczki, przyrządy). WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-09-28, 16:43   #31
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Masaż a gimnastyka twarzy.

Co do masażu twarzy, na początek daję link do art. na biochemii urody:
http://www.biochemiaurody.com/DzialInne/masaztwarzy.htm
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-28, 19:10   #32
sparkle7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 29
GG do sparkle7
Dot.: Masaż a gimnastyka twarzy.

Kajol dzięki.I ja już studiuję stronkę biochemii.Gdybyś coś jeszcze miała bardzo proszę prześlij nam. Pozdrowionka
sparkle7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-02, 21:23   #33
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Masaż a gimnastyka twarzy.

Witam, wklejam wreszcie te zdjęcia z masażem twarzy, niestety zdjęcia nie są najlepszej jakości , ale widać to, co najważniejsze .
Napisy w ogóle nie wyszły na zdjęciach, więc wpisuję wszystko własnoręcznie- cytując za "Twoim Stylem", z małymi skrótami, ale bez zmiany głownej treści dotyczącej już samego masażu. (numerki przy opisach odpowiadają numerom jakimi podpisałam zdjęcia- mam nadzieję, że to okaże się w miare proste i czytelne ):

1. Rozchmurz czoło. Masujemy czoło, robiąc palcami małe kółka od srodka ku skroniom. Każdy ruch kończymy lekkim uciskiem środkowego palca na skronie powyżej zewnętrznego kącika oka.

2. Pokręć nosem. Napięcie z nosa spędzamy, energicznie muskając palcami skórę wokół nozdrzy. Na koniec przeciągamy dłońmi w poprzek twarzy, od środka na zewnątrz, tak jakbysmy ściągały z nosa i oczy niewidzialną zasłonę.

3. Policzki na baczność. Podnoszenie owalu twarzy zaczynamy od brody. Masujemy żuchwę w kierunku uszu, robiąc małe kółka palcami. w ten sam sposób wykonujemy masaż policzków pod kośćmi policzkowymi, po linii równoległej do żuchwy, a następnie na kościach policzkowych. Masaż kończymy uciśnięciem punktów na skroniach.

4. Otwórz oczy. Zaczynamy od naciskania na punkty w wewnętrznych kącikach oczu (4a). Samej wygodniej jest użyć do tego kciuka. Potem masujemy, naciskając punkt po punkcie wokół oka, na linii oczodołu pod dolną powieką (4b) kończąc uciskiem na skroniach (4c) i zdłuż łuku brwiowego (4d).

5. Narysuj usmiech. Środkowe palce obu rąk układamy na środku brody pod dolną wargą. Przeciągamy nimi od srodka ku kącikom ust, podnosząc linię dolnej wargi do góry, tak jakbyśmy chciały narysować na twarzy promienny uśmiech.

6. Podnieś brodę(i tutaj niestety brakuje mi połowy tekstu- z tyłu był wycinany kupon , więc tekst moimi słowami) Palec środkowy i wskazujący układamy wzdłuż żuchwy i delikatnie masując przesuwamy je w kierunku uszu.

7. Uszy do góry. (tu za to brakuje zdjęcia, ale sam opis wystarczy) Uciskanie ich poprawia kondycję całego organizmu. Chwytamy płatek ucha kciukiem i palcem wskazującym. Rozcieramy całą małżowinę, przesuwając palce z dołu do góry.

I jeszcze tekst ze wstępny:
"Masaż jest potrzebny skórze tak samo jak dobrze dobrany krem. podczas nakładania kremu można uwolnić twarz od napięć mięśni, wygładzić zmarszczki i pomóc skórze wykorzystać składniki kosmetyku. Masażystka firmy Shiseido Ayako Shirai uczy, jak wykonać automasaż, który rano i wieczorem wspomoże pielęgnację a w ciągu dnia odpręży i odśieży skórę."

tekst autorstwa Anny Ławniczak ze zdjęciami Robi Zuchniewicza pochodzi z archiwalnego numeru miesięcznika "Twój Styl"

zachęcam do wypróbowania.

p.s. miałam też coś na temat gimnastyki twarzy. poszukam i wkleję- na razie na wygładzenie czoła polecam ruszanie uszami (mój post powyżej) i ćwiczenie na ładne usta: kilkakrotne wymawianie głoski "p"- działa , po systematycznych ćwiczeniach, codziennie po nałożeniu balsamu na usta, po ok. pół roku zauważyłam efekty
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (77,7 KB, 81 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (90,2 KB, 51 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (87,3 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4a.jpg (87,7 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4b.jpg (85,4 KB, 34 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4c.jpg (89,9 KB, 29 załadowań)
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-02, 21:25   #34
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Masaż a gimnastyka twarzy.

ciąg dalszy zdjęć
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 4d.jpg (88,6 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5.jpg (85,4 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 6.jpg (92,3 KB, 26 załadowań)
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-03, 10:21   #35
MAGDALENA1982
Raczkowanie
 
Avatar MAGDALENA1982
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Newport/South Wales
Wiadomości: 204
Dot.: Masaż a gimnastyka twarzy.

Bardzo ciekawy ten masaż,wielkie dzięki -zauważyłam że do takiego masażu schodzą ogromne ilości kremu nawilżającego (mam teraz Iwostin) czy macie pomysł co byłoby dobre do masażu skóry tłustej ale naczynkowej i czasem wrazliwej -dającego poślizg ale nietłustego i nie wsiakającego błyskawicznie i nie zatykającego porów przy tylu warstwach ???Bo mnie krem wsiąka tak szybko,że przy każdym ruchu muszę nabierać nową porcję...
MAGDALENA1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-03, 10:37   #36
Athenka
Raczkowanie
 
Avatar Athenka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 192
Dot.: Masaż a gimnastyka twarzy.

Moze olejek z pestek winogron? Ja mam cere mieszaną z wypryskami i moze dodałabym troszke olejku z drzewka herbacianego to zadziałałoby dodatkowo leczniczo. Po masażu mozna zmyc olejek tonikiem żeby nie przetłuścic skóry.
Athenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-03, 21:30   #37
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Masaż a gimnastyka twarzy.

ja polecam tonik-żel Tołpy. to ma niby spełniac funkcje toniku i nawilżacza, ale w tej ostatniej roli sprawdza się tak fatalnie, że śmiało można nałożyć na niego jeszcze jakiś nawilżający krem, a samym żelem masować się i to dość długo, bo żel bardzo wolno się wchłania. no i jest niesamowicie wydajny (wielka butla), ja go nie mogę zużyć już od pół roku...- chyba jest na KWC.
A do masażu to jeszcze dobre są wszelkie kremy o wodnistej konsystencji- one z reguły bardzo wolno się wchłaniają (chyba że ktos ma bardzo spragnioną skórę)- u mnie świetnnie się sprawdza ananasowy Apotheker Scheller.
No i olejki też na pewno będą dobre, jak radziła Athenka (a takie olejki zawsze można zrobis samemu- w dziale o aromaterapii na wizażu i na forum biochemia urody są praktyczne rady i przepisy).
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-17, 17:30   #38
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Masaż a gimnastyka twarzy.

dla wszystkich miłosniczek masażu twarzy mam jeszcze małe info. Na stronie www.helenarubinstein.com w ramach promocji nowego kremu Gold...(?) jest niewielki opis ciekawego masażu azjatyckiego. Nie podaje dokładnego linka, bo to jest stronka bez adresu otwierana automatycznie (na stronie HR wystarczy kliknąć w nowości, a potem w ramce kremu opcję z cyklu "mini site"- potem otwiera sie bardzo długa i efektowna ale i męcząca prezentacja kremu- to trzeba przeczekać i z wirującego wokół słoika "spisu treści" wybrać coś o nakładaniu kremu- niestety nie pamiętam dokładnie ). podejrzewam, że pełną i dokładną instrukcję masażu bedzie można dostać...załączoną do kremu
pozdrawiam
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-20, 08:51   #39
wirginia81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3
masaż twarzy a oczyszczanie

Chciałabym dowiedziec sie, w jakiej kolejnosci stosuje sie zabiegiczyszczania twarzy i masażu i dlaczego. pozdrawiam
wirginia81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-30, 16:04   #40
Ifonkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 34
masaż okolic oczu a także twarzy

Mam takie pytanie czy zna ktos masaze na okolice oczu oraz calej twarzy? jesli tak to bardzo bym prosila o szczegolowe informacje jak nalezy go wykonac najbardziej zalezy mi na okolicach oczu np drenaz limfatyczny....
Ifonkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-30, 19:14   #41
maszka4
Zadomowienie
 
Avatar maszka4
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Oleśnica
Wiadomości: 1 535
GG do maszka4
Dot.: masaż okolic oczu a także twarzy

To się zdecyduj czy chcesz masaż czy drenaż limfatyczny, bo to co innego.

W masażu kosmetycznym wszystkie ruchy są kierowane w górę, a przy drenażu w dół.

Co z tego, że dam Ci cały opis masazu, jak i tak nie będziesz potrafiła przetworzyć tych ruchów w rzeczywistości ?? to trzeba zobaczyć, z kartki się nie nauczysz.

Ale jeżeli chodzi o oczy to jest to ruch okrężny, pod okiem ściagasz wszystko do wewnątrz oka, a na górze na brwiach na zewnatrz.
__________________
Moja fotogaleria
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=235829
Moje pazurki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=93829

Różowy
maszka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-31, 19:09   #42
slodkipamper
Przyczajenie
 
Avatar slodkipamper
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 22
Question Makijaz-skora z zaskornikami

Czesc wszystkim mam duzy problem bo mam skore z nie rownosciami czyli zaskorniki. Robie sobie makijaz co dziennie około godziny 8 rano o 10 lub nawet wczesniej wygladam fatalnie z makijazu zostały mi tylko plamy gdzie mam zaskorniki!!! To jest straszne! Aktualnie uzywam podkładu trwałego Avon buzie mam raczej sucha. Prosze pomozcie mi. Jak prawidłowo zrobic makijaz na cerze z zaskornikami czy dawac pod spod krem czy jaka baze prosze bo chciała bym zeby makijaz mi sie trzymał troszke dłuzej niz 3 godziny!!!! A i prosze o konkretne firmy podładów Z gory dziekuje
slodkipamper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-31, 19:27   #43
MARTA301215
Raczkowanie
 
Avatar MARTA301215
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 158
GG do MARTA301215
Dot.: Makijaz-skora z zaskornikami

Cytat:
Napisane przez slodkipamper Pokaż wiadomość
Czesc wszystkim mam duzy problem bo mam skore z nie rownosciami czyli zaskorniki. Robie sobie makijaz co dziennie około godziny 8 rano o 10 lub nawet wczesniej wygladam fatalnie z makijazu zostały mi tylko plamy gdzie mam zaskorniki!!! To jest straszne! Aktualnie uzywam podkładu trwałego Avon buzie mam raczej sucha. Prosze pomozcie mi. Jak prawidłowo zrobic makijaz na cerze z zaskornikami czy dawac pod spod krem czy jaka baze prosze bo chciała bym zeby makijaz mi sie trzymał troszke dłuzej niz 3 godziny!!!! A i prosze o konkretne firmy podładów Z gory dziekuje


PROPONUJĘ ZACZĄĆ OD PIELĘGNACJI TWARZY!!!

PROPONUJĘ KAWITACJĘ W GABINECIE KOSMETYCZNYM, RACZEJ OCZYSZCZANIA NIE POPIERAM, ALE JEŚLI JESTEŚ ZWOLENNICZKĄ OCZYSZCZANIA, TO TEŻ POMOŻE,

JESIENIĄ I WCZESNĄ WIOSNĄ POLECAM ZŁUSZCZANIE KWASAMI. A TERAZ DOBRZE BYŁO BY WYKONYWAĆ W SERII NAWET CO TYDZIEŃ PEELING MIGDAŁOWY FIRMY NEOGLIS!!! REWELACJA, I MOŻESZ SIĘ PO NIM OPALAĆ!!! (NIE POLECAM DOSŁOWNIEGO OPALANIA, ALE WYJŚCIE NA SŁONECZKO LATEM - BEZ PROBLEMU).

UŻYWAJ KREMU NAWILŻAJĄCEGO, I POLECAM POD MAKIJAŻ BAZĘ WYGŁADZAJĄCĄ DAX COSMETICS - CUDO!!!,

JA OSOBIŚCIE MAM PROBLEMOWĄ CERĘ WIĘC RÓWNIEŻ BORYKAM SIĘ Z ZATUSZOWYWANIEM NIERÓWNOŚCI SKÓRY, DLATEGO JUŻ OD 2 LAT UŻYWAM PODKŁADU KORYGUJĄCEGO VICHY - DERMABLEND. JESTEM Z NIEGA BARDZO ZADOWOLONA.

SPRÓBUJ BAZĘ =PODKŁAD KTÓRE CI POLECIŁAM, A PRZED WYKONANIEM MAKIJAŻU ZRÓB SOBIE DELIKATNY POBUDZAJĄCY MASAŻ TWARZY, LUB NAŁÓŻ MASECZKĘ A NAPEWNO MAKIJAŻ BĘDZIE TRWALSZY
MARTA301215 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-01, 17:03   #44
dzieffcynka002
Raczkowanie
 
Avatar dzieffcynka002
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 176
Dot.: Makijaz-skora z zaskornikami

tez miałam taki problem mam skore trądzikową i makijaż robiony o 6 rano o 9 już nie był taki piękny
ale teraz robie tak :
rano myje twarz żelem do higieny intymnej[ heh naprawde]
potem osuszam dokładnie twarz
nagładam gąbeczka do makijazu bardzo malutką warstwę fluidu vichy dermablend [na większe niedoskonałość daje jeszcze korektor EverFresh Maybelline]
myje ręce -osuszam je dokladnie
i całe dłonie przyciskam do twarzy [naprawdę w tedy puder stapia się ze skórą]
potem nakładam mus z daxa słoneczny beż z tego co pamiętam i tez przyciskam dłonie do twarzy
potem jeszcze puder [używam różnych] do z matowienia
i puder brązujący bell
i mam buźke piękna a tak naprawdę mam 1 duża bliznę potrądzikową dużo zaskorników i pryszcze też są a po takim makijazu buzie mam jak z reklamy
i teraz kazdy pewnie myśli że robie maske że ho ho ale naprawdę używam kosmetyków w minimalnych ilościach i nie mam maski a makijaż wykonuje chym w 10 minut
i do tego makijaż utrzymuje się cały dzień [oczywiście co jakiś czas odciskam nadmiar sebum chusteczką chigieniczną i jak wracam do domu ze szkoły to nakładam puder bo w szkole nie mam czasu na takie sprawy :P]

buziaki :
__________________
dzieffcynka002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-09, 14:58   #45
malgosia007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1
Masazery domowego uzytku do twarzy

Witam,

znalazlam kilka ciekawych ofert na allegro, czy moglibyscie mi cos doradzic? Efekt jaki chcialam osiagnac poprzez czeste stosowanie to, by skora byla bardziej elastyczna, jedrna, by nie bylo widac zmeczenia na twarzy( podpuchnietych oczu), by zmarszczki nie pojawialy sie , ....
Na allegro znalazlam kilka ofert, ktore mnie zainteresowaly, o to one:

1. http://allegro.pl/item221200731_nowo..._1_mhz_8w.html
uzytkownik z allegro: kst1 , MASAŻ ULTRADZWIEKOWY ANTYCELLULIT 1 MHz 8W

2.
http://allegro.pl/item219490462_masa..._wibracje.html
Uzytkownik z allero: fure, Masazer ultradzwieki rezonans magnetyczny wibracje

3.a
http://allegro.pl/item221225514_nowo...per_cena_.html
WARM-COLD SPA

b.
http://allegro.pl/item222119660_ultr...fnij_czas.html
ULTRADŹWIĘKI I JONIZACJA
oba przedmioty uzytkownika z allegro: techstar_PL

Prosze o rade czy warto inwestowac w ktoras z przedstawionych przeze mnie ofert, czy potrzebny jest gel do stosowania tych masazerow( jesli tak jaki i gdzie moglabym sie zaopatrzyc.
Bardzo prosze o rade.

Pozdrawiam Malgosia007
malgosia007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-10, 17:07   #46
deterministka
Raczkowanie
 
Avatar deterministka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 54
Dot.: Masazery domowego uzytku do twarzy

Małgosiu007!
Mam ten sam dylemat. Zaglądam z nadzieją , że ktoś podpowie, czy chociaż trochę przyczyniają się te domowe aparaty do np. wnikania w głąb skladników kosmetyków.
Może ktoraś z Wizażanek nabyła taki aparat i odezwie się wreszcie, bo to świetna, chociaż nieporównywalna alternatywa dla tych, których nie stać ( czsowo lub finansowo) na zabiegi u kosmetyczki.
Pozdrawiam , d;

Edytowane przez deterministka
Czas edycji: 2008-01-10 o 17:08 Powód: literówka
deterministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-11, 21:03   #47
deterministka
Raczkowanie
 
Avatar deterministka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 54
Dot.: Masazery domowego uzytku do twarzy

Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja /wątek zbiorczy/
Pod tym hasłem , wystukawszy w wyszukiwarce należy szukac odp. na pytania
deterministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-29, 17:42   #48
kasztanowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 153
Czym masować twarz (u kosmetyczki, masażystki)

Wybieram się na masaż twarzy i nie bardzo wiem z użyciem jakiego specyfiku kosmetyczka będzie go wykonywać (no bo jakiś "poślizg" chyba musi być?). Ponieważ cerę mam wrażliwą naczyńkową wię wolę być przygotowana.
Co będzie najlepsze?
kasztanowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-29, 17:49   #49
czoornoo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 812
GG do czoornoo
Dot.: Czym masować twarz (u kosmetyczki, masażystki)

no chyba kosmetyczka bedzie najlepiej wiedziala co dla twojej cery jest najlepsze!!!
__________________

czoornoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-29, 18:05   #50
wisienkakwspz
Raczkowanie
 
Avatar wisienkakwspz
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: woj. małopolskie;)
Wiadomości: 85
Dot.: Czym masować twarz (u kosmetyczki, masażystki)

Pewnie zrobi Ci masaż na odpowiednim kremie do Twojej cery albo na ampułce
__________________
"Quidquid agis, prudenter agas et respice finem"
Cokolwiek czynisz, czyń roztropnie i patrz końca.

wisienkakwspz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-29, 21:08   #51
serduszkoM
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 43
Dot.: Czym masować twarz (u kosmetyczki, masażystki)

1. Jeżeli masz popękane naczynka to nie powinna robić ci masażu chyba że bez poszczególnych ruchów tj. rozcierania ugniatania i oklepywania
2. Poproś żeby zrobiła ci ten masaż na ampułce która będzie dobrana do twojego rodzaju cery
serduszkoM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-18, 09:35   #52
miki1_85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: ostrołęka
Wiadomości: 14
GG do miki1_85
masaż twarzy

jakimi preparatami najlepiej robić masaż twarzy kobiecie 40 letniej. czy są jakieś reguły. i czy zwykął oliwka może być??
miki1_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-18, 09:57   #53
odszczepieniec
Raczkowanie
 
Avatar odszczepieniec
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: warszafsko
Wiadomości: 347
Dot.: masaż twarzy

ja robie np na nektarze Thalgo z odrobina kremu odzywczego.
__________________
Uroda kobiety to rodzaj władzy.
odszczepieniec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-18, 10:35   #54
serduszkoM
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 43
Dot.: masaż twarzy

Ja robie na zwykłej oliwce a jeżeli jest uczulona to na oliwe z oliwek. Możesz róniez zrobić na talku, ampułkach itp
serduszkoM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-18, 21:05   #55
kotek24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 294
Dot.: masaż twarzy

najlepiej użyć ampułek dla cery dojrzałej,kremu przeznaczonego do tego typu skóry( twarz, dekolt i szyja)należy również uwzględnic stan skóry(popękane naczynka)
kotek24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-09, 20:03   #56
doris393
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 13
masaż

masaż twarzy szyi i dekoldu kamieniami szlachetnymi-czy ktoś wie co to jest i ile to kosztuje ???
doris393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-01, 12:42   #57
curly128
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2
Arrow masaż kosmetyczny twarzy

hej, mam pytanie na czym polega masaz kosmetyczny, konkretnie jakich ksmetykow sie do niego uzywa i jak on przebiega etapami..pozdrawiam
curly128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-01, 20:51   #58
bfca8d39b0c33d1e642320d525f11dd69d86e6d3_6578f56ebc91f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 596
Dot.: masaż kosmetyczny twarzy

Tego sama się nie nauczysz
Musisz wiedzieć gdzie jaki mięsień przebiega, w którą stronę robić ruchy w tym masażu itd.
Masaż bardzo często łączy się na przykład z peelingiem albo jakimiś maskami.
bfca8d39b0c33d1e642320d525f11dd69d86e6d3_6578f56ebc91f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 10:24   #59
Wena90
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 1 620
Dot.: masaż kosmetyczny twarzy

Poszukaj w necie jest tego trochę. Na pewno jest to delikatne masowanie opuszkami, bo zaaplikowaniu kremu, możesz także dać sobie na ręce trochę olejku dla lepszego poślizgu, ponieważ nie możesz skóry szarpać. Zawsze masujemy tak jak w makijażu czy aplikacji czegokolwiek, półkolistymi ruchami od środka na zewnątrz.
Czoło - nad liniami brwi półkoliste ruchy aż do skroni, a na skroniach leciutki ucisk.
Nos i policzki - od nosa aż po policzki półkoliste ruchy.
Broda - głaszczącym ruchem od brody po skronie.
Może to Ci trochę pomoże.
Wena90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-10, 19:00   #60
hula_hula
Zakorzenienie
 
Avatar hula_hula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 398
GG do hula_hula
Smile Masaż twarzy drewnianą rączką/rolką

Interesuje mnie kwestia masażu twarzy... no właśnie

Przeszukałam Wizaż, Google, nawet Allegro i nie mam pojęcia jak to to się nazywa! Chodzi mi o małą, drewnianą rączkę/rolkę/masażer/ z wypustkami, służącą do masażu twarzy. Na Wizażu są wątki o masażerach tych... lepszych, droższych, służących głównie do wyeliminowania cellulitu.

Wydaje mi się, że już ktoś tu poruszał ten temat, ale chyba tak nieudolnie szukam, że nie mogę znaleźć. W każdym razie - moje pytania : używacie? Z jaką częstotliwością? W jaki sposób? Jakie są efekty? I czy masaż tym urządzeniem skóry twarzy osoby w młodym wieku może zaszkodzić?

Proszę o naprowadzenie na właściwy wątek, albo jakąś fachową nazwę tego czegoś - może wtedy łatwiej znajdę w Sieci jakieś wskazówki

A i pewnie mnie zaraz wygonicie na Masaż, jeśli jednak mogłabym tu zostać to bardzo proszę, tutaj chyba udziela się więcej osób a i wątków o masażu jest więcej na Kosmetyczce.

Edytowane przez hula_hula
Czas edycji: 2009-08-10 o 19:02
hula_hula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-04 12:22:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:13.