Sposoby na uczucie niewyspania - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-03-02, 11:44   #31
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Sposoby na uczucie niewyspania

Cytat:
Napisane przez plumss Pokaż wiadomość
Cześć,

Śpię codziennie ok 8h (kładę się o 23 i wstaje o 7).
Przed zaśnięciem nie spożywam posiłków, wietrzę sypialnię i często zmieniam pościel. Na co dzień odżywiam się zdrowo, nie palę, alkohol piję sporadycznie. Systematycznie mierzę sobie cukier (zdarzało mi się mieć bardzo niski poziom, ale byłam na badaniach u lekarza i wyniki mam poprawne). Teraz ze względu na pandemię mam mało ruchu jednak przed nią regularnie ćwiczyłam i chodziłam na spacery.
Pomimo tego jak dzwoni budzik o 7:00 czuję się jakbym spała 15 minut a nie 8 godzin. Wstawanie jest dla mnie strasznie męczące, potrzebuje kilku minut żeby w ogóle móc wstać z łóżka.

Czy ktoś ma jakąś radę jak sprawić by uczucie zmęczenia o poranku minęło?

PS. Nie wiem czy to ma wpływ ale kiedyś mierzyłam za pomocą zegarka swój sen i wychodzi na to, że większość nocy mam głęboki sen i prawie w ogóle się nie ruszam/nie zmieniam pozycji w trakcie.

PPS. Zdarza mi się mieć sny kontrolowane/problemy z "wyjściem" z konkretnego snu/bardzo rozbudowane i realistyczne sny. (Zazwyczaj raz w tygodniu-raz na dwa tygodnie).

Będę wdzięczna za rady!
a jak jest z późniejszymi godzinami? jak wstajesz o 8 lub o 9 (i śpisz nadal te 8 godzin) to czujesz się lepiej? być może masz taki zegar biologiczny i ile byś nie spała nie obudzisz się wyspana o 7 rano. wiele osób tak ma niestety i nie zawsze da się przestawić

a jak z zasypianiem? zasypiasz bez problemu?
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-03, 12:18   #32
Lapis_Lazuli
Rozeznanie
 
Avatar Lapis_Lazuli
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 929
Dot.: Sposoby na uczucie niewyspania

Cytat:
Napisane przez plumss Pokaż wiadomość
Cześć,

Śpię codziennie ok 8h (kładę się o 23 i wstaje o 7).
Przed zaśnięciem nie spożywam posiłków, wietrzę sypialnię i często zmieniam pościel. Na co dzień odżywiam się zdrowo, nie palę, alkohol piję sporadycznie. Systematycznie mierzę sobie cukier (zdarzało mi się mieć bardzo niski poziom, ale byłam na badaniach u lekarza i wyniki mam poprawne). Teraz ze względu na pandemię mam mało ruchu jednak przed nią regularnie ćwiczyłam i chodziłam na spacery.
Pomimo tego jak dzwoni budzik o 7:00 czuję się jakbym spała 15 minut a nie 8 godzin. Wstawanie jest dla mnie strasznie męczące, potrzebuje kilku minut żeby w ogóle móc wstać z łóżka.

Czy ktoś ma jakąś radę jak sprawić by uczucie zmęczenia o poranku minęło?

PS. Nie wiem czy to ma wpływ ale kiedyś mierzyłam za pomocą zegarka swój sen i wychodzi na to, że większość nocy mam głęboki sen i prawie w ogóle się nie ruszam/nie zmieniam pozycji w trakcie.

PPS. Zdarza mi się mieć sny kontrolowane/problemy z "wyjściem" z konkretnego snu/bardzo rozbudowane i realistyczne sny. (Zazwyczaj raz w tygodniu-raz na dwa tygodnie).

Będę wdzięczna za rady!
Badałaś ostatnio swoją tarczycę?
Lapis_Lazuli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-03 13:18:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:51.