Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Byæ rodzicem > Poczekalnia - bêdê mam±

Notka

Poczekalnia - bêdê mam± Forum dla przysz³ych rodziców. Poczekalnia - bêdê mam± to miejsce, w którym podzielisz siê tematami zwi±zanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2010-07-14, 09:56   #631
nana86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomo¶ci: 59
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

A co bierzecie przy braniu leków os³onowo na ¿o³±dek i w±trobe??? dla mnie to jest dziwne ze w niektorych lekach z tej grupy w skutkach ubocznych pojawia sie informacja o zmniejszeniu ilosci plytek krwi,a i tak hematolog je przepisuje.Bynajmiej tak bylo w moim przypadku. Np Polprazol
__________________
..Anio³ki podnios± Ciê na duchu ,gdy Twoje skrzyd³a zapomn± jak lataæ....
nana86 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-07-14, 13:42   #632
Brydzia7717
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Pyrzyce
Wiadomo¶ci: 17
GG do Brydzia7717
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Pierwsze wyniki po zabiegu i tylko 600 ty¶. Moje cia³o oszaleje chyba z takiej ilo¶ci p³ytek. Jeszcze jutro muszê i¶æ na powtórne badanie krwi bo pani siê przestraszy³a, ¿e jest jaki¶ b³±d skoro wcze¶niej by³o 50 ty¶. Jestem zadowolona ¿e cierpienie nie idzie na marne.
Brydzia7717 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-07-14, 16:30   #633
nana86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomo¶ci: 59
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Cytat:
Napisane przez Brydzia7717 Poka¿ wiadomo¶æ
Pierwsze wyniki po zabiegu i tylko 600 ty¶. Moje cia³o oszaleje chyba z takiej ilo¶ci p³ytek. Jeszcze jutro muszê i¶æ na powtórne badanie krwi bo pani siê przestraszy³a, ¿e jest jaki¶ b³±d skoro wcze¶niej by³o 50 ty¶. Jestem zadowolona ¿e cierpienie nie idzie na marne.

Wielkie gratulacje klask i: ale fajnie,co to musi byc za radosc .Zazdroszcze Ci teraz pewnie i samopoczucie lepsze
__________________
..Anio³ki podnios± Ciê na duchu ,gdy Twoje skrzyd³a zapomn± jak lataæ....
nana86 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-07-14, 19:52   #634
Brydzia7717
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Pyrzyce
Wiadomo¶ci: 17
GG do Brydzia7717
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Na samopoczucie to jeszcze muszê poczekaæ jak to po operacji. Jutro napisze szczegó³owo jakie s± wyniki. Pozdrawiam
Brydzia7717 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-07-15, 08:54   #635
ila87
Zakorzenienie
 
Avatar ila87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomo¶ci: 3 567
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Cytat:
Napisane przez nana86 Poka¿ wiadomo¶æ
A co bierzecie przy braniu leków os³onowo na ¿o³±dek i w±trobe??? dla mnie to jest dziwne ze w niektorych lekach z tej grupy w skutkach ubocznych pojawia sie informacja o zmniejszeniu ilosci plytek krwi,a i tak hematolog je przepisuje.Bynajmiej tak bylo w moim przypadku. Np Polprazol
czytaj±c ulotki te¿ zauwa¿y³am takie wzmianki np. przy antybiotyku przepisanym przez moj± Pani± hematolog.
Ochronnie na ¿o³±dek biorê 2 tabletki dziennie Ranigastu 150 mg.


Cytat:
Napisane przez Brydzia7717 Poka¿ wiadomo¶æ
Pierwsze wyniki po zabiegu i tylko 600 ty¶. Moje cia³o oszaleje chyba z takiej ilo¶ci p³ytek.
Gratulacje! Gdy le¿a³am w szpitalu i mia³am zmieniane sterydy pielêgniarka o 5:50 pobieraj±c krew powiedzia³a do mnie : "Twoje byæ albo nie byæ m³oda!" Kilka godzin pó¼niej przysz³a i powiedzia³a, ¿e mam 47 PLT (po 13 dniach le¿enia na oddziale), a do tej pory mia³am po 4, 5, 10, 14, 11, 13, 9 PLT. Nawet nie wyobra¿acie sobie jak p³aka³am ze szczê¶cia!!! Panie z sali, na której le¿a³am powiedzia³y, ¿e ze szczê¶cia to mogê p³akaæ, z ¿alu nie pozwala³y
Daj znaæ jak powtórne wyniki!

Edytowane przez ila87
Czas edycji: 2010-07-15 o 08:56
ila87 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-07-15, 20:01   #636
Matylda_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomo¶ci: 49
GG do Matylda_
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Swoj± drog± to ja mam szczê¶cie le¿eæ zawsze ze starszymi paniami jakikolwiek oddzia³ by to nie by³. I chod¼ nie zdarza mi siê p³akaæ to jak raz po diagnozie siê rozp³aka³am to taka pani do mnie podesz³a i mnie przytuli³a, co by³o bardzo mi³e... a do ksywy m³oda na sali to ju¿ siê przyzwyczai³am
mia³am i¶æ zrobiæ sobie dzisiaj morfologie bo przez noc zrobi³y mi siê wylewy na rêkach- ale wiecie co? nie posz³am, nie chcia³o mi siê, albo po prostu ju¿ mi siê to znudzi³o. Krew mam zawsze pobieran± z prawej rêki w miejscu zgiêcia, i dziêki temu mam ju¿ takie blizny, ¿e wygl±dam jak narkomanka.
Jutro idê do gastrologa, zobaczê co powie ciekawego. Bo wracaj±c do tabl. na ochronê ¿o³±dka to by³ czas, ¿e ³yka³am po 10 dziennie i ¿aden z lekarzy nie przepisa³ mi takich. Czego skutkiem by³a bakteria helikobakter. Aktualnie biorê polprazol .
pozdrawiam
Matylda_ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-07-15, 20:19   #637
Brydzia7717
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Pyrzyce
Wiadomo¶ci: 17
GG do Brydzia7717
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Witam.
Ja tez dosta³am polprazol 1 raz dziennie na czczo. A co do wyników dzisiejszych oto one:
HGB - 11,1 Z 5,3
PLT - 604 Z 18
To chyba najwa¿niejsze warto¶ci.
Brydzia7717 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2010-07-15, 21:02   #638
Matylda_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomo¶ci: 49
GG do Matylda_
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

604 !!!!!gratuluje
Matylda_ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-07-20, 13:44   #639
Dorcia030
Zadomowienie
 
Avatar Dorcia030
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Czêstochowa
Wiadomo¶ci: 1 109
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Jutro mam wizytê. A¿ siê bojê, zobaczymy.
Dorcia030 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-07-23, 08:24   #640
Dorcia030
Zadomowienie
 
Avatar Dorcia030
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Czêstochowa
Wiadomo¶ci: 1 109
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

No i znowu spad³y. 66,8 ty¶. Jak dalej bêd± spadaæ, dostane sterydy
Dorcia030 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-07-23, 09:06   #641
ila87
Zakorzenienie
 
Avatar ila87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomo¶ci: 3 567
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Dorcia, a mo¿e akurat podskocz±. Ja przed ka¿d± kontrol± poch³aniam hurtowe ilo¶ci buraków pod ka¿d± postaci± i worki z pestkami dyni. Wiele osób mówi³o mi, ¿e s± dobre na p³ytki.
ila87 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-07-23, 15:02   #642
nana86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomo¶ci: 59
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Cytat:
Napisane przez ila87 Poka¿ wiadomo¶æ
Dorcia, a mo¿e akurat podskocz±. Ja przed ka¿d± kontrol± poch³aniam hurtowe ilo¶ci buraków pod ka¿d± postaci± i worki z pestkami dyni. Wiele osób mówi³o mi, ¿e s± dobre na p³ytki.

ja juz na buraki nie moge patrzecale w chwilach kryzysowych siegam.Pestki dyni mowisz musze to sprawdzic.

Wspominalam wczesniej ze wyszlo mi okolo kilkudziesieciu siniakow na rekach i nogach,poszlam zrobic badania i okazalo sie ze mam 90 tys,(encorton biore co drugi dzien 5mg) to dziwne bo zawsze takie wylewy byly jak plytki byly na bardzo niziutkim poziomie,ale bylam przed miesiaczka wiec moze sie nasila przez to.Co za dziwna choroba
__________________
..Anio³ki podnios± Ciê na duchu ,gdy Twoje skrzyd³a zapomn± jak lataæ....
nana86 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-07-30, 19:47   #643
Brydzia7717
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Pyrzyce
Wiadomo¶ci: 17
GG do Brydzia7717
Thumbs up Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Potwierdzam. Bardzo dziwna choroba. Ja nawet bior±c sterydy mia³am hu¶tawkê p³ytek. Jednak chcê siê pochwaliæ ¿e odk±d jestem po operacji nie mam ani jednego malutkiego siniaka. A¿ nie mogê siê napatrzeæ w lustro. Wyniki ok p³ytek 590 ty¶. A co do pestek dyni maj± du¿o cynku i wp³ywaj± pozytywnie na kobiece libido. Pozdrawiam
Brydzia7717 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-08-02, 12:06   #644
nana86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomo¶ci: 59
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Cytat:
Napisane przez Brydzia7717 Poka¿ wiadomo¶æ
Potwierdzam. Bardzo dziwna choroba. Ja nawet bior±c sterydy mia³am hu¶tawkê p³ytek. Jednak chcê siê pochwaliæ ¿e odk±d jestem po operacji nie mam ani jednego malutkiego siniaka. A¿ nie mogê siê napatrzeæ w lustro. Wyniki ok p³ytek 590 ty¶. A co do pestek dyni maj± du¿o cynku i wp³ywaj± pozytywnie na kobiece libido. Pozdrawiam

Ale super Wynik pozazdroszczenia.Odrazu chce sie ¿yc.Gratulacje i oby tak dalej.

---------- Dopisano o 13:06 ---------- Poprzedni post napisano o 13:03 ----------

Wyczyta³am gdzie¶ ¿e dobry na p³ytki jest skrzyp polny
__________________
..Anio³ki podnios± Ciê na duchu ,gdy Twoje skrzyd³a zapomn± jak lataæ....
nana86 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-08-05, 07:06   #645
krystiano 1984
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 1
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

witam wszystkich na tym forum tydzien temu dowiedzialem sie ze zachorowalem na ma³oplytkowosæ lekarze stwierdzili ze moim brakiem plytek bylo spowodowane opary chemiczne z ktorymi ostatnio mialem doczynienie lezalem w szpitalu przez tydzien plytki naszczescie urosly do takiego stopnia ze mogli mnie wypuscic, obecnie czekam na wizyte do hematologa i na wynik badan plytek. Biore steryd Erkorton na porost plytek ale odczuwam juz corasz gorsze dolegliwosci ktore mnie martwia. Chodz w efekcie to siniaki pomalu znikaja a wyborczyn juz nie ma. Mam do was pytania czy ta chorobe idzie wyleczyc czy moze byc tak ze bedzie wszystko ok i plytki beda w poz±dku. I jedna wielkie pytanie czy mozemy starac sie o dziecko, czy nie bedzie mialo tego samego problemu co ojciec dziecka, prosze pomózcie
krystiano 1984 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-08-05, 07:45   #646
oliwka__
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomo¶ci: 4 823
GG do oliwka__ Send a message via Skype™ to oliwka__
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

zale¿y te¿ jak± ma³op³ytkowo¶c u ciebie stwierdzili, choroba w twoim przypadku nie ma znaczenia do ci±zy kobiety inaczej ma siê je¶li to kobieta choruje i chce zaj¶c w ci±¿e, jedyne o co mo¿esz siê martwiæ to sterydy które za¿ywasz ale z tego co lekarz powiedzia³ t¿ to to ¿e bierze tak znikome ilo¶ci tego ¿e nawet jak bêdzie bra³ je 5 lat to nie ma ¿adnego problemu z ci±¿± (niektórzy koksuj± sterydy ¿eby siê na pakowaæ i z zap³odnieniem kobiet nie maj± problemu) wiêc nie ma siê czym martwiæ, a mo¿e to tylko chwilowy spadek i bêdzie ok no ale ¿eby to stwierdziæ musisz robiæ regularnie badania wtedy okre¶li siê czy jest ona samoistna czy te¿ nie
oliwka__ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-08-05, 12:41   #647
Brydzia7717
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Pyrzyce
Wiadomo¶ci: 17
GG do Brydzia7717
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Ja w czasie choroby urodzi³am 2 dziewczynki. Obie s± zdrowe.
Brydzia7717 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-08-05, 13:23   #648
oliwka__
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomo¶ci: 4 823
GG do oliwka__ Send a message via Skype™ to oliwka__
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Z tego co mi wiadomo osoba w ci±¿y z ma³op³ytkowo¶ci± powinna byæ w sta³ym kontakcie z ginekologiem i hematologiem nietak dawno temu by³ przypadek do¶æ g³o¶ny o dziewczynie która mia³a ma³op³ytkowo¶æ nie wiadomo czy jej niedopatrzenie czy co no ale w 9 miesi±cu zmar³a i bli¼niaki te¿ niby z winy lekarza ale prawdy to nigdy pewie siê nie dowiemy jak to by³o wiem tylko ¿e w dobrym stanie trafi³a do szpitala i ju¿ z niego nie wysz³a i dzieci nie uda³o siê uratowaæ ale to ju¿ chyba niedoinformowanie której strony
oliwka__ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-08-05, 20:29   #649
MateuszM889
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 3
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Witam

Na wstêpnie mogê powiedzieæ, ¿e nie mam wiele wspólnego z dzia³em "mama z klas±" jednak piszê z innego powodu. Jest to chyba jedyne, prê¿nie dzia³aj±ce forum jakie znalaz³em odno¶nie ma³op³ytkowo¶ci itp.
Piszê z pro¶b±, a wiadomo, ¿e w internecie ³atwo znale¼æ kogo¶ kto ma/mia³ lub choæ s³ysza³ cokolwiek o naszym problemie.

W lutym br. le¿a³em w szpitalu na mononukleozê. Przy wyj¶ciu zalecono mi wizytê w poradni hematologicznej. I tak oto zaczê³a sie moja przygoda z ma³op³ytkowo¶ci±. Poziom p³ytek na szczê¶cie nie jest niski, mianowicie waha sie miêdzy 60tys-90tys. W maju odwiedzi³em szpital poniewa¿ pojawi³y siê krwawienia i ok. 40tys p³ytek. Oczywi¶cie zrobiono mi mase badañ w tym trepanobiopsje szpiku, (prawie) wszystkie na szczê¶cie z dobrym wynikiem.
Tu pojawia siê problem, mianowicie mam nadal aktywny wirus epsteina barra (odpowiedzialny m. in. za mononukleozê z lutego). Wirus powinien przej¶æ w stan u¶pienia po ok. 40 dniach.
Wiem tylko, ¿e zdarza siê to niebywale rzadko, sama lekarka by³a bardzo zdziwiona. Obieca³a tylko, ¿e skonsultuje siê z innymi lekarzami i poczyta "literaturê".

Czy która¶ z Pañ s³ysza³a o czym¶ takim? By³bym ogromnie wdziêczny za jakiekolwiek informacje.

Pozdrawiam serdecznie
MateuszM889 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-08-06, 06:14   #650
nana86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomo¶ci: 59
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Przy niekórych schorzeniach wirusowych b±dz przy zapaleniach poziom p³ytek ulega spadkowi.

Ja te¿ urodzi³am dziecko w czasie choroby. Wczesniej zazywa³am encorton przez pare lat ,pozniej przed ciaza byla przerwa,w czasie ciazy tez nic i troche po tez bez lekow. W ca³ym tym okresie o dziwo p³ytki utrzymywa³y sie na ³adnym poziomie, okolo 100 tys. Dziecko urodzi³o sie zdrowe ,przez cesarskie ciecie,nie by³o komplikacji przy porodzie.
__________________
..Anio³ki podnios± Ciê na duchu ,gdy Twoje skrzyd³a zapomn± jak lataæ....

Edytowane przez nana86
Czas edycji: 2010-08-06 o 06:17
nana86 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-08-06, 09:26   #651
kmtt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 29
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Witam trochê nie pisa³am, ale zawsze czytam watki, najpierw stwierdzono u mnie ma³op³ytkowo¶æ a po kilku latach okaza³o sie ze to MDS-zespo³y mielodysplastyczne ,jest dawca i koñcem wrze¶nia mam mieæ przeszczep licze,ze zmówicie Zdrowa¶kê ¿eby siê uda³ i abym mog³a ¿yæ i byæ w miarê zdrowa.(bez wielkich powik³añ) Moje p³ytki np w poniedzia³ek to 2 tysiace, ale teraz przetoczyli wiec z 2 tygodnie bêd± spadac.
Krystiano, je¿eli zatru³e¶ siê chemia a nie uszkodzi³e¶ szpiku wszystko wróci do normy, jako ze ta ma³op³ytkowo¶æ jest wtórna raczej na pewno nie jest dziedziczna, jedynie sterydy ale jak odstawisz nim twoja partnerka bêdzie w ci±¿y nie powinno mieæ to ¿adnego wp³ywu, a ¼le sie czujesz bo bierzesz Sterydy sama bra³am kilka lat i skutki uboczne s± bardzo nie fajne.
Mateusz kiedy¶ czyta³am artyku³ z jakie¶ konferencji naukowej o tym wirusie wklejam linka http://wiadomoscilekarskie.pl/pl/art...osoby_doroslej
tam na dole jest namiar na profesora emerytowanego wprawdzie ale który zajmuje siê tym problemem zawsze mo¿esz do niego e-mail napisaæ
kmtt jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-08-06, 10:39   #652
MateuszM889
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 3
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Ale znalaz³em badanie sprzed 2 lat i tam równie¿ poziom p³ytek by³ niski. Jest to wiêc sprawa przewlek³a. Wtedy jako¶ siê nie przeja³em, pisa³o tylko "do kontroli". My¶la³em, ¿e po prostu jest fa³szywie b³êdne.

Co do artyku³u to dziêkuje za linka. Czyta³em go ju¿ wcze¶niej i nic poza nim nie znalaz³em na ten temat. Tylko ta kobieta mia³a 58 lat i mog³a byæ naprawde schorowana, a wirus móg³ byæ przy okazji. Ja mam 18 lat, a z objawów to tylko czasem pójdzie mi krew z nosa i ogólnie mam z³e samopoczucie.

Dziêkuje za pomoc, czekam je¶li kto¶ mia³by jeszcze jak±¶ wiedze.
Pozdrawiam
MateuszM889 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-08-06, 18:57   #653
Matylda_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomo¶ci: 49
GG do Matylda_
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

witam po d³u¿szej przerwie wakacyjnej
kmtt jak wykryto u Ciebie MDS ? szpik masz ubogo- czy -bogato komórkowy? jakie s± badania na zdiagnozowanie tej choroby?
MateuszM889 jaka tam Pani - matylda jestem;p hehe a na temat mononukleazy nie mam ¿adnych wiadomo¶ci
Matylda_ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-08-07, 09:29   #654
kmtt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 29
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Mateusz napisz do tego profesora e-mail opisz przypadek i popro¶ o rade nic Cie to nie kosztuje a mo¿e profesor cos pomo¿e, szczególnie ze to rzadka sytuacja.
Matylda przez 5 lat moja "beznadziejna" pani doktor z kliniki w Krakowie leczy³a mnie na ma³op³ytkowo¶æ bo jej siê nie chcia³o zrobic cytogenetyki, jak mi juz wszystko pozpada³o ze ledwie ¿yæ p³ytki 8 tys, bia³e 1000, czerwone z 2,500 itd wziê³am od lekarza rodzinnego skierowanie do IHIT w Warszawie tam lekarz wys³a³ mnie do ich Instytutu, sprawdzono szpik trepanobiopsja i przede wszystkim zrobiono Cytologie z której wysz³o ze brakuje mi ramienia chromosomu -7q który pokazuje ze ma siê MDS z trepano tez siê potwierdzi³, Oni na diagnostyce w Warszawie ju¿ po 2 dniach podejrzewali MDS a pani doktor z kliniki w Krakowie przez 5 lat na to nie wpad³a i mnie tru³a sterydami, zastanawiam sie czy ja i szpitala do sadu nie pozwaæ.
w MDS szpik z regu³y jest bogato komórkowy ale wytwarza du¿o nie dojrza³ych komórek,s± ro¿ne jego rodzaje, Agata Mróz mia³a MDS chocia¿ przewa¿nie to choroba ludzi starszych.

Edytowane przez kmtt
Czas edycji: 2010-08-07 o 09:34
kmtt jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-08-07, 11:11   #655
MateuszM889
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 3
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Napisa³em ju¿ maila, teraz pozostaje tylko czekaæ.
Zdrowia ¿yczê
MateuszM889 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-08-07, 16:22   #656
Matylda_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomo¶ci: 49
GG do Matylda_
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Ja mam szpik ubogo komórkowy, a oprócz niskich p³ytek mam nisk± hemoglobinê oraz ¿elazo. Moja lekarka to tez nie zbyt rozgarniêta, na wizytach wypisuje mi tylko skierowanie na krew i zero dodatkowych badañ. A mój lekarz rodzinny stwierdzi³ ¿e nie le¿y w jego mocy wypisywanie skierowañ do IHT w Warszawie.
Có¿ lepiej nie chorowaæ
Matylda_ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-08-08, 05:44   #657
nana86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomo¶ci: 59
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Albo zmieniæ lekarza
__________________
..Anio³ki podnios± Ciê na duchu ,gdy Twoje skrzyd³a zapomn± jak lataæ....
nana86 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-08-08, 16:57   #658
kmtt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 29
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Matylda co za bzdury jak nie mo¿e radze Ci nie bagatelizowaæ bo przy takich objawach to mo¿e byæ co¶ powa¿niejszego ni¿ tylko ma³op³ytkowo¶æ, ko³o mnie np le¿a³a m³oda dziewczyna ze szpikiem ubogo komórkowym i tez czeka ja przeszczep bo mia³a zanik szpiku , nie chce cie straszyæ ale sprawdziæ powinna¶ co to dok³adnie masz , ja mia³am skierowanie od rodzinnego, zadzwoni³am do przychodni na Chocimskiej i pani mi powiedzia³a kiedy termin i co i jak. Trzeba dane z internetu i normalnie wypisuje to lekarz rodzinny nie wa¿ne sk±d jeste¶, a co dalej to ju¿ lekarz na chocimskiej zadecyduje i jak trzeba to wysy³a do IHIT czyli do szpitala np na diagnostyke jak mnie na INDIRI Gandhi
Przychodnia na chocimskiej przyjmuje tych co zg³aszaj± siê pierwszy raz. Zmieñ lekarza na takiego co Ci wypisze, bo ten bzdury gada.
kmtt jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-08-09, 09:32   #659
Matylda_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomo¶ci: 49
GG do Matylda_
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Wiem, ju¿ nawet zaczê³am siê rozgl±daæ za innymi lekarzami ds medycyny rodzinnej i za nowym hem, niestety tutaj w Bia³ymstoku jedyny szpital który jest w miarê "nowoczesny" to ten w którym pracuje moja lekarka...
nie mniej jednak pójdê jeszcze raz do rodzinnego i jak nie bêdzie chcia³a wypisaæ tego skierowania- to chyba wyjdê z siebie !!
kmtt dziêki za informacje teraz przynajmniej mam pewno¶æ, ¿e mam racje z tym skierowaniem
A wracaj±c do mojej ma³op³ytkowo¶ci to lekarze innych specjalizacji zawsze siê dziwi±, ¿e pomimo 2 lat choroby nie mam postawionej konkretnej diagnozy... ale jak mój hem powiedzia³ jestem m³oda z wiekiem samo przejdzie
Matylda_ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-08-09, 09:54   #660
Brydzia7717
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Pyrzyce
Wiadomo¶ci: 17
GG do Brydzia7717
Dot.: Ma³op³ytkowo¶æ, niskop³ytkowo¶æ, niskie p³ytki krwi w badaniach

Matylda czytam to co piszesz i nie wierzê. Mój hematolog zawsze twierdzi³ ¿e w Bia³ymstoku jest najlepsza klinika hematologii nawet mi zaleca³ tam wizytê, chyba dobrze ze nie pojecha³am. Musisz byæ uparta i wrêcz zarz±daæ badañ. pozdrawiam
Brydzia7717 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Poczekalnia - bêdê mam±


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2020-02-23 01:36:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:22.