Sposoby na uczucie niewyspania - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-06-19, 19:19   #1
Iwuri
Raczkowanie
 
Avatar Iwuri
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 36

Sposoby na uczucie niewyspania


Mam taki przyziemny problem, że nawet jeśli śpię stosunkowo sporo (6-7 godzin) to i tak wstanie rano jest problemem, czuję się wyrwana ze snu przez budzik, mimo, że wstaję dopiero po kilku drzemkach. Kończy się to tym, że później praktycznie cały dzień jestem zmęczona, boli mnie głowa w okolicach oczu, mam takie straaasznie ciężkie powieki. Najchętniej przywaliłabym wtedy głową w biurko

Macie może na ten ból jakieś sposoby? Może jakieś okłady? Widziałam kiedyś takie żelowe maski na oczy, miała któraś z tym doświadczenie?
Iwuri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-19, 21:55   #2
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: Sposoby na uczucie niewyspania

Cytat:
Napisane przez Iwuri Pokaż wiadomość
Mam taki przyziemny problem, że nawet jeśli śpię stosunkowo sporo (6-7 godzin) to i tak wstanie rano jest problemem, czuję się wyrwana ze snu przez budzik, mimo, że wstaję dopiero po kilku drzemkach. Kończy się to tym, że później praktycznie cały dzień jestem zmęczona, boli mnie głowa w okolicach oczu, mam takie straaasznie ciężkie powieki. Najchętniej przywaliłabym wtedy głową w biurko

Macie może na ten ból jakieś sposoby? Może jakieś okłady? Widziałam kiedyś takie żelowe maski na oczy, miała któraś z tym doświadczenie?
Ekspertem nie jestem, ale jak dla mnie 6-7 godzin to nie jest sporo, tylko dosyć średnio. Ja sobie nie wyobrażam spać każdej nocy tylko tyle, dla mnie minimum to 8 godzin żeby dobrze (a nie "jakoś") funkcjonować, a najlepiej się czuję po 9 wyspanych godzinach (to już jest dosyć sporo).
Niektórym wystarczy 6-7 godzin, ale widocznie tobie też nie.
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-19, 22:03   #3
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Sposoby na uczucie niewyspania

6-7 h na dobę to wcale nie jest stosunkowo sporo, tylko mało. Powinno się spać 8h na dobę.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-19, 22:16   #4
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Sposoby na uczucie niewyspania

6 , 7, 8 czy 9 godzin snu nie ma takiego znaczenia. Bardziej liczy się jakość snu, a nie jego długość. W tym abyśmy odpowiednio wypoczęli ważna jest faza REM, jeżeli budzisz się w trakcie głębokiego snu, to na pewno będziesz zmęczona. Ale warto też się przebadać czy wszystko jest ok, zmęczenie może być niewinnym objawem wielu poważnych chorób, w tym nowotworów.
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-19, 22:55   #5
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Sposoby na uczucie niewyspania

Schłodzone żelowe "okularki" są jak najbardziej przydatne, chyba głównie jednak na usunięcie opuchnięcia oczu, ale spróbowałabym na Twoim miejscu, może akurat Tobie pomogą. Jeśli nie masz możliwości przespać się o te pół godziny dlużej oczywiście bo najwyraźniej Tobie nie wystarcza ten czas na wypoczynek. Ja po 7h budzę się z bólem głowy z przespania, ale jak widać po tym, co dziewczyny piszą, to 6h dla większości jest niewystarczające.
A kawa nie pomoże?
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-20, 03:00   #6
kiciakasia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Miasto Ogrodów
Wiadomości: 3 195
Dot.: Sposoby na uczucie niewyspania

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
6-7 h na dobę to wcale nie jest stosunkowo sporo, tylko mało. Powinno się spać 8h na dobę.
to jest osobniczo zależne;
ja bym powiedziała: śpij wincy, albo zadbaj o jakość snu (przewietrz sypialnię na noc, wyłączaj wszystkie baświatła i lampki, dotleniaj się (może jogging?)
i zbadaj krew na niedobory
__________________
smocza mama
kiciakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-20, 06:32   #7
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Sposoby na uczucie niewyspania

6-7 godzin to tak średnio. Niektórym wystarcza, ale może autorka nie należy do tych osób (ja nie należę na pewno, nadrabiam w weekendy). Nie ma co przewidywać od razu nowotworów, ale uczucie niewyspania towarzyszy anemii, a także problemom hormonalnym.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-06-20, 07:10   #8
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Sposoby na uczucie niewyspania

Ja muszę spać 8 h żeby się wyspać. Poza tym jestem raczej sową, najlepiej funkcjonuję popołudniami. Bardzo często wstając o 6 i tak jestem śpiąca. Rozbudzam się dopiero kolo 10, po drugiej kawie. Możesz autorko również być takim przypadkiem, wtedy ciężko coś doradzić oprócz regularnych godzin snu, kawy i przyzwyczajenia się choć trochę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-20, 07:50   #9
201707171530
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 208
Dot.: Sposoby na uczucie niewyspania

Oduczyć się wciskania "drzemek" Budzik powinno się ustawić najpóźniej, jak tylko się da. To parominutowe drzemanie nie sprawia, że się wysypiasz, a tylko pogłębiasz tzw. inercję senną.
Naucz się wstawać o określonej godzinie, a kładź się spać kiedy jesteś zmęczona. W weekendy i dni wolne powinno się wstawać maksymalnie do 45 minut później niż w dni robocze, żeby uniknąć social jet laga.
201707171530 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-20, 15:52   #10
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Sposoby na uczucie niewyspania

Cytat:
Napisane przez Wolha wRedna Pokaż wiadomość
6-7 godzin to tak średnio. Niektórym wystarcza, ale może autorka nie należy do tych osób (ja nie należę na pewno, nadrabiam w weekendy). Nie ma co przewidywać od razu nowotworów, ale uczucie niewyspania towarzyszy anemii, a także problemom hormonalnym.
Oczywiście, mogą to być zwyczajne niedobory, ale także problemy z tarczycą, borelioza, cukrzyca, fibromialgia, inne choroby autoimmunologiczne, ciąża, choroby serca i układu krążenia...
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-20, 19:19   #11
Iwuri
Raczkowanie
 
Avatar Iwuri
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 36
Dot.: Sposoby na uczucie niewyspania

Dzięki za odpowiedzi.

6-7 wydawało mi się sporo, bo często słyszę od znajomych, że sypiają dużo mniej a wyglądają na żywszych ode mnie W weekendy zamiast odespać, to budzę się rano i nie mogę dalej spać (co wcale nie oznacza, że w ciągu dnia czuję się wypoczęta).

Kawę pijam bardzo rzadko, kiedy już naprawdę jestem padnięta a potrzebuję się skoncentrować, wtedy faktycznie coś to pomaga ale tylko tak hm, powierzchownie i na chwilę Generalnie bardzo nie chciałabym się od kawy uzależnić.

Poza tym przeszkadza mi nie tyle brak energii, co ten ból głowy...

Badania to dobry pomysł niezależnie od tego niewyspania, myślę o tym od dawna ale jakoś nigdy nie ma czasu.
Iwuri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-06-21, 08:28   #12
mabi27
Wtajemniczenie
 
Avatar mabi27
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 477
Dot.: Sposoby na uczucie niewyspania

Ciągle jestem niewyspana. Śpię czasem 4 godziny na dobę, czasem prześpię 6, ale to już święto budzę się o 2, 3 rano a na 7 do pracy, nie umiem zasnąć w dzień od dłuższego czasu, nie zasnę w busie, w pociągu, budzę się w wolny dzień o 4 nad ranem i leżę patrząc się w sufit mimo ogromnego uczucia niewyspania naprawdę mnie to męczy.
Jedyne, czego nie próbowałam na sen, to melatonina. Działa to?
Z uczuciem niewyspania ciężko walczyć, a w pracy czasem podpieram głowę i wyłączam się na chwilę. Pije sporo wody, wydaje mi się że mi lepiej wtedy.
mabi27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-21, 09:25   #13
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Sposoby na uczucie niewyspania

Dziewczyny idźcie do lekarza, bo wieczne niewyspanie lub zaburzenia snu to nie jest zabawa i można je leczyć. Na forum nikt Was nie zdiagnozuje tak na prawdę.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-21, 10:48   #14
mabi27
Wtajemniczenie
 
Avatar mabi27
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 477
Dot.: Sposoby na uczucie niewyspania

Lekarze ewentualnie z wielką (albo z mniejszą) łaską przepisują leki na sen. Całościowo żaden się nie zajął. Obeszłam już wielu
mabi27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-21, 10:53   #15
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: Sposoby na uczucie niewyspania

Cytat:
Napisane przez Iwuri Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedzi.

6-7 wydawało mi się sporo, bo często słyszę od znajomych, że sypiają dużo mniej a wyglądają na żywszych ode mnie W weekendy zamiast odespać, to budzę się rano i nie mogę dalej spać (co wcale nie oznacza, że w ciągu dnia czuję się wypoczęta).

Kawę pijam bardzo rzadko, kiedy już naprawdę jestem padnięta a potrzebuję się skoncentrować, wtedy faktycznie coś to pomaga ale tylko tak hm, powierzchownie i na chwilę Generalnie bardzo nie chciałabym się od kawy uzależnić.

Poza tym przeszkadza mi nie tyle brak energii, co ten ból głowy...

Badania to dobry pomysł niezależnie od tego niewyspania, myślę o tym od dawna ale jakoś nigdy nie ma czasu.
A nie masz przypadkiem alergii? Mnie oczy bolą rano tak charakterystycznie jak np.podrażnię sobie je, używając wieczorem kremu czy innego kosmetyku.
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-21, 13:03   #16
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Sposoby na uczucie niewyspania

Cytat:
Napisane przez mabi27 Pokaż wiadomość
Lekarze ewentualnie z wielką (albo z mniejszą) łaską przepisują leki na sen. Całościowo żaden się nie zajął. Obeszłam już wielu
No, ale leki na sen to tylko łagodzenie objawów, a nie poszukiwanie przyczyny. Poproś o skierowanie na badania krwi, moczu itd. W międzyczasie sprawdź stan mięśni szyi i twarzy, bo to również może być przyczyną zmęczenia i przewlekłych bólów głowy.
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-21, 13:20   #17
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Sposoby na uczucie niewyspania

Jedz owoce bogate w witaminę C ( działa lepiej niż kawa), jak tam poziom żelaza? Wietrz długo sypialnię przed spaniem,bóle głowy i niewysypianie mogą mieć też związek z niedotlenieniem, bieganie np.pomaga bardzo się dotlenić i wyeliminować u wielu osób bóle głowy ( wieczorne mile działa na odprężenie przed snem) Piszę jako migrenowiec.
Zmień poduszkę, może masz za twardą i bóle głowy masz od przeciążonego odcinka szyjnego, może bardziej sprawdzi się wałek ub miękki "placek" który można uformować pod szyją.

6-7 godz to chyba liczba godzin snu wystarczająca dla mnicha buddyjskiego lub b.młodego człowieka nieposiadającego pracy i rodziny, ewentualnie starszego człowieka po 70tce Żartuję oczywiście. Dla mnie ideał to 9 godz.
__________________

żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-21, 18:25   #18
mabi27
Wtajemniczenie
 
Avatar mabi27
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 477
Dot.: Sposoby na uczucie niewyspania

9 godzin, jakbym tyle przespała, byłoby jak w niebie, te moje parę godzin to z przerwami jeszcze
mabi27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-22, 15:05   #19
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Sposoby na uczucie niewyspania

macie jakieś sposoby na wczesne zasypianie? wstaję do pracy o 4:30, w ciągu dnia jestem zmęczona, niewyspana, ale choćbym nie wiem co robiła to przed 22 nie zasnę. chciałabym spać te 8 godzin ale no nie ma szans zasnąć o 20:30.
jakieś sposoby?
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-06-22, 15:20   #20
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Sposoby na uczucie niewyspania

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
macie jakieś sposoby na wczesne zasypianie? wstaję do pracy o 4:30, w ciągu dnia jestem zmęczona, niewyspana, ale choćbym nie wiem co robiła to przed 22 nie zasnę. chciałabym spać te 8 godzin ale no nie ma szans zasnąć o 20:30.
jakieś sposoby?
A co dokładnie do tej pory robiłaś, żeby przestawić się na inny rytm?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-22, 15:57   #21
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Sposoby na uczucie niewyspania

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
A co dokładnie do tej pory robiłaś, żeby przestawić się na inny rytm?
wstaję o 4:30 prawie od roku. w weekendy najpóźniej o 8. a co próbowałam? wszystko. pokój jest zawsze wietrzony na długo przed położeniem się spać, nie robię drzemek, na godzinę przed staram się nie używać laptopa/telefonu/telewizji/ probowałam ciepłego mleka, biegania, ćwiczeń relaksacyjnych, mam zaciemniające rolety żeby mi światło nie przeszkadzało, próbowałam pić zioła przed snem, jem odpowiednio wcześniej. i nie jestem w stanie zasnąć wieczorem przed 22.

jestem typem raczej nocnym niż dziennym. jestem bardziej wyspana gdy wstaję późno (niezależnie od liczby przespanych godzin)
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-22, 21:35   #22
Kirenne
Zadomowienie
 
Avatar Kirenne
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 606
Dot.: Sposoby na uczucie niewyspania

Cytat:
Napisane przez mabi27 Pokaż wiadomość
9 godzin, jakbym tyle przespała, byłoby jak w niebie, te moje parę godzin to z przerwami jeszcze
A jak kwestia tarczycy? Wszystko w porządku?
Może mało magnezu jak serce kołacze po przebudzeniu?

Znalazłam coś link, ale to tylko ogólniki. Trzeba się jakoś zdiagnozować we współpracy z lekarzem...
__________________
"be yourself, everyone else is already taken"
Kirenne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-23, 13:50   #23
201708280929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 204
Dot.: Sposoby na uczucie niewyspania

Ja śpię po 8h, ogólnie rzecz biorąc aż się sama obudzę. Staram się nie skąpić sobie snu.

Mimo to, siły starcza mi tylko na pierwsze godziny. O 12:00 jestem już tak senna, że myślę tylko, żeby się położyć. Obojętnie czy jestem w pracy czy na urlopie. Kawa pomaga tylko w bardzo ograniczonym stopniu. Ogólnie cały czas myślę tylko, żeby się położyć.

Byłam u lekarza, zrobili mi badanie krwi, które nie wykazało anemii, problemów z tarczycą, nerkami ani wątrobą.

Dużo podróżuję i loty bardzo mnie męczą i mam ogólnie rzecz biorąc stresujący tryb życia, ale jednak, żebym była aż tak skonana?

Edytowane przez 201708280929
Czas edycji: 2017-06-23 o 13:52
201708280929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-23, 17:28   #24
katniewojt
Zakorzenienie
 
Avatar katniewojt
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 11 569
Dot.: Sposoby na uczucie niewyspania

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
wstaję o 4:30 prawie od roku. w weekendy najpóźniej o 8. a co próbowałam? wszystko. pokój jest zawsze wietrzony na długo przed położeniem się spać, nie robię drzemek, na godzinę przed staram się nie używać laptopa/telefonu/telewizji/ probowałam ciepłego mleka, biegania, ćwiczeń relaksacyjnych, mam zaciemniające rolety żeby mi światło nie przeszkadzało, próbowałam pić zioła przed snem, jem odpowiednio wcześniej. i nie jestem w stanie zasnąć wieczorem przed 22.

jestem typem raczej nocnym niż dziennym. jestem bardziej wyspana gdy wstaję późno (niezależnie od liczby przespanych godzin)
joga?
katniewojt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-23, 17:31   #25
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Sposoby na uczucie niewyspania

Cytat:
Napisane przez katniewojt Pokaż wiadomość
joga?
niestety totalnie mnie nie kręci
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-27, 12:44   #26
vasilicum
rosnę
 
Avatar vasilicum
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 122
Dot.: Sposoby na uczucie niewyspania

A może po prostu jesteś sową? Ja tak mam i dopiero, gdy zmieniłam swój styl życia naprawdę czuję, że mogę normalnie funkcjonować.
Potrafiłam spać i po 9h, a obudzenie mnie o 6 rano było niemożliwe. Teraz chodzę spać ok 2 w nocy, wstaję 8.00 - 9.00 i jestem wyspana, rześka. Nie każdy może sobie na to pozwolić, większość ludzi jednak zaczyna pracę o tej 7.00, na mnie nie zadziałało jednak kompletnie nic.
__________________
Jestem na wizazu od 2011r.
vasilicum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-27, 19:09   #27
69love69
Zakorzenienie
 
Avatar 69love69
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 4 413
Dot.: Sposoby na uczucie niewyspania

Ja od siebie polecę zakup odpowidniej poduszki. Napięcie w kręgosłupie też może dawać nam poczucie niewyspania i zmęczenia.

Ja od 1,5 roku walczę z moją szyją, dopiero od tygodnia mam porządną poduszkę i to był zakup mojego życia. To nie jest duży wydatek, a może pomóc w regenracji

Polecam polską firmę Dr Sapporo, model poduchy w zależności od pozycji na jakiej śpisz.
69love69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-29, 00:25   #28
Aramintha
Wtajemniczenie
 
Avatar Aramintha
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bywa tu, bywa tam, bywa też gdzie indziej...
Wiadomości: 2 110
Dot.: Sposoby na uczucie niewyspania

Cytat:
Napisane przez Iwuri Pokaż wiadomość

Poza tym przeszkadza mi nie tyle brak energii, co ten ból głowy...
Poranny i późniejszy ból głowy może być objawem niskiego ciśnienia. Ja tak czasem mam i pomaga mi właśnie kawa.

Zapisz
Aramintha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-29, 20:53   #29
efflorescence
Rozeznanie
 
Avatar efflorescence
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 810
Dot.: Sposoby na uczucie niewyspania

Cytat:
Napisane przez vasilicum Pokaż wiadomość
A może po prostu jesteś sową? Ja tak mam i dopiero, gdy zmieniłam swój styl życia naprawdę czuję, że mogę normalnie funkcjonować.
Potrafiłam spać i po 9h, a obudzenie mnie o 6 rano było niemożliwe. Teraz chodzę spać ok 2 w nocy, wstaję 8.00 - 9.00 i jestem wyspana, rześka. Nie każdy może sobie na to pozwolić, większość ludzi jednak zaczyna pracę o tej 7.00, na mnie nie zadziałało jednak kompletnie nic.
Potwierdzam, zmiana trybu życia to jedyne rozwiązanie, skoro nic nie pomaga.
__________________
Cytat:
Napisane przez katarzynka1978 Pokaż wiadomość
A rozważania typu "czy mój okaże się wyjątkiem?" mają taką samą wartość jak "czy trafię w lotto?"

Cytat:
Napisane przez misorpresa Pokaż wiadomość
Dlaczego uważasz, że to troll? Bo tobie się to nie przydarzyło i twoim koleżankom również? Naprawdę solidny argument.
efflorescence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 07:53   #30
plumss
Raczkowanie
 
Avatar plumss
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 96
Dot.: Sposoby na uczucie niewyspania

Cześć,

Śpię codziennie ok 8h (kładę się o 23 i wstaje o 7).
Przed zaśnięciem nie spożywam posiłków, wietrzę sypialnię i często zmieniam pościel. Na co dzień odżywiam się zdrowo, nie palę, alkohol piję sporadycznie. Systematycznie mierzę sobie cukier (zdarzało mi się mieć bardzo niski poziom, ale byłam na badaniach u lekarza i wyniki mam poprawne). Teraz ze względu na pandemię mam mało ruchu jednak przed nią regularnie ćwiczyłam i chodziłam na spacery.
Pomimo tego jak dzwoni budzik o 7:00 czuję się jakbym spała 15 minut a nie 8 godzin. Wstawanie jest dla mnie strasznie męczące, potrzebuje kilku minut żeby w ogóle móc wstać z łóżka.

Czy ktoś ma jakąś radę jak sprawić by uczucie zmęczenia o poranku minęło?

PS. Nie wiem czy to ma wpływ ale kiedyś mierzyłam za pomocą zegarka swój sen i wychodzi na to, że większość nocy mam głęboki sen i prawie w ogóle się nie ruszam/nie zmieniam pozycji w trakcie.

PPS. Zdarza mi się mieć sny kontrolowane/problemy z "wyjściem" z konkretnego snu/bardzo rozbudowane i realistyczne sny. (Zazwyczaj raz w tygodniu-raz na dwa tygodnie).

Będę wdzięczna za rady!
plumss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-03 13:18:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:33.