jak komuś powiedzieć... że śmierdzi? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-03-05, 13:44   #1
danka_grab
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 3

jak komuś powiedzieć... że śmierdzi?


Mam taki problem z koleżanką z pracy. To młoda dziewczyna (27 lat), pracuje w biurze od nie dawna , ale ją polubiłam bo jest pracowita i bardzo dokładna, na dodatek rozmowna i ogólnie sympatyczna. Wszystko byłoby fajnie gdyby nie jej zapach a raczej smród. Naprawdę od niej strasznie śmierdzi potem, do tego stopnia że ciężko z nią wytrzymać 8 godzin w jednym pomieszczeniu, jak podejdzie bliżej mnie smród jest tak przenikliwy że aż „szczypie” w nos. Nie długo zrobi się cieplej więc będzie jeszcze gorzej. Osoby z innych działów czy z produkcji jak przychodzą do naszego biura aż się krzywią.
Dziewczyna nie wygląda na zaniedbaną, nie ma nadwagi itp. Co prawda nie maluje się, ale zawsze przychodzi w świeżych ubraniach, odprasowana, uczesana. Ogólnie to ona chyba ma problem z nadmierną potliwością bo zawsze ma na bluzkach wielkie mokre plamy pod pachami. Jak przyjdzie do pracy to jest jeszcze „świeża” czasami nawet pachnie jakimiś perfumami czy antyperspirantem, ale pół godziny później już wyczuwalna jest woń potu, a po dwóch godzinach smród jest nie do opisania.
Nie wiem jak jej to powiedzieć. Wiem najłatwiej byłoby tak „brutalnie” prosto z mostu: „zrób coś z sobą bo strasznie śmierdzi” ale nie o to mi chodzi. Jak już wspomniałam zdążyłam ją polubić i po prostu nie chcę jej urazić, choć z drugiej strony jej zapach jest całkowicie nieakceptowalny. Jak zwrócić jej uwagę ale jednocześnie jej nie urazić?
danka_grab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-05, 22:24   #2
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: jak komuś powiedzieć... że śmierdzi?

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-05, 22:38   #3
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: jak komuś powiedzieć... że śmierdzi?

podrzuc jej jakis artykul z botoxem na pocenie moze zalapie
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-05, 22:44   #4
umysl_analityczny
Raczkowanie
 
Avatar umysl_analityczny
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 86
Dot.: jak komuś powiedzieć... że śmierdzi?

Śliski temat. Możesz napisać jej anonimowego SMSa z internetowej bramki, że jesteś osobą z jej otoczenia i że powinna zrobić coś z problemem swojej potliwości. I że piszesz anonimowo, ponieważ strasznie niezręcznie jest mówić o takiej sprawie wprost. Minus tego rozwiązania jest taki, że prawdopodobnie pierwsza jej myśl przywiedzie ją do Ciebie, ponieważ najdłużej przebywacie w swoim towarzystwie. Chociaż z drugiej strony inne osoby też przewijają się przez wasze pomieszczenie...
umysl_analityczny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-05, 23:47   #5
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: jak komuś powiedzieć... że śmierdzi?

Jesli ci głupio ją wprost poinfprmowac to zacznij odświeżaczem psikać ciągle w biurze.
Ogarnie temat jesli wyczuwa/ wie, że ma problem, ale może się pogniewać.
A może być tak, że nie wie.
Mialam bardzo bliską przyjaciółkę na studiach- dopiero po latach powiedziałam jej że ciągle śmierdzi. Okazało się, że ona tego nie czuła poszła w końcu na ostrzykiwanie pach botoksem. Naprawdę wierzę że można nie czuć swojego smrodu.


Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-06, 07:17   #6
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: jak komuś powiedzieć... że śmierdzi?

Ludzie swojego smrodu nie czują. Teraz każdy rzekomo jest na coś chory, a prawda jest taka, że w większości przypadków powodem śmierdzenia jest po prostu niedostateczna higiena (i nawet jakaś przypadłość ją utrudniająca nadal nie zwalnia z obowiązku utrzymania tejże higieny, po prostu wymaga to więcej pracy). Znam kilka przypadków, że ludzie się ogarnęli, bo ktoś nie wytrzymał i z nimi po prostu porozmawiał. Niektórzy zasłaniali się, że nie mają wpływu, bo coś tam coś tam, a jednak ogarnęli się i dziwnym trafem problem zniknął. Nie wiem co bym zrobiła w tej konkretnej sytuacji, ale anonimowe prośby, hmm... Raczej wolałabym rozmowę w 4 oczy.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2020-03-06 o 09:56
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-06, 07:19   #7
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4 361
Dot.: jak komuś powiedzieć... że śmierdzi?

Cytat:
Napisane przez danka_grab Pokaż wiadomość
Dziewczyna nie wygląda na zaniedbaną, nie ma nadwagi itp. Co prawda nie maluje się, ale zawsze przychodzi w świeżych ubraniach, odprasowana, uczesana. Ogólnie to ona chyba ma problem z nadmierną potliwością bo zawsze ma na bluzkach wielkie mokre plamy pod pachami.
A to dbanie o siebie ma jakiś związek z makijażem?
Plamy potu pod pachą są NORMALNE. Ludzie się pocą, bo są ssakami. Widzę, że plamy potu pod pachą też trzeba normalizować.
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-03-06, 07:37   #8
lilka_vanilka
Zakorzenienie
 
Avatar lilka_vanilka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 905
Dot.: jak komuś powiedzieć... że śmierdzi?

O nie, tylko nie anonimowe smsy! Powiedz jej wprost, że powinna się pójść odświeżyć, bo nieprzyjemnie pachnie. Dorzuc coś, że słyszałaś o tym botoksie, blokerach itp. Zaproponuj pomoc, że poczytacie o tym, albo wybierzecie badania i lekarza.

Gdybym to była ja, to wolałabym o problemie usłyszeć od koleżanki z najbliższego otoczenia, a nie np. od osoby, która wpada do biura przelotnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
_/\"/\_
(=^.^=)(")
(,("')("')
lilka_vanilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-06, 09:14   #9
Sabrinasab
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 345
Dot.: jak komuś powiedzieć... że śmierdzi?

Cytat:
Napisane przez lilka_vanilka Pokaż wiadomość
O nie, tylko nie anonimowe smsy! Powiedz jej wprost, że powinna się pójść odświeżyć, bo nieprzyjemnie pachnie. Dorzuc coś, że słyszałaś o tym botoksie, blokerach itp. Zaproponuj pomoc, że poczytacie o tym, albo wybierzecie badania i lekarza.

Gdybym to była ja, to wolałabym o problemie usłyszeć od koleżanki z najbliższego otoczenia, a nie np. od osoby, która wpada do biura przelotnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zgadzam się, lepiej delikatnie poruszyć temat w 4 oczy i absolutnie żadne anonimowe wiadomości. Znam problem. Ja miałam kiedyś na stażu dość władczą szefową, której przeokropnie śmierdziało z ust i za każdym razem jak do mnie podchodziła to chciało mi się wymiotować. Nie wiem co bym zrobiła, gdyby to była długofalowa praca, a nie 3-miesięczny staż
Sabrinasab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-06, 10:22   #10
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 114
Dot.: jak komuś powiedzieć... że śmierdzi?

Zawsze myślę, czego bym chciała jako ta dziewczyna.


I wiesz co... Chciałabym to usłyszeć od kogoś, kto mi dobrze życzy. W cztery oczy. Może z jakimiś opcjami, co można z tym zrobić.



Anonimowe donosy to masakra. A jak wie, to przecież nic strasznego ie zrobisz. Jak nie wie - pewnie zrobi jej się straszliwie przykro, może nawet będzie wściekła, ale na dłuższą metę ci podziękuje.


Albo nie podziękuje, ale wtedy będziesz wiedziała, że nie jest racjonalną osobą.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-06, 11:38   #11
niemanicka
Wtajemniczenie
 
Avatar niemanicka
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2 283
Dot.: jak komuś powiedzieć... że śmierdzi?

Ja rowniez wolalabym to uslyszec od zaufanej osoby w cztery oczy. Takim pierwszym rozwiazaniem, ktore przyszlo mi do glowy - to co 2h mozna sie chyba odswiezyc w lazience (nawilzane chusteczki czy nawet sama woda z mydlem i reczniczek). Dodatkowo np. identyczna bluzka na zmiane. Tak bym zrobila gdyby zadne leki i blokery mi nie pomogly. No chyba ze to kwestia ubran, smrodu wynoszonego z zaniedbanego domu. Wydaje mi sie, ze czysty czlowiek poci sie bezwonnie, nawet mimo plam potu na ubraniu. Depilacja pach na pewno w tym tez pomaga.

Ktos zaproponowal odswiezac powietrza - co o tym myslisz? Niekoniecznie taki reczny psikacz, ale np. automatyczny. Plus jakies pochlaniacze zapachow. Jak tam z temperatura u was w biurze, nie jest za wysoka? Wietrzycie pomieszczenia?

---------- Dopisano o 12:38 ---------- Poprzedni post napisano o 12:36 ----------

Może rozwiązaniem będzie jednak pracowanie przy stale otwartym oknie?
niemanicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-06, 12:30   #12
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: jak komuś powiedzieć... że śmierdzi?

Cytat:
Napisane przez niemanicka Pokaż wiadomość
(...)
Ktos zaproponowal odswiezac powietrza - co o tym myslisz? Niekoniecznie taki reczny psikacz, ale np. automatyczny. Plus jakies pochlaniacze zapachow.
(...)
Wdychanie chemii pomoże w czym?
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-06, 12:56   #13
niemanicka
Wtajemniczenie
 
Avatar niemanicka
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2 283
Dot.: jak komuś powiedzieć... że śmierdzi?

Można zrobić odświeżacz bez chemii. Autorka pisała, że osoby wchodzące do biura czują smrodek - odświeżacz by w tym pomógł. Co to w ogole za pytanie?
niemanicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-06, 13:11   #14
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: jak komuś powiedzieć... że śmierdzi?

Cytat:
Napisane przez niemanicka Pokaż wiadomość
Można zrobić odświeżacz bez chemii. Autorka pisała, że osoby wchodzące do biura czują smrodek - odświeżacz by w tym pomógł. Co to w ogole za pytanie?
Zapach odświeżacza+ smród potu=

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-06, 13:30   #15
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: jak komuś powiedzieć... że śmierdzi?

Cytat:
Napisane przez niemanicka Pokaż wiadomość
Można zrobić odświeżacz bez chemii. Autorka pisała, że osoby wchodzące do biura czują smrodek - odświeżacz by w tym pomógł. Co to w ogole za pytanie?
Odświeżacz nie zamaskuje zapachu potu. Wymiesza się z nim. Blech.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-06, 13:42   #16
xannikax
Raczkowanie
 
Avatar xannikax
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 185
Dot.: jak komuś powiedzieć... że śmierdzi?

Może to być też kwestia sztucznego materiału ubran, które ta dziewczyna nosi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
xannikax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-06, 14:11   #17
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: jak komuś powiedzieć... że śmierdzi?

Cytat:
Napisane przez niemanicka Pokaż wiadomość
Wydaje mi sie, ze czysty czlowiek poci sie bezwonnie, nawet mimo plam potu na ubraniu.
Tez mi sie wydaje, ze smierdzi to stary pot na brudnym, dlugo niemytym ciele. Spotykalam sie z facetami, ktorzy nawet dosc mocno sie pocili, np. moj ex, ale nigdy nie bylo zadnego nieprzyjemnego zapachu, nawet mimo plam. Moze to choroba albo dziewczyna jednak po prostu sie nie myje.
Nie wiem, co bym zrobila, bardzo delikatna sprawa. Moze sprobowala to jakos udelikatnic - "sluchaj, nie jesz czasem duzo czosnku? Bo wydaje mi sie, ze czuc czosnek, a czytalam, ze u osob, ktore duzo go jedza, zapach zostaje na ciele".
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-06, 14:41   #18
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: jak komuś powiedzieć... że śmierdzi?

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;87639551]Tez mi sie wydaje, ze smierdzi to stary pot na brudnym, dlugo niemytym ciele. Spotykalam sie z facetami, ktorzy nawet dosc mocno sie pocili, np. moj ex, ale nigdy nie bylo zadnego nieprzyjemnego zapachu, nawet mimo plam. Moze to choroba albo dziewczyna jednak po prostu sie nie myje.
Nie wiem, co bym zrobila, bardzo delikatna sprawa. Moze sprobowala to jakos udelikatnic - "sluchaj, nie jesz czasem duzo czosnku? Bo wydaje mi sie, ze czuc czosnek, a czytalam, ze u osob, ktore duzo go jedza, zapach zostaje na ciele".[/QUOTE]Śmierdzą też ubrania ze sztucznych tkanin raz przepocone. Jak przepocisz poliester czy inny sztuczny materiał to mimo tysięcy prań, zaraz po założeniu będzie walił jakbyś się w nim cały dzień urabiała.
Obrzydliwe to jest

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-06, 15:03   #19
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: jak komuś powiedzieć... że śmierdzi?

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
Śmierdzą też ubrania ze sztucznych tkanin raz przepocone. Jak przepocisz poliester czy inny sztuczny materiał to mimo tysięcy prań, zaraz po założeniu będzie walił jakbyś się w nim cały dzień urabiała.
Obrzydliwe to jest

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka
Ubrania sportowe sa poliestrowe, absolutnie nie smierdza po wypraniu.
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-06, 15:22   #20
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: jak komuś powiedzieć... że śmierdzi?

Miałam kiedyś chłopaka, który 10 minut po prysznicu od razu śmierdział. Nawet nie zdążył założyć bluzki i już śmierdział.

Ja też kiedyś usłyszałam, że śmierdzę. Niby powiedziane w dobrej wierze, ale zrobiło mi się mega głupio, bo ja nic nie czułam. Od tamtej pory nie wyjdę w tych samych rzeczach 2 dni pod rząd. Jak są poruszane tematy na wątkach odnośnie prania, to są śmiechy chichy, że jeansy to się powinno prać co miesiąc a sweter można nosić kilka dni. No ja od tamtej pory zmieniam codziennie. I piorę wszystko od majtek po bluzy i swetry po 1 założeniu. Jedynie kurtki, szaliki, rękawiczki i buty piorę rzadziej.
Mój TŻ się nieco wkurza, że ciągle pralka chodzi, ale mi został uraz psychiczny. Pytałam się go czy śmierdzę, bo myślę, że w prawie 7-letnim związku można już zapytać o taką sprawę. Powiedział, że nigdy nie czuł nic ode mnie. Ale uraz został tak czy siak.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-06, 15:56   #21
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: jak komuś powiedzieć... że śmierdzi?

Cytat:
Napisane przez Sabrinasab Pokaż wiadomość
zgadzam się, lepiej delikatnie poruszyć temat w 4 oczy i absolutnie żadne anonimowe wiadomości. Znam problem. Ja miałam kiedyś na stażu dość władczą szefową, której przeokropnie śmierdziało z ust i za każdym razem jak do mnie podchodziła to chciało mi się wymiotować. Nie wiem co bym zrobiła, gdyby to była długofalowa praca, a nie 3-miesięczny staż
Ja nie wiem jak bym się zachowała.
Mojej koleżanki mąż ma problem z nieświeżym oddechem. Nie jestem w stanie wytrzymać w jego bliskim otoczeniu
Nie wiem czy oni tego oboje nie czują czy co
Na szczęście rzadko go widuje
I nie wiem jak im zwrócić uwagę na to.
Najdziwniejsze jest to, że on ma kontakt na co dzień z dużą liczbą ludzi

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-06, 15:58   #22
Vanir410
Wtajemniczenie
 
Avatar Vanir410
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2 159
Dot.: jak komuś powiedzieć... że śmierdzi?

Jakoś średnio chce mi się wierzyć, że dziewczyna po pół godziny śmierdzi aż tak, że nie idzie wytrzymać.
Ja na Twoim miejscu nie robiłam z tym nic, bo skoro rano jest ok - znaczy się o higienę dba. NIE wystarczy na potliwość użyć blokera i problem z głowy.

---------- Dopisano o 16:58 ---------- Poprzedni post napisano o 16:57 ----------

Jakoś średnio chce mi się wierzyć, że dziewczyna po pół godziny śmierdzi aż tak, że nie idzie wytrzymać.
Ja na Twoim miejscu nie robiłam z tym nic, bo skoro rano jest ok - znaczy się o higienę dba. NIE wystarczy na potliwość użyć blokera i problem z głowy.
Vanir410 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-06, 16:00   #23
pfffh
Zadomowienie
 
Avatar pfffh
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 1 975
Dot.: jak komuś powiedzieć... że śmierdzi?

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;87639551]Tez mi sie wydaje, ze smierdzi to stary pot na brudnym, dlugo niemytym ciele. Spotykalam sie z facetami, ktorzy nawet dosc mocno sie pocili, np. moj ex, ale nigdy nie bylo zadnego nieprzyjemnego zapachu, nawet mimo plam. Moze to choroba albo dziewczyna jednak po prostu sie nie myje.
Nie wiem, co bym zrobila, bardzo delikatna sprawa. Moze sprobowala to jakos udelikatnic - "sluchaj, nie jesz czasem duzo czosnku? Bo wydaje mi sie, ze czuc czosnek, a czytalam, ze u osob, ktore duzo go jedza, zapach zostaje na ciele".[/QUOTE]

Ja biorę prysznic lub kąpiel codziennie. Ubrania także piorę po jednym założeniu. Pachy wydepilowane. Używam antyperspirantów oraz perfum. A mimo to jak się zdenerwuje to zaczynam się pocic tak mega smrodliwie, że aż sama czuję. Także nie tylko stare i brudne może smierdzieć. Z tym, że nie wiem na ile mój smród to smród, a na ile moje odczucie, bo nikt mi nigdy uwagi na zwrócił.
Może twoja koleżanka z racji że krótko pracuje jeszcze się stresuje pracą, poci się ze stresu i stąd ta woń?
__________________
"Mówimy o Polsce. Tam nic i nigdy nie jest normalne" A. Sapkowski "Narrenturm"
pfffh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-06, 16:41   #24
mariola_rudakowska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 289
Dot.: jak komuś powiedzieć... że śmierdzi?

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
Śmierdzą też ubrania ze sztucznych tkanin raz przepocone. Jak przepocisz poliester czy inny sztuczny materiał to mimo tysięcy prań, zaraz po założeniu będzie walił jakbyś się w nim cały dzień urabiała.
Obrzydliwe to jest

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka
Prawda.Znam to,dlatego nigdy więcej już sztucznych ciuchów.
Dostałam kiedyś taką bluzkę.Już po 3 godzinach od jej nałożenia,śmierdziałam jak skunks .

mariola_rudakowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-06, 16:49   #25
farmaceutka88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 896
Dot.: jak komuś powiedzieć... że śmierdzi?

Powodów "zapachu" może być mnóstwo, osobiście odczuwam masakrę po dezodorantach (nie antyperspirantach) w kulce. Powodem może być też przenaszanie takich ciuchów. No i ciuchy nieprzewiewne, sztucznizny, przy których każdy kosmetyk wysiada, choćbyśmy się myli codziennie. Albo też noszenie któryś rok ubrań, w które smrodek tak się wgryzł, że nijak nie idzie się go pozbyć praniem.


Osobiście powiedziałabym, ale starałabym się być na maksa delikatna. To nie jest fajne mieć do przekazania taką wiadomość. A jeszcze gorzej się takie coś słyszy.

---------- Dopisano o 17:49 ---------- Poprzedni post napisano o 17:44 ----------

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
Śmierdzą też ubrania ze sztucznych tkanin raz przepocone. Jak przepocisz poliester czy inny sztuczny materiał to mimo tysięcy prań, zaraz po założeniu będzie walił jakbyś się w nim cały dzień urabiała.
Obrzydliwe to jest

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

Mam parę takich ciuchów, które musiałam szybko wywalić do kosza. Mogłam je prać codziennie, a miałam wrażenie, że przy samym zetknięciu ze skórą zaczynały walić
farmaceutka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-06, 17:07   #26
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4 361
Dot.: jak komuś powiedzieć... że śmierdzi?

Ja noszę tylko bawełnę, używam deo naturalnych bez glinu, czyli sodowe lub niesodowe, które są na oleju kokosowym, codziennie zmieniam bluzki. Na mojej skórze olej kokosowy po kilku godzinach śmierdzi rzygami, tym aromatem przechodzą bluzki, (ale nie potem), ale tym jakby zjełczałym olejem i po praniu i wyprasowaniu pod pachami niektóre potrafią tak mocno śmierdzieć rzygami, że szok. A nawet gdy używałam tych antyperspirantów 48h z nie wiadomo jakimi glinami, to i tak miałam plamy potu pod pachą, bo nie hamowały pocenia jako takiego, choć powinny.
W stresujące dni potrafię się spocić śmierdząco, zwłaszcza pod jedną pachą i po prostu takie jest moje ciało.
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-06, 17:18   #27
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: jak komuś powiedzieć... że śmierdzi?

Cytat:
Napisane przez farmaceutka88 Pokaż wiadomość
(...)
Mam parę takich ciuchów, które musiałam szybko wywalić do kosza. Mogłam je prać codziennie, a miałam wrażenie, że przy samym zetknięciu ze skórą zaczynały walić
U mnie również kilka takich rzeczy poszło do kosza. A niektóre dlatego, że miałam wrażenie, iż wręcz wywołują u mnie pocenie się zaraz po założeniu.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-06, 17:47   #28
pandemonium4
Zadomowienie
 
Avatar pandemonium4
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 184
Dot.: jak komuś powiedzieć... że śmierdzi?

Ja mam zawsze antyperspirant w kulce w torebce na wszelki wypadek, mimo że mam potrzebę użyć go ponownie w pracy raz na ruski rok. Ale właśnie na ten raz na ruski rok wolę go mieć pod ręką, niż być może podśmiardywać. Zauważyłam, że odrastające włoski pod pachami od razu wzmagają woń potu. Może laska nie zwraca uwagi na takie rzeczy.

Nie wiem jak można to powiedzieć, ja bym raczej nie potrafiła i dusiła się w smrodzie. Obawiała bym się skiśniecia relacji, ale chyba już lepiej mieć kiepska atmosferę w pracy, niż siedzieć w takim smrodzie. Sama musisz ocenić co bardziej warto, bo jest prawdopodobne że wasze relacje się ochłodzą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pandemonium4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-06, 17:48   #29
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 269
Dot.: jak komuś powiedzieć... że śmierdzi?

Mi tez się zdarza spocić na śmierdząco i ja to czuje, nie kumam jak ludzie mogą tego nie czuć
Jest cały wątek na plotkowym o brzydkim zapachu pomimo mycia, niektórzy ludzie niestety maja problemy zdrowotne i tak się pocą.

Ja bym z nią porozmawiała albo „naslala” przełożonego żeby z nią pogadał, oczywiście delikatnie. Spróbować wymyślić jakieś sugestie co może pomoc


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-06, 17:51   #30
Vanir410
Wtajemniczenie
 
Avatar Vanir410
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2 159
Dot.: jak komuś powiedzieć... że śmierdzi?

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
Ja bym z nią porozmawiała albo „naslala” przełożonego żeby z nią pogadał, oczywiście delikatnie. Spróbować wymyślić jakieś sugestie co może pomoc


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
JAK nasłanie przełożonego ma pomóc? Szczególnie, że winny nie jest zwykły brak mydła? "Jak przyjdzie do pracy to jest jeszcze „świeża” czasami nawet pachnie jakimiś perfumami czy antyperspirantem"
Vanir410 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-03-24 17:25:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:24.